Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2016 r.
6:53

Ul. Hempla, Herc, Raabego w Lublinie zmienią nazwy? Zależy co powie IPN

0 23 A A
W Lublinie nie zmieni nazwy ul. Obrońców Pokoju, choć ma komunistyczny rodowód<br />
W Lublinie nie zmieni nazwy ul. Obrońców Pokoju, choć ma komunistyczny rodowód

W Lublinie nie zmieni nazwy ul. Obrońców Pokoju, a to, czy przemianowane będą ulice Hempla, Herc, Raabego i Wójtowicza zależy od tego, co o ich patronach powie Instytut Pamięci Narodowej. W Zamościu już powiedział – miasto pożegna Janka Krasickiego, Mariana Buczka, Małgorzatę Fornalską i kapitana Leszczowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany w nazwach ulic wymusza ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, która weszła w życie 2 września i dała na zmiany rok.

Komunistom już dziękujemy

– Z tego powodu władze Zamościa zwróciły się do lubelskiego oddziału IPN o wskazanie tamtejszych nazw i ulic, rond i placów, które powinny zostać zmienione – mówi Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta. – Z odpowiedzi IPN wynika, że ulec zmianie powinny nazwy czterech ulic, ponieważ ich patroni brali czynny udział we wprowadzaniu ustroju komunistycznego w Polsce.

Chodzi o ulice imienia Janka Krasickiego, Mariana Buczka, Małgorzaty Fornalskiej i Kpt. Leszczowa. Janek Krasicki był młodzieżowym działaczem komunistycznym i agitatorem stalinowskim, członkiem Polskiej Partii Robotniczej. Działaczem socjalistycznym i komunistycznym byli także Marian Buczek i Małgorzata Fornalska. Z kolei kapitan Leszczow to pierwszy wojenny komendant Zamościa, który współtworzył w tym mieście system sowieckich represji.

Na razie nie wiadomo, jacy patroni zastąpią komunistów. Propozycje zgłaszać będą mogli zamościanie, ale także pracownicy Ratusza. Każda z nich będzie opiniowana na zebraniach mieszkańców.

– W tej chwili nie mamy jeszcze szacunkowych danych, ile będzie kosztowała zmiana nazw ulic związana np. z wymianą dokumentów osób zameldowanych przy tych ulicach, czy tabliczek z ich nazwami – przyznaje Marek Gajewski.

Obrońcy Pokoju zostają

W Lublinie nie zmieni nazwy ul. Obrońców Pokoju, a to, czy przemianowane będą ulice Hempla, Herc, Raabego i Wójtowicza zależy od tego, co o ich patronach powie IPN.

Przemianowania ul. Obrońców Pokoju chciało Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna tłumacząc, że obecna nazwa ulicy ma komunistyczny rodowód. Wcześniej była to ul. Józefa Piechoty (międzywojenny prezydent miasta), ale w 1951 nazwa została zmieniona dla uczczenia – jak wtedy tłumaczono – „obrońców pokoju i bojowników o wolność jak Ludwik Waryński, Jarosław Dąbrowski, Walery Wróblewski, Hanka Sawicka”.

W Lublinie specjalny zespół ds. nazewnictwa działający przy prezydencie uznał, że nie ma powodu, by przemianować ul. Obrońców Pokoju, a proponowaną w zamian nazwę „ul. Obrońców Grodna” lepiej nadać nowej ulicy, np. planowanemu przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino.

Inaczej rzecz się ma z czterema innymi ulicami, o których „dekomunizację” wnioskowano do Ratusza. Prezydencki zespół ds. nazewnictwa stwierdził, że poczeka, aż w sprawie tych nazw wypowie się IPN. Chodzi o ulice, których przemianowania chce Związek Piłsudczyków prosząc, by ul. Jana Hempla (marksisty i założyciela LSS Społem) zmienić na ul. Jana Hempla (geologa), ul. Michała Wójtowicza na Emila Czaplińskiego, ul. Henryka Raabego na Jurka Bitschana, a ul. Lucyny Herc na Hanki Ordonówny.

