Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

W Lublinie zatankujemy już za 4,24 zł. "Może być jeszcze taniej"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 21 A A

Andrzej Wnuk stał w kolejce kilkanaście minut. Tym razem nie po karpie, ale po paliwo w jednym lubelskich marketów. 4,24 za litr - takiej ceny na święta nie spodziewał się nikt. Pan Andrzej zatankował do pełna. Pierwszy raz w tym roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka dni temu pisaliśmy, że cena benzyny 95 na święta może spaść do 4,5 zł za litr. Tymczasem jest jeszcze taniej. Najniższe ceny w naszym regionie jest hipermarket Auchan przy al. Witosa, który sprzedaje litr "95” za 4,24 zł, olej napędowy za 4,34 zł, a LPG za 2,06 złotego.

- Teraz opłaca się przejechać po tanie paliwo nawet kilkanaście kilometrów. W centrum Lublina "95” i ropa są średnio po 4,6 zł, zaś LPG po 2,4 zł - mówi Andrzej Wnuk, mieszkaniec Lublina. W poniedziałek swoją hondę civic zatankował do pełna. Pierwszy raz w tym roku.

Niewiele droższe niż w Auchan jest paliwo na innych stacjach marketowych w regionie. Ceny różnią się od kilku do kilkunastu groszy na litrze. A ma być jeszcze taniej. Szef resortu finansów pytany, czy w nadchodzącym roku ceny paliw na stacjach mogą spaść do 3 zł za litr, stwierdził, że "taka ewentualność istnieje”.

- Stare doświadczenie prognostyka gospodarczego każe z pewną ostrożnością podchodzić do tego rodzaju prognozy. Niewątpliwie ceny paliw są już niższe i prawdopodobnie będą one jeszcze niższe, w ciągu najbliższych miesięcy - mówił w TVN 24 minister finansów Mateusz Szczurek.

Zdaniem analityków z Polskiej Izby Paliw Płynnych, spadki cen ropy i gotowych paliw na rynkach światowych potrwają do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. - Myślę, że W 2015 r. za paliwo będziemy płacić taniej niż w roku 2014 czy 2013 r. - dodał minister Szczurek.

Pod koniec minionego tygodnia notowania ropy Brent spadły poniżej 60 dol. za baryłkę. Na zamknięciu czwartkowej sesji baryłka była najtańsza od maja 2009 r. A analitycy portalu e-petrol.pl, wskazywali, że obecnie nie widać solidnych argumentów za tym, by w najbliższym czasie ropa miała drożeć.

- Nic tylko się cieszyć i jeździć. Tanie paliwo to chyba najlepszy prezent na święta dla wszystkich kierowców - kończy kierowca z Lublina.

(PAP)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 24 grudnia 2014 r. o 11:06

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

Bo to jest największa banda złodziejska w POlsce!!!!!

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 23 grudnia 2014 r. o 16:18

Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(


Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

rozwiń
Avatar
coolEjaż / 23 grudnia 2014 r. o 16:15

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???


Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

rozwiń
Avatar
to-to i tamto / 23 grudnia 2014 r. o 16:12

Nie cieszcie się za wcześnie, że paliwo tanie -bo jeszcze szykują nam solidne podwyżki OC samochodów... Tyle tylko dobrze, że OC płaci się raz w roku (o ile ktoś nie płaci w ratach).

Avatar
W sprawie artykułu / 23 grudnia 2014 r. o 16:08

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Avatar
adg / 23 grudnia 2014 r. o 15:13

Cena by była jeszcze niższa ale nawet ok 2-2,50zł.
Akcyza na paliwie to 30%, podatek 19%, opłata paliwowa 2% i marża sprzedawców (to tylko) 3% !
Przed opodatkowaniem cena jest o ponad połowę niższa! (46%)

Avatar
MalibuLublin / 23 grudnia 2014 r. o 10:06

Nie zapominajmy, że za kulisami tak niskich cen paliw stoi polityka USA oraz innych państw wobec Rosji

Wolałbym "normalne" ceny z perspektywą spokojnych wszystkich świąt, wolnych od myślenia o "groźnym" sąsiedzie :(

No ... najlepiej byłoby mieć i niskie ceny i zawsze spokojne święta, czego wszystkich czytelnikom Dziennika Wschodniego życzę :)

Avatar
dystrybutor / 23 grudnia 2014 r. o 08:31

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

A dlatego aby tam nie tankować.

Avatar
janek / 23 grudnia 2014 r. o 07:29

Jak dla mnie, to na Ukrainie może byc taka wojna na wieki.

Avatar
jOOj / 22 grudnia 2014 r. o 22:31

Dzięki Putinowi (a właściwie wojnie gospodarczej przeciwko Rosji)  dowiedzieliśmy się, że ropa może być 60 USD a nie po 130 a u nas paliwo po 4,30 a nie po prawie 6 złote i wszystkim się opłaca...! Korzystajmy bo naftowcy odbiją sobie straty i to szybciej niż nam się wydaje...!

Avatar
gość / 24 grudnia 2014 r. o 11:06

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

Bo to jest największa banda złodziejska w POlsce!!!!!

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 23 grudnia 2014 r. o 16:18

Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(


Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

rozwiń
Avatar
coolEjaż / 23 grudnia 2014 r. o 16:15

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???


Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

rozwiń
Avatar
to-to i tamto / 23 grudnia 2014 r. o 16:12

Nie cieszcie się za wcześnie, że paliwo tanie -bo jeszcze szykują nam solidne podwyżki OC samochodów... Tyle tylko dobrze, że OC płaci się raz w roku (o ile ktoś nie płaci w ratach).

Avatar
W sprawie artykułu / 23 grudnia 2014 r. o 16:08

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Avatar
adg / 23 grudnia 2014 r. o 15:13

Cena by była jeszcze niższa ale nawet ok 2-2,50zł.
Akcyza na paliwie to 30%, podatek 19%, opłata paliwowa 2% i marża sprzedawców (to tylko) 3% !
Przed opodatkowaniem cena jest o ponad połowę niższa! (46%)

Avatar
MalibuLublin / 23 grudnia 2014 r. o 10:06

Nie zapominajmy, że za kulisami tak niskich cen paliw stoi polityka USA oraz innych państw wobec Rosji

Wolałbym "normalne" ceny z perspektywą spokojnych wszystkich świąt, wolnych od myślenia o "groźnym" sąsiedzie :(

No ... najlepiej byłoby mieć i niskie ceny i zawsze spokojne święta, czego wszystkich czytelnikom Dziennika Wschodniego życzę :)

Avatar
dystrybutor / 23 grudnia 2014 r. o 08:31

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

A dlatego aby tam nie tankować.

Avatar
janek / 23 grudnia 2014 r. o 07:29

Jak dla mnie, to na Ukrainie może byc taka wojna na wieki.

Avatar
jOOj / 22 grudnia 2014 r. o 22:31

Dzięki Putinowi (a właściwie wojnie gospodarczej przeciwko Rosji)  dowiedzieliśmy się, że ropa może być 60 USD a nie po 130 a u nas paliwo po 4,30 a nie po prawie 6 złote i wszystkim się opłaca...! Korzystajmy bo naftowcy odbiją sobie straty i to szybciej niż nam się wydaje...!