Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 kwietnia 2008 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Załoga PPKS Lublin grozi strajkiem

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 20 A A

Firmą kieruje polityk PSL, zastępcą jest działacz PO, za przetarg na paliwo odpowiada były pułkownik służb specjalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Załoga ma dość i chce prawdziwych menedżerów. Związki żądają wyższych płac dla załogi i twierdzą, że szefowie PKS są zbyt kosztowni.

Strajkiem zagroziły wczoraj wszystkie związki zawodowe ze wszystkich oddziałów państwowego przewoźnika PPKS Lublin, firmy utworzonej przez połączenie kilku mniejszych firm z regionu.

PPKS Lublin jest teraz przekształcany w spółkę akcyjną PKS Wschód, akt komercjalizacji został już podpisany, firma czeka na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i pod nowym szyldem ma działać 1 czerwca.

Prezesem spółki będzie obecny zarządca PPKS, Teresa Królikowska, działaczka PSL, która fotel zawdzięcza swej partyjnej koleżance, wojewodzie Genowefie Tokarskiej.

Stołek wiceprezesa dostanie Leszek Piotr-Krajecki z PO, który jesienią 2005 r. bez powodzenia startował do Sejmu. Spółki formalnie jeszcze nie ma, ale tabliczka "prezes” już wisi, a zarządca rysuje nową strukturę firmy, którą załoga określa mianem biurokratycznej.

- Z naszych wyliczeń wynika, że pensje kadry kierowniczej wyniosą miesięcznie 200 tys. złotych i to zakładając, że będą pobierać najniższe przewidziane wynagrodzenia - mówi Tomasz Och, związkowiec z PPKS.

- Nie wiem, jak to związki wyliczyły, ale zarząd firmą musi kosztować. Przecież wszystkie kadry przeniesione zostaną z oddziałów do centrali - broni się Teresa Królikowska, zarządca przedsiębiorstwa.

Związki zgodnie odrzuciły proponowany regulamin wynagrodzeń. Nowy chcą do 15 maja wraz z propozycją układu zbiorowego, który miałby zastąpić pięć dotychczasowych układów.

Domagają się też, żeby władze PPKS nie przyjmowały do pracy nowych szefów bez ich zgody. Oburzenie wywołało przyjęcie do firmy Lecha Szymańskiego, byłego pułkownika Wydziału "Y” Wojskowych Służb Informacyjnych, który to wydział miał być zamieszany w aferę FOZZ.

- On nie ma tu etatu, tylko umowę zlecenie do końca maja. Zajmuje się przetargiem na paliwo, bo wśród 800 pracowników nie znalazłam nikogo, kto by się tym dobrze zajął - mówi Królikowska. O przeszłości Szymańskiego rozmawia niechętnie. - Aż tak szczegółowo w to nie wnikałam. Ale uważam, że nie jest to zadowalająca przeszłość.

Królikowska zapewnia, że do 15 maja spotka się z załogą.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PKS / 5 maja 2008 o 14:52
0
ZWIĄZKI ZAWODOWE TO RELIKT KOMUNIZMU< WYKAŃCZAJĄ WSZYTSKIE PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWA< PRZECIWSTAWIAJĄ SIĘ ZMIANOM, dO UPADKU DOPROWADZIŁY JUŻ MIEDZY INNYMI DELIĘ, ZAKŁADY MIĘSNE W ZAMOŚCIU, CZEKAMY NA DALSZE POSUNIĘCIA BANDY TYCH DARMOZJADÓW!!! ONI WYKAŃCZAJĄ WOLNY RYNEK!!!!!!!!!
Avatar
znający prawde:) / 1 maja 2008 o 10:39
0
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złożyć wyrazy szacunku i wszystkim ze "STAREJ EKIPY" zarządzającej sprzed rządów Pana J.S - (kryształowe, to to nie było, ale przynajmniej nie takie złodziejstwo i znali sie przynajmniej na transporcie)
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złoż... rozwiń
Avatar
zielony / 1 maja 2008 o 09:34
0
MASZ RACJę W PPKS TRZEBA POMNAżAć MAJąTEK ALE CZY PANI TERESKA POWIEDZIAłA CZYJ??????PRZEDSIEBIORSTWA CZY SWóJ A MOżE KOLESIóW??????????
Avatar
Prawda / 30 kwietnia 2008 o 23:58
0
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda do kieszeni co zrobi większe straty , dobijamy do wartości majątku 7.200 i upadłość.
I jest wszystko ok, zacznie sie sprzedawanie terenów i koniec.
Nie takie rzeczy już były w lublinie robione (odlewnia,fsc) to były tysiące osób , i co nikt nic nie mówił.

