Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2009 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Więcej osób sprawdzi czy płacimy za parking

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Będzie więcej inspektorów sprawdzających, czy kierowcy płacą za postój na miejskich parkingach. Miasto podwoi ich liczbę. Inspektorów będzie… czterech.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj w samo południe sprawdzaliśmy, kto zapłacił za parkowanie obok kościoła oo. Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu. Na 21 samochodów, aż 6 nie miało za szybą biletów parkingowych. Ale w niektórych przypadkach bilet też nie dowodził tego, że kierowca opłacił postój. Trzy bilety leżały datą do dołu. A inny kierowca nie oznaczył godziny, o której rozpoczął postój, a datę i numer rejestracyjny pojazdu wpisał ołówkiem, choć tak nie wolno.

- W 2008 r. wpływy z biletów parkingowych wyniosły 375 891 złotych - informuje Mirosława Puton, dyrektor Wydziału Budżetu i Księgowości w lubelskim Urzędzie Miasta. To o nieco ponad 11 tys. zł więcej niż rok wcześniej.

Nie trzeba długo liczyć, by stwierdzić, że miasto zarabia na parkingach mniej, niż powinno. Roczne wpływy to niecałe 376 tys. złotych. Miejsc, na których obowiązują miejskie bilety, jest w całym Lublinie 650, a roboczych dni w ciągu roku w zaokrągleniu 240. Dzielimy te liczby przez siebie i okazuje się, że jedno miejsce parkingowe zarabia w ciągu dnia... 2,41 zł. To mniej niż cena biletu uprawniającego do godzinnego postoju.

Tymczasem miasto od lat nie może sobie poradzić z oszustami sprzedającymi kierowcom po kilka razy ten sam bilet. Brakuje też ludzi do sprawdzania, czy kierowcy zostawiając auto na płatnym miejscu, włożyli za szybę skasowany bilet parkingowy.

- Niedawno przyjęliśmy nowego pracownika, który będzie zajmował się kontrolą biletów - mówi Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. To oznacza, że w magistracie będą już... dwie osoby uprawnione do takich kontroli.

Kierowcy, którzy za postój płacą, wolą, by kontrolerów było więcej. - Oczywiście, lepiej, żeby wszyscy płacili uczciwie i żeby pieniądze, które wydają, szły tam, gdzie iść powinny, a nie do jakichś fałszywych parkingowych - mówi kierowca Krzysztof Kula, który parkował wczoraj przy Krakowskim Przedmieściu i kasował bilet.

Wydział Dróg i Mostów chciał w tym roku przyjąć pięciu takich inspektorów. Okazało się, że nie ma na to szans. - Ostatecznie wystąpiłem o trzy etaty - mówi Janicki. Ale i tak nie wiadomo, czy etaty się znajdą.

- Limity nowych etatów wyznaczają dyrektorom zastępcy prezydenta. Zastępcom limity wyznacza prezydent, a prezydentowi Rada Miasta - wyjaśnia Krzysztof Łątka, sekretarz miasta. - W tym roku w całym urzędzie zatrudnienie może wzrosnąć tylko o 25 etatów - podkreśla.

To, ile miasto mogłoby zarobić na biletach, na których teraz nie zarabia, nie ma tu większego znaczenia. - Oszczędziłbym dwie trzecie, gdybym zrezygnował z poczty i zatrudnił gońców. Ale nie mam na to etatów.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
woźny / 8 stycznia 2009 o 13:17
0
Jakie kompetencje należy posiadać,aby zostać inspektorem od parkingów?Kiedy odbywał się nabór na te stanowiska i w jaki sposób ogłoszono nabór?
Dlaczego taki osobnik jest aż inspektorem?Czyżby był odpowiednikiem oficera policji?Przecież to tylko zwykły kanar (jak np.w mpk)
Avatar
Gość / 8 stycznia 2009 o 12:21
0
kanadol napisał:
Wstyd mi na nasze władze lubelskie,bo ilekroć jestem w WIndsor,to zawsze się nasłucham ciekawostek o pobycie naszych przedstawicieli ludu.......


