Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2008 r.
10:06
Edytuj ten wpis

Wypowiadamy wojnę korkom na ulicach (wideo, mapa)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Skończyły się wakacje i zaczął się komunikacyjny horror. Kierowcy stoją w korkach i klną, a mundurowych jak na lekarstwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jeśli trzeba, to będziemy kierować ruchem - deklaruje policja.

Pani Maria mieszka przy Glinianej. - Jak sobie pomyślę o korkach na Nadbystrzyckiej, to zostawiam auto w garażu i do pracy idę piechotą. Nie chcę się denerwować - mówi.

Wraz z końcem wakacji do Lublina wróciły korki. Przed każdym światłami ustawiają się długie kolejki samochodów.

- Rano najgorzej jest na skrzyżowaniach Głęboka-Filaretów, Narutowicza - Głęboka, Spółdzielczości Pracy - Związkowa, Północna-Jaczewskiego, Nadbystrzycka-Krochmalna, Krochmalna-Diamentowa. Na tym ostatnim rondzie dzieją się cuda, bo duży ruch nakłada się na remont - mówi Jan Skowronek, szef Radio Taxi "Dwójki”. - Po południu natomiast najbardziej doskwierają kierowcom skrzyżowania Piłsudskiego-Narutowicza-Lipowa, Narutowicza-Głęboka-Nadbystrzycka, Trzeciego Maja-Radziwiłowska i oczywiście słynna Spółdzielczości Pracy - Związkowa.


Wyświetl większą mapę


Od korków się nie ucieknie, ale można je skrócić.

- W godzinach szczytu na tych skrzyżowaniach ruchem powinni kierować policjanci. Wtedy korki byłby mniejsze - dodaje Skowronek.



Co na to policja? - Jeśli jest taka potrzeba, to skierujemy naszych ludzi na najbardziej zakorkowane skrzyżowania. Policjanci będą kierowali ruchem w godzinach największego natężenia ruchu, pomiędzy 7- 9 i 14-16 - deklaruje nadkomisarz Marek Toporowski, szef sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. - Ale jeśli policjanci będą musieli pojechać do obsługi wypadku lub kolizji, to zejdą ze skrzyżowań - dodaje nadkomisarz Toporowski.

- Szkoda że policja tak późno wpadła na ten pomysł. W Warszawie już od dawna w godzinach szczytu na najbardziej zatłoczonych skrzyżowaniach stoją mundurowi i kierują ruchem. Poza tym policjanci mają motocykle i mogliby płynnie rozładowywać korki, monitorując na bieżąco sytuację na głównych skrzyżowaniach Lublina - podpowiada Jan Włodarczyk, kierowca z Lublina.

Dziś rano sprawdzimy, czy policjanci pojawili się na najbardziej zatłoczonych skrzyżowaniach.

Gdzie jeszcze powinni się pojawić policjanci? Wypowiedź się na FORUM, dzwoń lub pisz: tel. 081 462-68-38
puzio@dziennikwschodni.pl

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Karol~ / 4 maja 2009 o 12:08
0
Ludzie ! Co tu gadac,
OBWODNICA, OBWODNICA !!!
Przez 20 lat jakie minely od 1989 roku juz mozna bylo wybudowac 3 obwodnice.
Nawet jesli to w gestii GDDKiA to gdzie jest lobbing naszych lokalnych politykow ???
Avatar
Robi / 5 września 2008 o 09:50
0
abcdefg napisał:
w godzinach 7-9 i 14-16 zakazać wjazdu "elkom" w strefy zatłoczenia .


A nei pomyślałeś, że oni się uczą jeździć, gdzie na polu mają się uczyć poruszać, będą później jeździli po mieście więc niech się teraz dobrze nauczą bo poźniej będziesz ich klął kto ich uczył.

Na korki jest jedno rozwiązanie, myślenie. Widziałem jak kiedyś skrzyżowanie Kompozytorów Polskich - Solidarności zabrakło świateł, horror, nie potraficie jeździć, ma jeden z drugim choćby metr przed sobą bo wjeżdża bo inny idiota wykorzysta lukę i na chama wjedzie, efekt, całe skrzyżowanie stało. Banda ignorantów bez mózgów, nie potraficie jeździć i tyle, nic was nei usporawiedliwia


A nei pomyślałeś, że oni się uczą jeździć, gdzie na polu mają się uczyć poruszać, będą później jeździli po mieście więc niech się teraz dobrze nauczą bo poźniej będziesz ich klął kto ich uczył.

