Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2019 r.
14:10

Urząd Miasta wyburzy biurowiec w centrum Lublina i zbuduje nowy. Tak będzie wyglądać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
56 109 A A

Gotowa jest już wstępna koncepcja nowego biurowca, który ma być jedną z dwóch głównych siedzib Urzędu Miasta. Budynek stanie w miejscu wysłużonego gmachu przy Leszczyńskiego 20. Jeszcze w tym roku może być ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i wykonanie biurowca z podziemnym parkingiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent tłumaczy, że stary gmach jest niefunkcjonalny, a jego stan techniczny jest kiepski. – Stąd decyzja, że wyburzamy i budujemy nowy – mówi Krzysztof Żuk. Nowy biurowiec będzie sześciopiętrowy, zaplanowano w nim ponad 6300 mkw. powierzchni biurowej. – Będzie to powierzchnia porównywalna z budynkiem przy Wieniawskiej 14.

Wstępna koncepcja biurowca trafiła już na biurko prezydenta. – Będziemy jeszcze nanosili drobne poprawki. W czerwcu powinniśmy dysponować wyjściową koncepcją, która będzie wykorzystana do opracowania dokumentacji technicznej i pozwoleń – spodziewa się Żuk. Potem miasto chce ogłosić przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, aby za jednym razem zamówić dokumentację oraz roboty budowlane. Dzięki temu biurowiec mógłby powstać szybciej. – Jesteśmy w stanie postawić go w ciągu dwóch lat – szacuje prezydent.

Żeby zacząć budowę nowego biurowca, najpierw trzeba opróżnić ten, który ma być wyburzony. Wciąż mieszczą się w nim niektóre komórki Urzędu Miasta. – Musimy wyprowadzić wydziały do lokalizacji zastępczych – przyznaje prezydent, który zamierza przenieść podwładnych do biur wynajętych w prywatnym budynku.

– W tej chwili ustalamy warunki wynajęcia pomieszczeń. W grze są dwie lokalizacje: Nałęczowska 14 oraz Spokojna 2 – potwierdza Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. Przyznaje, że konieczna będzie jeszcze adaptacja lokali, bo na razie są w stanie surowym. – Te działania powinny być zrealizowane do końca bieżącego roku.

To oznacza, że jeszcze w tym roku zmieni się adres Urzędu Stanu Cywilnego, Wydziału Spraw Administracyjnych oraz Wydziału Zdrowia i Profilaktyki, które działają teraz przy Leszczyńskiego 20. Jednak do wynajętych pomieszczeń przeniesione mają być również niektóre wydziały z innych lokalizacji. – Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, Biuro Obsługi Inwestorów i jeszcze może jedna czy dwie komórki organizacyjne, żeby poprawić warunki pracy, a przede wszystkim przyjęć interesantów przy ul. Wieniawskiej – dodaje Wojewódzki.

Przeprowadzkę do tymczasowej siedziby ma za sobą Wydział Komunikacji. Na jego potrzeby wynajęta została część biurowca przy ul. Czechowskiej 19a.

Koniec rozproszenia

Planowany biurowiec przy Leszczyńskiego 20 oraz odnowiony niedawno budynek przy Wieniawskiej 14 mają być dwiema głównymi siedzibami Urzędu Miasta, nie licząc reprezentacyjnego Ratusza przy deptaku. – Wyprowadzimy urząd ze wszystkich kilkunastu lokalizacji, w których dzisiaj pracuje. Taka jest główna przesłanka. Po pierwsze skończyć z rozproszeniem urzędu po całym mieście, po drugie zadbać o standardy obsługi mieszkańców – wyjaśnia Żuk. Zastrzega, że nie zamierza likwidować osiedlowych Biur Obsługi Mieszkańców, chociaż nie planuje na razie zwiększać ich liczby. Wiadomo już, że po wybudowaniu nowego dworca autobusowego przy ul. Młyńskiej, przeniesiony będzie tu BOM działający dzisiaj w pobliskim urzędzie pocztowym.

Skromny parking

Ze wstępnej koncepcji nowego biurowca wynika, że w podziemiach budynku powstanie tylko 56 miejsc parkingowych. – Trzeba się liczyć z tym, że w ścisłym centrum tych miejsc parkingowych zawsze będzie mało – przyznaje prezydent i podkreśla, że interesanci będą musieli korzystać także z innych parkingów, zarówno prywatnych, jak i tych w płatnej strefie. Dodatkowe miejsca w tej okolicy mają powstać przy okazji modernizacji stadionu Lublinianki.

Nowy budynek stanie w miejscu wysłużonego gmachu przy Leszczyńskiego 20
Nowy budynek stanie w miejscu wysłużonego gmachu przy Leszczyńskiego 20 (fot. Maciej Kaczanowski)
e-Wydanie

Komentarze 109

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 marca 2019 o 14:24
+25
Mała ilość miejsc parkingowych to akurat bardzo dobry pomysł. Samochody z centrum należy wyprowadzać a mieszkańców przyzwyczajać do innych środków lokomocji takich jak autobusy komunikacji miejskiej, rowery albo własne nogi. Nie sztuką jest na każdym rogu postawić wielki parking i dusić się w smogu.
Avatar
Nostradamus / 13 marca 2019 o 14:28
+18
za 3..2..1.. atak pisowskich trolli bredzących o Zuniu, dewelocwaniakach, dewelo-prezydencie, Detroit Wschodu, przekręcie, wałku i POstępie
Avatar
kwa kwa kwa jestem trollem / 13 marca 2019 o 14:26
+18
PO co się pchać z biurami do ścisłego centrum??  A poza tym ta inwestycje to będzie jeden wielki przekręt.
 Przekrętu to bym szukał gdzie indziej, np: przy sprawie Srebrnej.
Avatar
stały czytelnik / 13 marca 2019 o 15:18
+16
zauważyłem, że pis wynajął dwóch półgłówków do pilnowania artykułów na DW - jeden nieustannie próbuje udowodnić że posiadł już tajemną wiedzę dotyczącą używania skrótów CTRL+C/CTRL+V i potrafi wkleić sto razy ten sam link, drugi natomiast z sobie tylko znaną skwapliwością wyszukuje w wyrazach zbitki p+o którą za każdym razem oznacza wielkimi literami, bredząc przy tym w kółko o dewelo-czymś tam, w sumie to nawet śmiesznie się czyta wypociny obu osobników - polecam wszystkim na poprawę humoru
Avatar
metoda małych kroczków / 13 marca 2019 o 14:37
+16
Mała ilość miejsc parkingowych to akurat bardzo dobry pomysł. Samochody z centrum należy wyprowadzać a mieszkańców przyzwyczajać do innych środków lokomocji takich jak autobusy komunikacji miejskiej, rowery albo własne nogi. Nie sztuką jest na każdym rogu postawić wielki parking i dusić się w smogu.
Jak będziesz za mną nosił wszystkie potrzebne mi rzeczy do pracy (trochę ważą) to ja chętnie się przesiadę na komunikację miejską.
 Zacznij od załatwiania spraw urzędowych bez użycia samochodu. O dojazdach do pracy pomyślimy później.
 Zacznij od załatwiania spraw urzędowych bez użycia samochodu. O dojazdach do pracy pomyślimy później. rozwiń
Avatar
qwerty / 13 marca 2019 o 14:54
+15
Wizualizacja frontu projektowanego 3piętrowego  biurowca to czysta manipulacja. Pokażcie co będą widzieli przechodzący ulicą Leszczyńskiego, a nie osoba leżąca na chodniku pod budynkiem. Pokażcie wizualizację 6 piętrowej ściany budynku od strony parku, która będzie kolejnym elementem przytłaczającym  niską zabudowę okolicy i park,  zmieniający (park) w duże podwórko. I pytanie: dlaczego odpuszczono zakup budynków telekomunikacji na Czechowie, gdzie łatwo dojechać bez obciążania zakorkowanego śródmieścia i jest miejsce na parkingi.
 No strasznie łatwo dojechać na Czechów. Szczególnie z Felina albo Wrotkowa. Z Zemborzyckiej na Choiny to pewnie będzie grubo ponad 10 km.
 No strasznie łatwo dojechać na Czechów. Szczególnie z Felina albo Wrotkowa. Z Zemborzyckiej na Choiny to pewnie będzie grubo ponad 10 km. rozwiń
Avatar
Qaz / 13 marca 2019 o 18:20
+13
Jest to co najmniej niegospodarność.Czy naprawdę miasto nie posiada terenów na których mógłby powstać nowy obiekt?Inną sprawą jest forma realizacji.Zaprojektuj i zbuduj.A gdzie inżynierowie w urzędzie którzy powinni zlecić projekt biuru projektowemu a potem dopiero szukać wykonawcy.Przecież wiadomo że ten kto będzie realizatorem takiego zadania będzie dążył by jak najwięcej zarobić i dlatego będzie projektować obiekt by był drogi.
 Tak posiada - przy Leszczynskiego
Avatar
DrInz / 13 marca 2019 o 16:03
+13