Sprawa się nagłośniła , są władze (wojewoda,minister) niech sprawdzają co Pani Tereska zrobiła dla firmy.
Już nie rozmawiajmy o pierdołach , Fakty są takie że straty rosną i nie ma na to żadnego pomysłu, mało tego straty sie zwiększają przez decyzje niekompetentnych ludzi .
Ci ludzie mylą urzędy z firmą , przedsiębiorstwo PKS LUBLIN to nie urząd Marszałkowski , pks ma robić pieniadze.

ZADANIEM PREZESA PKS JEST MNOżENIE MAJąTKU FIRMY A NIE DOPROWADZENIE DO UPADłOśCI.
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda... rozwiń
Avatar
Kstaw / 30 kwietnia 2008 o 22:33
0
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozostanie pare autobusów i klika osób obsługi. Dlaczego? bo nie ma pieniędzy na inwestycje.
Stacja paliw dawała zyski - ale trzeba wymienić zbiorniki a Lublin niechce dać pieniędzy
Budynki warsztatowe albo rozbiorą albo wydzierżawią - pytanie komu?? bo co najlepsze kotłownia która była na bazie została zdemontowana - a ci "menedżerowie" myślą że bez ogrzewania ktoś wynajmie hale na cokolwiek. Diagnostyka - jedyna w powiecie obsługująca pojazdy ciężarowe do wydzierżawienia. Wulkanizacja do likwidacji.
Pytanie a z majątkiem ruchomym? Oczywiście zabierze Lublin - bo od samego początku o to chodziło, połączyć się zabrac majątek i likwidowac oddział dał działają ci menedżerowie - to wszystko pod szyldem cięcia kosztów. Jeszcze bym zrozumiał gdyby niebyło dla kogo wozić a ty przecież jest Cukrownia, Coratex Cersanit OSM wystarczyło poszukać ale zarządcy myśleli że klienci sami do nich przylecą - mieli wszytsko w głębokim poważaniu.
Dodam tylko że żaden z 3 ostatnich zarządców oddziału nie pracował dłużej niż 4-5 miesięcy - nierozumiem tego podejścia przecież nieda się w tak krótkim czasie dokonac naprawy i zmian na lepsze w firmie.
Jeśli tak dalej będą rządzić to i sam PKS Lublin upadnie
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozo... rozwiń
Avatar
ARON / 30 kwietnia 2008 o 17:15
0
ZARZąD ROZWALI PPKS I 800 LUDZI PóJDZIE NA BRUK ,CZY O TO WAM WSZYSTKIM CHODZI??????????
Avatar
ZIELONY / 30 kwietnia 2008 o 17:07
0
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HRUBIESZóW,KRASNYSTAW TOMASZóW LUBELSKI
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HR... rozwiń
Avatar
pks1 / 30 kwietnia 2008 o 13:43
0
PKS2 napisał:
JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie.

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie. rozwiń
Avatar
Zielony kot / 30 kwietnia 2008 o 13:12
0
Ja wam mówie, z kosmosu się pourywali, 10 lat zapóźnień, i chcą aby ten komunistyczny relikt postawić na nogi w ciągu roku !!! Druga sprawa skutecznie przeprowadzona komercjalizacja, a teraz można dopier skutecznie działać i wyciąć w pień to związkowe tałatajstwo, i wszystkich sfrustrowanych ciemniaków.
Avatar
PKS2 / 30 kwietnia 2008 o 13:07
0
pks1 napisał:
Człowieku związki nic narazie nie mówią na temat podwyżek, tematem przewodnim jest obnizenie proponowanych przez zarząd dla siebie płac które są od 8500 do 12000 , a takich stanowisk ma być w przedsiebiorstwie okolo 12 .
No i jak na to nie reagować?
Przecież to gwóźdź do trumny .
A jak myślicie , bedą zatrudniani fachowcy czy kolesie?
Sami sobie odpowiedźcie
pozdrawiam

