Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2011 r.
20:24
Edytuj ten wpis

W Oberży Stajennej serwowali spleśniałe dania

0 29 A A
Kucharze używali do gotowania składników w tym jaj i warzyw okopowych, których nie powinno być w res
Kucharze używali do gotowania składników w tym jaj i warzyw okopowych, których nie powinno być w res

Sanepid zamknął w sobotę restaurację Oberża Stajenna przy ul. Ciepłej. – Nie widzieliśmy jeszcze lokalu w tak koszmarnym stanie sanitarnym – mówi Barbara Sawa–Wojtanowicz z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inspektorzy sanitarni skontrolowali restaurację dzisiaj. Mieli problem ze spisaniem protokołu z tej wizyty. Powód?

– W lokalu roiło się od much. Wszystko, dlatego, że wewnątrz było wyjątkowo ciepło, a w lodówce temperatura wynosiła 30 stopni Celsjusza – mówi Barbara Sawa–Wojtanowicz, kierownik działu żywności w PSSE w Lublinie.

Na tym się jednak nie skończyło.

– Znaleźliśmy tam potrawy, których termin ważności dawno się skończył, w tym m.in. sos czosnkowy z datą ważności do 18 kwietnia, spleśniałą golonkę, nieświeżą kiełbasę i rybę po grecku – wymienia Barbara Sawa–Wojtanowicz.

Wszystko trafiało na talerze klientów.

To tylko niektóre nieprawidłowości. Kucharze używali do gotowania składników w tym jaj i warzyw okopowych, których nie powinno być w restauracji, bo nie było zgody sanitarnej na ich używanie. Brakowało też środków do dezynfekcji naczyń i rąk.

Stan techniczny budynku również pozostawiał wiele do życzenia. – Z sufitu sypał się tynk, a na ścianach był grzyb. W łazience dla personelu umywalka i sedes nie były przymocowane, w ścianach były dziury.

Inspektorzy ukarali właściciela Oberży Stajennej mandatem w kwocie 500 zł. Wyślą też wniosek o ukaranie do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Lokal nie szybko zostanie otwarty, bo budynek wymaga gruntownego remontu.

- Właściciel restauracji ma przed sobą teraz dużo pracy, by doprowadzić jego wnętrze do ładu – podkreśla kierownik działu żywności.

Rotunda nie wpuszcza sanepidu

Pracownicy sanepidu próbowali też po raz drugi skontrolować pub Rotunda przy Krakowskim Przedmieściu. Właściciel po raz kolejny nie wpuścił ich do środka. – W takiej sytuacji skierujemy wniosek o ukaranie do WIS – kwituje Barbara Sawa – Wojtanowicz.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mysior / 3 sierpnia 2011 o 13:42
0
ciekawe kolego której knajpy właścicielem jesteś skoro wszystkie do zamknięcia są twoim zdaniem na Nadbystrzyckiej. Chmm niech zgadnę. Jesteś właścicielem innej knajpy na Nadbystrzyckiej ? Załosnyś
Avatar
czemusław / 3 sierpnia 2011 o 13:39
0
[quote name='Kazio' timestamp='1308730778' post='492663']
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "Mnich" przy Nadbystrzyckiej obok "Chaty" - jakim cudem oni funkcjonują w tym syfie i jeszcze karmią ludzi ?
[/quote]
[quote name='Kazio' timestamp='1308730778' post='492663']
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "M... rozwiń
Avatar
Kazio / 22 czerwca 2011 o 10:19
0
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "Mnich" przy Nadbystrzyckiej obok "Chaty" - jakim cudem oni funkcjonują w tym syfie i jeszcze karmią ludzi ?
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "Mnich" przy Nadbystrzyckiej obok "Chaty" - jakim cudem oni funkcjonują w t... rozwiń
Avatar
zloty / 22 czerwca 2011 o 09:19
0
po prostu wł. K.A. powinien powinien oddac palecze troche sie juz nachapal w osle i w stajennej
Avatar
mka / 21 czerwca 2011 o 14:08
0
podkreślam, że omijają łukiem od kilku lat, a nie od artykułu w DzW.
Avatar
mka / 21 czerwca 2011 o 14:07
0
Super!

Może kolo wreszcie się wyniesie.
Bo mimo, że szanowny właściciel knajpy od kilkunastu miesięcy nie płaci Klubowi Jeździeckiemu ani za czynsz, ani za wodę, ani za ścieki, właściciel knajpy trzyma się lokalu zębami i pazurami.

Zrobi się przetarg i wreszcie będzie coś można zjeść, jak ktoś normalny zacznie prowadzić lokal.

Jak na razie bywalcy i jeźdźcy omijają oberżę łukiem i zamawiają pizze do świetlicy.
Avatar
Kanty / 19 czerwca 2011 o 14:18
0
To tam pewnie i padłej kobyły do ZOO nie oddawali ?. Wyobrażacie sobie bywalcy tej knajpy , potrawkę z kobylego łożyska po oźrebieniu ? Smacznego ~~~~ 500 złotych mandatu śmiech,i niech mi ktoś powie,że ustawodawca nie chroni oszustów.
Avatar
lepon / 19 czerwca 2011 o 12:25
0
W Rotundzie inteligentni, lepiej dostać 500 pln mandatu za nie wpuszczenie kontroli niż stracić kila tys za zamknięcie wyszynku na jakiś czas....
Avatar
plati1985 / 19 czerwca 2011 o 12:03
0
W Złotym Ośle jest nie lepiej jadłem tam niedawno, po powrocie do domu dostałem strasznych skurczy żołądka, wymiotowałem przez godzine, mysleliśmy zeby zgłosic to do sanepidu jednak z lektur gazet jak sanepid karze restauracje po prostu to olaliśmy ,nigdy wiecej nie pójdę tam ani do żadnej restaruracji na starówce.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2011 o 11:30
0
[size="2"]"OBERŻA STAJENNA przy ul. Ciepłej.

W lokalu roiło się od much.
W lodówce temperatura wynosiła 30 stopni.
Potrawy, których termin ważności dawno się skończył (m.in. sos czosnkowy), spleśniała golonka, nieświeża kiełbasa i ryba po grecku.
Wszystko trafiało na talerze klientów.
Kucharze używali do gotowania składników, w tym jaj i warzyw okopowych, których nie powinno być w restauracji, bo nie było zgody sanitarnej na ich używanie.
Brakowało środków do dezynfekcji naczyń i rąk.
Z sufitu sypał się tynk, a na ścianach był grzyb.W łazience dla personelu umywalka i sedes nie były przymocowane, w ścianach były dziury.

Inspektorzy ukarali właściciela Oberży Stajennej mandatem w kwocie 500 zł.


Pracownicy sanepidu próbowali też po raz drugi skontrolować Pub ROTUNDA przy Krakowskim Przedmieściu.
Właściciel po raz kolejny nie wpuścił ich do środka"
[/size]
[size="2"]"OBERŻA STAJENNA przy ul. Ciepłej.

W lokalu roiło się od much.
W lodówce temperatura wynosiła 30 stopni.
Potrawy, których termin ważności dawno się skończył (m.in. sos czosnkowy), spleśniała golonka, nieświeża kiełbasa i ryba po grecku.
Wszystko trafiało na talerze klientów.
Kucharze używali do gotowania składników, w tym jaj i warzyw okopowych, których nie powinno być w restauracji, bo nie było zgody sanitarnej na ich używanie.
Brakowało środków do dezynfekcji naczyń i r... rozwiń
Avatar
mysior / 3 sierpnia 2011 o 13:42
0
ciekawe kolego której knajpy właścicielem jesteś skoro wszystkie do zamknięcia są twoim zdaniem na Nadbystrzyckiej. Chmm niech zgadnę. Jesteś właścicielem innej knajpy na Nadbystrzyckiej ? Załosnyś
Avatar
czemusław / 3 sierpnia 2011 o 13:39
0
[quote name='Kazio' timestamp='1308730778' post='492663']
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "Mnich" przy Nadbystrzyckiej obok "Chaty" - jakim cudem oni funkcjonują w tym syfie i jeszcze karmią ludzi ?
[/quote]
[quote name='Kazio' timestamp='1308730778' post='492663']
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "M... rozwiń
Avatar
Kazio / 22 czerwca 2011 o 10:19
0
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "Mnich" przy Nadbystrzyckiej obok "Chaty" - jakim cudem oni funkcjonują w tym syfie i jeszcze karmią ludzi ?
Moja TOP LISTA dla sanepidu:
1. "Jadłostacja" przy Nadbystrzyckiej obok sklepu Groszek - ciekawe połączenie fetoru spalonego oleju i moczu, gdyż po zamknięciu część przechodniów traktowała to miejsce jako wychodek. Ale tu przynajmniej smród zniechęca do konsumcji!
2. "Sajgon" przy Nadbystrzyckiej obok skrzyżowania z Zana- nazwa mówi sama za siebie,no i fajnie by było czasami włączyć jednak wyciągi!
3. "Mnich" przy Nadbystrzyckiej obok "Chaty" - jakim cudem oni funkcjonują w t... rozwiń
Avatar
zloty / 22 czerwca 2011 o 09:19
0
po prostu wł. K.A. powinien powinien oddac palecze troche sie juz nachapal w osle i w stajennej
Avatar
mka / 21 czerwca 2011 o 14:08
0
podkreślam, że omijają łukiem od kilku lat, a nie od artykułu w DzW.
Avatar
mka / 21 czerwca 2011 o 14:07
0
Super!

Może kolo wreszcie się wyniesie.
Bo mimo, że szanowny właściciel knajpy od kilkunastu miesięcy nie płaci Klubowi Jeździeckiemu ani za czynsz, ani za wodę, ani za ścieki, właściciel knajpy trzyma się lokalu zębami i pazurami.

Zrobi się przetarg i wreszcie będzie coś można zjeść, jak ktoś normalny zacznie prowadzić lokal.

Jak na razie bywalcy i jeźdźcy omijają oberżę łukiem i zamawiają pizze do świetlicy.
Avatar
Kanty / 19 czerwca 2011 o 14:18
0
To tam pewnie i padłej kobyły do ZOO nie oddawali ?. Wyobrażacie sobie bywalcy tej knajpy , potrawkę z kobylego łożyska po oźrebieniu ? Smacznego ~~~~ 500 złotych mandatu śmiech,i niech mi ktoś powie,że ustawodawca nie chroni oszustów.
Avatar
lepon / 19 czerwca 2011 o 12:25
0
W Rotundzie inteligentni, lepiej dostać 500 pln mandatu za nie wpuszczenie kontroli niż stracić kila tys za zamknięcie wyszynku na jakiś czas....
Avatar
plati1985 / 19 czerwca 2011 o 12:03
0
W Złotym Ośle jest nie lepiej jadłem tam niedawno, po powrocie do domu dostałem strasznych skurczy żołądka, wymiotowałem przez godzine, mysleliśmy zeby zgłosic to do sanepidu jednak z lektur gazet jak sanepid karze restauracje po prostu to olaliśmy ,nigdy wiecej nie pójdę tam ani do żadnej restaruracji na starówce.
Avatar
Gość / 19 czerwca 2011 o 11:30
0
[size="2"]"OBERŻA STAJENNA przy ul. Ciepłej.

W lokalu roiło się od much.
W lodówce temperatura wynosiła 30 stopni.
Potrawy, których termin ważności dawno się skończył (m.in. sos czosnkowy), spleśniała golonka, nieświeża kiełbasa i ryba po grecku.
Wszystko trafiało na talerze klientów.
Kucharze używali do gotowania składników, w tym jaj i warzyw okopowych, których nie powinno być w restauracji, bo nie było zgody sanitarnej na ich używanie.
Brakowało środków do dezynfekcji naczyń i rąk.
Z sufitu sypał się tynk, a na ścianach był grzyb.W łazience dla personelu umywalka i sedes nie były przymocowane, w ścianach były dziury.

Inspektorzy ukarali właściciela Oberży Stajennej mandatem w kwocie 500 zł.


Pracownicy sanepidu próbowali też po raz drugi skontrolować Pub ROTUNDA przy Krakowskim Przedmieściu.
Właściciel po raz kolejny nie wpuścił ich do środka"
[/size]
[size="2"]"OBERŻA STAJENNA przy ul. Ciepłej.

W lokalu roiło się od much.
W lodówce temperatura wynosiła 30 stopni.
Potrawy, których termin ważności dawno się skończył (m.in. sos czosnkowy), spleśniała golonka, nieświeża kiełbasa i ryba po grecku.
Wszystko trafiało na talerze klientów.
Kucharze używali do gotowania składników, w tym jaj i warzyw okopowych, których nie powinno być w restauracji, bo nie było zgody sanitarnej na ich używanie.
Brakowało środków do dezynfekcji naczyń i r... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 18 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 64 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 26 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 8 20

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 135 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 20

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!