Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

17 listopada 2019 r.
9:19

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
87 14 A A
(fot. Adrian Grycuk/archiwum)

Od 6 grudnia wjedzie w życie obowiązek tworzenia przez kierowców „korytarza życia” oraz jazdy na „suwak”. Teraz nie jest z tym najlepiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ustawa zmierza do rozwiązania dwóch istotnych problemów związanych z ruchem drogowym. Pierwszy z nich to zapewnienie szybkiego przejazdu służb ratowniczych do wypadku, a druga – zmniejszenie korków i napięć między kierowcami poprzez wprowadzenie jednolitych zasad wykonywania manewru zmiany pasa ruchu, tzw. jazdy na suwak przed zwężeniem.

Najbardziej oczekiwana zmiana, to korytarz życia. – W końcu ustawodawca unormuje ten problem. Dzisiaj, niestety, nie jest z tym najlepiej. Cześć kierowców nie wie, jak się zachować, w którą stronę zjechać – mówi Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. W internecie widziałem filmik, jak dzieci z przedszkola pokazują tworzenie korytarza życia. Przedszkolaki robią to doskonale. Mam nadzieję, że dorośli także nie będą mieli z tym kłopotu – dodaje.

Ustawa reguluje tworzenia tzw. „korytarza życia”, umożliwiającego sprawne poruszanie się karetek do miejsca wypadku. Na jezdni z dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku, kierowcy poruszający się lewym pasem ruchu, zjeżdża w lew jak najbliżej lewej krawędzi pasa ruchu, a prawym pasem ruchu do prawej krawędzi. Na jezdni z więcej niż dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku, kierowcy z lewego pasa usuwają się, jak najbliżej lewej krawędzi, a kierujący pojazdami poruszający się pozostałymi pasami zjeżdżają jak najbliżej prawej krawędzi. Z „korytarza życia” mogą korzystać tylko pojazdy uprzywilejowane.

W przypadku jazdy na suwak przepisy precyzyjnie określą zasady pierwszeństwa jazdy z poszczególnych pasów ruchu, gdy następuje zmniejszenie ich liczby, a w miejscu zwężenia powstaje zator. Sformalizują też zasadę naprzemiennego wjazdu po jednym pojeździe z każdego pasa ruchu.

- Przy zwężeniach pasa lub pasów ruchu zawsze dochodzi do agresji. Zawsze znajdzie się jakiś "szeryf", który chce wszystkich pouczać. Dobrze, że to w końcu zostało uregulowane - mówi Jerzy Mazur, kierowca z Lublina. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw 15 listopada. Wejdzie w życie na Mikołaja, 6 grudnia.

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
C / 17 listopada 2019 o 10:31
+7
Wlasnie na tym polega suwak zeby jechac do przodu i na koncu pasa sie wlaczac a nie "grzecznie czekac " jak matolek i wydluzac korek...
Avatar
. / 17 listopada 2019 o 12:54
+4
O ile korytarz  jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu  . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej. rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 10:15
+3
Na diamentowej remont trwa 4lata i nikt nie nauczył się zasady suwaka korki jak nigdy i zawsze cwaniaki jadą do przodu gdy reszta grzecznie czeka
Avatar
monika / 17 listopada 2019 o 23:02
+2
Czyli jak, pas ktory sie kończy ma pierwszeństwo?
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas.
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas. rozwiń
Avatar
Gucio / 17 listopada 2019 o 19:54
+2
blacharze będą zadowoleni
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 17:53
+2
Dziennik wschodni a zdjęcie obok przystanku kolejowego Warszawa Zoo.
Avatar
monika / 17 listopada 2019 o 22:53
+1
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także kierowcy który również chce wjechać na ten pas i jest z jego prawej strony obowiązuje nadal!!!! A kiedy policja weźmie się za tych jadących w bagażniku i błyskających światłami, bo oni muszą pędzić i nie ważne, że jedziesz z maksymalnie dozwoloną prędkością i nie masz gdzie wjechać?
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 20:13
0
Bydlę dojedzie na początek zamkniętego pasa a reszta normalnych będzie musiała go wpuścić.Chore
Avatar
HI / 17 listopada 2019 o 20:33
-1
Kiedy wreszcie większe prawa dla pieszych? W kraju, gdzie kierowcy zabijają pieszych, bo im ciężko ich przepuścić na pasach muszą piesi dostać prawa jak w całym cywilizowanym świecie. Jak nie, to będziemy dalej ginąć jak muchy. Aż wyginiemy w diabły...
 Obiecanki - cacanki . . .
Avatar
Zezem na wprost / 17 listopada 2019 o 11:40
-9
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i ... rozwiń
Avatar
monika / 17 listopada 2019 o 23:02
+2
Czyli jak, pas ktory sie kończy ma pierwszeństwo?
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas.
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas. rozwiń
Avatar
monika / 17 listopada 2019 o 22:53
+1
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także kierowcy który również chce wjechać na ten pas i jest z jego prawej strony obowiązuje nadal!!!! A kiedy policja weźmie się za tych jadących w bagażniku i błyskających światłami, bo oni muszą pędzić i nie ważne, że jedziesz z maksymalnie dozwoloną prędkością i nie masz gdzie wjechać?
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także ... rozwiń
Avatar
HI / 17 listopada 2019 o 20:33
-1
Kiedy wreszcie większe prawa dla pieszych? W kraju, gdzie kierowcy zabijają pieszych, bo im ciężko ich przepuścić na pasach muszą piesi dostać prawa jak w całym cywilizowanym świecie. Jak nie, to będziemy dalej ginąć jak muchy. Aż wyginiemy w diabły...
 Obiecanki - cacanki . . .
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 20:13
0
Bydlę dojedzie na początek zamkniętego pasa a reszta normalnych będzie musiała go wpuścić.Chore
Avatar
Gucio / 17 listopada 2019 o 19:54
+2
blacharze będą zadowoleni
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 17:53
+2
Dziennik wschodni a zdjęcie obok przystanku kolejowego Warszawa Zoo.
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 o 13:53
-25
Ja na suwak jeździł nie będę, nikt mi sie nie bedzie przed maskę wpychal
Avatar
. / 17 listopada 2019 o 12:54
+4
O ile korytarz  jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu  . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej. rozwiń
Avatar
Zezem na wprost / 17 listopada 2019 o 11:40
-9
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i ... rozwiń
Avatar
Lu / 17 listopada 2019 o 11:37
-15
Oprócz tego że oba pasy będą jechaly równo to korków to nie zmniejszy także nie ma czym się jarać .
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 12 3

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 20 9

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 6

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 6

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 28 19

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 7

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 16 6

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 44 10

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 47 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 2

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 10 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?