Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2019 r.
20:05

Życie po wielkim pożarze. Zbiórka darów i pieniędzy dla spalonego Domu Pomocy Społecznej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
8 15 A A
W poniedziałek ustalono ostatecznie, które placówki staną się domem poszczególnych osób ewakuowanych z ul. Głowackiego. Najwięcej osób przyjął DPS przy ul. Kalinowszczyzna<br />
W poniedziałek ustalono ostatecznie, które placówki staną się domem poszczególnych osób ewakuowanych z ul. Głowackiego. Najwięcej osób przyjął DPS przy ul. Kalinowszczyzna
(fot. UM Lublin)

Zaczęła się zbiórka darów rzeczowych i pieniędzy dla spalonego Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, w którym ogień strawił cały dach budynku. 102 podopiecznym zapewniono miejsca w innych placówkach, część trafiła poza Lublin, ale jeszcze w tym tygodniu wszyscy będą sprowadzeni do miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ogień wybuchł w nocy z piątku na sobotę, w nowym, wykańczanym już skrzydle budynku przy ul. Głowackiego, skąd szybko rozprzestrzenił się na cały dach, powodując wypalenie jego konstrukcji. Wszystkich podopiecznych, a są to osoby starsze i niepełnosprawne, udało się ewakuować, także dzięki ofiarnej pomocy okolicznych mieszkańców.

Nadal można pomagać

Chęć niesienia pomocy nie zgasła wraz z pożarem, bo nadal wiele osób dopytuje o to jak wesprzeć zniszczony dom opieki i jak pomóc tym placówkom, do których przeniesiono pensjonariuszy. – Zainteresowanie udzielaniem wsparcia naszym Domom Pomocy Społecznej jest bardzo duże – mówi prezydent Krzysztof Żuk. – Staramy się to koordynować, za całą pomoc dziękujemy.

Pomagać można na dwa sposób: albo wpłacając pieniądze (numer konta poniżej), albo przynosząc na Głowackiego dary rzeczowe dla placówek, które przyjęły podopiecznych spalonego DPS-u. – Pościel, poduszki, kołdry, ręczniki, to są najpotrzebniejsze rzeczy – mówi Jarosław Zyśk, dyrektor DPS im. Matki Teresy z Kalkuty i apeluje o to, by przynosić wyłącznie rzeczy nowe, nieużywane. Przydatne będą też środki czystości, bielizna, kapcie i koce.

Dla każdego jest miejsce

Ewakuowani z płonącego budynku znaleźli schronienie w innych domach pomocy na terenie miasta, z wyjątkiem 13 osób przewiezionych do podlubelskiego Matczyna. – Przeniesiemy ich w tym tygodniu do Lublina – obiecuje Żuk i dziękuje za pomoc domowi z Matczyna.

– Jesteśmy wdzięczni jego dyrekcji i pracownikom, natomiast jest to dom głównie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, dlatego nasi podopieczni będą się na pewno lepiej czuli w naszych domach dla osób starszych – podkreśla Monika Lipińska, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.

W poniedziałek ustalono ostatecznie, które placówki staną się domem poszczególnych osób ewakuowanych z ul. Głowackiego. – Trzeba zweryfikować trochę decyzje co do ulokowania osób – przyznaje prezydent. Pod uwagę brany był przede wszystkim stan zdrowia i względy rodzinne. – Nie ma sytuacji takiej, że oddzielamy matkę od syna, czy rozdzielamy małżeństwa.

Najwięcej osób przyjął DPS przy ul. Kalinowszczyzna. – Na pewno nie będą to mieszkańcy drugiej kategorii – obiecuje Andrzej Łaba, dyrektor placówki.

Żuk zapewnia, że żaden z pracowników spalonego DPS nie straci zatrudnienia. – Pracownicy są i będą pracownikami, natomiast będą oddelegowani do kilku DPS-ów – podkreśla prezydent. – Nic się nie zmieni, będzie tylko uciążliwość, że nie w jednym miejscu, ale w kilku będą pracować.

