Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2010 r.
1:01
Edytuj ten wpis

Wyniki wyborów w Lublinie. Krzysztof Żuk został prezydentem (wideo)

Autor: Zdjęcie autora drs łm jotem
0 93 A A

Dotychczasowy zastępca prezydenta, Krzysztof Żuk został nowym prezydentem Lublina. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane ze 100 proc. lokali wyborczych w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żuk zdobył 54,65 proc głosów. Jego konkurent, Lech Sprawka - 45,35 proc. Frekwencja w Lublinie wyniosła 32,01 proc. Na Lubelszczyźnie 39,64, natomiast w Polsce 35,31 proc.

- Chciałem podziękować mieszkańcom Lublina. Zapewniam, że będzie dobra współpraca między mną a PiS, które ma większość w Radzie Miasta. Tego potrzebuje nasze miasto. Moja osoba jest gwarantem, że będę szukał takiego porozumienia. Dziękuje pani Izabelli Sierakowskiej i Zbigniewowi Wojciechowskiemu za poparcie - powiedział w TVP Żuk.

- Otrzymałem bardzo dobry wynik - mówił z kolei tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników kandydat PiS. - Szczególnie przy tak silnej opozycji, mam tu na myśli m.in poparcie udzielone przez Izabellę Sierakowską i Zbigniewa Wojciechowskiego. Mój wynik przełoży się na dalsze budowanie pozycji naszego ugrupowania.

Adam Wasilewski, odchodzący prezydent Lublina jest zadowolony z wyniku wyborów. Podkreśla, że sam namawiał Krzysztofa Żuka, by wystartował w wyborach. - Jestem przekonany, że to jest bardzo dobry wybór dla Lublina, nastąpi kontynuacja tego, co razem zaczynaliśmy - Mówi Adam Wasilewski.


Sztab wyborczy Krzysztofa Żuka:

Wideo: Marcin Mykietyn

Sztab wyborczy Lecha Sprawki:

Wideo: dziennikwschodni /modo
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 6 grudnia 2010 r. o 20:24
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[/quote]

Jak sam piszesz pan Żuk był wiceministrem a więc nie on podejmował decyzje.
Jak dalej jesteś taki pewny że to pan Żuk zlikwidował Cukrownię to weź mi podaj jakiś dokument na ten temat z jego podpisem. Decyzję podjęła KSC S.A a ministerstwo klepnęło bo bali się KE. wiesz co to KE?? To oni podjęli decyzję o redukcji produkcji cukru UE i padło na nas, a że nikt nie chciał pomóc lubelskiemu oddziałowi Cukrowni to już inna bajka. Gdzie wtedy był pan Sprawka - odśnieżał podjazd do szkoły?? a pani Sierakowska - co wtedy robiła?? napisała jedną interpelację do ministra i tyle??

Pisowczyku, spytaj wspomnianego Mojzesowicza i Jurgiela czemu nie wstawili się za Lublinem tylko lobbowali za cukrowniami w kujawsko-pomorskim. Czemu jesteś taki jednostronny i uprzedzony do jednej osoby?? Tylko dlatego, że startował z PO?? Jak twój PiS tak kocha Lubelszczyznę to dlaczego nic dla niej nie zrobił jeszcze?? Czemu nie ratowali Cukrowni, jako opozycja nie mieli głosu?? Albo po prostu mieli to w du***??
Poczytaj sobie:
http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-funkcjonowania-cukrowni-quot-lublin-quot

http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-zapowiedzi-likwidacji-cukrowni-lublin-sa

Mariano, proszę cię powiedz wprost, ze nie lubisz pana Żuka tylko z powodu konotacji politycznych. Nie lubiłbyś go nawet gdyby wygrał wybory mając 90% poparcia. Przyznaj się -oceniasz ludzi po przynależności partyjnej a nie po tym jakim ekspertem i urzędnikiem jest. Typowa postawa ludzi z wypranym mózgiem przez gazety, TV i internet.

Nara gościu, nie chce mi się z tobą gadać - ja z plebsu nie dorosłem chyba do dyskusji ze znawcą prawa, gospodarki i przemian własnościowych. Idę odśnieżę podjazd, żeby rano szybciej do pracy dotrzeć.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale n... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 18:14
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na plus. Ja jestem innego zdania, uważam ze w obecnej chwili dla Lublina liczy się każda zlotówka, choćby śmierdząca
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 18:09
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotnie masz rację, tereny te zaslugiwaly na inne zagospodarowanie. jednak nie kosztem potencjalu gospodarczego Lublina. Z tym spiskiem pozwolilem sobie zażartować, jednak pomysl wydania kilkudziesięciu milionów zlotych na budowę stadionu w miejscu cukrowni, w chwili, gdy Lublin jest poważnie zadlużony jest ogromnym blędem, który zdecyduje o randze Lublina za kilka lat
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotni... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 18:01
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 17:46
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.


– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
[/quote]

Ile ty lat żyjesz w tym świecie. Jeżeli dla ciebie slowa wiceministra, ze "jego nie przekonuje taka argumentacja i będzie żądal poglębienia analiz" są tak przekonywujące i w nie wierzysz to naprawdę dziwię się tobie. Przecież taka osoba nie może powiedzieć wprost: "mam w du*** to, ze wam sie nie podoba likwidacja cukrowni ale jak tak zrobie bo tak uważam" bo polityk potrzebuje poparcia od ludnosci. W podobny sposób zlikwidowano cukrownie w szczebrzeszynie i w przeworsku. W tych przypadkach też wszyscy na czele z ministrami skarbu "walczyli" o utrzymanie tych cukrowni a jednak "ktoś" je zlikwidowal.


Krzysztof Żuk urodzil się w Krasnymstawie. Zastanów się dlaczego nie zlikwidowano wlaśnie cukrowni w Krasnymstawie tylko w Lublinie. Dywersant pier...
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji za... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 16:41
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.

Ostateczna opinia ministerstwa ma być gotowa w piątek. Wtedy być może zapadną jakieś decyzje. Sprawą restrukturyzacji KSC i likwidacją Cukrowni Lublin zajmą się także posłowie na komisji rolnictwa.

Do wczorajszego wieczora nie otrzymaliśmy – mimo zapewnień –oficjalnego stanowiska KSC. Nieoficjalnie wiemy, że zarząd spółki chce zamknąć Cukrownię Lublin, zdemontować linię produkcyjną i zburzyć budynki.

Związkowcy zawiązali Komitet w Obronie Cukrowni Lublin i spot­kali się z Genowefą Tokarską, wojewodą lubelskim.

– Będziemy monitować do ministra skarbu z wnioskiem o wstrzymanie tego procesu – zapowiada wojewoda.

W obronie zakładu stanął też prezydent Lublina Adam Wasilewski. Jego zdaniem znaczenie lubelskich cukrowni jest minimalizowane w KSC, a w opinii cukrowników, kierownictwo spółki realizuje reformę kosztem swych najlepszych zakładów. W tym roku Cukrownia Lublin została przez niezależnych ekspertów najwyżej oceniona ze wszystkich 27 zakładów KSC.

– Dla nas decyzja o zakończeniu produkcji jest niezrozumiała, nielogiczna i nie do przyjęcia – mówi Artur Kotyra, przewodniczący Komitetu w Obronie Cukrowni Lublin.

– Oczekujemy jej cofnięcia – dodaje Jerzy Stępkowski, przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej Cukrowni Lublin.

– Występujemy w obronie miejsc pracy dla 395 pracowników.

Związkowcy liczą na pomoc lubelskich parlamentarzystów: – Potrzebne nam jest teraz silne wsparcie – dodaje Artur Kotyra.

Lobbowanie polityków z województwa kujawsko-pomorskiego spowodowało, że kosztem Lublina dofinansowano cukrownie w Kruszwicy i Nakle. Chociaż ustępują lubelskiej pod względem wyposażenia i jakości produkowanego cukru – likwidacja im nie grozi.

Nasze śledztwo wskazuje, że za lobbowaniem na korzyść Kruszwicy i Nakła mogli stać politycy PiS-u – pochodzący z Bydgoszczy Wojciech Mojzesowicz oraz wspierający go Krzysztof Jurgiel, kojarzony z Białostocczyzną.

– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żu... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 16:33
Taaa... i te zakłady są w centrum miasta i wali od nich burakami w promieniu 10 km.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 16:16
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
[/quote]
Żuk byl WICEMINISTREM SKARBU i jest bezpośrednio odpowiedzialny za likwidację cukrowni.

Zaklady produkcyjne niemieckiego potentata chemicznego BASF znajduje wie m.in w 160 tysięcznym mieście Ludwigshafen nad Renem. Zaklady Volkswagena znajduja się m.in w Wolfsburgu a w Polsce w Poznaniu. Więc jak sie nie znasz na poruszanym temacie, to sie nie wypowiadaj
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 16:04
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 15:58
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców Lublina i okolic. Nie pamiętacie kto lobbował za zamknięciem oddziału w LBN, żeby uchronić zakłady w kujawsko-pomorskim - poseł Mojzesowicz oraz poseł Jurgiel??
jakbyście choć trochę znali się na zagadnieniach prawa handlowego głąby to wiedzielibyście, ze ministerstwo Skarbu jest właścicielem Spółki ale nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd. Radzę przed pisaniem durnot więcej czytać fachowej literatury, mniej prawicowej prasy.
[/quote]
Do <"deb***a">

Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców ... rozwiń
Avatar
gość / 6 grudnia 2010 r. o 20:24
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[/quote]

Jak sam piszesz pan Żuk był wiceministrem a więc nie on podejmował decyzje.
Jak dalej jesteś taki pewny że to pan Żuk zlikwidował Cukrownię to weź mi podaj jakiś dokument na ten temat z jego podpisem. Decyzję podjęła KSC S.A a ministerstwo klepnęło bo bali się KE. wiesz co to KE?? To oni podjęli decyzję o redukcji produkcji cukru UE i padło na nas, a że nikt nie chciał pomóc lubelskiemu oddziałowi Cukrowni to już inna bajka. Gdzie wtedy był pan Sprawka - odśnieżał podjazd do szkoły?? a pani Sierakowska - co wtedy robiła?? napisała jedną interpelację do ministra i tyle??

Pisowczyku, spytaj wspomnianego Mojzesowicza i Jurgiela czemu nie wstawili się za Lublinem tylko lobbowali za cukrowniami w kujawsko-pomorskim. Czemu jesteś taki jednostronny i uprzedzony do jednej osoby?? Tylko dlatego, że startował z PO?? Jak twój PiS tak kocha Lubelszczyznę to dlaczego nic dla niej nie zrobił jeszcze?? Czemu nie ratowali Cukrowni, jako opozycja nie mieli głosu?? Albo po prostu mieli to w du***??
Poczytaj sobie:
http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-funkcjonowania-cukrowni-quot-lublin-quot

http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-zapowiedzi-likwidacji-cukrowni-lublin-sa

Mariano, proszę cię powiedz wprost, ze nie lubisz pana Żuka tylko z powodu konotacji politycznych. Nie lubiłbyś go nawet gdyby wygrał wybory mając 90% poparcia. Przyznaj się -oceniasz ludzi po przynależności partyjnej a nie po tym jakim ekspertem i urzędnikiem jest. Typowa postawa ludzi z wypranym mózgiem przez gazety, TV i internet.

Nara gościu, nie chce mi się z tobą gadać - ja z plebsu nie dorosłem chyba do dyskusji ze znawcą prawa, gospodarki i przemian własnościowych. Idę odśnieżę podjazd, żeby rano szybciej do pracy dotrzeć.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale n... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 18:14
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na plus. Ja jestem innego zdania, uważam ze w obecnej chwili dla Lublina liczy się każda zlotówka, choćby śmierdząca
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 18:09
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotnie masz rację, tereny te zaslugiwaly na inne zagospodarowanie. jednak nie kosztem potencjalu gospodarczego Lublina. Z tym spiskiem pozwolilem sobie zażartować, jednak pomysl wydania kilkudziesięciu milionów zlotych na budowę stadionu w miejscu cukrowni, w chwili, gdy Lublin jest poważnie zadlużony jest ogromnym blędem, który zdecyduje o randze Lublina za kilka lat
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotni... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 18:01
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 17:46
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.


– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
[/quote]

Ile ty lat żyjesz w tym świecie. Jeżeli dla ciebie slowa wiceministra, ze "jego nie przekonuje taka argumentacja i będzie żądal poglębienia analiz" są tak przekonywujące i w nie wierzysz to naprawdę dziwię się tobie. Przecież taka osoba nie może powiedzieć wprost: "mam w du*** to, ze wam sie nie podoba likwidacja cukrowni ale jak tak zrobie bo tak uważam" bo polityk potrzebuje poparcia od ludnosci. W podobny sposób zlikwidowano cukrownie w szczebrzeszynie i w przeworsku. W tych przypadkach też wszyscy na czele z ministrami skarbu "walczyli" o utrzymanie tych cukrowni a jednak "ktoś" je zlikwidowal.


Krzysztof Żuk urodzil się w Krasnymstawie. Zastanów się dlaczego nie zlikwidowano wlaśnie cukrowni w Krasnymstawie tylko w Lublinie. Dywersant pier...
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji za... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 16:41
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.

Ostateczna opinia ministerstwa ma być gotowa w piątek. Wtedy być może zapadną jakieś decyzje. Sprawą restrukturyzacji KSC i likwidacją Cukrowni Lublin zajmą się także posłowie na komisji rolnictwa.

Do wczorajszego wieczora nie otrzymaliśmy – mimo zapewnień –oficjalnego stanowiska KSC. Nieoficjalnie wiemy, że zarząd spółki chce zamknąć Cukrownię Lublin, zdemontować linię produkcyjną i zburzyć budynki.

Związkowcy zawiązali Komitet w Obronie Cukrowni Lublin i spot­kali się z Genowefą Tokarską, wojewodą lubelskim.

– Będziemy monitować do ministra skarbu z wnioskiem o wstrzymanie tego procesu – zapowiada wojewoda.

W obronie zakładu stanął też prezydent Lublina Adam Wasilewski. Jego zdaniem znaczenie lubelskich cukrowni jest minimalizowane w KSC, a w opinii cukrowników, kierownictwo spółki realizuje reformę kosztem swych najlepszych zakładów. W tym roku Cukrownia Lublin została przez niezależnych ekspertów najwyżej oceniona ze wszystkich 27 zakładów KSC.

– Dla nas decyzja o zakończeniu produkcji jest niezrozumiała, nielogiczna i nie do przyjęcia – mówi Artur Kotyra, przewodniczący Komitetu w Obronie Cukrowni Lublin.

– Oczekujemy jej cofnięcia – dodaje Jerzy Stępkowski, przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej Cukrowni Lublin.

– Występujemy w obronie miejsc pracy dla 395 pracowników.

Związkowcy liczą na pomoc lubelskich parlamentarzystów: – Potrzebne nam jest teraz silne wsparcie – dodaje Artur Kotyra.

Lobbowanie polityków z województwa kujawsko-pomorskiego spowodowało, że kosztem Lublina dofinansowano cukrownie w Kruszwicy i Nakle. Chociaż ustępują lubelskiej pod względem wyposażenia i jakości produkowanego cukru – likwidacja im nie grozi.

Nasze śledztwo wskazuje, że za lobbowaniem na korzyść Kruszwicy i Nakła mogli stać politycy PiS-u – pochodzący z Bydgoszczy Wojciech Mojzesowicz oraz wspierający go Krzysztof Jurgiel, kojarzony z Białostocczyzną.

– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żu... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 16:33
Taaa... i te zakłady są w centrum miasta i wali od nich burakami w promieniu 10 km.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 16:16
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
[/quote]
Żuk byl WICEMINISTREM SKARBU i jest bezpośrednio odpowiedzialny za likwidację cukrowni.

Zaklady produkcyjne niemieckiego potentata chemicznego BASF znajduje wie m.in w 160 tysięcznym mieście Ludwigshafen nad Renem. Zaklady Volkswagena znajduja się m.in w Wolfsburgu a w Polsce w Poznaniu. Więc jak sie nie znasz na poruszanym temacie, to sie nie wypowiadaj
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 r. o 16:04
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 r. o 15:58
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców Lublina i okolic. Nie pamiętacie kto lobbował za zamknięciem oddziału w LBN, żeby uchronić zakłady w kujawsko-pomorskim - poseł Mojzesowicz oraz poseł Jurgiel??
jakbyście choć trochę znali się na zagadnieniach prawa handlowego głąby to wiedzielibyście, ze ministerstwo Skarbu jest właścicielem Spółki ale nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd. Radzę przed pisaniem durnot więcej czytać fachowej literatury, mniej prawicowej prasy.
[/quote]
Do <"deb***a">

Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!