Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 kwietnia 2011 r.
17:54
Edytuj ten wpis

Związkowcy z PKS Wschód nie chcą zwolnień. Zerwali negocjacje

0 7 A A
Redukcje są konieczne, by wyprowadzić zadłużoną firmę na prostą – uważa zarząd PKS Wschód. Przewoźni
Redukcje są konieczne, by wyprowadzić zadłużoną firmę na prostą – uważa zarząd PKS Wschód. Przewoźni

Związkowcy z PKS Wschód nie zgadzają się na grupowe zwolnienia i obniżkę płac. Wczoraj zerwali negocjacje. Władze spółki szacowały, że w wyniku cięć pracę może stracić nawet 110 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nasza propozycja to zejście z zatrudnienia o kilkanaście, kilkadziesiąt osób w każdym oddziale firmy – mówi Teresa Królikowska, prezes PKS Wschód. Dodaje, że zwolnienia mają dotyczyć przede wszystkim pracowników administracyjnych. – Kierowcy mogą spać spokojnie – zapewnia.

Dokładne liczby mają być znane po analizach, przeprowadzonych w poszczególnych placówkach. Wczoraj zarząd PKS Wschód spotkał się z przedstawicielami czterech największych związków zawodowych, działających w firmie. Oferta kierownictwa spotkała się z ostrym sprzeciwem.

– Nie zgadzamy się na żadne zwolnienia – mówi Leszek Rudziński, przewodniczący "Solidarności” w PKS Wschód. – Zarząd nie przygotował żadnego planu, z którego wynikałoby, jak firma będzie działać po redukcjach. Taki schemat ma powstać, kiedy zwolnienia będą już za nami. Nie możemy się na to zgodzić.

Władze spółki proponowały również obniżki wynagrodzeń. – Rozważamy obniżki poborów dla kadry kierowniczej i pracowników centrali firmy – potwierdza Królikowska.

Tymczasem według związkowców plan cięć jest znacznie szerszy. – Przedstawiono nam plan obniżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników – dodaje Rudziński. – Osoby na kierowniczych stanowiskach miały stracić po 20 proc. pensji. Szeregowi pracownicy po 5 proc. Cięcia dla wszystkich są nie do przyjęcia. Tu się i tak bardzo mało zarabia.

Według związkowców, średnia pensja pracownika obsługi technicznej to 1650 zł brutto, kierowcy otrzymują niewiele ponad 2 tys. zł, a szeregowi pracownicy umysłowi 2100 zł brutto.

– Redukcje są konieczne, by wyprowadzić finanse firmy na prostą – twierdzi Królikowska. – Proponowana skala zwolnień to dopiero wstępna propozycja. Chcemy przy tym zwrócić uwagę na starszych pracowników. Jeśli ktoś jest krok od emerytury, powinien do niej dotrwać. Niektórzy mogą skorzystać ze świadczeń przedemerytalnych.

Związkowców to nie przekonuje. – Trzeba się skupić na tym, jak zarabiać, a nie jak ciąć koszty – mówi Rudziński. – Firma ma własne środki na spłatę długów. Można przecież sprzedać zbędne nieruchomości.

