Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2012 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Wyburzają Teatr w Budowie. Parkiet ocaleje, mury nie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 13 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Trwa wyburzanie Teatru w Budowie. Jednak okazuje się, że ocaleje przynajmniej część parkietu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W gruzy zamienia się nigdy nieużywana część obiektu od strony al. Racławickich. Robotnicy muszą rozebrać fragment gmachu obejmujący całą widownię aż do sceny żeby zgodnie z projektem wybudować nowoczesne Centrum Spotkania Kultur. Wyburzenie potrwają jeszcze kilka tygodni.

Jednak nie wszystko zamieni się w gruz. Ocaleje część parkietu. - W pomieszczeniach, które będą przebudowywane parkiet zostanie przełożony - czyli zerwany, ułożony ponownie, wycyklinowany i zaolejowany. Natomiast w pomieszczeniach, które zostaną wyburzone parkiet zostanie zerwany i posłuży jako uzupełnienia dla parkietu przekładanego (część może zostać uszkodzona przy zrywaniu – informuje Łukasz Kubiak z biura komunikacji zewnętrznej Budimexu, który realizuje inwestycję.

Demontaż podwieszanych sufitów, posadzek i ścianek działowych trwa również w części gmachu użytkowanej dotychczas przez Teatr Muzyczny i Filharmonie.

Budowa CSK pochłonie ok. 201 mln zł. Dokończenie teatru – ok. 134 ml zł (114 mln zł z funduszy europejskich, 20 mln zł z budżetu województwa), parking – ok. 21 mln zł (ufunduje go Lublin), unowocześnienie Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej – ok. 45 mln zł (21 mln zł z Ministerstwa Kultury, 24 mln zł z kasy marszałka).

Przed CSK powstanie plac im. abp. Józefa Życińskiego z podziemnym, dwupoziomowym parkingiem. Parking wybuduje Urząd Miasta. Wyda na to 21 mln zł.

Centrum Spotkania Kultur – gotowe w 2015 roku – ma być sercem kulturalnego życia miasta i regionu. Oprócz koncertów, widowisk operowych i teatralnych, przewidziane są również działania edukacyjne (np. popularyzujące robotykę), a miejsce w obiekcie znajdą dla siebie najróżniejsze środowiska artystyczne i kulturalne.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotrek / 21 grudnia 2012 o 14:32
0
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały.
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały. rozwiń
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 o 12:31
0
Czy ktoś za to odpowie???Nie!!!Ci sami co budowali to teraz burzą.To są własnie gumo filcowi!!!Odwieczni koalicjanci!!! Ich wojewoda budował i ich marszałek burzy! To powinno być pokryte z ich funduszy partyjnych ,a winni w areszcie.Jak można sobie pozwolić na takie trwonienie ludzkich pieniędzy???I jak na ironię losu dyrektorem jest członek tej "zielonej zarazy"!
Avatar
kay / 21 grudnia 2012 o 09:08
0
Ale OSZCZĘDNOŚĆ !!! A ten zaoszczędzony parkiet to pewnie jest tyle warty, co dzień pracy jednej koparki na tej budowie. Niesamowite oszczędności. Parkiet zaoszczędzą, ale cały budynek wyburzą, aby wybudować nowy. Nie dało się zaadoptować?
Avatar
Szefowsi / 21 grudnia 2012 o 09:02
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze ![/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA ![/font][/color]


Ważniejsza jest Biedronka.Filmy to se z netu pościągasz a nie będziesz do jakiegoś kina chodził.Tak uznała władza,rozumiesz?!Wykonać!!!!!!!
Avatar
mik / 21 grudnia 2012 o 08:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1356073634' post='712291']
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
[/quote]
też nie rozumiem tej całej gadaniny o burzeniu, burzą bo nie da się zaadaptować na obecna budowlę, ale przecież też ma być teatr,
Avatar
tellchar / 21 grudnia 2012 o 08:07
0
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 00:18
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

