Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

27 listopada 2010 r.
12:18
Edytuj ten wpis

Egzorcysta: Przypadków opętań jest coraz więcej

0 11 A A

Szatan jest obecny i jego działania są bardzo intensywne – twierdzi ks. Roman Skiba, jeden z około 60 polskich egzorcystów i proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku. – Przypadków opętań jest teraz niepokojąco dużo, ciągu ostatnich tygodni przystępowałem do egzorcyzmów niemal codziennie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka dni temu odprawiał egzorcyzm nad dwudziestokilkuletnim chłopakiem, który przystąpił do grupy satanistycznej. Uczestniczył w obrzędzie tzw. zdrapania chrztu, dobrowolnie oddał się w ręce szatana.

Demoniczna siła

– Podpisanie paktu z diabłem nie jest fikcją literacką. Kiedy ten chłopak do mnie trafił, miał zmiażdżoną psychikę, napady irracjonalnego lęku – opowiada ks. Skiba. – Już w trakcie pierwszego spotkania wiedziałem, że mam do czynienia z opętaniem: alergiczna reakcja na krzyż i wszystko, co wiąże się ze świętością. Opętany chłopak odwracał głowę, byle uniknąć spojrzenia na krzyż. Kiedy pokropiłem go wodą świeconą, usłyszałem zwierzęcy ryk.

Przytrzymywany przez dwóch mężczyzn wił się na podłodze. Na dźwięk imion Jezusa i Maryi reagował coraz gorszymi bluźnierstwami. Nasilały się w trakcie odmawiania litanii do wszystkich świętych, szczególnie w momentach, gdy padały imiona św. ojca Pio i siostry Faustyny. Świętych, którzy wyjątkowo zaciekle walczyli z demoniczną siłą. Towarzyszący mi w trakcie obrzędu ksiądz, który nigdy wcześniej nie uczestniczył w obrzędzie egzorcyzmu, nie potrafił znieść tego widoku, uciekł z sali.

Nie wyjdę

Chyba podobnie ksiądz Skiba czuł się podczas swojego pierwszego egzorcyzmu przez ośmiu laty. Uwalniał od szatańskiej mocy dziewczynę. Wycie, tocząca się z ust piana, twarz wykrzywiona w grymasie. Przyznaje, że trudno było mu to znieść. Jeszcze trudniej zapomnieć.

– Na rękach pewnie i na twarzy miałem gęsią skórkę, głos mi się łamał – wspomina ksiądz. – To na zawsze pozostaje w psychice.

Nie zawsze udało mu się uwolnić opętanego od razu. Bywa, że obrzęd trzeba powtarzać wielokrotnie. – Szatan, jeśli już zawładnął człowiekiem, nigdy nie ustąpi bez walki – tłumaczy ks. Skiba. – Nie słyszałem, żeby w trakcie obrzędu zaatakował egzorcystę w sposób fizyczny. Będzie natomiast usiłował wpłynąć na jego psychikę. Zdarzyło się, że z gardła, oprócz wycia i charkotu, usłyszałem kilkakrotnie „nie wyjdę”, wypowiedziane głosem, który do ludzkiego nie sposób porównać.

Siła złego

– Siły zła odczuwalne są w różnym stopniu – precyzuje ojciec Marian Polak, michalita z Marek pod Warszawą. – Najmniej dotkliwe są dręczenia: stuki, hałasy. Bardziej niebezpieczne są prześladowania, gdy demon stara się wpłynąć na wnętrze człowieka, opanować psychikę i emocje. Prześladowaniem mogą być obsesyjne myśli, nagła i nieuzasadniona nienawiść do drugiego człowieka, depresja psychiczna pojawiająca się bez wyraźnej przyczyny, nagłe i niewyjaśnione pogorszenie się stanu zdrowia. Wśród egzorcystów panuje przekonanie, że nagłe napady depresji można traktować jako przejaw ataku demona.

