Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 kwietnia 2017 r.
21:44

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2017: Wystąpią m.in. Burak Yeter, Peja i Slums Attack

0 8 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Za dwa tygodnie rozpoczną się tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Znamy już część gwiazd, jakie wystąpią na trzech organizowanych przez samorządy studenckie imprezach. Wiemy także, kiedy ulicami Lublina przejdzie tradycyjny korowód

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jako pierwsze w dniach 4-7 maja odbędą się Medykalia z WySPĄ organizowane przez Uniwersytet Medyczny i Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji. Od 10 do 13 maja wspólne koncerty pod hasłem Juwenalia-KULturalia-Feliniada zorganizują samorządy Politechniki Lubelskiej, KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego. Na koniec, w dniach 19-21 maja, zaplanowano Kozienalia UMCS.

Zagraniczna gwiazda u medyków

Po raz drugi z rzędu organizatorzy Medykaliów stawiają na gwiazdę z zagranicy. Przed rokiem był nią znany z formacji LMFAO Redfoo. W tym roku zaproszono pochodzącego z Turcji, a mieszkającego w Holandii Buraka Yetera, którego największy hit „Tuesday” na Youtube zanotował ponad 143 mln wyświetleń. DJ i producent na terenie kampusu przy ul. Chodźki wystąpi w niedzielę 7 maja, na zakończenie imprezy.

Ponadto na Medyakliach z WySPą zagrają między innymi Peja i Slums Attack, Domowe Melodie i Strachy na Lachy. Pierwotnie planowano także koncert rapera Popka z zespołem Trzech Króli, ale finalnie do koncertu nie dojdzie.

- Dotarła do nas informacja, że z przyczyn niezależnych od gwiazdy, nie będzie mogła ona wystąpić na naszej imprezie - mówiła nam Adrianna Krupa, przewodnicząca samorządu studentów Uniwersytetu Medycznego.

Trzy uczelnie wciąż razem

Podobnie jak w ostatnich latach wspólną imprezę zorganizują studenci Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. O programie na razie wiadomo niewiele.

W środę 10 maja na terenach zielonych PL wystąpi pochodzący z Katowic raper Miuosh. W trakcie piątkowych koncertów zagra między innymi wykonujący muzykę reggae zespół East West Rockers, który wraca na scenę po czterech latach przerwy.

- W najbliższych dniach na naszym profilu na Facebooku będziemy ogłaszać kolejnych artystów. Natomiast główne gwiazdy chcemy przedstawić na wtorkowej konferencji prasowej - zapowiada Damian Majewski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Koncerty w ramach Juwenaliów-KULturaliów-Feliniady odbędą się w dniach 10-13 maja. W kolejnym tygodniu będą organizowane wydarzenia towarzyszące, m.in. imprezy kulturalne.

Taco po raz drugi

Zwieńczeniem studenckich koncertów będą organizowane w dniach 19-21 maja na terenie browaru przy ul. Bernardyńskiej Kozienalia. Jedną z gwiazd pierwszego dnia imprezy będzie pochodzący z Warszawy raper Taco Hemingway, który na tej imprezie zaprezentował się już przed rokiem, gdy wystąpił na małej scenie.

- Docierały do nas sygnały, że ludzie chcieliby zobaczyć go na scenie głównej. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom - mówi Olga Szczygielska, przewodnicząca Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS.

Ponadto gwiazdami Kozienaliów będą m.in.: Łona i Webber, Bisz&B.O.K., Natalia Nykiel, The Dumplings, Hey, Krzysztof Zalewski i Mary Komasa.

Pełny program zostanie ogłoszony najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

W korowodzie tylko pieszo

Według wstępnego scenariusza symboliczne przekazanie studentom kluczy do miasta nastąpi 5 maja przed koncertami na kampusie Uniwersytetu Medycznego. - Trwają rozmowy na ten temat. Nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń - informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Tradycyjny korowód ulicami miasta przejdzie natomiast 10 maja, przed imprezami na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Studenci o godz. 18 zbiorą się na placu Łokietka, skąd deptakiem i Krakowskim Przedmieściem przejdą w kierunku Al. Racławickich. Na wysokości ul. Kołłątaja do pochodu dołączą cztery lub pięć zabytkowych pojazdów. Będzie także platforma z nagłośnieniem, ale zabraknie na niej miejsca dla uczestników przemarszu. Takie były zalecenia policji po wypadku, do jakiego doszło w ubiegłym roku. Na ul. Sowińskiego z jadącej na czele korowodu platformy wypadła studentka, która z ranami głowy i urazem łokcia trafiła do szpitala. Jak się okazało, miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Z Al. Racławickich korowód skręci w ul. Sowińskiego, a następnie Głęboką, Nadbystrzycką i Wapienną ok. 19.30 dotrze na tereny zielone Politechniki Lubelskiej, gdzie rozpoczną się koncerty w ramach organizowanej przez samorządy Politechniki Lubelskiej, KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego imprezy pod nazwą Juwenalia-KULturalia-Feliniada 2017.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 14:40
0
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje degrengolada szkolnictwa wyższego, która szczególnie w ostatnim 20-leciu przybrała na sile. z jednej strony wśród studentów można spotkać całą masę dresiarzy, z drugiej zaś całą masę lewicowej i anarchistycznej hołoty (szczególnie na kierunkach typu filozofia, socjologia, kulturoznastwo+kierunki artystyczne). dzisiaj są takie czasy, że nie jeden student zakłada garnitur na egzamin tylko i wyłącznie ustny, na co dzień ubiera się jak pospolity dresiarz. "dresiarze" studenci dogryzają ambitnym studentom, wyśmiewają się z nich niejednokrotnie ich poniżając. w akademikach zaczyna pojawiać się znana z wojska "fala". studenci "z nizin społecznych" z dumą akcentują swoje robotnicze pochodzenie, mówią, że brzydzą się garniturem, a studia traktują wyłącznie jako przedłużenie młodości+ wyrwanie się do większego miasta. chwalą się swoimi znajomościami w półświatku przestępczym, ilu to ich znajomych siedziało w zk lub poprawczaku, komu to jak zjechali do siebie na weekend na wiochę spuścili w*** itp. oczywiście nie uogólniam, a pojęcie "niziny społeczne" użyłem w pewnej przenośni. bo wolę niewykształconego uczciwe zarabiającego na chleb rolnika, robotnika lub rzemieślnika od niedzielnego "skur...syna" tytułującego się mianem studenta.
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 11:57
0
Slumsy i buraki, czyli nauka w służbie ludu już od 1944.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 11:16
0
PEJA i kultura studencka no rewelacja całe szczęscie że tego POPKA nie ma bo to juz by było przegięcie na max
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 08:39
0
dobrze że nie zenek...
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 07:23
0
część studentów to nie potrafiące się kulturalnie zachować BYDŁO...smutna prawda,ale prawda
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 05:13
0
Slumsy atakują. Albo inaczej studenci ze slumsów. Takiego nagromadzenia dresiarzy-studentów CHWDP, JP na 100%, PDW w Lublinie nie było już dawno
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 04:48
0
wielki dzien marychy
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2017 o 23:51
0
I to ma być kultura? Peja? Popek (miał być)? Taką kulturę szanowne miasto i władze uczelni chcą wpajać studentom? To gratuluję. Im zresztą niewiele już da się wpoić, o czym wiedzą najlepiej ci, którzy mają "przyjemność" mieszkać w dzielnicy studenckiej i mieć za sąsiadów "kulturalnych" studentów.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 14:40
0
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje degrengolada szkolnictwa wyższego, która szczególnie w ostatnim 20-leciu przybrała na sile. z jednej strony wśród studentów można spotkać całą masę dresiarzy, z drugiej zaś całą masę lewicowej i anarchistycznej hołoty (szczególnie na kierunkach typu filozofia, socjologia, kulturoznastwo+kierunki artystyczne). dzisiaj są takie czasy, że nie jeden student zakłada garnitur na egzamin tylko i wyłącznie ustny, na co dzień ubiera się jak pospolity dresiarz. "dresiarze" studenci dogryzają ambitnym studentom, wyśmiewają się z nich niejednokrotnie ich poniżając. w akademikach zaczyna pojawiać się znana z wojska "fala". studenci "z nizin społecznych" z dumą akcentują swoje robotnicze pochodzenie, mówią, że brzydzą się garniturem, a studia traktują wyłącznie jako przedłużenie młodości+ wyrwanie się do większego miasta. chwalą się swoimi znajomościami w półświatku przestępczym, ilu to ich znajomych siedziało w zk lub poprawczaku, komu to jak zjechali do siebie na weekend na wiochę spuścili w*** itp. oczywiście nie uogólniam, a pojęcie "niziny społeczne" użyłem w pewnej przenośni. bo wolę niewykształconego uczciwe zarabiającego na chleb rolnika, robotnika lub rzemieślnika od niedzielnego "skur...syna" tytułującego się mianem studenta.
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 11:57
0
Slumsy i buraki, czyli nauka w służbie ludu już od 1944.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 11:16
0
PEJA i kultura studencka no rewelacja całe szczęscie że tego POPKA nie ma bo to juz by było przegięcie na max
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 08:39
0
dobrze że nie zenek...
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 07:23
0
część studentów to nie potrafiące się kulturalnie zachować BYDŁO...smutna prawda,ale prawda
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 05:13
0
Slumsy atakują. Albo inaczej studenci ze slumsów. Takiego nagromadzenia dresiarzy-studentów CHWDP, JP na 100%, PDW w Lublinie nie było już dawno
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 o 04:48
0
wielki dzien marychy
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2017 o 23:51
0
I to ma być kultura? Peja? Popek (miał być)? Taką kulturę szanowne miasto i władze uczelni chcą wpajać studentom? To gratuluję. Im zresztą niewiele już da się wpoić, o czym wiedzą najlepiej ci, którzy mają "przyjemność" mieszkać w dzielnicy studenckiej i mieć za sąsiadów "kulturalnych" studentów.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 14 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.