A właśnie, to że jakiś Pan zenek za te bilety kupi sobie piwko to znaczy, że jest oszustem. A szanowni przedstawiciele miasta, przepijając podatki na zagranicznej imprezie są oczywiście prawi. Ludzie, przecież z tej hipokryzji to tylko boki zrywać..
Avatar
Kuba z Lublina / 8 stycznia 2009 o 12:16
0
Proszę Państwa, jacy oszuści? Kto to pisał ten artykuł?
Może warto zdefiniować, za co się płaci? Bilety są sprzedawane na określony czas (godzinę), więc klient wynajmuje miejsce parkingowe na ten właśnie czas. Jeśli miejsce jest wynajęte, to co to kogo interesuje kto tam parkuje? Jak ktoś wykorzystuje miejsce na 20min, to czemu ma płacić za całą godzinę i marnować bilet? Niech przez tych Panów pośredników odsprzeda go komuś innemu. Nikt na tym nie traci. Kierowca ma czasem taniej, Miasto dostaje to za co pobiera opłatę, a przy okazji bezrobotni też coś sobie zarobią, zamiast żebrać, czy kraść.
Ja tam widzę same korzyści - wole by pieniądze trafiły do tych ludzi (tak, nawet jak mają sobie kupić za nie piwko), niż do socjalistycznych decydentów, którzy jak zwykle wyrzucą je w błoto (bo przecież to nie ich pieniądze, więc się ich nie szanuje, ani nie wydaje logicznie).

No chyba, że tutaj chodzi o PODATEK parkingowy. Ale wtedy.. to Miasto jest oszustem, bo pobiera podatek bezpośredni pod przykrywką biletu.
Proszę Państwa, jacy oszuści? Kto to pisał ten artykuł?
Może warto zdefiniować, za co się płaci? Bilety są sprzedawane na określony czas (godzinę), więc klient wynajmuje miejsce parkingowe na ten właśnie czas. Jeśli miejsce jest wynajęte, to co to kogo interesuje kto tam parkuje? Jak ktoś wykorzystuje miejsce na 20min, to czemu ma płacić za całą godzinę i marnować bilet? Niech przez tych Panów pośredników odsprzeda go komuś innemu. Nikt na tym nie traci. Kierowca ma czasem taniej, Miasto dostaje to za co pobiera opłatę, a przy okazji b... rozwiń
Avatar
kanadol / 8 stycznia 2009 o 10:24
0
W zaprzyjaźnionym z Lublinem Windsor (Ontario-Kanada),w mieście ustawione są parkomaty.Kerowcy WYKUPUJĄ!bilety i uważają,aby nawet o 1 minutę nie przekroczyć czasu parkowania.Jak spod ziemi pojawia się tamtejsza straż miejska i sprawdza bilety parkingowe.Nasza straż miejska dysponuje wieloma samochodami,więc czy straż miejska nie może kontrolować opłat lecz magistrat zatrudnia inspektorów (jakie grupy uposażenia mają ci inspektorzy).Po co w takim razie nasze władze jeździły (i jeżdżą) do miast partnerskich?Czy tylko po to,aby odbyć wycieczkę na koszt podatników i aby odtańczyć na stole kankana?Wstyd mi na nasze władze lubelskie,bo ilekroć jestem w WIndsor,to zawsze się nasłucham ciekawostek o pobycie naszych przedstawicieli ludu.......
W zaprzyjaźnionym z Lublinem Windsor (Ontario-Kanada),w mieście ustawione są parkomaty.Kerowcy WYKUPUJĄ!bilety i uważają,aby nawet o 1 minutę nie przekroczyć czasu parkowania.Jak spod ziemi pojawia się tamtejsza straż miejska i sprawdza bilety parkingowe.Nasza straż miejska dysponuje wieloma samochodami,więc czy straż miejska nie może kontrolować opłat lecz magistrat zatrudnia inspektorów (jakie grupy uposażenia mają ci inspektorzy).Po co w takim razie nasze władze jeździły (i jeżdżą) do miast partnerskich?Czy tylko po to,aby odbyć wycie... rozwiń
Avatar
niepelnosprawny / 8 stycznia 2009 o 10:02
0
a co z zatrudniemiem osob niepelnosprawnych,przeciez nie kazda osoba jezdzi na wozku?/
Avatar
Wiolka / 8 stycznia 2009 o 09:16
0
Miasto chce żeby płacić im za parkingi i do tego zatrudnia kontrolerów a czemu nikt sie nie weżmie za kontrolę parkingów które są oznaczone jako darmowe a mimo to stoją tam osoby które pobierają od nas opłatę??? Mam tu na myśli np. parking przy wodopojnej, oznaczony jako darmowy a i tak nie zaparkujesz tam za darmo bo siedzi tam jakiś "cieć" który wyłudza od nas pieniadze!!! takich parkingów jest więcej i czemu tym się nikt nie zajmie???
Avatar
~Kierowca~ / 8 stycznia 2009 o 08:15
0
Od niedawna jeżdżę samochodem. Niech mnie ktoś oświeci co mam robić by zaparkować na takim w/w miejscu. Kupiłem bilet parkowania (czy są jakieś rodzaje?) i co dalej po kolei.
Avatar
jk / 8 stycznia 2009 o 07:15
0
Przy Chodźki kilka firm opanowało parking (mimo iż należy on do wszystkich mieszkańców bloku). Namalowali koperty, umieścili tablice informujące, że miejsce należy do ich firmy a niektóre nawet całkowicie zablokowali. Bez zgody wspólnoty umieszczono znaki informujące o zakazie parkowania i chyba dla odstraszenia ewentualnych chętnych do parkowania na tych miejscach, że każda godzina kosztuje tu 20 zł. Po prostu wolna amerykanka.
Avatar
woźny / 8 stycznia 2009 o 13:17
0
Jakie kompetencje należy posiadać,aby zostać inspektorem od parkingów?Kiedy odbywał się nabór na te stanowiska i w jaki sposób ogłoszono nabór?
Dlaczego taki osobnik jest aż inspektorem?Czyżby był odpowiednikiem oficera policji?Przecież to tylko zwykły kanar (jak np.w mpk)
Avatar
Gość / 8 stycznia 2009 o 12:21
0
kanadol napisał:
Wstyd mi na nasze władze lubelskie,bo ilekroć jestem w WIndsor,to zawsze się nasłucham ciekawostek o pobycie naszych przedstawicieli ludu.......


