Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2019 r.
6:29

Zamieszanie wokół konkursów na dyrektorów muzeów. Marszałek spotka się ministrem Glińskim

Autor: Zdjęcie autora TOMA
1 78 A A
Katarzyna Mieczkowska (Muzeum Lubelskie) i Anna Fic-Lazor (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce)
Katarzyna Mieczkowska (Muzeum Lubelskie) i Anna Fic-Lazor (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce)

Marszałek województwa spotka się z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim. Takie zapewnienie z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy po naszym artykule o zamieszaniu wokół konkursów na dyrektorów Muzeum Lubelskiego i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak pisaliśmy we wczorajszym wydaniu Dziennika, urząd do 22 listopada czekał na wskazanie przez resort jego przedstawicieli do obu komisji konkursowych. Takich zgłoszeń nie otrzymał.

Ministerstwo poinformowało nas, że w przypadku Muzeum Lubelskiego powodem było zbyt późne ogłoszenie postępowania, w związku z czym 7 listopada do urzędu zostało wysłane pismo o konieczności przeprowadzenia rozmów i konsultacji w tej sprawie. Jeśli chodzi o Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, to – zdaniem rzeczniczki ministra Anny Bocian – w tej komisji konkursowej w ogóle nie powinni znaleźć się przedstawiciele MKiDN. W środę rano okazało się, że w przekazanej nam informacji pojawiła się nieścisłość.

– Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – faktycznie – nie jest organizatorem ani współorganizatorem Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, natomiast wskazuje swoich dwóch przedstawicieli do komisji konkursowej. Dotychczas takich przedstawicieli minister nie wskazał – wyjaśnia Anna Bocian. I dodaje, że powód, dla którego nie wskazano członków komisji jest ten sam, co w przypadku Muzeum Lubelskiego: ogłoszenie konkursu po ustawowym terminie. Informacja do Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie miała zostać wysłana 15 listopada.

W poniedziałek rzecznik marszałka Remigiusz Małecki mówił nam, że według jego wiedzy żadne pisma z ministerstwa nie wpłynęły. Po publikacji artykułu usłyszeliśmy, że takie dokumenty jednak dotarły do marszałka, ale mająca do nich dostęp urzędniczka przebywa na urlopie.

– W najbliższym możliwym terminie dojdzie do spotkania marszałka Jarosława Stawiarskiego z ministrem Piotrem Glińskim, podczas którego odbędą się rozmowy na temat konkursów. Staramy się rozstrzygnąć je z zachowaniem ustawowych terminów – zapowiada Małecki.

A terminy mijają z końcem roku. Wtedy kończą się umowy obecnych dyrektorek obu instytucji: Katarzyny Mieczkowskiej (Muzeum Lubelskie) i Anny Fic-Lazor (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce). Obie panie startują w trwających konkursach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:05
+28
Tarkowski daj Ty już spokój nie kompromituj się
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:17
+22
To całe zamieszanie z konkursem to winien nie kto inny tylko Tarkowski a teraz śmie startować na szefa
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:10
+19
Obecnie nie ma lepszej kandydatki od Mieczkowskiej wszyscy o tym wiedzą, dlatego jest taki wściekły atak
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 07:23
+18
Mieczkowska może i od Żuka ale okazała się najlepszym dyrektorem Muzeum Lubelskiego w historii...
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 09:19
+17
Kurde czy w tym mieście jest jeszcze coś normalnego. Jakiś urzędnik ustawia konkurs pod siebie wszyscy to widzą, a urzędnik pali głupa. Panie Tarkowski skąd pan się urwał i kto pana popiera!?
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:13
+17
Za Mieczkowskiej Na Zamku zaczęło się coś dziać. Taka jest prawda
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:56
+16
Kandydatura Tarkowskiego jest śmieszna bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że konkursy na dyrektorów ustawił pod siebie.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:06
+16
Dziennik stracił temat górek czechowskich to wziął teraz na tapetę konkursy. Jacy wy jesteście nudni
Avatar
seba / 27 listopada 2019 r. o 09:21
+15
Pani Mieczkowska ożywiła nasze Muzeum, teraz są tam atrakcje dla dzieci, warsztaty, jak i poważne wystawy dla dorosłych
Avatar
Jak / 27 listopada 2019 r. o 08:22
+15
Pani Doktor Katarzyna Mieczkowska wygrała konkurs, w którym oceniało Ją 11 niezależnych członków komisji pochodzących z całej Polski. Uzyskała 11 na 11 głosów!!!!  Już wówczas była doktorem nauk humanistycznych z kierunkowym wykształceniem!!! Jest specjalistą w branży, posiada także ukończone studia MBA, ma wysokie osiągnięcia naukowe. Te wpisy to żenująca próba obrażania! Boli wszystkich, ze postawiła Muzeum na nogi, cieszy się zaufaniem i szacunkiem wszystkich środowisk, z którymi doskonale współpracuje. Śmieszni jesteście robiąc takie wpisy na prawdę widać, ze to zamówione! 
Pani Doktor Katarzyna Mieczkowska wygrała konkurs, w którym oceniało Ją 11 niezależnych członków komisji pochodzących z całej Polski. Uzyskała 11 na 11 głosów!!!!  Już wówczas była doktorem nauk humanistycznych z kierunkowym wykształceniem!!! Jest specjalistą w branży, posiada także ukończone studia MBA, ma wysokie osiągnięcia naukowe. Te wpisy to żenująca próba obrażania! Boli wszystkich, ze postawiła Muzeum na nogi, cieszy się zaufaniem i szacunkiem wszystkich środowisk, z którymi doskonale współpracuje. Śmieszni jesteście robiąc takie wpi... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 r. o 13:15
-4
Ile płacą za hejterskie wpisy dotyczące Mieczkowskiej?
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 r. o 07:17
-1
Żona Żuka powinna zostać na stanowisku dyrektora!
Avatar
cenzor DW przypomina / 27 listopada 2019 r. o 20:27
0
wpisy są kontrolowane........wpisy są kontrolowane
Avatar
Lok / 27 listopada 2019 r. o 18:49
-2
Wcześniej nadzorowała 11 miejskich instytucji kultury. Robiła strategie rozwoju lubelskiej kultury i to co dobrego wydarzyło się (festiwale, wystawy, projekty itd...) to Jej zasługa. Jak widać po 5 latach w muzealnictwie także odisgnrla więcej niże nie jeden muzealnik przez całe lata pracy!
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 17:03
-3
Wiemy co zrobili ze stadniną w Janowie .. Muzeum na Zamku jest bardzo dobrze kierowane.. Sukcesy, zyski..niech K, MIeczowska zostanie ponownie wybrana
Avatar
Lubelak / 27 listopada 2019 r. o 16:02
0
Pani Doktor Katarzyna Mieczkowska wygrała konkurs, w którym oceniało Ją 11 niezależnych członków komisji pochodzących z całej Polski. Uzyskała 11 na 11 głosów!!!!  Już wówczas była doktorem nauk humanistycznych z kierunkowym wykształceniem!!! Jest specjalistą w branży, posiada także ukończone studia MBA, ma wysokie osiągnięcia naukowe. Te wpisy to żenująca próba obrażania! Boli wszystkich, ze postawiła Muzeum na nogi, cieszy się zaufaniem i szacunkiem wszystkich środowisk, z którymi doskonale współpracuje. Śmieszni jesteście robiąc takie wpisy na prawdę widać, ze to zamówione!
Ok. ale jakie wcześniej Pani Dyrektoir miała doświadczenie w pracy w muzealnictwie, ile wystaw muzealnych zorganizaowała jako kurator, etc. Skoro ma Pan Pani wiedzę, proszę o odpowiedź na te fakty i czy i jacy byli kontrkandydaci. Z strony UM: Katarzyna Mieczkowska kowska urodziła się w Lublinie w 1980 roku. Jest absolwentką Wydziału Politologii UMCS, gdzie w 2010 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych. Ukończyła także na Uniwersytecie Warszawskim dwuletnie studia podyplomowe z zakresu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Jest autorką publikacji naukowych oraz absolwentką projektu International Journalism and Society: The Role of the Media in the Modern World w London School of Economics and Political Science. Od 2005 roku jest zatrudniona jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS.
Nie ma się czego wstydzić. Myślę, że z tym CV i tak bije na łeb swojego kontrkandydata, który przez 20 lat był nauczycielem w zawodówce a potem miejskim radnym w Świdniku.
 Tego może i bije, ale jest jeszcze jeden kandydat oomijany przez mass media. 
 Tego może i bije, ale jest jeszcze jeden kandydat oomijany przez mass media.  rozwiń
Avatar
Lubelak / 27 listopada 2019 r. o 15:58
+2
Pani Doktor Katarzyna Mieczkowska wygrała konkurs, w którym oceniało Ją 11 niezależnych członków komisji pochodzących z całej Polski. Uzyskała 11 na 11 głosów!!!!  Już wówczas była doktorem nauk humanistycznych z kierunkowym wykształceniem!!! Jest specjalistą w branży, posiada także ukończone studia MBA, ma wysokie osiągnięcia naukowe. Te wpisy to żenująca próba obrażania! Boli wszystkich, ze postawiła Muzeum na nogi, cieszy się zaufaniem i szacunkiem wszystkich środowisk, z którymi doskonale współpracuje. Śmieszni jesteście robiąc takie wpisy na prawdę widać, ze to zamówione!
 Wsrod ludzi nauki są dwie Katarzyny o którą chodzi? ***s://nauka-polska.pl/#/results?_k=h02253
 Wsrod ludzi nauki są dwie Katarzyny o którą chodzi? ***s://nauka-polska.pl/#/results?_k=h02253 rozwiń
Avatar
H / 27 listopada 2019 r. o 15:32
+1
Jakie poparcie człowieku??? Zarzucasz 11 osobowej komisji jakieś nieprawidłowości??? To powiadom odpowiednie organy ścigania! Internet przyjmie wszystko. Więcej odwagi! I przypominam, ze nie zawiadomienie o przestępstwie to tez przestępstwo!!!!
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 15:28
+4
Jak Małecki może nie wiedzieć czy pisma dotarły z Ministerstwa, jak cała poczta jest otwierana w biurze podawczym i rejestrowana w elektronicznym systemie obiegu dokumentacji zanim jeszcze trafi do odpowiedniej osoby. Jak można tak kłamać kryjąc swój brak kompetencji i nieudacznictwo?
Avatar
lasek / 27 listopada 2019 r. o 14:30
-6
Remont muzeum nie tylko zresztą naszego lubelskiego, bo też obejmuje on jeden z oddziałów Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku to zasługa dyrektor Mieszkowskiej, w tym pozyskanie na te remonty ponad 17 mln bodajże dofinansowania unijnego!!!