Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2019 r.
14:10

Urząd Miasta wyburzy biurowiec w centrum Lublina i zbuduje nowy. Tak będzie wyglądać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 109 A A

Gotowa jest już wstępna koncepcja nowego biurowca, który ma być jedną z dwóch głównych siedzib Urzędu Miasta. Budynek stanie w miejscu wysłużonego gmachu przy Leszczyńskiego 20. Jeszcze w tym roku może być ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i wykonanie biurowca z podziemnym parkingiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent tłumaczy, że stary gmach jest niefunkcjonalny, a jego stan techniczny jest kiepski. – Stąd decyzja, że wyburzamy i budujemy nowy – mówi Krzysztof Żuk. Nowy biurowiec będzie sześciopiętrowy, zaplanowano w nim ponad 6300 mkw. powierzchni biurowej. – Będzie to powierzchnia porównywalna z budynkiem przy Wieniawskiej 14.

Wstępna koncepcja biurowca trafiła już na biurko prezydenta. – Będziemy jeszcze nanosili drobne poprawki. W czerwcu powinniśmy dysponować wyjściową koncepcją, która będzie wykorzystana do opracowania dokumentacji technicznej i pozwoleń – spodziewa się Żuk. Potem miasto chce ogłosić przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, aby za jednym razem zamówić dokumentację oraz roboty budowlane. Dzięki temu biurowiec mógłby powstać szybciej. – Jesteśmy w stanie postawić go w ciągu dwóch lat – szacuje prezydent.

Żeby zacząć budowę nowego biurowca, najpierw trzeba opróżnić ten, który ma być wyburzony. Wciąż mieszczą się w nim niektóre komórki Urzędu Miasta. – Musimy wyprowadzić wydziały do lokalizacji zastępczych – przyznaje prezydent, który zamierza przenieść podwładnych do biur wynajętych w prywatnym budynku.

– W tej chwili ustalamy warunki wynajęcia pomieszczeń. W grze są dwie lokalizacje: Nałęczowska 14 oraz Spokojna 2 – potwierdza Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. Przyznaje, że konieczna będzie jeszcze adaptacja lokali, bo na razie są w stanie surowym. – Te działania powinny być zrealizowane do końca bieżącego roku.

To oznacza, że jeszcze w tym roku zmieni się adres Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Spraw Administracyjnych oraz Wydziału Zdrowia i Profilaktyki, które działają teraz przy Leszczyńskiego 20. Jednak do wynajętych pomieszczeń przeniesione mają być również niektóre wydziały z innych lokalizacji. – Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, Biuro Obsługi Inwestorów i jeszcze może jedna czy dwie komórki organizacyjne, żeby poprawić warunki pracy, a przede wszystkim przyjęć interesantów przy ul. Wieniawskiej – dodaje Wojewódzki.

Przeprowadzkę do tymczasowej siedziby ma za sobą Wydział Komunikacji. Na jego potrzeby wynajęta została część biurowca przy ul. Czechowskiej 19a.

Koniec rozproszenia

Planowany biurowiec przy Leszczyńskiego 20 oraz odnowiony niedawno budynek przy Wieniawskiej 14 mają być dwiema głównymi siedzibami Urzędu Miasta, nie licząc reprezentacyjnego Ratusza przy deptaku. – Wyprowadzimy urząd ze wszystkich kilkunastu lokalizacji, w których dzisiaj pracuje. Taka jest główna przesłanka. Po pierwsze skończyć z rozproszeniem urzędu po całym mieście, po drugie zadbać o standardy obsługi mieszkańców – wyjaśnia Żuk. Zastrzega, że nie zamierza likwidować osiedlowych Biur Obsługi Mieszkańców, chociaż nie planuje na razie zwiększać ich liczby. Wiadomo już, że po wybudowaniu nowego dworca autobusowego przy ul. Młyńskiej, przeniesiony będzie tu BOM działający dzisiaj w pobliskim urzędzie pocztowym.

