Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 czerwca 2008 r.
21:02
Edytuj ten wpis

UMCS: Zmieniają stronę www za plecami rektora

0 10 A A

Specjaliści od promocji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej postanowili zmienić stronę internetową uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zanim zmieni się nowy rektor uczelni. On czystki kadrowe już zapowiedział, oni o swoich planach mu nie powiedzieli.

Na stronie uniwersytetu pojawiło się w tym tygodniu ogłoszenie: "Zostań twarzą UMCS”. Redakcja serwisu internetowego uczelni przyjmuje zgłoszenia osób chętnych do umieszczenia swojego wizerunku na witrynie uniwersytetu. Kandydaci powinni mieć od 19 do 25 lat i mieć miłą, a jednocześnie ciekawą aparycję. Już pierwszego dnia zgłosiło się ponad 20 chętnych.

- Do tej pory na naszej stronie można było zobaczyć głównie budynki. Teraz chcemy zmienić wizerunek uczelni i pokazać osoby - tłumaczy Elżbieta Pyda z Centrum Obsługi Informatycznej uniwersytetu.

Problem w tym, że ci, którzy teraz chcą zmienić witrynę, nie konsultowali tego z nowymi władzami. Bo zmianę strony internetowej od kilku tygodni głośno zapowiada przyszły rektor UMCS prof. Andrzej Dąbrowski, który zacznie urzędowanie 1 września. - Promocja uczelni zmieni się i to bardzo - mówił na naszych łamach. - A zaczniemy od rzeczy najprostszych: strony internetowej uczelni.

Prof. Dąbrowski podał nawet konkrety. Zapowiedział, m.in., że zmieni rzecznika prasowego i osoby odpowiadające ze promocję uczelni. Czyli te, które... teraz zmieniają witrynę. Ich pomysłu nie mógł skomentować, ponieważ przebywa za granicą. A zastępcy rektora elekta o projekcie nic nie wiedzą.

Tymczasem konkurs na "twarze uczelni” ma zostać rozstrzygnięty w przyszłym tygodniu. Wyboru dokonają wspólnie pracownicy Działu Promocji (w skład którego wchodzi m.in. rzecznik uniwersytetu Elżbieta Mulawa-Pachoł), redakcja strony internetowej oraz przedstawiciele Samorządu Studentów. Tych pierwszych, zgodnie z zapowiedzią przyszłego rektora, jesienią mają zastąpić specjaliści od marketingu i PR.

Dlaczego nie skonsultowali swojego pomysłu z przyszłymi władzami? - Nie było takiej potrzeby - mówi Pyda. - Nie zmieniamy całej strony, tylko banery ze zdjęciami, które na niej są. To nie jest kwestia trudna technicznie. I jeśli będzie taka potrzeba, można zmienić je ponownie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AA ponownie:) / 5 czerwca 2008 o 11:50
0
OOOO pojawiło się nowe słowo w tytule "Zmieniają stronę www za plecami rektora". No poprawić literówkę to rozumiem, ale zmieniać tytuły i nazwy jednostek? I tak wyszło, ze jesteście niekompetentni jako dziennikarze i niewiarygodni jako gazeta, ale to już zaczyna być żałosne... Dobrze, że co wydrukowane, tego się już nie cofnie (a może wykupić nakład?)

Kiedy zmienicie nazwiska i fakty na prawdziwe?

PS Na forum został ślad waszego pierwotnego tytułu Zmieniają stronę za placemi rektora proponuję jakąś ingerencję
OOOO pojawiło się nowe słowo w tytule "Zmieniają stronę www za plecami rektora". No poprawić literówkę to rozumiem, ale zmieniać tytuły i nazwy jednostek? I tak wyszło, ze jesteście niekompetentni jako dziennikarze i niewiarygodni jako gazeta, ale to już zaczyna być żałosne... Dobrze, że co wydrukowane, tego się już nie cofnie (a może wykupić nakład?)

Kiedy zmienicie nazwiska i fakty na prawdziwe?

PS Na forum został ślad waszego pierwotnego tytułu Zmieniają stronę za placemi... rozwiń
Avatar
Dziennikarz / 5 czerwca 2008 o 06:39
0
Właściwie -- kontynując rady dla dziennikarza - można mu przypomnieć dziennikarską zasadę 5 W, która pomaga w nie-skopaniu najprostszej konstrukcji tekstu informacji prasowej.

To znaczy (w wersji spolszczonej): 1. Kto (Nie promocja, a COIU), 2. Co (nie wymiana strony, a zmiana banerów, częściowa), 3. Gdzie (w Centrum obsługi INFORMATYCZNEJ Uniwersytetu), 4. Kiedy (teraz bo teraz z nie przed wrześniem czyli nowymi władzami) i 5. Dlaczego (bo to standardowa procedura odświeżania i rozbudowywania serwisu, a nie domniemany spisek).

To jest najlepsze 5 W, jakie widziałem:) Nadaje się na zajęcia dla studentów jako antyprzykład.
Właściwie -- kontynując rady dla dziennikarza - można mu przypomnieć dziennikarską zasadę 5 W, która pomaga w nie-skopaniu najprostszej konstrukcji tekstu informacji prasowej.

To znaczy (w wersji spolszczonej): 1. Kto (Nie promocja, a COIU), 2. Co (nie wymiana strony, a zmiana banerów, częściowa), 3. Gdzie (w Centrum obsługi INFORMATYCZNEJ Uniwersytetu), 4. Kiedy (teraz bo teraz z nie przed wrześniem czyli nowymi władzami) i 5. Dlaczego (bo to standardowa procedura odświeżania i rozbudowywania serwisu, a nie domniemany spisek).<... rozwiń
Avatar
AA / 5 czerwca 2008 o 06:32
0
A to dobre z tą poprawką na CO Informatycznej:) (z gazetki tak nie zniknie...), ale - łaskawy dziennikarzyno (jak ktoś słusznie zauważył) - nazwy trzeba poprawiać do końca, to znaczy wypadałoby na: Centrom Obsługi Informatycznej Uniwersytetu. Ciekawe, kiedy się ta zmiana w sposób tajemniczy się pojawi.

To prawda, że COIU nie ma NIC wspólnego z Zespołem ds. Promocji.

Panu M. Bednarczykowi nie życzymy ani nie wróżymy wielkiej kariery.
Avatar
kev / 4 czerwca 2008 o 19:52
0
ten tekst to w 90% kłamstwo bądź w najlepszym razie naginanie prawdy...dziennikarzyna bo inaczej nazwać tego człowieka nie można (ze względu na godność i obiektywizm pozostałych dziennikarzy) szuka sensacyjnego tematu a nie orientuje się w podstawowych mechanizmach. Uwaga na przyszłość-jak chcesz o czymś napisać i podnieść na temat pióro a nie zajmujesz się daną tematyką zawodowo to przeanalizuj temat na wszystkich płaszczyznach i przekaż jedynie opinie bądź poglądy innych ocenę pozostaw czytelnikowi bo co tu ukrywać własny punkt widzenia masz jak "zakrzywienie światła białego na pryzmacie".
ten tekst to w 90% kłamstwo bądź w najlepszym razie naginanie prawdy...dziennikarzyna bo inaczej nazwać tego człowieka nie można (ze względu na godność i obiektywizm pozostałych dziennikarzy) szuka sensacyjnego tematu a nie orientuje się w podstawowych mechanizmach. Uwaga na przyszłość-jak chcesz o czymś napisać i podnieść na temat pióro a nie zajmujesz się daną tematyką zawodowo to przeanalizuj temat na wszystkich płaszczyznach i przekaż jedynie opinie bądź poglądy innych ocenę pozostaw czytelnikowi bo co tu ukrywać własny punkt widzenia ma... rozwiń
Avatar
Mądrala / 4 czerwca 2008 o 16:04
0
Oooo widzę, że pan redaktor poprawiał tekst. Zniknęła literówka w tytule i błędna nazwa COI... brawo! ;P
Avatar
Branżysta / 4 czerwca 2008 o 12:28
0
Cóż, trzeba mieć tupet, aby fakt zmiany koła w aucie przedstawić czytelnikom jako zmianę całego samochodu. Czytam sobie teraz tę gazetę i w 3/4 to mi sie nie chce wierzyć. Byle była wierszówka.
Avatar
Mądrala / 4 czerwca 2008 o 11:56
0
Z tego co wiem, Centrum Obsługi Informatycznej (w tym pani Pyda) a Promocja UMCS, to są 2 różne komórki organizacyjne. Ten tekst jest pełen przekłamań, nawet nazwa COI nie jest poprawnie rozwinięta.
Avatar
Murina / 4 czerwca 2008 o 10:27
0
"UMCS: Zmieniają stronę za placemi rektora" Hmmmm to rektor ma "place" czy może "placem" ciekawe gdzie jest ta część ciała. Widziałem go ostatnio- ale jakoś sie nie odróżniał taką częscią ciała zbytnio..
Faktyczna zmiana strony uczelni jest obwarowana pewnymi procedurami... o których Pan Redaktor tu nie napisał.
Avatar
ktoś z UMCS / 4 czerwca 2008 o 09:20
0
W UMCS nie ma czegoś takiego jak "Centrum Obsługi Internetowej", drogi autorze. Jest za to "Centrum Obsługi Informatycznej". Ciekawe, czy reszta tekstu jest tak samo rzetelna...
Avatar
AA / 4 czerwca 2008 o 09:09
0
Ten dziennikarz nie odróżnia BANERU od strony. W każdym serwisie wymienia się banery co jakiś czas, to jest standard. Niepotrzebne robienie sensacji.
Avatar
AA ponownie:) / 5 czerwca 2008 o 11:50
0
OOOO pojawiło się nowe słowo w tytule "Zmieniają stronę www za plecami rektora". No poprawić literówkę to rozumiem, ale zmieniać tytuły i nazwy jednostek? I tak wyszło, ze jesteście niekompetentni jako dziennikarze i niewiarygodni jako gazeta, ale to już zaczyna być żałosne... Dobrze, że co wydrukowane, tego się już nie cofnie (a może wykupić nakład?)

Kiedy zmienicie nazwiska i fakty na prawdziwe?

PS Na forum został ślad waszego pierwotnego tytułu Zmieniają stronę za placemi rektora proponuję jakąś ingerencję
OOOO pojawiło się nowe słowo w tytule "Zmieniają stronę www za plecami rektora". No poprawić literówkę to rozumiem, ale zmieniać tytuły i nazwy jednostek? I tak wyszło, ze jesteście niekompetentni jako dziennikarze i niewiarygodni jako gazeta, ale to już zaczyna być żałosne... Dobrze, że co wydrukowane, tego się już nie cofnie (a może wykupić nakład?)

Kiedy zmienicie nazwiska i fakty na prawdziwe?

PS Na forum został ślad waszego pierwotnego tytułu Zmieniają stronę za placemi... rozwiń
Avatar
Dziennikarz / 5 czerwca 2008 o 06:39
0
Właściwie -- kontynując rady dla dziennikarza - można mu przypomnieć dziennikarską zasadę 5 W, która pomaga w nie-skopaniu najprostszej konstrukcji tekstu informacji prasowej.

To znaczy (w wersji spolszczonej): 1. Kto (Nie promocja, a COIU), 2. Co (nie wymiana strony, a zmiana banerów, częściowa), 3. Gdzie (w Centrum obsługi INFORMATYCZNEJ Uniwersytetu), 4. Kiedy (teraz bo teraz z nie przed wrześniem czyli nowymi władzami) i 5. Dlaczego (bo to standardowa procedura odświeżania i rozbudowywania serwisu, a nie domniemany spisek).

To jest najlepsze 5 W, jakie widziałem:) Nadaje się na zajęcia dla studentów jako antyprzykład.
Właściwie -- kontynując rady dla dziennikarza - można mu przypomnieć dziennikarską zasadę 5 W, która pomaga w nie-skopaniu najprostszej konstrukcji tekstu informacji prasowej.

To znaczy (w wersji spolszczonej): 1. Kto (Nie promocja, a COIU), 2. Co (nie wymiana strony, a zmiana banerów, częściowa), 3. Gdzie (w Centrum obsługi INFORMATYCZNEJ Uniwersytetu), 4. Kiedy (teraz bo teraz z nie przed wrześniem czyli nowymi władzami) i 5. Dlaczego (bo to standardowa procedura odświeżania i rozbudowywania serwisu, a nie domniemany spisek).<... rozwiń
Avatar
AA / 5 czerwca 2008 o 06:32
0
A to dobre z tą poprawką na CO Informatycznej:) (z gazetki tak nie zniknie...), ale - łaskawy dziennikarzyno (jak ktoś słusznie zauważył) - nazwy trzeba poprawiać do końca, to znaczy wypadałoby na: Centrom Obsługi Informatycznej Uniwersytetu. Ciekawe, kiedy się ta zmiana w sposób tajemniczy się pojawi.

To prawda, że COIU nie ma NIC wspólnego z Zespołem ds. Promocji.

Panu M. Bednarczykowi nie życzymy ani nie wróżymy wielkiej kariery.
Avatar
kev / 4 czerwca 2008 o 19:52
0
ten tekst to w 90% kłamstwo bądź w najlepszym razie naginanie prawdy...dziennikarzyna bo inaczej nazwać tego człowieka nie można (ze względu na godność i obiektywizm pozostałych dziennikarzy) szuka sensacyjnego tematu a nie orientuje się w podstawowych mechanizmach. Uwaga na przyszłość-jak chcesz o czymś napisać i podnieść na temat pióro a nie zajmujesz się daną tematyką zawodowo to przeanalizuj temat na wszystkich płaszczyznach i przekaż jedynie opinie bądź poglądy innych ocenę pozostaw czytelnikowi bo co tu ukrywać własny punkt widzenia masz jak "zakrzywienie światła białego na pryzmacie".
ten tekst to w 90% kłamstwo bądź w najlepszym razie naginanie prawdy...dziennikarzyna bo inaczej nazwać tego człowieka nie można (ze względu na godność i obiektywizm pozostałych dziennikarzy) szuka sensacyjnego tematu a nie orientuje się w podstawowych mechanizmach. Uwaga na przyszłość-jak chcesz o czymś napisać i podnieść na temat pióro a nie zajmujesz się daną tematyką zawodowo to przeanalizuj temat na wszystkich płaszczyznach i przekaż jedynie opinie bądź poglądy innych ocenę pozostaw czytelnikowi bo co tu ukrywać własny punkt widzenia ma... rozwiń
Avatar
Mądrala / 4 czerwca 2008 o 16:04
0
Oooo widzę, że pan redaktor poprawiał tekst. Zniknęła literówka w tytule i błędna nazwa COI... brawo! ;P
Avatar
Branżysta / 4 czerwca 2008 o 12:28
0
Cóż, trzeba mieć tupet, aby fakt zmiany koła w aucie przedstawić czytelnikom jako zmianę całego samochodu. Czytam sobie teraz tę gazetę i w 3/4 to mi sie nie chce wierzyć. Byle była wierszówka.
Avatar
Mądrala / 4 czerwca 2008 o 11:56
0
Z tego co wiem, Centrum Obsługi Informatycznej (w tym pani Pyda) a Promocja UMCS, to są 2 różne komórki organizacyjne. Ten tekst jest pełen przekłamań, nawet nazwa COI nie jest poprawnie rozwinięta.
Avatar
Murina / 4 czerwca 2008 o 10:27
0
"UMCS: Zmieniają stronę za placemi rektora" Hmmmm to rektor ma "place" czy może "placem" ciekawe gdzie jest ta część ciała. Widziałem go ostatnio- ale jakoś sie nie odróżniał taką częscią ciała zbytnio..
Faktyczna zmiana strony uczelni jest obwarowana pewnymi procedurami... o których Pan Redaktor tu nie napisał.
Avatar
ktoś z UMCS / 4 czerwca 2008 o 09:20
0
W UMCS nie ma czegoś takiego jak "Centrum Obsługi Internetowej", drogi autorze. Jest za to "Centrum Obsługi Informatycznej". Ciekawe, czy reszta tekstu jest tak samo rzetelna...
Avatar
AA / 4 czerwca 2008 o 09:09
0
Ten dziennikarz nie odróżnia BANERU od strony. W każdym serwisie wymienia się banery co jakiś czas, to jest standard. Niepotrzebne robienie sensacji.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 0 0

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 0

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 17 20

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 0 0

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 4

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 10

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 77 67

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 133 83

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 16 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 46 9

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 6

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!