Wizualizacja frontu projektowanego 3piętrowego  biurowca to czysta manipulacja. Pokażcie co będą widzieli przechodzący ulicą Leszczyńskiego, a nie osoba leżąca na chodniku pod budynkiem. Pokażcie wizualizację 6 piętrowej ściany budynku od strony parku, która będzie kolejnym elementem przytłaczającym  niską zabudowę okolicy i park,  zmieniający (park) w duże podwórko. I pytanie: dlaczego odpuszczono zakup budynków telekomunikacji na Czechowie, gdzie łatwo dojechać bez obciążania zakorkowanego śródmieścia i jest miejsce na parkingi.
 ty jesteś jakiś przytłoczony życiem chyba... przy parku Saskim prawie ze wszystkich stron stoją budynki jeszcze wyższe, więc nie ma problemu
 ty jesteś jakiś przytłoczony życiem chyba... przy parku Saskim prawie ze wszystkich stron stoją budynki jeszcze wyższe, więc nie ma problemu rozwiń
Avatar
DrInz / 13 marca 2019 o 16:02
+13
projekt wygląda nieźle, gabaryty odpowiednie, tylko dużo będzie zależało od użytych materiałów na elewacji - oby bez tandety typu szkło refleksyjne a'la lata 90!
Avatar
Mp / 13 marca 2019 o 15:47
+13
Dajcie spokój pisim trollom. Przecież oni są zupełnie nieszkodliwi. Wejdą, wrzucą parę-paręnaście idiotycznych wpisów i pójdą do następnego artykułu. Nikt na nich kompletnie nie zwraca uwagi.
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 19:27
0
***s://crowdmedia.pl/jak-pis-zbudowal-armie-internetowych-trolli/
Avatar
a fe / 14 marca 2019 o 18:51
+3
Ide o zakład i stawiam wszystko że po wyprowadzce do prywatnych gabinetów nowy budynek nie powstanie szybko albo wcale.  Wynajem to idealna maszynka do wyprowadzania pieniędzy z kasy miasta do kolegów biznesmenów.  Ten wynajem będzie się ciągnął w nieskończoność i co miesiąc przelewy na konta prywatnych firm. Byla działka na Spokojnej  w idealnym miejscu , po co było sprzedawać Lenczukowi , trzeba było samemu budować. Historia jeszcze rozliczy tego prezydenta bo jako dr ekonomi powinien mieć trochę świadomości a przede wszystkim uczciwości. Ale rachunki za wybory trzeba splacać
 NIe bierz innych swoją miarą.
 NIe bierz innych swoją miarą. rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 14:14
-1
Ide o zakład i stawiam wszystko że po wyprowadzce do prywatnych gabinetów nowy budynek nie powstanie szybko albo wcale. Wynajem to idealna maszynka do wyprowadzania pieniędzy z kasy miasta do kolegów biznesmenów. Ten wynajem będzie się ciągnął w nieskończoność i co miesiąc przelewy na konta prywatnych firm. Byla działka na Spokojnej w idealnym miejscu , po co było sprzedawać Lenczukowi , trzeba było samemu budować. Historia jeszcze rozliczy tego prezydenta bo jako dr ekonomi powinien mieć trochę świadomości a przede wszystkim uczciwości. Ale rachunki za wybory trzeba splacać
Ide o zakład i stawiam wszystko że po wyprowadzce do prywatnych gabinetów nowy budynek nie powstanie szybko albo wcale. Wynajem to idealna maszynka do wyprowadzania pieniędzy z kasy miasta do kolegów biznesmenów. Ten wynajem będzie się ciągnął w nieskończoność i co miesiąc przelewy na konta prywatnych firm. Byla działka na Spokojnej w idealnym miejscu , po co było sprzedawać Lenczukowi , trzeba było samemu budować. Historia jeszcze rozliczy tego prezydenta bo jako dr ekonomi powinien mieć trochę świadomości a przede wszystkim uczciwości. ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 08:23
+2
Po co adaptować budynki w stanie surowym na tymczasowy pobyt urzędników skoro na Spokojnej można wykorzystać budynek po zamkniętej szkole ?? Przecież przez 2 lata urzędasy nie muszą mieć indywidualnych gabinetów. Jak się ich umieści w byłych klasach to im korona z głowy nie spadnie !!!
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 08:13
+2
Najnowsze wiescie głosza, że bedziesz to budował ty razem ze szwagrem.
Avatar
smiech / 14 marca 2019 o 01:38
-2
I co strabag czy budimeks bedzie budował ??? i kto za to ???
Avatar
taki standard / 13 marca 2019 o 22:52
+2
DrInz, problemem jest to, że te budynki powstały wbrew wieloletnim staraniom emerytowanych, na nieszczęście miasta, miejskich architektów i urbanistow, w czasach panoszenia się chlopaczkow zafascynowanych wysokością (arch. 55 m. A apartamentowca przy Pl. Teatralnym). I zauważmy, że 7 piętrowy segment BPBK jest punktówcem odsunięty ok. 30 m od linii zabudowy Leszczyńskiego, a stary budynek BPBK, w linii zabudowy ulicy, ma 2 piętra i nie jest wyższy niż sąsiednie budynki mieszkalne. Proj. siedziba jest 6 piętrowym klocem z frontowa elewacja wystająca 15-20 m ponad sąsiadów i pierzejowa zabudowę po drugiej stronie Leszczyńskiego.
To dobrze, zabudowa Leszczynskiego to w wiekszosci liche biedakamieniczki, niegodne srodmiescia, nowy budynek wyznaczy pewne standardy, zgodnie z ktorymi w przyszlosci bedzie mozna uzupełniac zabudowę reszty ulicy. Srodmiescie to powinna byc zabudowa pierzejowa, min 3-4 pietra. A już na pewno jest to olbrzymi postęp w stosunku do tego co w poprzednich latach urzednicy pozwololi zbudowac na pobliskiej czechowskiej - czyli paskudnych niskich biurowczykow, oddalonych od ulicy i otoczonych parkingowiskami
DrInz, chyba dawno nie widziałeś ul. Leszczynskiego. Odcinek ulcy od Wieniawskiej  do Czechowskie ma pierzejowa zabudowę  2-3 pietrową. I zauważ, że są ulice i aleje, takie jak Racławickie, które z reguły są zabudowane luźno, a nie "twoją" zabudowa pierzejowa.
A co mnie obchodzą jakieś aleje? Leszczynskiego to ulica, a od czechowskiej w strone Lublinianki zabudowa slabiutka jak na centrum
 Eee tam słaba w Bychawie by przeszło :)
 Eee tam słaba w Bychawie by przeszło :) rozwiń
Avatar
normalnie 5 aleja chłopie / 13 marca 2019 o 22:33
+1
DrInz, problemem jest to, że te budynki powstały wbrew wieloletnim staraniom emerytowanych, na nieszczęście miasta, miejskich architektów i urbanistow, w czasach panoszenia się chlopaczkow zafascynowanych wysokością (arch. 55 m. A apartamentowca przy Pl. Teatralnym). I zauważmy, że 7 piętrowy segment BPBK jest punktówcem odsunięty ok. 30 m od linii zabudowy Leszczyńskiego, a stary budynek BPBK, w linii zabudowy ulicy, ma 2 piętra i nie jest wyższy niż sąsiednie budynki mieszkalne. Proj. siedziba jest 6 piętrowym klocem z frontowa elewacja wystająca 15-20 m ponad sąsiadów i pierzejowa zabudowę po drugiej stronie Leszczyńskiego.
Obecna okolica starych kamieniczek ma swój specyficzny urok, ale dla technokraty im wyżej, tym lepiej.
 Urok ulicy w Bombaju.
 Urok ulicy w Bombaju. rozwiń
Avatar
Gość / 13 marca 2019 o 22:31
0
Trzeba poprosić Jarka o zmianę obsady i przewietrzenie trolli - na wątkach o górkach też bełkoczą już trzy po trzy.
Avatar
brak słów na debilnego trolla / 13 marca 2019 o 21:55
+5
Jeśli nowy biurowiec ma być gotowy za 2 lata, to dlaczego ratusz POdpisał z tralalalala investment umowę najmu na 10 lat?
Nie wiesz, na czym POlega rozwój, to się nie odzywaj.
 Jestem w stanie zrozumieć, że dodajesz hurtowo wpisy jeden za drugim. Jestem w stanie zrozumieć, że sam sobie odpisujesz(zawsze jest szansa, że nie wszyscy wezmą cię za wariata no bo w końcu ktoś niby popiera to co piszesz), ale na litość boską zmień od czasu do czasu chociaż styl pisania, bo z daleka można rozpoznać wszystkie twoje żenujące i wypocone w wielkim bólu komentarze.
 Jestem w stanie zrozumieć, że dodajesz hurtowo wpisy jeden za drugim. Jestem w stanie zrozumieć, że sam sobie odpisujesz(zawsze jest szansa, że nie wszyscy wezmą cię za wariata no bo w końcu ktoś niby popiera to co piszesz), ale na litość boską zmień od czasu do czasu chociaż styl pisania, bo z daleka można rozpoznać wszystkie twoje żenujące i wypocone w wielkim bólu komentarze. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 109

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 63 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję ministerstwa kultury o odmowie wpisania Domu Chemika do rejestru zabytków. Według stowarzyszenia „Puławianie” oznacza to konieczność ponownego wstrzymania robót. Przeciwnego zdania są władze miasta zapewniając, że prace będą kontynuowane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.