Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 września 2019 r.
16:12

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin

Autor: Zdjęcie autora jsz
31 29 A A
Od lewej: Bartosz Staszewski i Przemysław Czarnek
Od lewej: Bartosz Staszewski i Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek nie będzie odpowiadał przed sądem za swoje słowa o Marszu Równości. Sąd uznał, że opublikowane wcześniej przeprosiny są wystarczające, chociaż wojewoda oświadczył później, że... nie przeprasza za swoje słowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotyczy pierwszego Marszu Równości w Lublinie, który odbył się w październiku ubiegłego. Przed wydarzeniem Przemysław Czarnek zamieścił na You Tube nagranie, w którym krytykował marsz. - Nie promujmy zboczeń, dewiacji i wynaturzeń - mówił wojewoda.

Organizator marszu - Bartosz Staszewski poczuł się znieważony i złożył do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko wojewodzie. Domagał się przeprosin. W maju strony doszły do porozumienia i uzgodniły treść stosownego oświadczenia, które Przemysław Czarnek opublikował.

- Nigdy nikogo nie miałem zamiaru obrażać, jest mi niezmiernie przykro, że moje słowa wywołały u odbiorców negatywne oceny co do mojej intencji. Wszystkich, w tym oskarżyciela, którzy z tego powodu poczuli się urażeni przepraszam - oświadczył wojewoda.

Wobec zawartej ugody sąd umorzył sprawę. Tego samego dnia, zaraz po wyjściu z sali rozpraw Przemysław Czarnek nagrał kolejny materiał.

- Z niczego się nie wycofuję. W dalszym ciągu jestem, pozostaję i będę zawsze przeciwnikiem promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń, a zwolennikiem promocji małżeństwa opartego na związku kobiety i mężczyzny - oświadczył wojewoda.

- W istocie więc nie przeprosił nikogo za swoje słowa, zgodnie z zawartą ugodą. Wyraził jedynie ubolewanie, że jego intencje zostały źle zrozumiane - tłumaczył w czwartek przed sądem Bartosz Przeciechowski, pełnomocnik organizatora marszu. - Interpretacja oskarżonego, że wszyscy, w tym pan Staszewski poczuli się urażeni z powodu tego, że dokonali negatywnych ocen intencji wojewody, to jakiś absurd.

Sprawa wróciła na wokandę ponieważ Bartosz Staszewski uznał, że wojewoda w praktyce nie przeprosił i nie wypełnił warunków ugody. Staszewski złożył więc zażalenie na postanowienie o umorzeniu sprawy.

- LGBT to nie literki, to ludzie o czym się zapomina. Jeśli większość nie będzie bronić bronić mniejszości, to jakie sobie wystawiamy świadectwo. Jak spojrzymy w lustro na koniec naszej drogi - pytał przed sądem mecenas Przeciechowski.

Sąd utrzymał jednak w mocy postanowienie o umorzenie sprawy.

Decyzja o umorzeniu postępowania została poprzedzona mediacją i ugodą. Sporządzoną ugodę obie strony podpisały bez zastrzeżeń. Pomiędzy oskarżycielem doszło po pojednania. - uzasadniała rozstrzygnięcie sędzia Marta Śmiech.

