Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

20 maja 2011 r.
17:03
Edytuj ten wpis

Wielki powrót Red Box

Autor: Zdjęcie autora JOAN
0 0 A A
Red Box (mat. zespołu)
Red Box (mat. zespołu)

Brytyjski zespół synth pop powstał w latach 80. Publiczność na całym świecie do dziś śpiewa ich największe hity: "For America”, "Chenko”, "Lean On Me”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po 20 latach przerwy powrócili z nową płytą "Plenty”. W Lublinie zagrają 4 czerwca w klubie Graffiti. Wokalista zespołu, Simon Toulson-Clark opowiedział nam o inspiracjach muzycznych i powodach rozpadu kapeli.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką?
Pochodzę z muzycznego środowiska. Mój ojciec był pierwszym członkiem wielopokoleniowej rodziny muzycznej, który nie zajmował się muzyką. Został dziennikarzem. Muzyka klasyczna była zawsze wokół mnie. Mój ojciec wprowadził mnie w zachwycający świat muzyki Elgara. Śpiewał w samochodzie niemelodyjnym basem, ale ja i tak wyłapywałem o co chodzi. Potem w naszym domu było sporo muzyki pop i rock. Moja starsza siostra zainteresowała się rewolucją w dziedzinie muzyki lat 60 i wczesnych lat 70. Moje inspiracje pochodzą właśnie z tych czasów. Wówczas grali m.in. The Beatles, The Who, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Eagles.

Jako nastolatek wprowadziłem siostrę w świat muzyki Lou Reed, Cat Stevens, T.Rex. Sam tak zaraziłem się tą pasją, że przez kopiowanie moich ulubionych artystów nauczyłem się tworzyć własne kawałki w wieku 13 lat.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?
Gdy kłóciliśmy się o nazwę i nadal nie było żadnego rezultatu, nasz perkusista powiedział: "Jak myślisz, skąd The Doors (ang. drzwi) mają taką nazwę? Prawdopodobnie, ktoś wskazał na drzwi i powiedział "drzwi”. Równie dobrze mogę wskazać na czerwone pudełko i powiedzieć "Red Box” (ang. czerwone pudełko). To podobna sprawa. Wybierzmy w końcu jakąś nazwę”.

Dlaczego przestaliście grać?
Wówczas myśleliśmy, że dobry zespół powinien nagrać kilka przebojów i przejść na emeryturę. W 1991 roku doszliśmy również do wniosku, że nasze stosunki z Warner Bros (wytwórnia płytowa) nie ulegną poprawie. Nie mieliśmy wspólnego kierunku. Mogliśmy się im podporządkować, albo oni by nas nie promowali.

Mimo wszystko czułem, że jeszcze kiedyś moglibyśmy coś nagrać, ponieważ wydawało się, że muzyka to wciąż nie zamknięty rozdział. Nadal mieliśmy mnóstwo pomysłów na granie.
Nie wyobrażałem sobie, że takie połączenie nastąpi dopiero po 20 latach! Mnóstwo czasu zajęło nam zdobywanie doświadczenia i sprzętu to stworzenia nowego albumu w naszym studiu, które jest niezależne.

Ja w tym czasie produkowałem lub pisałem piosenki dla różnych artystów. Nauczyłem się również montażu muzyki oraz tego, jako powinno być zbudowane dobre studio muzyce.

Co Was inspirowało w trakcie nagrywania najnowszej płyty?
Napędem była muzyka. Nie powiedzieliśmy: "Chcemy powrotu zespołu, więc musimy nagrać jakieś kawałki”. Było zupełnie inaczej. Najpierw nagrywaliśmy, sprawiało nam to przyjemność. Potem pojawiła się myśl, by reaktywować zespół. Teraz było mniej więcej tak samo jak w latach 80, gdy zakładaliśmy Red Box. Spotykaliśmy się na jam session jako przyjaciele. Wokół nas były zawsze jakieś urządzenia nagrywające.
Nie sądzę, by brytyjska publiczność aż tak bardzo się zmieniła. W 1985 roku pewnego dnia sprzedaliśmy 30 tysiecy egzemplarzy "Lean On Me”.

Teraz to nie jest takie proste, nie ma takiego show, na które przyjdzie 50% populacji w jednej chwili. Jednak mamy teraz bezpośredni kontakt z fanami, a to nie było możliwe w latach 80. Oczywiście nadal musisz nagrać dobry materiał. Bardzo dużo czasu spędzamy na pisaniu piosenek.

Nasz sukces w Polsce jest spowodowany otwartością i mentalnością polskich mediów. Radiowa Trójka grała nasze nowe piosenki, ponieważ pamiętali o nas. W Wielkiej Brytanii media są przerażone pojawianiem się czegoś, co jest niemodne.

Jak zmieniła się wasza muzyka po reaktywacji?
Myślę, że na to pytanie będzie łatwiej odpowiedzieć z upływem czasu. Oczywiście nasza muzyka jest inna, ponieważ zasada naszego zespołu zakłada, by próbować iść do przodu. To co według mnie wyróżnia naszą najnowszą płytę "Plenty”, to podobieństwo do wcześniejszych nagrań. Melodycznie, duchowo i lirycznie stanowimy całość. Najlepsza muzyka musi mówić prawdę. "Plenty” pochodzi prosto z serca.

Pozostałe informacje

Naprawa ulicy tak, ale nie kosztem drzew. Mieszkańcy nadal walczą

Naprawa ulicy tak, ale nie kosztem drzew. Mieszkańcy nadal walczą

Chcą naprawy nawierzchni swojej ulicy, ale bez wycinki drzew. Mieszkańcy ulicy Kościuszki wciąż walczą o zachowanie zieleni przed kamienicami. Ratusz odpowiada, że prowadzi rozmowy ze wspólnotami.

Edach Budowlani Lublin mają wolną sobotę

Edach Budowlani Lublin mają wolną sobotę

Nie odbędzie się mecz 12. kolejki: Edach Budowlani Lublin - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, który był planowany na sobotę.

W pożarze stracili dom. Rodzina prosi o wsparcie

W pożarze stracili dom. Rodzina prosi o wsparcie

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi życie rodziny z miejscowości Horodyszcze – Kolonia w gminie Chełm legło w gruzach. Pożar strawił ich dom. Co gorsza, mąż i ojciec rodziny próbując ugasić ogień doznał poważnych poparzeń, trafił do szpitala, jest w śpiączce. Pogorzelcy zwracają się z prośbą o wsparcie.

Zamojszczyzna wiosennie - zaproszenie na koncert w ZDK
6 kwietnia 2024, 17:00

Zamojszczyzna wiosennie - zaproszenie na koncert w ZDK

Chodzenie z Gaikiem, z Kogucikiem, z Marzanką oraz wiązanki tańców regionalnych i narodowych - złożą się na Koncert Wiosenny Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna.

Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów
2 kwietnia 2024, 20:00

Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów

Lubelska Federacja Bardów obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Z okazji jubileuszu oraz 19 rocznicy śmierci Jana Pawła II, Miasto Lublin zaprasza na koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, który odbędzie się 2 kwietnia w Bazylice oo. Dominikanów.

Miliony dla szpitala dziecięcego. Będzie na leki i nowy sprzęt

Miliony dla szpitala dziecięcego. Będzie na leki i nowy sprzęt

Prawie 3 mln złotych otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Ten zastrzyk finansowy pozwoli to na realizację bieżących inwestycji oraz zakup leków czy sprzętów.

Złodziej perfum aresztowany. Posiedzi 3 miesiące albo dłużej

Złodziej perfum aresztowany. Posiedzi 3 miesiące albo dłużej

Grozi mu 10 lat więzienia. Na wyrok najpewniej poczeka za kratkami, bo sąd już zdecydował się aresztować 20-latka z Międzyrzeca Podlaskiego.

PSL składa zawiadomienie. CBA zajmie się urzędem marszałkowskim?

PSL składa zawiadomienie. CBA zajmie się urzędem marszałkowskim?

Czy z zasadami podziału środków publicznych dokonanego przez marszałka województwa lubelskiego wszystko było w porządku? Działacze PSL chcą, by zajęło się tym Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zapowiedzieli, że będą o to wnioskować.

Wielkanoc. To czas na babkę i mazurek

Wielkanoc. To czas na babkę i mazurek

Paulina Golianek i Monika Niedźwiadek z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopnicy już szykują święta. A my mamy dla was przepisy na mazurek i babkę z pierwszej ręki.

Starszy pan nie żyje. Ciężarówka potrąciła go, gdy był na pasach

Starszy pan nie żyje. Ciężarówka potrąciła go, gdy był na pasach

Lekarzom nie udało się uratować życia mężczyzny, który dzisiaj rano w Chełmie został potrącony przez ciężarówkę.

Tutaj wybory to czysta formalność. Kandydat na wójta jest jeden

Tutaj wybory to czysta formalność. Kandydat na wójta jest jeden

Kiedy nie ma konkurencji, to głosowanie staje się formalnością. Tak jak w gminie Obsza w powiecie biłgorajskim. Tam już wiadomo, kto zostanie wójtem. Znany jest też skład prawie połowy nowej rady. Jak to możliwe?

Święta spędzi za kratkami. Wszystko przez narkotyki

Święta spędzi za kratkami. Wszystko przez narkotyki

To nie będzie wesoła Wielkanoc dla 21-latka z gminy Trawniki. Młody mężczyzna został zatrzymany z taką ilością narkotyków, że sąd postanowił go aresztować tymczasowo na 3 miesiące.

Roztrzaskał głowę Matce Boskiej. Zarzut obrazy uczuć religijnych dla 43-latka

Roztrzaskał głowę Matce Boskiej. Zarzut obrazy uczuć religijnych dla 43-latka

Nie tylko za zniszczenie mienia, ale również obrazę uczuć religijnych odpowie 43-latek z Lubartowa, który dokonał dewastacji przydrożnej kapliczki z figurą Matki Boskiej.

Motor Lublin wzmacnia sztab szkoleniowy. Nowy asystent z Finlandii

Motor Lublin wzmacnia sztab szkoleniowy. Nowy asystent z Finlandii

Sporo pozmieniało się w ostatnich tygodniach, jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy Motoru. Goncalo Feio w roli pierwszego trenera zastąpił Mateusz Stolarski. Prawą ręką 31-latka został za to Przemysław Jasiński. A w czwartek klub z Lublina poinformował, że w zespole pojawił się nowy asystent – pochodzący z Finlandii Rasmus Jansson.

Pieniądze leżą na unijnym stole. Minister o eurograntach

Pieniądze leżą na unijnym stole. Minister o eurograntach

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej, w środę odwiedziła Puławski Park Naukowo-Technologiczny. Zachęcała do aplikowania o granty przyznawane przez Komisję Europejską.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!