Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 czerwca 2020 r.
17:26

Lublin: Zbigniew Ziobro wkroczy na górki czechowskie?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
103 43 A A
Górki czechowskie w Lublinie: spór o ich zagospodarowanie toczy się już od kilkunastu lat
Górki czechowskie w Lublinie: spór o ich zagospodarowanie toczy się już od kilkunastu lat (fot. Maciej Kaczanowski)

Do sprawy zagospodarowania górek czechowskich może się włączyć… prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Złożenie wniosku w tej sprawie zapowiedział dzisiaj w Lublinie poseł Jan Kanthak (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zdecydowałem się skierować wniosek do prokuratora generalnego, aby prokuratura wstąpiła do postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym – informuje Kanthak. Chodzi o postępowanie, w którym NSA rozpozna skargę władz Lublina na grudniowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. A ten stwierdził częściową nieważność uchwały Rady Miasta dopuszczającej budowę bloków mieszkalnych na wydzielonym obszarze górek czechowskich.

Taki wyrok zapadł wskutek skargi poprzedniego wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka (PiS). – Rada Miasta przedłożyła interes prywatny właściciela terenu ponad interes publiczny mieszkańców – tłumaczył Czarnek, zaskarżając uchwałę. Sąd zgodził się z jego argumentacją. – Doszło do naruszenia zasad tworzenia studium – mówił sędzia Bogusław Wiśniewski, ogłaszając wyrok. – WSA wadliwie ocenił zapisy studium – komentowała z kolei rzeczniczka prezydenta, który zaskarżył wyrok do wyższej instancji. Właśnie tak sprawa trafiła do sądu w Warszawie.

– Apelowaliśmy wiele razy do prezydenta, by nie składał kasacji od tego wyroku. Dziękujemy panu posłowi, że wnioskuje o dołączenie się prokuratury do rozprawy przed NSA – mówi radny Piotr Breś (PiS). Zgodnie z prawem prokuratura może się dołączyć do dowolnego postępowania toczącego się przed sądem i składać wnioski w jego trakcie.

– Na każdym etapie – podkreśla poseł Kanthak. – Jeżeli bierzemy pod uwagę argumentację WSA, która jest bardzo przekonywująca, uważam, że na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator generalny stanie po stronie strony społecznej, ale tego nie należy oczywiście przesądzać.

