Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2020 r.
8:27

Lublin: Urząd Miasta w dużym pokoju lub kuchni. Samorządowcy pójdą do pracy zdalnej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 38 A A
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne (fot. Maciej Kaczanowski)

Już ponad 200 pracowników opuściło biura Urzędu Miasta z obawy przed wirusem. Większość z nich wzięła wolne na opiekę nad dzieckiem, część wybrała pracę zdalną, którą umożliwił im prezydent miasta. Jego zarządzenie wzbudziło wątpliwości urzędników, którzy nie byli pewni, czy jest to szansa dla wszystkich.

Aktualizacja artykułu: 18 marca 2020 r. 15:39
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mający dokładnie 1638 pracowników Urząd Miasta jest jednym z największych w Lublinie zakładów pracy. Decyzja prezydenta nie oznacza, że z dnia na dzień wszyscy zostaną w domach. O tym, który urzędnik może pracować zdalnie, będzie decydować dyrektor jego wydziału, bo to na nim spoczywa odpowiedzialność za ciągłość pracy. Za każdym razem informacja o zgodzie na pracę zdalną musi być jednak przekazana do samego Ratusza.

Takie zasady wprowadził prezydent Krzysztof Żuk, wydając zarządzenie „w sprawie szczególnych rozwiązań w zakresie organizacji pracy w Urzędzie Miasta Lublin mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zakażeń”. Prezydent zdecydował, że pracownicy Urzędu Miasta mogą być kierowani do pracy zdalnej na czas nie dłuższy niż 14 dni roboczych.

Wątpliwości urzędników wzbudziły użyte w zarządzeniu sformułowania dotyczące tego, kto może dostać zgodę na pracę z domu. W jednym punkcie czytamy, że pracownikowi urzędu „można polecić wykonywanie” pracy zdalnej. W drugim punkcie zapisano, że „polecenie wykonywania pracy zdalnej następuje w przypadku, gdy pracownik poddany jest kwarantannie domowej albo nadzorowi epidemiologicznemu”. Właśnie z tego zrodziły się pytania o to, czy o zgodę na pracę z domu może się starać każdy urzędnik, którego obowiązki możliwe są do wykonywania z domu, czy tylko osoby poddane kwarantannie bądź nadzorowi epidemiologicznemu.

Według prezydenta miasta zarządzenie jest klarowne i jednoznaczne. – Jego tekst został przez niektóre osoby całkowicie niezrozumiany lub celowo przekręcają jego znaczenie – komentuje Krzysztof Żuk na Facebooku. Tłumaczy, że osoby objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym są automatycznie wysyłane do pracy z domu, a wszyscy pozostali mogą poprosić swojego szefa o zgodę na pracę w tym trybie.

– Czyli zarządzenie opisuje dwa przypadki, w których pracownik urzędu rozpoczyna wykonywanie pracy zdalnej – tłumaczy Żuk i zapewnia, że dokument został przygotowany prawników i nie wymaga zmian. – Nie szukajmy kontrowersji, gdzie ich nie ma. Zarządzenie wprowadza możliwość zdalnej pracy dla każdego pracownika urzędu a dyrektorzy wydziałów i biur zobowiązani są do zapewnienia ciągłości ich pracy oraz właściwego organizowania procesu zdalnej pracy.

