Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2008 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Żegnamy Cię Marku

0 12 A A

Śmierć Marka bardzo nami wstrząsnęła. Odszedł młody, energiczny człowiek. Ciągle zabiegany, zapracowany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marek Kijek w Dzienniku Wschodnim zajmował się m.in. administrowaniem siecią komputerową. Biegaliśmy do niego i zamęczaliśmy telefonami ze wszystkimi naszymi problemami ze sprzętem. A On cierpliwie naprawiał, poprawiał, usuwał wirusy, doradzał. Informatyka była dla niego nie tylko zawodem, ale i pasją.

Podziwialiśmy Jego wiedzę i skrzętnie z niej korzystaliśmy. Czy to jeszcze w starej siedzibie przy ul. Zana w Lublinie, czy to już w nowej na ul. Staszica.

W naszej redakcji pracował od 1993 roku. Z wykształcenia był fizykiem, ukończył Wydział Matematyki, Fizyki i i Chemii UMCS w Lublinie, w mieście którym się urodził.

Zmarł nagle w sobotę. Miał 53 lata. Nie mógł się doczekać urlopu, na którym chciał wybrać się na swoje ulubione grzyby.

Będzie go nam wszystkim bardzo brakowało.

Koleżanki i koledzy z Dziennika Wschodniego

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
syn Marcin / 12 września 2008 o 13:50
0
Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i pomoc oraz uczestnictwo w ostatniej drodze mojego ojca.
Avatar
Gość / 10 września 2008 o 09:55
0
Pogrzeb Marka Kijka odbędzie się 12 września o godz. 11 na cmentarzu przy ul Lipowej w Lublinie.
Avatar
Aga / 9 września 2008 o 08:59
0
['] ['] ['] dziwne jest świat, dziwne jest to życie... ['] ['] [']
Avatar
rebus / 8 września 2008 o 10:58
0
[*]
Avatar
Gość / 8 września 2008 o 09:43
0
Marek był dobrym człowiekiem. Pokój Jego duszy [*] [*] [*]
Avatar
;...( / 7 września 2008 o 23:33
0
Brak mi słów.

[*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]
Avatar
waldek sulisz / 7 września 2008 o 22:10
0
MARECZKU, po cholerę się zabrałeś z tego świata, wnosiłeś w niego porządek, ironię, ripostę, ciepło, mieliśmy razem zrobić nalewkę na dereniu, czemu nie zaczekałeś?
Avatar
tomek / 7 września 2008 o 22:02
0
Gdy dzisiaj odebrałem telefon z tą tragiczną informacją nie mogłem w nią uwierzyć. Długo pytałem czy to prawda. Miałeś tylko 53 lata i niedawno zostałeś dziadkiem. Byłeś z tego tak dumny. Cieszyłeś się szczęściem swoich dzieci.

Nawet w tej chwili wierzę że jutro - w poniedziałek - jak zwykle, spotkam Cię w pracy. Przychodziłeś do redakcji z samego rana - jako pierwszy. Mówiłeś, że tylko wtedy - gdy jeszcze nie ma w pracy redaktorów - możesz dokonać niezbędnych aktualizacjji oprogramowania, tak aby nikomu nie przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Twoja praca - choć często dla nas wszystkich niezauważalna - pozwalała nam na bezproblemowe wykonywanie naszych codziennych obowiązków.

W piątek rozmawialiśmy długo na redakcyjnym balkonie. Jak mogłem przypuszczać, że będzie to nasza ostatnia rozmowa? Mówiłeś o swoich planach na najbliższe dni. Chciałeś wybrać się na urlop - na grzyby - które były Twoją wielką pasją.

Dlaczego życie jest takie okrutne??? Dlaczego wspaniali, dobrzy ludzie tak wcześnie odchodzą? Mój Boże, mój Panie Boże - czy Marek był Ci tam na górze tak szybko potrzebny? Czy w Niebie używa się komputerów, laptopów i sieci komputerowych? Czy Jego wiedza była Ci tak szybko potrzebna? Czy nie mogłeś na Niego poczekać dłużej?