Co z odbudową placówki

Już w czwartek Rada Miasta ma zatwierdzić zmiany w budżecie Lublina, aby możliwe było przystąpienie do odbudowy zniszczonej placówki. Koszt takich prac, jak informuje prezydent, na pewno przekroczy 10 mln zł. Więcej ma być wiadomo po wykonaniu ekspertyzy, która pokaże skalę uszkodzeń konstrukcji, a chodzi głównie o strop.

– Te elementy są jeszcze rozgrzane i po ostygnięciu rzeczoznawca oceni, czy trzeba je wzmacniać – mówi Żuk, który spodziewa się, że ekspertyza będzie gotowa w ciągu miesiąca. – Ona pokaże zakres robót, które trzeba wykonać i niezwłocznie do nich przystąpimy.

Numer konta do wpłat

Wsparcie finansowe można przekazywać na konto 21 1240 1503 1111 0010 0169 4681, V Oddział Pekao SA z dopiskiem „darowizna na remont Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty”.

e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Japolan / 3 września 2019 o 02:17
+14
Czemu milczą o ubezpieczeniu oraz odszkodowaniu??? Co to za zmowa milczenia?
Avatar
Ciekawski / 3 września 2019 o 04:08
+13
Czegoś nie rozumiem. Budynek był ubezpieczenia. Każdy mieszkaniec dpsu płacił za mieszkanie. Nie wiem ile ale średnio jest 3000 zł. Ci ludzie idą do innych dpsów. To nie tak, jak spali się gospodarstwo i rodzina zostaje bez dachu nad głową. Na co idzie zbiórka? Na odbudowę czyjejś działalności gospodarczej? Jak "Kowalskiemu" spali się sklep z art spożywczymi to zaraz pół miasta się zrzuca?
Avatar
ube z pieczenie / 2 września 2019 o 21:37
+12
Rozumiem zrzutkę dla osób fizycznych, którym zabrakło wyobraźni lub środków finansowych na wykupienie ubezpieczenia. Dziadowanie przez jednostkę budżetową samorządu jest co najmniej nie na miejscu. Oby nie okazało się, że samorząd Lublina zaczął pokrywać deficyt budżetowy ze zdarzeń nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych.
Avatar
Gość / 2 września 2019 o 20:21
+7
Podajcie informację ile wpłacił prezydent Zuk.
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 12:18
+3
MOŻE ktoś, kto PRZEGRAŁ w NSA odda kaskę na zbożny cel?
Avatar
Japolan / 3 września 2019 o 14:06
+2
DLACZEGO ZNOWU "OWSIAKOWANIE" ? DLACZEGO ZNOWU MAMY PŁACIĆ KASĘ?  -  "KTOŚ" (NO WŁAŚNIE KTO?)  NIE ZAPEWNIŁ NALEŻYTEJ OCHRONY PPOŻ OBIEKTU ? "KTOŚ" POWINIEN WYPŁACIĆ IM ODSZKODOWANIE !
Ochrona była znakomita. Być może nawet straż pożarną wezwano przed pożarem. W dodatku pracownicy DPS "pod telefonami" (w środku nocy) poza godzinami pracy. Pełna mobilizacja - nawet sąsiadów zaalarmowano. Należy się cieszyć, że wszyscy - w tym Pensonariusze (nawet poważnie niepełnosprawni) - są cali i zdrowi. Życie i zdrowie ludzi to podstawa. Gdyby komuś stało się coś poważnego, to byłoby śledztwo na serio. A tak można "przejść się" po miejscu zdarzenia, rozejrzeć się i podpisać jakiś protokół (bez analizowania jego treści). Pożar bez ofiar oraz pełna mobilizacja (nawet nocą "pod telefonami" pracowników w czasie wolnym) - to jest przejaw niesamowitej ochrony oraz wzorowej mobilizacji.
Ochrona była znakomita. Być może nawet straż pożarną wezwano przed pożarem. W dodatku pracownicy DPS "pod telefonami" (w środku nocy) poza godzinami pracy. Pełna mobilizacja - nawet sąsiadów zaalarmowano. Należy się cieszyć, że wszyscy - w tym Pensonariusze (nawet poważnie niepełnosprawni) - są cali i zdrowi. Życie i zdrowie ludzi to podstawa. Gdyby komuś stało się coś poważnego, to byłoby śledztwo na serio. A tak można "przejść się" po miejscu zdarzenia, rozejrzeć się i podpisać jakiś protokół (bez analizo... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 12:16