W przypadku ul. Herc jest jeszcze jeden wniosek, złożony przez Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, który chce, by była to ulica Leonarda Zub-Zdanowicza.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 00:59
0
Raabe wieloletni działacz PPS-u tak samo jak Piłsudski. Ale o tym to już Panowie ze Związku Piłsudczyków nie pamiętają albo co gorsza nie znają początków działalności swojego mentora. Herc jak już ktoś wspomniał walczyła i została ciężko ranna (amputacja obu nóg) podczas forsowania Wisły w 1944 roku na pomoc Powstaniu Warszawskiemu. Młoda dzielna kobieta zmarła w 1944r. Wójtowicz rzeczywiście aktywny działacz KZPM a później PPR w kwietniu 1943 roku (a więc w wieku 28 lat) na dworcu kolejowym w Lublinie został aresztowany przez gestapo - podczas swojej ucieczki nie pierwszej w życiu zastrzelony przez niemców. Hempel marksista teoretyk twórca LSS Społem zamordowany podczas wielkiej czystki w Moskwie. I teraz na koniec pytanie? Kogo oni skrzywdzili? Czy zrujnowali komuś życie? Mieli pecha bo stali po niewłaściwej stronie. A z tym Hemplem i zamianą patrona z wnuka na dziadka to by chyba nawet mistrz Bareja tego lepiej nie wymyślił. A propos - pytanie ( dla wtajemniczonych) do Pana Dyzmy prezesa zarządu Związku Piłsudczyków w Lublinie. Czy Pan naprawdę nie docenia wkładu profesora Raabego w rozwój polskiej zoologii?
Raabe wieloletni działacz PPS-u tak samo jak Piłsudski. Ale o tym to już Panowie ze Związku Piłsudczyków nie pamiętają albo co gorsza nie znają początków działalności swojego mentora. Herc jak już ktoś wspomniał walczyła i została ciężko ranna (amputacja obu nóg) podczas forsowania Wisły w 1944 roku na pomoc Powstaniu Warszawskiemu. Młoda dzielna kobieta zmarła w 1944r. Wójtowicz rzeczywiście aktywny działacz KZPM a później PPR w kwietniu 1943 roku (a więc w wieku 28 lat) na dworcu kolejowym w Lublinie został aresztowany przez gestapo - pod... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 01:21
0
Od wojny, zarazy i pisu ochron nas Panie.
Avatar
popek / 3 grudnia 2016 o 18:06
0
Do Petruskiego. Może nie Rabieja a Rabina. Hehe...
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 09:17
0
I P N jak pismo święte nigdy się nie myli i jest dla nas ostateczną wyrocznią
Avatar
Petruski / 2 grudnia 2016 o 22:19
0
Raabego zmienić na Rabieja. Tego  z Nowoczesnej....
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 19:27
0
Trzeba zmienić nazwy ulic tych komunistów z szacunku dla naszych dziadków ojców. Ja nie chciałbym zeby młode pokolenie zamieszkiwało na ulicy Thuska, Jaruzelskiego, Kociołka, Wałęsy, Urbana, Szehtera....
Avatar
Szyderca / 2 grudnia 2016 o 16:31
0
Obecnie panuje moda na składanie wniosków o zmianę nazw ulic wiec i ja jak mieszkaniec ten dziury gdzie wrony zawracają a psy tyłkami szczekają  składam swoje propozycje  na zmiany patronów ulic  - Kultury Słowa Włodzimierza Karpińskiego, (obecna ul Głęboka)  - Szczawiu i mirabelek Stefka Niesiołowskiego (obecna Jana Pawła II)  - Zakorkowanych ulic Krzysztofa Żuka (obecna Sowińskiego)  - Spalonej Budki Bartłomieja Sienkiewicza (obecna Smorawińskiego)  - Bukietów Magdaleny Gąsior-Marek (obecna Kwiatowa)  - 3 ligi hokeja  Joanny Muchy (obecna Stadionowa)  - Teoretycznego Państwa tow. Sienkiewicza (obecna Krakowskie Przedmieście)  - Takiego Klimatu Elżbiety Bieńkowskiej (obecna Wielkopolska)  - Rudej Facjaty  herr Donalda Thuzka (obecne Aleje Racławickie)  - Czerstwych Sucharów Krzysztofa Grabczuka (obecna Kunickiego)  - Gaworzenia