Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2020 r.
7:55

Lublin: Zbudowali domy, a teraz na sąsiedniej działce mają powstać bloki. Ratusz zmieni plan?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A
(fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne)

To absurd architektoniczny – twierdzą mieszkańcy domów przy ul. Jaspisowej. Są przeciwni temu, by na sąsiednim, pustym terenie wyrosły bloki. Ich budowę chcą dopuścić planiści z Ratusza na prośbę właściciela nieruchomości. – A co będzie z nami? – pytają sąsiedzi zaniepokojeni wizją bloków otaczających ich ogródki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotyczy niezabudowanego terenu na szybko rozwijającym się Węglinie Południowym koło nowej miejskiej podstawówki. Chodzi o działkę (0,93 ha), która od południa przylega do przyszłej jezdni ul. Berylowej, od wschodu i zachodu obudowana jest blokami mieszkalnymi, a od północy sąsiaduje z domami jednorodzinnymi. Właśnie mieszkańcy tych domów najbardziej obawiają się zmiany przeznaczenia terenu, którą skłonni są opracować planiści z Urzędu Miasta.

Wspomniana nieruchomość jest dziś przeznaczona pod budowę domów jednorodzinnych, o czym mówi plan zagospodarowania terenu uchwalony przez Radę Miasta osiemnaście lat temu. Pozwala on na budynki mające nie więcej niż jedno piętro, z dopuszczeniem poddasza użytkowego. O zniesienie takich ograniczeń stara się właściciel gruntu. W lutym tego roku zawnioskował do Urzędu Miasta o „zmianę funkcji mieszkaniowej jednorodzinnej na funkcję mieszkaniową wielorodzinną”.

Urbaniści z miejskiego Wydziału Planowania przeprowadzili „analizę zasadności” i stwierdzili, że wniosek jest zasadny, a „zmiana planu w zakresie bardzo ograniczonym jest możliwa”. Zauważyli przy tym, że działka „położona jest w środku nowo powstającego osiedla zabudowy wielorodzinnej”. To z kolei oburzyło mieszkańców sąsiednich domów jednorodzinnych. Są tu cztery takie budynki, najstarszy z nich ma 11 lat.

– Będziemy przeciwni zmianie zagospodarowania terenu pod budownictwo wielorodzinne – zapowiada pan Jarosław. – Jest to jakiś absurd architektoniczny jak można obudowywać domki. Podejmiemy rozmowy z radnymi, zostanie złożone pismo o braku akceptacji mieszkańców dla takiego skandalicznego wyczynu.

Dlaczego mieszkańcy domków tak bardzo nie chcą, by za ich płotem stanęły bloki? – Samo wyjście do ogródka będzie uciążliwe, takie sąsiedztwo będzie się wiązać z hałasem – mówi nasz Czytelnik. – Nie po to uchwalano 18 lat temu plan zagospodarowania mówiący, że jest to teren pod budownictwo jednorodzinne, żeby teraz ktoś wykupił tę ziemię i postawił kilkukondygnacyjne bloki przewyższające połacie dachów domów jednorodzinnych.

Chociaż miejscy planiści wstępnie stwierdzili, że możliwa jest zmiana przeznaczenia terenu, to na razie nie zamierzają się nią zajmować. Ratusz tłumaczy, że najpierw trzeba dokończyć rozpoczęte już wcześniej prace nad zmianami istniejących planów zagospodarowania oraz opracowaniem nowych.

– Obecnie Wydział Planowania prowadzi 38 procedur formalnoprawnych dla 130 obszarów miasta – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – W momencie kończenia prac nad poszczególnymi planami i pojawieniem się możliwości zaangażowania pracowników w nowe zadania, podejmowane będą kolejne uchwały inicjujące pracę nad zmianą lub opracowaniem planu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop_ekoterrorystom_ / 16 lipca 2020 r. o 09:56
+37
Tak ciężko dodać zdjęcie tego terenu? Bez sensu są takie artykuły z jakimiś zdjęciami nie mającymi związku z tematem.