Na korki jest jedno rozwiązanie, myślenie. Widziałem jak kiedyś skrzyżowanie Kompozytorów Polskich - Solidarności zabrakło świateł, horror, nie potraficie jeździć, ma jeden z drugim choćby metr przed sobą bo wjeżdża bo inny idiota wykorzysta lukę i na chama wjedzie, efekt, całe skrzyżowanie stało. Banda ignoran... rozwiń
Avatar
tnt / 3 września 2008 o 15:24
0
Artukuł wrecz super. Panie redaktorze a czy pomyslał pan co może zdziałac policjant na jednym skrzyzowaniu,jezeli drugie też zakorkowane bo jest tyle aut i nie ma obwodnic???? ,korki są wszedzie i bedzie ich wiecej od pażdziernika.Popatrzmy ul.Solidarności,Tysiąclecia, o czym jest rozmowa,.
Napiszcie lepiej gdzie jest obwodnica,? dlaczego ruch tranzytowy puszczony jest przez miasto? Dlaczego w Lublinie ma miejsce skrzyżowanie dwóch strategicznych dróg krajowych?/ ...... proponował bym pomyslec,podobno nie boli. pozdrawiam.
Avatar
abcdefg / 3 września 2008 o 15:08
0
w godzinach 7-9 i 14-16 zakazać wjazdu "elkom" w strefy zatłoczenia .
Avatar
mario / 3 września 2008 o 14:07
0
Popieram wszystkich, którzy piszą, iż nasi kierowcy jeżdżą bardzo źle. Kultury jazdy i wzajemnego zaufania nie posiadamy wcale. Wszyscy się spieszą, każdemu o coś chodzi na szosie i trzeba jechać cały czas w nerwach! Przecież można wyjechać z domu trochę wcześniej i pojechać 3 kilometry dalej, ale bez korków. Tylko każdy myśli już, w danej chwili, a nie co będzie za pół godziny, bo po co. Proponuję aby ci, którym się bardzo spieszy, zaczęli jeździć rowerami. Nie stoi się w korkach, a i zdrowie zyskujemy!!! Tym pisaniem wzniecę serię notatek "zwolenników samochodowych" i dobrze!
Pozdrawiam rowerzystów.
Popieram wszystkich, którzy piszą, iż nasi kierowcy jeżdżą bardzo źle. Kultury jazdy i wzajemnego zaufania nie posiadamy wcale. Wszyscy się spieszą, każdemu o coś chodzi na szosie i trzeba jechać cały czas w nerwach! Przecież można wyjechać z domu trochę wcześniej i pojechać 3 kilometry dalej, ale bez korków. Tylko każdy myśli już, w danej chwili, a nie co będzie za pół godziny, bo po co. Proponuję aby ci, którym się bardzo spieszy, zaczęli jeździć rowerami. Nie stoi się w korkach, a i zdrowie zyskujemy!!! Tym pisaniem wzniec... rozwiń
Avatar
RET5555 / 3 września 2008 o 13:22
0
PRZYCZYNA KORKÓW W POLSE I LUBLINIE WYNIKA Z KILKU CZYNIKÓW:1. WĄSKIE GARDŁA, WYNIK REMONTU,PRZEBUDOWY ULICY, U NAS NIE DZIAŁA EFEKT ZAMKA BŁYSKAWICZNEGO,TYPOWY DLA KIEROWCÓW NA ZACHODZIE EUROPY!,CZYLI NAPRZEMIENNEGO WPUSZCZANIA SIE KIEROWCÓW!!-PRZYCZYNA?? TO BARDZO NISKA KULTURA JAZDY KIEROWCÓW W POLSCE, CHAMSTWO,CWANIACTWO, BY ZAJECHAC DRUGIEMU "WROGOWI",NIE TRAKTUJEMY DRUGIEGO KIEROWCY JAK RÓWNOPRAWNEGO UZYTKOWNIKA DROGI,TYLKO RYWALA!!!2. BEZMYŚLNE PLANOWANIE,REALIZAJCJA INWESTYCJI DROGOWYCH PRZEZ URZĘDNIKÓW,WIELE BUBLI NIE MA JAK TO U NAS WINNYCH!!,PARTACTWO ORGANIZACYJNE DOTYKA BOGU DUCHA WINNYCH KIEROWCÓW...DO TEGO ZANIECHANIE WIELU INWESTYCJI KTÓRE UŁATWIŁY BY,PRZEJAZD PRZEZ MIASTO-NP. SKRZYŻOWANIE AL.SOLIDARNOŚCI I SIKORSKIEGO, REMONTY MOSTKÓW NA KROCHMALNEJ, NIE DOKOŃCZONA TRASA ZIELONA, ZANIECHANE PRZEDŁUŻENIE KRĄŃCOWEJ ITD,ITD!!DUŻO BY PISAC,I TAK NIC TO NIE DA... BRAK DECYDENTÓW LUDZI Z WIZJĄ W LUBLINIE I WIELU MIASTACH POLSKI, TO NAJWIĘKSZA BOLĄCZKA!!DECYDENCI PATRZĄ TYLKO KIEDY KOLEJNE WYBORY, JAK SZYBKO ZAROBIĆ, USTAWIĆ SIEBIE I RODZINĘ TYLE!!!DOPÓKI BUDOWA DRÓG BĘDZIE ROBIONA NA ODWAL,DOPÓTY POLSKA BĘDZIE DROGOWYM ZAŚCIANKIEM I BEDZIEMY POBIJAĆ REKORDY ZABITYCH NA TYCH NIBY DROGACH KTÓRE CODZIENNIE PRZYJMUJĄ RUCH KILKUNASTU MLN AUT!!!
PRZYCZYNA KORKÓW W POLSE I LUBLINIE WYNIKA Z KILKU CZYNIKÓW:1. WĄSKIE GARDŁA, WYNIK REMONTU,PRZEBUDOWY ULICY, U NAS NIE DZIAŁA EFEKT ZAMKA BŁYSKAWICZNEGO,TYPOWY DLA KIEROWCÓW NA ZACHODZIE EUROPY!,CZYLI NAPRZEMIENNEGO WPUSZCZANIA SIE KIEROWCÓW!!-PRZYCZYNA?? TO BARDZO NISKA KULTURA JAZDY KIEROWCÓW W POLSCE, CHAMSTWO,CWANIACTWO, BY ZAJECHAC DRUGIEMU "WROGOWI",NIE TRAKTUJEMY DRUGIEGO KIEROWCY JAK RÓWNOPRAWNEGO UZYTKOWNIKA DROGI,TYLKO RYWALA!!!2. BEZMYŚLNE PLANOWANIE,REALIZAJCJA INWESTYCJI DROGOWYCH PRZEZ URZĘDNI... rozwiń
Avatar
znowu ja / 3 września 2008 o 12:39
0
~gość~ napisał:
Widziałem niedawno taką akcję. Policjant regulował, światła nadawały co innego, a kierowcy totalnie nie wiedzieli co robić jedni jechali tak jak kazał policjant inni jak światła, w dodatku korek był z każdej strony - HORROR. Ustawianiem policjantów na skrzyżowaniach nie poszerzymy jezdni, obowodnicę trzeba wybudować i nowe drogi. Ale z drugiej strony parę lat siedziałem we Włoszech - korki jeszcze gorsze, policjantów zero, ludzie na luzie, po prostu liczą się z tym, że jak jest ciasno to i są korki.

Zapomniałem dopisać. Może dziennik zamiast publikować oczywiste oczywistości czyli gdzie są korki, o których wiedzą wszyscy podałby którędy te korki mozna próbować ominąć?

Zapomniałem dopisać. Może dziennik zamiast publikować oczywiste oczywistości czyli gdzie są korki, o których wiedzą wszyscy podałby którędy te korki mozna próbować ominąć? rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 września 2008 o 12:35
0
Widziałem niedawno taką akcję. Policjant regulował, światła nadawały co innego, a kierowcy totalnie nie wiedzieli co robić jedni jechali tak jak kazał policjant inni jak światła, w dodatku korek był z każdej strony - HORROR. Ustawianiem policjantów na skrzyżowaniach nie poszerzymy jezdni, obowodnicę trzeba wybudować i nowe drogi. Ale z drugiej strony parę lat siedziałem we Włoszech - korki jeszcze gorsze, policjantów zero, ludzie na luzie, po prostu liczą się z tym, że jak jest ciasno to i są korki.
Avatar
~Karol~ / 4 maja 2009 o 12:08
0
Ludzie ! Co tu gadac,
OBWODNICA, OBWODNICA !!!
Przez 20 lat jakie minely od 1989 roku juz mozna bylo wybudowac 3 obwodnice.
Nawet jesli to w gestii GDDKiA to gdzie jest lobbing naszych lokalnych politykow ???
Avatar
Robi / 5 września 2008 o 09:50
0
abcdefg napisał:
w godzinach 7-9 i 14-16 zakazać wjazdu "elkom" w strefy zatłoczenia .


A nei pomyślałeś, że oni się uczą jeździć, gdzie na polu mają się uczyć poruszać, będą później jeździli po mieście więc niech się teraz dobrze nauczą bo poźniej będziesz ich klął kto ich uczył.

Na korki jest jedno rozwiązanie, myślenie. Widziałem jak kiedyś skrzyżowanie Kompozytorów Polskich - Solidarności zabrakło świateł, horror, nie potraficie jeździć, ma jeden z drugim choćby metr przed sobą bo wjeżdża bo inny idiota wykorzysta lukę i na chama wjedzie, efekt, całe skrzyżowanie stało. Banda ignorantów bez mózgów, nie potraficie jeździć i tyle, nic was nei usporawiedliwia


A nei pomyślałeś, że oni się uczą jeździć, gdzie na polu mają się uczyć poruszać, będą później jeździli po mieście więc niech się teraz dobrze nauczą bo poźniej będziesz ich klął kto ich uczył.

Na korki jest jedno rozwiązanie, myślenie. Widziałem jak kiedyś skrzyżowanie Kompozytorów Polskich - Solidarności zabrakło świateł, horror, nie potraficie jeździć, ma jeden z drugim choćby metr przed sobą bo wjeżdża bo inny idiota wykorzysta lukę i na chama wjedzie, efekt, całe skrzyżowanie stało. Banda ignoran... rozwiń
Avatar
tnt / 3 września 2008 o 15:24
0
Artukuł wrecz super. Panie redaktorze a czy pomyslał pan co może zdziałac policjant na jednym skrzyzowaniu,jezeli drugie też zakorkowane bo jest tyle aut i nie ma obwodnic???? ,korki są wszedzie i bedzie ich wiecej od pażdziernika.Popatrzmy ul.Solidarności,Tysiąclecia, o czym jest rozmowa,.
Napiszcie lepiej gdzie jest obwodnica,? dlaczego ruch tranzytowy puszczony jest przez miasto? Dlaczego w Lublinie ma miejsce skrzyżowanie dwóch strategicznych dróg krajowych?/ ...... proponował bym pomyslec,podobno nie boli. pozdrawiam.
Avatar
abcdefg / 3 września 2008 o 15:08
0
w godzinach 7-9 i 14-16 zakazać wjazdu "elkom" w strefy zatłoczenia .
Avatar
mario / 3 września 2008 o 14:07
0
Popieram wszystkich, którzy piszą, iż nasi kierowcy jeżdżą bardzo źle. Kultury jazdy i wzajemnego zaufania nie posiadamy wcale. Wszyscy się spieszą, każdemu o coś chodzi na szosie i trzeba jechać cały czas w nerwach! Przecież można wyjechać z domu trochę wcześniej i pojechać 3 kilometry dalej, ale bez korków. Tylko każdy myśli już, w danej chwili, a nie co będzie za pół godziny, bo po co. Proponuję aby ci, którym się bardzo spieszy, zaczęli jeździć rowerami. Nie stoi się w korkach, a i zdrowie zyskujemy!!! Tym pisaniem wzniecę serię notatek "zwolenników samochodowych" i dobrze!
Pozdrawiam rowerzystów.
Popieram wszystkich, którzy piszą, iż nasi kierowcy jeżdżą bardzo źle. Kultury jazdy i wzajemnego zaufania nie posiadamy wcale. Wszyscy się spieszą, każdemu o coś chodzi na szosie i trzeba jechać cały czas w nerwach! Przecież można wyjechać z domu trochę wcześniej i pojechać 3 kilometry dalej, ale bez korków. Tylko każdy myśli już, w danej chwili, a nie co będzie za pół godziny, bo po co. Proponuję aby ci, którym się bardzo spieszy, zaczęli jeździć rowerami. Nie stoi się w korkach, a i zdrowie zyskujemy!!! Tym pisaniem wzniec... rozwiń
Avatar
RET5555 / 3 września 2008 o 13:22
0