Skromny parking

Ze wstępnej koncepcji nowego biurowca wynika, że w podziemiach budynku powstanie tylko 56 miejsc parkingowych. – Trzeba się liczyć z tym, że w ścisłym centrum tych miejsc parkingowych zawsze będzie mało – przyznaje prezydent i podkreśla, że interesanci będą musieli korzystać także z innych parkingów, zarówno prywatnych, jak i tych w płatnej strefie. Dodatkowe miejsca w tej okolicy mają powstać przy okazji modernizacji stadionu Lublinianki.

Nowy budynek stanie w miejscu wysłużonego gmachu przy Leszczyńskiego 20 (fot. Maciej Kaczanowski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 109

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2019 r. o 14:24
+25
Mała ilość miejsc parkingowych to akurat bardzo dobry pomysł. Samochody z centrum należy wyprowadzać a mieszkańców przyzwyczajać do innych środków lokomocji takich jak autobusy komunikacji miejskiej, rowery albo własne nogi. Nie sztuką jest na każdym rogu postawić wielki parking i dusić się w smogu.
Avatar
Nostradamus / 13 marca 2019 r. o 14:28
+18
za 3..2..1.. atak pisowskich trolli bredzących o Zuniu, dewelocwaniakach, dewelo-prezydencie, Detroit Wschodu, przekręcie, wałku i POstępie
Avatar
kwa kwa kwa jestem trollem / 13 marca 2019 r. o 14:26
+18
PO co się pchać z biurami do ścisłego centrum??  A poza tym ta inwestycje to będzie jeden wielki przekręt.
 Przekrętu to bym szukał gdzie indziej, np: przy sprawie Srebrnej.
Avatar
stały czytelnik / 13 marca 2019 r. o 15:18
+16
zauważyłem, że pis wynajął dwóch półgłówków do pilnowania artykułów na DW - jeden nieustannie próbuje udowodnić że posiadł już tajemną wiedzę dotyczącą używania skrótów CTRL+C/CTRL+V i potrafi wkleić sto razy ten sam link, drugi natomiast z sobie tylko znaną skwapliwością wyszukuje w wyrazach zbitki p+o którą za każdym razem oznacza wielkimi literami, bredząc przy tym w kółko o dewelo-czymś tam, w sumie to nawet śmiesznie się czyta wypociny obu osobników - polecam wszystkim na poprawę humoru
Avatar
metoda małych kroczków / 13 marca 2019 r. o 14:37
+16
Mała ilość miejsc parkingowych to akurat bardzo dobry pomysł. Samochody z centrum należy wyprowadzać a mieszkańców przyzwyczajać do innych środków lokomocji takich jak autobusy komunikacji miejskiej, rowery albo własne nogi. Nie sztuką jest na każdym rogu postawić wielki parking i dusić się w smogu.
Jak będziesz za mną nosił wszystkie potrzebne mi rzeczy do pracy (trochę ważą) to ja chętnie się przesiadę na komunikację miejską.
 Zacznij od załatwiania spraw urzędowych bez użycia samochodu. O dojazdach do pracy pomyślimy później.
 Zacznij od załatwiania spraw urzędowych bez użycia samochodu. O dojazdach do pracy pomyślimy później. rozwiń
Avatar
qwerty / 13 marca 2019 r. o 14:54
+15
Wizualizacja frontu projektowanego 3piętrowego  biurowca to czysta manipulacja. Pokażcie co będą widzieli przechodzący ulicą Leszczyńskiego, a nie osoba leżąca na chodniku pod budynkiem. Pokażcie wizualizację 6 piętrowej ściany budynku od strony parku, która będzie kolejnym elementem przytłaczającym  niską zabudowę okolicy i park,  zmieniający (park) w duże podwórko. I pytanie: dlaczego odpuszczono zakup budynków telekomunikacji na Czechowie, gdzie łatwo dojechać bez obciążania zakorkowanego śródmieścia i jest miejsce na parkingi.
 No strasznie łatwo dojechać na Czechów. Szczególnie z Felina albo Wrotkowa. Z Zemborzyckiej na Choiny to pewnie będzie grubo ponad 10 km.
 No strasznie łatwo dojechać na Czechów. Szczególnie z Felina albo Wrotkowa. Z Zemborzyckiej na Choiny to pewnie będzie grubo ponad 10 km. rozwiń
Avatar
Qaz / 13 marca 2019 r. o 18:20
+13
Jest to co najmniej niegospodarność.Czy naprawdę miasto nie posiada terenów na których mógłby powstać nowy obiekt?Inną sprawą jest forma realizacji.Zaprojektuj i zbuduj.A gdzie inżynierowie w urzędzie którzy powinni zlecić projekt biuru projektowemu a potem dopiero szukać wykonawcy.Przecież wiadomo że ten kto będzie realizatorem takiego zadania będzie dążył by jak najwięcej zarobić i dlatego będzie projektować obiekt by był drogi.
