Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2009 r.
12:21
Edytuj ten wpis

Walenty dobrze dmuchnięty

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Sobota, 14 lutego, godz. 22, na miasto rusza 17 patroli - tak rozpoczyna się walentynkowa akcja policji "Alkohol i narkotyki”. W centrum Lublina i okolicy popularnych dyskotek przebadano alkomatem 415 kierowców. Dwunastu było pijanych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sobota, godz. 22. 15 załóg radiowozów siedzi na odprawie komendzie policji przy ul. Zana w Lublinie.

- Obstawiamy centrum Lublina, szczególnie okolice klubów oraz popularne dyskoteki i lokale w powiecie: Malibu, Bida - mówi młodszy aspirant Paweł Łakota.

- Tylko uważajcie, bo jest bardzo ślisko - przestrzega Radosław Żukiewicz, zastępca szefa miejskiej drogówki.

Około 22.30 patrole ruszają na wyznaczone rejony. Na efekty długo nie trzeba czekać.

Na ul. Głębokiej wylot z miasteczka akademickiego ulicą Rabbego obstawia załoga Krystian Żelak i Konrad Gozdur z Sekcji Ruchu Drogowego. Policjanci zatrzymują fiata seicento.

- Nieważny dowód rejestracyjny, termin badań technicznych minął we wrześniu - mówi posterunkowy Konrad Gozdur.

- Wiem, ale auto jest sprawne. Studiuję na Politechnice, znam się na tym - tłumaczy Marcin, kierowca seicento, wiozący trzech dobrze "zawalentynkowanych” kawalerów.

Chwilę później wezwanie do zdarzenia. Kierowca citroena C4 sprawdził twardość sygnalizatora świetlnego przy Zygmuntowskich. - Jakiś samochód zajechał mi drogę, musiałem się ratować - mówi kierowca.

Do północy na ulicach lublina było w miarę spokojnie. Pijanymi na kółkiem "obrodziło" po północy.

- Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu. A jeden z kierowców postanowił zignorować kontrolę i próbował uciec. Nie udało mu się - mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W ramach walentynkowej akcji policja skontrolowała 415 kierowców, 12 z nich było nietrzeźwych.

W sumie, w minionej doby na drogach naszego województwa policja zatrzymała 17 nietrzeźwych kierujących: 4 bezrobotnych, 2 rolników, 2 kierowców zawodowych, 2 uczniów, rencistę, przedsiębiorcę, żołnierza oraz ładowacza wsadu. W 3 przypadkach zawodu nie ustalono.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Najtrzezwiejszy z Trzezwyc / 15 lutego 2009 o 22:19
0
Nie Jezdze pod wplywem ale rutynowe kontrole zawsze stresuja...u nas policja węszy i sie czepia wszystkiego co sie rusza"w kraju gdzie uśmiechniety jest juz mocno podejżany"
a w krajach europy sa tylko na interwencjie i gdy jest podejzenie.dla tego Je.ać ten system w ktorym żyjemy! ostatnio na trasie krajowej bylem swiadkiem jak policja wyprzedzala na lini ciaglej ,i co!!?? bezkarnie sie czują i tyle....Kazdy ponad kazdym!
uwazajmy na siebie i ludzie nie wsiadajcie za kolko po wódzie.
to bez sensu!
podsumowując ...[font="Impact"]cHWDP ![/font]
Nie Jezdze pod wplywem ale rutynowe kontrole zawsze stresuja...u nas policja węszy i sie czepia wszystkiego co sie rusza"w kraju gdzie uśmiechniety jest juz mocno podejżany"
a w krajach europy sa tylko na interwencjie i gdy jest podejzenie.dla tego Je.ać ten system w ktorym żyjemy! ostatnio na trasie krajowej bylem swiadkiem jak policja wyprzedzala na lini ciaglej ,i co!!?? bezkarnie sie czują i tyle....Kazdy ponad kazdym!
uwazajmy na siebie i ludzie nie wsiadajcie za kolko po wódzie.
to bez sensu... rozwiń
Avatar
sak / 15 lutego 2009 o 19:48
0
Ja tych akcji nie rozumiem. Czepia się policja 400 kierowców - po co? Angażuje tylu policjantów na akcje, w efekcie łapie kilkunastu kierowców wśród których kilku jest po "małym piwku 0,2 -0,4". Szkoda Tych policjantów i kierowców na takie akcje. To nie powinny być dorywcze akcje ale ciągłe działania ze strony policji.
Avatar
Bary / 15 lutego 2009 o 19:21
0
Ulica to Raabego a na ładowaczy do dla zasady trzeba uważać. Nigdy nie wiadomo co i gdzie załadują
Avatar
RaPi / 15 lutego 2009 o 18:22
0
A w jakim celu wymienia się zawody zatrzymanych? Jaki istotny wkład mają one mieć w tej informacji prasowej?
Avatar
michał 23 / 15 lutego 2009 o 15:54
0
Walentynki to święto kochających się inaczej.Kochający się inaczej może zamówić sobie w tym dniu,ładowacza wsadu,który za odpowiednią zapłatę,ładował będzie klienta ....
Avatar
lol / 15 lutego 2009 o 13:50
0
Rabbego ? gdzie taka ulica jest ?
Avatar
atka.w / 15 lutego 2009 o 13:37
0
Ładowacz wsadu? Co to za fach? Jakoś głupio się kojarzy...
Avatar
Koledzy zza miedzy / 15 lutego 2009 o 13:11
0
Pawle popraw literówki, bo zaraz pojawi się jakiś miłośnik ortografii... (Lublin małą literką tam widzę)
Avatar
Najtrzezwiejszy z Trzezwyc / 15 lutego 2009 o 22:19
0
Nie Jezdze pod wplywem ale rutynowe kontrole zawsze stresuja...u nas policja węszy i sie czepia wszystkiego co sie rusza"w kraju gdzie uśmiechniety jest juz mocno podejżany"
a w krajach europy sa tylko na interwencjie i gdy jest podejzenie.dla tego Je.ać ten system w ktorym żyjemy! ostatnio na trasie krajowej bylem swiadkiem jak policja wyprzedzala na lini ciaglej ,i co!!?? bezkarnie sie czują i tyle....Kazdy ponad kazdym!
uwazajmy na siebie i ludzie nie wsiadajcie za kolko po wódzie.
to bez sensu!
podsumowując ...[font="Impact"]cHWDP ![/font]
Nie Jezdze pod wplywem ale rutynowe kontrole zawsze stresuja...u nas policja węszy i sie czepia wszystkiego co sie rusza"w kraju gdzie uśmiechniety jest juz mocno podejżany"
a w krajach europy sa tylko na interwencjie i gdy jest podejzenie.dla tego Je.ać ten system w ktorym żyjemy! ostatnio na trasie krajowej bylem swiadkiem jak policja wyprzedzala na lini ciaglej ,i co!!?? bezkarnie sie czują i tyle....Kazdy ponad kazdym!
uwazajmy na siebie i ludzie nie wsiadajcie za kolko po wódzie.
to bez sensu... rozwiń
Avatar
sak / 15 lutego 2009 o 19:48
0
Ja tych akcji nie rozumiem. Czepia się policja 400 kierowców - po co? Angażuje tylu policjantów na akcje, w efekcie łapie kilkunastu kierowców wśród których kilku jest po "małym piwku 0,2 -0,4". Szkoda Tych policjantów i kierowców na takie akcje. To nie powinny być dorywcze akcje ale ciągłe działania ze strony policji.
Avatar
Bary / 15 lutego 2009 o 19:21
0
Ulica to Raabego a na ładowaczy do dla zasady trzeba uważać. Nigdy nie wiadomo co i gdzie załadują
Avatar
RaPi / 15 lutego 2009 o 18:22
0
A w jakim celu wymienia się zawody zatrzymanych? Jaki istotny wkład mają one mieć w tej informacji prasowej?
Avatar
michał 23 / 15 lutego 2009 o 15:54
0
Walentynki to święto kochających się inaczej.Kochający się inaczej może zamówić sobie w tym dniu,ładowacza wsadu,który za odpowiednią zapłatę,ładował będzie klienta ....
Avatar
lol / 15 lutego 2009 o 13:50
0
Rabbego ? gdzie taka ulica jest ?
Avatar
atka.w / 15 lutego 2009 o 13:37
0
Ładowacz wsadu? Co to za fach? Jakoś głupio się kojarzy...
Avatar
Koledzy zza miedzy / 15 lutego 2009 o 13:11
0
Pawle popraw literówki, bo zaraz pojawi się jakiś miłośnik ortografii... (Lublin małą literką tam widzę)
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 1 0

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 21 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 508 49

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 9

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 1

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!