Sąd uznał, że zdarzenia, do których doszło po zawarciu ugody nie mogą same w sobie prowadzić do uchylenia postanowienia o umorzeniu sprawy.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
e / 19 września 2019 o 21:06
+27
Nie ma żadnych sprzeczności. Wojewoda nazwał rzeczy po imieniu. Według słownika języka polskiego (Wydawnictwo PWN), pederastia, to „ZBOCZENIE PŁCIOWE polegające na spółkowania mężczyzn ze sobą”. Nie było najmniejszych szans na skazanie wojewody. Był on przy tym na tyle elegancki i wrażliwy, że przeprosił tych, którzy poczuli się urażeni, bo nie zamierzał nikogo urazić, tylko powiedział prawdę, zgodnie ze stanem faktycznym.
Avatar
Czytelnik / 19 września 2019 o 17:06
+18
Precz z neomarksistowską ideologią!
Avatar
Brawo Pan Wojewoda Czarnek / 19 września 2019 o 16:25
+13
Czasem nawet sądy coś rozstrzygną prawidłowo i sprawiedliwie
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 20:35
+12
Pan Staszewski robi to tylko po to by ściągnąć na siebie uwagę, podobnie jak wielu lewicowców, myśli, że przez to osiągnie sławę, jak dla mnie jest żenujący i niedojrzale nachalny, to jest taki typ osoby, która chce pokazać, że ma rację za wszelką cenę nawet jeśli wie, że nie ma, tak zresztą wielu lewicowców postępuje, jeszcze bezczelnie chcą ci udowodnić, że to oni mają rację a to ty jesteś w błędzie, a spróbuj skrytykować to się na ciebie obrażą a jak który bardziej bezczelny to zacznie wyzywać, a jak ma tendencje bojówkowe to i będzie próbował uderzyć. Lewicowcy kiedy przegrywają na argumenty na ogół wpadają we frustrację i gotowi są do działań bardzo irracjonalnych, nie tylko niedojrzałych ale także chamskich, bezczelnych, prowokacyjnych, na marszach równości doskonale to widać - bo co ma wspólnego manifestowanie odmienności seksualnej z bezczeszczeniem symboliki sakralnej, świętych obrazków, wycieraniem sobie gęby wyrwanymi z kontekstu fragmentami z biblii, obrażaniem uczuć katolików? Nic nie ma wspólnego. Tak więc to jest tylko dowód na to, że marsze równości są inicjatywą szemraną, wspieraną z obcych, niebezpiecznych źródeł finansowania, jest to także zorganizowane wszystko, bo przyjeżdżają autokarami a za uczestnictwo w tym marszu uczestnicy dostają jakieś pieniądze, ponadto transparenty, które niosą są prymitywne, prowokacyjne, a więc ktoś je musiał obmyślić, ktoś kto nie ma dobrych intencji wobec własnego kraju.
Pan Staszewski robi to tylko po to by ściągnąć na siebie uwagę, podobnie jak wielu lewicowców, myśli, że przez to osiągnie sławę, jak dla mnie jest żenujący i niedojrzale nachalny, to jest taki typ osoby, która chce pokazać, że ma rację za wszelką cenę nawet jeśli wie, że nie ma, tak zresztą wielu lewicowców postępuje, jeszcze bezczelnie chcą ci udowodnić, że to oni mają rację a to ty jesteś w błędzie, a spróbuj skrytykować to się na ciebie obrażą a jak który bardziej bezczelny to zacznie wyzywać, a jak ma tendencje bojówkowe to i będzie pró... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 17:04
+12
Żadni zboczeńcy ani dewianci nie zakrzyczą prostej prawdy: do tego, żeby ssaki mogły się rozmnażać niezbędne są dwie różne płcie: żeńska i męska. Inaczej się nie da. I innych płci nie ma!
Avatar
w5 / 19 września 2019 o 17:00
+10
kolejny niegolony dzban bez krzty honoru
Avatar
KL / 19 września 2019 o 20:17
+9
Nie przepraszać, nie przepraszać, nie przepraszać...
Avatar
szansa na sukces / 20 września 2019 o 00:06
+8
Najlepszą formą walki z osobami o zaburzeniach seksualnych i osobowościowych jest pozywanie ich do sądów za wykroczenia, których publicznie dopuszczają się. A uzbierało by się tego dużo: nieobyczajność, obraza uczuć religijnych itp.
Avatar
Gosc 5 / 19 września 2019 o 17:29
+8
Brawo Panie wojewodo w pelni Pana popieram w walce ze zboczencami i o ile do tej pory nie wiedzialem na kogo glosowac to juz teraz wiem ze jest Pan moim kandydatem  zycze wszystkiego najlepszego
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 17:13
+8
Precz z zboczeniami na ulicach Lublina.
Avatar
Zbigniew hujdys / 20 września 2019 o 15:50
-3
Brawo panie Czarnek ,goń pan pedala wpizdu z Lublina. Mlody cwel rozglosu szuka wszedzie i na kazdego donosi aby patrzec i taki "fachowiec" znajdzie sie na listach platformy ,jak niedojeb jachira
Avatar
Tułajew wspira LGBT / 20 września 2019 o 13:24
-3
Poseł Tulajew popiera marsze równości ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
Avatar
Karol / 20 września 2019 o 09:29
-2
wczoraj wojewoda miał występ u ojca Rydzyka i zgodnie ze swoimi kompetencjami zajmował się kwestiami religijnymi
Avatar
szansa na sukces / 20 września 2019 o 00:06
+8
Najlepszą formą walki z osobami o zaburzeniach seksualnych i osobowościowych jest pozywanie ich do sądów za wykroczenia, których publicznie dopuszczają się. A uzbierało by się tego dużo: nieobyczajność, obraza uczuć religijnych itp.
Avatar
e / 19 września 2019 o 21:06
+27
Nie ma żadnych sprzeczności. Wojewoda nazwał rzeczy po imieniu. Według słownika języka polskiego (Wydawnictwo PWN), pederastia, to „ZBOCZENIE PŁCIOWE polegające na spółkowania mężczyzn ze sobą”. Nie było najmniejszych szans na skazanie wojewody. Był on przy tym na tyle elegancki i wrażliwy, że przeprosił tych, którzy poczuli się urażeni, bo nie zamierzał nikogo urazić, tylko powiedział prawdę, zgodnie ze stanem faktycznym.
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 20:35
+12
Pan Staszewski robi to tylko po to by ściągnąć na siebie uwagę, podobnie jak wielu lewicowców, myśli, że przez to osiągnie sławę, jak dla mnie jest żenujący i niedojrzale nachalny, to jest taki typ osoby, która chce pokazać, że ma rację za wszelką cenę nawet jeśli wie, że nie ma, tak zresztą wielu lewicowców postępuje, jeszcze bezczelnie chcą ci udowodnić, że to oni mają rację a to ty jesteś w błędzie, a spróbuj skrytykować to się na ciebie obrażą a jak który bardziej bezczelny to zacznie wyzywać, a jak ma tendencje bojówkowe to i będzie próbował uderzyć. Lewicowcy kiedy przegrywają na argumenty na ogół wpadają we frustrację i gotowi są do działań bardzo irracjonalnych, nie tylko niedojrzałych ale także chamskich, bezczelnych, prowokacyjnych, na marszach równości doskonale to widać - bo co ma wspólnego manifestowanie odmienności seksualnej z bezczeszczeniem symboliki sakralnej, świętych obrazków, wycieraniem sobie gęby wyrwanymi z kontekstu fragmentami z biblii, obrażaniem uczuć katolików? Nic nie ma wspólnego. Tak więc to jest tylko dowód na to, że marsze równości są inicjatywą szemraną, wspieraną z obcych, niebezpiecznych źródeł finansowania, jest to także zorganizowane wszystko, bo przyjeżdżają autokarami a za uczestnictwo w tym marszu uczestnicy dostają jakieś pieniądze, ponadto transparenty, które niosą są prymitywne, prowokacyjne, a więc ktoś je musiał obmyślić, ktoś kto nie ma dobrych intencji wobec własnego kraju.
Pan Staszewski robi to tylko po to by ściągnąć na siebie uwagę, podobnie jak wielu lewicowców, myśli, że przez to osiągnie sławę, jak dla mnie jest żenujący i niedojrzale nachalny, to jest taki typ osoby, która chce pokazać, że ma rację za wszelką cenę nawet jeśli wie, że nie ma, tak zresztą wielu lewicowców postępuje, jeszcze bezczelnie chcą ci udowodnić, że to oni mają rację a to ty jesteś w błędzie, a spróbuj skrytykować to się na ciebie obrażą a jak który bardziej bezczelny to zacznie wyzywać, a jak ma tendencje bojówkowe to i będzie pró... rozwiń
Avatar
KL / 19 września 2019 o 20:17
+9
Nie przepraszać, nie przepraszać, nie przepraszać...
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 18:55
+6
Pan Czarnek to typowy fajter. Nie zasłania się "autorytetami" prawniczymi. Nie przegrywa w NSA jak Zuk.
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 18:43
-2
Z Janowa mamy dwoch kandydatów. Z tych dwóch lepszy, bo bardziej ideowy jest Ryszard M. Człowiek mocno zaangazowany w problemy regionu co widać na kazdym kroku. Osoba znana i lubiana, a więc RYSIO Nr 1. Jerzy to bezideowiec a ponadto założyciel Janonwskiej PO i bardziej jest z nimi niż z nami. To także widać a nawet czuć. Najlepszą jednak kandydatura z naszego regionu to Zbigniew W. od Konfederacj. Ten kandydat wypełnia wszystkie standardy by być Posłem. Człowiek do wszystkiego, tylko niestety przez lata nie doceniony. A więc czas na ZBYSZKA W. - emerytowanego nauczyciela Zespolu Szkół.
Z Janowa mamy dwoch kandydatów. Z tych dwóch lepszy, bo bardziej ideowy jest Ryszard M. Człowiek mocno zaangazowany w problemy regionu co widać na kazdym kroku. Osoba znana i lubiana, a więc RYSIO Nr 1. Jerzy to bezideowiec a ponadto założyciel Janonwskiej PO i bardziej jest z nimi niż z nami. To także widać a nawet czuć. Najlepszą jednak kandydatura z naszego regionu to Zbigniew W. od Konfederacj. Ten kandydat wypełnia wszystkie standardy by być Posłem. Człowiek do wszystkiego, tylko niestety przez lata nie doceniony. A więc czas na ZBYSZKA... rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 18:29
+3
Podczas innych marszy można zbierać listy poparcia. Kartka A4 na środku: Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela. Imię ( imiona ) Nazwisko numer pesel ( czytelnie ) i podpis czytelny. Listy z podpisami dostarczyć do sekretariatu urzędu miasta.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują 0 0

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Beniaminek z Hrubieszowa od 37 minuty meczu z Huczwą grał w dziesiątkę. Mimo to po przerwie zdobył dwa gole i dopisał do swojego konta bardzo cenne, trzy punkty

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem 0 4

Trwa kiepska passa klubu z Chełma. Biało-zieloni przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO 0:3. Wszystkie bramki stracili w przeciągu pierwszy 38 minut. A po końcowym gwizdku zarząd Chełmianki podziękował za niemal 8 lat pracy trenerowi Arturowi Bożykowi.

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień 0 0

W niedzielę tylko na W niedzielę tylko na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu wystąpią słabe opady deszczu.

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia]
galeria

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia] 0 2

Avia przed meczem z Wisłą mogła się pochwalić passą siedmiu meczów bez porażki. Puławianie nie wygrali za to od sześciu kolejek. Kto triumfował w sobotę? Jednak druga z ekip, która pokonała żółto-niebieskich 1:0.

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę
film

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę 0 2

Osiem lat temu jego awaryjne lądowanie obserwowała cała Polska. Dziś już nie może siadać za sterami samolotów pasażerskich. Kapitan Tadeusz Wrona musiał odejść na emeryturę. Co będzie teraz robił?

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej 0 14

Nie mogą wyjść z dołka piłkarze Jacka Ziarkowskiego. W sobotę Hetman przegrał na swoim boisku z Wisłoką Dębica 0:2. Gospodarze kończyli zawody w dziewiątkę, a w ostatnich sześciu kolejkach wywalczyli... punkcik. Wylądowali też dopiero na 13 miejscu w tabeli.

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować"
ZDJĘCIA
galeria

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować" 5 0

To jedyny XVI-wieczny piec do wypalania cegły zachowany, choć niestety częściowo w Lubelskiem. Znajduje się w pobliżu zalewu w Kraśniku. Na miejscu pracują archeolodzy, którzy inwentaryzują i dokumentują budowlę, ponieważ Urząd Miasta chciałby odpowiednio wyeksponować to znalezisko

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii 0 1

W trzecimi meczu fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzyń MKS Perła Lublin przegrała na wyjeździe z CSM Bukareszt różnicą 16 bramek

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę 0 1

Neurolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą leczyć dzieci z porażeniem mózgowym z całej Europy przy użyciu eksperymentalnej wciąż metody polegającej na wykorzystaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Polski ośrodek jest jednym z dwóch na świecie, który wykonuje takie zabiegi, oprócz Uniwersytetu Duke w USA.

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb
film

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb 0 5

Berlin, Niemcy. Aktywistki FEMEN zainscenizowały pogrzeb przed halą w Berlinie, w której odbywają się targi branży erotycznej Venus Erotic Fair. Happening był formą protestu przeciwko branży seksualnej.

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków 0 7

To był granat moździerzowy kaliber 82 mm. Niewybuch z czasów II wojny światowej został znaleziony pomiędzy burakami cukrowymi w czasie rozładunku.

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+ 0 3

Mieszkańcy miasta urodzeni w roku 1954 i starsi mogą się bezpłatne zaszczepić przeciko grypie.

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna?
Magazyn

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna? 2 2

Idzie jesień, szukamy ziół na poprawę odporności, przeziębienie i grypę - Rozmowa z dr hab. n. farm. Agnieszką Ludwiczuk z Katedry i Zakładu Farmakognozji, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika 0 13

Prądożerne reflektory halogenowe, które przez wiele lat oświetlały scenę sali widowiskowej puławskiego Domu Chemika odejdą do lamusa. Zastąpi je nowy system scenicznych świateł LED nowej generacji z ruchomymi głowicami i konsoletą do programowania przeróżnych efektów

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę 0 2

Walczą na miecze, włócznie i topory, sami dziergają przeszywanice, kolczugi i tarcze – to mężczyźni, bo w drużynie panie, czyli białogłowy, strzelają z łuku i dzielnie wspomagają swych obrońców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.