Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Wyburzają Teatr w Budowie. Parkiet ocaleje, mury nie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Trwa wyburzanie Teatru w Budowie. Jednak okazuje się, że ocaleje przynajmniej część parkietu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W gruzy zamienia się nigdy nieużywana część obiektu od strony al. Racławickich. Robotnicy muszą rozebrać fragment gmachu obejmujący całą widownię aż do sceny żeby zgodnie z projektem wybudować nowoczesne Centrum Spotkania Kultur. Wyburzenie potrwają jeszcze kilka tygodni.

Jednak nie wszystko zamieni się w gruz. Ocaleje część parkietu. - W pomieszczeniach, które będą przebudowywane parkiet zostanie przełożony - czyli zerwany, ułożony ponownie, wycyklinowany i zaolejowany. Natomiast w pomieszczeniach, które zostaną wyburzone parkiet zostanie zerwany i posłuży jako uzupełnienia dla parkietu przekładanego (część może zostać uszkodzona przy zrywaniu – informuje Łukasz Kubiak z biura komunikacji zewnętrznej Budimexu, który realizuje inwestycję.

Demontaż podwieszanych sufitów, posadzek i ścianek działowych trwa również w części gmachu użytkowanej dotychczas przez Teatr Muzyczny i Filharmonie.

Budowa CSK pochłonie ok. 201 mln zł. Dokończenie teatru – ok. 134 ml zł (114 mln zł z funduszy europejskich, 20 mln zł z budżetu województwa), parking – ok. 21 mln zł (ufunduje go Lublin), unowocześnienie Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej – ok. 45 mln zł (21 mln zł z Ministerstwa Kultury, 24 mln zł z kasy marszałka).

Przed CSK powstanie plac im. abp. Józefa Życińskiego z podziemnym, dwupoziomowym parkingiem. Parking wybuduje Urząd Miasta. Wyda na to 21 mln zł.

Centrum Spotkania Kultur – gotowe w 2015 roku – ma być sercem kulturalnego życia miasta i regionu. Oprócz koncertów, widowisk operowych i teatralnych, przewidziane są również działania edukacyjne (np. popularyzujące robotykę), a miejsce w obiekcie znajdą dla siebie najróżniejsze środowiska artystyczne i kulturalne.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotrek / 21 grudnia 2012 o 14:32
0
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały.
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały. rozwiń
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 o 12:31
0
Czy ktoś za to odpowie???Nie!!!Ci sami co budowali to teraz burzą.To są własnie gumo filcowi!!!Odwieczni koalicjanci!!! Ich wojewoda budował i ich marszałek burzy! To powinno być pokryte z ich funduszy partyjnych ,a winni w areszcie.Jak można sobie pozwolić na takie trwonienie ludzkich pieniędzy???I jak na ironię losu dyrektorem jest członek tej "zielonej zarazy"!
Avatar
kay / 21 grudnia 2012 o 09:08
0
Ale OSZCZĘDNOŚĆ !!! A ten zaoszczędzony parkiet to pewnie jest tyle warty, co dzień pracy jednej koparki na tej budowie. Niesamowite oszczędności. Parkiet zaoszczędzą, ale cały budynek wyburzą, aby wybudować nowy. Nie dało się zaadoptować?
Avatar
Szefowsi / 21 grudnia 2012 o 09:02
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze ![/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA ![/font][/color]


Ważniejsza jest Biedronka.Filmy to se z netu pościągasz a nie będziesz do jakiegoś kina chodził.Tak uznała władza,rozumiesz?!Wykonać!!!!!!!
Avatar
mik / 21 grudnia 2012 o 08:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1356073634' post='712291']
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
[/quote]
też nie rozumiem tej całej gadaniny o burzeniu, burzą bo nie da się zaadaptować na obecna budowlę, ale przecież też ma być teatr,
Avatar
tellchar / 21 grudnia 2012 o 08:07
0
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 00:18
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

To jest "tendencja" w całej Polsce !!!
Zostałem zbanowany w Słupsku, między innymi za to że sprzeciwiałem się zamknięciu starego kina "Millenium" na Starym Rynku w Słupsku !!!
To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze !
Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA !
Teraz kina brak ! Miasto liczy sobie prawie 100.000 mieszkańców, ale ważniejsze są : 11 biedronek/5 lidlów/banki/kauflandy/reale/castoramy/banki/obi/ikee/banki/banki/banki/kaufland/dalej już nie pamiętam...
...ale wiem że Słupsk jest zagłębiem sklepów wielkopowierzchniowych przypadających średnio nan jednego mieszkańca.
Całe szczęście Polska powolutku. ale systematycznie budzi się ze snu...
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że... rozwiń
Avatar
mlodywyksztalcony / 20 grudnia 2012 o 23:55
0
To pewnie dlatego nigdy nie powstał, że w lublinie nie ma ludzi szukających tego typu rozrywki - wystarczą wam spacery po galeriach i kebaby od turka. Smutna prawda, ale to właśnie tacy ludzie jak wy wybierali w głosowaniach swoich, podobnych do siebie przedstawicieli, którzy to nie widzieli potrzeby budowania teatru. Bieda i zaściankowość to niestety cechy przekazywane potomstwu jak wady genetyczne. Żaden Żyd czy komuch, a zwykły lublinianin jest winny takiemu stanowi rzeczy.
Avatar
kk / 20 grudnia 2012 o 22:46
0
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sławinku ma klocka sam pustaki wywoził. A ty Żyda kiedykolwiek na żywo widziałeś?
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sław... rozwiń
Avatar
Lewis / 20 grudnia 2012 o 22:26
0
Bo mamy rząd żydowsi
Avatar
piotrek / 21 grudnia 2012 o 14:32
0
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały.
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały. rozwiń
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 o 12:31
0
Czy ktoś za to odpowie???Nie!!!Ci sami co budowali to teraz burzą.To są własnie gumo filcowi!!!Odwieczni koalicjanci!!! Ich wojewoda budował i ich marszałek burzy! To powinno być pokryte z ich funduszy partyjnych ,a winni w areszcie.Jak można sobie pozwolić na takie trwonienie ludzkich pieniędzy???I jak na ironię losu dyrektorem jest członek tej "zielonej zarazy"!
Avatar
kay / 21 grudnia 2012 o 09:08
0
Ale OSZCZĘDNOŚĆ !!! A ten zaoszczędzony parkiet to pewnie jest tyle warty, co dzień pracy jednej koparki na tej budowie. Niesamowite oszczędności. Parkiet zaoszczędzą, ale cały budynek wyburzą, aby wybudować nowy. Nie dało się zaadoptować?
Avatar
Szefowsi / 21 grudnia 2012 o 09:02
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze ![/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA ![/font][/color]


Ważniejsza jest Biedronka.Filmy to se z netu pościągasz a nie będziesz do jakiegoś kina chodził.Tak uznała władza,rozumiesz?!Wykonać!!!!!!!
Avatar
mik / 21 grudnia 2012 o 08:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1356073634' post='712291']
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
[/quote]
też nie rozumiem tej całej gadaniny o burzeniu, burzą bo nie da się zaadaptować na obecna budowlę, ale przecież też ma być teatr,
Avatar
tellchar / 21 grudnia 2012 o 08:07
0
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 00:18
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

To jest "tendencja" w całej Polsce !!!
Zostałem zbanowany w Słupsku, między innymi za to że sprzeciwiałem się zamknięciu starego kina "Millenium" na Starym Rynku w Słupsku !!!
To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze !
Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA !
Teraz kina brak ! Miasto liczy sobie prawie 100.000 mieszkańców, ale ważniejsze są : 11 biedronek/5 lidlów/banki/kauflandy/reale/castoramy/banki/obi/ikee/banki/banki/banki/kaufland/dalej już nie pamiętam...
...ale wiem że Słupsk jest zagłębiem sklepów wielkopowierzchniowych przypadających średnio nan jednego mieszkańca.
Całe szczęście Polska powolutku. ale systematycznie budzi się ze snu...
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że... rozwiń
Avatar
mlodywyksztalcony / 20 grudnia 2012 o 23:55
0
To pewnie dlatego nigdy nie powstał, że w lublinie nie ma ludzi szukających tego typu rozrywki - wystarczą wam spacery po galeriach i kebaby od turka. Smutna prawda, ale to właśnie tacy ludzie jak wy wybierali w głosowaniach swoich, podobnych do siebie przedstawicieli, którzy to nie widzieli potrzeby budowania teatru. Bieda i zaściankowość to niestety cechy przekazywane potomstwu jak wady genetyczne. Żaden Żyd czy komuch, a zwykły lublinianin jest winny takiemu stanowi rzeczy.
Avatar
kk / 20 grudnia 2012 o 22:46
0
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sławinku ma klocka sam pustaki wywoził. A ty Żyda kiedykolwiek na żywo widziałeś?
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sław... rozwiń
Avatar
Lewis / 20 grudnia 2012 o 22:26
0
Bo mamy rząd żydowsi