Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

14 października 2011 r.
12:39
Edytuj ten wpis

Debiutanci: Kim są posłowie z Ruchu Palikota

0 25 A A
Zofia Popiłek, Marek Poznański, Michał Kabaciński.
Zofia Popiłek, Marek Poznański, Michał Kabaciński.

Zofia Popiołek, Marek Poznański, Michał Kabaciński - kim są posłowie z Ruchu Palikota, których wybrali mieszkańcy woj. lubelskiego?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zofia Popiołek

Zofia Popiołek ma 59 lat, jest rodowitą lublinianką. Z wykształcenia jest prawnikiem administratywistą, pracowała m.in. w Urzędzie Miasta i wojskowym Rejonowym Zarządzie Infrastruktury

– Wojsko znam od podszewki – mówi o sobie. Od 1995 r. nieprzerwanie jest przewodniczącą Zarządu Dzielnicy Stare Miasto. I właśnie z tej działalności znana jest najbardziej.

To mi zaimponowało

Przez wiele lat wierciła dziurę w brzuchu miejskim urzędnikom, by rozwiązali problem rozjeżdżanej przez samochody starówki. Gdy miasto zakazało wjeżdżać tu taksówkom, od razu zaczęła bić na alarm, że przy Jezuickiej mieszkają dwie schorowane panie, które są skazane na taksówki, a wyprawa na postój byłaby ponad ich siły. Wiele razy zajmowała się też sprawami mieszkaniowymi, broniąc eksmitowanych i dopominając się o budowę nowych lokali socjalnych.

Popiołek nie kryła wcześniej swojej sympatii do Platformy Obywatelskiej. Ale teraz postanowiła wystartować do Sejmu z listy Palikota.

– Mam do niego sympatię, to mój sąsiad. A Ruch Palikota to oddolne ugrupowanie. To mi zaimponowało – wyjaśnia.

Znajomość programu

Odpytujemy ją z programu ugrupowania. Zofia Popiołek zdaje ten egzamin, mówi jak program przykazał: że księża bywają pazerni, a religia powinna zniknąć ze szkół.

Że ksiądz nie powinien święcić nowo otwieranych obiektów publicznych, bo to świecka uroczystość, a wśród gości mogą być innowiercy.

Że wieszanie krzyża w urzędzie to zwalanie odpowiedzialności na Boga. Ale tu zastrzega, że sama jest katoliczką, co uznaje za łaskę.

Mówi też, że homoseksualistom należy ułatwić życie i że nie warto karać za posiadanie marihuany. A tu z kolei zastrzega, że narkotyki uważa złe, podobnie jak swój nałóg: papierosy. Wcześniej Zofia Popiołek nie wypowiadała się publicznie w tych sprawach.

Nie zrobiła żadnego numeru

– Przeraża mnie sama obecność ludzi Palikota w Sejmie i to, w jaki sposób pani Popiołek będzie wykonywać mandat poselski. Obawiam się też tego, w jaki sposób będzie atakować Kościół – mówi nam anonimowo jeden z czołowych polityków PiS w regionie. Anomimowo, bo chętnych do rozmowy pod nazwiskiem nie znaleźliśmy.

Jak trafiła na listę Palikota? – Pani Zosia od początku była w stowarzyszeniu Ruch Poparcia Palikota, była przewodniczącą zarządu lubelskiego klubu. Później tworząc listę wyborczą doceniliśmy duży potencjał tej osoby i jej duże doświadczenie – mówi Michał Kabaciński, szef Ruchu Palikota w Lubelskiem. – Nie była kontrowersyjna, nigdy nie zrobiła żadnego numeru, który mógłby być teraz wyciągany.

Pięciu bezdomnych

Ale znaleźliśmy jej wypowiedź, która kontrastuje z obecnym wizerunkiem. Ponad trzy lata temu magistrat chciał wprowadzić do jednego z mieszkań na Starym Mieście pięciu bezdomnych mężczyzn.

– Nie są bezdomnymi z własnej woli. Jeden stracił dach po rozwodzie. Innego nie przyjęła córka. Nie spali po klatkach schodowych i nie zaznali meliniarskiej bezdomność – wyjaśniał Wojciech Bylicki, prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, w którego schronisku mieszkali mężczyźni. Po ośmiu latach zdołał wyprosić od miasta lokal dla swych podopiecznych. Ale mieszkańcy Starego Miasta zaprotestowali przeciw nowym sąsiadom. Wsparł ich zarząd dzielnicy.

– Stare Miasto powinno być perełką Lublina, ale robi się tu dzielnicę socjalną – mówiła nam wówczas Zofia Popiołek, przewodnicząca zarządu. – Nie chcemy blokować pomocy tym ludziom, tylko dlaczego lokuje się ich w świeżo odnowionej kamienicy, w mieszkaniu o dużej wartości rynkowej?

Parada próżności

W trakcie kampanii wyborczej na ulicach nie było widać plakatów Popiołek. Ona sama w swej gazetce reklamowej nazwała je "paradą próżności”. – Miałam tylko siedem bannerów, z czego trzy nigdzie nie zostały zawieszone, leżą w rulonie pod stołem – przyznaje Popiołek.

Mimo skąpej reklamy liderka Palikota uzyskała czwarty wynik wśród parlamentarzystów w okręgu lubelskim: zdobyła ponad 18,7 tys. głosów. O ponad 4 tys. więcej niż pierwsza na liście PO Magdalena Gąsior-Marek.

