Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

8 listopada 2009 r.
10:57
Edytuj ten wpis

Lublin najbardziej podoba mi się wieczorem - cała szarość zakryta jest nocą

0 7 A A

Są od miesiąca nowymi mieszkańcami Lublina. Zauważyli już, że autobusów jest mało i są zapchane. Że jest taniej niż w Krakowie i Warszawie. Że ludzie nie patrzą sobie w oczy i uroda Starego Miasta gwałtownie się kończy za rogiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Andy R. Eugene z Kalifornii

Student I roku wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego

Pierwszy dzień był pełen ciekawości i ekscytacji. Naprawdę chciałem doświadczyć europejskiego stylu uczenia się medycyny. Uczyłem się już w różnych krajach a teraz chciałem się załapać na nową podróż. W Lublinie zwiedziłem już charakterystyczne miejsca: Zamek, Stare Miasto, bibliotekę KUL, Plazę. Zrobiłem kilka zdjęć tych miejsc i wysłałem moim znajomym i rodzinie w Stanach. Naprawdę się im podobały. Miło zaskoczyło mnie to, że ludzie są tu w dobrej kondycji fizycznej. Rozczarowało, że tak wiele ludzi tu pali i nie we wszystkich miejscach jest to zabronione. Teraz Lublin jest moim domem i cieszę się z tego.

Anita z Radomia

studiuje architekturę na Politechnice Lubelskiej

Zwiedziłam już sporo pubów i klubów. W Lublinie jak na razie nie dostrzegam nic szczególnego: miasto jak każde inne.

Joanna Bielarz z Suchej Beskidzkiej

I rok dziennikarstwa i komunikacji społecznej UMCS

Stare Miasto przykuwa uwagę. Jednak widzi się kontrast miedzy nim a resztą ulic, przez co miasto traci urok. Mimo, że to miasto wojewódzkie, wszędzie jest blisko, nie ma korków. Zaskoczyło mnie to, że są trolejbusy, jest ciągle zimno i wieje wiatr. Swoim znajomym chcę pokazać inny klimat, bo Lublin to jednak Polska B, zacofanie gospodarcze i tak dalej. Ale można tu odnaleźć specyficzny klimat. Będę chciała zaakcentować wschodnie klimaty.

Monika Weśniuk z Łosic

I rok administracji KUL

Po przyjeździe miałam kłopot ze znalezieniem ulicy, gdzie jest akademik i do tej pory nie mogę się przyzwyczaić, że jest tak daleko od uczelni. Już wiem, gdzie są centra handlowe. Przyjaciół zaproszę do Lublina i zabiorę ich na plac Litewski i na spacer do parku.

Natalia Sroka z Warszawy

studentka wydziału lekarskiego UM

Mam dużo nauki, ale widziałam już Stare Miasto i deptak, które mają niepowtarzalny klimat. Rozczarowała mnie komunikacja miejska: autobusy bardzo rzadko kursują, a poza tym mają nielogiczne trasy. Kierowcy w Lublinie są agresywni i nie przepuszczają pieszych. Ale uważam, że lepiej studiować Lublinie niż w Warszawie, bo tam panuje większy chaos i dużo czasu zabierają dojazdy na rozproszone po mieście zajęcia.

Przemysław Leś z Chełma

I rok dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Raczej niewiele jeszcze zdążyłem zobaczyć, ale wybieram się do Teatru Osterwy. W porównaniu z chełmską, chwalę komunikację miejską. Fajne jest to, że się można wtopić w tłum. Przyjaciół ze swojego miasta zabiorę do Cinema City, bo u nas nie ma multipleksu.

Magda Buczek z Warszawy

wydział lekarski Uniwersytet Medyczny

Jeśli przyjadą do mnie znajomi to im pokażę książkę do anatomii i Stare Miasto. Po pierwszych zajęciach byłam w lekkim szoku. To zupełnie odmienny świat od tego znanego z liceum. Muszę szczerze przyznać: pierwsze wrażenie było fatalne. Jak dotąd byłam jedynie na Starym Mieście, ale odnoszę wrażenie, że wszystko tu jest takie malutkie i dzięki temu przytulne. Bardzo brakuje ścieżek rowerowych.

Grażyna Głowala z Podlasia Małego

I rok rolnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym

Mieszkam w akademiku, za który w porównaniu z innymi tego typu placówkami, płacę zbyt wysoką cenę. Poza tym stypendium, jakie otrzymuję nie wystarcza mi na samodzielne utrzymanie. Na dodatek w Lublinie ciężko jest znaleźć pracę i uważam, że to drogie miasto. Znajomych zabiorę na Zamek, bo bardzo mi się podoba. Podobnie jak Ogród Saski i Botaniczny.

Marta ze Lwowa

I rok polonistyki KUL

Pierwszy dzień był okropny, nikogo nie znałam, byłam z daleka od domu i nie rozumiałam polskiego, bo się jeszcze go nie uczyłam. Zwiedziłam już Stare Miasto, katedrę, Zamek. Zaskoczył mnie październikowy śnieg. Lublin to małe miasto, ale dobrze zorganizowane i wygodne, bo wszystko jest na miejscu. Ale jest miastem drogim, taniej jest się utrzymać na Ukrainie i musze się do tego przyzwyczaić.

Łukasz Grabowski z Suchedniowa

I rok dziennikarstwa i komunikacji społecznej UMCS

Zaskoczyło mnie to, że po odejściu od Starego Miasta boczne uliczki są bardzo nieładne. Ale liczba koncertów jest zadowalająca, jest filharmonia i teatr. Lublin nie jest miastem drogim, co trzeba podkreślić, bo to znacznie ułatwia życie.

Tomasz Szklarz z Tarnowa

I rok ochrony środowiska KUL

Lublin to duże i strasznie rozwlekłe miasto. Wszędzie się trzeba dostać zatłoczonymi autobusami. Ale jest znacznie taniej niż w Krakowie.

Klaudia Wąsik z Woli Żelechowskiej

studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej KUL

Podoba mi się w Lublinie to, że wokół jest mnóstwo sklepów, w których można spędzić czas. To piękne, zielone miasto a mieszkańcy są bardzo życzliwi, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Przyjaciół zabrałabym do Plazy, a później może do parku?

Katarzyna Babicz z Kielc

I rok dziennikarstwa i komunikacji społecznej UMCS

Podoba mi się, że to nowe miasto. Czyste i zadbane. Tata mówił mi, ze się dużo tutaj zmieniło w ciągu tych dwudziestu lat na korzyść. Poza tym jest tu dużo studentów, szansa na nowe znajomości. To miasto możliwości.

Lida z Krakowa

studentka I roku historii KUL

Lublin nie podoba mi się za bardzo, ale nie jest najgorszy. I jest dużo tańszy w porównaniu z Krakowem. Dużym zaskoczeniem było to, że KUL jest taki piękny.

Justyna Kozłowska z Tomaszowa Lubelskiego

I rok kulturoznawstwo UMCS

Lublin najbardziej podoba mi się wieczorem. Wówczas cała szarość jest zakryta nocą.

Anna i Agata z Jarosławia I rok psychologii UMCS

Lublin nie jest za kolorowym miastem, ale jest blisko Jarosławia. Ludzie nam się nie podobają, są nie kontaktowi i zamknięci w sobie. Wśród przechodniów nie ma kontaktu wzrokowego.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 8 listopada 2009 o 16:27
0
zgadzam się, Rzeszów rozwinął się niesamowicie, ale nie uważam że Lublin jest zacofany gospodarczo, a ta lalunia też śmieszna chce pokazywać zacofanie gospodarcze hahah
Avatar
rzow / 8 listopada 2009 o 16:06
0
Lublin powinien brać przykład z Rzeszowa !!!
Avatar
kokoszka / 8 listopada 2009 o 16:00
0
na słuchawce w Orange można wyciągnąć więcej niż 5-6 zł bo jak w zeszłym roku tam pracowałem to na wejście dawali 9,50 po 3 miesiącach podwyżka o złotówkę i później zależy od wyników w pracy
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 13:49
0
studiuje tu juz 4 rok, jesli ktos mówi, że lublin jest drogi to albo nie potrafi racjonalnie rozporzadzac pieniedzmi, albo pochodzi z bardzo małego miasteczka gdzie wiekszosc jedzenia np pochodzi z wlasnych upraw, hodowli za co nie trzeba placic...
miasto jest 2 razy tansze niz warszawa, jesli np chodzi o wynajem stancji czy akademika..
jesli chodzi o sciezki rowerowe to moim zdaniem jest ich bardzo duzo i jest gdzie sobie pojedzic, ta kolezanke chetnie bym zabral na wycieczke taka rowerowa i chcialbym zobaczyc jakby wszystkie te sciezki zjezdzila...
co do pracy to fakt, jest fatalnie, student chcac sobie dorobic musialby wyladowywac towar w tesco, ewentualnie pracowac na sluchawce lub w jakims barze, wszedzie za gora 5-6 zł!!!
studiuje tu juz 4 rok, jesli ktos mówi, że lublin jest drogi to albo nie potrafi racjonalnie rozporzadzac pieniedzmi, albo pochodzi z bardzo małego miasteczka gdzie wiekszosc jedzenia np pochodzi z wlasnych upraw, hodowli za co nie trzeba placic...
miasto jest 2 razy tansze niz warszawa, jesli np chodzi o wynajem stancji czy akademika..
jesli chodzi o sciezki rowerowe to moim zdaniem jest ich bardzo duzo i jest gdzie sobie pojedzic, ta kolezanke chetnie bym zabral na wycieczke taka rowerowa i chcialbym zobaczyc jakby wszystkie ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 13:22
0
To, że autobusy i trolejbusy są zatłoczone do granic możliwości to fakt i ZTM i MPK nic sobie z tego nie robi. Po tym mieście powinno jeździć kilkadziesiąt autobusów przegubowych. Trolejbusy również, bo do linii 158 czy 155 nie da się wsiąść niekiedy. A, panienka, która twierdzi, że trasy są nielogicznie ułożone... Hmm czyżby poznała już całą sieć komunikacyjną tak dobrze, że może taką opinie wyrażać? Bo na to akurat bym nie narzekał.
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 13:18
0
totalnie sie zgadzam z przedmówcą. Jakby był kontakt wzrokowy to by każdy mówił ze ludzie sie na Ciebie gapią i oceniaja. Zawsze bedzie żle. Sam jestem z Biłgoraja i mam opinie o Lublinie neutralną. Stare Miasto jest piekne |(choć troche zaniedbane), jeszcze pare miejsc też zachwyca ale niestety nie robi sie zbyt dużo i jest wiele miejsc które straszą. Brakuje prawdziwego gospodarza, Rzeszów takiego ma i strasznie sie zmienił w ostatnich latach
Avatar
tiffi / 8 listopada 2009 o 12:42
0
kontakt wzrokowy....po co wam to, ludzie idący z naprzeciwka gdy gapią sie na siebie - oceniają: np ale gruba ale ciuchy o murzyn itp, ludzie na zachodzie w ogóle sie na siebie nie patrza na ulicy tylko polaka mozna w ten sposób poznać.
Avatar
ja / 8 listopada 2009 o 16:27
0
zgadzam się, Rzeszów rozwinął się niesamowicie, ale nie uważam że Lublin jest zacofany gospodarczo, a ta lalunia też śmieszna chce pokazywać zacofanie gospodarcze hahah
Avatar
rzow / 8 listopada 2009 o 16:06
0
Lublin powinien brać przykład z Rzeszowa !!!
Avatar
kokoszka / 8 listopada 2009 o 16:00
0
na słuchawce w Orange można wyciągnąć więcej niż 5-6 zł bo jak w zeszłym roku tam pracowałem to na wejście dawali 9,50 po 3 miesiącach podwyżka o złotówkę i później zależy od wyników w pracy
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 13:49
0
studiuje tu juz 4 rok, jesli ktos mówi, że lublin jest drogi to albo nie potrafi racjonalnie rozporzadzac pieniedzmi, albo pochodzi z bardzo małego miasteczka gdzie wiekszosc jedzenia np pochodzi z wlasnych upraw, hodowli za co nie trzeba placic...
miasto jest 2 razy tansze niz warszawa, jesli np chodzi o wynajem stancji czy akademika..
jesli chodzi o sciezki rowerowe to moim zdaniem jest ich bardzo duzo i jest gdzie sobie pojedzic, ta kolezanke chetnie bym zabral na wycieczke taka rowerowa i chcialbym zobaczyc jakby wszystkie te sciezki zjezdzila...
co do pracy to fakt, jest fatalnie, student chcac sobie dorobic musialby wyladowywac towar w tesco, ewentualnie pracowac na sluchawce lub w jakims barze, wszedzie za gora 5-6 zł!!!
studiuje tu juz 4 rok, jesli ktos mówi, że lublin jest drogi to albo nie potrafi racjonalnie rozporzadzac pieniedzmi, albo pochodzi z bardzo małego miasteczka gdzie wiekszosc jedzenia np pochodzi z wlasnych upraw, hodowli za co nie trzeba placic...
miasto jest 2 razy tansze niz warszawa, jesli np chodzi o wynajem stancji czy akademika..
jesli chodzi o sciezki rowerowe to moim zdaniem jest ich bardzo duzo i jest gdzie sobie pojedzic, ta kolezanke chetnie bym zabral na wycieczke taka rowerowa i chcialbym zobaczyc jakby wszystkie ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 13:22
0
To, że autobusy i trolejbusy są zatłoczone do granic możliwości to fakt i ZTM i MPK nic sobie z tego nie robi. Po tym mieście powinno jeździć kilkadziesiąt autobusów przegubowych. Trolejbusy również, bo do linii 158 czy 155 nie da się wsiąść niekiedy. A, panienka, która twierdzi, że trasy są nielogicznie ułożone... Hmm czyżby poznała już całą sieć komunikacyjną tak dobrze, że może taką opinie wyrażać? Bo na to akurat bym nie narzekał.
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 13:18
0
totalnie sie zgadzam z przedmówcą. Jakby był kontakt wzrokowy to by każdy mówił ze ludzie sie na Ciebie gapią i oceniaja. Zawsze bedzie żle. Sam jestem z Biłgoraja i mam opinie o Lublinie neutralną. Stare Miasto jest piekne |(choć troche zaniedbane), jeszcze pare miejsc też zachwyca ale niestety nie robi sie zbyt dużo i jest wiele miejsc które straszą. Brakuje prawdziwego gospodarza, Rzeszów takiego ma i strasznie sie zmienił w ostatnich latach
Avatar
tiffi / 8 listopada 2009 o 12:42
0
kontakt wzrokowy....po co wam to, ludzie idący z naprzeciwka gdy gapią sie na siebie - oceniają: np ale gruba ale ciuchy o murzyn itp, ludzie na zachodzie w ogóle sie na siebie nie patrza na ulicy tylko polaka mozna w ten sposób poznać.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 10

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.