– Tylko ktoś spoza Lublina, w tym przypadku pan Kanthak, który wsłuchał się w nasze głosy, jest w stanie obiektywnie i mocno tupnąć i zobaczyć, co się tutaj dzieje – ocenia Magdalena Nosek, jedna z liderek protestów przeciw zabudowie górek. Z kolei radny Breś apeluje do Instytutu Pamięci Narodowej o sprawdzenie, czy na terenie górek czechowskich nie znajdują się mogiły pomordowanych więźniów Zamku Lubelskiego. O istnieniu takich mogił są przekonani przeciwnicy zabudowy terenu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wncl32nfei66y / 17 czerwca 2020 r. o 19:42
+63
Ci z PiS najpierw oddali w 2000 roku Górki deweloperowi a teraz walczą o ich ochronę. Boże, widzisz i nie grzmisz. Większych obłudników ze świecą w ręku szukać.
Avatar
zmoranocna / 17 czerwca 2020 r. o 18:36
+58
pisowski spadochroniarz przypomniał sobie o Lublinie tuż przed wyborami, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać
Avatar
wncl32nfei66y / 17 czerwca 2020 r. o 19:47
+53
Musiał człowiek z Gdańska przyjechać, żeby tupnąć. Bardzo się cieszę mimo, ze nie jestem wyborcą PiSu. Lokalnie PiS robi bardzo dużo, w przeciwieństwie do Żuka i jego ferajny z PO. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie uwierzył, ze można być tak przeciwko mieszkańcom, a jednak radni PO z klubu Żuka udowadniają to na każdym kroku.
 Bzdury takie piszesz, że nawet czytać się tego nie da na trzeźwo. Lokalnie PiS nie robi nic, w przeciwieństwie do ekipy Żuka. To, że Lublin się zmienia to nie zasługa PiS, tylko właśnie ekipy Żuka. Lokalny PiS od lat głosuje przeciwko wszystkim miejskim inwestycjom, próbując za wszelką cenę zatrzymać rozwój miasta.
 Bzdury takie piszesz, że nawet czytać się tego nie da na trzeźwo. Lokalnie PiS nie robi nic, w przeciwieństwie do ekipy Żuka. To, że Lublin się zmienia to nie zasługa PiS, tylko właśnie ekipy Żuka. Lokalny PiS od lat głosuje przeciwko wszystkim miejskim inwestycjom, próbując za wszelką cenę zatrzymać rozwój miasta. rozwiń
Avatar
ukash / 17 czerwca 2020 r. o 20:04
+52
Zara...! Powoli...! Po kolei...! A co z tą głośną sprawą cegieł odnalezionych kilka miesięcy temu na Górkach i rzekomo pochodzących z ruin Zamku Lubelskiego, którymi rzekomo byli przysypani, rzekomo zamordowani na Górkach więźniowie. Dziwna cisza w temacie... Idę o zakład, że okazało się, że nie pochodzą z Zamku Lubelskiego z XV wieku tylko Zdzisiek w latach 90-tych rozebrał oborę i wypiep..ył gruz na Górkach Czechowskich. Bo w sprawie tych 2 centymetrowych fragmentów "kości" to już wiadomo, że prokuratura nie jest w stanie stwierdzić ich pochodzenia. APELUJĘ WIĘC DO DZIENNIKA WSCHODNIEGO: Jeśli już zaczynacie wrzucać tematy dotyczące Górek Czechowskich to chociaż informujcie uczciwie o puencie i wynikach dociekań .
Zara...! Powoli...! Po kolei...! A co z tą głośną sprawą cegieł odnalezionych kilka miesięcy temu na Górkach i rzekomo pochodzących z ruin Zamku Lubelskiego, którymi rzekomo byli przysypani, rzekomo zamordowani na Górkach więźniowie. Dziwna cisza w temacie... Idę o zakład, że okazało się, że nie pochodzą z Zamku Lubelskiego z XV wieku tylko Zdzisiek w latach 90-tych rozebrał oborę i wypiep..ył gruz na Górkach Czechowskich. Bo w sprawie tych 2 centymetrowych fragmentów "kości" to już wiadomo, że prokuratura nie jest w stanie stwierd... rozwiń
Avatar
Klu / 17 czerwca 2020 r. o 19:55
+50
