Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2017 r.
6:44

Wizyta u kardiologa? W grudniu przyszłego roku. Ogromne kolejki do specjalistów

0 25 A A
Wolne terminy na ten rok kończą się także w poradni chorób zakaźnych w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. – A działamy dopiero od początku listopada – mówi Magdalena Czarkowska, zastępca dyrektora Instytutu Medycyny Wsi ds. medycznych. Na zdjęciu: dr Romana Rolla-Szczepańska z pacjentem
Wolne terminy na ten rok kończą się także w poradni chorób zakaźnych w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. – A działamy dopiero od początku listopada – mówi Magdalena Czarkowska, zastępca dyrektora Instytutu Medycyny Wsi ds. medycznych. Na zdjęciu: dr Romana Rolla-Szczepańska z pacjentem (fot. Maciej Kaczanowski)

Nawet do grudnia przyszłego roku trzeba czekać na wizytę u specjalisty. Najdłuższe kolejki są do kardiologa i endokrynologa. Powód? – Brakuje specjalistów, bo studenci i młodzi lekarze emigrują, a społeczeństwo się starzeje więc pacjentów przybywa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwszy wolny termin w poradni kardiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie to 21 grudnia 2018 roku. W poradni endokrynologicznej lekarz może przyjąć dopiero 29 października a w gastroenterologicznej pierwszy wolny termin to 4 września. Nieco krócej trzeba czekać w kolejce do nefrologa – tu na wizytę można się umówić na 30 kwietnia, a do poradni genetycznej na 13 marca.

– To są ogólne terminy dla poradni. Ale jeśli rodzic chce zapisać dziecko do konkretnego lekarza to może się zdarzyć, że ten termin może być jeszcze bardziej odległy – przynaje Agnieszka Osińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. – Dlatego apelujemy do rodziców, żeby w przypadkach kiedy nie mogą przyjść na wizytę, odwołali ją. Wówczas możemy w to miejsce zapisać inne dziecko.

Do kwietnia na bezpłatną wizytę u endokrynologa i kardiologa trzeba też czekać w CenterMedzie przy ul. Weteranów w Lublinie. Do chirurga naczyniowego można się tam zapisać na luty. Jak tłumaczy pracownik CenterMedu, wynika to z limitów punktowych, które wyznacza NFZ. Pod koniec roku te limity są już w większości wyczerpane więc pacjenci mogą zostać zapisani dopiero na przyszły rok.

W szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie najdłużej trzeba czekać na wizytę w poradni neurochirurgicznej – połowa listopada przyszłego roku oraz u endokrynologa i diabetologa – wrzesień.

Długie kolejki są także do lekarzy psychiatrów. – Na ten rok nie ma już miejsc do psychologa, psychoterapeuty, psychiatry czy seksuologa – wylicza Agnieszka Kuzioła, dyrektor Centrum Medycznego Przyjaźni w Lublinie.

Dlaczego kolejki są coraz dłuższe? – Brakuje specjalistów, co jest spowodowane między innymi emigracją studentów i młodych lekarzy, a społeczeństwo się starzeje więc pacjentów przybywa – mówi prof. Piotr Książek z Katedry Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Poza tym zbyt łatwo i szybko można uzyskać skierowanie do specjalisty. Lekarze rodzinni powinni prowadzić bardziej wnikliwą diagnostykę.

Zdaniem prof. Książka brakuje też wspólnej strategii urzędu marszałkowskiego, urzędu wojewódzkiego i władz uniwersytetu medycznego, która umożliwiłaby pełną informację dla pacjentów o wolnych terminach w poradniach. – To na pewno wpłynęłoby na zmniejszenie kolejek, bo może się zdarzyć tak, że do specjalisty w SPSK4 trzeba czekać kilka miesięcy a w szpitalu MSW można się zapisać z dnia na dzień. Nie wszyscy pacjenci mają jednak tego świadomość – tłumaczy prof. Książek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 14 listopada 2017 r. o 07:22
Najdłuższe kolejki są do kardiologa i endokrynologa. Powód? – Brakuje specjalistów, bo studenci i młodzi lekarze emigrują, a społeczeństwo się starzeje więc pacjentów przybywa
Jeżeli brakuje specjalistów to jakim cudem na wizyty prywatne jest ich wystarczająca ilość i czas oczekiwania nie jest dłuższy niż tydzień? Wychodzi na to, że to raczej nie brakuje specjalistów, tylko mają oni małe kontrakty i przyjmują tylko tylu pacjentów na NFZ na ilu mają podpisany kontrakt.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 09:29
A ci sami lekarze z poradni mogą chętnie przyjąć ale za kasę w prywatnych gabinetach (LUX MED...). I o to chodzi mówić chorym, że duża kolej to potrzebujący pomocy pójdzie prywatnie, albo po prostu umrze w oczekiwaniu na wizytę a ZUS fundusz zdrowia będzie go miał z czapy, kasa zostanie
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 09:15
Niech się wezmą łapówkarze za robotę a nie strajkowanie to kolejki będa mniejsze. Kieszenie jak studnie mają i jeszcze im mało. A szary obywatel jak chce pilnie do specjalisty to prywatnie - mimo, że ZUS co miesiąc okrada go z 1/3 pensji. Patologiczny kraj
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 08:10
To jest jakas paranoja! I jeszcze suk......ny chca podwyzek ! Niech rzad sie wykaze i zrobi cos z NFZtem a nie 500+ i mieszkania+ ludzie cale zycie placa skladki a i tak dostac sie do lekarza to jak wygrana w totka
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 07:57
Ale za to w Warszawie specjaliści w szpitalach MON i MSW obsługujących "wybrańców suwerena" udzielają porad na bieżąco.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 07:52
Przecież to jest śmiech na sali!!! Chory człowiek i ma czekać rok a prywatnie za tydzień można pójść. Ten cały ZUS i NFZ to jedna wielka pomyłka, po 5 zł składka miesięczna powinna wynosić za takie leczenie i to nie wiem czy nie za dużo.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 07:16
Nie rozumię !CTo przecież tow. radziwił /dziwił bredził, że po jego reformie znikaja kolejki a tu się wydłużyły !!!!!!!!!!!!To skandal co ta sekta pislam robi z tą Polską ! Cały świat się śmieje a ta dzicz barbarzyńców bełkocze o jakimś poprawieniu relacji ze światem ! Jeden fałsz, kłamstwo i obłuda !Ale pamiętajcie obłudnicy i kanalie - Pan Bóg nie Rychliwy ale Sprawiedliwy - on wam bydlaki wystawi rachunek !Belzebub czeka na całą sektę pislam i mafię kaczo-rydzokową !
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 15:12
Jak ma nie brakować specjalistów, skoro jest tak mało miejsc na robienie rezydentury przy jednoczesnym wzroście liczby studentów? Wzrost studentów? Jestem za. Ale przy jednoczesnym wzroście miejsc na rezydentury!
Avatar
starsza pani z Wieniawy ... / 14 listopada 2017 r. o 19:28
Wielkim osiągnieciem min. Radziwiłła jest, że dwóch synów moich sąsiadów po studiach medycznych i stażu w 4 PSK wyemigrowało, aby podjąć prace w Vancouver. Kraj stracił chirurga i endokrynologa, ale ja się młodym ludziom nie dziwię.....
Avatar
puknij się / 14 listopada 2017 r. o 16:54
undefined napisał:
Niech się wezmą łapówkarze za robotę a nie strajkowanie to kolejki będa mniejsze. Kieszenie jak studnie mają i jeszcze im mało. A szary obywatel jak chce pilnie do specjalisty to prywatnie - mimo, że ZUS co miesiąc okrada go z 1/3 pensji.  Patologiczny kraj
 Do kogo masz pretensje jak Radziwiłł limity daje na wizyty u specjalistów.
Avatar
Gość / 16 listopada 2017 r. o 15:12
Jak ma nie brakować specjalistów, skoro jest tak mało miejsc na robienie rezydentury przy jednoczesnym wzroście liczby studentów? Wzrost studentów? Jestem za. Ale przy jednoczesnym wzroście miejsc na rezydentury!
Avatar
starsza pani z Wieniawy ... / 14 listopada 2017 r. o 19:28
Wielkim osiągnieciem min. Radziwiłła jest, że dwóch synów moich sąsiadów po studiach medycznych i stażu w 4 PSK wyemigrowało, aby podjąć prace w Vancouver. Kraj stracił chirurga i endokrynologa, ale ja się młodym ludziom nie dziwię.....
Avatar
puknij się / 14 listopada 2017 r. o 16:54
undefined napisał:
Niech się wezmą łapówkarze za robotę a nie strajkowanie to kolejki będa mniejsze. Kieszenie jak studnie mają i jeszcze im mało. A szary obywatel jak chce pilnie do specjalisty to prywatnie - mimo, że ZUS co miesiąc okrada go z 1/3 pensji.  Patologiczny kraj
 Do kogo masz pretensje jak Radziwiłł limity daje na wizyty u specjalistów.
Avatar
Lekarz / 14 listopada 2017 r. o 15:23
To właśnie się wzięliśmy za robotę i leczymy również prywatnie po godzinach proszę szanownego Pana. Na logikę gdybyśmy mieli kieszenie jak studnie to tracilibyśmy na to czas? Panu wolno zarabiać prywatnie to nam również, czasy poddaństwa się skończyły. Na marginesie proszę śledzić wiadomości w najbliższym czasie bo z tego co wiem obecne terminy wizyt wkrótce będzie szanowny Pan wspominał z rozrzewnieniem. Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy na konsultację ufając że Pan jako człowiek rozumny mając do wyboru słabą i dobrze płatną pracę dokonałby również wyboru właściwego czego i Panu życzę może się tak zdarzy.
To właśnie się wzięliśmy za robotę i leczymy również prywatnie po godzinach proszę szanownego Pana. Na logikę gdybyśmy mieli kieszenie jak studnie to tracilibyśmy na to czas? Panu wolno zarabiać prywatnie to nam również, czasy poddaństwa się skończyły. Na marginesie proszę śledzić wiadomości w najbliższym czasie bo z tego co wiem obecne terminy wizyt wkrótce będzie szanowny Pan wspominał z rozrzewnieniem. Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy na konsultację ufając że Pan jako człowiek rozumny mając do wyboru słabą i dobrze płatną pracę dokonał... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 14:28
ale przecież jest lepiej-PiS pomaga ludziom, troszczy się i w ogóle cud miód, nie?:-(
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 12:34
To i dobrze, nie będą na siłę wpierać ogłupiałym ludziom najbardziej kosztownych zabiegów aby uzależnić ich od siebie. Rozrusznik, Bypassy, koronografia. Bez tego ludzie będą zdrowsi. Więcej ruchu i człowiek nie potrzebuje tych wynalazków kardiologicznych. czekamy na kolejne specjalności. :):):)
Avatar
gfj / 14 listopada 2017 r. o 12:07
to jest wśnie reforma pisowska niech teraz kur***l ze swoimi przydupasami pójdzie w świtle kamer do sklepu jak to zrobili za rządów po i niech zrobi zakupy. nie wiem, czy mu na masło wystarczy. tk jak z wrakiem tupolewa. za tuska ryja piłowali, że oni jak by rządzili,to bl ble ble, a wraku jak nie ma tak nie ma pisowskie palanty
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 10:52
To jest manipulacja? Możecie sobie tu sprawdzić terminy dostępności kolejki.nfz.gov.pl/Informator/Index/ . Np. STANISŁAW PODGÓRSKI PORADNIA KARDIOLOGICZNA KORYZNOWEJ , osób oczekujący 13 , pierwszy wolny termin 30.11.2017. W grudniu w innych przychodniach też wolne miejsca.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 10:35
..o ile wiem to społeczeństwo niedawno sceptycznie ustosunkowywało się do lekarzy i ich wiedzy.......po co więc ustawiać się w długie kolejki?????? proszę skorzystać z alternatyw które były niedawno podawane przez różnych mądrołków !!!!!!!!
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 r. o 10:32
Dobra zmiana oszołomów z pisu
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Był 15 czerwca tego roku. Franciszek B. ze swoją partnerką i ich dwuletnim synkiem przyjechali w odwiedziny do rodziców kobiety w gminie Kock.

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej
12 grudnia 2022, 18:00

Spotkanie autorskie z Anną Wylegałą w Bramie Grodzkiej

Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN (ul. Grodzka 21) zaprasza na spotkanie wokół książki Anny Wylegały "Był dwór, nie ma dworu. Reforma rolna w Polsce". Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut pijanych kierowców. Karniści: ta nowelizacja „cofa polskie prawo karne do czasów PRL”

Prezydent Andrzej Duda podpisał reformę Kodeksu karnego, zaostrzającą m.in. kary za najcięższe przestępstwa. Część zmian, jak wprowadzenie tzw. bezwzględnego dożywocia czy konfiskatę aut nietrzeźwych kierowców krytykowali przedstawiciele środowiska prawniczego.

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!