Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2011 r.
13:32
Edytuj ten wpis

Woda podmyła wieżowiec przy ul. Głębokiej. Ściany popękały

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 7 A A
Mieszkańcy obawiają się, że konstrukcja bloku może być naruszona. (Łukasz Minkiewicz MoDO)
Mieszkańcy obawiają się, że konstrukcja bloku może być naruszona. (Łukasz Minkiewicz MoDO)

Woda z pękniętej rury wodociągowej podmyła wieżowiec przy ul. Głębokiej 21. Stan budynku oceniają teraz eksperci. Odcięto dopływ wody i gazu do wieżowca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do awarii doszło około godz. 7 rano.

- Woda płynęła koło budynku, aż do samej ulicy Głębokiej - opowiada Stanisław Stachurski, jeden z mieszkańców wieżowca. - Woda lała się do piwnic z jednej strony, z drugiej wylewała się drzwiami zakładu fryzjerskiego - mówi pan Wojciech, mieszkaniec bloku.

Blok stoi na skarpie, posadowiony jest na gruntach o różnej strukturze. Niżej położona część stoi na bardziej miękkim podłożu. - Dlatego od samego początku budynek był nieco przechylony w stronę jezdni - dodaje Stachurski.

Mieszkańcy obawiają się, że konstrukcja bloku może być naruszona. - Jest sporo pęknięć podłogi - mówi Stachurski. - Jedna ze ścian piwnicznych może się osunąć - stwierdza Danuta Pieczątka, mieszkanka wieżowca.

Na razie nie wiadomo, jak eksperci ocenią stan wieżowca. - Rozmawiamy w tej chwili z rzeczoznawcą - mówi obecny na miejscu Leszek Jankowski z firmy Administracja i Zarządzanie Nieruchomościami "Dom", która jest zarządcą wieżowca należącego do wspólnoty mieszkaniowej.

Z obawy o rozszczelnienie instalacji odcięto dopływ gazu do budynku. - Mam teraz w domu brata, który wyszedł niedawno ze szpitala. Nawet nie mam jak ugotować ciepłego posiłku, muszę dopiero iść po jakąś maszynkę i czajnik - mówi pani Danuta.

Pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne zapowiada, że awaria powinna zostać usunięta najpóźniej do godz. 15-16.

Zobacz więcej zdjęć na MM Lublin w artykule Dziennikarza Obywatelskiego

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stach / 21 lutego 2011 o 11:07
0
Tobie chyba nie interesują matki z dziećmi, którze będą musiały zmienić swoje życie w jakimś domu socjalnym, choć w Lublinie takich domów brakuje. Nie interesujecie to że te budynki są zapisane w kanonach wyjątkowej architektury i są przykładem budownictwa lat 60 (porojektu inż. Ingardena) (większość studentów architektury uczy się o tych budynkach). Nie interesują Tobie, żadne inne alternatywy jak przedłużenie Zana do Krochmalnej, tam już jest dwupasmówka, czego tam nie można podłączyć drogi do stadionu? To tam bardziej ludzie mieszkają w slumsach, gdzie nie mają żadnych mediów, a w blokach, których o których mówimy, ludzie mają wykupione mieszkania i mają je na własność i mają wszystkie miedia łacznie z kablówką, internetem itp.itd.

To są właśnie współcześni ludzie religijni, aby nic złego im się nieprzytrafiło, ale bliźniemu wogóle nie pomogą i nie zrozumieją ich losu. Pan Jezus tak nie uczył.
Tobie chyba nie interesują matki z dziećmi, którze będą musiały zmienić swoje życie w jakimś domu socjalnym, choć w Lublinie takich domów brakuje. Nie interesujecie to że te budynki są zapisane w kanonach wyjątkowej architektury i są przykładem budownictwa lat 60 (porojektu inż. Ingardena) (większość studentów architektury uczy się o tych budynkach). Nie interesują Tobie, żadne inne alternatywy jak przedłużenie Zana do Krochmalnej, tam już jest dwupasmówka, czego tam nie można podłączyć drogi do stadionu? To tam bardziej ludzie mieszkają w s... rozwiń
Avatar
student / 21 lutego 2011 o 10:57
0
[quote name='JP' timestamp='1298102663' post='439505']
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy rocznie miliony złotych z powodu ich fanaberii. Niech walczą z nimi twardo to się wyprowadzą z tych slamsów.
[/quote]

Następny wariat. Nie wiesz, że jeśli zwykła woda pogorszyła stan budynku to jeszcze wprowadzić większy ruch uliczy bardziej zagrozli budynkowi i wtedy TY będziesz płacił za odszodowania z własnych pieniędzy! Precz z poszerzaniem Głębokiej i precz z szaleńcami, którzy nie mają żadnego współczucia. Widać, że jesteś ze wsi, bo tak ludzie z miasta, nawet bardzo religijni nigdy tak nie mówią. Sprawiedliwość to tobie dosięgnie za takie pisanie w sądzie ostatecznym ;-/ I Pana Boga do tego nie mieszaj!
[quote name='JP' timestamp='1298102663' post='439505']
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy... rozwiń
Avatar
JP / 19 lutego 2011 o 09:04
0
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy rocznie miliony złotych z powodu ich fanaberii. Niech walczą z nimi twardo to się wyprowadzą z tych slamsów.

[quote name='Tyls' timestamp='1298049351' post='439278']
TY "Jaśnie Pan" jak śmierz tak mówić, TY masz choć krzty honoru, jakbyś się czuł jakby to tobie dotknęło i ty byś musiał zamieszkać w domach socjalych i nawet byś nie zamieszkał bo niedawno mówili, że domów socjalnych w Lublinie brakuje. To jest chamstwo co ty mówisz!!!
[/quote]
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy rocznie miliony złotych z powodu ich fanaberii. Niech walczą z nimi twardo to się wy... rozwiń
Avatar
Tyls / 18 lutego 2011 o 18:15
0
TY "Jaśnie Pan" jak śmierz tak mówić, TY masz choć krzty honoru, jakbyś się czuł jakby to tobie dotknęło i ty byś musiał zamieszkać w domach socjalych i nawet byś nie zamieszkał bo niedawno mówili, że domów socjalnych w Lublinie brakuje. To jest chamstwo co ty mówisz!!!
Avatar
jaśnie pan / 18 lutego 2011 o 17:56
0
I bardzo dobrze. Wysiedlić do mieszkań socjalnych na Grygowej, to pozwoli w spokoju poszerzyć Głęboką. Jakoś tym mieszkańcom azbestowych bloków coś siadło na głowy...
Avatar
felo / 18 lutego 2011 o 17:38
0
Jak sie lało to czego MPWiK nie ociął wody? Nie wiedzieli gdzie jest zawur? Tam jest teraz rozp...l i nikt nic nie wie. Siedzą te paniska prezesy i dyrektory na ciepłych stołkach i ich pilnują. Nawet ze skarga nie można wejsć do prezesa bo to wielkie panisko i ludzi nie przyjmuje a te jego urzedniki to jedna sfołocz. Jak zaplacą za wiezowiec to będą pilnować roboty bo nie dostana premii.Ale pewnie znowu podniosą wodę żeby im wystarczyło.
Avatar
crx / 18 lutego 2011 o 16:03
0
I po co ten Gierek budował wodociągi?Było zostawić studnie ,albo rzeki i ludek nie miałby zmartwień.Rozumiem,że nie przewidział iż ten ludek będzie tak niemyślący i konserwacja urzadzeń( ale nie tylko) będzie dla niego abstrakcją!!!Ale do wyborów zawsze ruszy chętnie ,bo to taki ludek!!!
Avatar
Stach / 21 lutego 2011 o 11:07
0
Tobie chyba nie interesują matki z dziećmi, którze będą musiały zmienić swoje życie w jakimś domu socjalnym, choć w Lublinie takich domów brakuje. Nie interesujecie to że te budynki są zapisane w kanonach wyjątkowej architektury i są przykładem budownictwa lat 60 (porojektu inż. Ingardena) (większość studentów architektury uczy się o tych budynkach). Nie interesują Tobie, żadne inne alternatywy jak przedłużenie Zana do Krochmalnej, tam już jest dwupasmówka, czego tam nie można podłączyć drogi do stadionu? To tam bardziej ludzie mieszkają w slumsach, gdzie nie mają żadnych mediów, a w blokach, których o których mówimy, ludzie mają wykupione mieszkania i mają je na własność i mają wszystkie miedia łacznie z kablówką, internetem itp.itd.