Przedstawianie grupki lewicowych ekologów wraz z ich elektoratem jako ogół mieszkańców Lublina to grube nadużycie. Frekwencja na referendum wyniosła 12%, co dobitnie pokazało jak bardzo temat trawiastego śmietniska na Czechowie interesuje mieszkańców.
Avatar
Piter79 / 17 czerwca 2020 r. o 21:33
+47
Ci z PiS najpierw oddali w 2000 roku Górki deweloperowi a teraz walczą o ich ochronę. Boże, widzisz i nie grzmisz. Większych obłudników ze świecą w ręku szukać.
Bez przyzwolenia ówczesnego szefa lubelskiej delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa, a obecnego jeszcze prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka mogliby co najwyżej ogłosić dobrą wolę w tym zakresie. Tak poza tym, to w kwestii oddawania, czy też naciskania warto opierać się na faktach, a nie mitach: ***s://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,4811845.html
 Kłamiesz i manipulujesz, jak zwykle z resztą. " – Agencja Mienia Wojskowego nigdy nie podlegała pod Ministerstwo Skarbu Państwa, funkcję nadzoru wykonywał zawsze minister obrony narodowej – mówił Żuk i przytaczał akt notarialny z 25 października 2000 r., gdy przed notariuszem stawili się: prezes Agencji Mienia Wojskowego i przedstawiciel firmy Echo Investment."
 Kłamiesz i manipulujesz, jak zwykle z resztą. " – Agencja Mienia Wojskowego nigdy nie podlegała pod Ministerstwo Skarbu Państwa, funkcję nadzoru wykonywał zawsze minister obrony narodowej – mówił Żuk i przytaczał akt notarialny z 25 października 2000 r., gdy przed notariuszem stawili się: prezes Agencji Mienia Wojskowego i przedstawiciel firmy Echo Investment." rozwiń
Avatar
luigi / 17 czerwca 2020 r. o 21:35
+45
Panu Kanthakowi ktoś chyba szepnął, że temat obrony śmietniska jest bardzo medialny na tym portalu i postanowił skorzystać z darmowej reklamy. Jakże jednk szkoda, że wcześniej ani przed wyborami ani po wyborch nie słyszałem nazwiska naszego "lokalnego patrioty".Jednak nie dziwi fakt, że teraz się obbudził...
Avatar
majormmm / 17 czerwca 2020 r. o 20:42
+39
Zara...! Powoli...! Po kolei...! A co z tą głośną sprawą cegieł odnalezionych kilka miesięcy temu na Górkach i rzekomo pochodzących z ruin Zamku Lubelskiego, którymi rzekomo byli przysypani, rzekomo zamordowani na Górkach więźniowie. Dziwna cisza w temacie... Idę o zakład, że okazało się, że nie pochodzą z Zamku Lubelskiego z XV wieku tylko Zdzisiek w latach 90-tych rozebrał oborę i wypiep..ył gruz na Górkach Czechowskich. Bo w sprawie tych 2 centymetrowych fragmentów "kości" to już wiadomo, że prokuratura nie jest w stanie stwierdzić ich pochodzenia. APELUJĘ WIĘC DO DZIENNIKA WSCHODNIEGO:  Jeśli już zaczynacie wrzucać tematy dotyczące Górek Czechowskich to chociaż informujcie uczciwie o puencie i wynikach dociekań .
Rzekomo nie jesteś trollem, tylko botem zaprogramowanym na deprecjonowanie tego, co znajduje się w aktach IPN. Jeżeli zaprezentowana na zdjęciu w TVP Lublin kość miała 2 centymetry, to ty zapewne musisz mieć 4 metry i 10 centymetrów. Twój Zdzisiek był tak skrupulatny w zacieraniu śladów treści swoich konsumpcji, że szczątki kostne pochodzące z kuchni, czy obory zalewał wapnem, by nikt nie ustalił, co było przedmiotem rzezi w jego oborze. Nikt nie oczekuje, że będziesz szanować swoich wstępnych, ale od naszych wara!