 Jak dadzą zdjęcie to będzie mniej sensacyjnie, bo dookoła, tak jak już wspomniał zorro532, same bloki. W ramach ciekawostki, od południowego zachodu z tą konkretną działką sąsiaduje osiedle EKOPARK, zbudowane przez właściciela Dziennika Wschodniego - gazety która zaciekle walczy z betonem w mieście.
Avatar
zorro532 / 16 lipca 2020 r. o 09:38
+35
Po co piszecie, że od północy są domki jednorodzinne, skoro vis-a-vis tych domków od północy stoi 4-piętrowy blok? Obok owszem domki jednorodzinne, tylko że 3-piętrowe i gdyby nie ścięte dachy, to można by pomyśleć, że to też są bloki. Generalnie ze wszystkich stron bloki, więc nie wiem o co chodzi tym ludziom.
Avatar
Endrju_Golara / 16 lipca 2020 r. o 09:50
+33
Plan nie tylko wbrew zasadom dobrego sąsiedztwa, ale również MPA  i POP.
 Pragnę zauważyć, że piszesz to samo pod wszystkimi artykułami o zmianach planów przestrzennych w Lublinie.
Avatar
kapi / 16 lipca 2020 r. o 09:02
+32
Tak ciężko dodać zdjęcie tego terenu? Bez sensu są takie artykuły z jakimiś zdjęciami nie mającymi związku z tematem.
Avatar
miszczu / 16 lipca 2020 r. o 11:40
+30
Ja natomiast bym się martwił. Wbrew prognozom psychopaty poniżej, który jak zwykle łże. Sprzedaż owszem spadła, ale dlatego, że LUDZIE NIE MOGLI NAWET WYJŚĆ Z DOMU a co dopiero zajmować się zakupem mieszkania. Zresztą biura deweloperów też były nieczynne, a notariusze nie pracowali. Jak można w tych warunkach kupić mieszkanie czy w ogóle jakąkolwiek nieruchomość, to wie tylko psychopata... Poza tym, za 2 lata wg wszystkich prognoz ekspertów, m.in. banku światowego i unii europejskiej spodziewane jest mocne odbicie gospodarki w górę. Przy nieuchronnej wobec takiego druku pieniądza inflacji ceny mieszkań ponownie ruszą w górę, a kto nie kupi w ciągu najlbliższych dwóch lat, ten później będzie jak zwykle oglądał  ten pociąg z boku i wyzłośliwiał się na forach nad "jelonkami". Dziś "jelonki", które kupiły mieszkanie 10 lat biorąc kredyt złotówkowy temu mają się świetnie, a frustraci dalej się wyzłośliwiają ze swoich piwnic.
 Jest dokładnie tak jak napisałeś. Podobno NBP wydrukował już ok. 100 mld pustego pieniądza, tzn. pieniądza o wartości papieru toaletowego. Gdy tylko ta kasa zniknie z kont ***ących ją na czarną godzinę przedsiębiorców i w całości trafi do gospodarki, czeka nas gigantyczna inflacja a może nawet hiperinflacja. Radzę zapiąć pasy, bo nadchodzi kataklizm przy którym koronawirus to pikuś.
 Jest dokładnie tak jak napisałeś. Podobno NBP wydrukował już ok. 100 mld pustego pieniądza, tzn. pieniądza o wartości papieru toaletowego. Gdy tylko ta kasa zniknie z kont ***ących ją na czarną godzinę przedsiębiorców i w całości trafi do gospodarki, czeka nas gigantyczna inflacja a może nawet hiperinflacja. Radzę zapiąć pasy, bo nadchodzi kataklizm przy którym koronawirus to pikuś. rozwiń
Avatar
PiotrS / 16 lipca 2020 r. o 11:51
+29
Blisko mojego domu 18 rodzin kupiło domy w pobliżu projektowanej dwupasmówki a zaraz po zamieszkaniu rozpoczęło protest przeciw jej budowie. Jak się chce mieć kameralne warunki mieszkania to szuka się rejonu z niską zabudową a nie robi się medialnych afer.
Avatar
kronikiekoszurii / 16 lipca 2020 r. o 10:40
+21
Ja natomiast bym się martwił. Wbrew prognozom psychopaty poniżej, który jak zwykle łże. Sprzedaż owszem spadła, ale dlatego, że LUDZIE NIE MOGLI NAWET WYJŚĆ Z DOMU a co dopiero zajmować się zakupem mieszkania. Zresztą biura deweloperów też były nieczynne, a notariusze nie pracowali. Jak można w tych warunkach kupić mieszkanie czy w ogóle jakąkolwiek nieruchomość, to wie tylko psychopata... Poza tym, za 2 lata wg wszystkich prognoz ekspertów, m.in. banku światowego i unii europejskiej spodziewane jest mocne odbicie gospodarki w górę. Przy nieuchronnej wobec takiego druku pieniądza inflacji ceny mieszkań ponownie ruszą w górę, a kto nie kupi w ciągu najlbliższych dwóch lat, ten później będzie jak zwykle oglądał ten pociąg z boku i wyzłośliwiał się na forach nad "jelonkami". Dziś "jelonki", które kupiły mieszkanie 10 lat biorąc kredyt złotówkowy temu mają się świetnie, a frustraci dalej się wyzłośliwiają ze swoich piwnic.
Ja natomiast bym się martwił. Wbrew prognozom psychopaty poniżej, który jak zwykle łże. Sprzedaż owszem spadła, ale dlatego, że LUDZIE NIE MOGLI NAWET WYJŚĆ Z DOMU a co dopiero zajmować się zakupem mieszkania. Zresztą biura deweloperów też były nieczynne, a notariusze nie pracowali. Jak można w tych warunkach kupić mieszkanie czy w ogóle jakąkolwiek nieruchomość, to wie tylko psychopata... Poza tym, za 2 lata wg wszystkich prognoz ekspertów, m.in. banku światowego i unii europejskiej spodziewane jest mocne odbicie gospodarki w górę. Przy nie... rozwiń
Avatar
Jacob_Loui / 16 lipca 2020 r. o 13:12
+14
Największy absurd architektoniczny to tych kilka domków jednorodzinnych pośród morza bloków które znajdują się dookoła. Wygląda to cudacznie. Nie dziwię się właścicielom, że wolą mieć zieloną trawkę za płotem zamiast bloku, ale w mieście to nie przejdzie. Z resztą jak tam wstawią trzy czy czteropiętrowe bloki to wkomponują się one bez problemu w już istniejącą w okolicy zabudowę, bo dokładnie taka sama już tam jest.
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:14
+11
Ja tam bym się nie obawiał. Sprzedaż deweloperska za I-sze półrocze: minus 40% (spółki giełdowe). Czynsze najmu Wrocław: -20%. Jeszcze dwa lata, a ceny spadną poniżej kosztów budowy i stawianie dewelokloców straci sens, zwłaszcza w miastach-wydmuszkach takich jak zukogród i zwłaszcza w takich dzielnicach jak dewelo-getto południowe.
Co za zmiana! Wcześniej pisałeś, że bańka już pękła, a teraz wieszczysz, że dopiero za dwa lata będzie krach?
Avatar
mieszkaniecLbn / 16 lipca 2020 r. o 22:07
+9
Przywiązanie do miejsca robi swoje, ale ja na miejscu tych ludzi postarałbym się umówić ze sobą nawzajem i sprzedać te działki deweloperom. Niech się getto dogęści do końca, a co. Tamci załatwiliby zmianę MPZP i postawili nowe klocki, a rodziny na pewno miałyby z tego zysk i byłoby je stać na jeszcze lepsze domy, też w niezłej lokalizacji. Zresztą ostatnio były składane tego typu wnioski przez właścicieli domów jednorodzinnych, i to nawet nie tak daleko od tej lokalizacji.
Avatar
mieszkaniecLbn / 16 lipca 2020 r. o 22:07
+9
Przywiązanie do miejsca robi swoje, ale ja na miejscu tych ludzi postarałbym się umówić ze sobą nawzajem i sprzedać te działki deweloperom. Niech się getto dogęści do końca, a co. Tamci załatwiliby zmianę MPZP i postawili nowe klocki, a rodziny na pewno miałyby z tego zysk i byłoby je stać na jeszcze lepsze domy, też w niezłej lokalizacji. Zresztą ostatnio były składane tego typu wnioski przez właścicieli domów jednorodzinnych, i to nawet nie tak daleko od tej lokalizacji.
Avatar
Mariolubelski / 16 lipca 2020 r. o 17:52
+3
Więcej niż sześciu, on już od ponad dziesięciu lat to samo bredzi :D Ciągle widzi "wściekłe psy", "pękające zwieracze", "cwaniaków z cygarem"... Oceniając po niskim poziomie intelektualno-leksykalnym i wysokim poziomie agresji mamy do czynienia z osobą poważnie zaburzoną psychicznie, która snuje takie wizje, żeby odreagować frustracje oraz ma jakiś skrzywiony, wręcz komunistyczny światopogląd na życie gospodarcze. Nie może wpłynąć na rzeczywistość, w której nieruchomości mają popyt, a znienawidzeni deweloperzy zarabiają, więc przynajmniej odreagowuje w infantylnych fantazjach o tym jak to ci deweloperzy będą bankrutować (haha), jak to rzucą się na siebie nawzajem (jeszcze większe haha). Dowiemy się kto pisał te komentarze, kiedy wyląduje w psychiatryku, co wydaje się nieuchronne. Choć ja osobiście uważam, że facet powinien zostać po prostu oficjalnie namierzony i pociągnięty do odpowiedzialności karnej za niektóre swoje wypowiedzi. Nieustannie hejtuje konkretne osoby, choćby znanego ze sprawy górek czechowskich pana AS i podburza na tych deweloperów z zapałem i nienawiścią hunwejbina. Warto sprawdzić czy ma odwagę pisać to samo pod swoim nazwiskiem czy od razu podkuli ogon pod siebie.
Czuć w nim typa, którego kompetencje ograniczają się do kręcenia kółkiem do UK i z powrotem. Najbardziej mnie śmieszy, kiedy udaje, że zna się na nieruchomościach.
Czuć w nim typa, którego kompetencje ograniczają się do kręcenia kółkiem do UK i z powrotem. Najbardziej mnie śmieszy, kiedy udaje, że zna się na nieruchomościach. rozwiń
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 17:51
+5
-->>>>          CZYTELNIKU         !!!- uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K,  _K_,  __K__, ___K___     .....  z        22/23    marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA         utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.    ... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje na forum - sprawdź  daty/godziny założenia kont oraz pod jakimi art. leją jad:  uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K,  _K_,  __K__, ___K___ i szereg innych
 Już wyszedłeś z Urzędu Marszałkowskiego, dotarłeś do domu, zeżarłeś obiadek i dalej trollujesz?
