Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2019 r.
13:03

Protest pracowników sklepów Stokrotka. "Nie znam nikogo z branży, kto zarabia mniej"

Autor: Zdjęcie autora Jakub Dobroch
175 96 A A

"Walczymy o godne płace" – można przeczytać na ubraniach niektórych pracowników sieci Stokrotka. Ogólnopolska akcja protestacyjna rozpoczęła się w Lublinie, bo tu mieści się siedziba spółki. – Niestety, nie wszystkie punkty w naszym mieście strajkują – przyznają związkowcy. – Być może boją się ze względu na bliskość zarządu?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nasze wynagrodzenie jest niewiele wyższe od minimalnej krajowej (2250 zł brutto). Walczymy o 500 zł podwyżki dla każdego pracownika – tłumaczy Alicja Symbor, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w sieci Stokrotka. – Ze strony zarządu nie było woli podjęcia rozmów. Przyszedł więc czas na akcję protestacyjną.

Spór zbiorowy między związkowcami a zarządem spółki rozpoczął się rok temu. Jesienią pracownicy wnieśli dwa postulaty. Domagali się m.in. podwyższenia ekwiwalentu za pranie służbowych ubrań.

– Na to zarząd się zgodził. Podwyższył płacę z tego tytułu o 16 zł miesięcznie – mówi Symbor. – W kwestii naszego drugiego postulatu milczy do dziś.

– Firma prowadzi politykę płacową w sposób odpowiedzialny – mówi Magdalena Maciejewska, menedżer ds. komunikacji i PR w sieci Stokrotka. – W 2019 r. Stokrotka zaplanowała i wdrożyła podwyżki wynagrodzeń dla swoich pracowników.

Konkretnych kwot jednak nie podaje. Zapewnia również, że rozmowy trwają, a „spółka prowadzi dialog z pracownikami i organizacjami związkowymi, z poszanowaniem interesów stron”. –Wynagrodzenia w Stokrotce są wyższe niż określone ustawowo wynagrodzenie minimalne. Pracownicy otrzymują też premię absencyjną i mają możliwość korzystania z benefitów pozapłacowych – dodaje Maciejewska.

W minioną sobotę na skrzynkę mailową większości sklepów przyszła wiadomość o planowanej akcji protestacyjnej. Każdy z pracowników mógł zgłosić się do „Solidarności” po naklejkę „Walczymy o godne płace”.

– Akcja z naklejkami ma na celu nie tylko poinformowanie o problemie klientów, ale również dotarcie do innych sklepów z wiadomością o strajku – przyznaje szefowa związków.

W Lublinie jest blisko 60 punktów sieci Stokrotka. Wczoraj odwiedziliśmy pięć losowo wybranych sklepów. Wielu pracowników o strajku nie wie, ponieważ zatrudnia ich nie Stokrotka, ale agencja pracy. Inni mówią nam: – Panuje chaos, nikt do końca nie wie, o co chodzi i czy nam wolno czy nie wolno brać udział w strajku.

Na pytanie czy to prawda, że kierownicy sklepów zabraniają nosić naklejki, rzeczniczka Stokrotki odpowiada: – To akcja organizowania przez NSZZ Solidarność, udział w niej jest dobrowolny. Spółka nie ingeruje w jej przebieg.

Związkowcy podają, że wczoraj protestacyjne naklejki nosili pracownicy sklepów w 26 miastach, w tym w ośmiu marketach w Lublinie.

– Cały czas spływają do nas pytania, w jaki sposób można dołączyć do strajku, zaangażowanie jest bardzo duże. Nie dziwi mnie to, ponieważ nie znam nikogo z branży, kto zarabiałby mniej niż pracownicy Stokrotki – podkreśla Alicja Symbor. Akcja rozpoczęła się w Lublinie, ponieważ to właśnie tu znajduje się główna siedziba sieci Stokrotka. – Niestety, nie wszystkie punkty w naszym mieście strajkują. Być może boją się ze względu na bliskość zarządu?

Nie przypadkiem protest rozpoczął się właśnie teraz. Jesienią zarząd spółki przygotowuje budżet na przyszły rok. Związkowcy grożą, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, w okresie świąt Bożego Narodzenia przeprowadzą strajk włoski. 

e-Wydanie

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kirk / 20 września 2019 o 14:22
+37
Pisałem to już wielokrotnie i powtórze jeszcze raz : firma dziad. Tyle w temacie.
Avatar
Sto / 20 września 2019 o 14:24
+35
Popieram strajk. Bardzo mało zarabiamy. Co roku dają nam ankiety do wypełnienia i co roku piszemy o podwyżki żeby chociaż stazowe było a nie pracownik z kilkuletnim stażem zarabia tyle co nowy pracownik. Jakaś kpina. 
Avatar
Kasia / 20 września 2019 o 19:02
+28
Stokrotka to dziadostwo burdel jakich mało pracuje się za trzech nie ma ludzi do pracy bo każdy ma wy***e pracować za 1800 i zapieprzac jak głupi osioł .Pracodawca traktuje cię jak złodzieja jeszcze trochę to kamery będziemy mieli w kiblu . Stokrotka nie szanuje ludzi którzy dla niej pracują liczą się tylko cyfry a pracownik to murzyn do roboty .Nikt tam nie chce pracować
Avatar
S / 20 września 2019 o 14:05
+27
Po pierwsze: co to znaczy atrakcyjna praca w Lublinie? Za 2500 zł brutto? Po drugie: co zmieni udzielanie porad w stylu zmień pracę, wyjedź do innego miasta? Czy to poprawi patologiczną sytuację w Lublinie? Przez takich jak Ty nic się nie zmienia, bo nie masz odwagi zaprotestować. Gdy niesatysfakcjonuje Cię płacą, zapewne zwalniasz się i idziesz dalej? Tam pewnie też zagrzejesz miejsce przez rok może dwa, bo znów nie będzie Cię stać na negocjacje z pracodawcą. Takim sposobem pracodawca płacze, że nie ma pracownika, że częsta rotacja i nie widzi problemu niskich płac. Droga do nikąd.
Po pierwsze: co to znaczy atrakcyjna praca w Lublinie? Za 2500 zł brutto? Po drugie: co zmieni udzielanie porad w stylu zmień pracę, wyjedź do innego miasta? Czy to poprawi patologiczną sytuację w Lublinie? Przez takich jak Ty nic się nie zmienia, bo nie masz odwagi zaprotestować. Gdy niesatysfakcjonuje Cię płacą, zapewne zwalniasz się i idziesz dalej? Tam pewnie też zagrzejesz miejsce przez rok może dwa, bo znów nie będzie Cię stać na negocjacje z pracodawcą. Takim sposobem pracodawca płacze, że nie ma pracownika, że częsta rotacja i nie wi... rozwiń
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 13:09
+23
Faktycznie tam zarobki są najniższe wśród dyskontów. Firma bardzo dynamicznie się rozwija, więc fundusze na znaczące podwyżki powinny być.
Avatar
Wincenty / 20 września 2019 o 14:12
+22
Piniedzy nie ma i nie będzie. 
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 14:56
+20
Ostatnio obiła mi się o uszy rozmowa dwóch pań w stokrotce jedna chyba wyższa szycha na pytanie o dotrudnienie pracownika z rozbrajającą szczerością ze tego nie zrobią bo wysokość utargu na to nie pozwala To niech mnie ktoś z biura oświeci jak sklep np X ma mieć utargu skoro w promieniu kilkuset metrów znajduje się kilka stokrotek i żeby zrobić całe zakupy muszę zaliczyć je wszystkie bo w każdej zawsze czegoś nie ma Ps Jak wyglądają straty bo jakoś nigdzie nie zauważyłem ochroniarza czy tak bardzo ufają swoim klientom a tak przy okazji Pani przewodnicząca związku zainteresowała by się warunkami w jakich muszą pracować dziewczyny w mniejszych stokrotkach
Ostatnio obiła mi się o uszy rozmowa dwóch pań w stokrotce jedna chyba wyższa szycha na pytanie o dotrudnienie pracownika z rozbrajającą szczerością ze tego nie zrobią bo wysokość utargu na to nie pozwala To niech mnie ktoś z biura oświeci jak sklep np X ma mieć utargu skoro w promieniu kilkuset metrów znajduje się kilka stokrotek i żeby zrobić całe zakupy muszę zaliczyć je wszystkie bo w każdej zawsze czegoś nie ma Ps Jak wyglądają straty bo jakoś nigdzie nie zauważyłem ochroniarza czy tak bardzo ufają swoim klientom a tak przy okazji Pani ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 19:49
+19
Stokrotka wdrożyła podwyżki w br. dobre żarty, to nie firma podniosła płacę pracownikom tylko wzrosła placa minimalna. Jak można tak kłamać.
Avatar
Mhmasiua / 21 września 2019 o 21:36
+17
2250 plus premia absencyjna jak nie pójdziesz na zwolnienie. Czyli 2500 brutto z czego zabierają prawie 800 na składki czyli kasjer zarabia 1700zl na miesiąc. Kolejki są bo firma zredukowala etaty to raz a dwa ludzie się pozwalniuali. A kasjerka wbrew pozorom jak wam się wydaje Niue siedzi tylko na kasie. Musi upiec bułki żebyście mieli co se wziąć musi dołożyć warzywa dołożyć nabiał. Ruszyć towar. Zatkac dziury i wielle wiele więcej. Ale najlepiej powiedzec ze kolejka.
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 16:17
+17
Kiedyś pracowałam w tym przybytku powiem tyle... pracownik traktowany jest jak dziad i zło konieczne.
Avatar
Alek / 27 września 2019 o 20:47
+4
Układy, układziki, wazeliniarstwo, brak przepływu informacji w tej firmie to jeden wielki burdel na kółkach!!! Dobrze, że już tam nie pracuję...
Avatar
oiuioio / 27 września 2019 o 00:01
0
KONIUNKTURALISTOM politycznym i HIPOKRYTOM fałszywym MÓWIMY GŁOŚNE NIE!!!!
Avatar
studentka / 26 września 2019 o 21:38
0
Chaos jak na Poczcie Polskiej ;-)
Avatar
brzoza / 25 września 2019 o 16:08
0
Zapraszam do nas do Biedronki, jest miła atmosfera ! 
Avatar
cccccc / 25 września 2019 o 12:00
+1
kłamia ze akcja jest ogólnokrajowa -wiele sklepów nawet nie wie że istnieje-związkowcy wysłali tylko wieści do superów a do tego jeszcze mowa o naklejkach:) jakich naklejkach nic takiego nie wysłali, ludzie na pewno by się dołączyli ale skoro nie wiedzą to nie strajkują
Avatar
PP / 25 września 2019 o 02:10
-9
Praca nie jest obowiązkowa. Pracę można zmienić na lepiej opłacaną.
Avatar
Jacek / 24 września 2019 o 20:20
+12
Najgorsze, że młody przychodzi i ma oczekiwania a stary pracownik ma robić i nie gadać. Starych pracowników zupełnie się nie docenia i ma się ich gdzieś. Firma dno!!!
Avatar
Duch / 24 września 2019 o 11:06
+10
Najgorsze ze firma dwa lata temu zmieniła system wynagrodzeń. Wszystkich wyrzuciła do jednego worka. Człowiek na okresie próbnym nic nie umierający zarabia tyle samo co człowiek z 10 letnim stażem robiący na każdym stanowisku. To spowodowało że starzy pracownicy zaczęli wszystko olewac a młodzi nie potrafią teraz nawet szczotka pozamiatać bo trzeba im pokazać jak tą szczotkę obsłużyć. Kiedyś były pewnie indywidualne itd. Ale jak państwo zaczęło podnosić najniższą to firma co roku zmienia system wynagrodzeń żeby i tak wychodziło na to samo. 4 lata temu zarabialem tylke co teraz a najnizsza wzrosla sporo. Tacy magicy.
Najgorsze ze firma dwa lata temu zmieniła system wynagrodzeń. Wszystkich wyrzuciła do jednego worka. Człowiek na okresie próbnym nic nie umierający zarabia tyle samo co człowiek z 10 letnim stażem robiący na każdym stanowisku. To spowodowało że starzy pracownicy zaczęli wszystko olewac a młodzi nie potrafią teraz nawet szczotka pozamiatać bo trzeba im pokazać jak tą szczotkę obsłużyć. Kiedyś były pewnie indywidualne itd. Ale jak państwo zaczęło podnosić najniższą to firma co roku zmienia system wynagrodzeń żeby i tak wychodziło na to samo. 4... rozwiń
Avatar
Halo / 24 września 2019 o 11:05
+1
Najlepiej przed swietami.
Avatar
Halo / 24 września 2019 o 10:59
+7
Robmy strajk na caly kraj!
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2019. Sejm dla PiS. Senat dla opozycji [infografiki]

Wybory 2019. Sejm dla PiS. Senat dla opozycji [infografiki] 0 0

Wybory 2019 Prawo i Sprawiedliwość w porównaniu do wyborów sprzed czterech lat zanotowało znaczący wzrost poparcia w województwie lubelskim. Straci jednak jeden mandat. Stan posiadania utrzymały Koalicja Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Dwóch przedstawicieli z naszego regionu będzie miała powracająca do Sejmu Lewica, a jednego – debiutująca w nim Konfederacja

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory?

Dlaczego młodzi mieszkańcy Lublina nie poszli na wybory? 0 5

Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS frekwencja wyborcza była najgorsza wśród najmłodszej grupy wiekowej. Tylko 46,6 proc. osób uprawnionych do głosowania w wieku 18-29 lat zdecydowało się na oddanie głosu. Dla porównania w grupie wiekowej 40-49 zagłosowało około 75 proc.

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina

Wznowiono kursy pociągów na trasie Warszawa - Puławy. Lada dzień będziemy mogli jeździć do Lublina 62 4

Od niedzieli wznowione ma być kursowanie pociągów z Warszawy do Puław. A za miesiąc dojedziemy koleją ze stolicy przez Dęblin do Lublina

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego

"Przemysław Pierwszy". Komentarz powyborczy redaktora naczelnego 6 18

- PiS ma nowego lidera w województwie. Nazywa się Czarnek, Przemysław Czarnek. Startując z drugiego miejsca pokonał w cuglach „jedynkę” Sylwestra Tułajewa, przeskakując go aż o 33 tys. głosów - pisze Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach
22 października 2019, 17:00

"Jak stworzyć własny podcast" - warsztaty dla młodzieży w Puławach 0 0

We wtorek, 22 października o godz. 17 w Bibliotece Miejskiej w Puławach (ul. Głęboka 7a) odbędą się warsztaty dla młodzieży "Jak stworzyć własny podcast", które poprowadzi dziennikarka Aga Gorczyca.

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię

Biała Podlaska: Weterynarz przed sądem. Chciał podmienić próbki krwi w trosce o świnię 3 2

Przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej ruszył proces Artura K. lekarza weterynarii, który miał proponować rolnikowi z gminy Podedwórze podmianę próbki krwi od świni, w rejonie zagrożonym ASF. Prokuratura oskarżyła go o niedopełnienie obowiązków służbowych i działanie na szkodę interesu publicznego.

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji

Lubelskie: Wypadek wozu strażackiego, który jechał do interwencji 10 5

Do groźnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 827. Wóz strażacki z OSP w Wojciechowie przewrócił się na bok. Droga jest całkowicie zablokowana.

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki

Lublin: Przestawili postój taksówkowy w centrum miasta. Mandat goni mandat, a na kołach szczęki 11 11

Już 40 mandatów wlepiła Straż Miejska kierowcom stającym na ul. Peowiaków, odkąd postój TAXI przeniesiono z początku ulicy na jej środek. Zmianę zarządzili urzędnicy z Ratusza, który zapewniają, że dzięki temu przybyło miejsc parkingowych. Jednak kierowcy odjeżdżający stąd z mandatem raczej nie są zachwyceni

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem
Wybory 2019

Wybory 2019. Sasin z najlepszym wynikiem. Haidar zostaje posłem, a Bierecki nadal senatorem 3 21

Wicepremier Jacek Sasin (PiS) zdobył najwięcej głosów w okręgu chełmsko – bialsko –zamojskim – ponad 91 tys. Na miejsce przy Wiejskiej może też liczyć Dariusz Stefaniuk, obecny wicemarszałek województwa czy Riad Haidar, ordynator neonatologii w bialskim szpitalu. Mandat senatora utrzyma również po raz trzeci Grzegorz Bierecki (PiS).

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego

Prawie 14 mln zł. dofinansowania na szpitale z województwa lubelskiego 0 4

Ponad 13,6 mln zł przekazało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju na projekt, który realizuje sześć szpitali marszałkowskich w Lublinie (wojewódzki przy al. Kraśnickiej, wojewódzki im. Jana Bożego i Szpital Neuropsychiatryczny), Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki]
Wybory 2019
galeria

Najwięksi wygrani tegorocznych wyborów w okręgach nr 6 i 7 [sylwetki] 20 20

Rekordzistą pod względem ilości głosów został Jacek Sasin z PiS, który w okręgu nr 7 dostał ich aż 91 241. Rekord w okręgu nr 6 ustanowił Przemysław Czarnek, również z PiS. Wraz z Lewicą do Sejmu powraca Jacek Czerniak.

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019
16 października 2019, 19:00

Finał Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019 0 0

Dobiega końca tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Na finał projektu, 16 października o godz. 19 w Parafii Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II), wystąpi Dyrektor Festiwalu Robert Grudzień.

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy

MKS Padwa Zamość lepsza od Azotów II Puławy 0 1

W derbach regionu MKS Padwa Zamość pokonała rezerwy Azotów Puławy 41:26. Akademicy z Białej Podlaskiej nie mieli problemów z ograniem MTS Chrzanów

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście

Uczniowie z ZS Vetterów są niezadowoleni z przeprowadzki. Porozrzucano ich po całym mieście 12 4

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie rozpoczną wkrótce naukę w nowym miejscu. Z budynku szkoły przy ulicy Bernardyńskiej zostaną rozrzuceni po praktycznie całym miastem.

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna

Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP: Biała, podświetlona i wydajna 0 0

A do tego podkręcona i z podwójnym BIOS-em. A ile kosztuje karta graficzna Palit GeForce RTX 2080 SUPER WGRP?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.