Rozmowy z zarządem utknęły w martwym punkcie. Związki zapowiadają protesty, jeśli firma rozpocznie jakiekolwiek zwolnienia. Na razie przedstawiciele pracowników chcą spotkać się z marszałkiem województwa, by omówić sposoby uzdrowienia firmy. To do samorządu województwa należy PKS Wschód.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aneta / 25 maja 2011 o 09:50
0
Zbliżamy się do kolejnych wyborów więc działania zarządu będą, jak przed poprzednimi wyborami, pozorne. Świadczy o tym np. ostatnia wypowiedź Królikowskiej dotycząca kolejnych już zwolnień - kierowcy mogą byc spokojmie ( w domyśle: w tej grupie nie będzie zwolnień(. A dlaczego? Ano z bardzo prostej przyczyny - pani prezes Królikowskiej potrzebny jest spokój bo przecież startuje do sejmu z drugiego miejsca na liście. Cięcie nierentownych kursów bez jednoczesnego cięcia zatrudnienia w grupie kierowców powodują tylko koszty ponieważ za czas pracy nie wypracowany przez kierowcę, który był gotowy do jej wykonywania a który nie został wypracowany tylko z winy nie przystosowania rozkładu jazdy do aktualnych potrzeb (zarząd nie przeprowadza koniecznych korekt rozkładu jazdy)trzeba zapłacic. Tak powstaje nadmierna ilośc godzin dyżuru lub przerywanego czasu pracy. Ale dla zainteresowanych: to jest cel zarządu - cięcie kursów, nie dostosowywanie zatrudnienia w grupie kierowców do potrzeb a koszty rosną - i o to właśnie chodzi!!! Pozorne czynności zarządu, których celem jest jeszcze większe zadłużanie firmy. Pogratulowac PSL takiego posła.
Zbliżamy się do kolejnych wyborów więc działania zarządu będą, jak przed poprzednimi wyborami, pozorne. Świadczy o tym np. ostatnia wypowiedź Królikowskiej dotycząca kolejnych już zwolnień - kierowcy mogą byc spokojmie ( w domyśle: w tej grupie nie będzie zwolnień(. A dlaczego? Ano z bardzo prostej przyczyny - pani prezes Królikowskiej potrzebny jest spokój bo przecież startuje do sejmu z drugiego miejsca na liście. Cięcie nierentownych kursów bez jednoczesnego cięcia zatrudnienia w grupie kierowców powodują tylko koszty ponieważ za czas pra... rozwiń
Avatar
znajomy / 28 kwietnia 2011 o 10:55
0
Cały zarząd to jedna duża pomyłka.Nie mają żadnego pojęcia o kierowaniu tak dużą firmą są beznadziejni.Oni chcą mieć kasę z kursów jak są ludzie to się nie wysyła dodatkowych autobusów a komunikacja prywatna zaciera ręce.To jest właśnie poprawa finansowa firmy.W oddziale Tomaszowa to kierownik przewozów to istny deb***.Dziwne że jeszcze cała pani prezes takiego nieroba trzyma.Doprowadza on do ruiny firmę a nie umie jej wyprowadzić.Wysyła wozy drabiniaste na kursy dalekobieżne a eleganckie wozy z klimatyzacją stoją i rdzewieją i on palant chce mieć pasażerów.Naprawdę się mocno dziwię że pani prezes jeszcze durnia nie zwolni.Ale chyba ona z takimi durniami i nierobami umie pracować
Cały zarząd to jedna duża pomyłka.Nie mają żadnego pojęcia o kierowaniu tak dużą firmą są beznadziejni.Oni chcą mieć kasę z kursów jak są ludzie to się nie wysyła dodatkowych autobusów a komunikacja prywatna zaciera ręce.To jest właśnie poprawa finansowa firmy.W oddziale Tomaszowa to kierownik przewozów to istny deb***.Dziwne że jeszcze cała pani prezes takiego nieroba trzyma.Doprowadza on do ruiny firmę a nie umie jej wyprowadzić.Wysyła wozy drabiniaste na kursy dalekobieżne a eleganckie wozy z klimatyzacją stoją i rdzewieją i on palant chc... rozwiń
Avatar
znajomy / 20 kwietnia 2011 o 10:37
0
straty są przede wszystkim wzrostem cen biletów chyba lepiej jest wozić dwadzieścia osób za 10 zł jak cztery za 30zł.Ale dla całego zarządu to bardzo skomplikowane,bo cały zarząd to jedna pomyłka ich nie obchodzi żaden pracownik i ich los tylko żeby mieli wypchane kieszenie.Szkoda słów.
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 12:34
0
Jak widać to tylko związki zawodowe podchodzą do tematu realne,zwolnienia pracowników nie pokryją poniesionych strat,
które wygenerował obecny zarząd spółki.Poszukiwanie nowych dochodów dla firmy,oraz zmniejszenie wynagrodzenia ale tylko zarządzającym to droga ku naprawie.Kierowcy nie muszą obawiać się zwolnień,ale trzeba sobie zadać pytanie kto będzie ich obsługiwał,gdzie tabor pamięta okres minionej epoki,a obecnie garstka pozostałej po wielu przemianach jakie przechodził PKS załogi i tak nie daje sobie rady przy tak" błyskotliwym zarządzaniu" firmą. Jeśli chodzi o dotację dla PKS to jest to tylko propaganda ,która się utarła z przed wielu lat ,firma żadnej dotacji nie otrzymuje,jedynie i to wywalczone przed laty rekompensatę za poniesione straty{udokumentowana sprzedaż biletów ulgowych}.Podziw winna budzić obecna załoga , która przy tak niskim wynagrodzeniu pracuje i chce by firma szła drogą rozwoju a nie jak obecnie chyli się ku upadkowi.Wniosek jest jeden - jedynie profesjonalne zarządzanie firmą doprowadzi do sukcesu ,obecna droga prowadzi jedynie do upadku i powiększenia liczby bezrobotnych ,na co mówimy NIE!.