 Tak posiada - przy Leszczynskiego
Avatar
DrInz / 13 marca 2019 r. o 16:03
+13
Wizualizacja frontu projektowanego 3piętrowego  biurowca to czysta manipulacja. Pokażcie co będą widzieli przechodzący ulicą Leszczyńskiego, a nie osoba leżąca na chodniku pod budynkiem. Pokażcie wizualizację 6 piętrowej ściany budynku od strony parku, która będzie kolejnym elementem przytłaczającym  niską zabudowę okolicy i park,  zmieniający (park) w duże podwórko. I pytanie: dlaczego odpuszczono zakup budynków telekomunikacji na Czechowie, gdzie łatwo dojechać bez obciążania zakorkowanego śródmieścia i jest miejsce na parkingi.
 ty jesteś jakiś przytłoczony życiem chyba... przy parku Saskim prawie ze wszystkich stron stoją budynki jeszcze wyższe, więc nie ma problemu
 ty jesteś jakiś przytłoczony życiem chyba... przy parku Saskim prawie ze wszystkich stron stoją budynki jeszcze wyższe, więc nie ma problemu rozwiń
Avatar
DrInz / 13 marca 2019 r. o 16:02
+13
projekt wygląda nieźle, gabaryty odpowiednie, tylko dużo będzie zależało od użytych materiałów na elewacji - oby bez tandety typu szkło refleksyjne a'la lata 90!
Avatar
Mp / 13 marca 2019 r. o 15:47
+13
Dajcie spokój pisim trollom. Przecież oni są zupełnie nieszkodliwi. Wejdą, wrzucą parę-paręnaście idiotycznych wpisów i pójdą do następnego artykułu. Nikt na nich kompletnie nie zwraca uwagi.
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 19:27
+1
***s://crowdmedia.pl/jak-pis-zbudowal-armie-internetowych-trolli/
Avatar
a fe / 14 marca 2019 r. o 18:51
+4
Ide o zakład i stawiam wszystko że po wyprowadzce do prywatnych gabinetów nowy budynek nie powstanie szybko albo wcale.  Wynajem to idealna maszynka do wyprowadzania pieniędzy z kasy miasta do kolegów biznesmenów.  Ten wynajem będzie się ciągnął w nieskończoność i co miesiąc przelewy na konta prywatnych firm. Byla działka na Spokojnej  w idealnym miejscu , po co było sprzedawać Lenczukowi , trzeba było samemu budować. Historia jeszcze rozliczy tego prezydenta bo jako dr ekonomi powinien mieć trochę świadomości a przede wszystkim uczciwości. Ale rachunki za wybory trzeba splacać
 NIe bierz innych swoją miarą.
 NIe bierz innych swoją miarą. rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 14:14
-2
Ide o zakład i stawiam wszystko że po wyprowadzce do prywatnych gabinetów nowy budynek nie powstanie szybko albo wcale. Wynajem to idealna maszynka do wyprowadzania pieniędzy z kasy miasta do kolegów biznesmenów. Ten wynajem będzie się ciągnął w nieskończoność i co miesiąc przelewy na konta prywatnych firm. Byla działka na Spokojnej w idealnym miejscu , po co było sprzedawać Lenczukowi , trzeba było samemu budować. Historia jeszcze rozliczy tego prezydenta bo jako dr ekonomi powinien mieć trochę świadomości a przede wszystkim uczciwości. Ale rachunki za wybory trzeba splacać
Ide o zakład i stawiam wszystko że po wyprowadzce do prywatnych gabinetów nowy budynek nie powstanie szybko albo wcale. Wynajem to idealna maszynka do wyprowadzania pieniędzy z kasy miasta do kolegów biznesmenów. Ten wynajem będzie się ciągnął w nieskończoność i co miesiąc przelewy na konta prywatnych firm. Byla działka na Spokojnej w idealnym miejscu , po co było sprzedawać Lenczukowi , trzeba było samemu budować. Historia jeszcze rozliczy tego prezydenta bo jako dr ekonomi powinien mieć trochę świadomości a przede wszystkim uczciwości. ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 08:23
+2
Po co adaptować budynki w stanie surowym na tymczasowy pobyt urzędników skoro na Spokojnej można wykorzystać budynek po zamkniętej szkole ?? Przecież przez 2 lata urzędasy nie muszą mieć indywidualnych gabinetów. Jak się ich umieści w byłych klasach to im korona z głowy nie spadnie !!!
Avatar
Gość / 14 marca 2019 r. o 08:13
+2
Najnowsze wiescie głosza, że bedziesz to budował ty razem ze szwagrem.
Avatar
smiech / 14 marca 2019 r. o 01:38
-2
I co strabag czy budimeks bedzie budował ??? i kto za to ???
Avatar
taki standard / 13 marca 2019 r. o 22:52
+2
DrInz, problemem jest to, że te budynki powstały wbrew wieloletnim staraniom emerytowanych, na nieszczęście miasta, miejskich architektów i urbanistow, w czasach panoszenia się chlopaczkow zafascynowanych wysokością (arch. 55 m. A apartamentowca przy Pl. Teatralnym). I zauważmy, że 7 piętrowy segment BPBK jest punktówcem odsunięty ok. 30 m od linii zabudowy Leszczyńskiego, a stary budynek BPBK, w linii zabudowy ulicy, ma 2 piętra i nie jest wyższy niż sąsiednie budynki mieszkalne. Proj. siedziba jest 6 piętrowym klocem z frontowa elewacja wystająca 15-20 m ponad sąsiadów i pierzejowa zabudowę po drugiej stronie Leszczyńskiego.
To dobrze, zabudowa Leszczynskiego to w wiekszosci liche biedakamieniczki, niegodne srodmiescia, nowy budynek wyznaczy pewne standardy, zgodnie z ktorymi w przyszlosci bedzie mozna uzupełniac zabudowę reszty ulicy. Srodmiescie to powinna byc zabudowa pierzejowa, min 3-4 pietra. A już na pewno jest to olbrzymi postęp w stosunku do tego co w poprzednich latach urzednicy pozwololi zbudowac na pobliskiej czechowskiej - czyli paskudnych niskich biurowczykow, oddalonych od ulicy i otoczonych parkingowiskami
DrInz, chyba dawno nie widziałeś ul. Leszczynskiego. Odcinek ulcy od Wieniawskiej  do Czechowskie ma pierzejowa zabudowę  2-3 pietrową. I zauważ, że są ulice i aleje, takie jak Racławickie, które z reguły są zabudowane luźno, a nie "twoją" zabudowa pierzejowa.
A co mnie obchodzą jakieś aleje? Leszczynskiego to ulica, a od czechowskiej w strone Lublinianki zabudowa slabiutka jak na centrum
 Eee tam słaba w Bychawie by przeszło :)
 Eee tam słaba w Bychawie by przeszło :) rozwiń
Avatar
normalnie 5 aleja chłopie / 13 marca 2019 r. o 22:33
+1
DrInz, problemem jest to, że te budynki powstały wbrew wieloletnim staraniom emerytowanych, na nieszczęście miasta, miejskich architektów i urbanistow, w czasach panoszenia się chlopaczkow zafascynowanych wysokością (arch. 55 m. A apartamentowca przy Pl. Teatralnym). I zauważmy, że 7 piętrowy segment BPBK jest punktówcem odsunięty ok. 30 m od linii zabudowy Leszczyńskiego, a stary budynek BPBK, w linii zabudowy ulicy, ma 2 piętra i nie jest wyższy niż sąsiednie budynki mieszkalne. Proj. siedziba jest 6 piętrowym klocem z frontowa elewacja wystająca 15-20 m ponad sąsiadów i pierzejowa zabudowę po drugiej stronie Leszczyńskiego.
Obecna okolica starych kamieniczek ma swój specyficzny urok, ale dla technokraty im wyżej, tym lepiej.
 Urok ulicy w Bombaju.
 Urok ulicy w Bombaju. rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2019 r. o 22:31
0
Trzeba poprosić Jarka o zmianę obsady i przewietrzenie trolli - na wątkach o górkach też bełkoczą już trzy po trzy.
Avatar
brak słów na debilnego trolla / 13 marca 2019 r. o 21:55
+5
Jeśli nowy biurowiec ma być gotowy za 2 lata, to dlaczego ratusz POdpisał z tralalalala investment umowę najmu na 10 lat?
Nie wiesz, na czym POlega rozwój, to się nie odzywaj.
 Jestem w stanie zrozumieć, że dodajesz hurtowo wpisy jeden za drugim. Jestem w stanie zrozumieć, że sam sobie odpisujesz(zawsze jest szansa, że nie wszyscy wezmą cię za wariata no bo w końcu ktoś niby popiera to co piszesz), ale na litość boską zmień od czasu do czasu chociaż styl pisania, bo z daleka można rozpoznać wszystkie twoje żenujące i wypocone w wielkim bólu komentarze.
 Jestem w stanie zrozumieć, że dodajesz hurtowo wpisy jeden za drugim. Jestem w stanie zrozumieć, że sam sobie odpisujesz(zawsze jest szansa, że nie wszyscy wezmą cię za wariata no bo w końcu ktoś niby popiera to co piszesz), ale na litość boską zmień od czasu do czasu chociaż styl pisania, bo z daleka można rozpoznać wszystkie twoje żenujące i wypocone w wielkim bólu komentarze. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 109