Do pracy z domu będą mogli być wysłani wyłącznie ci urzędnicy, którzy mają odpowiednią łączność adekwatną do ich obowiązków, oczywiście pod warunkiem, że te obowiązki można wykonywać na odległość. Jak wiele osób korzysta z tej formy pracy? – 86 osób otrzymało polecenie wykonywania pracy w sposób zdalny – informuje Monika Głazik z lubelskiego Ratusza. Znacznie więcej osób skorzystało z innej możliwości, jaką daje specustawa w sprawie koronawirusa. – Aktualnie wpłynęło 116 oświadczeń od pracowników urzędu o skorzystaniu w trybie specustawy z opieki nad dziećmi do lat 8.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 08:49
+13
Prawidłowo, kto może ten powinien pracować zdalnie
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 08:38
+11
bardzo dobra decyzja
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 09:31
+10
myślę, że to roztropna decyzja
Avatar
Filantrop / 18 marca 2020 r. o 13:38
+6
K...mać w ostatnich dniach 3 klientów na krzyż, siedzą zamknięci w biurze między sobą i jeszcze im źle. Po południu wracają do domu, maja czas by wypocząć i się wyspać. Co mają powiedzieć ludzie co wykonują pracę zmianową,  jeden tydzień do roboty na 6.00, drugi tydzień na 14.00, a trzeci na 22.00. Zaburzony rytm dnia i rozregulowany organizm. Albo panie kasjerki w sklepach co mają w ciągu dnia kontakt z setkami klientów, przekładaja towary, które ktoś dotykał itd.
  Jest wiele konkursów do pracy w urzędach. Idź zatem popracuj w tym raju, ktoś ci broni? Czy może nie spełniasz wymagań?
  Jest wiele konkursów do pracy w urzędach. Idź zatem popracuj w tym raju, ktoś ci broni? Czy może nie spełniasz wymagań? rozwiń
Avatar
Ewkamarchewka / 18 marca 2020 r. o 10:01
+5
Jaka zdalna praca...żeby była zdalna praca muszą być służbowe laptopy których nie ma.
  zrób szybką sondę, ilu nauczcieli w całym kraju dostało służbowe laptopy- oni codziennie zdalnie, z domu kontaktują się z rodzicami,  uczniami, tworzą i przesyłają niezliczoną ilość "niezbędnych" dokumentów, m.in. dla urzędu miasta czy kuratorium, i nie narzekaj, jakiś komputer chba w domu masz, skoro komentarz napisałaś
Avatar
House / 18 marca 2020 r. o 08:58
+5
Dziennik widzę juz się nawet nie kryje z tym, że jawnie krytykuje absolutnie wszystko, co jest związane z Prezydentem Żukiem. Robicie się zwykłym szmatławcem jak Wyborcza.
Avatar
Anka / 18 marca 2020 r. o 13:45
+3
jak to jest instytucje państwa zamykają się przed petentami a ja pracując na pierwszej linii walki z wirusem mam brać urlop co drugi dzień bo wprowadzono podział na dwa zespoły - robię 2x więcej godzin mam mniej i albo urlop albo bez połowy wypłaty bo takie widzimisię dyrektor ...!!! - paranoja czy głupota...????????????????
  Pierwsza linia? Jesteś lekarzem? Ratownikiem? Czy kim? Bo mam wątpliwości czy człowiek z  wyższym wykształceniem medycznym wypocił by tak bzdurny komentarz. Cały Lublin ma pracować tak jak Ty żebyś poczuł sprawiedliwość? Jak to jest, że urzędnik, nauczyciel czy nawet ksiądz od zawsze są solą w oku największych nierobów...
  Pierwsza linia? Jesteś lekarzem? Ratownikiem? Czy kim? Bo mam wątpliwości czy człowiek z  wyższym wykształceniem medycznym wypocił by tak bzdurny komentarz. Cały Lublin ma pracować tak jak Ty żebyś poczuł sprawiedliwość? Jak to jest, że urzędnik, nauczyciel czy nawet ksiądz od zawsze są solą w oku największych nierobów... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2020 r. o 10:19
+3
zdrowy rozsądek górą i bardzo dobrze, lepiej dmuchać na zimne
Avatar
HI / 18 marca 2020 r. o 10:03
+3
Kilka dni wystarczyło na przeorganizowanie ratuszowej farmy trolli. Ratuszowe trolle już rozpoczęły pracę zdalną. Macie płacone tyle samo co wcześniej czy może więcej za pracę w szkodliwych warunkach?
 Praca zdalna w szkodliwych warunkach to tylko wtedy, gdy mieszkamy razem z teściową . . .
Avatar
urzędas / 18 marca 2020 r. o 08:46
+3
Nie 1400. W urzędzie pracuje ponad 1700 urzędników, w tym tabun dyrektorów i kierowników.
Avatar
Agnieszka / 18 marca 2020 r. o 16:12
+2
Panie ze żłobków. A może zamiast ciągle mącić i wymyślać problemy zajmiecie się pracą, czyli porządkami itp. Taraz macie czas na to, zamiast szukać pretakstu.