Zatroskany Obwatel
Jak widać to tylko związki zawodowe podchodzą do tematu realne,zwolnienia pracowników nie pokryją poniesionych strat,
które wygenerował obecny zarząd spółki.Poszukiwanie nowych dochodów dla firmy,oraz zmniejszenie wynagrodzenia ale tylko zarządzającym to droga ku naprawie.Kierowcy nie muszą obawiać się zwolnień,ale trzeba sobie zadać pytanie kto będzie ich obsługiwał,gdzie tabor pamięta okres minionej epoki,a obecnie garstka pozostałej po wielu przemianach jakie przechodził PKS załogi i tak nie daje sobie rady przy tak" błyskotliw... rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 11:17
0
Ooo!!!! sobczak kolejną firmę doprowadza do bankructwa??? Jedyny ratunek dla PKS to, trzymanie tego gościa (od mielenia jęzorem) zdala od pieniędzy firmy. Lepiej niech zmienia opony w autobusach - teraz sezon. Praca w sam raz dla takiego "fachowca".
Avatar
pks / 19 kwietnia 2011 o 09:12
0
w PKS Wschód to już wszystko było. Łamanie Prawa pracowniczego, mobbing , działanie na szkodę spółki, a jeszcze do tego doprowadzili młodego wykształconego człowieka do samobójstwa. AAAAAAAAA NNNNNNNNAAAAAAA TO WSZYSTKO PATRZY NADZÓR WŁAŚCICIELSKI "SOBCZAKU JAK CI NIE WSTYD??????????????"
Avatar
pp / 19 kwietnia 2011 o 09:09
0
Nie rozumiem dlaczego zarząd w ogóle ma ochotę z kim kolwiek negocjować. Taki przerost zatrudnienia, to jest patologia, którą należy z miejsca zlikwidować. PKS Wschód przynosi miesięcznie kilkaset tysięcy złotych straty, ta kwota jest naturalnie pokrywana z naszych podatków (PKS dostaje dotację od województwa). Sytuacja, którą tworzą ZZ, to istna kpina z mieszkańców województwa. Nie wiem jak inni, ale ja nie mam ochoty dopłacać do tego interesu skoro można przeprowadzić taką reformę, żeby firma zarabiała na siebie sama.
Inna sprawa, że jeśli do cięć nie dojdzie, to nie minie nawet rok, a pracę straci nie 110 osób, a wszyscy zatrudnieni. Sądzę, że województwo kolejnej szansy może nie dać.
Nie rozumiem dlaczego zarząd w ogóle ma ochotę z kim kolwiek negocjować. Taki przerost zatrudnienia, to jest patologia, którą należy z miejsca zlikwidować. PKS Wschód przynosi miesięcznie kilkaset tysięcy złotych straty, ta kwota jest naturalnie pokrywana z naszych podatków (PKS dostaje dotację od województwa). Sytuacja, którą tworzą ZZ, to istna kpina z mieszkańców województwa. Nie wiem jak inni, ale ja nie mam ochoty dopłacać do tego interesu skoro można przeprowadzić taką reformę, żeby firma zarabiała na siebie sama.
Inna sprawa, ż... rozwiń
Avatar
aneta / 25 maja 2011 o 09:50
0
Zbliżamy się do kolejnych wyborów więc działania zarządu będą, jak przed poprzednimi wyborami, pozorne. Świadczy o tym np. ostatnia wypowiedź Królikowskiej dotycząca kolejnych już zwolnień - kierowcy mogą byc spokojmie ( w domyśle: w tej grupie nie będzie zwolnień(. A dlaczego? Ano z bardzo prostej przyczyny - pani prezes Królikowskiej potrzebny jest spokój bo przecież startuje do sejmu z drugiego miejsca na liście. Cięcie nierentownych kursów bez jednoczesnego cięcia zatrudnienia w grupie kierowców powodują tylko koszty ponieważ za czas pracy nie wypracowany przez kierowcę, który był gotowy do jej wykonywania a który nie został wypracowany tylko z winy nie przystosowania rozkładu jazdy do aktualnych potrzeb (zarząd nie przeprowadza koniecznych korekt rozkładu jazdy)trzeba zapłacic. Tak powstaje nadmierna ilośc godzin dyżuru lub przerywanego czasu pracy. Ale dla zainteresowanych: to jest cel zarządu - cięcie kursów, nie dostosowywanie zatrudnienia w grupie kierowców do potrzeb a koszty rosną - i o to właśnie chodzi!!! Pozorne czynności zarządu, których celem jest jeszcze większe zadłużanie firmy. Pogratulowac PSL takiego posła.
Zbliżamy się do kolejnych wyborów więc działania zarządu będą, jak przed poprzednimi wyborami, pozorne. Świadczy o tym np. ostatnia wypowiedź Królikowskiej dotycząca kolejnych już zwolnień - kierowcy mogą byc spokojmie ( w domyśle: w tej grupie nie będzie zwolnień(. A dlaczego? Ano z bardzo prostej przyczyny - pani prezes Królikowskiej potrzebny jest spokój bo przecież startuje do sejmu z drugiego miejsca na liście. Cięcie nierentownych kursów bez jednoczesnego cięcia zatrudnienia w grupie kierowców powodują tylko koszty ponieważ za czas pra... rozwiń
Avatar
znajomy / 28 kwietnia 2011 o 10:55
0
Cały zarząd to jedna duża pomyłka.Nie mają żadnego pojęcia o kierowaniu tak dużą firmą są beznadziejni.Oni chcą mieć kasę z kursów jak są ludzie to się nie wysyła dodatkowych autobusów a komunikacja prywatna zaciera ręce.To jest właśnie poprawa finansowa firmy.W oddziale Tomaszowa to kierownik przewozów to istny deb***.Dziwne że jeszcze cała pani prezes takiego nieroba trzyma.Doprowadza on do ruiny firmę a nie umie jej wyprowadzić.Wysyła wozy drabiniaste na kursy dalekobieżne a eleganckie wozy z klimatyzacją stoją i rdzewieją i on palant chce mieć pasażerów.Naprawdę się mocno dziwię że pani prezes jeszcze durnia nie zwolni.Ale chyba ona z takimi durniami i nierobami umie pracować
Cały zarząd to jedna duża pomyłka.Nie mają żadnego pojęcia o kierowaniu tak dużą firmą są beznadziejni.Oni chcą mieć kasę z kursów jak są ludzie to się nie wysyła dodatkowych autobusów a komunikacja prywatna zaciera ręce.To jest właśnie poprawa finansowa firmy.W oddziale Tomaszowa to kierownik przewozów to istny deb***.Dziwne że jeszcze cała pani prezes takiego nieroba trzyma.Doprowadza on do ruiny firmę a nie umie jej wyprowadzić.Wysyła wozy drabiniaste na kursy dalekobieżne a eleganckie wozy z klimatyzacją stoją i rdzewieją i on palant chc... rozwiń
Avatar
znajomy / 20 kwietnia 2011 o 10:37
0
straty są przede wszystkim wzrostem cen biletów chyba lepiej jest wozić dwadzieścia osób za 10 zł jak cztery za 30zł.Ale dla całego zarządu to bardzo skomplikowane,bo cały zarząd to jedna pomyłka ich nie obchodzi żaden pracownik i ich los tylko żeby mieli wypchane kieszenie.Szkoda słów.
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 12:34
0
Jak widać to tylko związki zawodowe podchodzą do tematu realne,zwolnienia pracowników nie pokryją poniesionych strat,
które wygenerował obecny zarząd spółki.Poszukiwanie nowych dochodów dla firmy,oraz zmniejszenie wynagrodzenia ale tylko zarządzającym to droga ku naprawie.Kierowcy nie muszą obawiać się zwolnień,ale trzeba sobie zadać pytanie kto będzie ich obsługiwał,gdzie tabor pamięta okres minionej epoki,a obecnie garstka pozostałej po wielu przemianach jakie przechodził PKS załogi i tak nie daje sobie rady przy tak" błyskotliwym zarządzaniu" firmą. Jeśli chodzi o dotację dla PKS to jest to tylko propaganda ,która się utarła z przed wielu lat ,firma żadnej dotacji nie otrzymuje,jedynie i to wywalczone przed laty rekompensatę za poniesione straty{udokumentowana sprzedaż biletów ulgowych}.Podziw winna budzić obecna załoga , która przy tak niskim wynagrodzeniu pracuje i chce by firma szła drogą rozwoju a nie jak obecnie chyli się ku upadkowi.Wniosek jest jeden - jedynie profesjonalne zarządzanie firmą doprowadzi do sukcesu ,obecna droga prowadzi jedynie do upadku i powiększenia liczby bezrobotnych ,na co mówimy NIE!.

Zatroskany Obwatel
Jak widać to tylko związki zawodowe podchodzą do tematu realne,zwolnienia pracowników nie pokryją poniesionych strat,
które wygenerował obecny zarząd spółki.Poszukiwanie nowych dochodów dla firmy,oraz zmniejszenie wynagrodzenia ale tylko zarządzającym to droga ku naprawie.Kierowcy nie muszą obawiać się zwolnień,ale trzeba sobie zadać pytanie kto będzie ich obsługiwał,gdzie tabor pamięta okres minionej epoki,a obecnie garstka pozostałej po wielu przemianach jakie przechodził PKS załogi i tak nie daje sobie rady przy tak" błyskotliw... rozwiń
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2011 o 11:17
0
Ooo!!!! sobczak kolejną firmę doprowadza do bankructwa??? Jedyny ratunek dla PKS to, trzymanie tego gościa (od mielenia jęzorem) zdala od pieniędzy firmy. Lepiej niech zmienia opony w autobusach - teraz sezon. Praca w sam raz dla takiego "fachowca".
Avatar
pks / 19 kwietnia 2011 o 09:12
0
w PKS Wschód to już wszystko było. Łamanie Prawa pracowniczego, mobbing , działanie na szkodę spółki, a jeszcze do tego doprowadzili młodego wykształconego człowieka do samobójstwa. AAAAAAAAA NNNNNNNNAAAAAAA TO WSZYSTKO PATRZY NADZÓR WŁAŚCICIELSKI "SOBCZAKU JAK CI NIE WSTYD??????????????"
Avatar
pp / 19 kwietnia 2011 o 09:09
0
Nie rozumiem dlaczego zarząd w ogóle ma ochotę z kim kolwiek negocjować. Taki przerost zatrudnienia, to jest patologia, którą należy z miejsca zlikwidować. PKS Wschód przynosi miesięcznie kilkaset tysięcy złotych straty, ta kwota jest naturalnie pokrywana z naszych podatków (PKS dostaje dotację od województwa). Sytuacja, którą tworzą ZZ, to istna kpina z mieszkańców województwa. Nie wiem jak inni, ale ja nie mam ochoty dopłacać do tego interesu skoro można przeprowadzić taką reformę, żeby firma zarabiała na siebie sama.
Inna sprawa, że jeśli do cięć nie dojdzie, to nie minie nawet rok, a pracę straci nie 110 osób, a wszyscy zatrudnieni. Sądzę, że województwo kolejnej szansy może nie dać.
Nie rozumiem dlaczego zarząd w ogóle ma ochotę z kim kolwiek negocjować. Taki przerost zatrudnienia, to jest patologia, którą należy z miejsca zlikwidować. PKS Wschód przynosi miesięcznie kilkaset tysięcy złotych straty, ta kwota jest naturalnie pokrywana z naszych podatków (PKS dostaje dotację od województwa). Sytuacja, którą tworzą ZZ, to istna kpina z mieszkańców województwa. Nie wiem jak inni, ale ja nie mam ochoty dopłacać do tego interesu skoro można przeprowadzić taką reformę, żeby firma zarabiała na siebie sama.
Inna sprawa, ż... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 8 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 16

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 32 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.