Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 sierpnia 2011 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Kto ratuje i kto kogo zastępuje przed szpitalem

0 12 A A
Mężczyzna zasłabł w poniedziałek przy wejściu do SPSK nr 1 (Maciej Kaczanowski)
Mężczyzna zasłabł w poniedziałek przy wejściu do SPSK nr 1 (Maciej Kaczanowski)

To mobilny zespół reagowania w nagłych przypadkach udziela pomocy medycznej przed budynkiem szpitala – mówi dr Czarosław Kijonka, ordynator SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeśli taki nie został powołany w szpitalu, a lekarze nie są w trakcie akcji ratującej życie, powinni opuścić szpital i pomóc pacjentowi, znajdującemu się w zasięgu ich wzroku przed budynkiem szpitalnym.

Prokuratura sprawdza, czy w przypadku mężczyzny, który stracił przytomność przed szpitalem przy ul. Staszica w Lublinie, doszło do nieudzielania pomocy.

Lekarz nie może wyjść

W poniedziałek pacjent zasłabł przy wejściu do SPSK nr 1. Zabrało go stamtąd pogotowie ratunkowe. Karetkę wezwali przechodnie. W międzyczasie świadkowie, w tym również reporterka Dziennika Wschodniego, prosili o pomoc pracowników szpitala, którzy obserwowali zajście z okien i wejścia. Nikt z personelu szpitalnego nie udzielił pomocy do przyjazdu karetki.

Dr Agnieszka Mikuła–Mazurkiewicz, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPSK 1, w odpowiedzi na nasz artykuł stwierdziła, że obowiązek udzielenia pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie miała nasza dziennikarka.

Podkreśliła, że lekarz nie ma prawa opuścić swojego stanowiska pracy, którym jest szpital. Znacząco zapytała też, czy dziennikarka powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej w ramach nieudzielania pierwszej pomocy.

Przede wszystkim lekarka powoływała się jednak na przepis, zabraniający opuszczenia miejsca pracy.

Mobilny zespół

– To, czy lekarz pomoże osobie w stanie zagrożenia zdrowia w niewielkiej odległości od szpitala, zależy od decyzji lekarza, ale też wewnętrznych ustaleń placówki – wyjaśnia mówi dr Czarosław Kijonka, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala w Sosnowcu.

– W naszym szpitalu stworzyliśmy zespół reagowania w stanach nagłych. W jego skład wchodzi lekarz i ratownik medyczny lub ratownik wraz z pielęgniarką. Na co dzień to pracownicy SOR-u.

W razie potrzeby, jeśli zespół szybkiego reagowania pomaga pacjentowi, który na przykład zasłabł na szpitalnym korytarzu, na szpitalnym dziedzińcu, czy w pobliżu szpitala, na SOR-ze wyznaczone są osoby, które zastąpią mobilny zespół w pracy wewnątrz oddziału.

Powiadamiamy ich o tym telefonując na wyznaczony w tym celu numer. Zespół nagłego reagowania udziela pacjentowi pomocy do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

W zasięgu wzroku

Okazuje się, że takie sytuacje w szpitalu w Sosnowcu to powszechne zjawisko.

– Przytrafiają się osobom odwiedzającym chorych, pacjentom poradni specjalistycznych, ale też osobom z zewnątrz, które akurat przechodzą obok szpitala – mówi dr Kijonka i dodaje, że w sąsiedztwie kilku metrów od szpitala w Sosnowcu znajduje się przystanek autobusowy, miejsce najczęstszych interwencji mobilnego zespołu reagowania w nagłych przypadkach. – Reagujemy w miejscach, które są w zasięgu naszego wzroku.

Ordynator SOR szpitala w Sosnowcu zaznacza też, że nie wszystkie placówki medyczne mają warunki do tego, by utworzyć mobilny zespół reagowania.

– Nie każdy szpital ma SOR, a jeśli ma: nie zawsze istnieje możliwość zatrudnienia tam kilku lekarzy, tak by przynajmniej jeden z nich mógł opuścić szpital, by pomóc choremu na ulicy. Jeśli jednak osoba w pobliżu szpitala potrzebuje pomocy, a lekarze nie ratują w tym momencie życia i nie prowadzą operacji, powinni opuścić stanowisko pracy i pomóc.
Obszar działania

Wiadomo, że mobilny zespół reagowania w stanach nagłych powołano między innymi w lubelskim szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów.

