Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

18 kwietnia 2008 r.
15:06
Edytuj ten wpis

Jabłkowe drzewo atakuje

0 1 A A

Pomysł na zespół to wizja i zarazem moje marzenie - mówi Michał Kusz, założyciel zespołu Apple Tree

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak twierdzi, muzyka jest potrzebna każdemu do życia, tylko dla jednego jest to tylko rozrywka, a dla drugiego sens życia.

Z życia muzyką i z muzyki Michał Kusz postanowił razem z Natalią Nadolską zainwestować pieniądze w sprzęt studyjny i zawalczyć o swoje marzenia.

Tak zrodził się pomysł na Apple Tree. Zespół zakwalifikował się do ostatniego III etapu konkursu festiwalu Coke Live Fresh Noise. To, czy wygra, zależy od internautów.

Ci już pokazali, że "jabłkowe drzewo” im się podoba - Apple Tree pokonało kilkuset konkurentów do występu na wielkim festiwalu. Wszyscy członkowie Apple Tree są z Chełma, połowa zespołu mieszka obecnie w Warszawie, co uniemożliwia częste próby.

Zespół zakwalifikował się do ostatniego III etapu Coke Live Fresh Noise i ma szansę na wygranie sporych pieniędzy i występ na jednym z największych festiwali w Europie.

Michał Kusz - klawisze, trąbka, produkcja

Jestem producentem, grajkiem i kompozytorem. Muzyka towarzyszy mi od małego, gdy miałem 9 lat mój szwagier zaraził mnie miłością do starego amerykańskiego rapu, wtedy też poszedłem do szkoły muzycznej na gitarę, a potem przerzuciłem się na trąbkę. Do szkoły muzycznej chodziłem przez 9 lat i stwierdziłem, że nic się tam nie nauczyłem. Zrezygnowałem i postanowiłem, że będę uczył się muzyki
na własną rękę.

Natalia Nadolska - wokal

Moja pierwsza przygoda z muzyką, a ściślej mówiąc ze śpiewaniem zaczęła się kilkanaście lat temu po obejrzeniu filmu "Bodyguard” z Whitney Houston w roli głównej.

Wtedy maniakalnie zaczęłam słuchać jej płyt. Jej piosenki śpiewałam pod nosem. Wtedy też po raz pierwszy zafascynowała mnie czarna muzyka. Przez kolejnych kilka lat przesłuchiwałam rożne style muzyki od r&b, metalu, rapu, popu, aż w końcu zatrzymałam swoje poszukiwania muzyczne na soulu.

Ola Warchoł - wokal

Pamiętam, jak w wieku 6 lat śpiewałam do mikrofonu od wieży i nagrywałam się na kasetach już wtedy wymyślając pierwsze piosenki. Do dzisiaj mam je zakopane w szafie. To były moje początki.

Rozpiętość muzyki, która kiedykolwiek miała na mnie wpływ, jest bardzo duża, począwszy od ballad Christiny Aguilery, nieziemskich linii melodycznych Eryki Badu do muzyki rockowej, w której spędziłam większość młodzieńczych lat i za sprawą właśnie tej muzyki skupiałam się na głębokości tekstów.

Kuba Skibiński - bas

Nie lubię o sobie dużo mówić, moje granie powinno mówić za mnie. Zakochałem się w basie w wieku 16 lat. Skończyłem szkołę muzyczną I stopnia w Chełmie w klasie kontrabasu.

Nie mogę się jeszcze pochwalić osiągnięciami muzycznymi. Ale coś czuję, choć może nie będę skromny, że z Apple Tree może nam się udać.

Łukasz Kucharuk - gitara

Swoją przygodę z muzyką zacząłem w wieku ośmiu lat, kiedy rodzice zdecydowali się posłać mnie do szkoły muzycznej na fortepian, za co jestem im bardzo wdzięczny.

Później zainteresowałem się gitarą. Pamiętałem słowa taty, który zawsze powtarzał i twierdził, że Hendrix był "wariatem” jeśli chodzi o gitarę. I tak to się zaczęło.

Maciek Tereszkiewicz - rap

Moja przygoda z muzyką zaczęła się od tego, że po prośbach Michała Kusza zaczęliśmy nagrywać dla żartów jakieś numery. Michał stwierdził, że mam świetną barwę głosu do rapu i tak się uwziął, że teraz muszę wykorzystać swój talent. A że nienawidzę słowa hip-hopowiec i nie wiem, co za biały głupek to wymyślił, teraz mogę to wyrazić w tekstach.

Marcin Grzesiuk - trąbka, chórki, drugi klawisz

Muzyką zacząłem interesować się dopiero na początku szkoły średniej, kiedy przypadkiem trafiłem do chóru szkoły muzycznej w Chełmie. Tam poznałem ludzi, którzy imponowali mi i inspirowali. Wybór padł na trąbkę.

Kamil Kucharuk - perkusja

Z perkusją mam do czynienia od małego. Studiowałem perkusję w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Udało mi się współpracować z takimi postaciami jak Krzesimir Dębski czy Ryszard Bazarnik. Mój bagaż muzyczny jest spory, a muzyka jest moim zawodem.

GŁOSOWANIE

Na stronie http://www.coke.pl/cokelivefreshnoise/ProfilArtysty.aspx?musicArtistID=1909 są tylko szkice utworów Apple Tree, które jednak okazały się na tyle dobre, żeby przejść dalej. Zespół prosi wszystkich o głosy, które będzie można oddawać na stronie powyżej od 16 do 30 maja. Wystarczy tylko się zalogować na stronie http://www.coke.pl/cokelivefreshnoise/

Posłuchaj Apple Tree: www.myspace.com/newapplemusic.

Pozostałe informacje

Święta wojna może przybliżyć MKS FunFloor do srebra. "Stać nas na to, żeby pokazać się z dobrej strony"

Święta wojna może przybliżyć MKS FunFloor do srebra. "Stać nas na to, żeby pokazać się z dobrej strony"

MKS FunFloor w niedzielę o godz. 15 podejmie w hali Globus KGHM MKS Zagłębie Lubin.

Ostatnie sesja Sejmiku. Oni żegnają się z samorządem
Zdjęcia
galeria

Ostatnie sesja Sejmiku. Oni żegnają się z samorządem

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozpoczęła się ostania w kadencji 2018-2023 sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Dla ponad połowy radnych z 33-osobowego gremium dzisiejsze posiedzenie będzie pożegnaniem się z samorządem.

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?
wybory 2024

Wyborcza dogrywka w powiecie lubelskim. Kto jeszcze walczy?

Rady gmin, miast i powiatów już wybrane. Część wójtów i burmistrzów także. Są jednak w naszym regionie takie miejsca, gdzie do wyborów, wybrać wójtów i burmistrzów, pójdziemy jeszcze raz.

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Będą włączać latarnie w dzień. O co chodzi?

Dzisiaj w ciągu dnia latarnie wzdłuż drogi krajowej nr 74 czyli tzw. małej obwodnicy Zamościa mogą świecić. Dlaczego? Miasto uprzedza o takiej możliwości i wyjaśnia.

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia
Pogoda na weekend
film

Prognoza pogody na weekend 19-21 kwietnia

Zapraszamy do obejrzenia weekendowej prognozy pogody przygotowanej przez meteorologów z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prognozę opracowali meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek. Prezentuje Adam Skiba.

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan

Już koszą. Ale nie wszystkie miejskie trawniki będą gładkie jak dywan. 85 hektarów traw będzie oszczędzona. Wszystko z myślą o klimacie.

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Lider przyjeżdża do Łęcznej, Górnik spróbuje podtrzymać dobrą passę

Po zwycięskiej serii meczów z drużynami z dołu tabeli, w sobotę piłkarzy Górnika Łęczna czeka jedno z najbardziej wymagających starć w tym sezonie. Na stadion przy al. Jana Pawła II przyjedzie zmierzającą do PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk (godz. 17.30).

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

Po rozmowach w Brukseli ostra zapowiedź Tuska o ochronie granicy

- Najbliższe tygodnie mogą rozstrzygnąć o losach tej wojny — przesądza premier Donald Tusk po dwudniowym szczycie Unii Europejskiej.

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Bezpieczeństwo i aspekty higieniczne zbiorników na deszczówkę

Instalacja zbiornika na deszczówkę przy gospodarstwie domowym może przynieść różne korzyści – zarówno te ekologiczne, jak i ekonomiczne. Przed zdecydowaniem się na taki krok należy jednak zapoznać się z prawnymi aspektami, które dotyczą, m.in. bezpieczeństwa i opłat. Co więc warto wiedzieć?

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe – klucz do rozwoju swojej kariery

Szkolenia biznesowe stanowią niezależną platformę, która umożliwia udostępnienie poszerzenia Twojej wiedzy, posiadanie i udostępnienie, a także udostępnienie narzędzia umożliwiającego osiągnięcie sukcesu w konkurencyjnym środowisku biznesowym. Zapraszamy do lektury, która umożliwia zrozumienie, szkolenia biznesowe są dostarczane w ramach działania praktycznego. Otrzymujemy korzyści z emisji w szkoleniach, wyjście z formy zasilania, a także najlepsze praktyki, które działają w maksymalizacji wartości użytkowych.

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Najważniejsze zasady przy wyborze roweru dla dzieci

Wybór idealnego rowerka dla dziecka do podjęcia decyzji, który może mieć wpływ na rozwój motoryczny i z jazdy wstępnej. Rower nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także zapewnia równowagę i podstawowe bezpieczeństwo. W tym artykule omówimy kluczowe aspekty, które należy uwzględnić przy zakupie rowerka dziecięcego, aby zapewnić wygodę użytkownika, bezpieczeństwo i ilość gier.

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Wnuk kontra Zwolak. Zamość wybierze prezydenta w niedzielę

Różnicą 2854 głosów zamościanek i zamościan Rafał Zwolak pokonał w pierwszej turze wyborów w Zamościu urzędującego prezydenta Andrzeja Wnuka. Czy tę przewagę uda mu się utrzymać również w drugiej i wygrać?

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

Wiosenna Dycha w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją zawodów biegowych na dystansie 10 km w najbliższą niedzielę w Lublinie kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Które ulice lepiej omijać?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Motor w niedzielę zagra w Legnicy z Miedzią. Ostatnia szansa rywali na szóstkę?

Po serii udanych meczów z czołówką Motor zmierzy się z rywalem, który znajduje się poza strefą barażową. W niedzielę o godz. 15 piłkarze Mateusza Stolarskiego zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?
Wybory 2024

Ostatnie starcie wyborcze na Zamojszczyźnie. Gdzie mieszkańcy idą do urn?

W wielu miastach i gminach dawnego województwa zamojskiego wybory na burmistrzów i wójtów rozstrzygnęła już pierwsza tura. Ale nie wszędzie. Gdzie wyborcy pójdą do urn 21 kwietnia? I na kogo będą mogli oddać swój głos?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium