Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 kwietnia 2008 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Załoga PPKS Lublin grozi strajkiem

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 20 A A

Firmą kieruje polityk PSL, zastępcą jest działacz PO, za przetarg na paliwo odpowiada były pułkownik służb specjalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Załoga ma dość i chce prawdziwych menedżerów. Związki żądają wyższych płac dla załogi i twierdzą, że szefowie PKS są zbyt kosztowni.

Strajkiem zagroziły wczoraj wszystkie związki zawodowe ze wszystkich oddziałów państwowego przewoźnika PPKS Lublin, firmy utworzonej przez połączenie kilku mniejszych firm z regionu.

PPKS Lublin jest teraz przekształcany w spółkę akcyjną PKS Wschód, akt komercjalizacji został już podpisany, firma czeka na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i pod nowym szyldem ma działać 1 czerwca.

Prezesem spółki będzie obecny zarządca PPKS, Teresa Królikowska, działaczka PSL, która fotel zawdzięcza swej partyjnej koleżance, wojewodzie Genowefie Tokarskiej.

Stołek wiceprezesa dostanie Leszek Piotr-Krajecki z PO, który jesienią 2005 r. bez powodzenia startował do Sejmu. Spółki formalnie jeszcze nie ma, ale tabliczka "prezes” już wisi, a zarządca rysuje nową strukturę firmy, którą załoga określa mianem biurokratycznej.

- Z naszych wyliczeń wynika, że pensje kadry kierowniczej wyniosą miesięcznie 200 tys. złotych i to zakładając, że będą pobierać najniższe przewidziane wynagrodzenia - mówi Tomasz Och, związkowiec z PPKS.

- Nie wiem, jak to związki wyliczyły, ale zarząd firmą musi kosztować. Przecież wszystkie kadry przeniesione zostaną z oddziałów do centrali - broni się Teresa Królikowska, zarządca przedsiębiorstwa.

Związki zgodnie odrzuciły proponowany regulamin wynagrodzeń. Nowy chcą do 15 maja wraz z propozycją układu zbiorowego, który miałby zastąpić pięć dotychczasowych układów.

Domagają się też, żeby władze PPKS nie przyjmowały do pracy nowych szefów bez ich zgody. Oburzenie wywołało przyjęcie do firmy Lecha Szymańskiego, byłego pułkownika Wydziału "Y” Wojskowych Służb Informacyjnych, który to wydział miał być zamieszany w aferę FOZZ.

- On nie ma tu etatu, tylko umowę zlecenie do końca maja. Zajmuje się przetargiem na paliwo, bo wśród 800 pracowników nie znalazłam nikogo, kto by się tym dobrze zajął - mówi Królikowska. O przeszłości Szymańskiego rozmawia niechętnie. - Aż tak szczegółowo w to nie wnikałam. Ale uważam, że nie jest to zadowalająca przeszłość.

Królikowska zapewnia, że do 15 maja spotka się z załogą.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PKS / 5 maja 2008 o 14:52
0
ZWIĄZKI ZAWODOWE TO RELIKT KOMUNIZMU< WYKAŃCZAJĄ WSZYTSKIE PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWA< PRZECIWSTAWIAJĄ SIĘ ZMIANOM, dO UPADKU DOPROWADZIŁY JUŻ MIEDZY INNYMI DELIĘ, ZAKŁADY MIĘSNE W ZAMOŚCIU, CZEKAMY NA DALSZE POSUNIĘCIA BANDY TYCH DARMOZJADÓW!!! ONI WYKAŃCZAJĄ WOLNY RYNEK!!!!!!!!!
Avatar
znający prawde:) / 1 maja 2008 o 10:39
0
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złożyć wyrazy szacunku i wszystkim ze "STAREJ EKIPY" zarządzającej sprzed rządów Pana J.S - (kryształowe, to to nie było, ale przynajmniej nie takie złodziejstwo i znali sie przynajmniej na transporcie)
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złoż... rozwiń
Avatar
zielony / 1 maja 2008 o 09:34
0
MASZ RACJę W PPKS TRZEBA POMNAżAć MAJąTEK ALE CZY PANI TERESKA POWIEDZIAłA CZYJ??????PRZEDSIEBIORSTWA CZY SWóJ A MOżE KOLESIóW??????????
Avatar
Prawda / 30 kwietnia 2008 o 23:58
0
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda do kieszeni co zrobi większe straty , dobijamy do wartości majątku 7.200 i upadłość.
I jest wszystko ok, zacznie sie sprzedawanie terenów i koniec.
Nie takie rzeczy już były w lublinie robione (odlewnia,fsc) to były tysiące osób , i co nikt nic nie mówił.

Sprawa się nagłośniła , są władze (wojewoda,minister) niech sprawdzają co Pani Tereska zrobiła dla firmy.
Już nie rozmawiajmy o pierdołach , Fakty są takie że straty rosną i nie ma na to żadnego pomysłu, mało tego straty sie zwiększają przez decyzje niekompetentnych ludzi .
Ci ludzie mylą urzędy z firmą , przedsiębiorstwo PKS LUBLIN to nie urząd Marszałkowski , pks ma robić pieniadze.

ZADANIEM PREZESA PKS JEST MNOżENIE MAJąTKU FIRMY A NIE DOPROWADZENIE DO UPADłOśCI.
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda... rozwiń
Avatar
Kstaw / 30 kwietnia 2008 o 22:33
0
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozostanie pare autobusów i klika osób obsługi. Dlaczego? bo nie ma pieniędzy na inwestycje.
Stacja paliw dawała zyski - ale trzeba wymienić zbiorniki a Lublin niechce dać pieniędzy
Budynki warsztatowe albo rozbiorą albo wydzierżawią - pytanie komu?? bo co najlepsze kotłownia która była na bazie została zdemontowana - a ci "menedżerowie" myślą że bez ogrzewania ktoś wynajmie hale na cokolwiek. Diagnostyka - jedyna w powiecie obsługująca pojazdy ciężarowe do wydzierżawienia. Wulkanizacja do likwidacji.
Pytanie a z majątkiem ruchomym? Oczywiście zabierze Lublin - bo od samego początku o to chodziło, połączyć się zabrac majątek i likwidowac oddział dał działają ci menedżerowie - to wszystko pod szyldem cięcia kosztów. Jeszcze bym zrozumiał gdyby niebyło dla kogo wozić a ty przecież jest Cukrownia, Coratex Cersanit OSM wystarczyło poszukać ale zarządcy myśleli że klienci sami do nich przylecą - mieli wszytsko w głębokim poważaniu.
Dodam tylko że żaden z 3 ostatnich zarządców oddziału nie pracował dłużej niż 4-5 miesięcy - nierozumiem tego podejścia przecież nieda się w tak krótkim czasie dokonac naprawy i zmian na lepsze w firmie.
Jeśli tak dalej będą rządzić to i sam PKS Lublin upadnie
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozo... rozwiń
Avatar
ARON / 30 kwietnia 2008 o 17:15
0
ZARZąD ROZWALI PPKS I 800 LUDZI PóJDZIE NA BRUK ,CZY O TO WAM WSZYSTKIM CHODZI??????????
Avatar
ZIELONY / 30 kwietnia 2008 o 17:07
0
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HRUBIESZóW,KRASNYSTAW TOMASZóW LUBELSKI
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HR... rozwiń
Avatar
pks1 / 30 kwietnia 2008 o 13:43
0
PKS2 napisał:
JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie.

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie. rozwiń
Avatar
Zielony kot / 30 kwietnia 2008 o 13:12
0
Ja wam mówie, z kosmosu się pourywali, 10 lat zapóźnień, i chcą aby ten komunistyczny relikt postawić na nogi w ciągu roku !!! Druga sprawa skutecznie przeprowadzona komercjalizacja, a teraz można dopier skutecznie działać i wyciąć w pień to związkowe tałatajstwo, i wszystkich sfrustrowanych ciemniaków.
Avatar
PKS2 / 30 kwietnia 2008 o 13:07
0
pks1 napisał:
Człowieku związki nic narazie nie mówią na temat podwyżek, tematem przewodnim jest obnizenie proponowanych przez zarząd dla siebie płac które są od 8500 do 12000 , a takich stanowisk ma być w przedsiebiorstwie okolo 12 .
No i jak na to nie reagować?
Przecież to gwóźdź do trumny .
A jak myślicie , bedą zatrudniani fachowcy czy kolesie?
Sami sobie odpowiedźcie
pozdrawiam