– Nie mamy SOR-u, ale mamy izbę przyjęć – mówi Jarosław Buczek, rzecznik prasowy.

W SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie wewnętrzne procedury szpitala również określają zasady działania w podobnych sytuacjach.

– Obszar należący do szpitala wokół polikliniki jest spory. Dlatego wyznaczyliśmy kilku lekarzy SOR, by w razie potrzeby mogli opuścić oddział i pomóc osobie w stanie zagrożenia życia i zdrowia w pobliżu placówki. Powołano też osoby, które je wówczas zastąpią – wyjaśnia Marta Podgórska, rzeczniczka prasowa szpitala przy ul. Jaczewskiego. – Nie wyznaczaliśmy miejsca, do którego obowiązuje nas pomoc poza szpitalem.

– Gdyby taka sytuacja miała miejsce w pobliżu naszego szpitala, postąpiłbym zgodnie z procedurami obowiązującymi wewnątrz placówki – mówi anonimowo jeden z lekarzy SOR szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.

Do chwili zamknięcia gazety nie uzyskaliśmy odpowiedzi od dyrekcji szpitala przy ul. Staszica, czy podobne zasady obowiązują w SPSK nr 1 i czy istniejący ewentualnie mobilny zespół reagowania w stanach nagłych poinformowany był o tym, co zaszło przed szpitalem.

Nikt nie podszedł

W liście, który dr Agnieszka Mikuła–Mazurkiewicz przysłała w odpowiedzi na nasz artykuł, czytamy: "Na miejscu tuż po incydencie i wezwaniu karetki pogotowia ratunkowego przez świadków zdarzenia kontynuowanie udzielania pomocy było przeprowadzane przez dwie pielęgniarki anestezjologiczne, które oceniły stan pacjenta, udrożniły drogi oddechowe, ułożyły w pozycji bezpiecznej. Następnie jedna pozostała przy chorym, zaś druga pobiegła do izby przyjęć po lekarza dyżurnego, który przybył na miejsce po zabezpieczeniu swoich pacjentów”.

– Równolegle z nadjeżdżającą karetką pogotowia do chorego zbliżyła się kobieta w stroju cywilnym, z torebką na ramieniu. Próbowała udrożnić drogi oddechowe. Nie wiem, czy była pielęgniarką i czy była pracownikiem SPSK 1 – mówi jeden ze świadków zdarzenia.

– Do chwili przyjazdu karetki pogotowia do pacjenta nie podszedł nikt z personelu szpitala – kwituje kobieta, która była na miejscu zdarzenia od momentu, kiedy mężczyzna zasłabł, do przyjazdu pogotowia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
monia / 7 sierpnia 2011 o 23:21
0
[quote name='mirek' timestamp='1312743206' post='511886']
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l pracy kupa szmalu toż bułek nakupie se na mesiąc.
pozdrawiam panią redaktor i wszystkich płatników zusu - na takich zasłabniętych. Polska to bardzo bogaty kraj nie sądze żeby jakieś państwo w europie a nawet na świecie bylo stać na taki humanitaryzm. w usa jest 30 milionów nieubezpieczonych i za taką pomoc muszą zapłacić lub zostanie to z nich ściągnietę a wydaje mi się że mają trochę więcej pieniążków niż nasz krajpomimo ich kryzysu. no cóz płaćmy dalej a potem starczy nam na emeryturach na chleb z wodą - zimną dla otrzeźwienia.
[/quote]
[quote name='mirek' timestamp='1312743206' post='511886']
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l ... rozwiń
Avatar
mirek / 7 sierpnia 2011 o 20:53
0
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l pracy kupa szmalu toż bułek nakupie se na mesiąc.
pozdrawiam panią redaktor i wszystkich płatników zusu - na takich zasłabniętych. Polska to bardzo bogaty kraj nie sądze żeby jakieś państwo w europie a nawet na świecie bylo stać na taki humanitaryzm. w usa jest 30 milionów nieubezpieczonych i za taką pomoc muszą zapłacić lub zostanie to z nich ściągnietę a wydaje mi się że mają trochę więcej pieniążków niż nasz krajpomimo ich kryzysu. no cóz płaćmy dalej a potem starczy nam na emeryturach na chleb z wodą - zimną dla otrzeźwienia.
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l pracy kupa szmalu toż bułek nakupie se na mesiąc.
pozdrawiam panią redaktor i wszy... rozwiń
Avatar
Lizuś / 7 sierpnia 2011 o 20:20
0
Taka sama sytuacja była kolo Szpitala Wojskowego jak bus wjechał w babę w osobówce która wyjeżdżała ze szpitala. Żaden generał sie nie ruszył i nie udzielił pomocy zanim nie przyjechały 3 karetki. Gratulacje grunt to ciepła posadka...
Avatar
abc / 7 sierpnia 2011 o 20:02
0
@Kaśka

[quote name='Kaśka' timestamp='1312737985' post='511858']
no to czemu nikt z przechodniów nie udzielał pierwszej pomocy , czemu pani redaktor tego nie robiła?!
... ja na każdym etapie edukacji czy nawet na kursie na prawo jazdy miałem szkolenie ...
[/quote]
bo tuż obok był szpital, a w szpitalu jak wiadomo powinna być też fachowa
i przeszkolona pomoc, która żyje z pomagania ludziom i robi to na co dzień.
Avatar
poinformowany / 7 sierpnia 2011 o 19:58
0
SPSK 1 w związku z licznymi nieprawidłowościami (brak sprzętu wykazywanego, używanie narzędzi, które powinny zostać wymienione na nowe itd.) czeka niedługo kontrola.Opiszcie, co z niej wynikło.
Avatar
Kaśka / 7 sierpnia 2011 o 19:26
0
no to czemu nikt z przechodniów nie udzielał pierwszej pomocy , czemu pani redaktor tego nie robiła?! czyżby szefowie gazety nie przeszkolili swoich pracowników ? ja na każdym etapie edukacji czy nawet na kursie na prawo jazdy miałem szkolenie z udzielania pierwszej pomocy miedzy innymi udrażnianie dróg oddechowych, bezpiecznej pozycji. To świadkowie razem z Panią redaktor powinni być pociągnięte do odpowiedzialności karnej za nieudzielenie pomocy!!!!
Avatar
ojboli / 7 sierpnia 2011 o 17:10
0
NIE UDZIELILI POMOCY BO PACJENT ŹLE ZACHOWAŁ KOLEJNOŚĆ PPROCEDUR.A POWINNO WYGLĄDAĆ TO TAK.NAJPIERW WCHODZI DO SZPITALA ODNAJDUJE LEKARZA WRĘCZA KOPERTÓWKĘ.WYCHODZI PRZED BUDYNEK I WTEDY NIECH TRACI PRZYTOMNOŚĆ.JEŚLI KOPERTA BYŁA DOŚĆ TŁUSTA W TRYMIGA PRZYBIEGA DOTTORE RATUJE.& HAPPY END
Avatar
Piotr / 7 sierpnia 2011 o 15:55
0
Chore jest to, że jakieś procedury są ważniejsze od ludzkiego zycia!
Avatar
abc / 7 sierpnia 2011 o 15:24
0
[quote name='A.' timestamp='1312723152' post='511800']
No to jak w końcu było?
[/quote]
Tym zapewne właśnie również zajmie się prokuratura.
No bo jak wół masz dwie różne wersje wydarzeń - pierwsza, pani ordynator,
a druga obserwującej zdarzenie dziennikarki wraz z pozostałymi świadkami.
Avatar
Jurek / 7 sierpnia 2011 o 15:21
0
Przecież od dawna już wiadomo ,że lekarz nie morze opuścić miejsca pracy, ale dziennikarz jako osoba światła mogła zorganizować pomoc we własnym zakresie a nie szukać materiału na artykuł. Przecież ta osoba nie była uczestnikiem wypadku drogowego , a więc nie problem skrzyknąć 4 mężczyzn i zanieść człowieka do budynku szpitalnego , tak jak to robią niekiedy zwykli ludzie w czasie nabożeństw kościelnych .Po rozmyślnym działaniu i wniesieniu chorego na teren szpitala mogła wtedy obserwować działania lekarzy i mieć ewentualny materiał na artykuł .Prawdopodobnie też wystąpi problem z udzieleniem pomocy pacjentowi który znajduje się w korytarzu za wejściem obok recepcji .
Przecież od dawna już wiadomo ,że lekarz nie morze opuścić miejsca pracy, ale dziennikarz jako osoba światła mogła zorganizować pomoc we własnym zakresie a nie szukać materiału na artykuł. Przecież ta osoba nie była uczestnikiem wypadku drogowego , a więc nie problem skrzyknąć 4 mężczyzn i zanieść człowieka do budynku szpitalnego , tak jak to robią niekiedy zwykli ludzie w czasie nabożeństw kościelnych .Po rozmyślnym działaniu i wniesieniu chorego na teren szpitala mogła wtedy obserwować działania lekarzy i mieć ewentualny materiał na artyku... rozwiń
Avatar
monia / 7 sierpnia 2011 o 23:21
0
[quote name='mirek' timestamp='1312743206' post='511886']
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l pracy kupa szmalu toż bułek nakupie se na mesiąc.
pozdrawiam panią redaktor i wszystkich płatników zusu - na takich zasłabniętych. Polska to bardzo bogaty kraj nie sądze żeby jakieś państwo w europie a nawet na świecie bylo stać na taki humanitaryzm. w usa jest 30 milionów nieubezpieczonych i za taką pomoc muszą zapłacić lub zostanie to z nich ściągnietę a wydaje mi się że mają trochę więcej pieniążków niż nasz krajpomimo ich kryzysu. no cóz płaćmy dalej a potem starczy nam na emeryturach na chleb z wodą - zimną dla otrzeźwienia.
[/quote]
[quote name='mirek' timestamp='1312743206' post='511886']
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l ... rozwiń
Avatar
mirek / 7 sierpnia 2011 o 20:53
0
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l pracy kupa szmalu toż bułek nakupie se na mesiąc.
pozdrawiam panią redaktor i wszystkich płatników zusu - na takich zasłabniętych. Polska to bardzo bogaty kraj nie sądze żeby jakieś państwo w europie a nawet na świecie bylo stać na taki humanitaryzm. w usa jest 30 milionów nieubezpieczonych i za taką pomoc muszą zapłacić lub zostanie to z nich ściągnietę a wydaje mi się że mają trochę więcej pieniążków niż nasz krajpomimo ich kryzysu. no cóz płaćmy dalej a potem starczy nam na emeryturach na chleb z wodą - zimną dla otrzeźwienia.
czegoś tu nie rozumiem - to wkońcu zasłabł czy był pijany pani dziennikarz twierdzi że zasłabł to czemu trafił na toxykologie która w lublinie zastepuje izbę wytrzeźwień bo miasto woli te koszty przenieść na biedne szpitale.czyli jak 80procent pacjentów pogotowia i sorów to pijani lub margines społeczny.może to jest temat dla gazet bo nie moge zrozumieć czemu moje pieniądze są tak marnotrawione a potem zus wylicza mi emeryture całe 650 zł po narazie 23 l pracy kupa szmalu toż bułek nakupie se na mesiąc.
pozdrawiam panią redaktor i wszy... rozwiń
Avatar
Lizuś / 7 sierpnia 2011 o 20:20
0
Taka sama sytuacja była kolo Szpitala Wojskowego jak bus wjechał w babę w osobówce która wyjeżdżała ze szpitala. Żaden generał sie nie ruszył i nie udzielił pomocy zanim nie przyjechały 3 karetki. Gratulacje grunt to ciepła posadka...
Avatar
abc / 7 sierpnia 2011 o 20:02
0
@Kaśka

[quote name='Kaśka' timestamp='1312737985' post='511858']
no to czemu nikt z przechodniów nie udzielał pierwszej pomocy , czemu pani redaktor tego nie robiła?!
... ja na każdym etapie edukacji czy nawet na kursie na prawo jazdy miałem szkolenie ...
[/quote]
bo tuż obok był szpital, a w szpitalu jak wiadomo powinna być też fachowa
i przeszkolona pomoc, która żyje z pomagania ludziom i robi to na co dzień.
Avatar
poinformowany / 7 sierpnia 2011 o 19:58
0
SPSK 1 w związku z licznymi nieprawidłowościami (brak sprzętu wykazywanego, używanie narzędzi, które powinny zostać wymienione na nowe itd.) czeka niedługo kontrola.Opiszcie, co z niej wynikło.
Avatar
Kaśka / 7 sierpnia 2011 o 19:26
0
no to czemu nikt z przechodniów nie udzielał pierwszej pomocy , czemu pani redaktor tego nie robiła?! czyżby szefowie gazety nie przeszkolili swoich pracowników ? ja na każdym etapie edukacji czy nawet na kursie na prawo jazdy miałem szkolenie z udzielania pierwszej pomocy miedzy innymi udrażnianie dróg oddechowych, bezpiecznej pozycji. To świadkowie razem z Panią redaktor powinni być pociągnięte do odpowiedzialności karnej za nieudzielenie pomocy!!!!
Avatar
ojboli / 7 sierpnia 2011 o 17:10
0
NIE UDZIELILI POMOCY BO PACJENT ŹLE ZACHOWAŁ KOLEJNOŚĆ PPROCEDUR.A POWINNO WYGLĄDAĆ TO TAK.NAJPIERW WCHODZI DO SZPITALA ODNAJDUJE LEKARZA WRĘCZA KOPERTÓWKĘ.WYCHODZI PRZED BUDYNEK I WTEDY NIECH TRACI PRZYTOMNOŚĆ.JEŚLI KOPERTA BYŁA DOŚĆ TŁUSTA W TRYMIGA PRZYBIEGA DOTTORE RATUJE.& HAPPY END
Avatar
Piotr / 7 sierpnia 2011 o 15:55
0
Chore jest to, że jakieś procedury są ważniejsze od ludzkiego zycia!
Avatar
abc / 7 sierpnia 2011 o 15:24
0
[quote name='A.' timestamp='1312723152' post='511800']
No to jak w końcu było?
[/quote]
Tym zapewne właśnie również zajmie się prokuratura.
No bo jak wół masz dwie różne wersje wydarzeń - pierwsza, pani ordynator,
a druga obserwującej zdarzenie dziennikarki wraz z pozostałymi świadkami.
Avatar
Jurek / 7 sierpnia 2011 o 15:21
0
Przecież od dawna już wiadomo ,że lekarz nie morze opuścić miejsca pracy, ale dziennikarz jako osoba światła mogła zorganizować pomoc we własnym zakresie a nie szukać materiału na artykuł. Przecież ta osoba nie była uczestnikiem wypadku drogowego , a więc nie problem skrzyknąć 4 mężczyzn i zanieść człowieka do budynku szpitalnego , tak jak to robią niekiedy zwykli ludzie w czasie nabożeństw kościelnych .Po rozmyślnym działaniu i wniesieniu chorego na teren szpitala mogła wtedy obserwować działania lekarzy i mieć ewentualny materiał na artykuł .Prawdopodobnie też wystąpi problem z udzieleniem pomocy pacjentowi który znajduje się w korytarzu za wejściem obok recepcji .
Przecież od dawna już wiadomo ,że lekarz nie morze opuścić miejsca pracy, ale dziennikarz jako osoba światła mogła zorganizować pomoc we własnym zakresie a nie szukać materiału na artykuł. Przecież ta osoba nie była uczestnikiem wypadku drogowego , a więc nie problem skrzyknąć 4 mężczyzn i zanieść człowieka do budynku szpitalnego , tak jak to robią niekiedy zwykli ludzie w czasie nabożeństw kościelnych .Po rozmyślnym działaniu i wniesieniu chorego na teren szpitala mogła wtedy obserwować działania lekarzy i mieć ewentualny materiał na artyku... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 51 3

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 0 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 17 5

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 6 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 22

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 14

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.