pod Nosem Krzysztofa Komorskiego (obecna Krochmalna)  - Filozofowania Józefa Życińskiego (obecna Wyszyńskego)  - Dopłat Heńka Smolorza (obecna do Dysa)  - Lateksowego przyrodzenia Janusza Hr Palikota (obecna Solidarnosci)   - Samolocików Jacka Sobczaka (obecna Lotnicza)  - Fotogalerii Zbigniewa Jurkowskiego (obecna Popiełuszki) - Ukraińskich wojaży Piotra Kowalczyka (obecna Lwowska  - Glancu i pomady Michała Krawczyka (obecna Szeligowskiego)  - Interpelacji Leszka Daniewskiego (obecna Zemborzycka)   - Urody Anny Ryfki (obecna Baśniowa)  - Tężyzny Mateusza Zaczyńskiego (obecna Sucha) Licze ze Wysoka Rada Miasta pochyli się nad tymi  pomysłami 
Obecnie panuje moda na składanie wniosków o zmianę nazw ulic wiec i ja jak mieszkaniec ten dziury gdzie wrony zawracają a psy tyłkami szczekają  składam swoje propozycje  na zmiany patronów ulic  - Kultury Słowa Włodzimierza Karpińskiego, (obecna ul Głęboka)  - Szczawiu i mirabelek Stefka Niesiołowskiego (obecna Jana Pawła II)  - Zakorkowanych ulic Krzysztofa Żuka (obecna Sowińskiego)  - Spalonej Budki Bartłomieja Sienkiewicza (obecna Smorawińskiego)  - Bukietów Magdaleny Gąsior-Marek (obecna... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 15:16
0
teraz będa same katolickie i Pisowskie
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 12:31
0
Dlatego nazwy ulic powinny być neutralne politycznie a nie żadne nazwiska ! Wtedy bankowo nawet przy zmianie systemu czy władzy np. ul.Klonowa zostanie Klonową.' KOSZAŁKA OPAŁKA, PROSIACZKA, DUŻEGO ROZUMKU ITD...........................A TAK NP. Henryk Raabe - rector of UMCS in the columns of Lublin newspapers 1944-1989
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 12:12
0
I najlepiej wszystkie te ulice nazwać Jana Pawła II.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2016 o 00:59
0
Raabe wieloletni działacz PPS-u tak samo jak Piłsudski. Ale o tym to już Panowie ze Związku Piłsudczyków nie pamiętają albo co gorsza nie znają początków działalności swojego mentora. Herc jak już ktoś wspomniał walczyła i została ciężko ranna (amputacja obu nóg) podczas forsowania Wisły w 1944 roku na pomoc Powstaniu Warszawskiemu. Młoda dzielna kobieta zmarła w 1944r. Wójtowicz rzeczywiście aktywny działacz KZPM a później PPR w kwietniu 1943 roku (a więc w wieku 28 lat) na dworcu kolejowym w Lublinie został aresztowany przez gestapo - podczas swojej ucieczki nie pierwszej w życiu zastrzelony przez niemców. Hempel marksista teoretyk twórca LSS Społem zamordowany podczas wielkiej czystki w Moskwie. I teraz na koniec pytanie? Kogo oni skrzywdzili? Czy zrujnowali komuś życie? Mieli pecha bo stali po niewłaściwej stronie. A z tym Hemplem i zamianą patrona z wnuka na dziadka to by chyba nawet mistrz Bareja tego lepiej nie wymyślił. A propos - pytanie ( dla wtajemniczonych) do Pana Dyzmy prezesa zarządu Związku Piłsudczyków w Lublinie. Czy Pan naprawdę nie docenia wkładu profesora Raabego w rozwój polskiej zoologii?
Raabe wieloletni działacz PPS-u tak samo jak Piłsudski. Ale o tym to już Panowie ze Związku Piłsudczyków nie pamiętają albo co gorsza nie znają początków działalności swojego mentora. Herc jak już ktoś wspomniał walczyła i została ciężko ranna (amputacja obu nóg) podczas forsowania Wisły w 1944 roku na pomoc Powstaniu Warszawskiemu. Młoda dzielna kobieta zmarła w 1944r. Wójtowicz rzeczywiście aktywny działacz KZPM a później PPR w kwietniu 1943 roku (a więc w wieku 28 lat) na dworcu kolejowym w Lublinie został aresztowany przez gestapo - pod... rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2016 o 01:21
