Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2017 r.
6:37

Zakaz wjazdu ciężarówek do Lublina. Przewoźnicy ostro krytykują

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
85 42 A A
Znaki zakazu ruchu dla ciężarówek zostały już ustawione przy 16 drogach wjazdowych do Lublina (fot. AS)
Znaki zakazu ruchu dla ciężarówek zostały już ustawione przy 16 drogach wjazdowych do Lublina (fot. AS)

Zakaz wjazdu do Lublina ciężarówek powyżej 16 ton ostro krytykują przewoźnicy. Z dnia na dzień zmuszono ich do wyrobienia identyfikatorów, bez których nie wjadą do miasta legalnie, nawet z szybko psującym się towarem. Ratusz nie wyklucza złagodzenia zasad.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 1 stycznia po Lublinie nie mogą jeździć ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton. Zakaz ma skłonić kierowców do korzystania z obwodnicy.

Przepis nie dotyczy pojazdów „realizujących zlecenia docelowe na terenie miasta Lublin”, ale nie wystarczy, że kierowca okaże dokument potwierdzający taką dostawę. Miasto wprowadziło specjalne identyfikatory i kto takiej plakietki nie ma, powinien zostawić tira przed miastem i jechać po nią do Zarządu Dróg i Mostów, choćby taksówką. Wniosek z załącznikami można wysłać choćby mailem, ale plakietkę trzeba odebrać osobiście.

Niezadowoleni przewoźnicy twierdzą, że Lublin ma najostrzejsze reguły spośród miast, które postanowiły ograniczyć ruch tirów.

– Na przykład Łódź ma całodobowy zakaz, ale o zwolnieniu decydują wyłącznie dokumenty przewozowe – podkreśla Mariusz Szabała, prezes Lubelskiego Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. – W pozostałych miastach, gdzie funkcjonują identyfikatory wprowadzono zakazy czasowe, tj. od godz. 6 do 9 oraz od 13 do 20.

Transportowcy chcą, by egzekwowanie zakazu przesunąć na 1 marca. Tak, by mieli czas na zdobycie identyfikatorów. Zwłaszcza, że miasto nie gwarantuje wydawania takich plakietek od ręki. Urzędnicy spodziewają się, że będą musieli wydać ich „tysiące” i przyznają, że nie da się wykluczyć kolejek.

Przewoźnicy twierdzą, że można to samo załatwić bez identyfikatorów. – O zwolnieniu z zakazu decydowałaby siedziba firmy na terenie miasta, a w przypadku przewozu dokumenty przewozowe, z których jednoznacznie wynikałaby potrzeba rozładunku w Lublinie – proponuje Szabała. – Dałoby to duży komfort pracy zarówno wykonującym przewóz jak i organom kontroli.

Nie tylko zrzeszenie przewoźników krytykuje wprowadzone przez Ratusz ograniczenia. Do miasta trafiło już wiele takich uwag. Co ciekawe, Ratusz nie wyklucza, że pójdzie przewoźnikom na rękę.