Avatar
Anka / 18 marca 2020 r. o 16:09
0
To było do tych pań ze żłobków. Bo ciągle marudzą i wszczynają kłótnie.
Avatar
Anka / 18 marca 2020 r. o 15:35
+1
Pewnie, wolne dla was. Wam ciągle mało i tylko narzekacie i mącicie. Róbcie pomoce. Róbcie porządki. A jak nie pasuje to do biedronki. Zwłaszcza te "najmądrzejsze". 
Avatar
Anka / 18 marca 2020 r. o 15:33
+1
Pewnie, wolne dla was. Wam ciągle mało i tylko narzekacie i mącicie. Róbcie pomoce. Róbcie porządki. A jak nie pasuje to do biedronki. Zwłaszcza te "najmądrzejsze". 
Avatar
Absolwent / 18 marca 2020 r. o 14:27
+1
K...mać w ostatnich dniach 3 klientów na krzyż, siedzą zamknięci w biurze między sobą i jeszcze im źle. Po południu wracają do domu, maja czas by wypocząć i się wyspać. Co mają powiedzieć ludzie co wykonują pracę zmianową,  jeden tydzień do roboty na 6.00, drugi tydzień na 14.00, a trzeci na 22.00. Zaburzony rytm dnia i rozregulowany organizm. Albo panie kasjerki w sklepach co mają w ciągu dnia kontakt z setkami klientów, przekładaja towary, które ktoś dotykał itd.
Jest wiele konkursów do pracy w urzędach. Idź zatem popracuj w tym raju, ktoś ci broni? Czy może nie spełniasz wymagań?
Praca w urzędach w Lublinie to w 90% po układach i znajomościach. A jakbyś nie wiedział połowa ludzi przed 35 r.ż zatrudnionych w restauracjach, marketach to są ludzie z wykształceniem wyższym. A conajmniej średnie wykształcenie to ma pewnie z 90%. Znam takich co pokończyli  prawo, politologię i zasuwają na budowach fizycznie na równi z tymi co zakończyli swoją edukację na zawodówie czy gimnazjum. A wśród urzędników starszej daty 50+ są i tacy co zostali przyjęci do pracy po szkole średniej i dopiero później uzupełniali wykształcenie na  uczelniach wyższych. W Lublinie może nie, ale już w takich urzędach gmin, Kraśniku, Łęcznej już tak.
  90%, większość itp... czyli dane w przysłowiowej du**y. Jeżeli ktoś posiadając tytuł magistra prawa pracuje na budowie, to masz już odpowiedź co wyniósł ze studiów. Lepiej być dobrym budowalańcem niż kiepskim prawnikiem. Logiczne jest, że w czasach kiedy wszyscy mają "jakieś studia" liczy się jakość wykształcenia, utrwalona wiedza, jakakolwiek praktyka, a nie papier z napisem "dyplom" po wyższej szkole lansu.  W służbie cywilnej nie ma wymogu wyższego wykształcenia, a chętnych do pracy również brak. Jak myślisz dlaczego?
  90%, większość itp... czyli dane w przysłowiowej du**y. Jeżeli ktoś posiadając tytuł magistra prawa pracuje na budowie, to masz już odpowiedź co wyniósł ze studiów. Lepiej być dobrym budowalańcem niż kiepskim prawnikiem. Logiczne jest, że w czasach kiedy wszyscy mają "jakieś studia" liczy się jakość wykształcenia, utrwalona wiedza, jakakolwiek praktyka, a nie papier z napisem "dyplom" po wyższej szkole lansu.  W służbie cywilnej nie ma wymogu wyższego wykształcenia, a chętnych do pracy również brak. ... rozwiń
Avatar
Łukasz / 18 marca 2020 r. o 13:52
+1
Dzieczyna ma magistra po WSEI i pracuje w Biedronce. Praca zmianowa. A zarabia tyle samo co jej koleżanki po samej zawodówce bez matury. Ja po Politechnice Lubelskiej pracuje jako operator koparki. W aplikowaniu na stanowisko był wymóg wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe. Roboty dla ludzi po studiach nie ma więc każdy się ima tego co jest. Na koparkę czy fizycznego na budowę wolą  zatrudnić osobę po politechnice niż magistra socjologii. A że jest praca w Polsce dla inżynierów to g... prawda. Masz inżyniera i wykonujesz taką samą pracę jak 30 lat temu technik czy osoba z wykształceniem zawodowym.
Dzieczyna ma magistra po WSEI i pracuje w Biedronce. Praca zmianowa. A zarabia tyle samo co jej koleżanki po samej zawodówce bez matury. Ja po Politechnice Lubelskiej pracuje jako operator koparki. W aplikowaniu na stanowisko był wymóg wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe. Roboty dla ludzi po studiach nie ma więc każdy się ima tego co jest. Na koparkę czy fizycznego na budowę wolą  zatrudnić osobę po politechnice niż magistra socjologii. A że jest praca w Polsce dla inżynierów to g... prawda. Masz inżyniera i wykonujesz taką samą pracę ... rozwiń