– Poza określonymi kręgami ludzi Popiołek jest nieznana. Ludzie nie głosowali na nią, tylko na listę Palikota i śmiało można by postawić na pierwszym miejscu kogokolwiek i też uzyskałby podobny wynik – komentuje inny polityk PiS.

– Nie będę udawał, że pierwsze miejsce na liście nie faworyzuje kandydata, bo tak faktycznie jest – dodaje Kabaciński. – Wielu ludzi automatycznie głosuje na jedynkę.

Wojsko, walka i zabytki

Czym w Sejmie chce się zajmować Zofia Popiołek?

– Tym, na czym się znam. Sprawami społecznymi, którymi zajmuję się od 20 lat. Zabytkami i kulturą, bo aktywnie uczestniczyłam w projekcie Europejskiej Stolicy Kultury. Wojskiem i obroną narodową, bo przez 12 lat pracowałam w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury i armię znam od podszewki. Pracowałam też w administracji publicznej, więc zajmę się walką z biurokracją.

Marek Poznański

Tego posła zapewne jeszcze nie raz będzie można zobaczyć ubranego w… zwierzęce skóry, pozszywanymi korą drzew lub rzemieniami przy użyciu kościanego szydła.

Pasją nowo wybranego posła Marka Poznańskiego jest archeologia eksperymentalna.

– Najkrócej mówiąc, jest to sposób poznawania przeszłości rzeczy odnajdywanych przez archeologów. Polega na ich tworzeniu i rekonstrukcji. Daje to najdokładniejszą wiedzę na temat przedmiotów sprzed kilkunastu tysięcy lat – mówi Marek Poznański.

Porek brzozowy działa

– Tylko użytkując te przedmioty, możemy w największym stopniu poznać pracę, która była wykonywana za ich pomocą – opowiada Poznański. – Inaczej niż snując przemyślenia zza biurka, gdy znajdujemy siekierę i oprawiamy ją w jakąś ramę. Z tego nie dowiemy się, jak długo taką siekierą ścinało się drzewo, jak długo robiło stylisko i czy wypadało ono z siekiery.

Nowy poseł posunął się też do testowania na własnej skórze prehistorycznych środków farmakologicznych. Takich, jak porek brzozowy.

– To huba rosnąca na obumarłych brzozach. W 1991 roku porek został odnaleziony przy człowieku lodu w Aplach. Przez wiele lat naukowcy nie wiedzieli, do czego to mogło służyć. Dopiero badania wykazały, że 5 tys. lat temu ludzie stosowali go w stanach zapalnych. Testowałem na sobie. Działa.

Ból głowy

Marihuany też próbował. Mówi, że tylko na początku studiów i tylko raz, a jedynym efektem był ból głowy. Ale teraz chce, by zalegalizować ten narkotyk.

– Badania potwierdzają, że jest mniej uzależniająca i szkodliwa niż inne środki, takie jak np. alkohol. Przed piciem nikogo nie upilnujemy, podobnie przed paleniem marihuany. Gdyby była zalegalizowana, państwo mogłoby zarabiać więcej na akcyzie. Nie można sztucznie tworzyć barier i udawać, że nie ma problemu – mówi nowo wybrany poseł.

A mówi tak, jak Janusz Palikot. Z jego ruchem postanowił się związać już na samym początku, gdy na słupach ogłoszeniowych pojawiły się plakaty zapraszające na założycielski kongres Ruchu Poparcia Palikota w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pojechał.

Religia to nie chemia

Jak sam twierdzi, pchnęło go tam podejście byłego posła Platformy Obywatelskiej do życia i polityki. Pytany, co konkretnie jako pierwsze wymienia rozdzielenie państwa i Kościoła. Dlaczego? Bo Chrystus nie mieszał się do polityki, a swoim apostołom przykazał, by uczyli za darmo. Tymczasem księża za lekcje religii biorą pieniądze.

• Od czasów Jezusa świat trochę się zmienił, za wykonaną pracę należy się zapłata, a prowadzenie lekcji to też praca…

– Lekcji religii nie można porównać do lekcji matematyki, czy chemii. Jeśli ktoś za pieniądze tłumaczy nauki Chrystusa mówiącego, by nie brać za to zapłaty, to sam sobie zaprzecza.
W wyborach Poznański uzyskał 16 tysięcy głosów. To trzeci wynik w okręgu chełmskim. Większym poparciem mogą się pochwalić jedynie kandydaci z pierwszego i drugiego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości.

Swój człowiek

– Pokazał, że nie trzeba wyjeżdżać do Warszawy, został w rodzinnym Hrubieszowie, działał na jego rzecz i dlatego ludzie mu zaufali – komentuje Michał Kabaciński, szef Ruchu Palikota w województwie lubelskim. – Dla mieszkańców Hrubieszowa to swój człowiek, robi coś dobrego dla regionu, promuje go i pokazuje, że można tu coś odkryć.

Pytany, jak w Sejmie chce wspierać swój region, Poznański wymienia pomoc w rozwoju rolnictwa ekologicznego, agroturystyki i turystyki. – Mamy niesamowite zabytki architektury, historii, ogromną liczbę pomników przyrody. Trzeba to zaprezentować – wylicza.

Do Sejmu startował z hasłem "Nie chcesz Jarka, postaw na Marka”. Taki slogan można było znaleźć na jego profilu w portalu społecznościowym Facebook. Główne hasło było inne: "Postaw na człowieka, nie na partię”. On sam, jako powód tak dobrego wyniku w wyborach, podaje niezadowolenie społeczeństwa z działalności innych polityków. Choć uważa, że gdyby nie strach przed partią Jarosława Kaczyńskiego, to ekipa Janusza Palikota miałaby jeszcze więcej głosów. Bo część wyborców chcąc blokować PiS głosowała na PO, choć wolałaby na Palikota.

