Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2010 r.
1:01
Edytuj ten wpis

Wyniki wyborów w Lublinie. Krzysztof Żuk został prezydentem (wideo)

Autor: Zdjęcie autora drs łm jotem
0 93 A A

Dotychczasowy zastępca prezydenta, Krzysztof Żuk został nowym prezydentem Lublina. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane ze 100 proc. lokali wyborczych w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żuk zdobył 54,65 proc głosów. Jego konkurent, Lech Sprawka - 45,35 proc. Frekwencja w Lublinie wyniosła 32,01 proc. Na Lubelszczyźnie 39,64, natomiast w Polsce 35,31 proc.

- Chciałem podziękować mieszkańcom Lublina. Zapewniam, że będzie dobra współpraca między mną a PiS, które ma większość w Radzie Miasta. Tego potrzebuje nasze miasto. Moja osoba jest gwarantem, że będę szukał takiego porozumienia. Dziękuje pani Izabelli Sierakowskiej i Zbigniewowi Wojciechowskiemu za poparcie - powiedział w TVP Żuk.

- Otrzymałem bardzo dobry wynik - mówił z kolei tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników kandydat PiS. - Szczególnie przy tak silnej opozycji, mam tu na myśli m.in poparcie udzielone przez Izabellę Sierakowską i Zbigniewa Wojciechowskiego. Mój wynik przełoży się na dalsze budowanie pozycji naszego ugrupowania.

Adam Wasilewski, odchodzący prezydent Lublina jest zadowolony z wyniku wyborów. Podkreśla, że sam namawiał Krzysztofa Żuka, by wystartował w wyborach. - Jestem przekonany, że to jest bardzo dobry wybór dla Lublina, nastąpi kontynuacja tego, co razem zaczynaliśmy - Mówi Adam Wasilewski.


Sztab wyborczy Krzysztofa Żuka:

Wideo: Marcin Mykietyn

Sztab wyborczy Lecha Sprawki:

Wideo: dziennikwschodni /modo

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 6 grudnia 2010 o 20:24
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[/quote]

Jak sam piszesz pan Żuk był wiceministrem a więc nie on podejmował decyzje.
Jak dalej jesteś taki pewny że to pan Żuk zlikwidował Cukrownię to weź mi podaj jakiś dokument na ten temat z jego podpisem. Decyzję podjęła KSC S.A a ministerstwo klepnęło bo bali się KE. wiesz co to KE?? To oni podjęli decyzję o redukcji produkcji cukru UE i padło na nas, a że nikt nie chciał pomóc lubelskiemu oddziałowi Cukrowni to już inna bajka. Gdzie wtedy był pan Sprawka - odśnieżał podjazd do szkoły?? a pani Sierakowska - co wtedy robiła?? napisała jedną interpelację do ministra i tyle??

Pisowczyku, spytaj wspomnianego Mojzesowicza i Jurgiela czemu nie wstawili się za Lublinem tylko lobbowali za cukrowniami w kujawsko-pomorskim. Czemu jesteś taki jednostronny i uprzedzony do jednej osoby?? Tylko dlatego, że startował z PO?? Jak twój PiS tak kocha Lubelszczyznę to dlaczego nic dla niej nie zrobił jeszcze?? Czemu nie ratowali Cukrowni, jako opozycja nie mieli głosu?? Albo po prostu mieli to w du***??
Poczytaj sobie:
http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-funkcjonowania-cukrowni-quot-lublin-quot

http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-zapowiedzi-likwidacji-cukrowni-lublin-sa

Mariano, proszę cię powiedz wprost, ze nie lubisz pana Żuka tylko z powodu konotacji politycznych. Nie lubiłbyś go nawet gdyby wygrał wybory mając 90% poparcia. Przyznaj się -oceniasz ludzi po przynależności partyjnej a nie po tym jakim ekspertem i urzędnikiem jest. Typowa postawa ludzi z wypranym mózgiem przez gazety, TV i internet.

Nara gościu, nie chce mi się z tobą gadać - ja z plebsu nie dorosłem chyba do dyskusji ze znawcą prawa, gospodarki i przemian własnościowych. Idę odśnieżę podjazd, żeby rano szybciej do pracy dotrzeć.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale n... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:14
0
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na plus. Ja jestem innego zdania, uważam ze w obecnej chwili dla Lublina liczy się każda zlotówka, choćby śmierdząca
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:09
0
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotnie masz rację, tereny te zaslugiwaly na inne zagospodarowanie. jednak nie kosztem potencjalu gospodarczego Lublina. Z tym spiskiem pozwolilem sobie zażartować, jednak pomysl wydania kilkudziesięciu milionów zlotych na budowę stadionu w miejscu cukrowni, w chwili, gdy Lublin jest poważnie zadlużony jest ogromnym blędem, który zdecyduje o randze Lublina za kilka lat
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotni... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 18:01
0
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 17:46
0
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.


– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
[/quote]

Ile ty lat żyjesz w tym świecie. Jeżeli dla ciebie slowa wiceministra, ze "jego nie przekonuje taka argumentacja i będzie żądal poglębienia analiz" są tak przekonywujące i w nie wierzysz to naprawdę dziwię się tobie. Przecież taka osoba nie może powiedzieć wprost: "mam w du*** to, ze wam sie nie podoba likwidacja cukrowni ale jak tak zrobie bo tak uważam" bo polityk potrzebuje poparcia od ludnosci. W podobny sposób zlikwidowano cukrownie w szczebrzeszynie i w przeworsku. W tych przypadkach też wszyscy na czele z ministrami skarbu "walczyli" o utrzymanie tych cukrowni a jednak "ktoś" je zlikwidowal.


Krzysztof Żuk urodzil się w Krasnymstawie. Zastanów się dlaczego nie zlikwidowano wlaśnie cukrowni w Krasnymstawie tylko w Lublinie. Dywersant pier...
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji za... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:41
0
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.

Ostateczna opinia ministerstwa ma być gotowa w piątek. Wtedy być może zapadną jakieś decyzje. Sprawą restrukturyzacji KSC i likwidacją Cukrowni Lublin zajmą się także posłowie na komisji rolnictwa.

Do wczorajszego wieczora nie otrzymaliśmy – mimo zapewnień –oficjalnego stanowiska KSC. Nieoficjalnie wiemy, że zarząd spółki chce zamknąć Cukrownię Lublin, zdemontować linię produkcyjną i zburzyć budynki.

Związkowcy zawiązali Komitet w Obronie Cukrowni Lublin i spot­kali się z Genowefą Tokarską, wojewodą lubelskim.

– Będziemy monitować do ministra skarbu z wnioskiem o wstrzymanie tego procesu – zapowiada wojewoda.

W obronie zakładu stanął też prezydent Lublina Adam Wasilewski. Jego zdaniem znaczenie lubelskich cukrowni jest minimalizowane w KSC, a w opinii cukrowników, kierownictwo spółki realizuje reformę kosztem swych najlepszych zakładów. W tym roku Cukrownia Lublin została przez niezależnych ekspertów najwyżej oceniona ze wszystkich 27 zakładów KSC.

– Dla nas decyzja o zakończeniu produkcji jest niezrozumiała, nielogiczna i nie do przyjęcia – mówi Artur Kotyra, przewodniczący Komitetu w Obronie Cukrowni Lublin.

– Oczekujemy jej cofnięcia – dodaje Jerzy Stępkowski, przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej Cukrowni Lublin.

– Występujemy w obronie miejsc pracy dla 395 pracowników.

Związkowcy liczą na pomoc lubelskich parlamentarzystów: – Potrzebne nam jest teraz silne wsparcie – dodaje Artur Kotyra.

Lobbowanie polityków z województwa kujawsko-pomorskiego spowodowało, że kosztem Lublina dofinansowano cukrownie w Kruszwicy i Nakle. Chociaż ustępują lubelskiej pod względem wyposażenia i jakości produkowanego cukru – likwidacja im nie grozi.

Nasze śledztwo wskazuje, że za lobbowaniem na korzyść Kruszwicy i Nakła mogli stać politycy PiS-u – pochodzący z Bydgoszczy Wojciech Mojzesowicz oraz wspierający go Krzysztof Jurgiel, kojarzony z Białostocczyzną.

– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żu... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:33
0
Taaa... i te zakłady są w centrum miasta i wali od nich burakami w promieniu 10 km.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 16:16
0
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
[/quote]
Żuk byl WICEMINISTREM SKARBU i jest bezpośrednio odpowiedzialny za likwidację cukrowni.

Zaklady produkcyjne niemieckiego potentata chemicznego BASF znajduje wie m.in w 160 tysięcznym mieście Ludwigshafen nad Renem. Zaklady Volkswagena znajduja się m.in w Wolfsburgu a w Polsce w Poznaniu. Więc jak sie nie znasz na poruszanym temacie, to sie nie wypowiadaj
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:04
0
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 15:58
0
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców Lublina i okolic. Nie pamiętacie kto lobbował za zamknięciem oddziału w LBN, żeby uchronić zakłady w kujawsko-pomorskim - poseł Mojzesowicz oraz poseł Jurgiel??
jakbyście choć trochę znali się na zagadnieniach prawa handlowego głąby to wiedzielibyście, ze ministerstwo Skarbu jest właścicielem Spółki ale nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd. Radzę przed pisaniem durnot więcej czytać fachowej literatury, mniej prawicowej prasy.
[/quote]
Do <"deb***a">

Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców ... rozwiń
Avatar
gość / 6 grudnia 2010 o 20:24
0
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[/quote]

Jak sam piszesz pan Żuk był wiceministrem a więc nie on podejmował decyzje.
Jak dalej jesteś taki pewny że to pan Żuk zlikwidował Cukrownię to weź mi podaj jakiś dokument na ten temat z jego podpisem. Decyzję podjęła KSC S.A a ministerstwo klepnęło bo bali się KE. wiesz co to KE?? To oni podjęli decyzję o redukcji produkcji cukru UE i padło na nas, a że nikt nie chciał pomóc lubelskiemu oddziałowi Cukrowni to już inna bajka. Gdzie wtedy był pan Sprawka - odśnieżał podjazd do szkoły?? a pani Sierakowska - co wtedy robiła?? napisała jedną interpelację do ministra i tyle??

Pisowczyku, spytaj wspomnianego Mojzesowicza i Jurgiela czemu nie wstawili się za Lublinem tylko lobbowali za cukrowniami w kujawsko-pomorskim. Czemu jesteś taki jednostronny i uprzedzony do jednej osoby?? Tylko dlatego, że startował z PO?? Jak twój PiS tak kocha Lubelszczyznę to dlaczego nic dla niej nie zrobił jeszcze?? Czemu nie ratowali Cukrowni, jako opozycja nie mieli głosu?? Albo po prostu mieli to w du***??
Poczytaj sobie:
http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-funkcjonowania-cukrowni-quot-lublin-quot

http://www.gover.pl/k6/poslowie/szczegolyInterpelacji/posel/grad-aleksander/interpelacja/odpowiedz-interpelacja-w-sprawie-zapowiedzi-likwidacji-cukrowni-lublin-sa

Mariano, proszę cię powiedz wprost, ze nie lubisz pana Żuka tylko z powodu konotacji politycznych. Nie lubiłbyś go nawet gdyby wygrał wybory mając 90% poparcia. Przyznaj się -oceniasz ludzi po przynależności partyjnej a nie po tym jakim ekspertem i urzędnikiem jest. Typowa postawa ludzi z wypranym mózgiem przez gazety, TV i internet.

Nara gościu, nie chce mi się z tobą gadać - ja z plebsu nie dorosłem chyba do dyskusji ze znawcą prawa, gospodarki i przemian własnościowych. Idę odśnieżę podjazd, żeby rano szybciej do pracy dotrzeć.
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291647497' post='399876']
Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale n... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:14
0
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na plus. Ja jestem innego zdania, uważam ze w obecnej chwili dla Lublina liczy się każda zlotówka, choćby śmierdząca
Każdy dobry wlodarz miasta stara sie za wszelką cene ściągnąc nowych inwestorów, firmy i przedsiebiorstwa do miasta którym zarządza. W Toruniu i Rzeszowie znajduja się zaklady drobiarskie. Śmierdzi od nich o wiele bardziej niż od cukrowni. Jednak miliony zlotych z podatków od tych zakladów uważane są za badziej istotne od tego smrodu. Czy zatem Lublin w obliczu gigantycznego zadlużenia i niedoinwestowania stać bylo na likwidację cukrowni? Pomijając fakt kto za tym stal, Ty próbujesz na sile udowodnić, ze likwidacja cukrowni przelożyla się na... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 18:09
0
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotnie masz rację, tereny te zaslugiwaly na inne zagospodarowanie. jednak nie kosztem potencjalu gospodarczego Lublina. Z tym spiskiem pozwolilem sobie zażartować, jednak pomysl wydania kilkudziesięciu milionów zlotych na budowę stadionu w miejscu cukrowni, w chwili, gdy Lublin jest poważnie zadlużony jest ogromnym blędem, który zdecyduje o randze Lublina za kilka lat
[quote name='zone' timestamp='1291654893' post='399974']
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
[/quote]
istotni... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 18:01
0
Dzieki Bogu wykryty został spisek...Wszechmocny Żuk dąży do zniszczenia Lublina hahahahahhahhaha
Nie masz zadnego dowodu na poparcie swoich tez tylko snujesz teorie spiskowe.
Kazdy urbanista ci powie ze tereny gdzie jest cukrownia powinny byc inaczej zagospodarowane, ze przez ta cukrownie niszczeje jedna z bardziej malowniczych czesci Lublina.
Ale nie... ty wolisz ciagniczki z burakami i smrod na cale miasto.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 17:46
0
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.


– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
[/quote]

Ile ty lat żyjesz w tym świecie. Jeżeli dla ciebie slowa wiceministra, ze "jego nie przekonuje taka argumentacja i będzie żądal poglębienia analiz" są tak przekonywujące i w nie wierzysz to naprawdę dziwię się tobie. Przecież taka osoba nie może powiedzieć wprost: "mam w du*** to, ze wam sie nie podoba likwidacja cukrowni ale jak tak zrobie bo tak uważam" bo polityk potrzebuje poparcia od ludnosci. W podobny sposób zlikwidowano cukrownie w szczebrzeszynie i w przeworsku. W tych przypadkach też wszyscy na czele z ministrami skarbu "walczyli" o utrzymanie tych cukrowni a jednak "ktoś" je zlikwidowal.


Krzysztof Żuk urodzil się w Krasnymstawie. Zastanów się dlaczego nie zlikwidowano wlaśnie cukrowni w Krasnymstawie tylko w Lublinie. Dywersant pier...
[quote name='zone' timestamp='1291650061' post='399917']
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji za... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:41
0
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żuk. Ministerstwo jest właścicielem KSC, ale nie ma bezpośredniego wpływu na decyzje zarządu spółki: – Argumentacja ekonomiczna dotycząca likwidacji cukrowni mnie nie przekonała. Zażądaliśmy pogłębienia analiz i pokazania kontekstu strategicznego – mówi Żuk.

Ostateczna opinia ministerstwa ma być gotowa w piątek. Wtedy być może zapadną jakieś decyzje. Sprawą restrukturyzacji KSC i likwidacją Cukrowni Lublin zajmą się także posłowie na komisji rolnictwa.

Do wczorajszego wieczora nie otrzymaliśmy – mimo zapewnień –oficjalnego stanowiska KSC. Nieoficjalnie wiemy, że zarząd spółki chce zamknąć Cukrownię Lublin, zdemontować linię produkcyjną i zburzyć budynki.

Związkowcy zawiązali Komitet w Obronie Cukrowni Lublin i spot­kali się z Genowefą Tokarską, wojewodą lubelskim.

– Będziemy monitować do ministra skarbu z wnioskiem o wstrzymanie tego procesu – zapowiada wojewoda.

W obronie zakładu stanął też prezydent Lublina Adam Wasilewski. Jego zdaniem znaczenie lubelskich cukrowni jest minimalizowane w KSC, a w opinii cukrowników, kierownictwo spółki realizuje reformę kosztem swych najlepszych zakładów. W tym roku Cukrownia Lublin została przez niezależnych ekspertów najwyżej oceniona ze wszystkich 27 zakładów KSC.

– Dla nas decyzja o zakończeniu produkcji jest niezrozumiała, nielogiczna i nie do przyjęcia – mówi Artur Kotyra, przewodniczący Komitetu w Obronie Cukrowni Lublin.

– Oczekujemy jej cofnięcia – dodaje Jerzy Stępkowski, przewodniczący Oddziałowej Organizacji Związkowej Cukrowni Lublin.

– Występujemy w obronie miejsc pracy dla 395 pracowników.

Związkowcy liczą na pomoc lubelskich parlamentarzystów: – Potrzebne nam jest teraz silne wsparcie – dodaje Artur Kotyra.

Lobbowanie polityków z województwa kujawsko-pomorskiego spowodowało, że kosztem Lublina dofinansowano cukrownie w Kruszwicy i Nakle. Chociaż ustępują lubelskiej pod względem wyposażenia i jakości produkowanego cukru – likwidacja im nie grozi.

Nasze śledztwo wskazuje, że za lobbowaniem na korzyść Kruszwicy i Nakła mogli stać politycy PiS-u – pochodzący z Bydgoszczy Wojciech Mojzesowicz oraz wspierający go Krzysztof Jurgiel, kojarzony z Białostocczyzną.

– Zapomnijmy na chwilę, że poseł Mojzesowicz jest członkiem PiS – powiedział Kurierowi poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS. – Pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. To, że wspierał zakłady w swoim sąsiedztwie nie może nikogo dziwić. Dla nas najważniejsza jest teraz Cukrownia Lublin. To nie jest pierwsza próba jej likwidacji. Przez dwa lata udawało nam się skutecznie jej bronić. Lubelscy parlamentarzyści PiS złożą pismo o unieważnienie decyzji zarządu KSC.
artkuł z Kuriera jeszcze przed podjeciem decyzji o likwidacji:


Prezydent Lublina, wojewoda i lubelscy parlamentarzyści będą walczyć o Cukrownię Lublin. Nie zgadzają się z decyzją o zlikwidowaniu zakładu, o czym zawiadomili ministra skarbu państwa. Ministerstwo ma wątpliwości, czy likwidacja lubelskiej firmy jest uzasadniona ekonomicznie.

Wczoraj z przedstawicielami Krajowej Spółki Cukrowej, która zdecydowała o likwidacji zakładu, spotkał się wiceminister skarbu i były zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Żu... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:33
0
Taaa... i te zakłady są w centrum miasta i wali od nich burakami w promieniu 10 km.
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 16:16
0
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
[/quote]
Żuk byl WICEMINISTREM SKARBU i jest bezpośrednio odpowiedzialny za likwidację cukrowni.

Zaklady produkcyjne niemieckiego potentata chemicznego BASF znajduje wie m.in w 160 tysięcznym mieście Ludwigshafen nad Renem. Zaklady Volkswagena znajduja się m.in w Wolfsburgu a w Polsce w Poznaniu. Więc jak sie nie znasz na poruszanym temacie, to sie nie wypowiadaj
[quote name='zone' timestamp='1291647893' post='399884']
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie... rozwiń
Avatar
zone / 6 grudnia 2010 o 16:04
0
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne...
A to dobre... Czyli Żuk był w radzie nadzorczej Krajowej Spółki Cukrowej S.A.??? Tak??
Nowoczesne miasta nie posiadaja zakladow produkcyjnych w centrum! Zwłaszcza uprzykrzajacych zycie mieszkancow.
Litości, po ch.. ta cukrownia w centrum miasta. I jeszcze widok ciagniczków jezdzacych ul. Krochmalną czy Jana Pawała, zostawiających buraki na jezdni.... hehe nie ma co... to była dopiero wieś. Czlowieku pokaż mi na zachodzie jakieś miasto gdzie w centrum znajduja sie tak duże zakłady produkcyjne... rozwiń
Avatar
marianoitaliano / 6 grudnia 2010 o 15:58
0
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców Lublina i okolic. Nie pamiętacie kto lobbował za zamknięciem oddziału w LBN, żeby uchronić zakłady w kujawsko-pomorskim - poseł Mojzesowicz oraz poseł Jurgiel??
jakbyście choć trochę znali się na zagadnieniach prawa handlowego głąby to wiedzielibyście, ze ministerstwo Skarbu jest właścicielem Spółki ale nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd. Radzę przed pisaniem durnot więcej czytać fachowej literatury, mniej prawicowej prasy.
[/quote]
Do <"deb***a">

Krzysztof Żuk byl wiceministrem skarbu w tym czasie kiedy podejmowano decyzję o likwidacji cukrowni. Jako Lublinianin mógl zaproponować inne rozwiązanie, cukrwnie jednak zlikwidowano a teraz okazuje się ze byl to bląd bo ceny cukru poszybowaly w górę.

MS nie ma wplywu na decyzję zarządu spólki? A kto zasiada w Radzie Nadzorczej? Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu. Jakbys mial troche pojecia o prawie handlowym to byś wiedzial. Ale najwyraźniej nie masz takiego pojęcia. Nie znam przypadku, zeby prezes spólki zrobil coś wbrew woli jej wlaściciela, bo jeżeli tak by się stalo, wylecial by odrazu.
[quote name='Elessar' timestamp='1291647357' post='399871']
do wszystkich deb***i piszących że to miasto zamknęło Cukrownię - wytłumaczcie mi proszę jakim cudem UM miał wpływ na decyzje Spółki Skarbu Państwa?? No, czekam na odpowiedzi krzykaczy niezadowolonych z wyników demokratycznych wyborów. Tyle czasu siedzicie przed kompami pisząc durne komentarze to możecie sprawdzić fakty jak to było naprawdę z zamknięciem Cukrowni, a nie swoją niewiedzą i ignorancją pogłębiacie dezinformację mieszkańców ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!