 Już wyszedłeś z Urzędu Marszałkowskiego, dotarłeś do domu, zeżarłeś obiadek i dalej trollujesz? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 lipca 2020 r. o 17:15
+1
-->>>>    CZYTELNIKU   !!!- uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K,  _K_,  __K__, ___K___     .....  z   22/23  marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA    utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.  ... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań broniących się przed zalewem betonu mieszkańców. Najlepiej jak sprawdzisz samodzielnie >>> POŚWIĘĆ 10 MINUT  !!!  i przekonaj się kto trolluje na forum - sprawdź  daty/godziny założenia kont oraz pod jakimi art. leją jad:  uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K,  _K_,  __K__, ___K___ i szereg innych
-->>>>    CZYTELNIKU   !!!- uwaga_na_trole_z_pis - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng- luk_sikorski,  K,  _K_,  __K__, ___K___     .....  z   22/23  marca 2020 po zmianie zasad logowania na DW - TROLLO EKIPA DEVOLCWANIACZKA    utworzyła KILKADZIESIĄT lipnych K0NT.  ... P0 co ???   TROLLOWANIE W OBRONIE ZAMORDYZMU P0-CZYNAŃ DEVELOEKIPY ... i często hejt [/b]wobec działań ... rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 16 lipca 2020 r. o 16:54
+8
Więcej niż sześciu, on już od ponad dziesięciu lat to samo bredzi :D Ciągle widzi "wściekłe psy", "pękające zwieracze", "cwaniaków z cygarem"... Oceniając po niskim poziomie intelektualno-leksykalnym i wysokim poziomie agresji mamy do czynienia z osobą poważnie zaburzoną psychicznie, która snuje takie wizje, żeby odreagować frustracje oraz ma jakiś skrzywiony, wręcz komunistyczny światopogląd na życie gospodarcze. Nie może wpłynąć na rzeczywistość, w której nieruchomości mają popyt, a znienawidzeni deweloperzy zarabiają, więc przynajmniej odreagowuje w infantylnych fantazjach o tym jak to ci deweloperzy będą bankrutować (haha), jak to rzucą się na siebie nawzajem (jeszcze większe haha). Dowiemy się kto pisał te komentarze, kiedy wyląduje w psychiatryku, co wydaje się nieuchronne. Choć ja osobiście uważam, że facet powinien zostać po prostu oficjalnie namierzony i pociągnięty do odpowiedzialności karnej za niektóre swoje wypowiedzi. Nieustannie hejtuje konkretne osoby, choćby znanego ze sprawy górek czechowskich pana AS i podburza na tych deweloperów z zapałem i nienawiścią hunwejbina. Warto sprawdzić czy ma odwagę pisać to samo pod swoim nazwiskiem czy od razu podkuli ogon pod siebie.
Więcej niż sześciu, on już od ponad dziesięciu lat to samo bredzi :D Ciągle widzi "wściekłe psy", "pękające zwieracze", "cwaniaków z cygarem"... Oceniając po niskim poziomie intelektualno-leksykalnym i wysokim poziomie agresji mamy do czynienia z osobą poważnie zaburzoną psychicznie, która snuje takie wizje, żeby odreagować frustracje oraz ma jakiś skrzywiony, wręcz komunistyczny światopogląd na życie gospodarcze. Nie może wpłynąć na rzeczywistość, w której nieruchomości mają popyt, a znienawidzeni deweloperzy z... rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 16 lipca 2020 r. o 16:38
+3
Ja tam bym się nie obawiał. Sprzedaż deweloperska za I-sze półrocze: minus 40% (spółki giełdowe). Czynsze najmu Wrocław: -20%. Jeszcze dwa lata, a ceny spadną poniżej kosztów budowy i stawianie dewelokloców straci sens, zwłaszcza w miastach-wydmuszkach takich jak zukogród i zwłaszcza w takich dzielnicach jak dewelo-getto południowe.
Co za zmiana! Wcześniej pisałeś, że bańka już pękła, a teraz wieszczysz, że dopiero za dwa lata będzie krach?
Spróbuję wytłumaczyć jak _K_rowie na miedzy: spadek sprzedaży (w znaczeniu podpisywania nowych umów deweloperskich netto) o 40% to JUŻ JEST pęknięcie bani (podejrzewam, że u lubelskich cwaniaków, którzy nie mają obowiązku raportowania, będzie to bliżej 60-80%). Następne 2 lata zajmie pazernym cwaniakom zdanie sobie sprawy z faktu, że eldorado dobiegło końca, w którym to czasie wielu z nich utraci wypłacalność i zdolność do dokończenia projektów rozpoczętych w czasie manii kupowania pod wynajem.