Żyję z paralotni

Nowy poseł utrzymuje się z wykonywania zdjęć lotniczych z… paralotni. To fotografie archeologiczne, artystyczne. Nie tylko w Polsce, ale i za granicą, m.in. na Ukrainie i Słowacji. Wykonuje je w ramach własnej działalności gospodarczej i jak twierdzi da się z tego wyżyć. – Miesięcznie na rękę wychodzi od dwóch do trzech tysięcy złotych – mówi Poznański. Dziś kończy 27 lat.


Michał Kabaciński

Nie palił marihuany, ale reprezentuje ruch Wolne Konopie. Michał Kabaciński z Lublina, poseł z Ruchu Palikota.

Życie Kabacińskiego nabrało w ostatnich dniach niesamowitego przyspieszenia. 23-letni student prawa z UMCS zaangażował się rok temu w tworzenie nowej partii Janusza Palikota. Teraz jest jednym z 40 posłów Ruchu Palikota.

Podatek na kościół

O wejściu w politykę pomyślał, kiedy wybuchła awantura wokół krzyża przed pałacem prezydenckim w Warszawie. Nie spodobało mu się, że Kościół Katolicki nie reagował, kiedy – jak twierdzi – "bezczeszczono krzyż”. Irytuje go, że we wsi pod Parczewem, w której mieszka jego babcia, latarnie są wyłączane o godz. 23, a droga krzyżowa jest oświetlona.

– Nie walczymy z Kościołem. Po prostu nie chcemy żeby miał tyle zwolnień z podatków. Jeśli Kościół Katolicki czuje się pewny, bo większość Polaków deklaruje się jako katolicy, to niech przystanie na nasze rozwiązanie żeby każdy mógł wybrać czy 2,5 proc. z jego podatków pójdzie na partię polityczną, organizację pożytku publicznego czy któryś z kościołów. Jednak podejrzewam, że będą się bali. To pokaże skalę zaufania do Kościoła. Ludzie nie będą chcieli płacić, a Kościół zostanie zmuszony do naprawienia swojego postępowania – mówi Kabaciński, który zapewnia, że jest wierzący, ale do kościoła na niedzielne msze nie chodzi.

Legalnej spróbuję

Na spotkaniu z Palikotem w jednym z lubelskich hoteli spontanicznie zaczął pomagać organizatorom.
– Trzeba było rozstawić stoliki pod deklaracje poparcia dla Janusza czy pokazywać przychodzącym ludziom gdzie jest szatnia. Potem z innymi osobami postanowiliśmy się spotkać, potem organizowaliśmy akcję w sprawie in-vitro pod lubelską archikatedrą – opowiada o swoich politycznych początkach Kabaciński.

Teraz jest szefem Ruchu w lubelskim okręgu wyborczym.

Nie pali marihuany, choć będzie reprezentował w Sejmie ruch Wolne Konopie. – To mnie nie pociągało. Jak marihuana będzie legalna to spróbuję – deklaruje. O legalizację "trawki” walczy, bo to ograniczy narkotykowe podziemie, może dać państwu pieniądze z opodatkowania handlu miękkim narkotykiem, a palaczy uchroni od pobytu w więzieniu z kryminalistami.

Bo Janusz działa

Czym Palikot uwiódł Kabacińskiego?

– Niesamowitą charyzmą i energią. Tym, że nie boi się mówić wprost o problemach ludzi, wychodzi poza schematy – wylicza świeżo upieczony polityk. – Zwykle poseł jak się zajmuje jakąś sprawą, to śle dwa pisma, które giną w jakimś urzędzie. Ludzie są zmęczeni gadaniem, chcą konkretnych działań, oczekują zmian. A Janusz działa.

Kabaciński nie kryje fascynacji Palikotem. Po raz pierwszy spotkał go osobiście w Warszawie podczas akcji za wycofaniem polskich żołnierzy z Afganistanu.

– Byłem zaskoczony. Bałem się, że będzie nieufny, jestem przecież młodym człowiekiem. Janusz okazał się otwartym człowiekiem, umie słuchać, daje się przekonać, jest bardzo ciepłą osobą, ale i wymagającą – opowiada. Wspomina wspólną podróż samochodem do Rzeszowa, podczas której rozmawiali o organizacji partii, studiach Kabacińskiego czy dziwnym przystanku przy drodze. – Można z nim rozmawiać o wszystkim.

Nie zgodzę się

23-letni polityk jest w euforii po wygraniu wyborów. Startował z drugiego miejsca na lubelskiej liście Ruchu Palikota. Zagłosowało na niego niespełna 7 tys. osób. Teraz czeka go zderzenie z realną polityką.

Prawdopodobna koalicja PO–PSL ma minimalną większość w Sejmie. Co zrobi Kabaciński, kiedy przyjdą np. do niego z propozycją przejścia pod sztandary Platformy?

– Nie zgodę się – mówi bez zastanowienia. – Byłbym nie w porządku w stosunku do siebie i osób, które na mnie zagłosowały. A jak zaproponują posady dla rodziny czy znajomych? To jest polityczna prostytucja! – stwierdza.