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!! rozwiń
Avatar
PKS / 5 maja 2008 o 14:52
0
ZWIĄZKI ZAWODOWE TO RELIKT KOMUNIZMU< WYKAŃCZAJĄ WSZYTSKIE PAŃSTWOWE PRZEDSIĘBIORSTWA< PRZECIWSTAWIAJĄ SIĘ ZMIANOM, dO UPADKU DOPROWADZIŁY JUŻ MIEDZY INNYMI DELIĘ, ZAKŁADY MIĘSNE W ZAMOŚCIU, CZEKAMY NA DALSZE POSUNIĘCIA BANDY TYCH DARMOZJADÓW!!! ONI WYKAŃCZAJĄ WOLNY RYNEK!!!!!!!!!
Avatar
znający prawde:) / 1 maja 2008 o 10:39
0
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złożyć wyrazy szacunku i wszystkim ze "STAREJ EKIPY" zarządzającej sprzed rządów Pana J.S - (kryształowe, to to nie było, ale przynajmniej nie takie złodziejstwo i znali sie przynajmniej na transporcie)
BRawo zielony:)) Dobrze powiedziane.
Ludzie przecież KOLEś kolesiowi nie da zrobić krzywdy - zatrudnianie pedagogów, zatrudnianie osób w ostatni dzień swojego urzędowania, zatrudnianie ekspertów - którym się płaci ogromne pensje i zabezpiecza tak, by nie można było ich w***** z firmy to się tam teraz działo i dzieje i jakos do tej pory NIKT z tym porządku nie zrobił i nie zrobi. Bo jeszcze są w tej firmie pieniądze, które można dla siebie i kolesiów bezkarnie wziąć. Rączka, rączkę myje.

TERAZ chcę złoż... rozwiń
Avatar
zielony / 1 maja 2008 o 09:34
0
MASZ RACJę W PPKS TRZEBA POMNAżAć MAJąTEK ALE CZY PANI TERESKA POWIEDZIAłA CZYJ??????PRZEDSIEBIORSTWA CZY SWóJ A MOżE KOLESIóW??????????
Avatar
Prawda / 30 kwietnia 2008 o 23:58
0
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda do kieszeni co zrobi większe straty , dobijamy do wartości majątku 7.200 i upadłość.
I jest wszystko ok, zacznie sie sprzedawanie terenów i koniec.
Nie takie rzeczy już były w lublinie robione (odlewnia,fsc) to były tysiące osób , i co nikt nic nie mówił.

Sprawa się nagłośniła , są władze (wojewoda,minister) niech sprawdzają co Pani Tereska zrobiła dla firmy.
Już nie rozmawiajmy o pierdołach , Fakty są takie że straty rosną i nie ma na to żadnego pomysłu, mało tego straty sie zwiększają przez decyzje niekompetentnych ludzi .
Ci ludzie mylą urzędy z firmą , przedsiębiorstwo PKS LUBLIN to nie urząd Marszałkowski , pks ma robić pieniadze.

ZADANIEM PREZESA PKS JEST MNOżENIE MAJąTKU FIRMY A NIE DOPROWADZENIE DO UPADłOśCI.
PRAWDA JEST TAKA
konsolidacja totalna porażka , pks-y zgodziły sie tylko dlatego że obiecali na ten cel pieniądze (koszty konsolidacji, nowy tabor)
a teraz komercjalizacja już nie mogło być gorzej żeby ten proces prowadził PSL , nabijanie kabzy sobie i kolesiom , a wy pracownicy mamy was daleko w du.....ie.
Ludzie obudzcie się , zwłaszcza w oddziałach ,was wywalą jako pierwszych , prosty rachunek 200 stanowisk za kilkanaście stołków w zarządzie


Chodzi tylko i wyłącznie o kasę , wyciągnięcie ile się uda... rozwiń
Avatar
Kstaw / 30 kwietnia 2008 o 22:33
0
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozostanie pare autobusów i klika osób obsługi. Dlaczego? bo nie ma pieniędzy na inwestycje.
Stacja paliw dawała zyski - ale trzeba wymienić zbiorniki a Lublin niechce dać pieniędzy
Budynki warsztatowe albo rozbiorą albo wydzierżawią - pytanie komu?? bo co najlepsze kotłownia która była na bazie została zdemontowana - a ci "menedżerowie" myślą że bez ogrzewania ktoś wynajmie hale na cokolwiek. Diagnostyka - jedyna w powiecie obsługująca pojazdy ciężarowe do wydzierżawienia. Wulkanizacja do likwidacji.
Pytanie a z majątkiem ruchomym? Oczywiście zabierze Lublin - bo od samego początku o to chodziło, połączyć się zabrac majątek i likwidowac oddział dał działają ci menedżerowie - to wszystko pod szyldem cięcia kosztów. Jeszcze bym zrozumiał gdyby niebyło dla kogo wozić a ty przecież jest Cukrownia, Coratex Cersanit OSM wystarczyło poszukać ale zarządcy myśleli że klienci sami do nich przylecą - mieli wszytsko w głębokim poważaniu.
Dodam tylko że żaden z 3 ostatnich zarządców oddziału nie pracował dłużej niż 4-5 miesięcy - nierozumiem tego podejścia przecież nieda się w tak krótkim czasie dokonac naprawy i zmian na lepsze w firmie.
Jeśli tak dalej będą rządzić to i sam PKS Lublin upadnie
Niedługo już część pójdzie na bruk. Otóż pod szyldem oszczędności oddział KRasnystaw ma być w zasadzie zlikwidowany!! Taki jest efekt połączenia, i łatwy sposób na zagarnięcie majątku. Firmy która jako tako działała już niema w zasadzie. A przecież miało być tak pięknie? nowe autobusy zyski. Co najlepsze odział Krasnystaw przy odpowiednim zarządzaniu mógł wyjśc na prostą bo oprócz Lublina z grupie połączonych firm jako jedyny posiadał dział transportu towarowego z około 30 zestawami TIR.
Ale okazuje się że firmy niebędzie pozo... rozwiń
Avatar
ARON / 30 kwietnia 2008 o 17:15
0
ZARZąD ROZWALI PPKS I 800 LUDZI PóJDZIE NA BRUK ,CZY O TO WAM WSZYSTKIM CHODZI??????????
Avatar
ZIELONY / 30 kwietnia 2008 o 17:07
0
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HRUBIESZóW,KRASNYSTAW TOMASZóW LUBELSKI
HASłO KRóLIKOWSKIEJ " GODNA PRACA -GODNA PłACA " TO OBIECANKI CACANKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZARZąD UWAżA ZWIąZKOWCóW ZA IDIOTóW, A TO PRZECIEż ONI NAGLOśNILI SPRAWę PPKS-U. TUTAJ OBSADZANIE TZW." STOłKóW" POLEGA NA WPYCHANIU SWOICH KOLESIóW NA STANOWISKA, GDZIE NA NICZYM SIę PRAKTYCZNIE NIE ZNAJA!!!!!!!!!!!
A ZWIAZKOWCY TO NIE TYLKO PPKS LUBLIN TO TEż PPKS WłODAWA, HR... rozwiń
Avatar
pks1 / 30 kwietnia 2008 o 13:43
0
PKS2 napisał:
JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie.

Z całym szacunkiem to Ty sie chyba z choinki urwałeś, minister i rada nadzorcza ustala pensje prezesa i wiceprezesa, dlatego kwot nie ma podanych w projekcje przez nich stworzonym.
Człowieku pks nie wytrzyma takiej struktury nawet 4 miesiące, teraz nie ma pieniędzy na bieżące wydatki , strata na koniec marca jest w wysokości 500 000 zł.
Tu naprawdę trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda, juz nie mówiąc o tym że pasowałoby ją tak wydać żeby zarobiła na siebie. rozwiń
Avatar
Zielony kot / 30 kwietnia 2008 o 13:12
0
Ja wam mówie, z kosmosu się pourywali, 10 lat zapóźnień, i chcą aby ten komunistyczny relikt postawić na nogi w ciągu roku !!! Druga sprawa skutecznie przeprowadzona komercjalizacja, a teraz można dopier skutecznie działać i wyciąć w pień to związkowe tałatajstwo, i wszystkich sfrustrowanych ciemniaków.
Avatar
PKS2 / 30 kwietnia 2008 o 13:07
0
pks1 napisał:
Człowieku związki nic narazie nie mówią na temat podwyżek, tematem przewodnim jest obnizenie proponowanych przez zarząd dla siebie płac które są od 8500 do 12000 , a takich stanowisk ma być w przedsiebiorstwie okolo 12 .
No i jak na to nie reagować?
Przecież to gwóźdź do trumny .
A jak myślicie , bedą zatrudniani fachowcy czy kolesie?
Sami sobie odpowiedźcie
pozdrawiam

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!!

JAK TO NIE PRZECIEŻ TO GŁÓWNY POSTULAT PODWYŻKI,PODWYŻKI, JAKIE 12 Stanowisk za takie pieniądze, z choinki się urwałeś, czy ty wiesz co to Rada Nadzorcza, co to spółka Skarbu Państwa i Minister Skarbu Państwa, to oni decydują o wynagrodzeniach, a Ty tu piszesz o jakiś kwotach z palca!!! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 46 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 6

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 67 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 20 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!