Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2011 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Zmarł abp Józef Życiński. Miał 62 lata

Autor: Zdjęcie autora dudi łm
0 119 A A
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku. Miał 62 lata. (fot. Maciej Kaczanowski)
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku. Miał 62 lata. (fot. Maciej Kaczanowski)

Arcybiskup Józef Życiński nie żyje. Zmarł w czwartek ok. godz. 16 w Rzymie. Powodem jego śmierci był najprawdopodobniej wylew krwi do mózgu. Pogrzeb metropolity odbędzie się w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Potwierdzam tę smutną wiadomość. Dzisiaj po południu w Rzymie zmarł apb Józef Życiński. Był człowiekiem modlitwy i ogromnej pracy. Był bardzo wierny Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu. Trudno teraz zebrać myśli, by powiedzieć coś więcej - powiedział w TVN24 ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

- Dowiedziałem się o tym od biskupa Karpińskiego. Ponoć umarł w łazience. Ale to niepotwierdzona wiadomość. Właśnie odmawiam różaniec w intencji zmarłego - mówi w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim ks. abp Bolesław Pylak.

Prof. Andrzej Szostek, były rektor KUL, o śmierci abp. Życińskiego dowiedział się w Rzymie. – Jestem tu na zgromadzeniu kapituły generalnej zgromadzenia księży marianów, które wybiera nowe władze – tłumaczy ks. prof. Szostek. – Akurat byłem w domu naszego zgromadzenia, gdy przyszedł do nas ksiądz z innego domu i przekazał tę smutną wiadomość.

- Jeszcze dzisiaj rozmawiałem z arcybiskupem, wieczorem miał zadzwonić i nie zadzwonił – mówi ksiądz Tomasz Adamczyk, sekretarz abp Życińskiego.


ABP Życiński pojechał do Rzymu na sesję plenarną Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, której był członkiem. W trakcie obrad metropolita lubelski przedstawił ogólny projekt dokumentu o roli Internetu w nauce w seminariach. We wtorek metropolita lubelski miał osobistą audiencję u Papieża Benedykta XVI.

Powodem śmierci arcybiskupa był najprawdopodobniej wylew krwi do mózgu. Arcybiskup chorował od dawna.

- Od lat zmagał się z chorobą, ale się z tym nie obnosił. Pamiętam w wieku 40 lat badał się, bo było podejrzenie nowotworu. Trzeba pamiętać o przesłaniu duszpasterskim, które zostawił po sobie. Zawsze mówił, że trzeba być otwartym na drugiego człowieka. Cierpiał z powodu krytyki z różnych stron - powiedział w TVN24 zdruzgotany ksiądz Andrzej Luter.

- To się po prostu nie mieści w głowie. To jest cios. Był ważnym dla tych którzy byli w środku kościoła, ale nie tylko. Nie ma słów. Przed moim wyjazdem dzwonił do mnie i mówił, że się spotkamy - mówi ks Adam Boniecki, były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".

Lublinianie zbierają się w Archikatedrze na wspólnej modlitwie. Na schodach palą się już znicze.

- W piątek o godz. 9 flaga na na Ratuszu zostanie opuszczona do połowy masztu. Zostanie też odegrany hejnał - zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Udostępnij na Facebook

Lublinianie wspominają arcybiskupa

Ks. Wojciech Pęcherzewski
kanclerz kurii lubelskiej
Miał wielki wpływ na moje kapłaństwo, którego cały dotychczasowy czas przemijał przy nim. Gdyby nie on nie byłbym takim człowiekiem, jakim jestem.

Ks. Jan Kiełbasa
Nasze serca wypełnione są bólem, wszyscy modlimy się o pokój jego duszy. To była wielka postać dla kościoła w Polsce i na całym świecie. Był otwarty, potrafił rozmawiać z każdym. Był bardzo aktywny, nie oszczędzał się, chciał służyć nieustannie, troszczył się o wszystkich kapłanów, w mniejszych i większych parafiach.

Ks. abp Bolesław Pylak
Był w sile wieku, wiele planował. Ta śmierć to zaskoczenie. Z jednej strony umarł nagle, nie cierpiał. Z drugiej wiele mógł jeszcze zrobić. Kiedy ostatnio byłem w szpitalu, odwiedził mnie. Teraz modlę się za niego. Przeszedł do Bożego świata. Każdy, kto się narodził, musi umrzeć.

Ksiądz Janusz Kozłowski
To był wielki myśliciel, ogromnie dużo wymagał od siebie i innych. Był bardzo zdyscyplinowany, pracowity i miał nieprawdopodobną charyzmę. Był człowiekiem, którego nie można było nie słuchać. Wielkiej kultury i klasy. To przeogromna strata dla nas wszystkich.

Leszek Mądzik
reżyser
Trudno poskładać myśli. Jego dzieckiem był perfekcyjnie przygotowany Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Ostatnio zaprosił mnie do współpracy przy powstającym Centrum Jana Pawła II. Nasuwają się wspomnienia. Spotkałem go na KUL. Zapytał: Co, czeka pan na Godota? Kiedyś byłem u niego rano w domu. Poczęstował mnie kaszanką na śniadanie. Tyle ulotnych, może nieważnych refleksji. Za wcześnie na komentarz. Muszę zebrać myśli.

Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznego i gospodarczego, wiele dobrego zrobił dla Lubelszczyzny. Przeczytałam wiele książek arcybiskupa, które dostałam od niego z osobistą dedykacją i mogę powiedzieć, że był wybitnym naukowcem i humanistą.

Jan Łopata
poseł PSL
Trudno zebrać myśli. Tak niedawno Arcybiskup był na naszym spotkaniu opłatkowym. Po raz ostatni… Wprowadzałem go na salę, zamieniliśmy parę zdań. Kiedy przedstawialiśmy Magdę Welc powiedział, że słyszał już o jej talencie. Zaprosił ją na koncert zaplanowany w maju na placu Zamkowym w Lublinie, w urodziny papieża.

Włodzimierz Karpiński
poseł PO
Ja pamiętam ingres ówczesnego biskupa Józefa Życińskiego, który przybył do nas z diecezji tarnowskiej. Byłem na tej uroczystości jako wiceprezydent Puław. Pamiętam jak w katedrze, podczas procesji rozpoczynającej ingres, szedł i witał się z wiernymi wyciągając do nich dłoń. Pomyślałem, że przychodzi do nas kapłan, duszpasterz, który chce dotykać ludzkich spraw.




apb Jozef Życiński










Komentarze 119

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
buny / 17 lutego 2011 o 14:04
0
Odszedł człowiek, który kochał samego siebie.
Takiej straty GW już nie odrobi
Avatar
herodot / 13 lutego 2011 o 08:23
0
cenzor nie zabraniaj wylewać smutów bo co tu innego robić w tej krainie szczęśliwości?kobieta poszarzała,do 10 daleko i znowu zabraknie,w tiwi same zakazane mordy i deb***ni spikerzy plus ryczące reklamy ---szaro blado smutno wiecznie grudzień wiosny nima
"czy coś ocalić może ziemię?"
Avatar
BEER / 12 lutego 2011 o 17:27
0
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZYKA LUB DZIEWCZYNKĘ CO TAM LUBISZ, POZDRAWIAM
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZ... rozwiń
Avatar
ja / 12 lutego 2011 o 13:33
0
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznego i gospodarczego...'"
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznegorozwiń
Avatar
gosc / 12 lutego 2011 o 12:48
0
wykorzystywał mężczyzn
Avatar
tomek / 12 lutego 2011 o 07:35
0
mój wujek pracował u niego , życinski to nie jest taki święty widziałem go raz na działce nad jeziorem ,a jakie "zakonnice" tam widziałem , po 20 pare lat nago resztę się domyślcie ,,,
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:08
0
[quote name='MON' timestamp='1297438066' post='436296']
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
[/quote]
Ale ty to raczej musisz miec twarz nie zdradzajaca oznak myslenia ......inteligencieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:04
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być. :
[/quote]Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
Avatar
MON / 11 lutego 2011 o 16:27
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być.
[/quote]
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
Avatar
ms / 11 lutego 2011 o 16:22
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434372' post='436280']
DOKŁADNIE,jestem za
[/quot
dziewczynko zajmij się swoim życiem
Avatar
buny / 17 lutego 2011 o 14:04
0
Odszedł człowiek, który kochał samego siebie.
Takiej straty GW już nie odrobi
Avatar
herodot / 13 lutego 2011 o 08:23
0
cenzor nie zabraniaj wylewać smutów bo co tu innego robić w tej krainie szczęśliwości?kobieta poszarzała,do 10 daleko i znowu zabraknie,w tiwi same zakazane mordy i deb***ni spikerzy plus ryczące reklamy ---szaro blado smutno wiecznie grudzień wiosny nima
"czy coś ocalić może ziemię?"
Avatar
BEER / 12 lutego 2011 o 17:27
0
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZYKA LUB DZIEWCZYNKĘ CO TAM LUBISZ, POZDRAWIAM
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZ... rozwiń
Avatar
ja / 12 lutego 2011 o 13:33
0
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznego i gospodarczego...'"
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznegorozwiń
Avatar
gosc / 12 lutego 2011 o 12:48
0
wykorzystywał mężczyzn
Avatar
tomek / 12 lutego 2011 o 07:35
0
mój wujek pracował u niego , życinski to nie jest taki święty widziałem go raz na działce nad jeziorem ,a jakie "zakonnice" tam widziałem , po 20 pare lat nago resztę się domyślcie ,,,
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:08
0
[quote name='MON' timestamp='1297438066' post='436296']
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
[/quote]
Ale ty to raczej musisz miec twarz nie zdradzajaca oznak myslenia ......inteligencieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:04
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być. :
[/quote]Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
Avatar
MON / 11 lutego 2011 o 16:27
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być.
[/quote]
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
Avatar
ms / 11 lutego 2011 o 16:22
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434372' post='436280']
DOKŁADNIE,jestem za
[/quot
dziewczynko zajmij się swoim życiem
Zobacz wszystkie komentarze 119

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 0 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 0 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 17 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!