Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2011 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Zmarł abp Józef Życiński. Miał 62 lata

Autor: Zdjęcie autora dudi łm
0 119 A A
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku. Miał 62 lata. (fot. Maciej Kaczanowski)
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku. Miał 62 lata. (fot. Maciej Kaczanowski)

Arcybiskup Józef Życiński nie żyje. Zmarł w czwartek ok. godz. 16 w Rzymie. Powodem jego śmierci był najprawdopodobniej wylew krwi do mózgu. Pogrzeb metropolity odbędzie się w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Potwierdzam tę smutną wiadomość. Dzisiaj po południu w Rzymie zmarł apb Józef Życiński. Był człowiekiem modlitwy i ogromnej pracy. Był bardzo wierny Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu. Trudno teraz zebrać myśli, by powiedzieć coś więcej - powiedział w TVN24 ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

- Dowiedziałem się o tym od biskupa Karpińskiego. Ponoć umarł w łazience. Ale to niepotwierdzona wiadomość. Właśnie odmawiam różaniec w intencji zmarłego - mówi w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim ks. abp Bolesław Pylak.

Prof. Andrzej Szostek, były rektor KUL, o śmierci abp. Życińskiego dowiedział się w Rzymie. – Jestem tu na zgromadzeniu kapituły generalnej zgromadzenia księży marianów, które wybiera nowe władze – tłumaczy ks. prof. Szostek. – Akurat byłem w domu naszego zgromadzenia, gdy przyszedł do nas ksiądz z innego domu i przekazał tę smutną wiadomość.

- Jeszcze dzisiaj rozmawiałem z arcybiskupem, wieczorem miał zadzwonić i nie zadzwonił – mówi ksiądz Tomasz Adamczyk, sekretarz abp Życińskiego.


ABP Życiński pojechał do Rzymu na sesję plenarną Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, której był członkiem. W trakcie obrad metropolita lubelski przedstawił ogólny projekt dokumentu o roli Internetu w nauce w seminariach. We wtorek metropolita lubelski miał osobistą audiencję u Papieża Benedykta XVI.

Powodem śmierci arcybiskupa był najprawdopodobniej wylew krwi do mózgu. Arcybiskup chorował od dawna.

- Od lat zmagał się z chorobą, ale się z tym nie obnosił. Pamiętam w wieku 40 lat badał się, bo było podejrzenie nowotworu. Trzeba pamiętać o przesłaniu duszpasterskim, które zostawił po sobie. Zawsze mówił, że trzeba być otwartym na drugiego człowieka. Cierpiał z powodu krytyki z różnych stron - powiedział w TVN24 zdruzgotany ksiądz Andrzej Luter.

- To się po prostu nie mieści w głowie. To jest cios. Był ważnym dla tych którzy byli w środku kościoła, ale nie tylko. Nie ma słów. Przed moim wyjazdem dzwonił do mnie i mówił, że się spotkamy - mówi ks Adam Boniecki, były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego".

Lublinianie zbierają się w Archikatedrze na wspólnej modlitwie. Na schodach palą się już znicze.

- W piątek o godz. 9 flaga na na Ratuszu zostanie opuszczona do połowy masztu. Zostanie też odegrany hejnał - zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Udostępnij na Facebook

Lublinianie wspominają arcybiskupa

Ks. Wojciech Pęcherzewski
kanclerz kurii lubelskiej
Miał wielki wpływ na moje kapłaństwo, którego cały dotychczasowy czas przemijał przy nim. Gdyby nie on nie byłbym takim człowiekiem, jakim jestem.

Ks. Jan Kiełbasa
Nasze serca wypełnione są bólem, wszyscy modlimy się o pokój jego duszy. To była wielka postać dla kościoła w Polsce i na całym świecie. Był otwarty, potrafił rozmawiać z każdym. Był bardzo aktywny, nie oszczędzał się, chciał służyć nieustannie, troszczył się o wszystkich kapłanów, w mniejszych i większych parafiach.

Ks. abp Bolesław Pylak
Był w sile wieku, wiele planował. Ta śmierć to zaskoczenie. Z jednej strony umarł nagle, nie cierpiał. Z drugiej wiele mógł jeszcze zrobić. Kiedy ostatnio byłem w szpitalu, odwiedził mnie. Teraz modlę się za niego. Przeszedł do Bożego świata. Każdy, kto się narodził, musi umrzeć.

