Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2014 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Wojewoda ostro do starostów i wójtów (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (toma aa)
22 22 A A

W odśnieżaniu dróg samorząd był zdany sam na siebie, nie otrzymał pomocy od władz wojewódzkich - stwierdził w poniedziałek starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa. - Pomoc była tylko w mediach - dodał. Odniósł się w ten sposób do zarzutów wojewody i ministra administracji, jakoby to samorządowcy nie poradzili sobie z walką ze skutkami zimy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
weteranafgan / 4 lutego 2014 o 17:46
0

Bardzo ciekawe obecnie zjawisko - rzeczywistość, która przy okazji zawiei została ogłoszona wszem i wobec w mediach, a to że mianowicie po 2 czy 3 dniach na wsi zabrakło ziemniaków, mąki i jajek i czegoś tam jeszcze, co kiedyś było domeną wiejskiej produkcji rolnej. Teraz z tego robi się aferę. Łopata w ruch i śnieg tylko furczy. Nie ma już entuzjazmu w narodzie, oj nie ma. Tylko uwezmą się na wojewodę ni z tego ni z owego. Kto to teraz takie bomby wypuszcza, a ludzie podchwytują? O czym to świadczy? Nie potrafią samodzielnie i trzeźwo myśleć, tylko wciąż majaczą o pani wojewodzie, jak kiedyś o Andersie na białym koniu.

Bardzo ciekawe obecnie zjawisko - rzeczywistość, która przy okazji zawiei została ogłoszona wszem i wobec w mediach, a to że mianowicie po 2 czy 3 dniach na wsi zabrakło ziemniaków, mąki i jajek i czegoś tam jeszcze, co kiedyś było domeną wiejskiej produkcji rolnej. Teraz z tego robi się aferę. Łopata w ruch i śnieg tylko furczy. Nie ma już entuzjazmu w narodzie, oj nie ma. Tylko uwezmą się na wojewodę ni z tego ni z owego. Kto to teraz takie bomby wypuszcza, a ludzie podchwytują? O czym to świadczy? Nie potrafią samodzielnie i trzeźwo my... rozwiń

Avatar
Anzelm / 4 lutego 2014 o 17:31
0

Niestety, ale oddanie "całej władzy w ręce rad" (w naszych polskich warunkach - wójtom i ich rodzinom oraz przeważnie krótkowzrocznym i potakującym radnym) skutkuje jak widać przy zaspach - żałośnie. Oni tylko wypinają się z dumy, nadstawiają do orderów, opłatków, rozdają swoim intratne synekurki, nakładają strażackie mundurki z epoletami jak z operetki, zapraszają tzw. persony, z którymi się goszczą oraz wychwalają na łamach lokalnych piśmidełko-laurek oraz mediów elektronicznych. Na to wszystko jest czas i pieniądze, zaś na łatanie dziur i odśnieżanie nie. Zresztą oni się już dorobili, mają terenówki, po co im odśnieżać. Niestety, polska demokracja jest karykaturalna z uwagi na ogólnie niską świadomość społeczeństwa gminno-powiatowego. Widać jednocześnie, że lokalni przywódcy nie mają zdolności przywódczych ani charyzmy aby zorganizować na swoim terenie pożyteczną akcję (nie chodzi o festyn z występami, piwem i pokazem sztucznych ogni). To bardzo często ludzie nijacy, którzy potrafią dochodzić swoich racji łokciami, często utrącając ludzi wyrażających niezależne poglądy. W obecnych warunkach to jest kwadratura koła, gdyż  struktura społeczeństwa na prowincji i obstawienie swoimi (prawie mafie) powoduje, że nawet wolne wybory się ich nie imają. I nawet nie trzeba ich fałszować.

Niestety, ale oddanie "całej władzy w ręce rad" (w naszych polskich warunkach - wójtom i ich rodzinom oraz przeważnie krótkowzrocznym i potakującym radnym) skutkuje jak widać przy zaspach - żałośnie. Oni tylko wypinają się z dumy, nadstawiają do orderów, opłatków, rozdają swoim intratne synekurki, nakładają strażackie mundurki z epoletami jak z operetki, zapraszają tzw. persony, z którymi się goszczą oraz wychwalają na łamach lokalnych piśmidełko-laurek oraz mediów elektronicznych. Na to wszystko jest czas i pieniądze, zaś na łatanie dziu... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2014 o 12:46
0

najpewniej czekali że wojowoda przyjedzie złapie łopatę i odśnieży, żałosne tłumaczenie i szukanie winnych, procedury wyraźnie okreslaja kto za co odpowiada i obarczanie winą wojewodę jest najdelikatniej mówiac śmieszne

Avatar
nosek / 4 lutego 2014 o 12:41
0

Niech Pani wojewoda się trzyma!!!Lud przyzwyczajony do socjalizmu i wiecznej "pomocy państwa". A wziąć łopaty i do roboty!!!

Ten lud płaci podatki za to odsnieżanie. A jak masz za duzo wolnego to mozesz im pomóc.

Avatar
Gość / 4 lutego 2014 o 10:59
0

witam . mam problem z pewną częścią ciała , i nie wiem co z tym zrobić . sami zobaczcie macie linka : http://a.martino.pl/185  . ktoś pomoże ? 

Avatar
crx / 4 lutego 2014 o 10:56
0

Niech Pani wojewoda się trzyma!!!Lud przyzwyczajony do socjalizmu i wiecznej "pomocy państwa". A wziąć łopaty i do roboty!!!

Avatar
Jula / 4 lutego 2014 o 09:51
0

A co zrobić, by ja odwołano? Nie zasypał mnie śnieg, a więc problem jest poza mną. Nie mam w tym sporze własnego interesu, ale przeraża mnie to zastraszanie swoją pozycją i władzą. Chyba żyjemy już w XXI wieku. To zobowiązuje do innego zarządzania, a nie chwytanie się starych, wysłużonych w minionych wiekach sposobów. Wszak postęp zobowiązuje!

Avatar
marta / 4 lutego 2014 o 09:20
0

Wstyd i kompromitacja mieć takiego Wojewodę

Wstyd to delikatne określenie - błazenada.

Avatar
marta / 4 lutego 2014 o 09:18
0

Pani Wojewodo - stary sposób - zasłanianie swojej nieudolności, niekompetencji PANI i jej służb w UW najlepiej jest ATAKOWAĆ NA OSTRO. Na ostro to się powinno z Panią postąpić - "za pierze i na powietrze świeże".  

Avatar
dela / 4 lutego 2014 o 08:51
0

Na ostro to niech Pani Wojewoda weźmie się za swoich Dyrektorów, którzy mają głęboko w nosie obowiązujące prawo !!!

Avatar
weteranafgan / 4 lutego 2014 o 17:46
0

Bardzo ciekawe obecnie zjawisko - rzeczywistość, która przy okazji zawiei została ogłoszona wszem i wobec w mediach, a to że mianowicie po 2 czy 3 dniach na wsi zabrakło ziemniaków, mąki i jajek i czegoś tam jeszcze, co kiedyś było domeną wiejskiej produkcji rolnej. Teraz z tego robi się aferę. Łopata w ruch i śnieg tylko furczy. Nie ma już entuzjazmu w narodzie, oj nie ma. Tylko uwezmą się na wojewodę ni z tego ni z owego. Kto to teraz takie bomby wypuszcza, a ludzie podchwytują? O czym to świadczy? Nie potrafią samodzielnie i trzeźwo myśleć, tylko wciąż majaczą o pani wojewodzie, jak kiedyś o Andersie na białym koniu.

Bardzo ciekawe obecnie zjawisko - rzeczywistość, która przy okazji zawiei została ogłoszona wszem i wobec w mediach, a to że mianowicie po 2 czy 3 dniach na wsi zabrakło ziemniaków, mąki i jajek i czegoś tam jeszcze, co kiedyś było domeną wiejskiej produkcji rolnej. Teraz z tego robi się aferę. Łopata w ruch i śnieg tylko furczy. Nie ma już entuzjazmu w narodzie, oj nie ma. Tylko uwezmą się na wojewodę ni z tego ni z owego. Kto to teraz takie bomby wypuszcza, a ludzie podchwytują? O czym to świadczy? Nie potrafią samodzielnie i trzeźwo my... rozwiń

Avatar
Anzelm / 4 lutego 2014 o 17:31
0

Niestety, ale oddanie "całej władzy w ręce rad" (w naszych polskich warunkach - wójtom i ich rodzinom oraz przeważnie krótkowzrocznym i potakującym radnym) skutkuje jak widać przy zaspach - żałośnie. Oni tylko wypinają się z dumy, nadstawiają do orderów, opłatków, rozdają swoim intratne synekurki, nakładają strażackie mundurki z epoletami jak z operetki, zapraszają tzw. persony, z którymi się goszczą oraz wychwalają na łamach lokalnych piśmidełko-laurek oraz mediów elektronicznych. Na to wszystko jest czas i pieniądze, zaś na łatanie dziur i odśnieżanie nie. Zresztą oni się już dorobili, mają terenówki, po co im odśnieżać. Niestety, polska demokracja jest karykaturalna z uwagi na ogólnie niską świadomość społeczeństwa gminno-powiatowego. Widać jednocześnie, że lokalni przywódcy nie mają zdolności przywódczych ani charyzmy aby zorganizować na swoim terenie pożyteczną akcję (nie chodzi o festyn z występami, piwem i pokazem sztucznych ogni). To bardzo często ludzie nijacy, którzy potrafią dochodzić swoich racji łokciami, często utrącając ludzi wyrażających niezależne poglądy. W obecnych warunkach to jest kwadratura koła, gdyż  struktura społeczeństwa na prowincji i obstawienie swoimi (prawie mafie) powoduje, że nawet wolne wybory się ich nie imają. I nawet nie trzeba ich fałszować.

