Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2009 r.
15:17
Edytuj ten wpis

UMCS szuka oszczędności i wyłącza ogrzewanie na święta

0 10 A A

Lubelski uniwersytet znowu wyłącza ogrzewanie na całą przerwę świąteczno-noworoczną. Przez prawie dwa tygodnie uczelniane budynki nie będą też sprzątane, a chodniki na uczelni – zamiatane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej właśnie wydał zarządzenie w tej sprawie.

– Dni robocze przypadające na 21, 22, 23, 28, 29, 30 i 31 grudnia 2009 r. ustalam dniami wolnymi od pracy – napisał do pracowników prof. Andrzej Dąbrowski. Nie dotyczy to jedynie tych, którzy mają zaległy urlop wypoczynkowy. W ich przypadku te dni zostaną potraktowane jako wykorzystanie urlopu.

Na uczelni pozostaną jedynie pracownicy prowadzący istotne terminowe badania naukowe, obsługujący stale pracującą aparaturę naukowo-badawczą, ochroniarze i służby konserwatorskie.

Ale to nie koniec. – W tych dniach do niezbędnego minimum ograniczone zostanie ogrzewanie, sprzątanie pomieszczeń i utrzymanie terenów zewnętrznych – pisze dalej w zarządzeniu rektor. Kaloryfery zostaną więc wyłączone na prawie dwa tygodnie.

Wszystko przez oszczędności. – Przerwa świąteczno-noworoczna to okres, w którym na uczelni praktycznie nie ma zajęć i studentów – tłumaczy Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik uniwersytetu. – Nie ma powodu, żeby pracować na pełnych obrotach.

Na podobny krok władze UMCS zdecydowały się już rok temu. Tyle, że wtedy oprócz ograniczenia ogrzewania i sprzątania, uczelnia wyłączyła międzymiastowe i międzynarodowe telefony oraz Internet. Wówczas dało to kilkaset tys. zł oszczędności.

– Proszę zauważyć, że szkoły, żłobki i inne instytucje użyteczności publicznej robią podobnie i nikt się nie dziwi. W czasie świąt po prostu zamykają drzwi, obniżają temperaturę i wyłączają telefony. I w ten sposób także oszczędzają – tłumaczył na naszych łamach rektor Dąbrowski.

Problem w tym, że wtedy ucierpieli studenci. Specjalny tryb funkcjonowania uczelni objął weekend, w którym zajęcia mieli studenci zaoczni. Tym razem ma być inaczej.

Rektor zobowiązał dziekanów do przekazania informacji o wszystkich planowanych zajęciach (w weekend 2–3 stycznia na uczelni pojawią się studenci zaoczni). A kanclerza do zapewnienia w wybranych salach niezbędnych warunków. – Studenci na pewno nie odczują oszczędności – zapowiada Mieczkowska-Czerniak.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oli / 9 grudnia 2009 o 18:57
0
Tzn, że wszyscy którzy nie maja zaległych urlopów musza te dni wolne odpracować.
Avatar
zmuszany / 9 grudnia 2009 o 17:14
0
generalnie ktoś mija się z prawdą, dni te nie są wolne od pracy bo należy w tym czasie brać urlop "zaległy" myślę że nie ma jeszcze urlopów zaległych, bo były do wykorzystania do końca I kwartału tego roku. Czyli mowa pewnie o bieżącym urlopie, który będzie można wykorzystać do końca kwartału przyszłego roku. A urlop jest własnością pracownika.

a to urywek zarządzenia:

1. Dni robocze przypadające na 21, 22, 23, 28, 29, 30 i 31 grudnia 2009 r. ustalam dniami wolnymi od pracy – z zastrzeżeniem kolejnych ustępów.
2. Dzień 24 grudnia 2009 r. jest dniem wolnym dla pracownikó́w niebędących nauczycielami akademickimi, w zamian za dzień ś́wiąteczny przypadający w sobotę 26 grudnia, toteż nie stosuje się do niego przepisów ust. 3 i 4 niniejszego paragrafu.
3. Dni, o których mowa w ust. 1 są okresem urlopowym dla pracowników posiadających niewykorzystany zaległy urlop wypoczynkowy.
4. Dla pracowników, którzy nie posiadają zaległego urlopu wypoczynkowego, bądź nie wykorzystają w dniach, o których mowa w ust. 1 urlopu za rok 2009 wprowadzam równoważny system czasu pracy z okresem rozliczeniowym od 21 grudnia 2009 r. do 21 marca 2010 r.
generalnie ktoś mija się z prawdą, dni te nie są wolne od pracy bo należy w tym czasie brać urlop "zaległy" myślę że nie ma jeszcze urlopów zaległych, bo były do wykorzystania do końca I kwartału tego roku. Czyli mowa pewnie o bieżącym urlopie, który będzie można wykorzystać do końca kwartału przyszłego roku. A urlop jest własnością pracownika.

a to urywek zarządzenia:

1. Dni robocze przypadające na 21, 22, 23, 28, 29, 30 i 31 grudnia 2009 r. ustalam dniami wolnymi od pracy – z zastrzeżeniem k... rozwiń
Avatar
nie student / 9 grudnia 2009 o 16:28
0
Jezeli sa to oszczednosci to warto ,poniewaz uczelnia jest zadluzona
Avatar
nicKK / 9 grudnia 2009 o 15:19
0
TomekLBN napisał:
spokojnie, oszczędności dotyczą budynków dydaktycznych:P w akademikach nikt nie przykręci ogrzewania. Zresztą zawsze jak CI się nie podoba akademik możesz sobie wynająć stancję nikt CI nie broni;p


zawsze mozna zrobić marsz jak w KRAKOWIE NA MS AGH
na rynek
waląc w garniki krzyczą spiewając itp


a tak się stało z nocy 25-26 maja 2007
jak administracja serwerów na miasteczku podjęła decyzję zamknięciu serwera
yczą spiewając itp


a tak się stało z nocy 25-26 maja 2007
jak administracja serwerów na miasteczku podjęła decyzję zamknięciu serwera rozwiń
Avatar
TomekLBN / 9 grudnia 2009 o 14:46
0
grzejnik napisał:
tak cwaniaczki?? to oddajcie mi polowe czynszu za pokoj !!! 310 zl za obdrapany smierdzacy pokoj... to studenci placa za akademiki i to nie mala kase jak za standard jaki otrzymuja.. wiec niech sobie rektorkowo obetnie pensje z dwuch tygodni a nie ogrzewanie dla studentow. sa studenci ktorzy w tej przerwie pracuja lub nie maja rodzin i zostaja.. ciekawe czym sie beda grzac.. !! bezmyslne tlumoki!

spokojnie, oszczędności dotyczą budynków dydaktycznych:P w akademikach nikt nie przykręci ogrzewania. Zresztą zawsze jak CI się nie podoba akademik możesz sobie wynająć stancję nikt CI nie broni;p

spokojnie, oszczędności dotyczą budynków dydaktycznych:P w akademikach nikt nie przykręci ogrzewania. Zresztą zawsze jak CI się nie podoba akademik możesz sobie wynająć stancję nikt CI nie broni;p rozwiń
Avatar
~studentka~ / 9 grudnia 2009 o 12:27
0
Ciekawe dlaczego nie piszą nic o tym jaki jest koszt doprowadzenia uczelni potem do znośnej temperatury... Będzie jak w tamtym roku dwa tygodnie nie da się wysiedzieć na aulach
Avatar
mig / 9 grudnia 2009 o 10:38
0
Korytarzy niech sobie nie zamiata, ale śniegu dowali to nie ma zmiłuj - trzeba odśnieżać ! Jak sobie ktoś skręci nóżkę to rektor dostanie mandacik za brak utrzymania porządku ... popieram oszczędności na prądzie czy ogrzewaniu w pustych pomieszczeniach dydaktycznych, ale na wszystkim się nie da ...
Avatar
~xyz~ / 9 grudnia 2009 o 10:25
0
grzejnik napisał:
tak cwaniaczki?? to oddajcie mi polowe czynszu za pokoj !!! 310 zl za obdrapany smierdzacy pokoj... to studenci placa za akademiki i to nie mala kase jak za standard jaki otrzymuja.. wiec niech sobie rektorkowo obetnie pensje z dwuch tygodni a nie ogrzewanie dla studentow. sa studenci ktorzy w tej przerwie pracuja lub nie maja rodzin i zostaja.. ciekawe czym sie beda grzac.. !! bezmyslne tlumoki!



Jak ty się chłopie dostałeś z taką ortografią na studia, a może jest was dw[size=5]ó[/size]ch ?



Jak ty się chłopie dostałeś z taką ortografią na studia, a może jest was dw[size=5]ó[/size]ch ? rozwiń
Avatar
grzejnik / 9 grudnia 2009 o 09:50
0
tak cwaniaczki?? to oddajcie mi polowe czynszu za pokoj !!! 310 zl za obdrapany smierdzacy pokoj... to studenci placa za akademiki i to nie mala kase jak za standard jaki otrzymuja.. wiec niech sobie rektorkowo obetnie pensje z dwuch tygodni a nie ogrzewanie dla studentow. sa studenci ktorzy w tej przerwie pracuja lub nie maja rodzin i zostaja.. ciekawe czym sie beda grzac.. !! bezmyslne tlumoki!
Avatar
am / 9 grudnia 2009 o 09:14
0
jak będzie ślisko to proponuję się tam wybrać. Jak ktoś złamie nogę, to może wystąpić o odszkodowanie. A swoja drogą to nie lepiej już zamknąć tą uczelnię do końca roku, a wszystkim obecnym studentom wydać dyplomy. Będzie jeszcze taniej.
Avatar
oli / 9 grudnia 2009 o 18:57
0
Tzn, że wszyscy którzy nie maja zaległych urlopów musza te dni wolne odpracować.
Avatar
zmuszany / 9 grudnia 2009 o 17:14
0
generalnie ktoś mija się z prawdą, dni te nie są wolne od pracy bo należy w tym czasie brać urlop "zaległy" myślę że nie ma jeszcze urlopów zaległych, bo były do wykorzystania do końca I kwartału tego roku. Czyli mowa pewnie o bieżącym urlopie, który będzie można wykorzystać do końca kwartału przyszłego roku. A urlop jest własnością pracownika.

a to urywek zarządzenia:

1. Dni robocze przypadające na 21, 22, 23, 28, 29, 30 i 31 grudnia 2009 r. ustalam dniami wolnymi od pracy – z zastrzeżeniem kolejnych ustępów.
2. Dzień 24 grudnia 2009 r. jest dniem wolnym dla pracownikó́w niebędących nauczycielami akademickimi, w zamian za dzień ś́wiąteczny przypadający w sobotę 26 grudnia, toteż nie stosuje się do niego przepisów ust. 3 i 4 niniejszego paragrafu.
3. Dni, o których mowa w ust. 1 są okresem urlopowym dla pracowników posiadających niewykorzystany zaległy urlop wypoczynkowy.
4. Dla pracowników, którzy nie posiadają zaległego urlopu wypoczynkowego, bądź nie wykorzystają w dniach, o których mowa w ust. 1 urlopu za rok 2009 wprowadzam równoważny system czasu pracy z okresem rozliczeniowym od 21 grudnia 2009 r. do 21 marca 2010 r.
generalnie ktoś mija się z prawdą, dni te nie są wolne od pracy bo należy w tym czasie brać urlop "zaległy" myślę że nie ma jeszcze urlopów zaległych, bo były do wykorzystania do końca I kwartału tego roku. Czyli mowa pewnie o bieżącym urlopie, który będzie można wykorzystać do końca kwartału przyszłego roku. A urlop jest własnością pracownika.

a to urywek zarządzenia:

1. Dni robocze przypadające na 21, 22, 23, 28, 29, 30 i 31 grudnia 2009 r. ustalam dniami wolnymi od pracy – z zastrzeżeniem k... rozwiń
Avatar
nie student / 9 grudnia 2009 o 16:28
0
Jezeli sa to oszczednosci to warto ,poniewaz uczelnia jest zadluzona
Avatar
nicKK / 9 grudnia 2009 o 15:19
0
TomekLBN napisał:
spokojnie, oszczędności dotyczą budynków dydaktycznych:P w akademikach nikt nie przykręci ogrzewania. Zresztą zawsze jak CI się nie podoba akademik możesz sobie wynająć stancję nikt CI nie broni;p


zawsze mozna zrobić marsz jak w KRAKOWIE NA MS AGH
na rynek
waląc w garniki krzyczą spiewając itp


a tak się stało z nocy 25-26 maja 2007
jak administracja serwerów na miasteczku podjęła decyzję zamknięciu serwera
yczą spiewając itp


a tak się stało z nocy 25-26 maja 2007
jak administracja serwerów na miasteczku podjęła decyzję zamknięciu serwera rozwiń
Avatar
TomekLBN / 9 grudnia 2009 o 14:46
0
grzejnik napisał:
tak cwaniaczki?? to oddajcie mi polowe czynszu za pokoj !!! 310 zl za obdrapany smierdzacy pokoj... to studenci placa za akademiki i to nie mala kase jak za standard jaki otrzymuja.. wiec niech sobie rektorkowo obetnie pensje z dwuch tygodni a nie ogrzewanie dla studentow. sa studenci ktorzy w tej przerwie pracuja lub nie maja rodzin i zostaja.. ciekawe czym sie beda grzac.. !! bezmyslne tlumoki!

spokojnie, oszczędności dotyczą budynków dydaktycznych:P w akademikach nikt nie przykręci ogrzewania. Zresztą zawsze jak CI się nie podoba akademik możesz sobie wynająć stancję nikt CI nie broni;p

spokojnie, oszczędności dotyczą budynków dydaktycznych:P w akademikach nikt nie przykręci ogrzewania. Zresztą zawsze jak CI się nie podoba akademik możesz sobie wynająć stancję nikt CI nie broni;p rozwiń
Avatar
~studentka~ / 9 grudnia 2009 o 12:27
0
Ciekawe dlaczego nie piszą nic o tym jaki jest koszt doprowadzenia uczelni potem do znośnej temperatury... Będzie jak w tamtym roku dwa tygodnie nie da się wysiedzieć na aulach
Avatar
mig / 9 grudnia 2009 o 10:38
0
Korytarzy niech sobie nie zamiata, ale śniegu dowali to nie ma zmiłuj - trzeba odśnieżać ! Jak sobie ktoś skręci nóżkę to rektor dostanie mandacik za brak utrzymania porządku ... popieram oszczędności na prądzie czy ogrzewaniu w pustych pomieszczeniach dydaktycznych, ale na wszystkim się nie da ...
Avatar
~xyz~ / 9 grudnia 2009 o 10:25
0
grzejnik napisał:
tak cwaniaczki?? to oddajcie mi polowe czynszu za pokoj !!! 310 zl za obdrapany smierdzacy pokoj... to studenci placa za akademiki i to nie mala kase jak za standard jaki otrzymuja.. wiec niech sobie rektorkowo obetnie pensje z dwuch tygodni a nie ogrzewanie dla studentow. sa studenci ktorzy w tej przerwie pracuja lub nie maja rodzin i zostaja.. ciekawe czym sie beda grzac.. !! bezmyslne tlumoki!



Jak ty się chłopie dostałeś z taką ortografią na studia, a może jest was dw[size=5]ó[/size]ch ?



Jak ty się chłopie dostałeś z taką ortografią na studia, a może jest was dw[size=5]ó[/size]ch ? rozwiń
Avatar
grzejnik / 9 grudnia 2009 o 09:50
0
tak cwaniaczki?? to oddajcie mi polowe czynszu za pokoj !!! 310 zl za obdrapany smierdzacy pokoj... to studenci placa za akademiki i to nie mala kase jak za standard jaki otrzymuja.. wiec niech sobie rektorkowo obetnie pensje z dwuch tygodni a nie ogrzewanie dla studentow. sa studenci ktorzy w tej przerwie pracuja lub nie maja rodzin i zostaja.. ciekawe czym sie beda grzac.. !! bezmyslne tlumoki!
Avatar
am / 9 grudnia 2009 o 09:14
0
jak będzie ślisko to proponuję się tam wybrać. Jak ktoś złamie nogę, to może wystąpić o odszkodowanie. A swoja drogą to nie lepiej już zamknąć tą uczelnię do końca roku, a wszystkim obecnym studentom wydać dyplomy. Będzie jeszcze taniej.