PRZYCZYNA KORKÓW W POLSE I LUBLINIE WYNIKA Z KILKU CZYNIKÓW:1. WĄSKIE GARDŁA, WYNIK REMONTU,PRZEBUDOWY ULICY, U NAS NIE DZIAŁA EFEKT ZAMKA BŁYSKAWICZNEGO,TYPOWY DLA KIEROWCÓW NA ZACHODZIE EUROPY!,CZYLI NAPRZEMIENNEGO WPUSZCZANIA SIE KIEROWCÓW!!-PRZYCZYNA?? TO BARDZO NISKA KULTURA JAZDY KIEROWCÓW W POLSCE, CHAMSTWO,CWANIACTWO, BY ZAJECHAC DRUGIEMU "WROGOWI",NIE TRAKTUJEMY DRUGIEGO KIEROWCY JAK RÓWNOPRAWNEGO UZYTKOWNIKA DROGI,TYLKO RYWALA!!!2. BEZMYŚLNE PLANOWANIE,REALIZAJCJA INWESTYCJI DROGOWYCH PRZEZ URZĘDNIKÓW,WIELE BUBLI NIE MA JAK TO U NAS WINNYCH!!,PARTACTWO ORGANIZACYJNE DOTYKA BOGU DUCHA WINNYCH KIEROWCÓW...DO TEGO ZANIECHANIE WIELU INWESTYCJI KTÓRE UŁATWIŁY BY,PRZEJAZD PRZEZ MIASTO-NP. SKRZYŻOWANIE AL.SOLIDARNOŚCI I SIKORSKIEGO, REMONTY MOSTKÓW NA KROCHMALNEJ, NIE DOKOŃCZONA TRASA ZIELONA, ZANIECHANE PRZEDŁUŻENIE KRĄŃCOWEJ ITD,ITD!!DUŻO BY PISAC,I TAK NIC TO NIE DA... BRAK DECYDENTÓW LUDZI Z WIZJĄ W LUBLINIE I WIELU MIASTACH POLSKI, TO NAJWIĘKSZA BOLĄCZKA!!DECYDENCI PATRZĄ TYLKO KIEDY KOLEJNE WYBORY, JAK SZYBKO ZAROBIĆ, USTAWIĆ SIEBIE I RODZINĘ TYLE!!!DOPÓKI BUDOWA DRÓG BĘDZIE ROBIONA NA ODWAL,DOPÓTY POLSKA BĘDZIE DROGOWYM ZAŚCIANKIEM I BEDZIEMY POBIJAĆ REKORDY ZABITYCH NA TYCH NIBY DROGACH KTÓRE CODZIENNIE PRZYJMUJĄ RUCH KILKUNASTU MLN AUT!!!
PRZYCZYNA KORKÓW W POLSE I LUBLINIE WYNIKA Z KILKU CZYNIKÓW:1. WĄSKIE GARDŁA, WYNIK REMONTU,PRZEBUDOWY ULICY, U NAS NIE DZIAŁA EFEKT ZAMKA BŁYSKAWICZNEGO,TYPOWY DLA KIEROWCÓW NA ZACHODZIE EUROPY!,CZYLI NAPRZEMIENNEGO WPUSZCZANIA SIE KIEROWCÓW!!-PRZYCZYNA?? TO BARDZO NISKA KULTURA JAZDY KIEROWCÓW W POLSCE, CHAMSTWO,CWANIACTWO, BY ZAJECHAC DRUGIEMU "WROGOWI",NIE TRAKTUJEMY DRUGIEGO KIEROWCY JAK RÓWNOPRAWNEGO UZYTKOWNIKA DROGI,TYLKO RYWALA!!!2. BEZMYŚLNE PLANOWANIE,REALIZAJCJA INWESTYCJI DROGOWYCH PRZEZ URZĘDNI... rozwiń
Avatar
znowu ja / 3 września 2008 o 12:39
0
~gość~ napisał:
Widziałem niedawno taką akcję. Policjant regulował, światła nadawały co innego, a kierowcy totalnie nie wiedzieli co robić jedni jechali tak jak kazał policjant inni jak światła, w dodatku korek był z każdej strony - HORROR. Ustawianiem policjantów na skrzyżowaniach nie poszerzymy jezdni, obowodnicę trzeba wybudować i nowe drogi. Ale z drugiej strony parę lat siedziałem we Włoszech - korki jeszcze gorsze, policjantów zero, ludzie na luzie, po prostu liczą się z tym, że jak jest ciasno to i są korki.

Zapomniałem dopisać. Może dziennik zamiast publikować oczywiste oczywistości czyli gdzie są korki, o których wiedzą wszyscy podałby którędy te korki mozna próbować ominąć?

Zapomniałem dopisać. Może dziennik zamiast publikować oczywiste oczywistości czyli gdzie są korki, o których wiedzą wszyscy podałby którędy te korki mozna próbować ominąć? rozwiń
Avatar
~gość~ / 3 września 2008 o 12:35
0
Widziałem niedawno taką akcję. Policjant regulował, światła nadawały co innego, a kierowcy totalnie nie wiedzieli co robić jedni jechali tak jak kazał policjant inni jak światła, w dodatku korek był z każdej strony - HORROR. Ustawianiem policjantów na skrzyżowaniach nie poszerzymy jezdni, obowodnicę trzeba wybudować i nowe drogi. Ale z drugiej strony parę lat siedziałem we Włoszech - korki jeszcze gorsze, policjantów zero, ludzie na luzie, po prostu liczą się z tym, że jak jest ciasno to i są korki.