Ksiądz Janusz Kozłowski
To był wielki myśliciel, ogromnie dużo wymagał od siebie i innych. Był bardzo zdyscyplinowany, pracowity i miał nieprawdopodobną charyzmę. Był człowiekiem, którego nie można było nie słuchać. Wielkiej kultury i klasy. To przeogromna strata dla nas wszystkich.

Leszek Mądzik
reżyser
Trudno poskładać myśli. Jego dzieckiem był perfekcyjnie przygotowany Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Ostatnio zaprosił mnie do współpracy przy powstającym Centrum Jana Pawła II. Nasuwają się wspomnienia. Spotkałem go na KUL. Zapytał: Co, czeka pan na Godota? Kiedyś byłem u niego rano w domu. Poczęstował mnie kaszanką na śniadanie. Tyle ulotnych, może nieważnych refleksji. Za wcześnie na komentarz. Muszę zebrać myśli.

Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznego i gospodarczego, wiele dobrego zrobił dla Lubelszczyzny. Przeczytałam wiele książek arcybiskupa, które dostałam od niego z osobistą dedykacją i mogę powiedzieć, że był wybitnym naukowcem i humanistą.

Jan Łopata
poseł PSL
Trudno zebrać myśli. Tak niedawno Arcybiskup był na naszym spotkaniu opłatkowym. Po raz ostatni… Wprowadzałem go na salę, zamieniliśmy parę zdań. Kiedy przedstawialiśmy Magdę Welc powiedział, że słyszał już o jej talencie. Zaprosił ją na koncert zaplanowany w maju na placu Zamkowym w Lublinie, w urodziny papieża.

Włodzimierz Karpiński
poseł PO
Ja pamiętam ingres ówczesnego biskupa Józefa Życińskiego, który przybył do nas z diecezji tarnowskiej. Byłem na tej uroczystości jako wiceprezydent Puław. Pamiętam jak w katedrze, podczas procesji rozpoczynającej ingres, szedł i witał się z wiernymi wyciągając do nich dłoń. Pomyślałem, że przychodzi do nas kapłan, duszpasterz, który chce dotykać ludzkich spraw.




apb Jozef Życiński










Komentarze 119

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
buny / 17 lutego 2011 o 14:04
0
Odszedł człowiek, który kochał samego siebie.
Takiej straty GW już nie odrobi
Avatar
herodot / 13 lutego 2011 o 08:23
0
cenzor nie zabraniaj wylewać smutów bo co tu innego robić w tej krainie szczęśliwości?kobieta poszarzała,do 10 daleko i znowu zabraknie,w tiwi same zakazane mordy i deb***ni spikerzy plus ryczące reklamy ---szaro blado smutno wiecznie grudzień wiosny nima
"czy coś ocalić może ziemię?"
Avatar
BEER / 12 lutego 2011 o 17:27
0
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZYKA LUB DZIEWCZYNKĘ CO TAM LUBISZ, POZDRAWIAM
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZ... rozwiń
Avatar
ja / 12 lutego 2011 o 13:33
0
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznego i gospodarczego...'"
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznegorozwiń
Avatar
gosc / 12 lutego 2011 o 12:48
0
wykorzystywał mężczyzn
Avatar
tomek / 12 lutego 2011 o 07:35
0
mój wujek pracował u niego , życinski to nie jest taki święty widziałem go raz na działce nad jeziorem ,a jakie "zakonnice" tam widziałem , po 20 pare lat nago resztę się domyślcie ,,,
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:08
0
[quote name='MON' timestamp='1297438066' post='436296']
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
[/quote]
Ale ty to raczej musisz miec twarz nie zdradzajaca oznak myslenia ......inteligencieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:04
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być. :
[/quote]Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
Avatar
MON / 11 lutego 2011 o 16:27
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być.
[/quote]
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
Avatar
ms / 11 lutego 2011 o 16:22
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434372' post='436280']
DOKŁADNIE,jestem za
[/quot
dziewczynko zajmij się swoim życiem
Avatar
buny / 17 lutego 2011 o 14:04
0
Odszedł człowiek, który kochał samego siebie.
Takiej straty GW już nie odrobi
Avatar
herodot / 13 lutego 2011 o 08:23
0
cenzor nie zabraniaj wylewać smutów bo co tu innego robić w tej krainie szczęśliwości?kobieta poszarzała,do 10 daleko i znowu zabraknie,w tiwi same zakazane mordy i deb***ni spikerzy plus ryczące reklamy ---szaro blado smutno wiecznie grudzień wiosny nima
"czy coś ocalić może ziemię?"
Avatar
BEER / 12 lutego 2011 o 17:27
0
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZYKA LUB DZIEWCZYNKĘ CO TAM LUBISZ, POZDRAWIAM
[quote name='siomik' timestamp='1297479847' post='436462']
Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
[/quote]
BEZNADZIEJNY PRZYPADEK, OBECNY NA KAŻDYM FORUM OD RANA DO WIECZORA, ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE Z CIEBIE KOZAKU, NO ALE JAK NIE MASZ SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO TO CHOCIAŻ TYLE CI ZOSTAŁO, A RACZEJ NIE MASZ, BO O 4 RANO TO NORMALNY CHŁOP ŚPI OBOK SWOJEJ KOBIETY, A NIE WYLEWA SWOJE SMUTY NA FORUM, A WIĘC ŻYCZĘ CI ABYŚ SOBIE KOGOŚ ZNALAZŁ- CHŁOPCZ... rozwiń
Avatar
ja / 12 lutego 2011 o 13:33
0
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznego i gospodarczego...'"
[quote name='mac' timestamp='1297365558' post='435861']
bardzo szkoda, jeden z bardzo nielicznych biskupów, którzy mówili mądrze, nie wdawali się w politykę. Mnie udzielał sakramentu bierzmowania. Teraz to już pozostał tylko w kościele prawie cały PIS-owski beton.
[/quote]

"Irena Szafrańska
Business Centre Club.
Jestem w głębokim szoku, nie wierzę... To był taki silny, dynamiczny człowiek. Pełen życia i energii. Był moderatorem życia politycznegorozwiń
Avatar
gosc / 12 lutego 2011 o 12:48
0
wykorzystywał mężczyzn
Avatar
tomek / 12 lutego 2011 o 07:35
0
mój wujek pracował u niego , życinski to nie jest taki święty widziałem go raz na działce nad jeziorem ,a jakie "zakonnice" tam widziałem , po 20 pare lat nago resztę się domyślcie ,,,
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:08
0
[quote name='MON' timestamp='1297438066' post='436296']
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
[/quote]
Ale ty to raczej musisz miec twarz nie zdradzajaca oznak myslenia ......inteligencieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
Avatar
siomik / 12 lutego 2011 o 04:04
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być. :
[/quote]Racja Beatko tylko ze nie musialo ale musi oczywiscie mowa o tych pUrpUrowych scierwach....z bogiem:)
Avatar
MON / 11 lutego 2011 o 16:27
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434148' post='436278']
Nie ,nie mówię "Wielkie Halo",po prostu mówię no cóz przykro mi,tak musiało i i miało być.
[/quote]
K..rwa, dziewucho marnujesz się zacznij pisać wiersze bo wszystko ci się rymuje, na pewno będą bardzooooooooooo inteligentneeeeeee!!!!
Avatar
ms / 11 lutego 2011 o 16:22
0
[quote name='BEATA' timestamp='1297434372' post='436280']
DOKŁADNIE,jestem za
[/quot
dziewczynko zajmij się swoim życiem
Zobacz wszystkie komentarze 119

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku

Radni PiS chcą odwołać wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Poszło o wpisy na Facebooku 0 0

Daniel Dragan może stracić funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu bialskiego. Jego odwołania chcą radni Prawa i Sprawiedliwości. Powód? Obraźliwe wpisy na Facebooku.

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni
film

Krowy rażone prądem w głowę i wymiona. Drastyczne nagrania z ubojni 14 1

- Były uderzane poganiaczem w wymiona, rażone prądem w głowę, wykręcano im ogon – mówią przedstawiciele fundacji „Viva!”, którzy zarejestrowali jak wygląda wyprowadzanie zwierząt z ciężarówek w jednym z zakładów w środkowej Polsce.

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum

Chełm: Nerwowo w godzinach szczytu. Kolizja spowolniła ruch w centrum 0 0

Dzisiejsza kolizja w centrum Chełma spowolniła ruch w tamtym rejonie o kilkanaście minut. Co ciekawe, w samym mieście jest kilka punktów, w których podobne zdarzenia utrudniają przejazd.

MKS Perła w niedzielę zagra z Erd. Mistrzynie liczą na wsparcie kibiców

MKS Perła w niedzielę zagra z Erd. Mistrzynie liczą na wsparcie kibiców 0 0

W niedzielę MKS Perła Lublin zmierzy się w hali Globus z węgierskim Erd w ramach meczu fazy grupowej Pucharu EHF. Podopieczne trenera Roberta Lisa zapraszają kibiców na trybuny licząc jednocześnie na donośny doping i wsparcie

Materiał przyszłości prosto z Puław. Firma MakeGrowLab z kolejnymi laurami
Magazyn

Materiał przyszłości prosto z Puław. Firma MakeGrowLab z kolejnymi laurami 0 0

Firma MakeGrowLab to obecnie jeden z najgorętszych start-upów w Polsce. Para naukowców-pasjonatów z Puław wygrywa kolejne konkursy i zaczyna zdobywać pieniądze. Ich bio-materiał nowego typu „tkają” mikroorganizmy. W odróżnieniu od plastiku, rozkłada się w 3 miesiące

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot w Puławach
27 stycznia 2020, 17:00

Wystawa malarstwa Krystyny Zlot w Puławach 0 0

W poniedziałek, 27 stycznia o godz. 17 w Galerii MDK Puławy (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Zlot.

Studniówki 2020. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2020. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu [zdjęcia] 0

96 par maturzystów bawiło się na studniówce Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, zwanego "Ekonomikiem". Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Zaledwie 100 sekund dzieli nas od północy. Wskazówki Zegara Zagłady zbliżyły się do godziny "zero"

Zaledwie 100 sekund dzieli nas od północy. Wskazówki Zegara Zagłady zbliżyły się do godziny "zero" 3 3

Wskazówki Zegara Zagłady (z ang. Doomsday Clock) zbliżyły się niebezpiecznie blisko północy - od godziny "zero" dzieli nas zaledwie 100 sekund. To pierwsze takie wskazanie od 1947 roku, czyli od momentu stworzenia Zegara.

Kolejne auta z cofniętymi licznikami. Rekordzista miał przebieg mniejszy o 900 tys. km

Kolejne auta z cofniętymi licznikami. Rekordzista miał przebieg mniejszy o 900 tys. km 0 0

Jeden dzień i trzy auta z cofniętymi licznikami. Policjanci wyjaśniają, jak doszło do zmniejszenia wskazań przejechanych kilometrów w trzech samochodach. Dwa pojazdy zatrzymano wczoraj do kontroli drogowej, a właściciel trzeciego z nich sam zgłosił się na komendę.

Czwarty transfer Wisły Puławy

Czwarty transfer Wisły Puławy 0 0

Duma Powiśla potwierdziła kolejny transfer. W piątek do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył Dariusz Brągiel, ostatnio zawodnik Wisły Sandomierz.

W czasie II wojny światowej wydał rozkaz pacyfikacji dwóch wsi pod Krasnymstawem. Dożył 100 lat w USA

W czasie II wojny światowej wydał rozkaz pacyfikacji dwóch wsi pod Krasnymstawem. Dożył 100 lat w USA 8 13

Zbrodnia Michael Karkoc, pseudonim Wołk, który wydał rozkaz pacyfikacji wsi Chłaniów i Kolonia Władysławina pod Krasnymstawem, nie stanie przed sądem. Zmarł w wieku 100 lat w USA. – Można powiedzieć, że uciekł sprawiedliwości – mówią mieszkańcy wsi, gdzie pamięć zbrodni z 1944 roku wciąż jest żywa

Regulamin konkursu "Artyści pieniądza"

Regulamin konkursu "Artyści pieniądza" 0

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 24-26 stycznia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 24-26 stycznia 0 1

W niedzielę bardzo ważny mecz czeka piłkarki MKS Perła. Rywalem mistrzyń Polski w ramach Pucharu EHF będzie węgierski zespół ERD. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17. W weekend dwa razy swoich pupili obejrzą za to kibice siatkarzy ze Świdnika. Avia w sobotę zagra z Błękitnymi Ropczyce, a w niedzielę z Karpatami Krosno.