Zobaczymy za dwa lata. Ale z tego, co pamiętam, to liczyć nie potrafisz, bo już o ujemnej sprzedaży kiedyś pisałeś... A z tą _K_rową, to przesadziłeś - to niegrzeczne, a nawet chamskie. Ale czego ja wymagam od trolla...
 Przecież ten pisowski troll zafiksowany na punkcie deweloperów o pękaniu bańki na rynku nieruchomości pisze od dobrych 6 lat. Jego przepowiednie i wróżby są tyle warte, co zeszłoroczny śnieg. Szkoda i czasu i klawiatury na dyskusje z nim.
 Przecież ten pisowski troll zafiksowany na punkcie deweloperów o pękaniu bańki na rynku nieruchomości pisze od dobrych 6 lat. Jego przepowiednie i wróżby są tyle warte, co zeszłoroczny śnieg. Szkoda i czasu i klawiatury na dyskusje z nim. rozwiń
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 16:15
+8
Ja tam bym się nie obawiał. Sprzedaż deweloperska za I-sze półrocze: minus 40% (spółki giełdowe). Czynsze najmu Wrocław: -20%. Jeszcze dwa lata, a ceny spadną poniżej kosztów budowy i stawianie dewelokloców straci sens, zwłaszcza w miastach-wydmuszkach takich jak zukogród i zwłaszcza w takich dzielnicach jak dewelo-getto południowe.
Co za zmiana! Wcześniej pisałeś, że bańka już pękła, a teraz wieszczysz, że dopiero za dwa lata będzie krach?
Następne 2 lata zajmie pazernym cwaniakom zdanie sobie sprawy z faktu, że eldorado dobiegło końca, w którym to czasie wielu z nich utraci wypłacalność i zdolność do dokończenia projektów rozpoczętych w czasie manii kupowania pod wynajem.
  Poza tym co cię to martwi? Jeśli ziszczą się twoje przewidywania, to będziesz szczęśliwy - skończy się deweloperka. Obawiam się jednak, że z ciebie taki analityk rynku nieruchomości, jak z koziej d*py trąba, więc możesz tak pisać jeszcze kilkadziesiąt lat. Bo potem zapewne żyć już nie będziemy.
  Poza tym co cię to martwi? Jeśli ziszczą się twoje przewidywania, to będziesz szczęśliwy - skończy się deweloperka. Obawiam się jednak, że z ciebie taki analityk rynku nieruchomości, jak z koziej d*py trąba, więc możesz tak pisać jeszcze kilkadziesiąt lat. Bo potem zapewne żyć już nie będziemy. rozwiń
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 16:13
+8
Ja tam bym się nie obawiał. Sprzedaż deweloperska za I-sze półrocze: minus 40% (spółki giełdowe). Czynsze najmu Wrocław: -20%. Jeszcze dwa lata, a ceny spadną poniżej kosztów budowy i stawianie dewelokloców straci sens, zwłaszcza w miastach-wydmuszkach takich jak zukogród i zwłaszcza w takich dzielnicach jak dewelo-getto południowe.
Co za zmiana! Wcześniej pisałeś, że bańka już pękła, a teraz wieszczysz, że dopiero za dwa lata będzie krach?
Spróbuję wytłumaczyć jak _K_rowie na miedzy: spadek sprzedaży (w znaczeniu podpisywania nowych umów deweloperskich netto) o 40% to JUŻ JEST pęknięcie bani (podejrzewam, że u lubelskich cwaniaków, którzy nie mają obowiązku raportowania, będzie to bliżej 60-80%). Następne 2 lata zajmie pazernym cwaniakom zdanie sobie sprawy z faktu, że eldorado dobiegło końca, w którym to czasie wielu z nich utraci wypłacalność i zdolność do dokończenia projektów rozpoczętych w czasie manii kupowania pod wynajem.
Zobaczymy za dwa lata. Ale z tego, co pamiętam, to liczyć nie potrafisz, bo już o ujemnej sprzedaży kiedyś pisałeś... A z tą _K_rową, to przesadziłeś - to niegrzeczne, a nawet chamskie. Ale czego ja wymagam od trolla...
Zobaczymy za dwa lata. Ale z tego, co pamiętam, to liczyć nie potrafisz, bo już o ujemnej sprzedaży kiedyś pisałeś... A z tą _K_rową, to przesadziłeś - to niegrzeczne, a nawet chamskie. Ale czego ja wymagam od trolla... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 16 lipca 2020 r. o 15:59
-13
Ja tam bym się nie obawiał. Sprzedaż deweloperska za I-sze półrocze: minus 40% (spółki giełdowe). Czynsze najmu Wrocław: -20%. Jeszcze dwa lata, a ceny spadną poniżej kosztów budowy i stawianie dewelokloców straci sens, zwłaszcza w miastach-wydmuszkach takich jak zukogród i zwłaszcza w takich dzielnicach jak dewelo-getto południowe.
Co za zmiana! Wcześniej pisałeś, że bańka już pękła, a teraz wieszczysz, że dopiero za dwa lata będzie krach?
 Spróbuję wytłumaczyć jak _K_rowie na miedzy: spadek sprzedaży (w znaczeniu podpisywania nowych umów deweloperskich netto) o 40% to JUŻ JEST pęknięcie bani (podejrzewam, że u lubelskich cwaniaków, którzy nie mają obowiązku raportowania, będzie to bliżej 60-80%). Następne 2 lata zajmie pazernym cwaniakom zdanie sobie sprawy z faktu, że eldorado dobiegło końca, w którym to czasie wielu z nich utraci wypłacalność i zdolność do dokończenia projektów rozpoczętych w czasie manii kupowania pod wynajem.
 Spróbuję wytłumaczyć jak _K_rowie na miedzy: spadek sprzedaży (w znaczeniu podpisywania nowych umów deweloperskich netto) o 40% to JUŻ JEST pęknięcie bani (podejrzewam, że u lubelskich cwaniaków, którzy nie mają obowiązku raportowania, będzie to bliżej 60-80%). Następne 2 lata zajmie pazernym cwaniakom zdanie sobie sprawy z faktu, że eldorado dobiegło końca, w którym to czasie wielu z nich utraci wypłacalność i zdolność do dokończenia projektów rozpoczętych w czasie manii kupowania pod wynajem. rozwiń
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:14
+11
Ja tam bym się nie obawiał. Sprzedaż deweloperska za I-sze półrocze: minus 40% (spółki giełdowe). Czynsze najmu Wrocław: -20%. Jeszcze dwa lata, a ceny spadną poniżej kosztów budowy i stawianie dewelokloców straci sens, zwłaszcza w miastach-wydmuszkach takich jak zukogród i zwłaszcza w takich dzielnicach jak dewelo-getto południowe.
Co za zmiana! Wcześniej pisałeś, że bańka już pękła, a teraz wieszczysz, że dopiero za dwa lata będzie krach?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej
Covid-19

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej

Politycy przygotowali projekt zmiany obowiązującego prawa. Chcą dać pracodawcy możliwość dłuższego skierowania pracowników na pracę zdalną.

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Koniec kiepskiej passy klubu z Chełma. Po dwóch porażkach na początek nowego sezonu biało-zieloni ograli w Kraśniku tamtejszą Stal 2:0. Bohaterami spotkania byli najbardziej doświadczeni gracze: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin, którzy zdobyli po jednym golu.

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!