Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 czerwca 2019 r.
14:54

Lublin: Strefa parkowania droższa dla kierowców spoza miasta?

Autor: Zdjęcie autora drs
84 41 A A

Czy kierowcy spoza miasta powinni płacić więcej za postój w Strefie Płatnego Parkowania niż kierowcy mieszkający w Lublinie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ratusz prosi o więcej czasu do namysłu w sprawie zmian zaproponowanych przez grupę miejskich radnych. Chcą oni również, aby zarządzanie strefą, po wygaśnięciu umowy z jej obecnym zarządcą, zostało powierzone jednej z miejskich spółek.

Dzisiaj obsługą strefy zajmuje się wybrana w przetargu firma City Parking Group z Grudziądza, która za swoją pracę pobiera od miasta prawie 30 proc. prowizji liczonej od wpływów z biletów jednorazowych i ogólnodostępnych abonamentów. Radni Wspólnego Lublina (czyli jednej z frakcji tworzących w Radzie Miasta klub prezydenta Krzysztofa Żuka) oszacowali zarobek firmy na 1,5 mln zł i uznali, że te pieniądze powinny trafiać do spółki prowadzonej przez miasto, bo dzięki temu, jak tłumaczą, pozostałyby w Lublinie.

– Zaoszczędzone środki pieniężne z powodzeniem zostałyby zainwestowane w infrastrukturę drogową i parkingową, poprawiając tym samym jakość strefy – napisali radni do prezydenta. Czy zdołają go przekonać do swojego pomysłu? Tego nie dowiemy się zbyt prędko.

– Czternastodniowy termin na udzielenie państwu odpowiedzi jest niewystarczający – odpisał im Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina, tłumacząc to „koniecznością szczegółowej analizy”, a odpowiedź obiecuje „w terminie późniejszym”.

e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
! / 6 dni temu o 15:29
+14
rogatki ze szlabanami i strażą graniczną na wjazdach do miasta, kto chce rano wjechać pokazuje dokument tożsamości, wpłaca piątaka i podaje cel wjazdu
Avatar
Gość / 6 dni temu o 15:01
+13
Przede wszystkim to trzeba uszczelnić strefę, bo wielu cwaniaków parkuje poza miejscami wyznaczonymi
Avatar
mieszkaniec strefy / 6 dni temu o 16:16
+12
Prawo podaży i popytu wskazuje, że w ścisłym centrum opłaty są za niskie a na przykład na ul. Rusałka za wysokie. Urzędnicze mądrołki powinny reguralnie analizować wpływy z parkometrów i dopasowywać opłaty w celu maksymalizacji zysków.
 czy 2 zl za godzne parkowania to tak dużo ? jak kogos stac na samochód niech go bedzie stac na parkin :) . Piszesz o maksymalizacji zysków to niech Straz miejska si wezmie do roboty i niech wlepia mandaty tym ktozy parkuja w strefie poza miejscam do tgo przeznaczonymi
Avatar
IREK / 6 dni temu o 22:19
+10
szanowna władzo Lublina : wprowadzenie wyższej opłaty dla turystów to idiotyzm postępowy, WEŹCIE się za lewe kwity na parkowanie ( abonament M ) dla mieszkańców zrobiliście furtkę dla oszustów którzy na fikcyjne czasowe meldunki uszczuplają miejską kasę NA FIKCYJNE MELDUNKI CZASOWE sporo pracowników w centrum załatwia karty mieszkańca i codziennie zastawiają miejsca parkingowe
Avatar
Gość / 6 dni temu o 16:57
+10
Osoby z poza miasta nie powinny płacić więcej za parkowanie. Lecz osoby mieszkające w strefie powinny mieć taniej niż obecnie
Avatar
lubelanka / 6 dni temu o 15:50
+10
kierowcy spoza miasta nie powinni być dyskryminowani. To są turyści, osoby przyjezdne robiące zakupy . Przeciez to oni tez przysparzaja miastu dochody.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 17:28
+9
Studenci przyjeżdżają kilkoma samochodami (znajomi z jednej wsi lub miasteczka) nie mogą razem jeździć na uczelnie też również razem pracują na ta sama zmianę ale oczywiście muszą oddzielnie na trzy lub więcej samochodów i zajmują miejsca ale tak to wszystko w pożądku prawda...
Avatar
Gość / 6 dni temu o 16:13
+9
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. To że musi się opłacać mieszkać w Lublinie musi być podparte jakąś pomocą że strony miasta. Jednak czy naprawdę musi to być mniejsza opłata za parkowanie to szczerze wątpię.
Avatar
zorro / 6 dni temu o 16:06
+9
parkingi budowane są z pieniędzy miejskich podatników. Dlatego bilet za godzinę parkowania auta powinien wynosić np 5 zł a dla miejscowych bonifikata 20%. Tak więc tutejszy miejski podatnik powinien mieć jakiś z tego pożytek a więc płacić za parowanie mniej.Logiczne?
Avatar
LBI / 6 dni temu o 22:13
+7
Nareszcie! Jeszcze tylko wywalić słoików z osiedli i bedzie dobrze. Człowiek wraca zmeczony po pracy, chce zaparkowac a tu cały parking zawalony LUB, LLU, LBP itp. A kazdy zaparkowany tak jak u siebie pod stodołą: na tiko to 2 miejsca potrzebuje a lanosa to ze trzy. Niech sie w końcu naucza parkować tam skąd są!
 LBP co to za blachy?
Avatar
licealista / 5 dni temu o 11:26
+3
Czy Żuk już się przemeldował do Lublina i nie będzie musiał w związku z tym robić większych opłat?
Avatar
Postojowy / 5 dni temu o 11:24
+1
Ciekawe jak to będą weryfikować. Na podstawie numerów rejestracyjnych? A co jeśli mam lubelski meldunek, a auto jest zarejestrowane na firmę, leasing lub jest zarejsttrowane na inną osobę lub pożyczone  np. od wuja, teścia albo znajomego. Albo po prostu nie zdążyłem go jeszcze przerejestrować?
 Mandat od Straży Miejskiej i w razie czego za..dalasz na Podwale 3a i wyjaśniasz sprawę.
Avatar
Technik / 5 dni temu o 11:23
+1
No właśnie jak to będą weryfikowali. Gdyby byli parkingowi zamiast tych śmisznych parkomatów, to mogliby jeszcze rządać okazania prawa jazdy, na co nie pozwalają im przepisy bo RODO, a poza tym od niedawna w prawach jazdy nie ma adresu. To jedno. Drugie. Słyszałem, że weszły (mają wejść) przepisy, że auto raz zarejestorwane w kraju będzie miało ważne tablice rejestracyjne niezależnie od zmiany właściciela i miejsca zamieszkania.
Avatar
Marek / 5 dni temu o 11:18
+3
Ciekawe jak to będą weryfikować. Na podstawie numerów rejestracyjnych? A co jeśli mam lubelski meldunek, a auto jest zarejestrowane na firmę, leasing lub jest zarejsttrowane na inną osobę lub pożyczone  np. od wuja, teścia albo znajomego. Albo po prostu nie zdążyłem go jeszcze przerejestrować?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 11:11
+3
Przecież powinno być ODWROTNIE! Poza miastem nie ma KM, za to w mieście jest, a gdyby więcej ludzi zmuszono do korzystania z KM, to może w końcu naciski na prezydenta i ZTM pozwoliłby uprzątnąć tę stajnię Augiasza, zadbać o linie, takty, przesiadki, komunikację odległych osiedli!
Avatar
wek / 5 dni temu o 11:08
+5
Na logikę to powinno być odwrotnie. Mieszkańcy miasta powinni mieć wyższe ceny za parkowanie bo na miejscu mają dostęp do komunikacji miejskiej, są obeznani z topografią linii autobusowych, nominałami biletów itd. Osoby które jadą autem 30, 50, 100 czy 200 km z innych powiatów i województw + turyści zagraniczni + biznes nie mają takiej wiedzy ani możliwości. To właśnie dla nich każde miasto powinno otwierać się na ułatwienia i być przyjazne. Do takiego tylko miasta chętnie się wraca i zostawia kasę w firmach, urzędach, sklepach, restauracjach itd. Ale kto z aktualnych radnych miejskich tak myśli perspektywicznie i potrafi patrzeć dalej niż tylko do granic swojego zaściankowego ogródka...
Na logikę to powinno być odwrotnie. Mieszkańcy miasta powinni mieć wyższe ceny za parkowanie bo na miejscu mają dostęp do komunikacji miejskiej, są obeznani z topografią linii autobusowych, nominałami biletów itd. Osoby które jadą autem 30, 50, 100 czy 200 km z innych powiatów i województw + turyści zagraniczni + biznes nie mają takiej wiedzy ani możliwości. To właśnie dla nich każde miasto powinno otwierać się na ułatwienia i być przyjazne. Do takiego tylko miasta chętnie się wraca i zostawia kasę w firmach, urzędach, sklepach, restauracjac... rozwiń
Avatar
, / 5 dni temu o 09:34
+1
Nie ma obowiązku podawania prawdziwej rejestracji w parkomacie, firma nie ma prawa nas szpiegować. Już nie wspominając o RODO. Pytanie czy za te 1 500 000 da się kupić tyle parkomatów, co jest teraz w bo w razie wymówienia umowy oni je sobie zabiorą. W ścisłym centrum mogłoby być nawet drożej niż teraz ale Rusałka właściwie stoi odłogiem. A tam gdzie miał być biurowiec jest klepisko i legalny parking prywatny, gdzie się menele włamują właścicielowi do puszki. Ot Lublin.
Avatar
Macao / 5 dni temu o 09:17
+3
A nierówne traktowanie obywateli to nie jest przypadkiem naruszenie art. 32 Konstytucji?
Avatar
nietutejszy / 5 dni temu o 07:59
+1
Z jednej strony chcą przekazać zarządzanie strefą miejskiej spółce żeby zaoszczędzić a z drugiej strony podnieść opłaty przyjezdnym ? Czyli działanie nastawione czysto na znaczące zwiększenie przychodów z parkowania. Czym jest uzasadniona podwyżka dla przyjezdnych, skoro będą oszczędności z zarządzania strefą? Moim zdaniem właśnie powinno być odwrotnie - to miejscowi powini płacić więcej bo przecież oni mogą korzystać z komunikacji miejskiej. Chyba mieszkając w Lublinie i tak mają wszędzie bliżej niż osoby spoza Lublina.
Avatar
lubky / 5 dni temu o 07:46
+6
Miasto, a konkretnie same jego władze są sobie winne. Bo wciąż wydają nowe pozwolenia na biurowce i inne mniejsze i większe obiekty, mając sobie w tyle sprawę parkowania. Najlepszym przykładem może być tu ulica Zana i jej okolice, uchodząca od lat za nowe miejskie city. Niestety, tak to wygląda tylko z zewnątrz. Ciągle przybywa tam obiektów i powierzchni, a z dojazdem i parkowaniem kłopot, który coraz mocniej dotyka też mieszkańców. Bo klienci, pacjenci, petenci i inni klienci Zana City, parkują na osiedlowych, na ogół wąskich, uliczkach. A co na to władze miasta - wydają pozwolenia na kolejne obiekty. Niech się zagęszcza, aż w końcu zupełnie się zakorkuje. Wtedy może zaczniemy myśleć.
Miasto, a konkretnie same jego władze są sobie winne. Bo wciąż wydają nowe pozwolenia na biurowce i inne mniejsze i większe obiekty, mając sobie w tyle sprawę parkowania. Najlepszym przykładem może być tu ulica Zana i jej okolice, uchodząca od lat za nowe miejskie city. Niestety, tak to wygląda tylko z zewnątrz. Ciągle przybywa tam obiektów i powierzchni, a z dojazdem i parkowaniem kłopot, który coraz mocniej dotyka też mieszkańców. Bo klienci, pacjenci, petenci i inni klienci Zana City, parkują na osiedlowych, na ogół wąskich, uliczkach. A ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 1

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 0 4

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 178 15

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 63 64

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 4

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 4 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 15 38

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku 0 3

Jeszcze tylko do piątku można składać oferty w konkursie na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.