Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

W Lublinie zatankujemy już za 4,24 zł. "Może być jeszcze taniej"

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
1 21 A A

Andrzej Wnuk stał w kolejce kilkanaście minut. Tym razem nie po karpie, ale po paliwo w jednym lubelskich marketów. 4,24 za litr - takiej ceny na święta nie spodziewał się nikt. Pan Andrzej zatankował do pełna. Pierwszy raz w tym roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka dni temu pisaliśmy, że cena benzyny 95 na święta może spaść do 4,5 zł za litr. Tymczasem jest jeszcze taniej. Najniższe ceny w naszym regionie jest hipermarket Auchan przy al. Witosa, który sprzedaje litr "95” za 4,24 zł, olej napędowy za 4,34 zł, a LPG za 2,06 złotego.

- Teraz opłaca się przejechać po tanie paliwo nawet kilkanaście kilometrów. W centrum Lublina "95” i ropa są średnio po 4,6 zł, zaś LPG po 2,4 zł - mówi Andrzej Wnuk, mieszkaniec Lublina. W poniedziałek swoją hondę civic zatankował do pełna. Pierwszy raz w tym roku.

Niewiele droższe niż w Auchan jest paliwo na innych stacjach marketowych w regionie. Ceny różnią się od kilku do kilkunastu groszy na litrze. A ma być jeszcze taniej. Szef resortu finansów pytany, czy w nadchodzącym roku ceny paliw na stacjach mogą spaść do 3 zł za litr, stwierdził, że "taka ewentualność istnieje”.

- Stare doświadczenie prognostyka gospodarczego każe z pewną ostrożnością podchodzić do tego rodzaju prognozy. Niewątpliwie ceny paliw są już niższe i prawdopodobnie będą one jeszcze niższe, w ciągu najbliższych miesięcy - mówił w TVN 24 minister finansów Mateusz Szczurek.

Zdaniem analityków z Polskiej Izby Paliw Płynnych, spadki cen ropy i gotowych paliw na rynkach światowych potrwają do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. - Myślę, że W 2015 r. za paliwo będziemy płacić taniej niż w roku 2014 czy 2013 r. - dodał minister Szczurek.

Pod koniec minionego tygodnia notowania ropy Brent spadły poniżej 60 dol. za baryłkę. Na zamknięciu czwartkowej sesji baryłka była najtańsza od maja 2009 r. A analitycy portalu e-petrol.pl, wskazywali, że obecnie nie widać solidnych argumentów za tym, by w najbliższym czasie ropa miała drożeć.

- Nic tylko się cieszyć i jeździć. Tanie paliwo to chyba najlepszy prezent na święta dla wszystkich kierowców - kończy kierowca z Lublina.

(PAP)
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 24 grudnia 2014 o 11:06
0

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

Bo to jest największa banda złodziejska w POlsce!!!!!

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 23 grudnia 2014 o 16:18
0

Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(


Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

rozwiń
Avatar
coolEjaż / 23 grudnia 2014 o 16:15
0

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???


Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

rozwiń
Avatar
to-to i tamto / 23 grudnia 2014 o 16:12
0

Nie cieszcie się za wcześnie, że paliwo tanie -bo jeszcze szykują nam solidne podwyżki OC samochodów... Tyle tylko dobrze, że OC płaci się raz w roku (o ile ktoś nie płaci w ratach).

Avatar
W sprawie artykułu / 23 grudnia 2014 o 16:08
0

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Avatar
adg / 23 grudnia 2014 o 15:13
0

Cena by była jeszcze niższa ale nawet ok 2-2,50zł.
Akcyza na paliwie to 30%, podatek 19%, opłata paliwowa 2% i marża sprzedawców (to tylko) 3% !
Przed opodatkowaniem cena jest o ponad połowę niższa! (46%)

Avatar
MalibuLublin / 23 grudnia 2014 o 10:06
0

Nie zapominajmy, że za kulisami tak niskich cen paliw stoi polityka USA oraz innych państw wobec Rosji

Wolałbym "normalne" ceny z perspektywą spokojnych wszystkich świąt, wolnych od myślenia o "groźnym" sąsiedzie :(

No ... najlepiej byłoby mieć i niskie ceny i zawsze spokojne święta, czego wszystkich czytelnikom Dziennika Wschodniego życzę :)

Avatar
dystrybutor / 23 grudnia 2014 o 08:31
0

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

A dlatego aby tam nie tankować.

Avatar
janek / 23 grudnia 2014 o 07:29
0

Jak dla mnie, to na Ukrainie może byc taka wojna na wieki.

Avatar
jOOj / 22 grudnia 2014 o 22:31
0

Dzięki Putinowi (a właściwie wojnie gospodarczej przeciwko Rosji)  dowiedzieliśmy się, że ropa może być 60 USD a nie po 130 a u nas paliwo po 4,30 a nie po prawie 6 złote i wszystkim się opłaca...! Korzystajmy bo naftowcy odbiją sobie straty i to szybciej niż nam się wydaje...!

Avatar
gość / 24 grudnia 2014 o 11:06
0

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

Bo to jest największa banda złodziejska w POlsce!!!!!

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 23 grudnia 2014 o 16:18
0

Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(


Boże:( jak można tak być pustym? :( jechać specjalnie tankować bo tanio jest? :( obliczcie sobie ile oszczędzacie tankując 30 litrow:(

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

A może jeszcze przedświąteczne zakupy zrobił "przy okazji" jadąc po paliwo? Boże :( jak można być tak pustym, aby na to nie wpaść, że może gość przy okazji zakupy robił?

rozwiń
Avatar
coolEjaż / 23 grudnia 2014 o 16:15
0

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???


Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

Trochę to wstyd, że Pan z Hondy ma solidne auto, a nie tankuje do pełna... Też mam Hondę (przedtem Renówkę) i ani razu nie tankowałem inaczej niż "do pełna"...

rozwiń
Avatar
to-to i tamto / 23 grudnia 2014 o 16:12
0

Nie cieszcie się za wcześnie, że paliwo tanie -bo jeszcze szykują nam solidne podwyżki OC samochodów... Tyle tylko dobrze, że OC płaci się raz w roku (o ile ktoś nie płaci w ratach).

Avatar
W sprawie artykułu / 23 grudnia 2014 o 16:08
0

Wg mojej wiedzy tankowanie do pełna  nie jest uzależnione od ceny paliwa tylko od kilometrów, które chcemy przejechać. Uwaga dotyczy pana z Hondy z artykułu, który uzależnia wielkość tankowania od ceny a nie od trasy, którą chce przejechać ???

Avatar
adg / 23 grudnia 2014 o 15:13
0

Cena by była jeszcze niższa ale nawet ok 2-2,50zł.
Akcyza na paliwie to 30%, podatek 19%, opłata paliwowa 2% i marża sprzedawców (to tylko) 3% !
Przed opodatkowaniem cena jest o ponad połowę niższa! (46%)

Avatar
MalibuLublin / 23 grudnia 2014 o 10:06
0

Nie zapominajmy, że za kulisami tak niskich cen paliw stoi polityka USA oraz innych państw wobec Rosji

Wolałbym "normalne" ceny z perspektywą spokojnych wszystkich świąt, wolnych od myślenia o "groźnym" sąsiedzie :(

No ... najlepiej byłoby mieć i niskie ceny i zawsze spokojne święta, czego wszystkich czytelnikom Dziennika Wschodniego życzę :)

Avatar
dystrybutor / 23 grudnia 2014 o 08:31
0

na orlenie 4,65 ciekawe dlaczego...?

A dlatego aby tam nie tankować.

Avatar
janek / 23 grudnia 2014 o 07:29
0

Jak dla mnie, to na Ukrainie może byc taka wojna na wieki.

Avatar
jOOj / 22 grudnia 2014 o 22:31
0

Dzięki Putinowi (a właściwie wojnie gospodarczej przeciwko Rosji)  dowiedzieliśmy się, że ropa może być 60 USD a nie po 130 a u nas paliwo po 4,30 a nie po prawie 6 złote i wszystkim się opłaca...! Korzystajmy bo naftowcy odbiją sobie straty i to szybciej niż nam się wydaje...!

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!