To są właśnie współcześni ludzie religijni, aby nic złego im się nieprzytrafiło, ale bliźniemu wogóle nie pomogą i nie zrozumieją ich losu. Pan Jezus tak nie uczył.
Tobie chyba nie interesują matki z dziećmi, którze będą musiały zmienić swoje życie w jakimś domu socjalnym, choć w Lublinie takich domów brakuje. Nie interesujecie to że te budynki są zapisane w kanonach wyjątkowej architektury i są przykładem budownictwa lat 60 (porojektu inż. Ingardena) (większość studentów architektury uczy się o tych budynkach). Nie interesują Tobie, żadne inne alternatywy jak przedłużenie Zana do Krochmalnej, tam już jest dwupasmówka, czego tam nie można podłączyć drogi do stadionu? To tam bardziej ludzie mieszkają w s... rozwiń
Avatar
student / 21 lutego 2011 o 10:57
0
[quote name='JP' timestamp='1298102663' post='439505']
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy rocznie miliony złotych z powodu ich fanaberii. Niech walczą z nimi twardo to się wyprowadzą z tych slamsów.
[/quote]

Następny wariat. Nie wiesz, że jeśli zwykła woda pogorszyła stan budynku to jeszcze wprowadzić większy ruch uliczy bardziej zagrozli budynkowi i wtedy TY będziesz płacił za odszodowania z własnych pieniędzy! Precz z poszerzaniem Głębokiej i precz z szaleńcami, którzy nie mają żadnego współczucia. Widać, że jesteś ze wsi, bo tak ludzie z miasta, nawet bardzo religijni nigdy tak nie mówią. Sprawiedliwość to tobie dosięgnie za takie pisanie w sądzie ostatecznym ;-/ I Pana Boga do tego nie mieszaj!
[quote name='JP' timestamp='1298102663' post='439505']
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy... rozwiń
Avatar
JP / 19 lutego 2011 o 09:04
0
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy rocznie miliony złotych z powodu ich fanaberii. Niech walczą z nimi twardo to się wyprowadzą z tych slamsów.

[quote name='Tyls' timestamp='1298049351' post='439278']
TY "Jaśnie Pan" jak śmierz tak mówić, TY masz choć krzty honoru, jakbyś się czuł jakby to tobie dotknęło i ty byś musiał zamieszkać w domach socjalych i nawet byś nie zamieszkał bo niedawno mówili, że domów socjalnych w Lublinie brakuje. To jest chamstwo co ty mówisz!!!
[/quote]
Mi osobiście troszke ich szkoda, ale w sumie sprawiedliwość Boża ich dosięgła. Nie potrzebnie zablokowali poszerzenie Głębokiej, czym rozwścieczyli większość Lublinian, a szczególnie tych dojeżdżających codziennie do pracy przez głęboką-filaretów-sowińskiego. Teraz najwidoczniej spotkała ich sprawiedliwość, MPWiK zapewni im jakieś mieszkania gdzieś, a będzie można w spokoju poszerzyć Głęboką. Bo Ja i wielu innych kierowców stojąc codziennie w korach, tracimy rocznie miliony złotych z powodu ich fanaberii. Niech walczą z nimi twardo to się wy... rozwiń
Avatar
Tyls / 18 lutego 2011 o 18:15
0
TY "Jaśnie Pan" jak śmierz tak mówić, TY masz choć krzty honoru, jakbyś się czuł jakby to tobie dotknęło i ty byś musiał zamieszkać w domach socjalych i nawet byś nie zamieszkał bo niedawno mówili, że domów socjalnych w Lublinie brakuje. To jest chamstwo co ty mówisz!!!
Avatar
jaśnie pan / 18 lutego 2011 o 17:56
0
I bardzo dobrze. Wysiedlić do mieszkań socjalnych na Grygowej, to pozwoli w spokoju poszerzyć Głęboką. Jakoś tym mieszkańcom azbestowych bloków coś siadło na głowy...
Avatar
felo / 18 lutego 2011 o 17:38
0
Jak sie lało to czego MPWiK nie ociął wody? Nie wiedzieli gdzie jest zawur? Tam jest teraz rozp...l i nikt nic nie wie. Siedzą te paniska prezesy i dyrektory na ciepłych stołkach i ich pilnują. Nawet ze skarga nie można wejsć do prezesa bo to wielkie panisko i ludzi nie przyjmuje a te jego urzedniki to jedna sfołocz. Jak zaplacą za wiezowiec to będą pilnować roboty bo nie dostana premii.Ale pewnie znowu podniosą wodę żeby im wystarczyło.
Avatar
crx / 18 lutego 2011 o 16:03
0
I po co ten Gierek budował wodociągi?Było zostawić studnie ,albo rzeki i ludek nie miałby zmartwień.Rozumiem,że nie przewidział iż ten ludek będzie tak niemyślący i konserwacja urzadzeń( ale nie tylko) będzie dla niego abstrakcją!!!Ale do wyborów zawsze ruszy chętnie ,bo to taki ludek!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!