Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2017 r.
19:28

Zwolnienia? Zmiana wynagrodzeń? Nerwowo w COZL. Związkowcy spotkają się z marszałkiem

0 28 A A
Zadłużenie COZL wynosi już 15 mln zł
Zadłużenie COZL wynosi już 15 mln zł

Związkowcy z COZL weszli w spór zbiorowy z dyrekcją szpitala. Według nich ponad 520 osób jest zagrożonych grupowym wypowiedzeniem warunków wynagrodzenia. W piątek mają się w tej sprawie spotkać z marszałkiem województwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nikt nic nie wie, po szpitalu krążą tylko plotki o grupowych zwolnieniach, nerwowo już nie wytrzymujemy – mówi nam anonimowo jeden z pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. – W szpitalu robi się coraz większy bałagan. Jeśli tyle osób jest zagrożonych, część również zwolnieniami, to jak szpital będzie leczył?

Jak twierdzą związkowcy w piśmie, które trafiło do marszałka, ponad 520 osób jest zagrożonych grupowym wypowiedzeniem warunków wynagrodzenia (w szpitalu pracuje obecnie 1170 osób – dop. red.).

– Dyrektor zarzeka się, że nie będzie zwolnień grupowych. Twierdzi, że chodzi tylko o zmianę wynagrodzeń. My w to jednak nie wierzymy – mówi Józef Krupa, przewodniczący „Solidarności” działającej w COZL. – Dostaliśmy listę 522 osób wytypowanych do wypowiedzenia warunków płacy i pracy. Nie wiemy, kto i na jakich zasadach ją opracował. Nie ma regulaminu wynagrodzenia opartego na siatce płac. 

Stąd ostra reakcja związków zawodowych i decyzja o wejściu w spór zbiorowy z dyrekcją. W piśmie do marszałka, pod którym podpisały się wszystkie związki zawodowe działające w szpitalu, czytamy, że „w związku z tym, że działania określane przez dyrektora mianem restrukturyzacji ograniczają się wyłącznie do obniżki pensji (...), pracownicy nie wyrażają zgody na tego typu oszczędności. Pracownicy nie mogą zgodzić się na dyktat pracodawcy, chcą aktywnie uczestniczyć w restrukturyzacji”.
Co na to dyrektor? – Chcę się spotkać z pracownikami, ale nie chciałbym z nimi rozmawiać za pośrednictwem mediów – napisał nam wczoraj w SMS-ie Jerzy Kuliński, szef COZL.

Związkowcy zaznaczają też, że dyrekcja przekazuje im „dezinformujące dane”. W związku z tym proszą o spotkanie tylko z marszałkiem – bez udziału dyrekcji szpitala.

Jak informuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka, spotkanie ze związkami zawodowymi odbędzie się dzisiaj o godz. 11.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w połowie sierpnia do pracy ma wrócić Zbigniew Stopa, którego w czasie jego zwolnienia lekarskiego zastępuje Jerzy Kuliński. – Dyrektor Stopa jest na zwolnieniu do 16 sierpnia. O jego powrocie zdecyduje lekarz, który oceni, czy jest w stanie objąć stanowisko dyrektora – mówi Górka.

Wczoraj nie udało nam się skontaktować ze Zbigniewem Stopą.

Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach. To był jeden z powodów konfliktu z marszałkiem, który zakończył się jej dyscyplinarnym zwolnieniem i sprawą sądową. Doprowadziło to również do problemów finansowych szpitala.

Czytaj więcej o:

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:03
+1
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba ich odpowiednio zachęcić finansowo.Co w tym dziwnego?Poza tym od poczatku jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty mowa była o ośrodku PEŁNOPROFILOWYM i na powstanie takiego własnie zgodzili sie ówcześni decydenci zarówno w Ministerstwie Zdrowia jak i na szczeblu wojewodzkim.Potem komuś sie odmieniło bo sprzeciw jaki powstanie Centrum wywołało u dyrektorów innych jednostek(odpływ doświadczonej kadry czesto znanych i poważanych w medycynie autorytetów) deprecjonował w sposób oczywisty ich placówki.
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba i... rozwiń
Avatar
Qwerty / 10 sierpnia 2017 o 22:44
+1
Nieudolnie zarządzanie jest teraz! A poprzednia Dyrektor walczyła o rozwój i kontrakty. Niestety Pan Marszałek a także dyrektor Nfz do spraw finansowych mają większy interes w rozwijaniu prywatnej radioterapii w Zamościu niż zapewnienie kompleksowego leczenia w Lublinie. Ich przyjaciel Borowicz z Spsk1 też woli żeby pacjenci czekali na chemioterapiię lub w ciężkim stanie byli odsyłani na Śląsk na przeszczep niż dopuścić żeby COZL miał kontrakt. Nie ma również problemu żeby w centrum (Spsk1)miasta budować kolejną radioterapię skoro i tak jest niewykonanie w COZL! Ale to Starosławska nieudolnie zarządzał! Skoro niudolnością jest otworzenie Immunologii (ważna dziedzina bardzo pomocna w leczeniu chorób nowotworowych) Ściągnięcie profesora Baranowskiego jednego z najlepszych ginekologów w kraju wraz z zespołem. Otworzenie oddziału Hematologii (dla pacjentów czekających na chemię na Staszica,  oczywiście Pan Borowicz tych kolejek nie wykazuje), pacjenci z powikłaniami i w ciężkim stanie są również odsyłani ze Staszica do COZL i leczeni mimo że nie ma kontraktu.Urolodzy którzy wszczepiają znaczniki pacjentom napromienianym, żeby chociaż dać im namiastkę komfortu a nie wypalić całe podbrzusze. Próba rozwijania badań genetycznych również nieudolność w końcu napewno zachodnia Europa i USA się nie znają na Onkologii a genetyka napewno z nią nie ma nic wspólnego!!!!  Proszę zapamiętać w razie choroby i przy przeżutach do kości operację zrobią wam Ortopedzi w COZL. Na oddziale bez kontraktu nie ujętym w mapach potrzeb zdrowotnych i dla Nfz nie potrzebnym. Marszałek i Kowalik z NFZ odeśle was do Gliwic lub do Bydgoszczy bo chyba w Warszawie nie robią odbarczenia kręgosłupa! 
Nieudolnie zarządzanie jest teraz! A poprzednia Dyrektor walczyła o rozwój i kontrakty. Niestety Pan Marszałek a także dyrektor Nfz do spraw finansowych mają większy interes w rozwijaniu prywatnej radioterapii w Zamościu niż zapewnienie kompleksowego leczenia w Lublinie. Ich przyjaciel Borowicz z Spsk1 też woli żeby pacjenci czekali na chemioterapiię lub w ciężkim stanie byli odsyłani na Śląsk na przeszczep niż dopuścić żeby COZL miał kontrakt. Nie ma również problemu żeby w centrum (Spsk1)miasta budować kolejną radioterapię skoro i tak jest... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 19:35
0
Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie.
Avatar
Qwerty / 11 sierpnia 2017 o 16:00
0
Nic tak nie cieszy Polaka jak to że sąsiadowi krowa padnie! Człowieku walcz o to żeby tobie było lepiej a nie ciesz się że innym będzie gorzej! Może więcej osiągniemy jak wszyscy będziemy się trzymać razem i zawalczymy o swoje prawa! Może już czas żeby wszyscy pracownicy szpitali w Lubelskim w końcu się zbuntowali. Pielęgniarki ze Staszica już zaczęły się upominać o swoje prawa! Panu Bratkowskiemu, Borowiczowi,Tuczapskiemu i Kowalikowi trzeba już podziękować. Kasy chorych dawno zlikwidowane, czas przestać odcinać kupony od dawnych stołów!
Avatar
tymczasowy uzytkownik / 11 sierpnia 2017 o 15:38
0
ciekawe dlaczego ktos usunal moj komentarz ;) z tego co mi wiadomo pracownicy szpitala COZL zawsze mieli najlepsze zarobki sposrod szpitali w Lublinie, niby dlaczego tak ma byc? obnizki w pensjach w tym przypadku sa uzasadnione, tak by bylo sprawiedliwie. A zatrudnione tam osoby to w wiekszosci osoby "z konkretnymi plecami". Dlaczego pracownicy w innych szpitalach maja miec gorzej w tych samych grupach zawodowych?? Cos jest nie tak  ;)
Avatar
Pppa / 11 sierpnia 2017 o 13:08
0
Skoro Pan Krupa ma ujawnić zarobki to ja postuluje żeby również ujawnił je Pan Grzegorz Poślednik mąż Pani Płocicy - Poślednik która aktualnie zastępuje Pana Kilińskiego w departamencie zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim 
Avatar
ada / 11 sierpnia 2017 o 10:15
0
undefined napisał:
wszyscy chorzy na raka z Lublina którzy będą musieli wyjeżdżać się leczyć do innych miast niech zwracają się do marszałka Sosnowskiego, Bratkowskiego, Hetmana i Grabczuka o zwrot kosztów. zwolnili ze stanowiska dyrektora uznaną w Polsce profesor a na jej miejsce zatrudnili 5 nowych dyrektorów którzy rozkładają szpital z każdym miesiącem. to są właśnie rządy PO i PSL. jeszcze się dziwią czemu stracili władzę w kraju
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy 
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy  rozwiń
Avatar
Ada / 11 sierpnia 2017 o 10:12
0
ASA napisał:
Wszyscy, począwszy od Grabczuka po ostatniego pracownika Centum zderzyli się ze skutkami nieudolnego zarządzania przez poprzednią dyrektor.
 a to ciekawe bo wczesniej takich historii nie bylo
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 10:10
0
Mialo byc tak wspaniale. usuneliscie Pania prof Starosławską, która niby była powodem kłopotow i co ? klopoty dopiero sie zaczely.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:21
0
W KAŻDYM SZPITALU POWINNA BYĆ WYPOWIEDZIANA UMOWA O PRACĘ ORAZ ZMIANY WARUNKÓW ZATRUDNIENIA I PŁAC.TO CO OBECNIE JEST TO KPINA Z LECZENIA.ZWOLNIĆ SIĘ POWINNO 30 % ZAŁOGI ORAZ OBNIŻYĆ PENSJE O 30 %.W KRAŚNICKI SZPITAL ZADŁUŻONY JEST NA 20 MILIONÓW ZŁOTYCH ALE DALEJ WYPŁACA NAGRODY JUBILEUSZOWE,WCZASY PO GRUSZĄ,PREMIE,I INNE DODATKI.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 19:35
0
Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie.
Avatar
Qwerty / 11 sierpnia 2017 o 16:00
0
Nic tak nie cieszy Polaka jak to że sąsiadowi krowa padnie! Człowieku walcz o to żeby tobie było lepiej a nie ciesz się że innym będzie gorzej! Może więcej osiągniemy jak wszyscy będziemy się trzymać razem i zawalczymy o swoje prawa! Może już czas żeby wszyscy pracownicy szpitali w Lubelskim w końcu się zbuntowali. Pielęgniarki ze Staszica już zaczęły się upominać o swoje prawa! Panu Bratkowskiemu, Borowiczowi,Tuczapskiemu i Kowalikowi trzeba już podziękować. Kasy chorych dawno zlikwidowane, czas przestać odcinać kupony od dawnych stołów!
Avatar
tymczasowy uzytkownik / 11 sierpnia 2017 o 15:38
0
ciekawe dlaczego ktos usunal moj komentarz ;) z tego co mi wiadomo pracownicy szpitala COZL zawsze mieli najlepsze zarobki sposrod szpitali w Lublinie, niby dlaczego tak ma byc? obnizki w pensjach w tym przypadku sa uzasadnione, tak by bylo sprawiedliwie. A zatrudnione tam osoby to w wiekszosci osoby "z konkretnymi plecami". Dlaczego pracownicy w innych szpitalach maja miec gorzej w tych samych grupach zawodowych?? Cos jest nie tak  ;)
Avatar
Pppa / 11 sierpnia 2017 o 13:08
0
Skoro Pan Krupa ma ujawnić zarobki to ja postuluje żeby również ujawnił je Pan Grzegorz Poślednik mąż Pani Płocicy - Poślednik która aktualnie zastępuje Pana Kilińskiego w departamencie zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim 
Avatar
ada / 11 sierpnia 2017 o 10:15
0
undefined napisał:
wszyscy chorzy na raka z Lublina którzy będą musieli wyjeżdżać się leczyć do innych miast niech zwracają się do marszałka Sosnowskiego, Bratkowskiego, Hetmana i Grabczuka o zwrot kosztów. zwolnili ze stanowiska dyrektora uznaną w Polsce profesor a na jej miejsce zatrudnili 5 nowych dyrektorów którzy rozkładają szpital z każdym miesiącem. to są właśnie rządy PO i PSL. jeszcze się dziwią czemu stracili władzę w kraju
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy 
 zgadzam sie w 100%. dlatego w najbizszych wyborach im podziekujemy  rozwiń
Avatar
Ada / 11 sierpnia 2017 o 10:12
0
ASA napisał:
Wszyscy, począwszy od Grabczuka po ostatniego pracownika Centum zderzyli się ze skutkami nieudolnego zarządzania przez poprzednią dyrektor.
 a to ciekawe bo wczesniej takich historii nie bylo
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 10:10
0
Mialo byc tak wspaniale. usuneliscie Pania prof Starosławską, która niby była powodem kłopotow i co ? klopoty dopiero sie zaczely.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:21
0
W KAŻDYM SZPITALU POWINNA BYĆ WYPOWIEDZIANA UMOWA O PRACĘ ORAZ ZMIANY WARUNKÓW ZATRUDNIENIA I PŁAC.TO CO OBECNIE JEST TO KPINA Z LECZENIA.ZWOLNIĆ SIĘ POWINNO 30 % ZAŁOGI ORAZ OBNIŻYĆ PENSJE O 30 %.W KRAŚNICKI SZPITAL ZADŁUŻONY JEST NA 20 MILIONÓW ZŁOTYCH ALE DALEJ WYPŁACA NAGRODY JUBILEUSZOWE,WCZASY PO GRUSZĄ,PREMIE,I INNE DODATKI.
Avatar
Rob / 11 sierpnia 2017 o 08:18
0
undefined napisał:
W ramach oszczędności zatrudnia się pięciu dyrektorów...Skoro obniżki płac maja tak znacząco poprawic sytuację szpitala to może niech Panowie Dyrektorzy dadzą przykład i obniżą też własne pobory powiedzmy do czasu zażegnania kryzysu? Dadzą w ten sposób dobry przykład.Mówią ,ze nie bedą zwalniać...i mówią prawdę.Dadzą ludziom takie pensje ,że ci  odejdą na wlasną prośbę!Rączki czyste prawda? Argumentacja w stylu "na biurku mam stertę podań tych co chcą pracować za połowę stawki" to chyba mało dyplomatyczny sposób na rozmowę z pracownikami.Ale skoro szpital ma zarabiać a nie leczyć...to cóż wiecej mówić?
 Za to planowane są podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy, tk na boku, po cichu.
 Za to planowane są podwyżki wynagrodzeń dla lekarzy, tk na boku, po cichu. rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 08:03
+1
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba ich odpowiednio zachęcić finansowo.Co w tym dziwnego?Poza tym od poczatku jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty mowa była o ośrodku PEŁNOPROFILOWYM i na powstanie takiego własnie zgodzili sie ówcześni decydenci zarówno w Ministerstwie Zdrowia jak i na szczeblu wojewodzkim.Potem komuś sie odmieniło bo sprzeciw jaki powstanie Centrum wywołało u dyrektorów innych jednostek(odpływ doświadczonej kadry czesto znanych i poważanych w medycynie autorytetów) deprecjonował w sposób oczywisty ich placówki.
"Przypomnijmy, że latem 2015 roku w związku z rozbudową szpitala prof. Elżbieta Starosławska, która była wówczas jego dyrektorem, zatrudniła ponad 300 osób, mimo że nie uzyskała kontraktów na leczenie w nowych zakresach" To przypomnijmy również panowie dziennikarze że aby dostać kontrakty oddziały musza być w pełni wyposażone zarówno w sprzęt jak i personel.I to personel profesjonalny a taki często kompletuje sie latami.To nie nabór do zbierania truskawek sezonowo! To maja być ludzie kompetentni .Często by takich pozyskać trzeba i... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 11 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 2

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 17

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie