Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 maja 2010 r.
18:19
Edytuj ten wpis

W piaskownicach na osiedlu Nałkowskich znowu pełno robaków

0 14 A A

Spółdzielnia wymieniła piach w piaskownicach, bo był stary i pełzały po nim robaczki. Ale po nowym piachu nadal pełzają. Rodzice maluchów bawiących się na placach zabaw na osiedlu Nałkowskich ponownie nas zaalarmowali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tydzień temu pracownicy spółdzielni wybrali piach z piaskownicy, ale nie zrobili tego starannie. Na dnie został stary. Nie zrobili żadnej dezynfekcji, co niestety miało natychmiastowy skutek – pisze w emailu przesłanym do redakcji mieszkanka ulicy Nałkowskich. – Te ohydne robaki – krocionogi pojawiły się znowu. Spółdzielnia nie reaguje, bo twierdzi, że piach został wymieniony. W dalszym ciągu obawiam się o zdrowie swojego dziecka.

Spółdzielnia Nałkowskich przyznaje, że wczoraj zakończyła się akcja wymiany piasku w 15 piaskownicach, jakie znajdują się na terenie osiedla. – Z każdej piaskownicy wybieraliśmy piach i wsypywaliśmy nowy, czysty. Jednak żadnych robaków tam nie zauważyliśmy – mówi Małgorzata Stefańska ze spółdzielni. Jednak dodaje, że problem z krocionogami pojawiał się już wcześniej. – One żyją w ziemi. Po prostu wychodzą czasem na powierzchnię. Walczymy z nimi, ale ciągle powracają.

O wymianę piasku monitował także sanepid. – Dosyć często robimy kontrole w piaskownicach – mówi Paweł Policzkiewicz, powiatowy inspektor sanitarny w Lublinie. – Sprawdzamy czy piaskownice są zabezpieczone przed np psami czy kotami, czy wymieniany jest w nich piach. Reagujemy na każdy sygnał, a tych w ostatnim czasie było kilka.

Spółdzielnia przygotowała już pismo, w którym informuje inspekcję o wymianie piasku.
– Co do zarzutów, że robaki są tam nadal, to mogę powiedzieć, że ja ich nie widziałam. Być może jakiś rodzic zobaczył jednego robaczka i stwierdził że mu zagraża – dodaje Stefańska. – Staramy się dbać o place zabaw. Będą one sukcesywnie modernizowane.

W ubiegłym roku inspekcja sanitarna skontrolowała dokładnie kilka piaskownic w Lublinie. Okazało się, że nie jest źle. Żadna nie zagrażała bawiącym się dzieciom. Pobrane próby nie wykazały żadnych przekroczeń mikrobiologicznych i pasożytniczych. Inspektorzy kontrolowali także zabezpieczenie placów zabaw przed dostępem zwierząt.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
diana / 13 maja 2010 o 18:57
0
Osiedlowe pieski powinny być prowadzone na smyczy wówczas nie załatwiałyby swoich potrzeb w piaskownicy i na chodniku a zieleniak sprzedający piwko i winko powinien zagwarantować dostęp do toalety swoim klientom bo to co się dzieje to ...ech szkoda słów
Avatar
Gość / 13 maja 2010 o 16:34
0
monka20 widzę, że chyba jesteś tą panienką która skrzybie te rozliczenia w spółdzielni tylko nie wie po co, jak i dlaczego,
więc pragnę Cię poinformować, że: po pierwsze rozliczanie lokatorów przez spółdzielnię nie jest jej przywilejem a psim obowiązkiem zgodnie z obowiązującym prawem, po drugie do końca zeszłego roku w waszym wewnętrznym regulamienie nigdzie nie widniało, iż to lokator zobowiązany jest do podawania stanu licznika, po trzecie znam wiele osób na osiedlu i nie udało mi się znaleźć nikogo kto w w roliczeniu różnicy wskazań wodomierzy otrzymał wartość - (minus) a więc u jednych lokatorów generujecie zaległości nie czytając wodomierzy w tym czasie faktycznie reszta za nich płaci a potem robicie "łaskawie odczyt" i ściągacie z tych pierwszych kasę a więc ściągacie podwójnie pieniądze co jest również niezgodne z prawem
po czwarte jakiekolwiek próby rozmów potraficie wyłącznie przewracać oczami jak murzynek bambo a nie potraficie przytoczyć jakiejkolwiek podstawy prawnej swoich działań
monka20 widzę, że chyba jesteś tą panienką która skrzybie te rozliczenia w spółdzielni tylko nie wie po co, jak i dlaczego,
więc pragnę Cię poinformować, że: po pierwsze rozliczanie lokatorów przez spółdzielnię nie jest jej przywilejem a psim obowiązkiem zgodnie z obowiązującym prawem, po drugie do końca zeszłego roku w waszym wewnętrznym regulamienie nigdzie nie widniało, iż to lokator zobowiązany jest do podawania stanu licznika, po trzecie znam wiele osób na osiedlu i nie udało mi się znaleźć nikogo kto w w roliczeniu różnicy wskaza... rozwiń
Avatar
monka20 / 13 maja 2010 o 11:13
0
W pierwszej części mojej wypowiedzi, chodzi o sytuację, w której spółdzielnia zdecydowała się sama kontrolować stan zużycia wody za pośrednictwem swoich pracowników.
Avatar
monka20 / 13 maja 2010 o 11:07
0
Dziwne, że problemu tego nie było do chwili, w której spółdzielnia podjęła decyzję o skontrolowaniu zużycia wody, dokonywanego przez pracowników spółdzielni. W latach poprzednich stan zużycia wody opierał sie WYŁĄCZNIE na zużyciu deklarowanym przez samych mieszkańców. Skrajnym przypadkiem jest podawanie takich danych, które zafałszowały zużycie wody do tego stopnia, że po dokonanej kontroli członek obowiązany był dopłacić kwotę kilku TYSIĘCY ZŁOTYCH!! Dotychczas za tę osobę płacili członkowie spółdzielni.
Avatar
~111~ / 13 maja 2010 o 09:32
0
A może ktoś wie, jaka instytucja może skontrolować pracę spółdzielni? ktoś wpisy ze spółdzielni śledzi na bieżąco, bo dzisiaj rano chciałam zdjęć kartkę z tłumaczeniami o zużyciach wody i już jej nie było. Jak szłam do sklepu do kobitka, która sprzata pod blokiem powiedziała, że kazali zdjać wszystkie te kartki każdemu w swoim rejonie. Dobrze by było jakby redaktor skontaktował się z tą osobą co podałam maila może ktoś by się wreszcie wziął za tę spółdzielnię. Ja tu mieszkam od 10 lat i oprócz ocieplenia bloku w którym nam sie teraz po roztopach lało az w mieszkaniach to nie widziałam żadnego remontu. Klatka schodowa się obsypuje.
A może ktoś wie, jaka instytucja może skontrolować pracę spółdzielni? ktoś wpisy ze spółdzielni śledzi na bieżąco, bo dzisiaj rano chciałam zdjęć kartkę z tłumaczeniami o zużyciach wody i już jej nie było. Jak szłam do sklepu do kobitka, która sprzata pod blokiem powiedziała, że kazali zdjać wszystkie te kartki każdemu w swoim rejonie. Dobrze by było jakby redaktor skontaktował się z tą osobą co podałam maila może ktoś by się wreszcie wziął za tę spółdzielnię. Ja tu mieszkam od 10 lat i oprócz ocieplenia bloku w którym nam sie teraz po rozto... rozwiń
Avatar
~111~ / 13 maja 2010 o 08:19
0
to nie prawda jeszcze na osiedlu sa piaskownice nie wymienionym pisakiem
nie dziwie sie jak w tamtym roku sytuacja była podobna ta spoldzielnia nic sie nie nauczy )
Avatar
GIZEK / 13 maja 2010 o 06:28
0
TO WINA PUTYNA, TERA ROZIEWA ROBACTWO ZEBY NASZE DZIECI UZIEMNIC, GAZEM W PUTMA..!!!
Avatar
Gość / 12 maja 2010 o 22:13
0
Spółdzielnie nie podlegają niestety kontroli NIK i stąd ich lekceważenie prawa, łamiąc prawo w bezczelny sposób mówią lokatorowi: proszę iść do sądu a mieszkaniec a) odpuści bo nie ma kasy aby walczyć ze spółdzielią w sądzie która ma wielomilionowe budżety w przypadku przegranej sprawy w sądzie zapłaci spółdzielnia jako instytucja z lokatorskich pieniędzy a nie Pan Prezes z własnej kieszeni. i tak się ta kauzela kręci
Avatar
Gość / 12 maja 2010 o 22:04
0
dla redaktora mającego ochote zająć się sprawą mataczenia w rozliczeniach spółdzielni mój adres: konto521@wp.pl
Avatar
mieszkanka / 12 maja 2010 o 21:31
0
W tej spółdzielni nie ma prezesa. Ostatni który był i chciał cos robić to go wywalili. Ja nie mam małych dzieci. Ale co do opłat to się zgadzam. Tak samo za wode jak i za ogrzewanie. Licza jak chcą. W grudniu, gdzie świeta, człowiek więcej, sprząta, gotuje i pierze to miałam znaczna nadpłatę za wodę a w pierwszym kwartale tego roku mam niedopłatę pomimo iż to pracowanicy spółdzielni spisują stany wodomierzy. Na klatkach wywielili fajne tłumaczenia skąd takie zużycia wody: jedno które rozśmieszyło mnie najbardziej to to że się używani niezgodnych i jakimis normami i zepsutych wodomierzy. a to przeciez spółdzielnia nam wodomierze wymienia po ustaleniu tego z jedynym hydraulikiem. Może jest jakaś instytucja typu NIK co by zajęła się ta spółdzielnią? Bardzo prosimy o interwencję w tej sprawie. Prosze zrobić reportarz, popytac ludzi. Przeciez na tym osiedlu jak na każdym mieszka mnóstwo emerytów i biednych ludzi, których nie jest stać na płacenie tak jak spółdzielni się widzi i naliczy. Ja to tłumaczenie zuzycia wody zdejmę z klatku, zrobię ksero i wyśle do dziennika.
W tej spółdzielni nie ma prezesa. Ostatni który był i chciał cos robić to go wywalili. Ja nie mam małych dzieci. Ale co do opłat to się zgadzam. Tak samo za wode jak i za ogrzewanie. Licza jak chcą. W grudniu, gdzie świeta, człowiek więcej, sprząta, gotuje i pierze to miałam znaczna nadpłatę za wodę a w pierwszym kwartale tego roku mam niedopłatę pomimo iż to pracowanicy spółdzielni spisują stany wodomierzy. Na klatkach wywielili fajne tłumaczenia skąd takie zużycia wody: jedno które rozśmieszyło mnie najbardziej to to że się używani niezgod... rozwiń
Avatar
diana / 13 maja 2010 o 18:57
0
Osiedlowe pieski powinny być prowadzone na smyczy wówczas nie załatwiałyby swoich potrzeb w piaskownicy i na chodniku a zieleniak sprzedający piwko i winko powinien zagwarantować dostęp do toalety swoim klientom bo to co się dzieje to ...ech szkoda słów
Avatar
Gość / 13 maja 2010 o 16:34
0
monka20 widzę, że chyba jesteś tą panienką która skrzybie te rozliczenia w spółdzielni tylko nie wie po co, jak i dlaczego,
więc pragnę Cię poinformować, że: po pierwsze rozliczanie lokatorów przez spółdzielnię nie jest jej przywilejem a psim obowiązkiem zgodnie z obowiązującym prawem, po drugie do końca zeszłego roku w waszym wewnętrznym regulamienie nigdzie nie widniało, iż to lokator zobowiązany jest do podawania stanu licznika, po trzecie znam wiele osób na osiedlu i nie udało mi się znaleźć nikogo kto w w roliczeniu różnicy wskazań wodomierzy otrzymał wartość - (minus) a więc u jednych lokatorów generujecie zaległości nie czytając wodomierzy w tym czasie faktycznie reszta za nich płaci a potem robicie "łaskawie odczyt" i ściągacie z tych pierwszych kasę a więc ściągacie podwójnie pieniądze co jest również niezgodne z prawem
po czwarte jakiekolwiek próby rozmów potraficie wyłącznie przewracać oczami jak murzynek bambo a nie potraficie przytoczyć jakiejkolwiek podstawy prawnej swoich działań
monka20 widzę, że chyba jesteś tą panienką która skrzybie te rozliczenia w spółdzielni tylko nie wie po co, jak i dlaczego,
więc pragnę Cię poinformować, że: po pierwsze rozliczanie lokatorów przez spółdzielnię nie jest jej przywilejem a psim obowiązkiem zgodnie z obowiązującym prawem, po drugie do końca zeszłego roku w waszym wewnętrznym regulamienie nigdzie nie widniało, iż to lokator zobowiązany jest do podawania stanu licznika, po trzecie znam wiele osób na osiedlu i nie udało mi się znaleźć nikogo kto w w roliczeniu różnicy wskaza... rozwiń
Avatar
monka20 / 13 maja 2010 o 11:13
0
W pierwszej części mojej wypowiedzi, chodzi o sytuację, w której spółdzielnia zdecydowała się sama kontrolować stan zużycia wody za pośrednictwem swoich pracowników.
Avatar
monka20 / 13 maja 2010 o 11:07
0
Dziwne, że problemu tego nie było do chwili, w której spółdzielnia podjęła decyzję o skontrolowaniu zużycia wody, dokonywanego przez pracowników spółdzielni. W latach poprzednich stan zużycia wody opierał sie WYŁĄCZNIE na zużyciu deklarowanym przez samych mieszkańców. Skrajnym przypadkiem jest podawanie takich danych, które zafałszowały zużycie wody do tego stopnia, że po dokonanej kontroli członek obowiązany był dopłacić kwotę kilku TYSIĘCY ZŁOTYCH!! Dotychczas za tę osobę płacili członkowie spółdzielni.
Avatar
~111~ / 13 maja 2010 o 09:32
0
A może ktoś wie, jaka instytucja może skontrolować pracę spółdzielni? ktoś wpisy ze spółdzielni śledzi na bieżąco, bo dzisiaj rano chciałam zdjęć kartkę z tłumaczeniami o zużyciach wody i już jej nie było. Jak szłam do sklepu do kobitka, która sprzata pod blokiem powiedziała, że kazali zdjać wszystkie te kartki każdemu w swoim rejonie. Dobrze by było jakby redaktor skontaktował się z tą osobą co podałam maila może ktoś by się wreszcie wziął za tę spółdzielnię. Ja tu mieszkam od 10 lat i oprócz ocieplenia bloku w którym nam sie teraz po roztopach lało az w mieszkaniach to nie widziałam żadnego remontu. Klatka schodowa się obsypuje.
A może ktoś wie, jaka instytucja może skontrolować pracę spółdzielni? ktoś wpisy ze spółdzielni śledzi na bieżąco, bo dzisiaj rano chciałam zdjęć kartkę z tłumaczeniami o zużyciach wody i już jej nie było. Jak szłam do sklepu do kobitka, która sprzata pod blokiem powiedziała, że kazali zdjać wszystkie te kartki każdemu w swoim rejonie. Dobrze by było jakby redaktor skontaktował się z tą osobą co podałam maila może ktoś by się wreszcie wziął za tę spółdzielnię. Ja tu mieszkam od 10 lat i oprócz ocieplenia bloku w którym nam sie teraz po rozto... rozwiń
Avatar
~111~ / 13 maja 2010 o 08:19
0
to nie prawda jeszcze na osiedlu sa piaskownice nie wymienionym pisakiem
nie dziwie sie jak w tamtym roku sytuacja była podobna ta spoldzielnia nic sie nie nauczy )
Avatar
GIZEK / 13 maja 2010 o 06:28
0
TO WINA PUTYNA, TERA ROZIEWA ROBACTWO ZEBY NASZE DZIECI UZIEMNIC, GAZEM W PUTMA..!!!
Avatar
Gość / 12 maja 2010 o 22:13
0
Spółdzielnie nie podlegają niestety kontroli NIK i stąd ich lekceważenie prawa, łamiąc prawo w bezczelny sposób mówią lokatorowi: proszę iść do sądu a mieszkaniec a) odpuści bo nie ma kasy aby walczyć ze spółdzielią w sądzie która ma wielomilionowe budżety w przypadku przegranej sprawy w sądzie zapłaci spółdzielnia jako instytucja z lokatorskich pieniędzy a nie Pan Prezes z własnej kieszeni. i tak się ta kauzela kręci
Avatar
Gość / 12 maja 2010 o 22:04
0
dla redaktora mającego ochote zająć się sprawą mataczenia w rozliczeniach spółdzielni mój adres: konto521@wp.pl
Avatar
mieszkanka / 12 maja 2010 o 21:31
0
W tej spółdzielni nie ma prezesa. Ostatni który był i chciał cos robić to go wywalili. Ja nie mam małych dzieci. Ale co do opłat to się zgadzam. Tak samo za wode jak i za ogrzewanie. Licza jak chcą. W grudniu, gdzie świeta, człowiek więcej, sprząta, gotuje i pierze to miałam znaczna nadpłatę za wodę a w pierwszym kwartale tego roku mam niedopłatę pomimo iż to pracowanicy spółdzielni spisują stany wodomierzy. Na klatkach wywielili fajne tłumaczenia skąd takie zużycia wody: jedno które rozśmieszyło mnie najbardziej to to że się używani niezgodnych i jakimis normami i zepsutych wodomierzy. a to przeciez spółdzielnia nam wodomierze wymienia po ustaleniu tego z jedynym hydraulikiem. Może jest jakaś instytucja typu NIK co by zajęła się ta spółdzielnią? Bardzo prosimy o interwencję w tej sprawie. Prosze zrobić reportarz, popytac ludzi. Przeciez na tym osiedlu jak na każdym mieszka mnóstwo emerytów i biednych ludzi, których nie jest stać na płacenie tak jak spółdzielni się widzi i naliczy. Ja to tłumaczenie zuzycia wody zdejmę z klatku, zrobię ksero i wyśle do dziennika.
W tej spółdzielni nie ma prezesa. Ostatni który był i chciał cos robić to go wywalili. Ja nie mam małych dzieci. Ale co do opłat to się zgadzam. Tak samo za wode jak i za ogrzewanie. Licza jak chcą. W grudniu, gdzie świeta, człowiek więcej, sprząta, gotuje i pierze to miałam znaczna nadpłatę za wodę a w pierwszym kwartale tego roku mam niedopłatę pomimo iż to pracowanicy spółdzielni spisują stany wodomierzy. Na klatkach wywielili fajne tłumaczenia skąd takie zużycia wody: jedno które rozśmieszyło mnie najbardziej to to że się używani niezgod... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 453 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!