+2
DLACZEGO ZNOWU "OWSIAKOWANIE" ? DLACZEGO ZNOWU MAMY PŁACIĆ KASĘ? - "KTOŚ" (NO WŁAŚNIE KTO?) NIE ZAPEWNIŁ NALEŻYTEJ OCHRONY PPOŻ OBIEKTU ? "KTOŚ" POWINIEN WYPŁACIĆ IM ODSZKODOWANIE !
Avatar
Celina Krawczyk / 6 dni temu o 06:06
0
Szanowni Państwo! Zwracamy się do Państwa z bardzo gorąco, serdeczną prośbą o udostępnianie wśród znajomych, przyjaciół, apelu o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie, 33-letniego Piotra Smalira z Lublina. Zostało 25 dni i kwotę 125863,00zł do uzbierania. WALKA O ŻYCIE PIOTRA TRWA Piotr walczy z bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy – osteosarcomą CHOROBA PIOTRA We wrześniu 2013r., na dziąśle pojawiła się zmiana z którą zgłosił się do stomatologa - kiedy lekarz ją przeciął natychmiast zaczął rosnąć guz. Piotrek trafił do Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Lublinie, gdzie w styczniu 2014 r. dokonano pierwszego zabiegu chirurgicznego, a w kwietniu 2014r. dokonano drugiego zabiegu, ponieważ nowotwór bardzo szybko odrastał. Niestety, i ten zabieg był nieskuteczny, w lipcu tego roku guz tak rósł, że nie mieścił się w jamie ustnej. W miesiącu sierpniu 2014r.Piotrek trafił na Oddział Chirurgii Szczękowo Twarzowej w Katowicach, gdzie podczas dziesięciogodzinnej, bardzo radykalnej operacji usunięto mu żuchwę, ślinianki, węzły chłonne i w znacznej części język. Podczas tej operacji próbowano też częściowo zrekonstruować usuniętą żuchwę kością pobraną z bioder, jednak przeszczep się nie przyjął. Po założeniu gastrostomii Piotrek został przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Katowicach gdzie poddany był radioterapii, następnie w Centrum Onkologicznym w Lublinie – chemioterapii. W styczniu 2018r. nastąpiła wznowa osteosarcomy. Od tego czasu Piotrek poddawany jest wyniszczającej chemioterapii – otrzymał chemioterapię pierwszego i drugiego rzutu, jest w trakcie przyjmowania trzeciego rzutu. W miesiącu czerwcu b.r. pojawił się ostry bardzo bolesny stan zapalny w jamie ustnej – przerwano chemioterapię a wdrożono antybiotykoterapię. Niestety, wtedy nastąpiła kolejna wznowa nowotworu, bardzo agresywna, mimo iż przywrócono chemioterapię guz szybko rozprzestrzenia się w jamie ustnej. Piotr z ogromnym problemem wkłada słomkę aby móc cokolwiek zjeść, nie pamięta już smaku normalnego jedzenia, od lat jego pokarmem są nutridrinki, supportany, fresubiny, dibeny itp., które kupowane są w aptece, ponadto ma ogromne problemy z gastrostomią gdzie na skutek długotrwałej chemioterapii wytworzyła się rana z której wycieka pokarm z żołądka – do higieny potrzebuje dużo środków opatrunkowych. ŚWIATEŁKO W TUNELU Kiedy w miesiącu czerwcu 2019r. przerwano chemioterapię z przyczyn zdrowotnych (leczenie ostrego stanu zapalnego w jamie ustnej) – w miesiącu lipcu br. nastąpiła kolejna wznowa nowotworu – guz jest bardzo agresywny, mimo iż bezzwłocznie wznowiono kursy chemioterapii guz szybko się rozrasta wypełniając jamę ustną. W kraju wyczerpały się możliwości jego leczenia, nadzieją jest leczenie za granicą.... Piotr bardzo cierpi, z bólem się kładzie i z bólem się budzi, przez pięć lat dzielnie walczył ze śmiertelnym przeciwnikiem ale niekończący się ból i brak nadziei na skuteczność leczenia w Polsce z każdym dniem pogłębia jego depresję. Wiedząc, że można wygrać z rakiem poprzez leczenie w klinice niemieckiej, tylko barierą do pokonania są środki finansowe a nasz rodzimy NFZ nie refunduje.Więcej o Piotrku możemy się dowiedzieć na: ***s://***dziennikwschodni.pl/…/trwa-walka-o-zycie-inform… ***s://***facebook.com/Lubelskie-Stowarzyszenie-Samopomocy-225020760961808/ jak można pomóc ***s://zrzutka.pl/4p5xc4?arid=4p5xc4-5ksycewhFDHoDDoa przez @zrzutkapl... lub wpłacając dowolną kwotę nr konta 83 8693 0006 2004 3000 3839 0001 tytuł przelewu "Dla Piotra Smalira" Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy ul. Probostwo 27; 20-089 Lublin Wszelkie pytania kierujemy pod nr. tel. 696 638 037 Bożena Siuda – Prezes LSS WIERZYMY, PRZY POMOCY PAŃSTWA DOKONAMY CUDU - ZBIERZEMY 30 TYS.EURO Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!!!!! LSS
Szanowni Państwo! Zwracamy się do Państwa z bardzo gorąco, serdeczną prośbą o udostępnianie wśród znajomych, przyjaciół, apelu o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie, 33-letniego Piotra Smalira z Lublina. Zostało 25 dni i kwotę 125863,00zł do uzbierania. WALKA O ŻYCIE PIOTRA TRWA Piotr walczy z bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy – osteosarcomą CHOROBA PIOTRA We wrześniu 2013r., na dziąśle pojawiła się zmiana z którą zgłosił się do stomatologa - kiedy lekarz ją przeciął natychmiast zaczął rosnąć guz. Piotrek trafił do ... rozwiń
Avatar
dziad / 3 września 2019 o 09:04
-1
śmiem twierdzić ,że "0"
Avatar
Lolek / 3 września 2019 o 07:51
-1
Co w tej sprawie dla mieszkańców Lublina zrobił radny pitucha ?
 Zrobi, zrobi w tej chwili ma inne sprawy na glowie.
Avatar
Celina Krawczyk / 6 dni temu o 06:06
0
Szanowni Państwo! Zwracamy się do Państwa z bardzo gorąco, serdeczną prośbą o udostępnianie wśród znajomych, przyjaciół, apelu o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie, 33-letniego Piotra Smalira z Lublina. Zostało 25 dni i kwotę 125863,00zł do uzbierania. WALKA O ŻYCIE PIOTRA TRWA Piotr walczy z bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy – osteosarcomą CHOROBA PIOTRA We wrześniu 2013r., na dziąśle pojawiła się zmiana z którą zgłosił się do stomatologa - kiedy lekarz ją przeciął natychmiast zaczął rosnąć guz. Piotrek trafił do Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Lublinie, gdzie w styczniu 2014 r. dokonano pierwszego zabiegu chirurgicznego, a w kwietniu 2014r. dokonano drugiego zabiegu, ponieważ nowotwór bardzo szybko odrastał. Niestety, i ten zabieg był nieskuteczny, w lipcu tego roku guz tak rósł, że nie mieścił się w jamie ustnej. W miesiącu sierpniu 2014r.Piotrek trafił na Oddział Chirurgii Szczękowo Twarzowej w Katowicach, gdzie podczas dziesięciogodzinnej, bardzo radykalnej operacji usunięto mu żuchwę, ślinianki, węzły chłonne i w znacznej części język. Podczas tej operacji próbowano też częściowo zrekonstruować usuniętą żuchwę kością pobraną z bioder, jednak przeszczep się nie przyjął. Po założeniu gastrostomii Piotrek został przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Katowicach gdzie poddany był radioterapii, następnie w Centrum Onkologicznym w Lublinie – chemioterapii. W styczniu 2018r. nastąpiła wznowa osteosarcomy. Od tego czasu Piotrek poddawany jest wyniszczającej chemioterapii – otrzymał chemioterapię pierwszego i drugiego rzutu, jest w trakcie przyjmowania trzeciego rzutu. W miesiącu czerwcu b.r. pojawił się ostry bardzo bolesny stan zapalny w jamie ustnej – przerwano chemioterapię a wdrożono antybiotykoterapię. Niestety, wtedy nastąpiła kolejna wznowa nowotworu, bardzo agresywna, mimo iż przywrócono chemioterapię guz szybko rozprzestrzenia się w jamie ustnej. Piotr z ogromnym problemem wkłada słomkę aby móc cokolwiek zjeść, nie pamięta już smaku normalnego jedzenia, od lat jego pokarmem są nutridrinki, supportany, fresubiny, dibeny itp., które kupowane są w aptece, ponadto ma ogromne problemy z gastrostomią gdzie na skutek długotrwałej chemioterapii wytworzyła się rana z której wycieka pokarm z żołądka – do higieny potrzebuje dużo środków opatrunkowych. ŚWIATEŁKO W TUNELU Kiedy w miesiącu czerwcu 2019r. przerwano chemioterapię z przyczyn zdrowotnych (leczenie ostrego stanu zapalnego w jamie ustnej) – w miesiącu lipcu br. nastąpiła kolejna wznowa nowotworu – guz jest bardzo agresywny, mimo iż bezzwłocznie wznowiono kursy chemioterapii guz szybko się rozrasta wypełniając jamę ustną. W kraju wyczerpały się możliwości jego leczenia, nadzieją jest leczenie za granicą.... Piotr bardzo cierpi, z bólem się kładzie i z bólem się budzi, przez pięć lat dzielnie walczył ze śmiertelnym przeciwnikiem ale niekończący się ból i brak nadziei na skuteczność leczenia w Polsce z każdym dniem pogłębia jego depresję. Wiedząc, że można wygrać z rakiem poprzez leczenie w klinice niemieckiej, tylko barierą do pokonania są środki finansowe a nasz rodzimy NFZ nie refunduje.Więcej o Piotrku możemy się dowiedzieć na: ***s://***dziennikwschodni.pl/…/trwa-walka-o-zycie-inform… ***s://***facebook.com/Lubelskie-Stowarzyszenie-Samopomocy-225020760961808/ jak można pomóc ***s://zrzutka.pl/4p5xc4?arid=4p5xc4-5ksycewhFDHoDDoa przez @zrzutkapl... lub wpłacając dowolną kwotę nr konta 83 8693 0006 2004 3000 3839 0001 tytuł przelewu "Dla Piotra Smalira" Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy ul. Probostwo 27; 20-089 Lublin Wszelkie pytania kierujemy pod nr. tel. 696 638 037 Bożena Siuda – Prezes LSS WIERZYMY, PRZY POMOCY PAŃSTWA DOKONAMY CUDU - ZBIERZEMY 30 TYS.EURO Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!!!!! LSS
Szanowni Państwo! Zwracamy się do Państwa z bardzo gorąco, serdeczną prośbą o udostępnianie wśród znajomych, przyjaciół, apelu o pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie, 33-letniego Piotra Smalira z Lublina. Zostało 25 dni i kwotę 125863,00zł do uzbierania. WALKA O ŻYCIE PIOTRA TRWA Piotr walczy z bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy – osteosarcomą CHOROBA PIOTRA We wrześniu 2013r., na dziąśle pojawiła się zmiana z którą zgłosił się do stomatologa - kiedy lekarz ją przeciął natychmiast zaczął rosnąć guz. Piotrek trafił do ... rozwiń
Avatar
Japolan / 3 września 2019 o 14:06
+2
DLACZEGO ZNOWU "OWSIAKOWANIE" ? DLACZEGO ZNOWU MAMY PŁACIĆ KASĘ?  -  "KTOŚ" (NO WŁAŚNIE KTO?)  NIE ZAPEWNIŁ NALEŻYTEJ OCHRONY PPOŻ OBIEKTU ? "KTOŚ" POWINIEN WYPŁACIĆ IM ODSZKODOWANIE !
Ochrona była znakomita. Być może nawet straż pożarną wezwano przed pożarem. W dodatku pracownicy DPS "pod telefonami" (w środku nocy) poza godzinami pracy. Pełna mobilizacja - nawet sąsiadów zaalarmowano. Należy się cieszyć, że wszyscy - w tym Pensonariusze (nawet poważnie niepełnosprawni) - są cali i zdrowi. Życie i zdrowie ludzi to podstawa. Gdyby komuś stało się coś poważnego, to byłoby śledztwo na serio. A tak można "przejść się" po miejscu zdarzenia, rozejrzeć się i podpisać jakiś protokół (bez analizowania jego treści). Pożar bez ofiar oraz pełna mobilizacja (nawet nocą "pod telefonami" pracowników w czasie wolnym) - to jest przejaw niesamowitej ochrony oraz wzorowej mobilizacji.
Ochrona była znakomita. Być może nawet straż pożarną wezwano przed pożarem. W dodatku pracownicy DPS "pod telefonami" (w środku nocy) poza godzinami pracy. Pełna mobilizacja - nawet sąsiadów zaalarmowano. Należy się cieszyć, że wszyscy - w tym Pensonariusze (nawet poważnie niepełnosprawni) - są cali i zdrowi. Życie i zdrowie ludzi to podstawa. Gdyby komuś stało się coś poważnego, to byłoby śledztwo na serio. A tak można "przejść się" po miejscu zdarzenia, rozejrzeć się i podpisać jakiś protokół (bez analizo... rozwiń
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 12:18
+3
MOŻE ktoś, kto PRZEGRAŁ w NSA odda kaskę na zbożny cel?
Avatar
Gość / 3 września 2019 o 12:16
+2
DLACZEGO ZNOWU "OWSIAKOWANIE" ? DLACZEGO ZNOWU MAMY PŁACIĆ KASĘ? - "KTOŚ" (NO WŁAŚNIE KTO?) NIE ZAPEWNIŁ NALEŻYTEJ OCHRONY PPOŻ OBIEKTU ? "KTOŚ" POWINIEN WYPŁACIĆ IM ODSZKODOWANIE !
Avatar
dziad / 3 września 2019 o 09:04
-1
śmiem twierdzić ,że "0"
Avatar
Lolek / 3 września 2019 o 07:51
-1
Co w tej sprawie dla mieszkańców Lublina zrobił radny pitucha ?
 Zrobi, zrobi w tej chwili ma inne sprawy na glowie.
Avatar
zdradziecka morda / 3 września 2019 o 06:37
-3
Czegoś nie rozumiem. Budynek był ubezpieczenia. Każdy mieszkaniec dpsu płacił za mieszkanie. Nie wiem ile ale średnio jest 3000 zł.  Ci ludzie idą do innych dpsów. To nie tak, jak spali się gospodarstwo i rodzina zostaje bez dachu nad głową. Na co idzie zbiórka? Na odbudowę czyjejś działalności gospodarczej? Jak "Kowalskiemu" spali się sklep z art spożywczymi to zaraz pół miasta się zrzuca?
 Dobrze piszesz że nie rozumiesz. Nie wiesz ile ale podajesz średnią... czyli typowy internetowy expert, nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem.
 Dobrze piszesz że nie rozumiesz. Nie wiesz ile ale podajesz średnią... czyli typowy internetowy expert, nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem. rozwiń
Avatar
Ciekawski / 3 września 2019 o 04:08
+13
Czegoś nie rozumiem. Budynek był ubezpieczenia. Każdy mieszkaniec dpsu płacił za mieszkanie. Nie wiem ile ale średnio jest 3000 zł. Ci ludzie idą do innych dpsów. To nie tak, jak spali się gospodarstwo i rodzina zostaje bez dachu nad głową. Na co idzie zbiórka? Na odbudowę czyjejś działalności gospodarczej? Jak "Kowalskiemu" spali się sklep z art spożywczymi to zaraz pół miasta się zrzuca?
Avatar
Japolan / 3 września 2019 o 02:17
+14
Czemu milczą o ubezpieczeniu oraz odszkodowaniu??? Co to za zmowa milczenia?
Avatar
ube z pieczenie / 2 września 2019 o 21:37
+12
Rozumiem zrzutkę dla osób fizycznych, którym zabrakło wyobraźni lub środków finansowych na wykupienie ubezpieczenia. Dziadowanie przez jednostkę budżetową samorządu jest co najmniej nie na miejscu. Oby nie okazało się, że samorząd Lublina zaczął pokrywać deficyt budżetowy ze zdarzeń nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych.