Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

16 lipca 2010 r.
17:09
Edytuj ten wpis

Wilków: Powodzianie ścigają się z czasem

0 15 A A

Nie ma już wody i błota, a przez podwórka można przejść suchą stopą. Mimo to powodzianom z gminy Wilków jest coraz trudniej. Wrócili do zrujnowanych domów i boją się, że tak przyjdzie im doczekać zimy. Większość może liczyć tylko na okazjonalną pomoc wolontariuszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie miałem szans, żeby cokolwiek uratować – mówi Czesław Lasota z Urządkowa. – Kiedy uderzyła pierwsza fala byłem na wałach, razem z innymi strażakami. Musiałem uciekać, a w tym samym czasie zalewało moje własne gospodarstwo. Około 1 w nocy udało mi się zorganizować łódkę i dopłynąć do domu. Zabrałem żonę ze strychu i wydostaliśmy się na suchy ląd.

Pustynia

Po pierwszej fali przyszła następna. Na podwórku Lasotów woda stała tygodniami. W najgorszym momencie jej poziom sięgnął blisko 4 metrów. Świadczą o tym wyraźne ślady na murach.
– Dom świeżo po remoncie, bo w maju wydawałam córkę za mąż – dodaje gospodarz. – Miałem sad i maliny. Teraz została pustynia. Żeby to odtworzyć potrzeba kilku lat. Z czego będziemy żyli? Nie mam pojęcia.

Lasota wraz z żoną zamieszkał w budynku gospodarczym, na niewielkim poddaszu. Udało się tam zmieścić materace i stolik. Żyją tak od trzech tygodni.

– Do domu nie da rady wrócić – dodaje pan Czesław. – Ściany i podłogi skute. Okna i drzwi trzeba było wyrzucić. Teraz to wszystko stoi i schnie. Nie wiem, co będzie z remontem bo jedyna szansa, to obiecane od rządu 100 000 zł. Kiedyś był tu rzeczoznawca w tej sprawie. Obejrzał gospodarstwo i tyle go widziałem.

35 000 główek sałaty

Obok domu gospodarz ustawił wojskowy namiot. Wewnątrz suszą się resztki dobytku. Pralka, lodówka, trochę mebli. Większość sprzętów jest w takim stanie, że pewnie trafi na złom. Z cenniejszych rzeczy udało się uratować jedynie samochód.

– Pewnie za 10 lat wszystko wróci do normy – mówi Sylwia Wesołowska z pobliskiej Lubomirski. – Woda zalała cały sad, a gdzie nie sięgnęła, tam pojawił się grzyb. Fala zniszczyła 35 000 główek sałaty i sporo pomidorów. Z tego żyliśmy, więc pojęcia nie mam, co będzie dalej. O zniszczonym domu już nie mówię. Jak państwo nie wypłaci tych zapomóg, to chyba nie damy rady go odbudować…

W piwnicy u Wesołowskich pracują wolontariusze. Kują tynki i podłogi. W codziennej pracy gospodarze mogą liczyć tylko na pomoc ochotników. Tych jednak brakuje, bo w całej gminie na pomoc czeka blisko 5 000 gospodarstw.

Byłem gospodarzem, jestem dziadem

– Człowiek siedzi na takiej kupie gruzu i niewiele może zrobić – mówi pan Dariusz z Kłodnicy. – Kiedyś było się gospodarzem, teraz jest się dziadem. Kto bardziej cwany to jeszcze coś sobie załatwi, ale zwykły człowiek odbija się od drzwi do drzwi. Wszystko trzeba sobie wychodzić. Coraz mniej mam na to siły.
Większość powodzian pierwsze porządki ma już za sobą. Wyrzucili zniszczone sprzęty, zebrali szlam z podwórek, skuli tynki z zalanych murów.

W niektórych gospodarstwach jest prąd. Można podłączyć przenośny telewizor. A na ekranie politycy i kolejne zapewnienia o pomocy dla poszkodowanych.

