Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2008 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Urzędnik z zarzutami wychodzi na wolność

0 6 A A

Za Mirosława B. poręczyli m.in. prezydent Lublina Adam Wasilewski i kilku miejskich radnych Platformy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj sąd nie przyjął ich pisemnych poręczeń. Podejrzany o korupcję urzędnik odzyska wolność po wpłaceniu 100 tysięcy złotych.

Mirosław B., działacz PO i były dyrektor Departamentu Mienia i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego, został aresztowany w kwietniu przez Sąd Rejonowy w Lublinie.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie rozpatrywał zażalenie jego obrońców na aresztowanie. Do sądu trafiły też pisma od 12 osób, które ręczyły za aresztowanym. Jest wśród nich Adam Wasilewski, prezydent Lublina, jego zastępca Elżbieta Kołodziej-Wnuk, sekretarz miasta Krzysztof Łątka, radni PO: Sabina Włodek, Jarosław Pakuła, Paweł Bryłowski, Stanisław Podgórski, Leszek Daniewski i Marcin Nowak.

- Jako osoby zaufania publicznego poręczają, że Mirosław B. stawi się na każde wezwanie prokuratury i sądu i nie będzie utrudniał postępowania - mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Radny Marcin Nowak tłumaczy, że podobnie jak jego koledzy, poręczenie złożył na prośbę żony Mirosława B. - Uważam, że jeśli podejrzany może odpowiadać z wolnej stopy, to sąd powinien wydać taką decyzję - mówi Nowak.

Sąd pisemnych poręczeń nie przyjął. Uznał natomiast, że Mirosław B. może wyjść na wolność po wpłaceniu 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Taka kwota ma zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.

- Nie był karany, prowadzi ustabilizowany tryb życia, ma stałe miejsce zamieszkania - argumentuje decyzję sądu sędzia du Chateau.

Przypomnijmy. Mirosław B. został zatrzymany po akcji lubelskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna jest podejrzany o składanie korupcyjnych propozycji puławskim urzędnikom i samorządowcom. Miał obiecywać działkę w zamian za pomoc w przejęciu wartego 8 milionów złotych XVIII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego w Olesinie (gm. Kurów).

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 17 maja 2008 o 10:50
0
NIECH SIę PAN WSTYDZI PREZYDENCIE ,W SZWECJI NIKT BY ZA TAKIEGO CWANIACZKA NIE PORęCZYł,ALE TO NIE SZWECJA A PAN MNIE SZWED,WIęC PAN ROZUMIE CZłOWIEKA ,WIDAć PAN TAKI SAM,PO PRZY WłADZY A WSZYSCY LUDZIE PO WIINI SIę WSPIERAć,żENADA
Avatar
Temi-da / 16 maja 2008 o 10:41
0
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja stała się zjawiskiem powszechnym. Prawie połowa z nich przyznaje się do dawania łapówek (48 proc.), zdecydowana większość (57 proc.) mówi, że znają kogoś, kto bierze.
- Kiedyś korupcja rozciągała się na wszystkie sfery życia społecznego - komentuje Jacek Wojciechowicz z Banku Światowego. - Dzisiaj ulokowała się na styku administracji publicznej i sfery gospodarczej. - Nie pokazujemy całego zjawiska - mówi Grażyna Kopińska, szefowa programu "Przeciw korupcji" Fundacji Batorego - Staramy się tylko przybliżyć jego obraz. "

I jak tu nie oprzeć się jednoznacznym skojarzeniom kiedy głównymi poręczycielami są osoby z administracji publicznej???

Sąd aresztował sutenerów - tytuł z dzisiejszego Dziennika Wschodniego.
Mam opaskę na oczach więc stawiam retoryczny pytanie: co jest gorsze dla społeczeństwa - zmusznie do nierządu za pieniądze czy zmusznie do płacenia pieniędzy w zamian za możliwość prowadzenia tworzącej miejsca pracy działalności gospodarczej???
Tak jedno jak i drugie powinno spotykać się ze zdecydowanym napiętnowaniem i takim samym traktowaniem - widać po tytułach i artukułach jaka jest sprawiedliwość ale mnie proszę w to nie mieszać - Temida
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja st... rozwiń
Avatar
Honor / 16 maja 2008 o 10:14
0
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!"
"Jacek Kaczmarski", tytuł piosenki: "Kantyczka z lotu ptaka"

"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. "
Raka wycina się z korzeniami a nie karmi nim nowe ciała!!!
Oby tak dalej a przy nastepnych badanich okaże się, że już 100% daje i bierze na wypadek wszelki po to żeby mieć na kaucję!!!