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!! rozwiń
Avatar
PKS / 5 maja 2008 o 14:52
0
ZWIĄZKI ZAWODOWE TO RELIKT KOMUNIZMU< WYKAŃCZAJĄ WSZYTSKIE PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWA< PRZECIWSTAWIAJĄ SIĘ ZMIANOM, dO UPADKU DOPROWADZIŁY JUŻ MIEDZY INNYMI DELIĘ, ZAKŁADY MIĘSNE W ZAMOŚCIU, CZEKAMY NA DALSZE POSUNIĘCIA BANDY TYCH DARMOZJADÓW!!! ONI WYKAŃCZAJĄ WOLNY RYNEK!!!!!!!!!
Avatar
znający prawde:) / 1 maja 2008 o 10:39
0
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złożyć wyrazy szacunku i wszystkim ze "STAREJ EKIPY" zarządzającej sprzed rządów Pana J.S - (kryształowe, to to nie było, ale przynajmniej nie takie złodziejstwo i znali sie przynajmniej na transporcie)
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złoż... rozwiń
Avatar
zielony / 1 maja 2008 o 09:34
0
MASZ RACJę W PPKS TRZEBA POMNAżAć MAJąTEK ALE CZY PANI TERESKA POWIEDZIAłA CZYJ??????PRZEDSIEBIORSTWA CZY SWóJ A MOżE KOLESIóW??????????
Avatar
Prawda / 30 kwietnia 2008 o 23:58
0
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda do kieszeni co zrobi większe straty , dobijamy do wartości majątku 7.200 i upadłość.
I jest wszystko ok, zacznie sie sprzedawanie terenów i koniec.
Nie takie rzeczy już były w lublinie robione (odlewnia,fsc) to były tysiące osób , i co nikt nic nie mówił.

Sprawa się nagłośniła , są władze (wojewoda,minister) niech sprawdzają co Pani Tereska zrobiła dla firmy.
Już nie rozmawiajmy o pierdołach , Fakty są takie że straty rosną i nie ma na to żadnego pomysłu, mało tego straty sie zwiększają przez decyzje niekompetentnych ludzi .
Ci ludzie mylą urzędy z firmą , przedsiębiorstwo PKS LUBLIN to nie urząd Marszałkowski , pks ma robić pieniadze.

ZADANIEM PREZESA PKS JEST MNOżENIE MAJąTKU FIRMY A NIE DOPROWADZENIE DO UPADłOśCI.
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda... rozwiń
Avatar
Kstaw / 30 kwietnia 2008 o 22:33
0
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozostanie pare autobusów i klika osób obsługi. Dlaczego? bo nie ma pieniędzy na inwestycje.
Stacja paliw dawała zyski - ale trzeba wymienić zbiorniki a Lublin niechce dać pieniędzy
Budynki warsztatowe albo rozbiorą albo wydzierżawią - pytanie komu?? bo co najlepsze kotłownia która była na bazie została zdemontowana - a ci "menedżerowie" myślą że bez ogrzewania ktoś wynajmie hale na cokolwiek. Diagnostyka - jedyna w powiecie obsługująca pojazdy ciężarowe do wydzierżawienia. Wulkanizacja do likwidacji.
Pytanie a z majątkiem ruchomym? Oczywiście zabierze Lublin - bo od samego początku o to chodziło, połączyć się zabrac majątek i likwidowac oddział dał działają ci menedżerowie - to wszystko pod szyldem cięcia kosztów. Jeszcze bym zrozumiał gdyby niebyło dla kogo wozić a ty przecież jest Cukrownia, Coratex Cersanit OSM wystarczyło poszukać ale zarządcy myśleli że klienci sami do nich przylecą - mieli wszytsko w głębokim poważaniu.
Dodam tylko że żaden z 3 ostatnich zarządców oddziału nie pracował dłużej niż 4-5 miesięcy - nierozumiem tego podejścia przecież nieda się w tak krótkim czasie dokonac naprawy i zmian na lepsze w firmie.
Jeśli tak dalej będą rządzić to i sam PKS Lublin upadnie
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozo... rozwiń
Avatar
ARON / 30 kwietnia 2008 o 17:15
0
ZARZąD ROZWALI PPKS I 800 LUDZI PóJDZIE NA BRUK ,CZY O TO WAM WSZYSTKIM CHODZI??????????
Avatar
ZIELONY / 30 kwietnia 2008 o 17:07
0
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HRUBIESZóW,KRASNYSTAW TOMASZóW LUBELSKI
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HR... rozwiń
Avatar
pks1 / 30 kwietnia 2008 o 13:43
0
PKS2 napisał:
JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie.