Avatar
Paweł / 18 marca 2020 r. o 13:46
0
K...mać w ostatnich dniach 3 klientów na krzyż, siedzą zamknięci w biurze między sobą i jeszcze im źle. Po południu wracają do domu, maja czas by wypocząć i się wyspać. Co mają powiedzieć ludzie co wykonują pracę zmianową,  jeden tydzień do roboty na 6.00, drugi tydzień na 14.00, a trzeci na 22.00. Zaburzony rytm dnia i rozregulowany organizm. Albo panie kasjerki w sklepach co mają w ciągu dnia kontakt z setkami klientów, przekładaja towary, które ktoś dotykał itd.
Jest wiele konkursów do pracy w urzędach. Idź zatem popracuj w tym raju, ktoś ci broni? Czy może nie spełniasz wymagań?
 Praca w urzędach w Lublinie to w 90% po układach i znajomościach. A jakbyś nie wiedział połowa ludzi przed 35 r.ż zatrudnionych w restauracjach, marketach to są ludzie z wykształceniem wyższym. A conajmniej średnie wykształcenie to ma pewnie z 90%. Znam takich co pokończyli  prawo, politologię i zasuwają na budowach fizycznie na równi z tymi co zakończyli swoją edukację na zawodówie czy gimnazjum. A wśród urzędników starszej daty 50+ są i tacy co zostali przyjęci do pracy po szkole średniej i dopiero później uzupełniali wykształcenie na  uczelniach wyższych. W Lublinie może nie, ale już w takich urzędach gmin, Kraśniku, Łęcznej już tak.
 Praca w urzędach w Lublinie to w 90% po układach i znajomościach. A jakbyś nie wiedział połowa ludzi przed 35 r.ż zatrudnionych w restauracjach, marketach to są ludzie z wykształceniem wyższym. A conajmniej średnie wykształcenie to ma pewnie z 90%. Znam takich co pokończyli  prawo, politologię i zasuwają na budowach fizycznie na równi z tymi co zakończyli swoją edukację na zawodówie czy gimnazjum. A wśród urzędników starszej daty 50+ są i tacy co zostali przyjęci do pracy po szkole średniej i dopiero później uzupełniali wyksz... rozwiń
Avatar
Anka / 18 marca 2020 r. o 13:45
+3
jak to jest instytucje państwa zamykają się przed petentami a ja pracując na pierwszej linii walki z wirusem mam brać urlop co drugi dzień bo wprowadzono podział na dwa zespoły - robię 2x więcej godzin mam mniej i albo urlop albo bez połowy wypłaty bo takie widzimisię dyrektor ...!!! - paranoja czy głupota...????????????????
  Pierwsza linia? Jesteś lekarzem? Ratownikiem? Czy kim? Bo mam wątpliwości czy człowiek z  wyższym wykształceniem medycznym wypocił by tak bzdurny komentarz. Cały Lublin ma pracować tak jak Ty żebyś poczuł sprawiedliwość? Jak to jest, że urzędnik, nauczyciel czy nawet ksiądz od zawsze są solą w oku największych nierobów...
  Pierwsza linia? Jesteś lekarzem? Ratownikiem? Czy kim? Bo mam wątpliwości czy człowiek z  wyższym wykształceniem medycznym wypocił by tak bzdurny komentarz. Cały Lublin ma pracować tak jak Ty żebyś poczuł sprawiedliwość? Jak to jest, że urzędnik, nauczyciel czy nawet ksiądz od zawsze są solą w oku największych nierobów... rozwiń
Avatar
Filantrop / 18 marca 2020 r. o 13:38
+6
K...mać w ostatnich dniach 3 klientów na krzyż, siedzą zamknięci w biurze między sobą i jeszcze im źle. Po południu wracają do domu, maja czas by wypocząć i się wyspać. Co mają powiedzieć ludzie co wykonują pracę zmianową,  jeden tydzień do roboty na 6.00, drugi tydzień na 14.00, a trzeci na 22.00. Zaburzony rytm dnia i rozregulowany organizm. Albo panie kasjerki w sklepach co mają w ciągu dnia kontakt z setkami klientów, przekładaja towary, które ktoś dotykał itd.
  Jest wiele konkursów do pracy w urzędach. Idź zatem popracuj w tym raju, ktoś ci broni? Czy może nie spełniasz wymagań?
  Jest wiele konkursów do pracy w urzędach. Idź zatem popracuj w tym raju, ktoś ci broni? Czy może nie spełniasz wymagań? rozwiń
Avatar
Dariusz / 18 marca 2020 r. o 12:48
0
Prezydent Żuk dzielnie nas broni przed koronawirusem. W Lublinie (mieście) nie stwierdzono jeszcze żądnego przypadku zachorowania. Wirus jest w powiecie lubelskim,  Zamościu, Tomaszowie, Janowie, Biłgoraju. To zasługa naszego Prezydenta i miejskich służb. Gdyby tacy ludzie jak Krzysztof Żuk sprawowali władzę w kraju byłoby dużo lepiej.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poszukiwania Natalii Mazurkiewicz. Wyjechała z Lublina?

Poszukiwania Natalii Mazurkiewicz. Wyjechała z Lublina?

Są nowe informacje w sprawie zaginionej Natalii Mazurkiewicz z Lublina. W piątek kobieta wyszła z domu na spacer z psem i do tej pory nie wróciła. Nie skontaktowała się też z rodziną.

Koronawirus dotarł do kolejnej gminy w powiecie bialskim. 25 osób na kwarantannie

Koronawirus dotarł do kolejnej gminy w powiecie bialskim. 25 osób na kwarantannie

Koronawirus dotarł do kolejnej gminy w powiecie bialskim. Zakażenie potwierdzono u mieszkańca gminy Łomazy.

Zamość. Skopał volkswagena, bo wyproszono go z ogródka piwnego

Zamość. Skopał volkswagena, bo wyproszono go z ogródka piwnego

36-latek był tak zły, że lokal w którym przesiadywał, został już na noc zamknięty, że skopał zaparkowany samochód.

Puławy. Co radni mają w kieszeniach, na kontach i w garażach
galeria

Puławy. Co radni mają w kieszeniach, na kontach i w garażach

Jeden z radnych miejskich w 2019 roku wziął ślub, a jego oszczędności wzrosły z 13,5 tys. zł do 120 tys. zł. A jak radzą sobie inni puławscy radni?

W Janowie Podlaskim konie już zdobią ścianę. W Białej Podlaskiej we wrześniu

W Janowie Podlaskim konie już zdobią ścianę. W Białej Podlaskiej we wrześniu

Jeden już powstał w Janowie Podlaskim, a kolejny we wrześniu ma ozdobić ścianę liceum w Białej Podlaskiej. Chodzi o murale upamiętniające twórczość profesora Ludwika Maciąga.