0
Od wojny, zarazy i pisu ochron nas Panie.
Avatar
popek / 3 grudnia 2016 o 18:06
0
Do Petruskiego. Może nie Rabieja a Rabina. Hehe...
Avatar
Gość / 3 grudnia 2016 o 09:17
0
I P N jak pismo święte nigdy się nie myli i jest dla nas ostateczną wyrocznią
Avatar
Petruski / 2 grudnia 2016 o 22:19
0
Raabego zmienić na Rabieja. Tego  z Nowoczesnej....
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 19:27
0
Trzeba zmienić nazwy ulic tych komunistów z szacunku dla naszych dziadków ojców. Ja nie chciałbym zeby młode pokolenie zamieszkiwało na ulicy Thuska, Jaruzelskiego, Kociołka, Wałęsy, Urbana, Szehtera....
Avatar
Szyderca / 2 grudnia 2016 o 16:31
0
Obecnie panuje moda na składanie wniosków o zmianę nazw ulic wiec i ja jak mieszkaniec ten dziury gdzie wrony zawracają a psy tyłkami szczekają  składam swoje propozycje  na zmiany patronów ulic  - Kultury Słowa Włodzimierza Karpińskiego, (obecna ul Głęboka)  - Szczawiu i mirabelek Stefka Niesiołowskiego (obecna Jana Pawła II)  - Zakorkowanych ulic Krzysztofa Żuka (obecna Sowińskiego)  - Spalonej Budki Bartłomieja Sienkiewicza (obecna Smorawińskiego)  - Bukietów Magdaleny Gąsior-Marek (obecna Kwiatowa)  - 3 ligi hokeja  Joanny Muchy (obecna Stadionowa)  - Teoretycznego Państwa tow. Sienkiewicza (obecna Krakowskie Przedmieście)  - Takiego Klimatu Elżbiety Bieńkowskiej (obecna Wielkopolska)  - Rudej Facjaty  herr Donalda Thuzka (obecne Aleje Racławickie)  - Czerstwych Sucharów Krzysztofa Grabczuka (obecna Kunickiego)  - Gaworzenia pod Nosem Krzysztofa Komorskiego (obecna Krochmalna)  - Filozofowania Józefa Życińskiego (obecna Wyszyńskego)  - Dopłat Heńka Smolorza (obecna do Dysa)  - Lateksowego przyrodzenia Janusza Hr Palikota (obecna Solidarnosci)   - Samolocików Jacka Sobczaka (obecna Lotnicza)  - Fotogalerii Zbigniewa Jurkowskiego (obecna Popiełuszki) - Ukraińskich wojaży Piotra Kowalczyka (obecna Lwowska  - Glancu i pomady Michała Krawczyka (obecna Szeligowskiego)  - Interpelacji Leszka Daniewskiego (obecna Zemborzycka)   - Urody Anny Ryfki (obecna Baśniowa)  - Tężyzny Mateusza Zaczyńskiego (obecna Sucha) Licze ze Wysoka Rada Miasta pochyli się nad tymi  pomysłami 
Obecnie panuje moda na składanie wniosków o zmianę nazw ulic wiec i ja jak mieszkaniec ten dziury gdzie wrony zawracają a psy tyłkami szczekają  składam swoje propozycje  na zmiany patronów ulic  - Kultury Słowa Włodzimierza Karpińskiego, (obecna ul Głęboka)  - Szczawiu i mirabelek Stefka Niesiołowskiego (obecna Jana Pawła II)  - Zakorkowanych ulic Krzysztofa Żuka (obecna Sowińskiego)  - Spalonej Budki Bartłomieja Sienkiewicza (obecna Smorawińskiego)  - Bukietów Magdaleny Gąsior-Marek (obecna... rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 15:16
0
teraz będa same katolickie i Pisowskie
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 12:31
0
Dlatego nazwy ulic powinny być neutralne politycznie a nie żadne nazwiska ! Wtedy bankowo nawet przy zmianie systemu czy władzy np. ul.Klonowa zostanie Klonową.' KOSZAŁKA OPAŁKA, PROSIACZKA, DUŻEGO ROZUMKU ITD...........................A TAK NP. Henryk Raabe - rector of UMCS in the columns of Lublin newspapers 1944-1989
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 12:12
0
I najlepiej wszystkie te ulice nazwać Jana Pawła II.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 0 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 24 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.