Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Wyburzają Teatr w Budowie. Parkiet ocaleje, mury nie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Trwa wyburzanie Teatru w Budowie. Jednak okazuje się, że ocaleje przynajmniej część parkietu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W gruzy zamienia się nigdy nieużywana część obiektu od strony al. Racławickich. Robotnicy muszą rozebrać fragment gmachu obejmujący całą widownię aż do sceny żeby zgodnie z projektem wybudować nowoczesne Centrum Spotkania Kultur. Wyburzenie potrwają jeszcze kilka tygodni.

Jednak nie wszystko zamieni się w gruz. Ocaleje część parkietu. - W pomieszczeniach, które będą przebudowywane parkiet zostanie przełożony - czyli zerwany, ułożony ponownie, wycyklinowany i zaolejowany. Natomiast w pomieszczeniach, które zostaną wyburzone parkiet zostanie zerwany i posłuży jako uzupełnienia dla parkietu przekładanego (część może zostać uszkodzona przy zrywaniu – informuje Łukasz Kubiak z biura komunikacji zewnętrznej Budimexu, który realizuje inwestycję.

Demontaż podwieszanych sufitów, posadzek i ścianek działowych trwa również w części gmachu użytkowanej dotychczas przez Teatr Muzyczny i Filharmonie.

Budowa CSK pochłonie ok. 201 mln zł. Dokończenie teatru – ok. 134 ml zł (114 mln zł z funduszy europejskich, 20 mln zł z budżetu województwa), parking – ok. 21 mln zł (ufunduje go Lublin), unowocześnienie Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej – ok. 45 mln zł (21 mln zł z Ministerstwa Kultury, 24 mln zł z kasy marszałka).

Przed CSK powstanie plac im. abp. Józefa Życińskiego z podziemnym, dwupoziomowym parkingiem. Parking wybuduje Urząd Miasta. Wyda na to 21 mln zł.

Centrum Spotkania Kultur – gotowe w 2015 roku – ma być sercem kulturalnego życia miasta i regionu. Oprócz koncertów, widowisk operowych i teatralnych, przewidziane są również działania edukacyjne (np. popularyzujące robotykę), a miejsce w obiekcie znajdą dla siebie najróżniejsze środowiska artystyczne i kulturalne.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotrek / 21 grudnia 2012 r. o 14:32
0
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały.
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały. rozwiń
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 r. o 12:31
0
Czy ktoś za to odpowie???Nie!!!Ci sami co budowali to teraz burzą.To są własnie gumo filcowi!!!Odwieczni koalicjanci!!! Ich wojewoda budował i ich marszałek burzy! To powinno być pokryte z ich funduszy partyjnych ,a winni w areszcie.Jak można sobie pozwolić na takie trwonienie ludzkich pieniędzy???I jak na ironię losu dyrektorem jest członek tej "zielonej zarazy"!
Avatar
kay / 21 grudnia 2012 r. o 09:08
0
Ale OSZCZĘDNOŚĆ !!! A ten zaoszczędzony parkiet to pewnie jest tyle warty, co dzień pracy jednej koparki na tej budowie. Niesamowite oszczędności. Parkiet zaoszczędzą, ale cały budynek wyburzą, aby wybudować nowy. Nie dało się zaadoptować?
Avatar
Szefowsi / 21 grudnia 2012 r. o 09:02
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze ![/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA ![/font][/color]


Ważniejsza jest Biedronka.Filmy to se z netu pościągasz a nie będziesz do jakiegoś kina chodził.Tak uznała władza,rozumiesz?!Wykonać!!!!!!!
Avatar
mik / 21 grudnia 2012 r. o 08:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1356073634' post='712291']
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
[/quote]
też nie rozumiem tej całej gadaniny o burzeniu, burzą bo nie da się zaadaptować na obecna budowlę, ale przecież też ma być teatr,
Avatar
tellchar / 21 grudnia 2012 r. o 08:07
0
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 r. o 00:18
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

To jest "tendencja" w całej Polsce !!!
Zostałem zbanowany w Słupsku, między innymi za to że sprzeciwiałem się zamknięciu starego kina "Millenium" na Starym Rynku w Słupsku !!!
To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze !
Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA !
Teraz kina brak ! Miasto liczy sobie prawie 100.000 mieszkańców, ale ważniejsze są : 11 biedronek/5 lidlów/banki/kauflandy/reale/castoramy/banki/obi/ikee/banki/banki/banki/kaufland/dalej już nie pamiętam...
...ale wiem że Słupsk jest zagłębiem sklepów wielkopowierzchniowych przypadających średnio nan jednego mieszkańca.
Całe szczęście Polska powolutku. ale systematycznie budzi się ze snu...
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że... rozwiń
Avatar
mlodywyksztalcony / 20 grudnia 2012 r. o 23:55
0
To pewnie dlatego nigdy nie powstał, że w lublinie nie ma ludzi szukających tego typu rozrywki - wystarczą wam spacery po galeriach i kebaby od turka. Smutna prawda, ale to właśnie tacy ludzie jak wy wybierali w głosowaniach swoich, podobnych do siebie przedstawicieli, którzy to nie widzieli potrzeby budowania teatru. Bieda i zaściankowość to niestety cechy przekazywane potomstwu jak wady genetyczne. Żaden Żyd czy komuch, a zwykły lublinianin jest winny takiemu stanowi rzeczy.
Avatar
kk / 20 grudnia 2012 r. o 22:46
0
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sławinku ma klocka sam pustaki wywoził. A ty Żyda kiedykolwiek na żywo widziałeś?
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sław... rozwiń
Avatar
Lewis / 20 grudnia 2012 r. o 22:26
0
Bo mamy rząd żydowsi
Avatar
piotrek / 21 grudnia 2012 r. o 14:32
0
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały.
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały. rozwiń
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 r. o 12:31
0
Czy ktoś za to odpowie???Nie!!!Ci sami co budowali to teraz burzą.To są własnie gumo filcowi!!!Odwieczni koalicjanci!!! Ich wojewoda budował i ich marszałek burzy! To powinno być pokryte z ich funduszy partyjnych ,a winni w areszcie.Jak można sobie pozwolić na takie trwonienie ludzkich pieniędzy???I jak na ironię losu dyrektorem jest członek tej "zielonej zarazy"!
Avatar
kay / 21 grudnia 2012 r. o 09:08
0
Ale OSZCZĘDNOŚĆ !!! A ten zaoszczędzony parkiet to pewnie jest tyle warty, co dzień pracy jednej koparki na tej budowie. Niesamowite oszczędności. Parkiet zaoszczędzą, ale cały budynek wyburzą, aby wybudować nowy. Nie dało się zaadoptować?
Avatar
Szefowsi / 21 grudnia 2012 r. o 09:02
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze ![/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA ![/font][/color]


Ważniejsza jest Biedronka.Filmy to se z netu pościągasz a nie będziesz do jakiegoś kina chodził.Tak uznała władza,rozumiesz?!Wykonać!!!!!!!
Avatar
mik / 21 grudnia 2012 r. o 08:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1356073634' post='712291']
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
[/quote]
też nie rozumiem tej całej gadaniny o burzeniu, burzą bo nie da się zaadaptować na obecna budowlę, ale przecież też ma być teatr,
Avatar
tellchar / 21 grudnia 2012 r. o 08:07
0
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 r. o 00:18
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

To jest "tendencja" w całej Polsce !!!
Zostałem zbanowany w Słupsku, między innymi za to że sprzeciwiałem się zamknięciu starego kina "Millenium" na Starym Rynku w Słupsku !!!
To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze !
Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA !
Teraz kina brak ! Miasto liczy sobie prawie 100.000 mieszkańców, ale ważniejsze są : 11 biedronek/5 lidlów/banki/kauflandy/reale/castoramy/banki/obi/ikee/banki/banki/banki/kaufland/dalej już nie pamiętam...
...ale wiem że Słupsk jest zagłębiem sklepów wielkopowierzchniowych przypadających średnio nan jednego mieszkańca.
Całe szczęście Polska powolutku. ale systematycznie budzi się ze snu...
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że... rozwiń
Avatar
mlodywyksztalcony / 20 grudnia 2012 r. o 23:55
0
To pewnie dlatego nigdy nie powstał, że w lublinie nie ma ludzi szukających tego typu rozrywki - wystarczą wam spacery po galeriach i kebaby od turka. Smutna prawda, ale to właśnie tacy ludzie jak wy wybierali w głosowaniach swoich, podobnych do siebie przedstawicieli, którzy to nie widzieli potrzeby budowania teatru. Bieda i zaściankowość to niestety cechy przekazywane potomstwu jak wady genetyczne. Żaden Żyd czy komuch, a zwykły lublinianin jest winny takiemu stanowi rzeczy.
Avatar
kk / 20 grudnia 2012 r. o 22:46
0
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sławinku ma klocka sam pustaki wywoził. A ty Żyda kiedykolwiek na żywo widziałeś?
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sław... rozwiń
Avatar
Lewis / 20 grudnia 2012 r. o 22:26
0
Bo mamy rząd żydowsi
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Do końca listopada miasto miało ogłosić wielki przetarg na remont pałacu Potockich. Tak się jednak nie stało. Urzędnicy tłumaczą… to koniecznością przetłumaczenia ogłoszenia na 27 języków.

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę
5 grudnia 2020, 17:00

"Ratujemy Mikołajki" - performance online już w sobotę

Pracowania Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie zapraszają do obejrzenia wyjątkowego familijnego performance'u "Ratujemy Mikołajki", który zostanie zaprezentowany na Facebooku 5 i 6 grudnia o godz. 17.

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Największy pustostan w województwie lubelskim znalazł kupca

Sześciopiętrowy budynek nieukończonego sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Nałęczowie, po latach starań i ośmiu przetargach, znalazł nabywcę. Agencja Mienia Wojskowego otrzymała za niego 8 mln zł. Nowy właściciel, spółka Arche zamierza przeprowadzić w nim kapitalny remont.

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Wyjazdowym przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Sandra SPA Pogoń Szczecin. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie
film

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie

Dwaj mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Krośnie za śmiertelne potrącenie kobiety i nieudzielenie pomocy. Obaj usłyszeli wyroki dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd uchylił zarzut zabójstwa.

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

13 tys. zł wyda miasto na przekonywanie mieszkańców jednej z dzielnic, że mogą ogrzewać domy mniej uciążliwie dla środowiska i sąsiadów. O taką akcję poprosiła Rada Dzielnicy Dziesiąta, gdzie bywa aż siwo od dymu. Czy palących w piecu śmieciami uda się nakłonić do wydatków na inne ogrzewanie?