Niestety, ale oddanie "całej władzy w ręce rad" (w naszych polskich warunkach - wójtom i ich rodzinom oraz przeważnie krótkowzrocznym i potakującym radnym) skutkuje jak widać przy zaspach - żałośnie. Oni tylko wypinają się z dumy, nadstawiają do orderów, opłatków, rozdają swoim intratne synekurki, nakładają strażackie mundurki z epoletami jak z operetki, zapraszają tzw. persony, z którymi się goszczą oraz wychwalają na łamach lokalnych piśmidełko-laurek oraz mediów elektronicznych. Na to wszystko jest czas i pieniądze, zaś na łatanie dziu... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2014 o 12:46
0

najpewniej czekali że wojowoda przyjedzie złapie łopatę i odśnieży, żałosne tłumaczenie i szukanie winnych, procedury wyraźnie okreslaja kto za co odpowiada i obarczanie winą wojewodę jest najdelikatniej mówiac śmieszne

Avatar
nosek / 4 lutego 2014 o 12:41
0

Niech Pani wojewoda się trzyma!!!Lud przyzwyczajony do socjalizmu i wiecznej "pomocy państwa". A wziąć łopaty i do roboty!!!

Ten lud płaci podatki za to odsnieżanie. A jak masz za duzo wolnego to mozesz im pomóc.

Avatar
Gość / 4 lutego 2014 o 10:59
0

witam . mam problem z pewną częścią ciała , i nie wiem co z tym zrobić . sami zobaczcie macie linka : http://a.martino.pl/185  . ktoś pomoże ? 

Avatar
crx / 4 lutego 2014 o 10:56
0

Niech Pani wojewoda się trzyma!!!Lud przyzwyczajony do socjalizmu i wiecznej "pomocy państwa". A wziąć łopaty i do roboty!!!

Avatar
Jula / 4 lutego 2014 o 09:51
0

A co zrobić, by ja odwołano? Nie zasypał mnie śnieg, a więc problem jest poza mną. Nie mam w tym sporze własnego interesu, ale przeraża mnie to zastraszanie swoją pozycją i władzą. Chyba żyjemy już w XXI wieku. To zobowiązuje do innego zarządzania, a nie chwytanie się starych, wysłużonych w minionych wiekach sposobów. Wszak postęp zobowiązuje!

Avatar
marta / 4 lutego 2014 o 09:20
0

Wstyd i kompromitacja mieć takiego Wojewodę

Wstyd to delikatne określenie - błazenada.

Avatar
marta / 4 lutego 2014 o 09:18
0

Pani Wojewodo - stary sposób - zasłanianie swojej nieudolności, niekompetencji PANI i jej służb w UW najlepiej jest ATAKOWAĆ NA OSTRO. Na ostro to się powinno z Panią postąpić - "za pierze i na powietrze świeże".  

Avatar
dela / 4 lutego 2014 o 08:51
0

Na ostro to niech Pani Wojewoda weźmie się za swoich Dyrektorów, którzy mają głęboko w nosie obowiązujące prawo !!!

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ubrania, nakrycia głowy i biżuteria na wymianę w Zamojskiej Ciuchotece

Ubrania, nakrycia głowy i biżuteria na wymianę w Zamojskiej Ciuchotece 0 0

Jeśli ktoś szuka ubrań albo chce się ich pozbyć, niech przyjdzie w sobotę na Zamojską Ciuchotekę. Przy okazji zobaczy, jak wygląda współpraca ponad podziałami politycznymi. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie założone między innymi przez miejskie radne z SLD i PiS.

Zbliża się wyborczy rok na lubelskich uczelniach wyższych. Poznamy nazwiska nowych rektorów

Zbliża się wyborczy rok na lubelskich uczelniach wyższych. Poznamy nazwiska nowych rektorów 1 3

W przyszłym roku zmienią się władze na wszystkich lubelskich uczelniach wyższych. O reelekcję nie może się starać żaden z obecnych rektorów

Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS UMCS 2:3, Derby dla Lublina!