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie. rozwiń
Avatar
Zielony kot / 30 kwietnia 2008 o 13:12
0
Ja wam mówie, z kosmosu się pourywali, 10 lat zapóźnień, i chcą aby ten komunistyczny relikt postawić na nogi w ciągu roku !!! Druga sprawa skutecznie przeprowadzona komercjalizacja, a teraz można dopier skutecznie działać i wyciąć w pień to związkowe tałatajstwo, i wszystkich sfrustrowanych ciemniaków.
Avatar
PKS2 / 30 kwietnia 2008 o 13:07
0
pks1 napisał:
Człowieku związki nic narazie nie mówią na temat podwyżek, tematem przewodnim jest obnizenie proponowanych przez zarząd dla siebie płac które są od 8500 do 12000 , a takich stanowisk ma być w przedsiebiorstwie okolo 12 .
No i jak na to nie reagować?
Przecież to gwóźdź do trumny .
A jak myślicie , bedą zatrudniani fachowcy czy kolesie?
Sami sobie odpowiedźcie
pozdrawiam

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy mają nowego zawodnika

Azoty Puławy mają nowego zawodnika 0 0

Antoni Łangowski podpisał kontrakt z Azotami Puławy. Popularny „Tolek” ma być następcą Nikoli Prce

Rudnik: Bus pasażerski zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej

Rudnik: Bus pasażerski zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej 1 2

Uwaga na śliskie drogi w Lublinie i okolicach. Rano doszło do wielu kolizji. W Rudniku autobus komunikacji miejskiej zderzył się z busem pasażerskim.

Wypadek na ul. Nałkowskich w Lublinie. Zderzenie autobusu i dwóch samochodów
Utrudnienia w ruchu

Wypadek na ul. Nałkowskich w Lublinie. Zderzenie autobusu i dwóch samochodów 2 1

Nawet dwie godziny mogą potrwać komunikacyjne problemy mieszkańców budynków przyległych do ul. Nałkowskich. Mowa o os. Słoneczny Dom oraz nowych blokach w pobliżu prowizorycznej pętli autobusowej przy ul. Żeglarskiej.

Wąwolnica: Koncert charytatywny dla pogorzelców z Karmanowic
25 stycznia 2019, 17:00

Wąwolnica: Koncert charytatywny dla pogorzelców z Karmanowic 0 0

W piątek, 25 stycznia o godz. 17 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wąwolnicy zorganizowany zostanie wyjątkowy koncert charytatywny na rzecz pogorzelców z Karmanowic.

Prokuratura o bezpośredniej przyczynie śmierci Pawła Adamowicza. Zabójca zostanie poddany badaniom

Prokuratura o bezpośredniej przyczynie śmierci Pawła Adamowicza. Zabójca zostanie poddany badaniom 0 4

– Bezpośrednią przyczyną śmierci Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Lubelskie: Pożar domu. W środku znaleziono ciało mężczyzny

Lubelskie: Pożar domu. W środku znaleziono ciało mężczyzny 1 0

Strażacy gasili w nocy pożar domu w miejscowości Wola Bystrzycka (pow. łukowski).

Asfalt szary zamiast koloru piaskowego. To ma dać milion oszczędności w Parku Ludowym w Lublinie

Asfalt szary zamiast koloru piaskowego. To ma dać milion oszczędności w Parku Ludowym w Lublinie 4 5

Od wczoraj władze miasta znów próbują znaleźć firmę, która kompleksowo odnowi park Ludowy. Zgodnie z zapowiedziami Ratusz wprowadził zmiany w projekcie, dzięki którym koszty powinny nieco zmaleć. Wymagany termin zakończenia prac pozostaje ten sam, co ostatnio: 30 września przyszłego roku.

Powstanie rondo turbinowe przy osiedlu Borek. Jakie jeszcze plany ma GDDKiA?

Powstanie rondo turbinowe przy osiedlu Borek. Jakie jeszcze plany ma GDDKiA? 5 7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada duże inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa. Na liście planowanych zadań jest budowa ronda turbinowego przy osiedlu Borek w Turce pod Lublinem, rozbudowa ok. 26,5 km istniejących dróg i ok. 10 km nowych ciągów pieszo-rowerowych.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 stycznia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 stycznia 2019 r. 0 1

"Oto dzisiejsi pasterze i mędrcy". Mali kolędnicy zebrali dużo pieniędzy na pomoc dzieciom w Afryce
Zdjęcia
galeria

"Oto dzisiejsi pasterze i mędrcy". Mali kolędnicy zebrali dużo pieniędzy na pomoc dzieciom w Afryce 18 2

Około 80 tysięcy złotych na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi – tyle zebrali mali kolędnicy misyjni z Archidiecezji Lubelskiej. Wczoraj w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej podsumowano akcję organizowaną przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci.

PA.RA i parę innych sukcesów. Ośrodek Brama Grodzka podsumowuje 2018 rok

PA.RA i parę innych sukcesów. Ośrodek Brama Grodzka podsumowuje 2018 rok 0 1