Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2017 r.
19:28

Zwolnienia? Zmiana wynagrodzeń? Nerwowo w COZL. Związkowcy spotkają się z marszałkiem

0 28 A A
Zadłużenie COZL wynosi już 15 mln zł
Zadłużenie COZL wynosi już 15 mln zł

Związkowcy z COZL weszli w spór zbiorowy z dyrekcją szpitala. Według nich ponad 520 osób jest zagrożonych grupowym wypowiedzeniem warunków wynagrodzenia. W piątek mają się w tej sprawie spotkać z marszałkiem województwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nikt nic nie wie, po szpitalu krążą tylko plotki o grupowych zwolnieniach, nerwowo już nie wytrzymujemy – mówi nam anonimowo jeden z pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. – W szpitalu robi się coraz większy bałagan. Jeśli tyle osób jest zagrożonych, część również zwolnieniami, to jak szpital będzie leczył?

Jak twierdzą związkowcy w piśmie, które trafiło do marszałka, ponad 520 osób jest zagrożonych grupowym wypowiedzeniem warunków wynagrodzenia (w szpitalu pracuje obecnie 1170 osób – dop. red.).

– Dyrektor zarzeka się, że nie będzie zwolnień grupowych. Twierdzi, że chodzi tylko o zmianę wynagrodzeń. My w to jednak nie wierzymy – mówi Józef Krupa, przewodniczący „Solidarności” działającej w COZL. – Dostaliśmy listę 522 osób wytypowanych do wypowiedzenia warunków płacy i pracy. Nie wiemy, kto i na jakich zasadach ją opracował. Nie ma regulaminu wynagrodzenia opartego na siatce płac. 

Stąd ostra reakcja związków zawodowych i decyzja o wejściu w spór zbiorowy z dyrekcją. W piśmie do marszałka, pod którym podpisały się wszystkie związki zawodowe działające w szpitalu, czytamy, że „w związku z tym, że działania określane przez dyrektora mianem restrukturyzacji ograniczają się wyłącznie do obniżki pensji (...), pracownicy nie wyrażają zgody na tego typu oszczędności. Pracownicy nie mogą zgodzić się na dyktat pracodawcy, chcą aktywnie uczestniczyć w restrukturyzacji”.
Co na to dyrektor? – Chcę się spotkać z pracownikami, ale nie chciałbym z nimi rozmawiać za pośrednictwem mediów – napisał nam wczoraj w SMS-ie Jerzy Kuliński, szef COZL.

Związkowcy zaznaczają też, że dyrekcja przekazuje im „dezinformujące dane”. W związku z tym proszą o spotkanie tylko z marszałkiem – bez udziału dyrekcji szpitala.

Jak informuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka, spotkanie ze związkami zawodowymi odbędzie się dzisiaj o godz. 11.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w połowie sierpnia do pracy ma wrócić Zbigniew Stopa, którego w czasie jego zwolnienia lekarskiego zastępuje Jerzy Kuliński. – Dyrektor Stopa jest na zwolnieniu do 16 sierpnia. O jego powrocie zdecyduje lekarz, który oceni, czy jest w stanie objąć stanowisko dyrektora – mówi Górka.

Wczoraj nie udało nam się skontaktować ze Zbigniewem Stopą.

Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach. To był jeden z powodów konfliktu z marszałkiem, który zakończył się jej dyscyplinarnym zwolnieniem i sprawą sądową. Doprowadziło to również do problemów finansowych szpitala.

Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:03
+1
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba ich odpowiednio zachęcić finansowo.Co w tym dziwnego?Poza tym od poczatku jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty mowa była o ośrodku PEŁNOPROFILOWYM i na powstanie takiego własnie zgodzili sie ówcześni decydenci zarówno w Ministerstwie Zdrowia jak i na szczeblu wojewodzkim.Potem komuś sie odmieniło bo sprzeciw jaki powstanie Centrum wywołało u dyrektorów innych jednostek(odpływ doświadczonej kadry czesto znanych i poważanych w medycynie autorytetów) deprecjonował w sposób oczywisty ich placówki.
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba i... rozwiń
Avatar
Qwerty / 10 sierpnia 2017 o 22:44
+1
Nieudolnie zarządzanie jest teraz! A poprzednia Dyrektor walczyła o rozwój i kontrakty. Niestety Pan Marszałek a także dyrektor Nfz do spraw finansowych mają większy interes w rozwijaniu prywatnej radioterapii w Zamościu niż zapewnienie kompleksowego leczenia w Lublinie. Ich przyjaciel Borowicz z Spsk1 też woli żeby pacjenci czekali na chemioterapiię lub w ciężkim stanie byli odsyłani na Śląsk na przeszczep niż dopuścić żeby COZL miał kontrakt. Nie ma również problemu żeby w centrum (Spsk1)miasta budować kolejną radioterapię skoro i tak jest niewykonanie w COZL! Ale to Starosławska nieudolnie zarządzał! Skoro niudolnością jest otworzenie Immunologii (ważna dziedzina bardzo pomocna w leczeniu chorób nowotworowych) Ściągnięcie profesora Baranowskiego jednego z najlepszych ginekologów w kraju wraz z zespołem. Otworzenie oddziału Hematologii (dla pacjentów czekających na chemię na Staszica,  oczywiście Pan Borowicz tych kolejek nie wykazuje), pacjenci z powikłaniami i w ciężkim stanie są również odsyłani ze Staszica do COZL i leczeni mimo że nie ma kontraktu.Urolodzy którzy wszczepiają znaczniki pacjentom napromienianym, żeby chociaż dać im namiastkę komfortu a nie wypalić całe podbrzusze. Próba rozwijania badań genetycznych również nieudolność w końcu napewno zachodnia Europa i USA się nie znają na Onkologii a genetyka napewno z nią nie ma nic wspólnego!!!!  Proszę zapamiętać w razie choroby i przy przeżutach do kości operację zrobią wam Ortopedzi w COZL. Na oddziale bez kontraktu nie ujętym w mapach potrzeb zdrowotnych i dla Nfz nie potrzebnym. Marszałek i Kowalik z NFZ odeśle was do Gliwic lub do Bydgoszczy bo chyba w Warszawie nie robią odbarczenia kręgosłupa! 
Nieudolnie zarządzanie jest teraz! A poprzednia Dyrektor walczyła o rozwój i kontrakty. Niestety Pan Marszałek a także dyrektor Nfz do spraw finansowych mają większy interes w rozwijaniu prywatnej radioterapii w Zamościu niż zapewnienie kompleksowego leczenia w Lublinie. Ich przyjaciel Borowicz z Spsk1 też woli żeby pacjenci czekali na chemioterapiię lub w ciężkim stanie byli odsyłani na Śląsk na przeszczep niż dopuścić żeby COZL miał kontrakt. Nie ma również problemu żeby w centrum (Spsk1)miasta budować kolejną radioterapię skoro i tak jest... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 19:35
0
Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie.
Avatar
Qwerty / 11 sierpnia 2017 o 16:00
0
Nic tak nie cieszy Polaka jak to że sąsiadowi krowa padnie! Człowieku walcz o to żeby tobie było lepiej a nie ciesz się że innym będzie gorzej! Może więcej osiągniemy jak wszyscy będziemy się trzymać razem i zawalczymy o swoje prawa! Może już czas żeby wszyscy pracownicy szpitali w Lubelskim w końcu się zbuntowali. Pielęgniarki ze Staszica już zaczęły się upominać o swoje prawa! Panu Bratkowskiemu, Borowiczowi,Tuczapskiemu i Kowalikowi trzeba już podziękować. Kasy chorych dawno zlikwidowane, czas przestać odcinać kupony od dawnych stołów!
Avatar
tymczasowy uzytkownik / 11 sierpnia 2017 o 15:38
0
ciekawe dlaczego ktos usunal moj komentarz ;) z tego co mi wiadomo pracownicy szpitala COZL zawsze mieli najlepsze zarobki sposrod szpitali w Lublinie, niby dlaczego tak ma byc? obnizki w pensjach w tym przypadku sa uzasadnione, tak by bylo sprawiedliwie. A zatrudnione tam osoby to w wiekszosci osoby "z konkretnymi plecami". Dlaczego pracownicy w innych szpitalach maja miec gorzej w tych samych grupach zawodowych?? Cos jest nie tak  ;)
Avatar
Pppa / 11 sierpnia 2017 o 13:08
0
Skoro Pan Krupa ma ujawnić zarobki to ja postuluje żeby również ujawnił je Pan Grzegorz Poślednik mąż Pani Płocicy - Poślednik która aktualnie zastępuje Pana Kilińskiego w departamencie zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim 
Avatar
ada / 11 sierpnia 2017 o 10:15
0
undefined napisał:
wszyscy chorzy na raka z Lublina którzy będą musieli wyjeżdżać się leczyć do innych miast niech zwracają się do marszałka Sosnowskiego, Bratkowskiego, Hetmana i Grabczuka o zwrot kosztów. zwolnili ze stanowiska dyrektora uznaną w Polsce profesor a na jej miejsce zatrudnili 5 nowych dyrektorów którzy rozkładają szpital z każdym miesiącem. to są właśnie rządy PO i PSL. jeszcze się dziwią czemu stracili władzę w kraju
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy 
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy  rozwiń
Avatar
Ada / 11 sierpnia 2017 o 10:12
0
ASA napisał:
Wszyscy, począwszy od Grabczuka po ostatniego pracownika Centum zderzyli się ze skutkami nieudolnego zarządzania przez poprzednią dyrektor.
 a to ciekawe bo wczesniej takich historii nie bylo
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 10:10
0
Mialo byc tak wspaniale. usuneliscie Pania prof Starosławską, która niby była powodem kłopotow i co ? klopoty dopiero sie zaczely.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:21
0
W KAŻDYM SZPITALU POWINNA BYĆ WYPOWIEDZIANA UMOWA O PRACĘ ORAZ ZMIANY WARUNKÓW ZATRUDNIENIA I PŁAC.TO CO OBECNIE JEST TO KPINA Z LECZENIA.ZWOLNIĆ SIĘ POWINNO 30 % ZAŁOGI ORAZ OBNIŻYĆ PENSJE O 30 %.W KRAŚNICKI SZPITAL ZADŁUŻONY JEST NA 20 MILIONÓW ZŁOTYCH ALE DALEJ WYPŁACA NAGRODY JUBILEUSZOWE,WCZASY PO GRUSZĄ,PREMIE,I INNE DODATKI.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 19:35
0
Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie.
Avatar
Qwerty / 11 sierpnia 2017 o 16:00
0
Nic tak nie cieszy Polaka jak to że sąsiadowi krowa padnie! Człowieku walcz o to żeby tobie było lepiej a nie ciesz się że innym będzie gorzej! Może więcej osiągniemy jak wszyscy będziemy się trzymać razem i zawalczymy o swoje prawa! Może już czas żeby wszyscy pracownicy szpitali w Lubelskim w końcu się zbuntowali. Pielęgniarki ze Staszica już zaczęły się upominać o swoje prawa! Panu Bratkowskiemu, Borowiczowi,Tuczapskiemu i Kowalikowi trzeba już podziękować. Kasy chorych dawno zlikwidowane, czas przestać odcinać kupony od dawnych stołów!
Avatar
tymczasowy uzytkownik / 11 sierpnia 2017 o 15:38
0
ciekawe dlaczego ktos usunal moj komentarz ;) z tego co mi wiadomo pracownicy szpitala COZL zawsze mieli najlepsze zarobki sposrod szpitali w Lublinie, niby dlaczego tak ma byc? obnizki w pensjach w tym przypadku sa uzasadnione, tak by bylo sprawiedliwie. A zatrudnione tam osoby to w wiekszosci osoby "z konkretnymi plecami". Dlaczego pracownicy w innych szpitalach maja miec gorzej w tych samych grupach zawodowych?? Cos jest nie tak  ;)
Avatar
Pppa / 11 sierpnia 2017 o 13:08
0
Skoro Pan Krupa ma ujawnić zarobki to ja postuluje żeby również ujawnił je Pan Grzegorz Poślednik mąż Pani Płocicy - Poślednik która aktualnie zastępuje Pana Kilińskiego w departamencie zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim 
Avatar
ada / 11 sierpnia 2017 o 10:15
0
undefined napisał:
wszyscy chorzy na raka z Lublina którzy będą musieli wyjeżdżać się leczyć do innych miast niech zwracają się do marszałka Sosnowskiego, Bratkowskiego, Hetmana i Grabczuka o zwrot kosztów. zwolnili ze stanowiska dyrektora uznaną w Polsce profesor a na jej miejsce zatrudnili 5 nowych dyrektorów którzy rozkładają szpital z każdym miesiącem. to są właśnie rządy PO i PSL. jeszcze się dziwią czemu stracili władzę w kraju
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy 
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy  rozwiń
Avatar
Ada / 11 sierpnia 2017 o 10:12
0
ASA napisał:
Wszyscy, począwszy od Grabczuka po ostatniego pracownika Centum zderzyli się ze skutkami nieudolnego zarządzania przez poprzednią dyrektor.
 a to ciekawe bo wczesniej takich historii nie bylo
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 10:10
0
Mialo byc tak wspaniale. usuneliscie Pania prof Starosławską, która niby była powodem kłopotow i co ? klopoty dopiero sie zaczely.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:21
0
W KAŻDYM SZPITALU POWINNA BYĆ WYPOWIEDZIANA UMOWA O PRACĘ ORAZ ZMIANY WARUNKÓW ZATRUDNIENIA I PŁAC.TO CO OBECNIE JEST TO KPINA Z LECZENIA.ZWOLNIĆ SIĘ POWINNO 30 % ZAŁOGI ORAZ OBNIŻYĆ PENSJE O 30 %.W KRAŚNICKI SZPITAL ZADŁUŻONY JEST NA 20 MILIONÓW ZŁOTYCH ALE DALEJ WYPŁACA NAGRODY JUBILEUSZOWE,WCZASY PO GRUSZĄ,PREMIE,I INNE DODATKI.
Avatar
Rob / 11 sierpnia 2017 o 08:18
0
undefined napisał:
W ramach oszczędności zatrudnia się pięciu dyrektorów...Skoro obniżki płac maja tak znacząco poprawic sytuację szpitala to może niech Panowie Dyrektorzy dadzą przykład i obniżą też własne pobory powiedzmy do czasu zażegnania kryzysu? Dadzą w ten sposób dobry przykład.Mówią ,ze nie bedą zwalniać...i mówią prawdę.Dadzą ludziom takie pensje ,że ci  odejdą na wlasną prośbę!Rączki czyste prawda? Argumentacja w stylu "na biurku mam stertę podań tych co chcą pracować za połowę stawki" to chyba mało dyplomatyczny sposób na rozmowę z pracownikami.Ale skoro szpital ma zarabiać a nie leczyć...to cóż wiecej mówić?
 Za to planowane są podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy, tk na boku, po cichu.
 Za to planowane są podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy, tk na boku, po cichu. rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:03
+1
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba ich odpowiednio zachęcić finansowo.Co w tym dziwnego?Poza tym od poczatku jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty mowa była o ośrodku PEŁNOPROFILOWYM i na powstanie takiego własnie zgodzili sie ówcześni decydenci zarówno w Ministerstwie Zdrowia jak i na szczeblu wojewodzkim.Potem komuś sie odmieniło bo sprzeciw jaki powstanie Centrum wywołało u dyrektorów innych jednostek(odpływ doświadczonej kadry czesto znanych i poważanych w medycynie autorytetów) deprecjonował w sposób oczywisty ich placówki.
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba i... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 11 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 2

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 17

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 2

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.