 Andrzej, z językiem na brodzie odpisujesz na każdy zamieszczony komentarz. Nie spociłeś się jeszcze z wysiłku? Ślinisz się do tego PiS w sposób odrażający a sianie kłamliwej propagandy w internecie ogólnie idzie ci beznadziejnie. Słaby z ciebie troll, trzeba to powiedzieć wprost.
 Andrzej, z językiem na brodzie odpisujesz na każdy zamieszczony komentarz. Nie spociłeś się jeszcze z wysiłku? Ślinisz się do tego PiS w sposób odrażający a sianie kłamliwej propagandy w internecie ogólnie idzie ci beznadziejnie. Słaby z ciebie troll, trzeba to powiedzieć wprost. rozwiń
Avatar
DWkomentator / 17 czerwca 2020 r. o 22:53
+29
Musiał człowiek z Gdańska przyjechać, żeby tupnąć. Bardzo się cieszę mimo, ze nie jestem wyborcą PiSu. Lokalnie PiS robi bardzo dużo, w przeciwieństwie do Żuka i jego ferajny z PO. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie uwierzył, ze można być tak przeciwko mieszkańcom, a jednak radni PO z klubu Żuka udowadniają to na każdym kroku.
Możesz podać jakieś przykłady, co to PiS, poza gadaniem, niby robi dla regionu?
 Całkiem sporo. Ostatnio np. w ramach walki ze skutkami epidemii koronawirusa, w Urzędzie Marszałkowskim wypłacili sobie 6,5 mln zł w formie premii i nagród. Im mocniejsza legitymacja partyjna, tym większa premia, dlatego jeden urzędnik dostał 100 zł a drugi 56 tyś.
 Całkiem sporo. Ostatnio np. w ramach walki ze skutkami epidemii koronawirusa, w Urzędzie Marszałkowskim wypłacili sobie 6,5 mln zł w formie premii i nagród. Im mocniejsza legitymacja partyjna, tym większa premia, dlatego jeden urzędnik dostał 100 zł a drugi 56 tyś. rozwiń
Avatar
___K___ / 17 czerwca 2020 r. o 23:03
+28
Musiał człowiek z Gdańska przyjechać, żeby tupnąć. Bardzo się cieszę mimo, ze nie jestem wyborcą PiSu. Lokalnie PiS robi bardzo dużo, w przeciwieństwie do Żuka i jego ferajny z PO. Jeszcze kilka lat temu nikt by nie uwierzył, ze można być tak przeciwko mieszkańcom, a jednak radni PO z klubu Żuka udowadniają to na każdym kroku.
Możesz podać jakieś przykłady, co to PiS, poza gadaniem, niby robi dla regionu?
Całkiem sporo. Ostatnio np. w ramach walki ze skutkami epidemii koronawirusa, w Urzędzie Marszałkowskim wypłacili sobie 6,5 mln zł w formie premii i nagród. Im mocniejsza legitymacja partyjna, tym większa premia, dlatego jeden urzędnik dostał 100 zł a drugi 56 tyś.
No tak. A że premiowani pracownicy są zapewne mieszkańcami regionu, to i dla regionu PiS coś zrobił :-)
No tak. A że premiowani pracownicy są zapewne mieszkańcami regionu, to i dla regionu PiS coś zrobił :-) rozwiń
Avatar
waterfalls / 19 czerwca 2020 r. o 06:24
+6
Przez 15 walczyło Echo o możliwość zmiany planu zagospodarowania i jedyne co osiągnęło (i na całe szczęście, że nie więcej!), to wydębiona obietnicą sfinansowania węzła Ducha zgoda na handel/usługi na małym fragmencie Górek. Tymczasem  2 tygodnie po tym jak zmienił się właściciel, "ratusz" (w osobie wiadomo kogo) tryumfalnie ogłasza "kompromis" w postaci propozycji zgody na zabetonowanie wszystkich 6 wierzchowin wysokościowcami. Czy po takim występie ktoś może mieć jeszcze wątpliwości, co w temacie Górek wyprawia wiadoma ekipa?
Warto rzetelnie przedstawiać fakty. Echo walczyło o zmianę planu i tę zmianę uzyskało, jeszcze zanim Żuk zaczął w ogóle rządzić. TBV nie kupiło 100% terenów zielonych, tylko 70% zieleni i 30% przeznaczone według planu miejscowego pod inwestycje różnego typu. Przecież nowy właściciel nie chce nic innego jak tylko zmiana funkcji tych 30%, a dokładnie zmiany z usług, handlu, sportu i rekreacji na mieszkaniówkę. A o legendarnych wysokościowcach mówił jedynie Stelmach i nikt inny.
 Nie ma to jak zacząć wypowiedź od "warto rzetelnie przedstawiać fakty" a następnie uraczyć publikę kłamstwami. Dewelomisiu ratuszowy, kiedy Echo kupowało Górki w 2000 roku obowiązywało studium które nie dopuszczało na tym terenie żadnej zabudowy, więcej, postulowało utworzenie tam rezerwatu przyrody z otuliną. Dopiero w 2005 uchwalono sprzeczny z jego zapisami MPZP, którego zapisy odpisujesz, chociaż też w kłamliwy i manipulacyjny sposób. Niech żyje rzetelne przedstawianie faktów...
 Nie ma to jak zacząć wypowiedź od "warto rzetelnie przedstawiać fakty" a następnie uraczyć publikę kłamstwami. Dewelomisiu ratuszowy, kiedy Echo kupowało Górki w 2000 roku obowiązywało studium które nie dopuszczało na tym terenie żadnej zabudowy, więcej, postulowało utworzenie tam rezerwatu przyrody z otuliną. Dopiero w 2005 uchwalono sprzeczny z jego zapisami MPZP, którego zapisy odpisujesz, chociaż też w kłamliwy i manipulacyjny sposób. Niech żyje rzetelne przedstawianie faktów... rozwiń
Avatar
___K___ / 18 czerwca 2020 r. o 20:13
+2
Jesli miasto podpisało umowe z deweloperem ze ten zbuduje tam park 75ha  za 10 mln zl, a jednocześnie samo płaci 8  mln zl tylko za roboty dodatkowe w swoim 3x mniejszym parku to ktos tu jest niepoważny. Miasto to mieszkańcy, a ci byli w 70% na nie dla tej inwestycji. I trzeba to uszanować.
Tylko że park naturalistyczny w porównaniu z Parkiem Ludowym, to jednak zupełnie inny park...
Avatar
LAS / 18 czerwca 2020 r. o 14:42
+8
Ciekawe czy poseł Kanthak był osobiście na górkach czy jedynie wierzy w frazesy powtarzane przez obrońców nawłoci.
  Wspomniany poseł powoływał się wczoraj na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a nie czyjekolwiek frazesy. Jeżeli ktoś nie był w Watykanie, to nie znaczy, że przestał być on Stolicą Apostolską.
Avatar
LAS / 18 czerwca 2020 r. o 14:38
-2
Przez 15 walczyło Echo o możliwość zmiany planu zagospodarowania i jedyne co osiągnęło (i na całe szczęście, że nie więcej!), to wydębiona obietnicą sfinansowania węzła Ducha zgoda na handel/usługi na małym fragmencie Górek. Tymczasem  2 tygodnie po tym jak zmienił się właściciel, "ratusz" (w osobie wiadomo kogo) tryumfalnie ogłasza "kompromis" w postaci propozycji zgody na zabetonowanie wszystkich 6 wierzchowin wysokościowcami. Czy po takim występie ktoś może mieć jeszcze wątpliwości, co w temacie Górek wyprawia wiadoma ekipa?
Warto rzetelnie przedstawiać fakty. Echo walczyło o zmianę planu i tę zmianę uzyskało, jeszcze zanim Żuk zaczął w ogóle rządzić. TBV nie kupiło 100% terenów zielonych, tylko 70% zieleni i 30% przeznaczone według planu miejscowego pod inwestycje różnego typu. Przecież nowy właściciel nie chce nic innego jak tylko zmiana funkcji tych 30%, a dokładnie zmiany z usług, handlu, sportu i rekreacji na mieszkaniówkę. A o legendarnych wysokościowcach mówił jedynie Stelmach i nikt inny.