Gdy piszę te słowa w oczach mam łzy - prawdziwe łzy - po stracie przyjaciela i bardzo dobrego szefa. I nie pamiętam nawet, kiedy ostatni raz płakałem.
Marku - zachowam Cię w pamięci jako wspaniałego Człowieka, zawsze służącego radą i pomocą, człowieka skromnego, ale Wielkiego swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

Czuwaj proszę z góry nad naszą codzienną pracą, pomagaj nam dalej w usuwaniu wirusów i aktualizacji oprogramowania.

Mówią że nie ma ludzi niezastąpionych, ale ja dziś w to nie wierzę. Wróć do nas Marku proszę. Jesteś nam wszystkim tak bardzo potrzebny. Co my teraz bez Ciebie zrobimy?

Gdy pytają nas o wzorce postępowań, często powołujemy się na znane wszystkim ideały. To prawda, ale powinniśmy też pamiętać o ludziach, którzy codzienną, mozolną pracą dają przykład niezwykłego zaangażowania. A Marek Kijek był właśnie takim człowiekiem.

Przyjdź proszę Marku jutro, w poniedziałek do pracy. A dzisiejsze wiadomości niech okażą się tylko złym, koszmarnym i nieprawdziwym snem. PROSZĘ, TAK BARDZO PROSZĘ... Czy to tak wiele chcieć Cię znów zobaczyć w pracy?

Tomek Gałęzowski
Gdy dzisiaj odebrałem telefon z tą tragiczną informacją nie mogłem w nią uwierzyć. Długo pytałem czy to prawda. Miałeś tylko 53 lata i niedawno zostałeś dziadkiem. Byłeś z tego tak dumny. Cieszyłeś się szczęściem swoich dzieci.

Nawet w tej chwili wierzę że jutro - w poniedziałek - jak zwykle, spotkam Cię w pracy. Przychodziłeś do redakcji z samego rana - jako pierwszy. Mówiłeś, że tylko wtedy - gdy jeszcze nie ma w pracy redaktorów - możesz dokonać niezbędnych aktualizacjji oprogramowania, tak aby nikomu nie przeszkadzać w ... rozwiń
Avatar
waldek.sulisz / 7 września 2008 o 20:47
0
facet napisał:
KTO TO JEST TEN MAREK? DLACZEGO W ARTYKULE NIE PODANO JEGO NAZWISKA?

Marek KIJEK - dla nas Marek, Marku, niech Ci tam będzie dobrze i opiekuj się bliskimi...
Avatar
facet / 7 września 2008 o 20:06
0
KTO TO JEST TEN MAREK? DLACZEGO W ARTYKULE NIE PODANO JEGO NAZWISKA?
Avatar
syn Marcin / 12 września 2008 o 13:50
0
Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i pomoc oraz uczestnictwo w ostatniej drodze mojego ojca.
Avatar
Gość / 10 września 2008 o 09:55
0
Pogrzeb Marka Kijka odbędzie się 12 września o godz. 11 na cmentarzu przy ul Lipowej w Lublinie.
Avatar
Aga / 9 września 2008 o 08:59
0
['] ['] ['] dziwne jest świat, dziwne jest to życie... ['] ['] [']
Avatar
rebus / 8 września 2008 o 10:58
0
[*]
Avatar
Gość / 8 września 2008 o 09:43
0
Marek był dobrym człowiekiem. Pokój Jego duszy [*] [*] [*]
Avatar
;...( / 7 września 2008 o 23:33
0
Brak mi słów.

[*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]
Avatar
waldek sulisz / 7 września 2008 o 22:10
0
MARECZKU, po cholerę się zabrałeś z tego świata, wnosiłeś w niego porządek, ironię, ripostę, ciepło, mieliśmy razem zrobić nalewkę na dereniu, czemu nie zaczekałeś?
Avatar
tomek / 7 września 2008 o 22:02
0
Gdy dzisiaj odebrałem telefon z tą tragiczną informacją nie mogłem w nią uwierzyć. Długo pytałem czy to prawda. Miałeś tylko 53 lata i niedawno zostałeś dziadkiem. Byłeś z tego tak dumny. Cieszyłeś się szczęściem swoich dzieci.

Nawet w tej chwili wierzę że jutro - w poniedziałek - jak zwykle, spotkam Cię w pracy. Przychodziłeś do redakcji z samego rana - jako pierwszy. Mówiłeś, że tylko wtedy - gdy jeszcze nie ma w pracy redaktorów - możesz dokonać niezbędnych aktualizacjji oprogramowania, tak aby nikomu nie przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Twoja praca - choć często dla nas wszystkich niezauważalna - pozwalała nam na bezproblemowe wykonywanie naszych codziennych obowiązków.

W piątek rozmawialiśmy długo na redakcyjnym balkonie. Jak mogłem przypuszczać, że będzie to nasza ostatnia rozmowa? Mówiłeś o swoich planach na najbliższe dni. Chciałeś wybrać się na urlop - na grzyby - które były Twoją wielką pasją.

Dlaczego życie jest takie okrutne??? Dlaczego wspaniali, dobrzy ludzie tak wcześnie odchodzą? Mój Boże, mój Panie Boże - czy Marek był Ci tam na górze tak szybko potrzebny? Czy w Niebie używa się komputerów, laptopów i sieci komputerowych? Czy Jego wiedza była Ci tak szybko potrzebna? Czy nie mogłeś na Niego poczekać dłużej?

Gdy piszę te słowa w oczach mam łzy - prawdziwe łzy - po stracie przyjaciela i bardzo dobrego szefa. I nie pamiętam nawet, kiedy ostatni raz płakałem.
Marku - zachowam Cię w pamięci jako wspaniałego Człowieka, zawsze służącego radą i pomocą, człowieka skromnego, ale Wielkiego swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

Czuwaj proszę z góry nad naszą codzienną pracą, pomagaj nam dalej w usuwaniu wirusów i aktualizacji oprogramowania.

Mówią że nie ma ludzi niezastąpionych, ale ja dziś w to nie wierzę. Wróć do nas Marku proszę. Jesteś nam wszystkim tak bardzo potrzebny. Co my teraz bez Ciebie zrobimy?

Gdy pytają nas o wzorce postępowań, często powołujemy się na znane wszystkim ideały. To prawda, ale powinniśmy też pamiętać o ludziach, którzy codzienną, mozolną pracą dają przykład niezwykłego zaangażowania. A Marek Kijek był właśnie takim człowiekiem.

Przyjdź proszę Marku jutro, w poniedziałek do pracy. A dzisiejsze wiadomości niech okażą się tylko złym, koszmarnym i nieprawdziwym snem. PROSZĘ, TAK BARDZO PROSZĘ... Czy to tak wiele chcieć Cię znów zobaczyć w pracy?

Tomek Gałęzowski
Gdy dzisiaj odebrałem telefon z tą tragiczną informacją nie mogłem w nią uwierzyć. Długo pytałem czy to prawda. Miałeś tylko 53 lata i niedawno zostałeś dziadkiem. Byłeś z tego tak dumny. Cieszyłeś się szczęściem swoich dzieci.

Nawet w tej chwili wierzę że jutro - w poniedziałek - jak zwykle, spotkam Cię w pracy. Przychodziłeś do redakcji z samego rana - jako pierwszy. Mówiłeś, że tylko wtedy - gdy jeszcze nie ma w pracy redaktorów - możesz dokonać niezbędnych aktualizacjji oprogramowania, tak aby nikomu nie przeszkadzać w ... rozwiń
Avatar
waldek.sulisz / 7 września 2008 o 20:47
0
facet napisał:
KTO TO JEST TEN MAREK? DLACZEGO W ARTYKULE NIE PODANO JEGO NAZWISKA?

Marek KIJEK - dla nas Marek, Marku, niech Ci tam będzie dobrze i opiekuj się bliskimi...
Avatar
facet / 7 września 2008 o 20:06
0
KTO TO JEST TEN MAREK? DLACZEGO W ARTYKULE NIE PODANO JEGO NAZWISKA?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 0 0

PIŁKARSKA III LIGA Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 5 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 2

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 32 14

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!