Granica pomiędzy opętaniem a chorobą psychiczną jest bardzo płynna, dlatego egzorcysta najpierw przy udziale psychologów, psychiatrów, neurologów musi wykluczyć „ziemskie” schorzenia. Jeśli fachowcy od ciała i umysłu nie są wstanie znaleźć wyjaśnienia dla nietypowych zachowań pacjenta, to może być rzeczywiście opętanie.

– Lekarze poprosili mnie do szpitala, gdzie na łóżku miotał się skrępowany już pacjent – opowiada ks. Skiba. – Szalał, choć dostał już „końską” dawkę leków uspokajających, po której każdy powinien spać jak niemowlę. Całe konsylium lekarskie było bezsilne.

Wykonał egzorcyzm, szatana zmógł, choroba psychiczna została, ale tą zajęli się już lekarze.

Cena uwolnienia

Nie każdy duchowny ma predyspozycje do otwartej walki z szatanem. Pokora, niezachwiana wiara, umiejętność koncentracji, bo podczas trwającego niekiedy kilka godzin rytuału konieczna jest stała modlitewna łączność z Bogiem. – Po jednym z egzorcyzmów byłem tak wyczerpany, że ledwo dowlokłem się do domu – opowiadał nieżyjący już ojciec Walerian Moroz z zakonu michalitów. – Kiedy całkiem opadałem z sił, modliłem się tylko „Panie Boże, pomóż”.

Ojciec Polak podkreśla, że nie tylko egzorcysta ponosi skutki egzorcyzmu: –Ważna jest pomoc drugiego kapłana, który w krytycznych sytuacjach może służyć wsparciem. Na ogół konieczna jest też obecność lekarza, bo niekiedy egzorcyzm skutkuje osłabieniem organizmu opętanego. Pożądana jest również obecność 2 - 3 pełnych wiary osób, bo ich pomoc duchowa może mieć duże znaczenie.




Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Apage Satana! / 28 listopada 2010 o 12:37
0
Ostatnie badania naukowe wykazały niezbicie, że na łepku szpilki mieści się 1 mln diabełków. To dowodzi, że szatan jest wszędzie , tak jak obecne są i były wszędzie krasnoludki.


Głupia idiotko, jakbyś zobaczyła egzorcyzm na żywo to byś tak nafajdała w gacie ze strachu, że z 10 kilo by Ci ubyło... nie drwij z siły, która stoi wyżej niż ty, bo już nie takie kozaczki w d*** od diabła zbierały cięgi... nie takich cwaniaczków widziałem, jak egzorcyzmowali ich... pogadaj sobie z dobrym księdzem, wyspowiadaj się i jedź do Częstochowy, co miesiąc są tam egzorcyzmy:
http://mamre.pl/Strona/pokusy-obsesje-optania-a-uwolnienie.html

tu każdy znajdzie dokładne terminy i opisy... a jak kto odważny i chce zobaczyć, zapraszam... tylko potem nie płaczcie...

p.s. z do mamre nie należę, ale to bardzo dobrzy ludzie są i dużo dobra robią...


Głupia idiotko, jakbyś zobaczyła egzorcyzm na żywo to byś tak nafajdała w gacie ze strachu, że z 10 kilo by Ci ubyło... nie drwij z siły, która stoi wyżej niż ty, bo już nie takie kozaczki w d*** od diabła zbierały cięgi... nie takich cwaniaczków widziałem, jak egzorcyzmowali ich... pogadaj sobie z dobrym księdzem, wyspowiadaj się i jedź do Częstochowy, co miesiąc są tam egzorcyzmy:
http://mamre.pl/Strona/pokusy-obsesje-optania-a-uwolnienie.html

tu każdy znajdzie dokładne terminy i opisy... a jak... rozwiń
Avatar
ktosik / 27 listopada 2010 o 15:45
0
[quote name='siomik' timestamp='1290867774' post='392204']
Stary naciagacz sam powinien sie poddac ale nie egzorcyzmom tylko utylizacji,,,,
[/quote]

Odważny z Ciebie chłopina, tylko pogratulować. Założę się jednak, że gdyby pozwolono Ci być przy egzorcyźmie, spie....byś tak, ze mógłbyś się nieopacznie o własne nogi zabić.
Avatar
siomik / 27 listopada 2010 o 15:22
0
Stary naciagacz sam powinien sie poddac ale nie egzorcyzmom tylko utylizacji,,,,
Avatar
A / 27 listopada 2010 o 15:19
0
W każdym stwierdzeniu zawsze jest trochę prawdy. Bądź co bądź, czy to opętanego, czy chorego psychicznie, czy może dobrze ukrywającego się na pierwszy rzut oka normalnego człowieka, idącego jak gdyby nigdy nic ulicą nie chciałabym spotkać w jakiejś ciemnej uliczce. A swoją drogą czym kierują się osoby, które pod wpływem nagłego napadu agresji bez powodu zabijają obcą osobę?. Jeśli to co robią egzorcyści pomaga ludziom, to dlaczego im na to nie pozwolić i nie wierzyć w ich na pewno dobre intencje.
Avatar
dsa dsa / 27 listopada 2010 o 14:58
0
ziuk - czyli rozumiem, ze wrzucanie na tych o innych przekonaniach politycznych nawet przy okazji TEMATU KOMPLETNIE NIEZWIAZANEGO Z POLITYKA jest spoko za to glosowanie wedlug wlasnych przekonan i brak wiary w Boga jest niegodne i niepolskie? Szanujmy sie troche.
Avatar
o! / 27 listopada 2010 o 14:52
0
[quote name='ziuk' timestamp='1290862510' post='392148']
Wiara czyni cuda i kazdy szanujacy sie prawdziwy Polak z szacunkiem podejdzie do spraw duchowych.
Nie mozna spodziewac sie rownie godnej postawy ze strony komunistow od Tuska. Jak juz cala Polska wie wlasnie brak etycznej i duchowej pokory spowodowalo ich wyborcze falszerstwo.
Tym to by sie przydalo odczynic egzorcyzmy, bo sa opetani przez szatana i nienawisc do przyzwoitych i oddanych ojczyznie ludzi. Ich niemoralna postawa wobec Jaroslawa i Lecha Kaczynskich jest swiadczona kazdej chwili i kazdego dnia.
[/quote]
pierdu pierdu
[quote name='ziuk' timestamp='1290862510' post='392148']
Wiara czyni cuda i kazdy szanujacy sie prawdziwy Polak z szacunkiem podejdzie do spraw duchowych.
Nie mozna spodziewac sie rownie godnej postawy ze strony komunistow od Tuska. Jak juz cala Polska wie wlasnie brak etycznej i duchowej pokory spowodowalo ich wyborcze falszerstwo.
Tym to by sie przydalo odczynic egzorcyzmy, bo sa opetani przez szatana i nienawisc do przyzwoitych i oddanych ojczyznie ludzi. Ich niemoralna postawa wobec Jaroslawa i L... rozwiń
Avatar
ziuk / 27 listopada 2010 o 13:55
0
Wiara czyni cuda i kazdy szanujacy sie prawdziwy Polak z szacunkiem podejdzie do spraw duchowych.
Nie mozna spodziewac sie rownie godnej postawy ze strony komunistow od Tuska. Jak juz cala Polska wie wlasnie brak etycznej i duchowej pokory spowodowalo ich wyborcze falszerstwo.
Tym to by sie przydalo odczynic egzorcyzmy, bo sa opetani przez szatana i nienawisc do przyzwoitych i oddanych ojczyznie ludzi. Ich niemoralna postawa wobec Jaroslawa i Lecha Kaczynskich jest swiadczona kazdej chwili i kazdego dnia.
Avatar
demon / 27 listopada 2010 o 13:35
0
Powiem szczerze,że wolałabym uwierzyć w krasnoludki niż patrzeć na to jak szatan hula wokół nas. I nie mam na myśli tych opętanych. Widziałam już takich w ludzkiej skórze i poważnie boję się kontaktu z nimi. Ach tak zapomniałam,że mamy XXIwiek.
Avatar
Studentka / 27 listopada 2010 o 13:29
0
Ostatnie badania naukowe wykazały niezbicie, że na łepku szpilki mieści się 1 mln diabełków. To dowodzi, że szatan jest wszędzie , tak jak obecne są i były wszędzie krasnoludki.
Avatar
btg / 27 listopada 2010 o 12:48
0
[quote name='btg' timestamp='1290858418' post='392082']
Przepraszam... ale który mamy wiek?
Nie możecie chociaż rzetelnie napisać jak to działa, tylko każecie ludziom wierzyć w szatana i krasnolódki...
[/quote]
Przepraszam za błąd - krasnoludki miałem na myśli... ale wg tych bzdur to i krasnolódki mogą istnieć
Avatar
Apage Satana! / 28 listopada 2010 o 12:37
0
Ostatnie badania naukowe wykazały niezbicie, że na łepku szpilki mieści się 1 mln diabełków. To dowodzi, że szatan jest wszędzie , tak jak obecne są i były wszędzie krasnoludki.


Głupia idiotko, jakbyś zobaczyła egzorcyzm na żywo to byś tak nafajdała w gacie ze strachu, że z 10 kilo by Ci ubyło... nie drwij z siły, która stoi wyżej niż ty, bo już nie takie kozaczki w d*** od diabła zbierały cięgi... nie takich cwaniaczków widziałem, jak egzorcyzmowali ich... pogadaj sobie z dobrym księdzem, wyspowiadaj się i jedź do Częstochowy, co miesiąc są tam egzorcyzmy:
http://mamre.pl/Strona/pokusy-obsesje-optania-a-uwolnienie.html

tu każdy znajdzie dokładne terminy i opisy... a jak kto odważny i chce zobaczyć, zapraszam... tylko potem nie płaczcie...

p.s. z do mamre nie należę, ale to bardzo dobrzy ludzie są i dużo dobra robią...


Głupia idiotko, jakbyś zobaczyła egzorcyzm na żywo to byś tak nafajdała w gacie ze strachu, że z 10 kilo by Ci ubyło... nie drwij z siły, która stoi wyżej niż ty, bo już nie takie kozaczki w d*** od diabła zbierały cięgi... nie takich cwaniaczków widziałem, jak egzorcyzmowali ich... pogadaj sobie z dobrym księdzem, wyspowiadaj się i jedź do Częstochowy, co miesiąc są tam egzorcyzmy:
http://mamre.pl/Strona/pokusy-obsesje-optania-a-uwolnienie.html

tu każdy znajdzie dokładne terminy i opisy... a jak... rozwiń
Avatar
ktosik / 27 listopada 2010 o 15:45
0
[quote name='siomik' timestamp='1290867774' post='392204']
Stary naciagacz sam powinien sie poddac ale nie egzorcyzmom tylko utylizacji,,,,
[/quote]

Odważny z Ciebie chłopina, tylko pogratulować. Założę się jednak, że gdyby pozwolono Ci być przy egzorcyźmie, spie....byś tak, ze mógłbyś się nieopacznie o własne nogi zabić.
Avatar
siomik / 27 listopada 2010 o 15:22
0
Stary naciagacz sam powinien sie poddac ale nie egzorcyzmom tylko utylizacji,,,,
Avatar
A / 27 listopada 2010 o 15:19
0
W każdym stwierdzeniu zawsze jest trochę prawdy. Bądź co bądź, czy to opętanego, czy chorego psychicznie, czy może dobrze ukrywającego się na pierwszy rzut oka normalnego człowieka, idącego jak gdyby nigdy nic ulicą nie chciałabym spotkać w jakiejś ciemnej uliczce. A swoją drogą czym kierują się osoby, które pod wpływem nagłego napadu agresji bez powodu zabijają obcą osobę?. Jeśli to co robią egzorcyści pomaga ludziom, to dlaczego im na to nie pozwolić i nie wierzyć w ich na pewno dobre intencje.
Avatar
dsa dsa / 27 listopada 2010 o 14:58
0
ziuk - czyli rozumiem, ze wrzucanie na tych o innych przekonaniach politycznych nawet przy okazji TEMATU KOMPLETNIE NIEZWIAZANEGO Z POLITYKA jest spoko za to glosowanie wedlug wlasnych przekonan i brak wiary w Boga jest niegodne i niepolskie? Szanujmy sie troche.
Avatar
o! / 27 listopada 2010 o 14:52
0
[quote name='ziuk' timestamp='1290862510' post='392148']
Wiara czyni cuda i kazdy szanujacy sie prawdziwy Polak z szacunkiem podejdzie do spraw duchowych.
Nie mozna spodziewac sie rownie godnej postawy ze strony komunistow od Tuska. Jak juz cala Polska wie wlasnie brak etycznej i duchowej pokory spowodowalo ich wyborcze falszerstwo.
Tym to by sie przydalo odczynic egzorcyzmy, bo sa opetani przez szatana i nienawisc do przyzwoitych i oddanych ojczyznie ludzi. Ich niemoralna postawa wobec Jaroslawa i Lecha Kaczynskich jest swiadczona kazdej chwili i kazdego dnia.
[/quote]
pierdu pierdu
[quote name='ziuk' timestamp='1290862510' post='392148']
Wiara czyni cuda i kazdy szanujacy sie prawdziwy Polak z szacunkiem podejdzie do spraw duchowych.
Nie mozna spodziewac sie rownie godnej postawy ze strony komunistow od Tuska. Jak juz cala Polska wie wlasnie brak etycznej i duchowej pokory spowodowalo ich wyborcze falszerstwo.
Tym to by sie przydalo odczynic egzorcyzmy, bo sa opetani przez szatana i nienawisc do przyzwoitych i oddanych ojczyznie ludzi. Ich niemoralna postawa wobec Jaroslawa i L... rozwiń
Avatar
ziuk / 27 listopada 2010 o 13:55
0
Wiara czyni cuda i kazdy szanujacy sie prawdziwy Polak z szacunkiem podejdzie do spraw duchowych.
Nie mozna spodziewac sie rownie godnej postawy ze strony komunistow od Tuska. Jak juz cala Polska wie wlasnie brak etycznej i duchowej pokory spowodowalo ich wyborcze falszerstwo.
Tym to by sie przydalo odczynic egzorcyzmy, bo sa opetani przez szatana i nienawisc do przyzwoitych i oddanych ojczyznie ludzi. Ich niemoralna postawa wobec Jaroslawa i Lecha Kaczynskich jest swiadczona kazdej chwili i kazdego dnia.
Avatar
demon / 27 listopada 2010 o 13:35
0
Powiem szczerze,że wolałabym uwierzyć w krasnoludki niż patrzeć na to jak szatan hula wokół nas. I nie mam na myśli tych opętanych. Widziałam już takich w ludzkiej skórze i poważnie boję się kontaktu z nimi. Ach tak zapomniałam,że mamy XXIwiek.
Avatar
Studentka / 27 listopada 2010 o 13:29
0
Ostatnie badania naukowe wykazały niezbicie, że na łepku szpilki mieści się 1 mln diabełków. To dowodzi, że szatan jest wszędzie , tak jak obecne są i były wszędzie krasnoludki.
Avatar
btg / 27 listopada 2010 o 12:48
0
[quote name='btg' timestamp='1290858418' post='392082']
Przepraszam... ale który mamy wiek?
Nie możecie chociaż rzetelnie napisać jak to działa, tylko każecie ludziom wierzyć w szatana i krasnolódki...
[/quote]
Przepraszam za błąd - krasnoludki miałem na myśli... ale wg tych bzdur to i krasnolódki mogą istnieć
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!