Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2010 r.
1:01
Edytuj ten wpis

Wyniki wyborów w Lublinie. Krzysztof Żuk został prezydentem (wideo)

Autor: Zdjęcie autora drs łm jotem
0 93 A A

Dotychczasowy zastępca prezydenta, Krzysztof Żuk został nowym prezydentem Lublina. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane ze 100 proc. lokali wyborczych w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żuk zdobył 54,65 proc głosów. Jego konkurent, Lech Sprawka - 45,35 proc. Frekwencja w Lublinie wyniosła 32,01 proc. Na Lubelszczyźnie 39,64, natomiast w Polsce 35,31 proc.

- Chciałem podziękować mieszkańcom Lublina. Zapewniam, że będzie dobra współpraca między mną a PiS, które ma większość w Radzie Miasta. Tego potrzebuje nasze miasto. Moja osoba jest gwarantem, że będę szukał takiego porozumienia. Dziękuje pani Izabelli Sierakowskiej i Zbigniewowi Wojciechowskiemu za poparcie - powiedział w TVP Żuk.

- Otrzymałem bardzo dobry wynik - mówił z kolei tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników kandydat PiS. - Szczególnie przy tak silnej opozycji, mam tu na myśli m.in poparcie udzielone przez Izabellę Sierakowską i Zbigniewa Wojciechowskiego. Mój wynik przełoży się na dalsze budowanie pozycji naszego ugrupowania.

Adam Wasilewski, odchodzący prezydent Lublina jest zadowolony z wyniku wyborów. Podkreśla, że sam namawiał Krzysztofa Żuka, by wystartował w wyborach. - Jestem przekonany, że to jest bardzo dobry wybór dla Lublina, nastąpi kontynuacja tego, co razem zaczynaliśmy - Mówi Adam Wasilewski.


Sztab wyborczy Krzysztofa Żuka:

Wideo: Marcin Mykietyn

Sztab wyborczy Lecha Sprawki:

Wideo: dziennikwschodni /modo

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 6 grudnia 2010 o 20:24
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[/quote]

Jak sam piszesz pan Żuk był wiceministrem a więc nie on podejmował decyzje.
Jak dalej jesteś taki pewny że to pan Żuk zlikwidował Cukrownię to weź mi podaj jakiś dokument na ten temat z jego podpisem. Decyzję podjęła KSC S.A a ministerstwo klepnęło bo bali się KE. wiesz co to KE?? To oni podjęli decyzję o redukcji produkcji cukru UE i padło na nas, a że nikt nie chciał pomóc lubelskiemu oddziałowi Cukrowni to już inna bajka. Gdzie wtedy był pan Sprawka - odśnieżał podjazd do szkoły?? a pani Sierakowska - co wtedy robiła?? napisała jedną interpelację do ministra i tyle??

Pisowczyku, spytaj wspomnianego Mojzesowicza i Jurgiela czemu nie wstawili się za Lublinem tylko lobbowali za cukrowniami w kujawsko-pomorskim. Czemu jesteś taki jednostronny i uprzedzony do jednej osoby?? Tylko dlatego, że startował z PO?? Jak twój PiS tak kocha Lubelszczyznę to dlaczego nic dla niej nie zrobił jeszcze?? Czemu nie ratowali Cukrowni, jako opozycja nie mieli głosu?? Albo po prostu mieli to w du***??
Poczytaj sobie:
http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-funkcjonowania-cukrowni-quot-lublin-quot

http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-zapowiedzi-likwidacji-cukrowni-lublin-sa

Mariano, proszę cię powiedz wprost, ze nie lubisz pana Żuka tylko z powodu konotacji politycznych. Nie lubiłbyś go nawet gdyby wygrał wybory mając 90% poparcia. Przyznaj się -oceniasz ludzi po przynależności partyjnej a nie po tym jakim ekspertem i urzędnikiem jest. Typowa postawa ludzi z wypranym mózgiem przez gazety, TV i internet.

Nara gościu, nie chce mi się z tobą gadać - ja z plebsu nie dorosłem chyba do dyskusji ze znawcą prawa, gospodarki i przemian własnościowych. Idę odśnieżę podjazd, żeby rano szybciej do pracy dotrzeć.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale n... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:14
0
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na plus. Ja jestem innego zdania, uważam ze w obecnej chwili dla Lublina liczy się każda zlotówka, choćby śmierdząca
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:09
0
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotnie masz rację, tereny te zaslugiwaly na inne zagospodarowanie. jednak nie kosztem potencjalu gospodarczego Lublina. Z tym spiskiem pozwolilem sobie zażartować, jednak pomysl wydania kilkudziesięciu milionów zlotych na budowę stadionu w miejscu cukrowni, w chwili, gdy Lublin jest poważnie zadlużony jest ogromnym blędem, który zdecyduje o randze Lublina za kilka lat
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotni... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 18:01
0
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 17:46
0
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.


– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
[/quote]

Ile ty lat żyjesz w tym świecie. Jeżeli dla ciebie slowa wiceministra, ze "jego nie przekonuje taka argumentacja i będzie żądal poglębienia analiz" są tak przekonywujące i w nie wierzysz to naprawdę dziwię się tobie. Przecież taka osoba nie może powiedzieć wprost: "mam w du*** to, ze wam sie nie podoba likwidacja cukrowni ale jak tak zrobie bo tak uważam" bo polityk potrzebuje poparcia od ludnosci. W podobny sposób zlikwidowano cukrownie w szczebrzeszynie i w przeworsku. W tych przypadkach też wszyscy na czele z ministrami skarbu "walczyli" o utrzymanie tych cukrowni a jednak "ktoś" je zlikwidowal.


Krzysztof Żuk urodzil się w Krasnymstawie. Zastanów się dlaczego nie zlikwidowano wlaśnie cukrowni w Krasnymstawie tylko w Lublinie. Dywersant pier...
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji za... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:41
0
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.

Ostateczna opinia ministerstwa ma być gotowa w piątek. Wtedy być może zapadną jakieś decyzje. Sprawą restrukturyzacji KSC i likwidacją Cukrowni Lublin zajmą się także posłowie na komisji rolnictwa.

Do wczorajszego wieczora nie otrzymaliśmy – mimo zapewnień –oficjalnego stanowiska KSC. Nieoficjalnie wiemy, że zarząd spółki chce zamknąć Cukrownię Lublin, zdemontować linię produkcyjną i zburzyć budynki.

Związkowcy zawiązali Komitet w Obronie Cukrowni Lublin i spot­kali się z Genowefą Tokarską, wojewodą lubelskim.

– Będziemy monitować do ministra skarbu z wnioskiem o wstrzymanie tego procesu – zapowiada wojewoda.

W obronie zakładu stanął też prezydent Lublina Adam Wasilewski. Jego zdaniem znaczenie lubelskich cukrowni jest minimalizowane w KSC, a w opinii cukrowników, kierownictwo spółki realizuje reformę kosztem swych najlepszych zakładów. W tym roku Cukrownia Lublin została przez niezależnych ekspertów najwyżej oceniona ze wszystkich 27 zakładów KSC.

– Dla nas decyzja o zakończeniu produkcji jest niezrozumiała, nielogiczna i nie do przyjęcia – mówi Artur Kotyra, przewodniczący Komitetu w Obronie Cukrowni Lublin.

– Oczekujemy jej cofnięcia – dodaje Jerzy Stępkowski, przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej Cukrowni Lublin.

– Występujemy w obronie miejsc pracy dla 395 pracowników.

Związkowcy liczą na pomoc lubelskich parlamentarzystów: – Potrzebne nam jest teraz silne wsparcie – dodaje Artur Kotyra.

Lobbowanie polityków z województwa kujawsko-pomorskiego spowodowało, że kosztem Lublina dofinansowano cukrownie w Kruszwicy i Nakle. Chociaż ustępują lubelskiej pod względem wyposażenia i jakości produkowanego cukru – likwidacja im nie grozi.

Nasze śledztwo wskazuje, że za lobbowaniem na korzyść Kruszwicy i Nakła mogli stać politycy PiS-u – pochodzący z Bydgoszczy Wojciech Mojzesowicz oraz wspierający go Krzysztof Jurgiel, kojarzony z Białostocczyzną.

– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żu... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:33
0
Taaa... i te zakłady są w centrum miasta i wali od nich burakami w promieniu 10 km.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 16:16
0
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
[/quote]
Żuk byl WICEMINISTREM SKARBU i jest bezpośrednio odpowiedzialny za likwidację cukrowni.

Zaklady produkcyjne niemieckiego potentata chemicznego BASF znajduje wie m.in w 160 tysięcznym mieście Ludwigshafen nad Renem. Zaklady Volkswagena znajduja się m.in w Wolfsburgu a w Polsce w Poznaniu. Więc jak sie nie znasz na poruszanym temacie, to sie nie wypowiadaj
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:04
0
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 15:58
0
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców Lublina i okolic. Nie pamiętacie kto lobbował za zamknięciem oddziału w LBN, żeby uchronić zakłady w kujawsko-pomorskim - poseł Mojzesowicz oraz poseł Jurgiel??
jakbyście choć trochę znali się na zagadnieniach prawa handlowego głąby to wiedzielibyście, ze ministerstwo Skarbu jest właścicielem Spółki ale nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd. Radzę przed pisaniem durnot więcej czytać fachowej literatury, mniej prawicowej prasy.
[/quote]
Do <"deb***a">

Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców ... rozwiń
Avatar
gość / 6 grudnia 2010 o 20:24
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[/quote]

Jak sam piszesz pan Żuk był wiceministrem a więc nie on podejmował decyzje.
Jak dalej jesteś taki pewny że to pan Żuk zlikwidował Cukrownię to weź mi podaj jakiś dokument na ten temat z jego podpisem. Decyzję podjęła KSC S.A a ministerstwo klepnęło bo bali się KE. wiesz co to KE?? To oni podjęli decyzję o redukcji produkcji cukru UE i padło na nas, a że nikt nie chciał pomóc lubelskiemu oddziałowi Cukrowni to już inna bajka. Gdzie wtedy był pan Sprawka - odśnieżał podjazd do szkoły?? a pani Sierakowska - co wtedy robiła?? napisała jedną interpelację do ministra i tyle??

Pisowczyku, spytaj wspomnianego Mojzesowicza i Jurgiela czemu nie wstawili się za Lublinem tylko lobbowali za cukrowniami w kujawsko-pomorskim. Czemu jesteś taki jednostronny i uprzedzony do jednej osoby?? Tylko dlatego, że startował z PO?? Jak twój PiS tak kocha Lubelszczyznę to dlaczego nic dla niej nie zrobił jeszcze?? Czemu nie ratowali Cukrowni, jako opozycja nie mieli głosu?? Albo po prostu mieli to w du***??
Poczytaj sobie:
http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-funkcjonowania-cukrowni-quot-lublin-quot

http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-zapowiedzi-likwidacji-cukrowni-lublin-sa

Mariano, proszę cię powiedz wprost, ze nie lubisz pana Żuka tylko z powodu konotacji politycznych. Nie lubiłbyś go nawet gdyby wygrał wybory mając 90% poparcia. Przyznaj się -oceniasz ludzi po przynależności partyjnej a nie po tym jakim ekspertem i urzędnikiem jest. Typowa postawa ludzi z wypranym mózgiem przez gazety, TV i internet.

Nara gościu, nie chce mi się z tobą gadać - ja z plebsu nie dorosłem chyba do dyskusji ze znawcą prawa, gospodarki i przemian własnościowych. Idę odśnieżę podjazd, żeby rano szybciej do pracy dotrzeć.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale n... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:14
0
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na plus. Ja jestem innego zdania, uważam ze w obecnej chwili dla Lublina liczy się każda zlotówka, choćby śmierdząca
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:09
0
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotnie masz rację, tereny te zaslugiwaly na inne zagospodarowanie. jednak nie kosztem potencjalu gospodarczego Lublina. Z tym spiskiem pozwolilem sobie zażartować, jednak pomysl wydania kilkudziesięciu milionów zlotych na budowę stadionu w miejscu cukrowni, w chwili, gdy Lublin jest poważnie zadlużony jest ogromnym blędem, który zdecyduje o randze Lublina za kilka lat
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotni... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 18:01
0
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 17:46
0
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.


– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
[/quote]

Ile ty lat żyjesz w tym świecie. Jeżeli dla ciebie slowa wiceministra, ze "jego nie przekonuje taka argumentacja i będzie żądal poglębienia analiz" są tak przekonywujące i w nie wierzysz to naprawdę dziwię się tobie. Przecież taka osoba nie może powiedzieć wprost: "mam w du*** to, ze wam sie nie podoba likwidacja cukrowni ale jak tak zrobie bo tak uważam" bo polityk potrzebuje poparcia od ludnosci. W podobny sposób zlikwidowano cukrownie w szczebrzeszynie i w przeworsku. W tych przypadkach też wszyscy na czele z ministrami skarbu "walczyli" o utrzymanie tych cukrowni a jednak "ktoś" je zlikwidowal.


Krzysztof Żuk urodzil się w Krasnymstawie. Zastanów się dlaczego nie zlikwidowano wlaśnie cukrowni w Krasnymstawie tylko w Lublinie. Dywersant pier...
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji za... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:41
0
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.

Ostateczna opinia ministerstwa ma być gotowa w piątek. Wtedy być może zapadną jakieś decyzje. Sprawą restrukturyzacji KSC i likwidacją Cukrowni Lublin zajmą się także posłowie na komisji rolnictwa.

Do wczorajszego wieczora nie otrzymaliśmy – mimo zapewnień –oficjalnego stanowiska KSC. Nieoficjalnie wiemy, że zarząd spółki chce zamknąć Cukrownię Lublin, zdemontować linię produkcyjną i zburzyć budynki.

Związkowcy zawiązali Komitet w Obronie Cukrowni Lublin i spot­kali się z Genowefą Tokarską, wojewodą lubelskim.

– Będziemy monitować do ministra skarbu z wnioskiem o wstrzymanie tego procesu – zapowiada wojewoda.

W obronie zakładu stanął też prezydent Lublina Adam Wasilewski. Jego zdaniem znaczenie lubelskich cukrowni jest minimalizowane w KSC, a w opinii cukrowników, kierownictwo spółki realizuje reformę kosztem swych najlepszych zakładów. W tym roku Cukrownia Lublin została przez niezależnych ekspertów najwyżej oceniona ze wszystkich 27 zakładów KSC.

– Dla nas decyzja o zakończeniu produkcji jest niezrozumiała, nielogiczna i nie do przyjęcia – mówi Artur Kotyra, przewodniczący Komitetu w Obronie Cukrowni Lublin.

– Oczekujemy jej cofnięcia – dodaje Jerzy Stępkowski, przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej Cukrowni Lublin.

– Występujemy w obronie miejsc pracy dla 395 pracowników.

Związkowcy liczą na pomoc lubelskich parlamentarzystów: – Potrzebne nam jest teraz silne wsparcie – dodaje Artur Kotyra.

Lobbowanie polityków z województwa kujawsko-pomorskiego spowodowało, że kosztem Lublina dofinansowano cukrownie w Kruszwicy i Nakle. Chociaż ustępują lubelskiej pod względem wyposażenia i jakości produkowanego cukru – likwidacja im nie grozi.

Nasze śledztwo wskazuje, że za lobbowaniem na korzyść Kruszwicy i Nakła mogli stać politycy PiS-u – pochodzący z Bydgoszczy Wojciech Mojzesowicz oraz wspierający go Krzysztof Jurgiel, kojarzony z Białostocczyzną.

– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żu... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:33
0
Taaa... i te zakłady są w centrum miasta i wali od nich burakami w promieniu 10 km.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 16:16
0
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
[/quote]
Żuk byl WICEMINISTREM SKARBU i jest bezpośrednio odpowiedzialny za likwidację cukrowni.

Zaklady produkcyjne niemieckiego potentata chemicznego BASF znajduje wie m.in w 160 tysięcznym mieście Ludwigshafen nad Renem. Zaklady Volkswagena znajduja się m.in w Wolfsburgu a w Polsce w Poznaniu. Więc jak sie nie znasz na poruszanym temacie, to sie nie wypowiadaj
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:04
0
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 15:58
0
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców Lublina i okolic. Nie pamiętacie kto lobbował za zamknięciem oddziału w LBN, żeby uchronić zakłady w kujawsko-pomorskim - poseł Mojzesowicz oraz poseł Jurgiel??
jakbyście choć trochę znali się na zagadnieniach prawa handlowego głąby to wiedzielibyście, ze ministerstwo Skarbu jest właścicielem Spółki ale nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd. Radzę przed pisaniem durnot więcej czytać fachowej literatury, mniej prawicowej prasy.
[/quote]
Do <"deb***a">

Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin 0 0

W środę na Arenie odbyły się konferencje prasowe czterech zespołów, które w najbliższych dniach rozegrają swoje mecze w Lublinie. Dla dziennikarzy była to też pierwsza okazja do poznania mistrzostw świata od kuchni

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo]
film

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo] 1 0

Rozmowa z Grzegorzem Kołodziejem z Zakładu Hydrologii i Klimatologii UMCS.

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin
24 maja 2019, 19:00

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Jolka Sip z zespołem.

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti
24 maja 2019, 19:00

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert promujący pierwszą płytę formacji Wiśnia Bakajoko. Z tej okazji w Lublinie wystąpi także galeria zaproszonych gości.

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia]

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia] 0 1

W środę w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie wręczono stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego wsparcie finansowe trafi do 142 osób. Łącznie będzie to 144 800 złotych.

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo)
film

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo) 0 0

Po Słowianach i Wikingach czas na nowych wojowników i nowy teren działań. Premiera dodatku Ancestors Legacy: Podbój Saladyna.

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski
galeria
film

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski 8 20

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna namawiał w środę w Białej Podlaskiej do pójścia na wybory 26 maja. Towarzyszyła mu liczna delegacja czołowych polityków tej partii.

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach
film

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach 5 1

– Rada Stała podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych i na sytuację, którą w tej chwili przeżywamy, także tę sytuację, której świadectwo otrzymaliśmy w filmie pana Sekielskiego – oświadczył prymas Polski abp Wojciech Polak po zakończeniu obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Jej głównym tematem były działania Kościoła dla ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych.

Najwyższy poziom zagrożenia powodziowego dla pięciu województw
film

Najwyższy poziom zagrożenia powodziowego dla pięciu województw 0 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił trzeci, najwyższy poziom zagrożenia powodziowego na terenie południowych województw. Meteorolodzy zapowiadają również dalsze opady deszczu.

Kazimierz Dolny: Eksplozje na wyspie i pękające wały nad Wisłą [zdjęcia]
galeria

Kazimierz Dolny: Eksplozje na wyspie i pękające wały nad Wisłą [zdjęcia] 35 3