Tomasovia Tomaszów Lubelski – AZS UMCS 2:3, Derby dla Lublina! 0 0

AZS UMCS przegrywał z Tomasovią 0:2, ale i tak pokonał rywalki 3:2

Rodziny z Janowa Lubelskiego spędzą święta w nowych mieszkaniach

Rodziny z Janowa Lubelskiego spędzą święta w nowych mieszkaniach 0 0

10 nowych mieszkań – 9 socjalnych i jedno tzw. chronione – powstało w budynku po byłym biurowcu PKS w Janowie Lubelskim. Rozbudowa i remont był możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Lublin: Pożar w bloku przy Alejach Racławickich. Jest jedna ofiara

Lublin: Pożar w bloku przy Alejach Racławickich. Jest jedna ofiara 13 6

Na rogu Al. Racławickich z ul. Łopacińskiego wybuchł pożar w jednym z mieszkań w bloku. Ze wstępnych informacji wynika, że w płomieniach zginęła jedna osoba.

Weekend z Teatrem Tańca w Centrum Kultury
13 grudnia 2019, 19:00

Weekend z Teatrem Tańca w Centrum Kultury 0 0

Trzy taneczne spektakle będzie można zobaczyć w nadchodzący weekend w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). W piątek o godz. 19 zaprezentowany zostanie spektakl "If/Then", w sobotę o tej samej porze zobaczymy sztukę "One", a ostatniego dnia weekendu, również o 19, Teatr Rozbark wykona spektakl "Rozkosz".

Tu zjesz szakszuki, nie zjesz mięsa. Restauracja Falla kusi przekąskami i napojami [zdjęcia]
galeria

Tu zjesz szakszuki, nie zjesz mięsa. Restauracja Falla kusi przekąskami i napojami [zdjęcia] 0 2

W weekend przy Alejach Racławickich 8 otwarto restaurację Falla. To kolejny punkt w tej części miasta, który kusi przekąskami i napojami

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji na ceremonii w Sztokholmie

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji na ceremonii w Sztokholmie 213 13

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla za ubiegły rok - Olga Tokarczuk - odebrała złoty medal oraz dyplom z rąk szwedzkiego króla Karola XVI Gustawa. Uroczysta ceremonia, która odbywa się dzisiaj w Sztokholmie, to zwieńczenie tzw. tygodnia noblowskiego.

Jasełka i charytatywny Kiermasz Ozdób Świątecznych w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Jasełka i charytatywny Kiermasz Ozdób Świątecznych w Szkole Podstawowej nr 43 w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie uświetniły Kiermasz Ozdób Świątecznych "Anioły dla Karoli".

AZS UJK Kielce ‒ U!NB AZS UMCS Start II Lublin 71:88. Wygrana zgodnie z planem

AZS UJK Kielce ‒ U!NB AZS UMCS Start II Lublin 71:88. Wygrana zgodnie z planem 0 1

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start II Lublin w meczu z UJK Kielce byli zdecydowanymi faworytami i nie zawiedli

Chciał zgwałcić kobietę w klubie w centrum Lublina. 34-latek usłyszał zarzut

Chciał zgwałcić kobietę w klubie w centrum Lublina. 34-latek usłyszał zarzut 23 10

Bił, szarpał i próbował zgwałcić. Tak 34-latek potraktował młodą kobietę, która bawiła się w klubie w centrum Lublina – ustalili śledczy. Mężczyzna został już aresztowany.

Chełm: Mężczyzna spodziewał się wizyty policjantów. Znalazł wyjątkową kryjówkę

Chełm: Mężczyzna spodziewał się wizyty policjantów. Znalazł wyjątkową kryjówkę 2 3

Wyjątkową interwencją popisali się chełmscy kryminalni. W poniedziałek zapukali do drzwi mieszkania w śródmiejskiej kamienicy w Chełmie, gdzie spodziewali się spotkać 30-latka ściganego listem gończym za oszustwa i czterema innymi nakazami doprowadzenia w sprawach o kradzieże. Znaleźli mężczyznę, ale nie tam, gdzie myśleli.

"Operetki czar" w Puławach
13 grudnia 2019, 18:00

"Operetki czar" w Puławach 0 1

W piątek, 13 grudnia o godz. 18 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się koncert "Operetki Czar" w wykonaniu duetu Operetki Śląskiej.

500 uczniów z całej Lubelszczyzny otrzymało stypendia marszałka województwa [zdjęcia]
galeria

500 uczniów z całej Lubelszczyzny otrzymało stypendia marszałka województwa [zdjęcia] 4 4

500 uczniów dostało dzisiaj od marszałka województwa stypendia w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019–2020”. Program ten działa od 10 lat

Lubelskie: Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Zginęła starsza kobieta

Lubelskie: Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Zginęła starsza kobieta 0 1

91-letnia kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Krasnogliny (gm. Ryki).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!