To jest "tendencja" w całej Polsce !!!
Zostałem zbanowany w Słupsku, między innymi za to że sprzeciwiałem się zamknięciu starego kina "Millenium" na Starym Rynku w Słupsku !!!
To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze !
Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA !
Teraz kina brak ! Miasto liczy sobie prawie 100.000 mieszkańców, ale ważniejsze są : 11 biedronek/5 lidlów/banki/kauflandy/reale/castoramy/banki/obi/ikee/banki/banki/banki/kaufland/dalej już nie pamiętam...
...ale wiem że Słupsk jest zagłębiem sklepów wielkopowierzchniowych przypadających średnio nan jednego mieszkańca.
Całe szczęście Polska powolutku. ale systematycznie budzi się ze snu...
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że... rozwiń
Avatar
mlodywyksztalcony / 20 grudnia 2012 o 23:55
0
To pewnie dlatego nigdy nie powstał, że w lublinie nie ma ludzi szukających tego typu rozrywki - wystarczą wam spacery po galeriach i kebaby od turka. Smutna prawda, ale to właśnie tacy ludzie jak wy wybierali w głosowaniach swoich, podobnych do siebie przedstawicieli, którzy to nie widzieli potrzeby budowania teatru. Bieda i zaściankowość to niestety cechy przekazywane potomstwu jak wady genetyczne. Żaden Żyd czy komuch, a zwykły lublinianin jest winny takiemu stanowi rzeczy.
Avatar
kk / 20 grudnia 2012 o 22:46
0
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sławinku ma klocka sam pustaki wywoził. A ty Żyda kiedykolwiek na żywo widziałeś?
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sław... rozwiń
Avatar
Lewis / 20 grudnia 2012 o 22:26
0
Bo mamy rząd żydowsi
Avatar
piotrek / 21 grudnia 2012 o 14:32
0
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały.
Jak czytam marne wypociny poprzednikow skamlącaych o tym jakie dobrodziejstwo nam burzą to żal d..e ściska Używacie mózgu czy piszecie co Wam się w tym mikromózgu zakmini? Nie chce mi się nawet komentować każdego postu z osobna ale proponje zająć się edukacją budowlaną oraz zapoznać się ze standardami współczesnego świata. Także zapraszam do lektury podręcznika histrorii zwłaszcza okresu po 89 roku. Póżniej książka do wiedzy o społeczeństwie i przestanie jeden z drugim pisać pisowskie dyrdymały. rozwiń
Avatar
Josef / 21 grudnia 2012 o 12:31
0
Czy ktoś za to odpowie???Nie!!!Ci sami co budowali to teraz burzą.To są własnie gumo filcowi!!!Odwieczni koalicjanci!!! Ich wojewoda budował i ich marszałek burzy! To powinno być pokryte z ich funduszy partyjnych ,a winni w areszcie.Jak można sobie pozwolić na takie trwonienie ludzkich pieniędzy???I jak na ironię losu dyrektorem jest członek tej "zielonej zarazy"!
Avatar
kay / 21 grudnia 2012 o 09:08
0
Ale OSZCZĘDNOŚĆ !!! A ten zaoszczędzony parkiet to pewnie jest tyle warty, co dzień pracy jednej koparki na tej budowie. Niesamowite oszczędności. Parkiet zaoszczędzą, ale cały budynek wyburzą, aby wybudować nowy. Nie dało się zaadoptować?
Avatar
Szefowsi / 21 grudnia 2012 o 09:02
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze ![/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA ![/font][/color]


Ważniejsza jest Biedronka.Filmy to se z netu pościągasz a nie będziesz do jakiegoś kina chodził.Tak uznała władza,rozumiesz?!Wykonać!!!!!!!
Avatar
mik / 21 grudnia 2012 o 08:23
0
[quote name='tellchar' timestamp='1356073634' post='712291']
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
[/quote]
też nie rozumiem tej całej gadaniny o burzeniu, burzą bo nie da się zaadaptować na obecna budowlę, ale przecież też ma być teatr,
Avatar
tellchar / 21 grudnia 2012 o 08:07
0
Przecież Teatr w Budowie jest burzony po to, by wybudować nowy teatr pod nazwą Centrum Spotkań Kultur... ludzie, opanujcie się trochę...
Avatar
Gość / 21 grudnia 2012 o 00:18
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

To jest "tendencja" w całej Polsce !!!
Zostałem zbanowany w Słupsku, między innymi za to że sprzeciwiałem się zamknięciu starego kina "Millenium" na Starym Rynku w Słupsku !!!
To kino było w Słupsku (to jest nad morzem) od zawsze !
Teraz wiecie co tam jest ?!?! Na miejscu tego starego kina ?! ...BIEDRONKA !
Teraz kina brak ! Miasto liczy sobie prawie 100.000 mieszkańców, ale ważniejsze są : 11 biedronek/5 lidlów/banki/kauflandy/reale/castoramy/banki/obi/ikee/banki/banki/banki/kaufland/dalej już nie pamiętam...
...ale wiem że Słupsk jest zagłębiem sklepów wielkopowierzchniowych przypadających średnio nan jednego mieszkańca.
Całe szczęście Polska powolutku. ale systematycznie budzi się ze snu...
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1356036974' post='712211']
No tak - bo i po co w Polsce B teatry? Nie macie za grosz szacunku dla wyższych form sztuki!! Koncerty disco polo to jest wszystko na co zasługuje ściana wschodnia.
[/quote]

[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że... rozwiń
Avatar
mlodywyksztalcony / 20 grudnia 2012 o 23:55
0
To pewnie dlatego nigdy nie powstał, że w lublinie nie ma ludzi szukających tego typu rozrywki - wystarczą wam spacery po galeriach i kebaby od turka. Smutna prawda, ale to właśnie tacy ludzie jak wy wybierali w głosowaniach swoich, podobnych do siebie przedstawicieli, którzy to nie widzieli potrzeby budowania teatru. Bieda i zaściankowość to niestety cechy przekazywane potomstwu jak wady genetyczne. Żaden Żyd czy komuch, a zwykły lublinianin jest winny takiemu stanowi rzeczy.
Avatar
kk / 20 grudnia 2012 o 22:46
0
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sławinku ma klocka sam pustaki wywoził. A ty Żyda kiedykolwiek na żywo widziałeś?
[quote name='lewis' timestamp='1356037113' post='712213']
to wielkie skórwysyństwo żeby zburzyć teatr w budowie nasz dorobek życia ciekawy jestem kto podjął taką decyzje odrazy szubienica., Ale chyba się domyślam że ŻYDOWSTWO opanowało Lublin ale my skończymy z nimi .
[/quote]

Tak się składa, że połowa domów na Sławinku powstała z materiałów kradzionych z teatru, do dzisiaj się chwalą starej daty komuchy jak ciężarówkami wywozili sprzęt. Może więc się okazać że twój dziadek który może na Sław... rozwiń
Avatar
Lewis / 20 grudnia 2012 o 22:26
0
Bo mamy rząd żydowsi
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas"

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas" 0 0

W tym tygodniu po raz pierwszy w tym sezonie wydadzą gorącą zupę. Aktywiści Food Not Bombs od 19 lat pomagają potrzebującym w okresie jesienno-zimowym. W każdą sobotę o godz. 14 pod Bramą Krakowską

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal”

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” 0 0

„Żądam ponownej sprzedaży karnetów”, „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” – kibice Speed Car Motoru Lublin nie zostawili suchej nitki na władzach klubu po wczorajszej sprzedaży karnetów. Całoroczne wejściówki na nowy sezon rozeszły się w kilka minut, ale wielu fanów odeszło od komputerów zawiedzionych

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów 0 0

Akcja Kolejna edycja „Środy z Ambasadorem”. Tym razem jej bohaterem była dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados, która tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego otrzymała w 2007 roku. Pretekstem do spotkania była zaplanowana na najbliższą niedzielę wielka uliczna zbiórka darów w ramach organizowanej po raz 27. akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin 0 1

Nowego wiceprzewodniczącego wybrała lubelska Rada Miasta, w której zasiadają od dziś dwie nowe osoby. Wszystko to jest konsekwencją ostatnich wyborów parlamentarnych, które skutkowały wyborem dwojga miejskich radnych do Sejmu. Z tego samego powodu nastąpiła także zmiana na stanowisku szefa klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka.

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System 0 0

Sprawdzamy, jak nasze drużyny wypadają w klasyfikacji Pro Junior System. W grupie czwartej III ligi zdecydowanie prowadzi Korona II Kielce przed Wólczanką Wólka Pełkińska, ale wysoko są także: Stal Kraśnik i Avia Świdnik.

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin 32 19

Pomnik Romana Dmowskiego może stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Jeszcze dziś ma odbyć się głosowanie w tej sprawie Rada Miasta Lublin

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz
galeria

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz 39 19

Właściciele gruntów mogą pozbyć się myśliwych ze swoich terenów. Aby wyłączyć swoją ziemię z obwodu łowieckiego, trzeba do 29 listopada złożyć odpowiedni wniosek. Za ewentualne szkody w uprawach zapłaci wtedy rząd.

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday?

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday? 0 0

Kto z nas nie lubi wyprzedaży? Być może mniejszość to wielbiciele tłumów, jakie można spotkać wtedy w centrach handlowych. Co innego obniżki cen – polujemy na nie, i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i – coraz częściej – w internecie. Kolejne święto wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami. Mowa o Black Friday, znanym też pod polską nazwą Czarnego Piątku. Co kupujemy wtedy najczęściej? Na jakie okazje cenowe warto zwrócić uwagę?

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie
galeria

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie 4 0

Do groźnego w skutkach wypadku doszło w środę na wysokości Sawina (powiat chełmski) na trasie Chełm – Włodawa.

Sąd rozpatrzy dwie skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich

Sąd rozpatrzy dwie skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich 59 51

19 grudnia ma się odbyć pierwsza rozprawa dotycząca przeznaczenia górek czechowskich. Tego dnia sąd ma rozpatrzyć skargi na uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach kilka stref zabudowy wielorodzinnej. Jedną skargę złożyła mieszkanka okolicznych terenów, autorem drugiej jest wojewoda

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice 0 1

Początek spotkania o 17.30. Zdecydowanym faworytem są gospodarze

"Lekcja Ciepła" i czarne balony. Jak urzędnicy edukują dzieci

"Lekcja Ciepła" i czarne balony. Jak urzędnicy edukują dzieci 0 0

Wczoraj grupa uczniów II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 24 miała „Lekcję Ciepła”, którą przeprowadzili przedstawiciele LPEC. Dzieci zwiedziły autobus elektryczny, który specjalnie dla nich zatrzymał się na placu Litewskim.

Uczniowie ze Starego Brusa chcą żyć zgodnie z naturą. Szkoła jedną z laureatów naszego konkursu [zdjęcia]
galeria

Uczniowie ze Starego Brusa chcą żyć zgodnie z naturą. Szkoła jedną z laureatów naszego konkursu [zdjęcia] 0 0

Zielony Wolontariat Prelekcje na temat zdrowego odżywiania, kulinarne eksperymenty i założony w klasie ogródek ziołowo - warzywny. To efekt projektu Szkoły Podstawowej w Starym Brusie, która została jednym z 12 laureatów naszego konkursu

Wystawa "Madonny świata" w WBP
22 listopada 2019, 17:00

Wystawa "Madonny świata" w WBP 0 0

22 listopada o godz. 17 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4) nastąpi wernisaż wystawy "Madonny świata. Oblicza matki w pastelach Teresy Szczuki".

Oszukał matkę i córkę metodą "na funkcjonariusza CBŚP"

Oszukał matkę i córkę metodą "na funkcjonariusza CBŚP" 7 8

Zamojscy policjanci zatrzymali 60-latka, który brał udział w oszustwie metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. Mężczyzna we wrześniu wyłudził od mieszkańców Zamościa blisko 50 tys. zł. 60-latek Usłyszał już zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!