– Wsłuchujemy się w napływające do nas sygnały. Pochylimy się nad nimi, niekoniecznie okopując się na swoim stanowisku – deklaruje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Wprowadzony przez prezydenta zakaz ruchu ciężarówek nie pozostaje już tylko na papierze, bo odpowiednie znaki ustawiono przy 16 drogach wjazdowych do Lublina. Ale „tarcza antytirowa” ma bardzo poważną lukę. To ul. Abramowicka, przy której zakazu nie ma i nie będzie, bo jadącym od strony Biłgoraja nie można wskazać żadnej alternatywnej trasy, którą mogliby ominąć Lublin.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 07:06
0
Głupoty nie można skomentować przenieść ratusz do bacanowa
Avatar
pablo / 13 stycznia 2017 o 08:28
0
witam .Sadziłe ,że mamy Prezydenta normalnego .ale po uchwaleniu czegoś takiego jestem w szoku.. wszystkim przeciwnikom pojazdów ciężarowych życzę w nowym roku samych mądrych słów jak zabraknie im papieru do du..py bo to też muszą dowieć TIR-Y ,rowerzytom samych spokojnych przejazdów,jak zabraknie im choćby dętek i opn i łańcuchów, no i urzędasom bez mózgu jak zabraknie w psychiatryku leków i strzykawek.... to też muszą dowieść Tiry spoko szcun dla wszystkich .... ale przewoznicy weście się razem pod rękę zablokujcie wjazdy do lublina niech się sami ugotują w e własnych decyzjach a podatek od środków transportu zapłacie wtedy kiedy komornik będzie już właził na konto ... może wtedy coś barany zrozumieją w innym przypadku będą myśleli ,że zrobili kawał dobrej roboty...mogą spokojnie po 10000 zł premmi sobie prztznać ....
witam .Sadziłe ,że mamy Prezydenta normalnego .ale po uchwaleniu czegoś takiego jestem w szoku.. wszystkim przeciwnikom pojazdów ciężarowych życzę w nowym roku samych mądrych słów jak zabraknie im papieru do du..py bo to też muszą dowieć TIR-Y ,rowerzytom samych spokojnych przejazdów,jak zabraknie im choćby dętek i opn i łańcuchów, no i urzędasom bez mózgu jak zabraknie w psychiatryku leków i strzykawek.... to też muszą dowieść Tiry spoko szcun dla wszystkich .... ale przewoznicy weście się razem pod rękę zablokujcie wjazdy do lublina niech ... rozwiń
Avatar
ja / 10 stycznia 2017 o 13:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A niech tam ustawią  i 5 ZAKAZÓW - i tak będziemy jeździć. Miasto nie ma własnej POLICJI - to kto będzie to egzekwował ? Ponadto - OBWODNICA nie zapewnia wszędzie dojazdu.
Inspekcja Transportu Drogowego, Komenda Miejska Policji w Lublinie
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 09:22
0
To jest decyzja radnych i wola mieszkańców Lublina jak szoferakom nie pasi to won z LUBLINA,dobrze się stało że przez LUBLIN szoferaki nie robią sobie skrótu z W-wy do Za,mościa osczedzjąc 20 zet na obwodnicy a wrzeszczą wszyscv którzy z rozładunkiem i załadunkiem w Lublinie mają niewiele wspólnego,wysłać całą Lubelską Drogówkę i zrobić porządek z jadącymi TRANZYTEM a nie zaopatrzeniem (powód wjazdu to KWITY NA TOWAR i to powinno dla policjanta wystarczyć) pozostałych RŻĄĆ z górnej półki do skutku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 20:00
0
Przewoznicy powinni tak przyblokowac miasto żeby te znaki szybciej znikneły niz sie pojawiły. A ten kto podpisał decyzje o zakazie odpowiedział karnie.
Avatar
realista / 9 stycznia 2017 o 17:10
0
Wszystkie markety są w mieście więc jak je zaopatrzysz? Dzielnice przemysłowe też w mieście!!! Lublin niby tak dba o ekologię a las pod obwodnicę został wycięty. TERAZ ZNISZCZĄ REZERWAT STARY GAJ budując w nim stację Lublin Zachód. Kolejny przykład braku logicznego myślenia i przewidywania. Skąd taki kierowca ze Szczecina ma wiedzieć że do jakiegoś Lublina towaru nie dostarczy bo kwitów nie załatwił i w kolejce nie stał. Olewka i podziękuję za taki ładunek.Nikt nie będzie łaskawego urzędnika prosił o zgodę na wyładowanie w lubelskiej firmie.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 17:04
0
Do goscia z 15;09 A jak dojechac do magazynow logistycznych jesli tam stoja zakazy.Przyklad Felin.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 16:43
0
Urzędnicy to jednak debile.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 15:26
0
Zarządzenie klepnięte 29.12.2016 wieczorem, wiec przewoźnicy, przedsiębiorstwa i inni mieli cały 1 dzień na złożenie wniosków o wydanie identyfikatorów, w zarządzie dróg i mostów, nic nie wiedzą, regulamin napisany bez sensu, może skopiowany z innego zarządzenia, w każdym bądź razie oderwany od rzeczywistości . Śmiech na sali, jak ciężarówki nie wjadą do miasta z powodu takich głupich przepisów ( nawet cysterny z paliwem nie są wyłączone z pod zakazu wg. zarządzenia i regulaminu Art 3, p 2 Regulaminu !!!) to za chwile w sklepach będą puste półki i na stacji nie będzie paliwa,ciekawe jak wtedy urzędasy sobie poradzą. Szkoda że ich nikt nie rozlicza z głupoty, ale może jakby ktoś pojechał po nagrodach i premiach to by się wzięli za porządną robotę. W całej UE jeśli na CMR (dok. przewozowy) ma się dostawę docelową w mieście jedzie się pod taki zakaz bez żadnych konsekwencji. Ale w Lublinie jest jakiś inny świat.
Zarządzenie klepnięte 29.12.2016 wieczorem, wiec przewoźnicy, przedsiębiorstwa i inni mieli cały 1 dzień na złożenie wniosków o wydanie identyfikatorów, w zarządzie dróg i mostów, nic nie wiedzą, regulamin napisany bez sensu, może skopiowany z innego zarządzenia, w każdym bądź razie oderwany od rzeczywistości . Śmiech na sali, jak ciężarówki nie wjadą do miasta z powodu takich głupich przepisów ( nawet cysterny z paliwem nie są wyłączone z pod zakazu wg. zarządzenia i regulaminu Art 3, p 2 Regulaminu !!!) to za chwile w sklepach będą puste ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 15:09
0
A może czas wprowadzić przeładunki na granicach miasta w centrach logistycznych na samochody o mniejszej pojemności?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 07:06
0
Głupoty nie można skomentować przenieść ratusz do bacanowa
Avatar
pablo / 13 stycznia 2017 o 08:28
0
witam .Sadziłe ,że mamy Prezydenta normalnego .ale po uchwaleniu czegoś takiego jestem w szoku.. wszystkim przeciwnikom pojazdów ciężarowych życzę w nowym roku samych mądrych słów jak zabraknie im papieru do du..py bo to też muszą dowieć TIR-Y ,rowerzytom samych spokojnych przejazdów,jak zabraknie im choćby dętek i opn i łańcuchów, no i urzędasom bez mózgu jak zabraknie w psychiatryku leków i strzykawek.... to też muszą dowieść Tiry spoko szcun dla wszystkich .... ale przewoznicy weście się razem pod rękę zablokujcie wjazdy do lublina niech się sami ugotują w e własnych decyzjach a podatek od środków transportu zapłacie wtedy kiedy komornik będzie już właził na konto ... może wtedy coś barany zrozumieją w innym przypadku będą myśleli ,że zrobili kawał dobrej roboty...mogą spokojnie po 10000 zł premmi sobie prztznać ....
witam .Sadziłe ,że mamy Prezydenta normalnego .ale po uchwaleniu czegoś takiego jestem w szoku.. wszystkim przeciwnikom pojazdów ciężarowych życzę w nowym roku samych mądrych słów jak zabraknie im papieru do du..py bo to też muszą dowieć TIR-Y ,rowerzytom samych spokojnych przejazdów,jak zabraknie im choćby dętek i opn i łańcuchów, no i urzędasom bez mózgu jak zabraknie w psychiatryku leków i strzykawek.... to też muszą dowieść Tiry spoko szcun dla wszystkich .... ale przewoznicy weście się razem pod rękę zablokujcie wjazdy do lublina niech ... rozwiń
Avatar
ja / 10 stycznia 2017 o 13:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A niech tam ustawią  i 5 ZAKAZÓW - i tak będziemy jeździć. Miasto nie ma własnej POLICJI - to kto będzie to egzekwował ? Ponadto - OBWODNICA nie zapewnia wszędzie dojazdu.
Inspekcja Transportu Drogowego, Komenda Miejska Policji w Lublinie
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 09:22
0
To jest decyzja radnych i wola mieszkańców Lublina jak szoferakom nie pasi to won z LUBLINA,dobrze się stało że przez LUBLIN szoferaki nie robią sobie skrótu z W-wy do Za,mościa osczedzjąc 20 zet na obwodnicy a wrzeszczą wszyscv którzy z rozładunkiem i załadunkiem w Lublinie mają niewiele wspólnego,wysłać całą Lubelską Drogówkę i zrobić porządek z jadącymi TRANZYTEM a nie zaopatrzeniem (powód wjazdu to KWITY NA TOWAR i to powinno dla policjanta wystarczyć) pozostałych RŻĄĆ z górnej półki do skutku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 20:00
0
Przewoznicy powinni tak przyblokowac miasto żeby te znaki szybciej znikneły niz sie pojawiły. A ten kto podpisał decyzje o zakazie odpowiedział karnie.
Avatar
realista / 9 stycznia 2017 o 17:10
0
Wszystkie markety są w mieście więc jak je zaopatrzysz? Dzielnice przemysłowe też w mieście!!! Lublin niby tak dba o ekologię a las pod obwodnicę został wycięty. TERAZ ZNISZCZĄ REZERWAT STARY GAJ budując w nim stację Lublin Zachód. Kolejny przykład braku logicznego myślenia i przewidywania. Skąd taki kierowca ze Szczecina ma wiedzieć że do jakiegoś Lublina towaru nie dostarczy bo kwitów nie załatwił i w kolejce nie stał. Olewka i podziękuję za taki ładunek.Nikt nie będzie łaskawego urzędnika prosił o zgodę na wyładowanie w lubelskiej firmie.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 17:04
0
Do goscia z 15;09 A jak dojechac do magazynow logistycznych jesli tam stoja zakazy.Przyklad Felin.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 16:43
0
Urzędnicy to jednak debile.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 15:26
0
Zarządzenie klepnięte 29.12.2016 wieczorem, wiec przewoźnicy, przedsiębiorstwa i inni mieli cały 1 dzień na złożenie wniosków o wydanie identyfikatorów, w zarządzie dróg i mostów, nic nie wiedzą, regulamin napisany bez sensu, może skopiowany z innego zarządzenia, w każdym bądź razie oderwany od rzeczywistości . Śmiech na sali, jak ciężarówki nie wjadą do miasta z powodu takich głupich przepisów ( nawet cysterny z paliwem nie są wyłączone z pod zakazu wg. zarządzenia i regulaminu Art 3, p 2 Regulaminu !!!) to za chwile w sklepach będą puste półki i na stacji nie będzie paliwa,ciekawe jak wtedy urzędasy sobie poradzą. Szkoda że ich nikt nie rozlicza z głupoty, ale może jakby ktoś pojechał po nagrodach i premiach to by się wzięli za porządną robotę. W całej UE jeśli na CMR (dok. przewozowy) ma się dostawę docelową w mieście jedzie się pod taki zakaz bez żadnych konsekwencji. Ale w Lublinie jest jakiś inny świat.
Zarządzenie klepnięte 29.12.2016 wieczorem, wiec przewoźnicy, przedsiębiorstwa i inni mieli cały 1 dzień na złożenie wniosków o wydanie identyfikatorów, w zarządzie dróg i mostów, nic nie wiedzą, regulamin napisany bez sensu, może skopiowany z innego zarządzenia, w każdym bądź razie oderwany od rzeczywistości . Śmiech na sali, jak ciężarówki nie wjadą do miasta z powodu takich głupich przepisów ( nawet cysterny z paliwem nie są wyłączone z pod zakazu wg. zarządzenia i regulaminu Art 3, p 2 Regulaminu !!!) to za chwile w sklepach będą puste ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 15:09
0
A może czas wprowadzić przeładunki na granicach miasta w centrach logistycznych na samochody o mniejszej pojemności?
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 12

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!