Młody polityk ufa Palikotowi. – Nie boję się, że jest dogadany z Tuskiem. Oczywiście, trzeba będzie iść przy współpracy na kompromisy, ale my nie zrezygnujemy np. z postulatu wycofania lekcji religii z państwowych szkół.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marysieńka / 22 października 2011 o 19:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1319125147' post='549499']
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej żywności, o noworocznej podwyżsce za prąd (pakiet klimatyczny)???


Czy ten kraj nie ma większych problemów niż krzyz, ciemny narodzie?
[/quote]
A tam przesadzasz.Rozmowa o jednym nie wyklucza poruszania innych kwestii. A tutaj rozmawiamy tylko o tym , o czym traktował artykuł.Ale też podwyzka cen, która była bardziej niz pewna, nie musi nam przesłaniać innych spraw dotyczących naszego kraju. I mimo wszystko o podwyżce paliwa media bębniły i zaznaczały , ze jej niższa cena spowodowana była wyborami. I to było do przewidzenia, ze programy wyborcze i to wszystkich partii zostały ułożone pod wybory, a po nich ich realizacja zostanie odsunięta na dalszy plan, a zacznie sie ratowanie finansów panstwa za wszelką cenę.Ale chociazby, ostatnią nowoscią jak opłata ZUSu za nianie, nie dołozyliśmy sobie jeszcze.
[quote name='Gość' timestamp='1319125147' post='549499']
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej... rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2011 o 17:39
0
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej żywności, o noworocznej podwyżsce za prąd (pakiet klimatyczny)???


Czy ten kraj nie ma większych problemów niż krzyz, ciemny narodzie?
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej żywności, o noworocznej podwyżsce za prąd (pakiet klimatyczny)???


... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 20 października 2011 o 16:14
0
[quote name='agent bolek' timestamp='1319101607' post='549341']
Co to za ludzie pisza ze ksieza to obludnicy ze biora pieniadze za nauke religii, a zapytam tego pana czy ruch palikta zrezygnuje z doplat panstwa do parti wyborczych jak to owczesnie glosili.... NIE . bo jak tlumacza czemu maja rezygnowac jak takie jest prawo .... Kur.... Rece Opadaja Banda Nieukow i Chamow, kolejni kolesie co chca napchac swoje kieszenie Pozdrawiam wszystkich co glosowali na RP Ruch Palikota .... Ja pi......
[/quote]
Oj biorą biora księża pieniądze za naukę religii w szkołach, tak jak pozostali nauczyciele. Robi sie z nich nawet nauczycieli mianowanych, takich o wiekszych przywilejach nawet finansowych, a kto wie może z czasem władze swieckie nadadzą im przywileje nauczycieli dyplomowanych.
I dlaczegóż to ruch Palikota ma zrezygnować z dopłat panstwa. Przeciez o niczym takim nie mówili, a jedynie o wstrzymaniu dotacji budżetowych dla wszystkich partii, a wiec wtedy i im nie będa przysługiwac. Nie sztuka wymagać od jednych dobrowolnego zrezygnowania z tego na czym sie pozostali ochoczo pasą.
[quote name='agent bolek' timestamp='1319101607' post='549341']
Co to za ludzie pisza ze ksieza to obludnicy ze biora pieniadze za nauke religii, a zapytam tego pana czy ruch palikta zrezygnuje z doplat panstwa do parti wyborczych jak to owczesnie glosili.... NIE . bo jak tlumacza czemu maja rezygnowac jak takie jest prawo .... Kur.... Rece Opadaja Banda Nieukow i Chamow, kolejni kolesie co chca napchac swoje kieszenie Pozdrawiam wszystkich co glosowali na RP Ruch Palikota .... Ja pi......
[/quote]
O... rozwiń
Avatar
agent bolek / 20 października 2011 o 11:06
0
Co to za ludzie pisza ze ksieza to obludnicy ze biora pieniadze za nauke religii, a zapytam tego pana czy ruch palikta zrezygnuje z doplat panstwa do parti wyborczych jak to owczesnie glosili.... NIE . bo jak tlumacza czemu maja rezygnowac jak takie jest prawo .... Kur.... Rece Opadaja Banda Nieukow i Chamow, kolejni kolesie co chca napchac swoje kieszenie Pozdrawiam wszystkich co glosowali na RP Ruch Palikota .... Ja pi......
Avatar
Marysieńka / 17 października 2011 o 14:32
0
[quote name='Gość' timestamp='1318850662' post='548292']
Widać MISIA że chodzisz nisko w parterze u swojego idola.
[/quote]
Jesli do mnie piszesz, to sie mylisz, bo nie chodzę, ani nisko, ani wysoko ani tez po środku.Palikot nie jest zadnym moim idolem, a nawet nie głosowałam na jego Ruch. Tak jak i inni politycy nie budzi mojego zaufania. Uwaząm go za osobę spełniajaca swoje polityczne fanaberie. A jego program ułożony jest bardziej pod większe zaistnienie na scenie politycznej. I nie ze wszystkimi jego założeniami programowymi sie zgadzam, ale nie mam też nic przeciwko temu,że skoro już jest, żeby swoimi trochę ekstrawaganckimi pomysłami rozwiążał kilka kontrowersyjnych spraw w tym kraju.
[quote name='Gość' timestamp='1318850662' post='548292']
Widać MISIA że chodzisz nisko w parterze u swojego idola.
[/quote]
Jesli do mnie piszesz, to sie mylisz, bo nie chodzę, ani nisko, ani wysoko ani tez po środku.Palikot nie jest zadnym moim idolem, a nawet nie głosowałam na jego Ruch. Tak jak i inni politycy nie budzi mojego zaufania. Uwaząm go za osobę spełniajaca swoje polityczne fanaberie. A jego program ułożony jest bardziej pod większe zaistnienie na scenie politycznej. I nie ze wszystkimi ... rozwiń
Avatar
Ania / 17 października 2011 o 13:32
0
Zawsze otaczał się kilkoma SUKAMI.
Avatar
Gość / 17 października 2011 o 13:24
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318834989' post='548048']
Poziom twojego dennego pytania, które jest odpowiedzią na konkretne tresci pokazuje, że ty możesz byc tylką wypłuczyną takiego klozetu.
[/quote]
Widać MISIA że chodzisz nisko w parterze u swojego idola.
Avatar
Marysieńka / 17 października 2011 o 09:03
0
[quote name='Ania' timestamp='1318834094' post='548042']
Czy ty byłaś babcią klozetową u niego w rozlewni????
[/quote]
Poziom twojego dennego pytania, które jest odpowiedzią na konkretne tresci pokazuje, że ty możesz byc tylką wypłuczyną takiego klozetu.
Avatar
Ania / 17 października 2011 o 08:48
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318832646' post='548037']
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz Polski i jeszcze pogłebiają ten problem.