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola [NA ŻYWO]

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola [NA ŻYWO]

O godzinie 17.40 Górnik Łęczna w ramach 24. kolejki drugiej ligi zmierzy się u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Czy "zielono-czarnym uda się przerwać serię trzech meczów bez wygranej?

Truskawki były tylko pretekstem. Złodziej zabrał utarg i zaczął uciekać

Truskawki były tylko pretekstem. Złodziej zabrał utarg i zaczął uciekać

33-latek nie chciał kupować truskawek – dla niepoznaki poprosił o zważenie łubianki. Gdy sprzedawczyni się tym zajęła, ukradł pudełko z utargiem i zaczął uciekać. Daleko nie odbiegł, bo krzyki sprzedawczyni zaalarmowały sąsiada, który złodzieja dogonił i złapał.

Lubelskie. Pociął psa nożem. Sąd skazał 21-latka na więzienie

Lubelskie. Pociął psa nożem. Sąd skazał 21-latka na więzienie

Jest wyrok w sprawie brutalnego zranienia psa w Chełmie. 21-latek został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd zasądził także 6-letni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. Mężczyzna poniesie także koszta procesu i zapłaci 5 tys. zł nawiązki na rzecz Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Wisła Puławy – Polonia Warszawa 2:0. Skuteczne stałe fragmenty

Wisła Puławy – Polonia Warszawa 2:0. Skuteczne stałe fragmenty

W sobotę na boisko wrócił kolejny z naszych trzecioligowców. Tym razem Wisła Puławy. Duma Powiśla ograła na swoim stadionie Polonię Warszawa 2:0.

Kina w Lublinie. Jakie filmy można obejrzeć? Repertuar na weekend i kolejne dni
Magazyn

Kina w Lublinie. Jakie filmy można obejrzeć? Repertuar na weekend i kolejne dni

W wyniku czwartego etapu znoszenia obostrzeń od 6 czerwca będą mogły działać kina, opery czy teatry. Mimo poluzowania restrykcji w najbliższy weekend w Lublinie nie obejrzymy jednak spektakli na żywo, a miejscowe kina w większości wciąż pozostaną zamknięte

Bieg Solidarności w nietypowej formule. "Jako jedyny w kraju" [zdjęcia]
galeria

Bieg Solidarności w nietypowej formule. "Jako jedyny w kraju" [zdjęcia]

Na Stadionie lekkoatletycznym w Lublinie pobiegli uczestnicy Biegu Solidarności. Wydarzenie odbyło się w nietypowej formule.

Raport o stanie Lublina. Wydatki, kary, wypadki i pogryzienia przez nietoperze [statystyki]
Magazyn

Raport o stanie Lublina. Wydatki, kary, wypadki i pogryzienia przez nietoperze [statystyki]

Znamy najnowszy „Raport o stanie miasta”, którego spisanie jest corocznym obowiązkiem prezydenta. Po raz pierwszy od dawna przybyło nam mieszkańców, znowu ubyło studentów, a lubelskie kina zorganizowały 47 tys. seansów. Sporo jest też o pieniądzach, o których więcej mówi prezydenckie sprawozdanie z miejskich dochodów i wydatków, skąd dowiadujemy się nawet tego, ile kosztowały miasto zgubione piloty do głosowania.

Lubartów: Od ponad roku brakuje części oświetlenia. Nikt nie przyznaje się do latarni

Lubartów: Od ponad roku brakuje części oświetlenia. Nikt nie przyznaje się do latarni

Prawie 1,5 roku temu, 6 lutego 2019 r. doszło do wypadku na rondzie u zbiegu drogi krajowej nr 19 z ul. Lubelską w Lubartowie. Pijany kierowca przejechał wówczas przez środek ronda, po czym uderzył w słup oświetleniowy. Od tamtej pory latarnia ta nie została naprawiona, a dodatkowo w rejonie tego skrzyżowania nie świeci kilka kolejnych słupów.

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów. Jest kilka ważnych zmian

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów. Jest kilka ważnych zmian

Wypełnianie ankiety epidemiologicznej, ocena ryzyka możliwości zakażenia koronawirusem, badanie temperatury ciała - do tego wszystkiego muszą przywyknąć chorzy oczekujący na możliwość przyjęcia na oddział puławskiego szpitala specjalistycznego. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Trzy porażki z rzędu i wystarczy. W sobotę Górnik Łęczna zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.40. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP 3 Regionalna.

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Wszystko wskazuje na to, że uda się rozegrać zaległe mecze Regionalnego Pucharu Polski za sezon 2019/2020. Lubelski Związek Piłki Nożnej wstępnie zaplanował, że finałowe spotkanie w okręgu lubelskim pomiędzy Motorem Lublin, a Avią Świdnik odbędzie się 29 lipca.

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Kilka zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych otrzymali w ostatnim czasie policjanci z Puław. Mieszkańcy powiatu, którzy za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego chcieli zakupić minitraktor – kosiarkę i telefon stracili łącznie 3,5 tys. zł.

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w okolicy dworca autobusowego. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił dwie osoby.

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

U trzech mieszkanek województwa lubelskiego wyniki badań potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie z kobiet wróciły z zagranicy.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

259 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego aż 190 w Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, po godz. 10 nowy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.