Nieskuteczne poręczenie liderów politycznych i społecznych i skuteczna kaucja - z aktu oskarżenia wynika, że ma z czego płacić.
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!... rozwiń
Avatar
PiS / 16 maja 2008 o 10:00
0
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczonych obrońcach Pan B. może usłyszeć na zakończenie procesu : "sąd uniewinnia od zarzucanych czynów i przyznaje zadośćuczynienie w wysokości 50 tyś zł".
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczon... rozwiń
Avatar
?? / 16 maja 2008 o 07:56
0
"Osoby zaufania publicznego" ?! Chyba to stwierdzenie na wyrost ?! Kto dziś ufa urzędnikom? W dodatku tej opcji?!
Avatar
n / 16 maja 2008 o 07:32
0
TAK TO JEST JAK SIE MA KOLESI,ZWYKŁY CZŁOWIEK GNIŁ BY W WIEZIENIU!!!!
Avatar
KK / 17 maja 2008 o 10:50
0
NIECH SIę PAN WSTYDZI PREZYDENCIE ,W SZWECJI NIKT BY ZA TAKIEGO CWANIACZKA NIE PORęCZYł,ALE TO NIE SZWECJA A PAN MNIE SZWED,WIęC PAN ROZUMIE CZłOWIEKA ,WIDAć PAN TAKI SAM,PO PRZY WłADZY A WSZYSCY LUDZIE PO WIINI SIę WSPIERAć,żENADA
Avatar
Temi-da / 16 maja 2008 o 10:41
0
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja stała się zjawiskiem powszechnym. Prawie połowa z nich przyznaje się do dawania łapówek (48 proc.), zdecydowana większość (57 proc.) mówi, że znają kogoś, kto bierze.
- Kiedyś korupcja rozciągała się na wszystkie sfery życia społecznego - komentuje Jacek Wojciechowicz z Banku Światowego. - Dzisiaj ulokowała się na styku administracji publicznej i sfery gospodarczej. - Nie pokazujemy całego zjawiska - mówi Grażyna Kopińska, szefowa programu "Przeciw korupcji" Fundacji Batorego - Staramy się tylko przybliżyć jego obraz. "

I jak tu nie oprzeć się jednoznacznym skojarzeniom kiedy głównymi poręczycielami są osoby z administracji publicznej???

Sąd aresztował sutenerów - tytuł z dzisiejszego Dziennika Wschodniego.
Mam opaskę na oczach więc stawiam retoryczny pytanie: co jest gorsze dla społeczeństwa - zmusznie do nierządu za pieniądze czy zmusznie do płacenia pieniędzy w zamian za możliwość prowadzenia tworzącej miejsca pracy działalności gospodarczej???
Tak jedno jak i drugie powinno spotykać się ze zdecydowanym napiętnowaniem i takim samym traktowaniem - widać po tytułach i artukułach jaka jest sprawiedliwość ale mnie proszę w to nie mieszać - Temida
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja st... rozwiń
Avatar
Honor / 16 maja 2008 o 10:14
0
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!"
"Jacek Kaczmarski", tytuł piosenki: "Kantyczka z lotu ptaka"

"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. "
Raka wycina się z korzeniami a nie karmi nim nowe ciała!!!
Oby tak dalej a przy nastepnych badanich okaże się, że już 100% daje i bierze na wypadek wszelki po to żeby mieć na kaucję!!!

Nieskuteczne poręczenie liderów politycznych i społecznych i skuteczna kaucja - z aktu oskarżenia wynika, że ma z czego płacić.
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!... rozwiń
Avatar
PiS / 16 maja 2008 o 10:00
0
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczonych obrońcach Pan B. może usłyszeć na zakończenie procesu : "sąd uniewinnia od zarzucanych czynów i przyznaje zadośćuczynienie w wysokości 50 tyś zł".
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczon... rozwiń
Avatar
?? / 16 maja 2008 o 07:56
0
"Osoby zaufania publicznego" ?! Chyba to stwierdzenie na wyrost ?! Kto dziś ufa urzędnikom? W dodatku tej opcji?!
Avatar
n / 16 maja 2008 o 07:32
0
TAK TO JEST JAK SIE MA KOLESI,ZWYKŁY CZŁOWIEK GNIŁ BY W WIEZIENIU!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radna PO chce pozwać do sądu Sylwestra Tułajewa. Za hasło wyborcze

Radna PO chce pozwać do sądu Sylwestra Tułajewa. Za hasło wyborcze 0 0

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 3

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 11 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 6 3

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 6 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 7

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 6

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 142 8

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 27

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!