Ruch Palikota skupia ludzi niewiele rózniących sie od tych, których inne partie skupiają bądz skupiały w swoich szeregach. I jezleli ma to być ugrupowanie tylko jednego sezonu, które tylko narobi szumu i odejdzie, to w czym problem. Gorzej juz nie zaszkodzą temu krajowi. Tylko ,że niektórzy widzą zagrozenie dla panoszącego sie w kraju kleru i w odstawieniu siebie i swojego kolesiostwa od złotodajnego koryta za nic nie robienie.Wiele punktów programu ruchu Palikota znajduje poparcie wsród społeczenstwa, ale sa i takie, które zniechęcają, chociazby jak sama walka z krzyzem, co dla katoilika staje sie niewyobrazalne podniesienie ręki na symbol wiary jaką wyznaje. Ale to nie znaczy, że kazde miejsce dla jego powieszenia powinno być odpowiednie. Obecnosc krzyza w sejmie jest tylko dowodem na słabosć naszych władz, ich uległosci wobec kościoła. Nie jestesmy panstwem wyznaniowym. świecki charakter panstwa gwarantuje konstytucja, najwazniejszy akt prawny tego kraju, a który dopuszcza także inne wyznania. Krzyz w sejmie, w siedzibie władzy ustawodowczej, która reprezentuje wszystkich Polaków staje sie tego zaprzeczeniem. I wykorzystuje sie fakt, że w naszym kraju duza przewaga katolików może narzucac innym społecznosciom swoje warunki, w tym swoje symbole.
Krzyz w sejmie staje sie jakby symbolem samych parlamentarzystów, obecnosc którego ma ich rozgrzeszać z ich obłudy i okazywanej społeczenstewu arogancji z ław sejmowych. Ma być dowodem ich wartosci katolickich, ale okazywanym tylko na pokaz, poprzez zawieszenie sobie samego symbolu na ścianie.
[/quote]
Czy ty byłaś babcią klozetową u niego w rozlewni????
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318832646' post='548037']
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz Polski i jeszcze pogłebiają ten problem.

Ruch Palikota skupia ludzi niewiele rózniących sie od tych, których inne partie skupiają bądz skupiały w swoich szeregach. I jezleli ma to być ugrupowanie tylko jednego sezonu, które tylko narobi szumu i odejdzie, to w czym problem. Gorzej juz nie zaszkodzą temu krajowi. Tylko ,że... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 17 października 2011 o 08:24
0
[quote name='wyborca' timestamp='1318780736' post='547913']
Rodzice nie mają na edukację dzieci, zamykane są szkoły, bezrobocie rośnie, przyrost naturalny dramatycznie maleje, chorzy stoją latami w kolejce do specjalisty, urzędnicy są skorumpowani a partia palikota dostaje 10 procent chcąc legalizacji narkotyków. To pokazuje że duża część tego społeczeństwa to żałośni idioci.
[/quote]
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz Polski i jeszcze pogłebiają ten problem.

Ruch Palikota skupia ludzi niewiele rózniących sie od tych, których inne partie skupiają bądz skupiały w swoich szeregach. I jezleli ma to być ugrupowanie tylko jednego sezonu, które tylko narobi szumu i odejdzie, to w czym problem. Gorzej juz nie zaszkodzą temu krajowi. Tylko ,że niektórzy widzą zagrozenie dla panoszącego sie w kraju kleru i w odstawieniu siebie i swojego kolesiostwa od złotodajnego koryta za nic nie robienie.Wiele punktów programu ruchu Palikota znajduje poparcie wsród społeczenstwa, ale sa i takie, które zniechęcają, chociazby jak sama walka z krzyzem, co dla katoilika staje sie niewyobrazalne podniesienie ręki na symbol wiary jaką wyznaje. Ale to nie znaczy, że kazde miejsce dla jego powieszenia powinno być odpowiednie. Obecnosc krzyza w sejmie jest tylko dowodem na słabosć naszych władz, ich uległosci wobec kościoła. Nie jestesmy panstwem wyznaniowym. świecki charakter panstwa gwarantuje konstytucja, najwazniejszy akt prawny tego kraju, a który dopuszcza także inne wyznania. Krzyz w sejmie, w siedzibie władzy ustawodowczej, która reprezentuje wszystkich Polaków staje sie tego zaprzeczeniem. I wykorzystuje sie fakt, że w naszym kraju duza przewaga katolików może narzucac innym społecznosciom swoje warunki, w tym swoje symbole.
Krzyz w sejmie staje sie jakby symbolem samych parlamentarzystów, obecnosc którego ma ich rozgrzeszać z ich obłudy i okazywanej społeczenstewu arogancji z ław sejmowych. Ma być dowodem ich wartosci katolickich, ale okazywanym tylko na pokaz, poprzez zawieszenie sobie samego symbolu na ścianie.
[quote name='wyborca' timestamp='1318780736' post='547913']
Rodzice nie mają na edukację dzieci, zamykane są szkoły, bezrobocie rośnie, przyrost naturalny dramatycznie maleje, chorzy stoją latami w kolejce do specjalisty, urzędnicy są skorumpowani a partia palikota dostaje 10 procent chcąc legalizacji narkotyków. To pokazuje że duża część tego społeczeństwa to żałośni idioci.
[/quote]
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 22 października 2011 o 19:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1319125147' post='549499']
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej żywności, o noworocznej podwyżsce za prąd (pakiet klimatyczny)???