A właśnie, to że jakiś Pan zenek za te bilety kupi sobie piwko to znaczy, że jest oszustem. A szanowni przedstawiciele miasta, przepijając podatki na zagranicznej imprezie są oczywiście prawi. Ludzie, przecież z tej hipokryzji to tylko boki zrywać..
Avatar
Kuba z Lublina / 8 stycznia 2009 o 12:16
0
Proszę Państwa, jacy oszuści? Kto to pisał ten artykuł?
Może warto zdefiniować, za co się płaci? Bilety są sprzedawane na określony czas (godzinę), więc klient wynajmuje miejsce parkingowe na ten właśnie czas. Jeśli miejsce jest wynajęte, to co to kogo interesuje kto tam parkuje? Jak ktoś wykorzystuje miejsce na 20min, to czemu ma płacić za całą godzinę i marnować bilet? Niech przez tych Panów pośredników odsprzeda go komuś innemu. Nikt na tym nie traci. Kierowca ma czasem taniej, Miasto dostaje to za co pobiera opłatę, a przy okazji bezrobotni też coś sobie zarobią, zamiast żebrać, czy kraść.
Ja tam widzę same korzyści - wole by pieniądze trafiły do tych ludzi (tak, nawet jak mają sobie kupić za nie piwko), niż do socjalistycznych decydentów, którzy jak zwykle wyrzucą je w błoto (bo przecież to nie ich pieniądze, więc się ich nie szanuje, ani nie wydaje logicznie).

No chyba, że tutaj chodzi o PODATEK parkingowy. Ale wtedy.. to Miasto jest oszustem, bo pobiera podatek bezpośredni pod przykrywką biletu.
Proszę Państwa, jacy oszuści? Kto to pisał ten artykuł?
Może warto zdefiniować, za co się płaci? Bilety są sprzedawane na określony czas (godzinę), więc klient wynajmuje miejsce parkingowe na ten właśnie czas. Jeśli miejsce jest wynajęte, to co to kogo interesuje kto tam parkuje? Jak ktoś wykorzystuje miejsce na 20min, to czemu ma płacić za całą godzinę i marnować bilet? Niech przez tych Panów pośredników odsprzeda go komuś innemu. Nikt na tym nie traci. Kierowca ma czasem taniej, Miasto dostaje to za co pobiera opłatę, a przy okazji b... rozwiń
Avatar
kanadol / 8 stycznia 2009 o 10:24
0
W zaprzyjaźnionym z Lublinem Windsor (Ontario-Kanada),w mieście ustawione są parkomaty.Kerowcy WYKUPUJĄ!bilety i uważają,aby nawet o 1 minutę nie przekroczyć czasu parkowania.Jak spod ziemi pojawia się tamtejsza straż miejska i sprawdza bilety parkingowe.Nasza straż miejska dysponuje wieloma samochodami,więc czy straż miejska nie może kontrolować opłat lecz magistrat zatrudnia inspektorów (jakie grupy uposażenia mają ci inspektorzy).Po co w takim razie nasze władze jeździły (i jeżdżą) do miast partnerskich?Czy tylko po to,aby odbyć wycieczkę na koszt podatników i aby odtańczyć na stole kankana?Wstyd mi na nasze władze lubelskie,bo ilekroć jestem w WIndsor,to zawsze się nasłucham ciekawostek o pobycie naszych przedstawicieli ludu.......
W zaprzyjaźnionym z Lublinem Windsor (Ontario-Kanada),w mieście ustawione są parkomaty.Kerowcy WYKUPUJĄ!bilety i uważają,aby nawet o 1 minutę nie przekroczyć czasu parkowania.Jak spod ziemi pojawia się tamtejsza straż miejska i sprawdza bilety parkingowe.Nasza straż miejska dysponuje wieloma samochodami,więc czy straż miejska nie może kontrolować opłat lecz magistrat zatrudnia inspektorów (jakie grupy uposażenia mają ci inspektorzy).Po co w takim razie nasze władze jeździły (i jeżdżą) do miast partnerskich?Czy tylko po to,aby odbyć wycie... rozwiń
Avatar
niepelnosprawny / 8 stycznia 2009 o 10:02
0
a co z zatrudniemiem osob niepelnosprawnych,przeciez nie kazda osoba jezdzi na wozku?/
Avatar
Wiolka / 8 stycznia 2009 o 09:16
0
Miasto chce żeby płacić im za parkingi i do tego zatrudnia kontrolerów a czemu nikt sie nie weżmie za kontrolę parkingów które są oznaczone jako darmowe a mimo to stoją tam osoby które pobierają od nas opłatę??? Mam tu na myśli np. parking przy wodopojnej, oznaczony jako darmowy a i tak nie zaparkujesz tam za darmo bo siedzi tam jakiś "cieć" który wyłudza od nas pieniadze!!! takich parkingów jest więcej i czemu tym się nikt nie zajmie???
Avatar
~Kierowca~ / 8 stycznia 2009 o 08:15
0
Od niedawna jeżdżę samochodem. Niech mnie ktoś oświeci co mam robić by zaparkować na takim w/w miejscu. Kupiłem bilet parkowania (czy są jakieś rodzaje?) i co dalej po kolei.
Avatar
jk / 8 stycznia 2009 o 07:15
0
Przy Chodźki kilka firm opanowało parking (mimo iż należy on do wszystkich mieszkańców bloku). Namalowali koperty, umieścili tablice informujące, że miejsce należy do ich firmy a niektóre nawet całkowicie zablokowali. Bez zgody wspólnoty umieszczono znaki informujące o zakazie parkowania i chyba dla odstraszenia ewentualnych chętnych do parkowania na tych miejscach, że każda godzina kosztuje tu 20 zł. Po prostu wolna amerykanka.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 0 0

Pani Maria zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 2 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 5

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 13

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 40 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!