Moje podium – Marek Skowronek

Moje podium – Marek Skowronek

„Moje podium” to cykl reportaży o ludziach sportu, którzy kiedykolwiek w swojej karierze zdobywali medale i stawali na podium. Bohaterami są nie tylko sami sportowcy, ale także trenerzy, szkoleniowcy, działacze – ci wszyscy, którzy mieli swój udział w zdobywanym medalu. To przecież także ich zasługa.

Dom Matki i Dziecka w Lublinie potrzebuje pomocy. Mieszkają tam mali pacjenci z rodziacami

Dom Matki i Dziecka w Lublinie potrzebuje pomocy. Mieszkają tam mali pacjenci z rodziacami

– U nas mali pacjenci mogą chociaż na chwilę zapomnieć o szpitalu – mówi Magdalena Pietnoczko z Domu Matki i Dziecka w Lublinie. Żeby znów mogli z niego znowu korzystać, konieczny jest generalny remont. Potrzeba na to ok. 70 tys. zł.

Jest nowy dyrektor szpitala w Zamościu. Ma rządzić placówką sześć lat

Jest nowy dyrektor szpitala w Zamościu. Ma rządzić placówką sześć lat

Małgorzata Popławska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora szpitala w Zamościu. Nowa szefowa pracę rozpocznie w środę.

Hrubieszów. Złodziej okradł złodzieja. Ojciec wsypał syna

Hrubieszów. Złodziej okradł złodzieja. Ojciec wsypał syna

Wyjątkowego pecha miał 22-latek z Hrubieszowa. Ukradł ze sklepu elektronarzędzia i ukrył je w budynku gospodarczym. Parę dni później łup został mu skradziony. Ojciec chłopaka zawiadomił o tym policję, nie wiedząc, że jego syn sam jest złodziejem.

Rewolucja w centrum Lublina. Ubędzie parkingów, przybędzie drzew
galeria

Rewolucja w centrum Lublina. Ubędzie parkingów, przybędzie drzew

Szpaler podrośniętych lip ma się pojawić wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ul. 3 Maja a murkiem z kwiatami, gdzie dziś są jedynie niezbyt okazałe drzewa w betonowych donicach. Kolejne drzewa mają być posadzone wzdłuż ul. Chopina. Będzie to oznaczać likwidację kilkudziesięciu miejsc parkingowych

Koronawirus u sióstr obliczanek. Nowe ognisko SARS-CoV-2 w Lubelskiem

Koronawirus u sióstr obliczanek. Nowe ognisko SARS-CoV-2 w Lubelskiem

U siedmiu zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Padwa i Azoty II zaczną nowy sezon u siebie

Padwa i Azoty II zaczną nowy sezon u siebie

I liga piłkarzy ręcznych wystartuje 19 września. Do meczu derbowego AZS AWF Biała Podlaska z rezerwami Azotów Puławy w grupie C I ligi dojdzie w 10. kolejce 5 lub 6 grudnia. W grupie D rywalizować będzie trzeci z naszych przedstawicieli MKS Padwa Zamość

Włożyła noworodka do pieca i poszła na wesele. Agata F. skazana

Włożyła noworodka do pieca i poszła na wesele. Agata F. skazana

Jest wyrok w sprawie studentki, która włożyła swoje dziecko do pieca i spaliła. Podczas procesu nie udało się dowieść, że dziewczynka urodziła się żywa. Agata F. została skazana na 8 lat więzienia.

Okuninka. Podróbki drogich zabawek i markowych ubrań na targu

Okuninka. Podróbki drogich zabawek i markowych ubrań na targu

100 sztuk podrabianych zabawek i prawie tyle samo ubrań znaleźli policjanci na targowisku w Okunince i w Urszulinie.

Pluton chemiczny straży pożarnej na terenie budowy szpitala w Lublinie. „Wyciek paliwa"
galeria

Pluton chemiczny straży pożarnej na terenie budowy szpitala w Lublinie. „Wyciek paliwa"

Cztery specjalistyczne wozu strażackie zostały wysłane na teren budowy szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie. Z jednej z maszyn wyciekło paliwo.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.