Totalny szywrót na wywrót. Plan miejscowy nie może naruszać ustaleń SUiKZP, o czym dokładnie wiedział właściciel i samorząd i dlatego też 8 lat temu przystąpiono do częściowej zmiany lokalnej konstytucji planistycznej obejmującej tylko wspomiany obszar, czyli już za kadencji obecnego jeszcze prezydenta. TBV Investment przejmując spółkę Echo Projekt 133, wszedł w posiadanie nie tylko gruntów, ale również idących za tym praw i zobowiązań. Zmiana funkcji byłaby możliwa po zmianie SUiKZP, którą zakwestionował WSA w Lublinie. Legendarne wysokości były dziełem nie biura wspomnianego architekta z Lublina, a PA Nova z Katowic, która działała na rzecz kolejnych właścicieli Górek Czechowskich. Swoisty stan planistycznego zwieszenia był i jest elementem przetargowym w negocjacjach o wysokość prowizji za umożliwienie budowy 30 "hoteli studenckich" i 69 punktowców.
Totalny szywrót na wywrót. Plan miejscowy nie może naruszać ustaleń SUiKZP, o czym dokładnie wiedział właściciel i samorząd i dlatego też 8 lat temu przystąpiono do częściowej zmiany lokalnej konstytucji planistycznej obejmującej tylko wspomiany obszar, czyli już za kadencji obecnego jeszcze prezydenta. TBV Investment przejmując spółkę Echo Projekt 133, wszedł w posiadanie nie tylko gruntów, ale również idących za tym praw i zobowiązań. Zmiana funkcji byłaby możliwa po zmianie SUiKZP, którą zakwestionował WSA w Lublinie. Leg... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 18 czerwca 2020 r. o 14:37
+15
Zdecydowana większość uczciwych lubelskich, akademickich przyrodników opowiadało się i opowiada się za zachowaniem  Górek jako naturalistycznego parku, czegoś orginalnego w dużym polskim mieście, o wielkich walorach widokowych, otwartych widoków na Śródmieście Lublina. Kuriozalna sytuacja,  prezydent Lublina, zamiast przejść do historii, jako obrońca tego ekologicznego pomysłu, stoi po stronie inwestora standardowego blokowiska na tym cennym przyrodniczo i widokowo ternie, projektu, który te walory praktycznie niszczy. 
Avatar
jolo / 18 czerwca 2020 r. o 13:32
-10
Ciekawe czy poseł Kanthak był osobiście na górkach czy jedynie wierzy w frazesy powtarzane przez obrońców nawłoci.
Avatar
Hobbit / 18 czerwca 2020 r. o 11:46
-6
Przez 15 walczyło Echo o możliwość zmiany planu zagospodarowania i jedyne co osiągnęło (i na całe szczęście, że nie więcej!), to wydębiona obietnicą sfinansowania węzła Ducha zgoda na handel/usługi na małym fragmencie Górek. Tymczasem  2 tygodnie po tym jak zmienił się właściciel, "ratusz" (w osobie wiadomo kogo) tryumfalnie ogłasza "kompromis" w postaci propozycji zgody na zabetonowanie wszystkich 6 wierzchowin wysokościowcami. Czy po takim występie ktoś może mieć jeszcze wątpliwości, co w temacie Górek wyprawia wiadoma ekipa?
 Warto rzetelnie przedstawiać fakty. Echo walczyło o zmianę planu i tę zmianę uzyskało, jeszcze zanim Żuk zaczął w ogóle rządzić. TBV nie kupiło 100% terenów zielonych, tylko 70% zieleni i 30% przeznaczone według planu miejscowego pod inwestycje różnego typu. Przecież nowy właściciel nie chce nic innego jak tylko zmiana funkcji tych 30%, a dokładnie zmiany z usług, handlu, sportu i rekreacji na mieszkaniówkę. A o legendarnych wysokościowcach mówił jedynie Stelmach i nikt inny.
 Warto rzetelnie przedstawiać fakty. Echo walczyło o zmianę planu i tę zmianę uzyskało, jeszcze zanim Żuk zaczął w ogóle rządzić. TBV nie kupiło 100% terenów zielonych, tylko 70% zieleni i 30% przeznaczone według planu miejscowego pod inwestycje różnego typu. Przecież nowy właściciel nie chce nic innego jak tylko zmiana funkcji tych 30%, a dokładnie zmiany z usług, handlu, sportu i rekreacji na mieszkaniówkę. A o legendarnych wysokościowcach mówił jedynie Stelmach i nikt inny. rozwiń
Avatar
zosia_lsm / 18 czerwca 2020 r. o 11:17
+13
Przez 15 walczyło Echo o możliwość zmiany planu zagospodarowania i jedyne co osiągnęło (i na całe szczęście, że nie więcej!), to wydębiona obietnicą sfinansowania węzła Ducha zgoda na handel/usługi na małym fragmencie Górek. Tymczasem 2 tygodnie po tym jak zmienił się właściciel, "ratusz" (w osobie wiadomo kogo) tryumfalnie ogłasza "kompromis" w postaci propozycji zgody na zabetonowanie wszystkich 6 wierzchowin wysokościowcami. Czy po takim występie ktoś może mieć jeszcze wątpliwości, co w temacie Górek wyprawia wiadoma ekipa?
Avatar
Hobbit / 18 czerwca 2020 r. o 10:46
-10
Wczoraj godz. 17.00 tempaeratura na jednym z zabetonowanych "atrakcyjnych" lubelskich osiedli 28 C. w tym samym czasie w Nasutowie 10km od tego "atrakcyjnego" osiedla temperatura wynosi 24 C - jest czym oddychać.  Miasto potrzebuje tych płuc i mieszkańcy dobitnie wyrazili to w referendum. A to, że teraz muszą zwracać się o pomoc do takich osobistości jak min ziobro to żenada którą zafundował nam dr żuk
 Od niepamiętnych czasów temperatury w miastach czyli na terenach silnie zurbanizowanych są wyższe o kilka a nawet kilkanaście stopni niż na wsiach lub terenach podmiejskich. Mieszanie w to Żuka jest śmieszne. Tym bardziej, że nawet ostatnio ktoś tutaj na forum wspominał, że w nowe studium przewiduje niemal dwukrotny wzrost terenów zielonych w porównaniu do starego. 
 Od niepamiętnych czasów temperatury w miastach czyli na terenach silnie zurbanizowanych są wyższe o kilka a nawet kilkanaście stopni niż na wsiach lub terenach podmiejskich. Mieszanie w to Żuka jest śmieszne. Tym bardziej, że nawet ostatnio ktoś tutaj na forum wspominał, że w nowe studium przewiduje niemal dwukrotny wzrost terenów zielonych w porównaniu do starego.  rozwiń
Avatar
LAS / 18 czerwca 2020 r. o 09:11
-4
Zara...! Powoli...! Po kolei...! A co z tą głośną sprawą cegieł odnalezionych kilka miesięcy temu na Górkach i rzekomo pochodzących z ruin Zamku Lubelskiego, którymi rzekomo byli przysypani, rzekomo zamordowani na Górkach więźniowie. Dziwna cisza w temacie... Idę o zakład, że okazało się, że nie pochodzą z Zamku Lubelskiego z XV wieku tylko Zdzisiek w latach 90-tych rozebrał oborę i wypiep..ył gruz na Górkach Czechowskich. Bo w sprawie tych 2 centymetrowych fragmentów "kości" to już wiadomo, że prokuratura nie jest w stanie stwierdzić ich pochodzenia. APELUJĘ WIĘC DO DZIENNIKA WSCHODNIEGO:  Jeśli już zaczynacie wrzucać tematy dotyczące Górek Czechowskich to chociaż informujcie uczciwie o puencie i wynikach dociekań .
Ma się jeszcze te złudzenia. Ale to twój wybór.
 On(a) ma pewnie DWfobię. Z drugiej strony rzecz biorąc Onet i Portal Samorządowy zrobiły puenty: ***s://***portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/lublin-posel-kanthak-chce-wlaczenia-prokuratury-w-sprawe-gorek-czechowskich,191031.html
 On(a) ma pewnie DWfobię. Z drugiej strony rzecz biorąc Onet i Portal Samorządowy zrobiły puenty: ***s://***portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/lublin-posel-kanthak-chce-wlaczenia-prokuratury-w-sprawe-gorek-czechowskich,191031.html rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Z uwagi na wiek, nieletnią przesłuchano przed sądem. Z relacji 14-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego wynika, że została zgwałcona przez starszego, bo 24-letniego mężczyznę. Do zdarzenia miało dojść w ostatnich dniach czerwca.

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku
Alarm 24

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku

Strona parafii przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie na Facebooku zmieniła nie tylko nazwę, ale i właściciela. Kilkanaście dni przed odejściem proboszcza ks. Mirosława Matusznego została sprzedana.

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Od 1 lipca taniej płacimy m.in. za gaz, pączki i pieluchy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wzrosły jeszcze ceny słodkich napojów.

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmieniony został skład rady nadzorczej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Nie będzie w tym roku oprysków przeciw komarom na publicznych terenach zielonych.

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Teren przed Szkołą Podstawową nr 11 w Puławach w ciągu najbliższych miesięcy przejdzie metamorfozę. Przebudowana zostanie droga rowerowa, powstanie deptak, oświetlenie, a starą nawierzchnię z płyt zastąpi kostka. Za pobliskim przedszkolem zaplanowano plac zabaw.

Premier do seniorów: nie bójcie się koronawirusa. A w weekend w woj. lubelskim 24 nowe przypadki

Premier do seniorów: nie bójcie się koronawirusa. A w weekend w woj. lubelskim 24 nowe przypadki

O tym, że „wirus jest w odwrocie” i „już nie trzeba się go bać” przekonuje w ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki, zachęcając do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich zwłaszcza osoby starsze. Tymczasem w weekend w województwie lubelskim potwierdzono aż 24 nowe przypadki zakażenia.

Były reprezentant Polski w Chełmiance?

Były reprezentant Polski w Chełmiance?

Kolejne, ciekawe wieści napływają z Chełma. Działacze biało-zielonych chcieliby dokonać jeszcze jednego, głośnego transferu. W kuluarach od dłuższego czasu mówi się, że na celowniku Chełmianki znalazł się były reprezentant Polski Dawid Janczyk.

Skażona woda w gminie Niemce. Wykryto bakterie coli

Skażona woda w gminie Niemce. Wykryto bakterie coli

W ujęciu wody w Niemcach wykryto bakterie coli. Trwa chlorowanie wodociągu. Jutro zostaną pobrane próbki do badań, które wykażą czy woda jest już czysta.

Nowa fryzura Lublina. Czy mieszkańcy miasta polubią niekoszone trawniki?
Magazyn

Nowa fryzura Lublina. Czy mieszkańcy miasta polubią niekoszone trawniki?

Tego lata mieszkańcy Lublina i innych miast ze zdumieniem oglądają zupełnie niekoszone trawniki, które w naturalny sposób zarastają nasz krajobraz. Można je uznać je za kolejną anomalię, która kiedyś minie. Ale może lepiej... polubić?

Nowy aquapark powstał niedaleko Lublina. Park Avia już otwarty [zdjęcia]
galeria

Nowy aquapark powstał niedaleko Lublina. Park Avia już otwarty [zdjęcia]

Najpierw plany otwarcia Parku Avia – nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego pokrzyżował wybuch epidemii koronawirusa. W piątek – otwarcie basenów ponownie zostało przełożone ze względu na awarię wodociągową. Udało się za trzecim razem. W niedzielę z wodnych atrakcji mogli skorzystać pierwsi klienci.

Ognisko epidemii w woj. lubelskim. Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w jednej gminie

Ognisko epidemii w woj. lubelskim. Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w jednej gminie

Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w gminie Piszczac (powiat bialski). Chory jest m.in. ksiądz z parafii w Kościeniewiczach.

Start Lublin w Lidze Mistrzów, czyli koszykarskie gwiazdy na Globusie

Start Lublin w Lidze Mistrzów, czyli koszykarskie gwiazdy na Globusie

Historyczny dzień dla Lublina. Start otrzymał miejsce w fazie grupowej jednych z najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie

Żołnierz zmarł po skoku na spadochronie do jeziora Białego. Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok

Żołnierz zmarł po skoku na spadochronie do jeziora Białego. Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok

Na wtorek prokuratura wojskowa wyznaczyła termin pośmiertnego badania ciała 31-letniego skoczka spadochronowego z 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, który zmarł w trakcie piątkowych ćwiczeń w Okunince nad jeziorem Białym.

Wystartował z Lublina, przejedzie na rowerze ponad 2500 kilometrów. Ma ważny cel

Wystartował z Lublina, przejedzie na rowerze ponad 2500 kilometrów. Ma ważny cel

„Rajd po krew” wystartował. Janusz Kobyłka z Lubartowa będzie przez miesiąc podróżował po Polsce i zachęcał do oddawania krwi. Pokona symboliczną trasę w kształcie serca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.