Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2017 r.
21:32

Zamykają ważną ulicę w Lublinie. Zostanie zbudowana od nowa

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A

W czwartek zamknięta dla ruchu zostanie ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Armii Krajowej i Zana. Powodem jest przebudowa ulicy, która zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na czas robót ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Poza pojazdami budowy zakaz wjazdu nie będzie dotyczył: pojazdów komunikacji miejskiej, z możliwością wjazdu z obu stron – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Zakaz nie będzie dotyczył również mieszkańców ulic przyległych do Bohaterów Monte Cassino: Pana Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego i Leonarda. Mieszkańcy będą jednak mogli wjeżdżać na przebudowywaną ulicę wyłącznie od strony ronda na skrzyżowaniu z ul. Zana. Tylko z tej strony na ulicę będą mogły wjeżdżać także pojazdy zaopatrzenia. Pozostali narażą się tu na mandat.

Po przebudowie ulica będzie mieć cztery pasy ruchu, po dwa w każdym kierunku. Wszystkie będą ogólnodostępne, nie będą tu wyznaczane buspasy. Prace będą się wiązały z wycinką 21 drzew. Przerzedzony zostanie także gąszcz słupów, bo miasto planuje demontaż latarni, a nowe lampy mają być zamocowane na istniejących słupach trakcji trolejbusowej.

Prace potrwają do października.

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina?

Jak dobrze znasz ulice Lublina?
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kol / 18 lipca 2017 o 08:11
0
Człowieku tam jest obecnie jeden pas w obu kierunkach tylko że bardzo szeroki, zamienia na dwa by nie było problemu z tym czy jeden samochód ma jechać środkiem drogi czy bokiem. 
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 12:17
0
a taxi gdzie
Avatar
Donald D / 17 lipca 2017 o 12:04
0
Poza pojazdami budowy zakaz wjazdu nie będzie dotyczył: pojazdów komunikacji miejskiej, z możliwością wjazdu z obu stron – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zakaz nie będzie dotyczył również mieszkańców ulic przyległych do Bohaterów Monte Cassino: Pana Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego i Leonarda.
Czyli będą jeździć wszyscy,jak to bywa z naszymi kierowcami.Po co więc pisać że będą jakieś ograniczenia w życzeniach jak praktycznie ich nikt nie będzie respektował?
Avatar
aga / 17 lipca 2017 o 09:52
0
Chyba większość osób na forum pomyliła odcinku Bohaterów Monte Cassino.. Remont ma być od Zana do skrzyżowania z Armii Krajowej. Odcinek do Kraśnickiej też ma być wkrótce remontowany, jednak jeszcze nie teraz.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 09:07
0
I znowu rozkopią tą ulicę, którą dosłownie pół roku temu mieli rozkopaną - przy okazji remontu mostu na Armii Krajowej. To już nie można było wtedy pociągnąć inwestycji dalej, skoro remont był nieunikniony?!?! Jak widać, grunt to szanować swoją robotę i po kilka razy wracać w to samo miejsce. Ech.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 09:04
0
A kiedy raczą rozpocząć remont drugiej części Boh.M.Cassiono ?? w grudniu ?? Te remonty powinny być rozpoczęte najpóźniej w czerwcu żeby spokojnie zdążyć przed końcem wakacji ale oczywiście szczyt remontów i pozamykane ulice będą po wakacjach jak będzie największy ruch !!!
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:45
0
A srak
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:44
0
Wrak.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 06:38
0
A na Irydiona jak dojechać pod prąd?
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 06:27
0
Znowu Pan Kieliszek zabiera się za remony ulicy!!!! Na efekty nie trzeba czekać....Wystarczy zajrzeć na ul. Tymiankowa, którą "remontuje" czyli nic nowego oprócz wymiany krawężników, studzienek,asfaltu itp.....a gdzie są zjazdy na JPII, łącznik z Bocianią dodatkowe miejsca parkingowe ??? Czyli wyłożona "kasa" na NIC !!!!
Avatar
Kol / 18 lipca 2017 o 08:11
0
Człowieku tam jest obecnie jeden pas w obu kierunkach tylko że bardzo szeroki, zamienia na dwa by nie było problemu z tym czy jeden samochód ma jechać środkiem drogi czy bokiem. 
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 12:17
0
a taxi gdzie
Avatar
Donald D / 17 lipca 2017 o 12:04
0
Poza pojazdami budowy zakaz wjazdu nie będzie dotyczył: pojazdów komunikacji miejskiej, z możliwością wjazdu z obu stron – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zakaz nie będzie dotyczył również mieszkańców ulic przyległych do Bohaterów Monte Cassino: Pana Wołodyjowskiego, Skrzetuskiego i Leonarda.
Czyli będą jeździć wszyscy,jak to bywa z naszymi kierowcami.Po co więc pisać że będą jakieś ograniczenia w życzeniach jak praktycznie ich nikt nie będzie respektował?
Avatar
aga / 17 lipca 2017 o 09:52
0
Chyba większość osób na forum pomyliła odcinku Bohaterów Monte Cassino.. Remont ma być od Zana do skrzyżowania z Armii Krajowej. Odcinek do Kraśnickiej też ma być wkrótce remontowany, jednak jeszcze nie teraz.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 09:07
0
I znowu rozkopią tą ulicę, którą dosłownie pół roku temu mieli rozkopaną - przy okazji remontu mostu na Armii Krajowej. To już nie można było wtedy pociągnąć inwestycji dalej, skoro remont był nieunikniony?!?! Jak widać, grunt to szanować swoją robotę i po kilka razy wracać w to samo miejsce. Ech.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 09:04
0
A kiedy raczą rozpocząć remont drugiej części Boh.M.Cassiono ?? w grudniu ?? Te remonty powinny być rozpoczęte najpóźniej w czerwcu żeby spokojnie zdążyć przed końcem wakacji ale oczywiście szczyt remontów i pozamykane ulice będą po wakacjach jak będzie największy ruch !!!
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:45
0
A srak
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:44
0
Wrak.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 06:38
0
A na Irydiona jak dojechać pod prąd?
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 06:27
0
Znowu Pan Kieliszek zabiera się za remony ulicy!!!! Na efekty nie trzeba czekać....Wystarczy zajrzeć na ul. Tymiankowa, którą "remontuje" czyli nic nowego oprócz wymiany krawężników, studzienek,asfaltu itp.....a gdzie są zjazdy na JPII, łącznik z Bocianią dodatkowe miejsca parkingowe ??? Czyli wyłożona "kasa" na NIC !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 23 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!