– Z tym, że pieniędzy na razie nie ma i nie wiem, kiedy będą – dodaje Czesław Lasota. – Człowiek żyje w niepewności, bo nie wiadomo czy i ile dostanie. Pomoc potrzebna jest już, bo za kilka tygodni skończy się lato, przyjdzie zima, a remontów nie robi się tydzień.

Bez pomocy nie ruszymy

Uciekający czas, brak pieniędzy, informacji i rąk do pracy. To podstawowe zmartwienia powodzian. Chcieliby szybko zabrać się do odbudowy domów, ale bez pomocy nie ruszą z miejsca.

– Te TIR-y z darami jeżdżą i jeżdżą, a do mnie jakoś nic nie dociera – mówi Kwiryna Głodkowska z Kolonii Szczekarków. – Prosiłam o pomoc sołtysa, to kazał mi szukać sponsorów. Nie wiem, jak się do takich rzeczy zabrać. Chwilowo siedzę sama i pilnuję tego, co zostało.

Głodkowscy mają zabytkowy dom z końca XIX wieku i stary młyn wodny. Pod Wilkowem mieszkają od czterech pokoleń. Powódź dotknęła ich po raz pierwszy, ale za to dotkliwie. W domu było prawie 2 metry wody.

– Sytuacja jest tragiczna. Wszystkie podłogi i ściany zniszczone – mówi Głodkowska. – Piec kaflowy trzeba było rozebrać. Bardzo dużo zrobili więźniowie z Lublina. Sami z mężem nie dalibyśmy rady.
Do dziś sprawdzam poziom wody

Powódź zniszczyła też zabytkowe meble i wyposażenie domu. Młyna woda nie zabrała. Wdarła się na dolną kondygnację.

– My schroniliśmy się wyżej, ale co noc chodziłam na dół sprawdzać poziom wody – wspomina pani Kwiryna. – Zostało mi to do dziś.

Młyn był również schronieniem dla strażaków i wojskowych. W czasie powodzi mogli tam odpoczywać. Gospodyni zamieniła swój tymczasowy dom w rodzaj kuchni polowej.

– Woda opadła, strażacy pojechali i zostałam z tym wszystkim sama – mówi Głodkowska. – Jestem zrozpaczona i załamana. Siedzimy z mężem w tym młynie. Nie wiem gdzie pójść, żeby zdobyć pomoc. Może znajdzie się ktoś, kto mógłby przekazać trochę cegieł, albo jakiś styropian na izolację? Z robotą sobie poradzę. Sama to wszystko odbuduję, tylko niech ludzie trochę pomogą.

Byle do jesieni

O wyprowadzce z zabytkowego dworku nie ma mowy.

– Wnuczka mi powiedziała, że skoro Warszawę po wojnie odbudowali to i my nasz dom odbudujemy – mówi pani Kwiryna. – Za nic w świecie tego nie zostawię. Musimy dać sobie radę, choć żyjemy z mężem tylko z emerytur. Czasami człowiekowi nerwy nie wytrzymują. Wtedy mówię sobie "Kwiryna. Weź się do roboty!”. Trochę pożartuję i dzięki temu jakoś się trzymam.

Głodkowscy otrzymali do tej pory 6 000 zł zasiłku dla powodzian i 500 zł z Caritasu.

Podobne wsparcie dostała większość poszkodowanych przez wielką wodę. Nie wiadomo dokładnie, kiedy do Wilkowa trafią pieniądze na odbudowę domów. Jedna rodzina może liczyć nawet na 100 tys. zł. wsparcia. Wcześniej jednak rzeczoznawcy muszą ocenić straty w poszczególnych gospodarstwach. Dopiero wtedy samorządowcy będą mogli podzielić pieniądze.

