Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 kwietnia 2017 r.
21:44

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej 2017: Wystąpią m.in. Burak Yeter, Peja i Slums Attack

0 8 A A
(fot. Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Za dwa tygodnie rozpoczną się tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Znamy już część gwiazd, jakie wystąpią na trzech organizowanych przez samorządy studenckie imprezach. Wiemy także, kiedy ulicami Lublina przejdzie tradycyjny korowód

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jako pierwsze w dniach 4-7 maja odbędą się Medykalia z WySPĄ organizowane przez Uniwersytet Medyczny i Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji. Od 10 do 13 maja wspólne koncerty pod hasłem Juwenalia-KULturalia-Feliniada zorganizują samorządy Politechniki Lubelskiej, KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego. Na koniec, w dniach 19-21 maja, zaplanowano Kozienalia UMCS.

Zagraniczna gwiazda u medyków

Po raz drugi z rzędu organizatorzy Medykaliów stawiają na gwiazdę z zagranicy. Przed rokiem był nią znany z formacji LMFAO Redfoo. W tym roku zaproszono pochodzącego z Turcji, a mieszkającego w Holandii Buraka Yetera, którego największy hit „Tuesday” na Youtube zanotował ponad 143 mln wyświetleń. DJ i producent na terenie kampusu przy ul. Chodźki wystąpi w niedzielę 7 maja, na zakończenie imprezy.

Ponadto na Medyakliach z WySPą zagrają między innymi Peja i Slums Attack, Domowe Melodie i Strachy na Lachy. Pierwotnie planowano także koncert rapera Popka z zespołem Trzech Króli, ale finalnie do koncertu nie dojdzie.

- Dotarła do nas informacja, że z przyczyn niezależnych od gwiazdy, nie będzie mogła ona wystąpić na naszej imprezie - mówiła nam Adrianna Krupa, przewodnicząca samorządu studentów Uniwersytetu Medycznego.

Trzy uczelnie wciąż razem

Podobnie jak w ostatnich latach wspólną imprezę zorganizują studenci Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Przyrodniczego. O programie na razie wiadomo niewiele.

W środę 10 maja na terenach zielonych PL wystąpi pochodzący z Katowic raper Miuosh. W trakcie piątkowych koncertów zagra między innymi wykonujący muzykę reggae zespół East West Rockers, który wraca na scenę po czterech latach przerwy.

- W najbliższych dniach na naszym profilu na Facebooku będziemy ogłaszać kolejnych artystów. Natomiast główne gwiazdy chcemy przedstawić na wtorkowej konferencji prasowej - zapowiada Damian Majewski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Koncerty w ramach Juwenaliów-KULturaliów-Feliniady odbędą się w dniach 10-13 maja. W kolejnym tygodniu będą organizowane wydarzenia towarzyszące, m.in. imprezy kulturalne.

Taco po raz drugi

Zwieńczeniem studenckich koncertów będą organizowane w dniach 19-21 maja na terenie browaru przy ul. Bernardyńskiej Kozienalia. Jedną z gwiazd pierwszego dnia imprezy będzie pochodzący z Warszawy raper Taco Hemingway, który na tej imprezie zaprezentował się już przed rokiem, gdy wystąpił na małej scenie.

- Docierały do nas sygnały, że ludzie chcieliby zobaczyć go na scenie głównej. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom - mówi Olga Szczygielska, przewodnicząca Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS.

Ponadto gwiazdami Kozienaliów będą m.in.: Łona i Webber, Bisz&B.O.K., Natalia Nykiel, The Dumplings, Hey, Krzysztof Zalewski i Mary Komasa.

Pełny program zostanie ogłoszony najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

W korowodzie tylko pieszo

Według wstępnego scenariusza symboliczne przekazanie studentom kluczy do miasta nastąpi 5 maja przed koncertami na kampusie Uniwersytetu Medycznego. - Trwają rozmowy na ten temat. Nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń - informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

Tradycyjny korowód ulicami miasta przejdzie natomiast 10 maja, przed imprezami na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej. Studenci o godz. 18 zbiorą się na placu Łokietka, skąd deptakiem i Krakowskim Przedmieściem przejdą w kierunku Al. Racławickich. Na wysokości ul. Kołłątaja do pochodu dołączą cztery lub pięć zabytkowych pojazdów. Będzie także platforma z nagłośnieniem, ale zabraknie na niej miejsca dla uczestników przemarszu. Takie były zalecenia policji po wypadku, do jakiego doszło w ubiegłym roku. Na ul. Sowińskiego z jadącej na czele korowodu platformy wypadła studentka, która z ranami głowy i urazem łokcia trafiła do szpitala. Jak się okazało, miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Z Al. Racławickich korowód skręci w ul. Sowińskiego, a następnie Głęboką, Nadbystrzycką i Wapienną ok. 19.30 dotrze na tereny zielone Politechniki Lubelskiej, gdzie rozpoczną się koncerty w ramach organizowanej przez samorządy Politechniki Lubelskiej, KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego imprezy pod nazwą Juwenalia-KULturalia-Feliniada 2017.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 14:40
0
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje degrengolada szkolnictwa wyższego, która szczególnie w ostatnim 20-leciu przybrała na sile. z jednej strony wśród studentów można spotkać całą masę dresiarzy, z drugiej zaś całą masę lewicowej i anarchistycznej hołoty (szczególnie na kierunkach typu filozofia, socjologia, kulturoznastwo+kierunki artystyczne). dzisiaj są takie czasy, że nie jeden student zakłada garnitur na egzamin tylko i wyłącznie ustny, na co dzień ubiera się jak pospolity dresiarz. "dresiarze" studenci dogryzają ambitnym studentom, wyśmiewają się z nich niejednokrotnie ich poniżając. w akademikach zaczyna pojawiać się znana z wojska "fala". studenci "z nizin społecznych" z dumą akcentują swoje robotnicze pochodzenie, mówią, że brzydzą się garniturem, a studia traktują wyłącznie jako przedłużenie młodości+ wyrwanie się do większego miasta. chwalą się swoimi znajomościami w półświatku przestępczym, ilu to ich znajomych siedziało w zk lub poprawczaku, komu to jak zjechali do siebie na weekend na wiochę spuścili w*** itp. oczywiście nie uogólniam, a pojęcie "niziny społeczne" użyłem w pewnej przenośni. bo wolę niewykształconego uczciwe zarabiającego na chleb rolnika, robotnika lub rzemieślnika od niedzielnego "skur...syna" tytułującego się mianem studenta.
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 11:57
0
Slumsy i buraki, czyli nauka w służbie ludu już od 1944.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 11:16
0
PEJA i kultura studencka no rewelacja całe szczęscie że tego POPKA nie ma bo to juz by było przegięcie na max
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 08:39
0
dobrze że nie zenek...
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 07:23
0
część studentów to nie potrafiące się kulturalnie zachować BYDŁO...smutna prawda,ale prawda
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 05:13
0
Slumsy atakują. Albo inaczej studenci ze slumsów. Takiego nagromadzenia dresiarzy-studentów CHWDP, JP na 100%, PDW w Lublinie nie było już dawno
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 04:48
0
wielki dzien marychy
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2017 r. o 23:51
0
I to ma być kultura? Peja? Popek (miał być)? Taką kulturę szanowne miasto i władze uczelni chcą wpajać studentom? To gratuluję. Im zresztą niewiele już da się wpoić, o czym wiedzą najlepiej ci, którzy mają "przyjemność" mieszkać w dzielnicy studenckiej i mieć za sąsiadów "kulturalnych" studentów.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 14:40
0
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje degrengolada szkolnictwa wyższego, która szczególnie w ostatnim 20-leciu przybrała na sile. z jednej strony wśród studentów można spotkać całą masę dresiarzy, z drugiej zaś całą masę lewicowej i anarchistycznej hołoty (szczególnie na kierunkach typu filozofia, socjologia, kulturoznastwo+kierunki artystyczne). dzisiaj są takie czasy, że nie jeden student zakłada garnitur na egzamin tylko i wyłącznie ustny, na co dzień ubiera się jak pospolity dresiarz. "dresiarze" studenci dogryzają ambitnym studentom, wyśmiewają się z nich niejednokrotnie ich poniżając. w akademikach zaczyna pojawiać się znana z wojska "fala". studenci "z nizin społecznych" z dumą akcentują swoje robotnicze pochodzenie, mówią, że brzydzą się garniturem, a studia traktują wyłącznie jako przedłużenie młodości+ wyrwanie się do większego miasta. chwalą się swoimi znajomościami w półświatku przestępczym, ilu to ich znajomych siedziało w zk lub poprawczaku, komu to jak zjechali do siebie na weekend na wiochę spuścili w*** itp. oczywiście nie uogólniam, a pojęcie "niziny społeczne" użyłem w pewnej przenośni. bo wolę niewykształconego uczciwe zarabiającego na chleb rolnika, robotnika lub rzemieślnika od niedzielnego "skur...syna" tytułującego się mianem studenta.
kiedyś jak nawet studenci pochodzili z "nizin społecznych" do aspirowali do elity. jak wyszli z domu, gdzie nie czytało się prasy, książek, nie chodziło do kina, kawiarni czy teatru to jak przyjeżdżali do lublina to nabierali ogłady, starali się jakoś zachowywać zgodnie z powiedzeniem, że jeśli "wejdziesz między wrony, to kracz tak jak one". tak było przed wojną i w latach 50 i 60-tych xx wieku (mniejsza o jakość tych powojennych studentów, mówię o pewnych wzorcach i kulturze). niestety od lat 80-tych xx wieku następuje ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 11:57
0
Slumsy i buraki, czyli nauka w służbie ludu już od 1944.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 11:16
0
PEJA i kultura studencka no rewelacja całe szczęscie że tego POPKA nie ma bo to juz by było przegięcie na max
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 08:39
0
dobrze że nie zenek...
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 07:23
0
część studentów to nie potrafiące się kulturalnie zachować BYDŁO...smutna prawda,ale prawda
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 05:13
0
Slumsy atakują. Albo inaczej studenci ze slumsów. Takiego nagromadzenia dresiarzy-studentów CHWDP, JP na 100%, PDW w Lublinie nie było już dawno
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2017 r. o 04:48
0
wielki dzien marychy
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2017 r. o 23:51
0
I to ma być kultura? Peja? Popek (miał być)? Taką kulturę szanowne miasto i władze uczelni chcą wpajać studentom? To gratuluję. Im zresztą niewiele już da się wpoić, o czym wiedzą najlepiej ci, którzy mają "przyjemność" mieszkać w dzielnicy studenckiej i mieć za sąsiadów "kulturalnych" studentów.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Prezydent odpowiada na zarzuty kibiców

Biała Podlaska: Prezydent odpowiada na zarzuty kibiców

Prezydent Białej Podlaskiej odpowiada na zarzuty kibiców w sprawie przedłużającej się przebudowy stadionu. – Wydłużenie okresu realizacji odbyło się na wniosek projektantów – tłumaczy.

W Lublinie jesienią posadzą 1100 drzew. W tych miejsach

W Lublinie jesienią posadzą 1100 drzew. W tych miejsach

Posadzenie ponad 1100 drzew zapowiada na jesień samorząd miasta. Od nowa urządzona ma być zieleń wzdłuż ul. Chopina, a szpalery drzew mają stanąć m.in. przy ul. Jana Pawła II, Orkana oraz Krężnickiej. W samym tylko parku przy Zawilcowej dwa tygodnie może potrwać wymiana obumarłych drzew.

Nie odkładajmy i nie przerywajmy leczenia onkologicznego

Nie odkładajmy i nie przerywajmy leczenia onkologicznego

W związku z dużą ilością pytań od zaniepokojonych pacjentów onkologicznych po informacji z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej ograniczenia planowych zabiegów, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o. przyłącza się do stanowiska środowisk onkologicznych o nieprzerywanie leczenia i wykonywanie badań diagnostycznych.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Podczas najbliższej sesji, radni zdecydują o wysokości podatków w 2021 roku. Zgodnie z propozycją prezydenta, część z nich, jak ten od mieszkalnych części budynków, czy małej działalności gospodarczej, pozostaną na dotychczasowym poziomie. Więcej zapłacą za to supermarkety.

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Kobiety i wspierający je mężczyźni protestowali w środę w wielu miastach w woj. lubelskim. Największa demonstracja w obronie praw kobiet była w Lublinie - uczestniczyło w niej kilka tysięcy osób. Manifestanci wyszli na ulice także w Zamościu czy Świdniku.

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]
film

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]

Środa była kolejnym dniem strajków kobiet w całej Polsce. Na ulice wyszły również mieszkanki Kraśnika.

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]
galeria

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]

W środę kobiety ponownie protestowały na ulicach wielu miast w całym kraju. Nie inaczej było w Zamościu, gdzie swój sprzeciw zamanifestowały mieszkanki oraz mieszkańcy.

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet
Zdjęcia
galeria

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet

Środa była kolejnym dniem protestów kobiet w całej Polsce. Na ulice Świdnika ponownie wyszli mieszkańcy tego miasta.

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Sąd Rejonowy wyznaczył termin pierwszej rozprawy w sprawie ataku nieletnich chuliganów na Wietnamkę. 59-latka od wielu lat mieszka w Łukowie.

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta

– Może ta inicjatywa będzie drobnym kamykiem, który spowoduje lawinę dla dalszych zmian – zastanawiał się 22-letni Marcin, jeden z uczestników wczorajszej manifestacji przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. W największym od lat zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział nawet 8-10 tys. osób.

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]

"Rewolucja jest kobietą", "moje ciało - mój wybór", "wybór - nie zakaz" - to część haseł, jakie na transparentach wypisały uczestniczki kolejnej już w tym tygodniu antyrządowej pikiety w obronie tzw. kompromisu aborcyjnego. Pod puławskim Ratuszem protestowały setki mieszkańców.

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

– Fotografia doskonale ilustruje jak często na obszarze Lublina wykonywane były różnego rodzaju roboty ziemne, które bezpowrotnie niszczyły znajdujące się pod poziomem gruntu obiekty archeologiczne i historyczne nawarstwienia. Niestety wtedy, roboty te nie były prowadzone pod nadzorem archeologicznym, co niestety skutkowało bezpowrotną utratą ww. elementów obrazujących historię rozwoju miasta – napisał Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków pokazując zdjęcie z 1938 roku.

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym
30 października 2020, 12:00

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym

Z okazji urodzin swojej patronki, Marii Kuncewiczowej, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Dom Kuncewiczów, zaprasza na oprowadzanie kuratorskie oraz spacer sentymentalny w dniach 30-31 października.

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka
3 listopada 2020, 16:30

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka

"Echa Katynia" - to hasło pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach, który odbył się w październiku w Warszawie. W listopadzie wybrane filmy zostaną wyświetlone w ramach retrospektywy w Kinie Bajka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.