Czy ten kraj nie ma większych problemów niż krzyz, ciemny narodzie?
[/quote]
A tam przesadzasz.Rozmowa o jednym nie wyklucza poruszania innych kwestii. A tutaj rozmawiamy tylko o tym , o czym traktował artykuł.Ale też podwyzka cen, która była bardziej niz pewna, nie musi nam przesłaniać innych spraw dotyczących naszego kraju. I mimo wszystko o podwyżce paliwa media bębniły i zaznaczały , ze jej niższa cena spowodowana była wyborami. I to było do przewidzenia, ze programy wyborcze i to wszystkich partii zostały ułożone pod wybory, a po nich ich realizacja zostanie odsunięta na dalszy plan, a zacznie sie ratowanie finansów panstwa za wszelką cenę.Ale chociazby, ostatnią nowoscią jak opłata ZUSu za nianie, nie dołozyliśmy sobie jeszcze.
[quote name='Gość' timestamp='1319125147' post='549499']
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej... rozwiń
Avatar
Gość / 20 października 2011 o 17:39
0
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej żywności, o noworocznej podwyżsce za prąd (pakiet klimatyczny)???


Czy ten kraj nie ma większych problemów niż krzyz, ciemny narodzie?
Wszyscy tylko głośno trąbią o Panie P. a premier zaciera raczki, bo cisza o benzynie po 5,30; o nowo pisanym bydżecie (poprzedni był wyborczy) w którym będą już zapisane faktyczne podwyżki wszelkich podatków, akcyz itd...

ciemny ten nasz naród... niestety...

Cały ten Ruch to nic innego jak przykrywka dla PO:
Ostatni tydzień wszystkie media tylko o krzyżu w sejmie, a gdzie najdroższa benzyna w historii, o szalenie drożejącej żywności, o noworocznej podwyżsce za prąd (pakiet klimatyczny)???


... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 20 października 2011 o 16:14
0
[quote name='agent bolek' timestamp='1319101607' post='549341']
Co to za ludzie pisza ze ksieza to obludnicy ze biora pieniadze za nauke religii, a zapytam tego pana czy ruch palikta zrezygnuje z doplat panstwa do parti wyborczych jak to owczesnie glosili.... NIE . bo jak tlumacza czemu maja rezygnowac jak takie jest prawo .... Kur.... Rece Opadaja Banda Nieukow i Chamow, kolejni kolesie co chca napchac swoje kieszenie Pozdrawiam wszystkich co glosowali na RP Ruch Palikota .... Ja pi......
[/quote]
Oj biorą biora księża pieniądze za naukę religii w szkołach, tak jak pozostali nauczyciele. Robi sie z nich nawet nauczycieli mianowanych, takich o wiekszych przywilejach nawet finansowych, a kto wie może z czasem władze swieckie nadadzą im przywileje nauczycieli dyplomowanych.
I dlaczegóż to ruch Palikota ma zrezygnować z dopłat panstwa. Przeciez o niczym takim nie mówili, a jedynie o wstrzymaniu dotacji budżetowych dla wszystkich partii, a wiec wtedy i im nie będa przysługiwac. Nie sztuka wymagać od jednych dobrowolnego zrezygnowania z tego na czym sie pozostali ochoczo pasą.
[quote name='agent bolek' timestamp='1319101607' post='549341']
Co to za ludzie pisza ze ksieza to obludnicy ze biora pieniadze za nauke religii, a zapytam tego pana czy ruch palikta zrezygnuje z doplat panstwa do parti wyborczych jak to owczesnie glosili.... NIE . bo jak tlumacza czemu maja rezygnowac jak takie jest prawo .... Kur.... Rece Opadaja Banda Nieukow i Chamow, kolejni kolesie co chca napchac swoje kieszenie Pozdrawiam wszystkich co glosowali na RP Ruch Palikota .... Ja pi......
[/quote]
O... rozwiń
Avatar
agent bolek / 20 października 2011 o 11:06
0
Co to za ludzie pisza ze ksieza to obludnicy ze biora pieniadze za nauke religii, a zapytam tego pana czy ruch palikta zrezygnuje z doplat panstwa do parti wyborczych jak to owczesnie glosili.... NIE . bo jak tlumacza czemu maja rezygnowac jak takie jest prawo .... Kur.... Rece Opadaja Banda Nieukow i Chamow, kolejni kolesie co chca napchac swoje kieszenie Pozdrawiam wszystkich co glosowali na RP Ruch Palikota .... Ja pi......
Avatar
Marysieńka / 17 października 2011 o 14:32
0
[quote name='Gość' timestamp='1318850662' post='548292']
Widać MISIA że chodzisz nisko w parterze u swojego idola.
[/quote]
Jesli do mnie piszesz, to sie mylisz, bo nie chodzę, ani nisko, ani wysoko ani tez po środku.Palikot nie jest zadnym moim idolem, a nawet nie głosowałam na jego Ruch. Tak jak i inni politycy nie budzi mojego zaufania. Uwaząm go za osobę spełniajaca swoje polityczne fanaberie. A jego program ułożony jest bardziej pod większe zaistnienie na scenie politycznej. I nie ze wszystkimi jego założeniami programowymi sie zgadzam, ale nie mam też nic przeciwko temu,że skoro już jest, żeby swoimi trochę ekstrawaganckimi pomysłami rozwiążał kilka kontrowersyjnych spraw w tym kraju.
[quote name='Gość' timestamp='1318850662' post='548292']
Widać MISIA że chodzisz nisko w parterze u swojego idola.
[/quote]
Jesli do mnie piszesz, to sie mylisz, bo nie chodzę, ani nisko, ani wysoko ani tez po środku.Palikot nie jest zadnym moim idolem, a nawet nie głosowałam na jego Ruch. Tak jak i inni politycy nie budzi mojego zaufania. Uwaząm go za osobę spełniajaca swoje polityczne fanaberie. A jego program ułożony jest bardziej pod większe zaistnienie na scenie politycznej. I nie ze wszystkimi ... rozwiń
Avatar
Ania / 17 października 2011 o 13:32
0
Zawsze otaczał się kilkoma SUKAMI.
Avatar
Gość / 17 października 2011 o 13:24
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318834989' post='548048']
Poziom twojego dennego pytania, które jest odpowiedzią na konkretne tresci pokazuje, że ty możesz byc tylką wypłuczyną takiego klozetu.
[/quote]
Widać MISIA że chodzisz nisko w parterze u swojego idola.
Avatar
Marysieńka / 17 października 2011 o 09:03
0
[quote name='Ania' timestamp='1318834094' post='548042']
Czy ty byłaś babcią klozetową u niego w rozlewni????
[/quote]
Poziom twojego dennego pytania, które jest odpowiedzią na konkretne tresci pokazuje, że ty możesz byc tylką wypłuczyną takiego klozetu.
Avatar
Ania / 17 października 2011 o 08:48
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318832646' post='548037']
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz Polski i jeszcze pogłebiają ten problem.

Ruch Palikota skupia ludzi niewiele rózniących sie od tych, których inne partie skupiają bądz skupiały w swoich szeregach. I jezleli ma to być ugrupowanie tylko jednego sezonu, które tylko narobi szumu i odejdzie, to w czym problem. Gorzej juz nie zaszkodzą temu krajowi. Tylko ,że niektórzy widzą zagrozenie dla panoszącego sie w kraju kleru i w odstawieniu siebie i swojego kolesiostwa od złotodajnego koryta za nic nie robienie.Wiele punktów programu ruchu Palikota znajduje poparcie wsród społeczenstwa, ale sa i takie, które zniechęcają, chociazby jak sama walka z krzyzem, co dla katoilika staje sie niewyobrazalne podniesienie ręki na symbol wiary jaką wyznaje. Ale to nie znaczy, że kazde miejsce dla jego powieszenia powinno być odpowiednie. Obecnosc krzyza w sejmie jest tylko dowodem na słabosć naszych władz, ich uległosci wobec kościoła. Nie jestesmy panstwem wyznaniowym. świecki charakter panstwa gwarantuje konstytucja, najwazniejszy akt prawny tego kraju, a który dopuszcza także inne wyznania. Krzyz w sejmie, w siedzibie władzy ustawodowczej, która reprezentuje wszystkich Polaków staje sie tego zaprzeczeniem. I wykorzystuje sie fakt, że w naszym kraju duza przewaga katolików może narzucac innym społecznosciom swoje warunki, w tym swoje symbole.
Krzyz w sejmie staje sie jakby symbolem samych parlamentarzystów, obecnosc którego ma ich rozgrzeszać z ich obłudy i okazywanej społeczenstewu arogancji z ław sejmowych. Ma być dowodem ich wartosci katolickich, ale okazywanym tylko na pokaz, poprzez zawieszenie sobie samego symbolu na ścianie.
[/quote]
Czy ty byłaś babcią klozetową u niego w rozlewni????
[quote name='Marysieńka' timestamp='1318832646' post='548037']
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz Polski i jeszcze pogłebiają ten problem.

Ruch Palikota skupia ludzi niewiele rózniących sie od tych, których inne partie skupiają bądz skupiały w swoich szeregach. I jezleli ma to być ugrupowanie tylko jednego sezonu, które tylko narobi szumu i odejdzie, to w czym problem. Gorzej juz nie zaszkodzą temu krajowi. Tylko ,że... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 17 października 2011 o 08:24
0
[quote name='wyborca' timestamp='1318780736' post='547913']
Rodzice nie mają na edukację dzieci, zamykane są szkoły, bezrobocie rośnie, przyrost naturalny dramatycznie maleje, chorzy stoją latami w kolejce do specjalisty, urzędnicy są skorumpowani a partia palikota dostaje 10 procent chcąc legalizacji narkotyków. To pokazuje że duża część tego społeczeństwa to żałośni idioci.
[/quote]
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz Polski i jeszcze pogłebiają ten problem.

Ruch Palikota skupia ludzi niewiele rózniących sie od tych, których inne partie skupiają bądz skupiały w swoich szeregach. I jezleli ma to być ugrupowanie tylko jednego sezonu, które tylko narobi szumu i odejdzie, to w czym problem. Gorzej juz nie zaszkodzą temu krajowi. Tylko ,że niektórzy widzą zagrozenie dla panoszącego sie w kraju kleru i w odstawieniu siebie i swojego kolesiostwa od złotodajnego koryta za nic nie robienie.Wiele punktów programu ruchu Palikota znajduje poparcie wsród społeczenstwa, ale sa i takie, które zniechęcają, chociazby jak sama walka z krzyzem, co dla katoilika staje sie niewyobrazalne podniesienie ręki na symbol wiary jaką wyznaje. Ale to nie znaczy, że kazde miejsce dla jego powieszenia powinno być odpowiednie. Obecnosc krzyza w sejmie jest tylko dowodem na słabosć naszych władz, ich uległosci wobec kościoła. Nie jestesmy panstwem wyznaniowym. świecki charakter panstwa gwarantuje konstytucja, najwazniejszy akt prawny tego kraju, a który dopuszcza także inne wyznania. Krzyz w sejmie, w siedzibie władzy ustawodowczej, która reprezentuje wszystkich Polaków staje sie tego zaprzeczeniem. I wykorzystuje sie fakt, że w naszym kraju duza przewaga katolików może narzucac innym społecznosciom swoje warunki, w tym swoje symbole.
Krzyz w sejmie staje sie jakby symbolem samych parlamentarzystów, obecnosc którego ma ich rozgrzeszać z ich obłudy i okazywanej społeczenstewu arogancji z ław sejmowych. Ma być dowodem ich wartosci katolickich, ale okazywanym tylko na pokaz, poprzez zawieszenie sobie samego symbolu na ścianie.
[quote name='wyborca' timestamp='1318780736' post='547913']
Rodzice nie mają na edukację dzieci, zamykane są szkoły, bezrobocie rośnie, przyrost naturalny dramatycznie maleje, chorzy stoją latami w kolejce do specjalisty, urzędnicy są skorumpowani a partia palikota dostaje 10 procent chcąc legalizacji narkotyków. To pokazuje że duża część tego społeczeństwa to żałośni idioci.
[/quote]
A może idiotami są ci, którzy głosują wciaż na tych samych, którzy ponoszą największa odpowiedzialnosć za taki obraz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 3

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 4

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 7

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów 0 0

Przy sanktuarium maryjnym w Kodniu można oglądać zabytkowe ikony pochodzące z czasów Sapiehów.

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki 1 0

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, aktualnie czwartym zespołem rozgrywek

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!"
galeria

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!" 32 13

Rozmowa z Piotrem, 36-latkiem z Lublina, który oskarża księdza Waleriana S. o to, że w dzieciństwie przez wiele lat był przez niego molestowany i gwałcony

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia] 0 15

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko przyjechali dzisiaj do Lublina.

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski 1 4

Drużyna z najlepszej „ósemki” Euroligi oraz najlepszy obecnie zespół na polskich parkietach przyjedzie w niedzielę (godz. 19) do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – CCC Polkowice

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok
galeria

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok 34 11

15 lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w piątek Piotr R., który zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat
film

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat 0 0

Po emocjach związanych z występami w Pucharze Świata przyszła pora na najważniejszą imprezę tego sezonu. Od piątku do niedzieli Polscy skoczkowie rywalizować będą na skoczni Bergisel w Innsbrucku o medale mistrzostw świata. Apetyty są ogromne, bo Biało-Czerwoni będą bronić złotego medalu wywalczonego drużynowo przed dwoma laty w Lahti. Kibice liczą jednak, że krążków będzie zdecydowanie więcej

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02]
22 lutego 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02] 0 2

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem! Już w piątek na ekranach polskich kin zadebiutują Kobiety mafii 2, kontynuacja jednego z przebojów reżysera. Na ekranach w dalszym ciągu królować będą także polskie komedie romantyczne - Planeta Singli 3 i Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go!

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go! 0 1

Smartfon to obecnie niezbędny gadżet, który służy już nie tylko do komunikowania się – z jego pomocą robimy zakupy, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, kręcimy wideo, trzymamy ważne dane, korzystamy z aplikacji. Telefon łączy dziś w sobie funkcje wielu urządzeń. Ceny niektórych smartfonów potrafią już osiągać kwoty, za które z powodzeniem kupilibyśmy używany samochód – również dlatego warto je chronić. Mimo używania etui, chroniących ekran szkieł hartowanych czy folii, smartfony łatwo ulegają uszkodzeniom. Naprawa nawet pozornie niewielkich usterek wiąże się niekiedy z pokaźnymi kwotami, ponieważ często uszkodzeniom mechanicznym ulegają wyświetlacz i powiązane z nim części (np. digitalizer, odpowiadający za jego działanie dotykowe).

Chciał uniknąć zderzenia, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pięć osób w szpitalu

Chciał uniknąć zderzenia, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pięć osób w szpitalu 17 7

Pięć osób trafiło do szpitala. To bilans czwartkowego wypadku w Stężycy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.