Procedury się przeciągają, a do początku kalendarzowej jesieni, zostało z górą dwa miesiące.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
również powodzianin / 21 sierpnia 2012 o 14:09
0
Tej Pani opisanej powyżej to ja nie skomentuję... Powodzi to ona powinna dziękować bo chałupa się waliła, remontować za co nie było bo ciągle mąż na bani... Dostała dary, więc na szaber nie trzeba będzie chodzić przez jakiś czas, dostała kasę więc godnie chatę odbuduje, następnie, już niedługo, zapasy się wyczerpią i.... znowu powódź by się przydała bo chęci do pracy Sz. P. Kwiryny brak, nie wspominając o mężu vel. 'Bania' Andrzejku czy synu recydywiście Roberciku.... Oj kiedy następna powódź oj kiedy...
Avatar
zoja / 5 września 2010 o 06:21
0
[quote name='mati' date='04 wrzesień 2010 - 21:11 ' timestamp='1283627499' post='341645']
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
[/quote]
hmm...i nie tylko on...a taki biedny.....robotnicy sie smieja ze po kilka pralek maja ....a u innych konserwy do polowy okien stoją....teraz zbieraja pieniadze na konto soleckie ........ciekawe czy tylko dla siebie...tam czlowiek czlowiekowi wilkiem...
[quote name='mati' date='04 wrzesień 2010 - 21:11 ' timestamp='1283627499' post='341645']
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
[/quote]
hmm...i nie tylko on...a taki biedny.....robotnicy sie smieja ze po kilka pralek maja ....a u innych konserwy do polowy okien stoją....teraz zbieraja pieniadze na konto soleckie ........ciekawe czy tylko dla siebie...tam czlowiek czlowiekowi wilkiem... rozwiń
Avatar
zoja / 5 września 2010 o 06:18
0
[quote name='mati' date='04 wrzesień 2010 - 21:11 ' timestamp='1283627499' post='341645']
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
[/quote]
Avatar
mati / 4 września 2010 o 21:11
0
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
Avatar
nick name / 31 lipca 2010 o 20:28
0
A co się tak użalają niektórzy.....JA rozumiem... zalało..., ale dlaczego Ci z tych okolic uważają się teraz za "święte krowy"...trzeba tylko tak traktować żeby nie urazić. Wiem wiem, stracili ale tyle darów.... nie byle jakich pralki, lodówki, super sprzęty...nowiutkieee.... ale i tak mało.... Najbardziej obłapili się Ci, których wogóle nie zalało a mieli "znajomości" tu i tam......
Avatar
faraon / 31 lipca 2010 o 14:30
0
Kilka dni temu byłem w gm. Wilków i oni dopiero łatają wały. Przecież taki bardzo świeży wał ma bardzo małe szanse na przetrwanie wysokiego poziomu wody a więc prawdpodobienstwo zalania tej Gminy następny raz jest bardzo duże.
Avatar
ruda / 31 lipca 2010 o 02:45
0
nie rozumiem dlaczego przez niektórych przemawia taka niechęć i nawet ciężko to nazwać, może zazdrość? Ludzie z Wilkowa i okolic naprawdę stracili wszystko, większość z nich nie ma hektarów chmielu i milionów na koncie w banku, jak niektórzy sądzą. W tej chwili mieszkańcy Zastowa mieszkają w metalowych barakach.A za darmo nikt nie robi, co najwyżej transport materiałów budowlanych mają gratis...
Avatar
Benek / 30 lipca 2010 o 11:47
0
A ja powiem tak: gospodarstwa im pozalewało, ale kont w banku nie zalało. To są powiślaki- nabrali pieniędzy za chmiel, a teraz takich dziadów udają. Myślałby kto, że są tacy bezradni- dobrze wiedzieli, gdzie się osiedlić, bo po każdej powodzi stawiają sobie nowy dom, kupują nowe meble i to za pieniądze podatników, bo swoich z konta szkoda ruszać, skoro ktoś im da za darmo. Po prostu żyć nie umierać! A z remontami też czekają, aż ktoś za nich zrobi. Zawsze tak było- do roboty w polu zatrudniają sobie ludzi, którzy za psie pieniądze całymi dniami harują, a gospodarz w chłodnym domu sobie siedzi. Teraz kolejna fala idzie i znów ich zaleje- będzie zalewać dopóki nie nabiorą pokory.
A ja powiem tak: gospodarstwa im pozalewało, ale kont w banku nie zalało. To są powiślaki- nabrali pieniędzy za chmiel, a teraz takich dziadów udają. Myślałby kto, że są tacy bezradni- dobrze wiedzieli, gdzie się osiedlić, bo po każdej powodzi stawiają sobie nowy dom, kupują nowe meble i to za pieniądze podatników, bo swoich z konta szkoda ruszać, skoro ktoś im da za darmo. Po prostu żyć nie umierać! A z remontami też czekają, aż ktoś za nich zrobi. Zawsze tak było- do roboty w polu zatrudniają sobie ludzi, którzy za psie pieniądze całym... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2010 o 21:55
0
Gość napisał:
masz rację jakby ubezpieczyli toby mieli, no ale nie ubezpieczyli i państwo winno im dać tak jak daje niejednemu pijakowi az do śmierci, tak jak płaci alimenty i to po 500 zl na dziecko a w rodzinie jest i po 4-8 dzieci takze to niemale pieniądze. Niech "państwo" teraz do pracy zatrudni tych trutni co korzystali i korzystają z tych pieniędzy, niejedna osoba wychowana byla i jest nadal na alimentach z funduszu alimentacyjnego i już jest dorosła, także niech odrabia to co dostała, co nasz podatników obchodzi, że matka czy ojciec nie płacili, to niech teraz ci ich rodzice też odrabiają, po co robili dzieci jak ich nie było stać finansowo. Także niech oddadzą i odrobią ci co dostawali i dostają za darmo.

tak jest, państwo daje za darmo zdrowym obibokom a tu ludziom po tragedii powinno pomoc, pogonić tych obibokow co dostawali i dostają za darmo do pomocy, niech odrabiają to co wzięli

tak jest, państwo daje za darmo zdrowym obibokom a tu ludziom po tragedii powinno pomoc, pogonić tych obibokow co dostawali i dostają za darmo do pomocy, niech odrabiają to co wzięli rozwiń
Avatar
watson / 17 lipca 2010 o 20:10
0
puławiak napisał:
popieram dada szkoda ludzi ale sami sa sobie wini ciekawie jaki był procent ubezpieczonych pewnie z 20 % byłem z pomocą 2 razy i na tym koniec to co zobaczyłem w wilkowie pod remizą straży to ciogle te same twarze piją ce alkochol w biały dzien normalnie brak wstydu kto tam jest komendantem straży że na to nie reaguje pewnie siedział razem z nimi i jak takim pomagać


byłeś w wilkowie i zobaczyłeś kilku pijaków po czym masz wyrobione zdanie o całej gminie, wcale tak nie jest w tej gminie jest dużo osób które potrzebują pomocą i są to bardzo porządni ludzie, jest kilka rodzin wielodzietnych które normalnie dawały sobie radę ale taka sytuacja przekracza ich możliwości finansowe one naprawde potrzebują pomocy, wystarczy rozejrzeć zapytać choćby księdza lub urzędników w gminie by wskazały tych najbardziej potrzebujących, pozdrawiam pomóżcie tym ludziom


byłeś w wilkowie i zobaczyłeś kilku pijaków po czym masz wyrobione zdanie o całej gminie, wcale tak nie jest w tej gminie jest dużo osób które potrzebują pomocą i są to bardzo porządni ludzie, jest kilka rodzin wielodzietnych które normalnie dawały sobie radę ale taka sytuacja przekracza ich możliwości finansowe one naprawde potrzebują pomocy, wystarczy rozejrzeć zapytać choćby księdza lub urzędników w gminie by wskazały tych najbardziej potrzebujących, pozdrawiam pomóżcie tym ludziom rozwiń
Avatar
również powodzianin / 21 sierpnia 2012 o 14:09
0
Tej Pani opisanej powyżej to ja nie skomentuję... Powodzi to ona powinna dziękować bo chałupa się waliła, remontować za co nie było bo ciągle mąż na bani... Dostała dary, więc na szaber nie trzeba będzie chodzić przez jakiś czas, dostała kasę więc godnie chatę odbuduje, następnie, już niedługo, zapasy się wyczerpią i.... znowu powódź by się przydała bo chęci do pracy Sz. P. Kwiryny brak, nie wspominając o mężu vel. 'Bania' Andrzejku czy synu recydywiście Roberciku.... Oj kiedy następna powódź oj kiedy...
Avatar
zoja / 5 września 2010 o 06:21
0
[quote name='mati' date='04 wrzesień 2010 - 21:11 ' timestamp='1283627499' post='341645']
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
[/quote]
hmm...i nie tylko on...a taki biedny.....robotnicy sie smieja ze po kilka pralek maja ....a u innych konserwy do polowy okien stoją....teraz zbieraja pieniadze na konto soleckie ........ciekawe czy tylko dla siebie...tam czlowiek czlowiekowi wilkiem...
[quote name='mati' date='04 wrzesień 2010 - 21:11 ' timestamp='1283627499' post='341645']
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
[/quote]
hmm...i nie tylko on...a taki biedny.....robotnicy sie smieja ze po kilka pralek maja ....a u innych konserwy do polowy okien stoją....teraz zbieraja pieniadze na konto soleckie ........ciekawe czy tylko dla siebie...tam czlowiek czlowiekowi wilkiem... rozwiń
Avatar
zoja / 5 września 2010 o 06:18
0
[quote name='mati' date='04 wrzesień 2010 - 21:11 ' timestamp='1283627499' post='341645']
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
[/quote]
Avatar
mati / 4 września 2010 o 21:11
0
pan Czesław Lasota akurat ma mieszkanie w puławach z tego co wiem !
Avatar
nick name / 31 lipca 2010 o 20:28
0
A co się tak użalają niektórzy.....JA rozumiem... zalało..., ale dlaczego Ci z tych okolic uważają się teraz za "święte krowy"...trzeba tylko tak traktować żeby nie urazić. Wiem wiem, stracili ale tyle darów.... nie byle jakich pralki, lodówki, super sprzęty...nowiutkieee.... ale i tak mało.... Najbardziej obłapili się Ci, których wogóle nie zalało a mieli "znajomości" tu i tam......
Avatar
faraon / 31 lipca 2010 o 14:30
0
Kilka dni temu byłem w gm. Wilków i oni dopiero łatają wały. Przecież taki bardzo świeży wał ma bardzo małe szanse na przetrwanie wysokiego poziomu wody a więc prawdpodobienstwo zalania tej Gminy następny raz jest bardzo duże.
Avatar
ruda / 31 lipca 2010 o 02:45
0
nie rozumiem dlaczego przez niektórych przemawia taka niechęć i nawet ciężko to nazwać, może zazdrość? Ludzie z Wilkowa i okolic naprawdę stracili wszystko, większość z nich nie ma hektarów chmielu i milionów na koncie w banku, jak niektórzy sądzą. W tej chwili mieszkańcy Zastowa mieszkają w metalowych barakach.A za darmo nikt nie robi, co najwyżej transport materiałów budowlanych mają gratis...
Avatar
Benek / 30 lipca 2010 o 11:47
0
A ja powiem tak: gospodarstwa im pozalewało, ale kont w banku nie zalało. To są powiślaki- nabrali pieniędzy za chmiel, a teraz takich dziadów udają. Myślałby kto, że są tacy bezradni- dobrze wiedzieli, gdzie się osiedlić, bo po każdej powodzi stawiają sobie nowy dom, kupują nowe meble i to za pieniądze podatników, bo swoich z konta szkoda ruszać, skoro ktoś im da za darmo. Po prostu żyć nie umierać! A z remontami też czekają, aż ktoś za nich zrobi. Zawsze tak było- do roboty w polu zatrudniają sobie ludzi, którzy za psie pieniądze całymi dniami harują, a gospodarz w chłodnym domu sobie siedzi. Teraz kolejna fala idzie i znów ich zaleje- będzie zalewać dopóki nie nabiorą pokory.
A ja powiem tak: gospodarstwa im pozalewało, ale kont w banku nie zalało. To są powiślaki- nabrali pieniędzy za chmiel, a teraz takich dziadów udają. Myślałby kto, że są tacy bezradni- dobrze wiedzieli, gdzie się osiedlić, bo po każdej powodzi stawiają sobie nowy dom, kupują nowe meble i to za pieniądze podatników, bo swoich z konta szkoda ruszać, skoro ktoś im da za darmo. Po prostu żyć nie umierać! A z remontami też czekają, aż ktoś za nich zrobi. Zawsze tak było- do roboty w polu zatrudniają sobie ludzi, którzy za psie pieniądze całym... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2010 o 21:55
0
Gość napisał:
masz rację jakby ubezpieczyli toby mieli, no ale nie ubezpieczyli i państwo winno im dać tak jak daje niejednemu pijakowi az do śmierci, tak jak płaci alimenty i to po 500 zl na dziecko a w rodzinie jest i po 4-8 dzieci takze to niemale pieniądze. Niech "państwo" teraz do pracy zatrudni tych trutni co korzystali i korzystają z tych pieniędzy, niejedna osoba wychowana byla i jest nadal na alimentach z funduszu alimentacyjnego i już jest dorosła, także niech odrabia to co dostała, co nasz podatników obchodzi, że matka czy ojciec nie płacili, to niech teraz ci ich rodzice też odrabiają, po co robili dzieci jak ich nie było stać finansowo. Także niech oddadzą i odrobią ci co dostawali i dostają za darmo.

tak jest, państwo daje za darmo zdrowym obibokom a tu ludziom po tragedii powinno pomoc, pogonić tych obibokow co dostawali i dostają za darmo do pomocy, niech odrabiają to co wzięli

tak jest, państwo daje za darmo zdrowym obibokom a tu ludziom po tragedii powinno pomoc, pogonić tych obibokow co dostawali i dostają za darmo do pomocy, niech odrabiają to co wzięli rozwiń
Avatar
watson / 17 lipca 2010 o 20:10
0
puławiak napisał:
popieram dada szkoda ludzi ale sami sa sobie wini ciekawie jaki był procent ubezpieczonych pewnie z 20 % byłem z pomocą 2 razy i na tym koniec to co zobaczyłem w wilkowie pod remizą straży to ciogle te same twarze piją ce alkochol w biały dzien normalnie brak wstydu kto tam jest komendantem straży że na to nie reaguje pewnie siedział razem z nimi i jak takim pomagać


byłeś w wilkowie i zobaczyłeś kilku pijaków po czym masz wyrobione zdanie o całej gminie, wcale tak nie jest w tej gminie jest dużo osób które potrzebują pomocą i są to bardzo porządni ludzie, jest kilka rodzin wielodzietnych które normalnie dawały sobie radę ale taka sytuacja przekracza ich możliwości finansowe one naprawde potrzebują pomocy, wystarczy rozejrzeć zapytać choćby księdza lub urzędników w gminie by wskazały tych najbardziej potrzebujących, pozdrawiam pomóżcie tym ludziom


byłeś w wilkowie i zobaczyłeś kilku pijaków po czym masz wyrobione zdanie o całej gminie, wcale tak nie jest w tej gminie jest dużo osób które potrzebują pomocą i są to bardzo porządni ludzie, jest kilka rodzin wielodzietnych które normalnie dawały sobie radę ale taka sytuacja przekracza ich możliwości finansowe one naprawde potrzebują pomocy, wystarczy rozejrzeć zapytać choćby księdza lub urzędników w gminie by wskazały tych najbardziej potrzebujących, pozdrawiam pomóżcie tym ludziom rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce