Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

17 listopada 2019 r.
9:19

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
87 14 A A
(fot. Adrian Grycuk/archiwum)

Od 6 grudnia wjedzie w życie obowiązek tworzenia przez kierowców „korytarza życia” oraz jazdy na „suwak”. Teraz nie jest z tym najlepiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ustawa zmierza do rozwiązania dwóch istotnych problemów związanych z ruchem drogowym. Pierwszy z nich to zapewnienie szybkiego przejazdu służb ratowniczych do wypadku, a druga – zmniejszenie korków i napięć między kierowcami poprzez wprowadzenie jednolitych zasad wykonywania manewru zmiany pasa ruchu, tzw. jazdy na suwak przed zwężeniem.

Najbardziej oczekiwana zmiana, to korytarz życia. – W końcu ustawodawca unormuje ten problem. Dzisiaj, niestety, nie jest z tym najlepiej. Cześć kierowców nie wie, jak się zachować, w którą stronę zjechać – mówi Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. W internecie widziałem filmik, jak dzieci z przedszkola pokazują tworzenie korytarza życia. Przedszkolaki robią to doskonale. Mam nadzieję, że dorośli także nie będą mieli z tym kłopotu – dodaje.

Ustawa reguluje tworzenia tzw. „korytarza życia”, umożliwiającego sprawne poruszanie się karetek do miejsca wypadku. Na jezdni z dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku, kierowcy poruszający się lewym pasem ruchu, zjeżdża w lew jak najbliżej lewej krawędzi pasa ruchu, a prawym pasem ruchu do prawej krawędzi. Na jezdni z więcej niż dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku, kierowcy z lewego pasa usuwają się, jak najbliżej lewej krawędzi, a kierujący pojazdami poruszający się pozostałymi pasami zjeżdżają jak najbliżej prawej krawędzi. Z „korytarza życia” mogą korzystać tylko pojazdy uprzywilejowane.

W przypadku jazdy na suwak przepisy precyzyjnie określą zasady pierwszeństwa jazdy z poszczególnych pasów ruchu, gdy następuje zmniejszenie ich liczby, a w miejscu zwężenia powstaje zator. Sformalizują też zasadę naprzemiennego wjazdu po jednym pojeździe z każdego pasa ruchu.

- Przy zwężeniach pasa lub pasów ruchu zawsze dochodzi do agresji. Zawsze znajdzie się jakiś "szeryf", który chce wszystkich pouczać. Dobrze, że to w końcu zostało uregulowane - mówi Jerzy Mazur, kierowca z Lublina. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw 15 listopada. Wejdzie w życie na Mikołaja, 6 grudnia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
C / 17 listopada 2019 r. o 10:31
+7
Wlasnie na tym polega suwak zeby jechac do przodu i na koncu pasa sie wlaczac a nie "grzecznie czekac " jak matolek i wydluzac korek...
Avatar
. / 17 listopada 2019 r. o 12:54
+4
O ile korytarz  jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu  . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej. rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 10:15
+3
Na diamentowej remont trwa 4lata i nikt nie nauczył się zasady suwaka korki jak nigdy i zawsze cwaniaki jadą do przodu gdy reszta grzecznie czeka
Avatar
monika / 17 listopada 2019 r. o 23:02
+2
Czyli jak, pas ktory sie kończy ma pierwszeństwo?
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas.
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas. rozwiń
Avatar
monika / 17 listopada 2019 r. o 22:53
+2
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także kierowcy który również chce wjechać na ten pas i jest z jego prawej strony obowiązuje nadal!!!! A kiedy policja weźmie się za tych jadących w bagażniku i błyskających światłami, bo oni muszą pędzić i nie ważne, że jedziesz z maksymalnie dozwoloną prędkością i nie masz gdzie wjechać?
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także ... rozwiń
Avatar
Gucio / 17 listopada 2019 r. o 19:54
+2
blacharze będą zadowoleni
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 17:53
+2
Dziennik wschodni a zdjęcie obok przystanku kolejowego Warszawa Zoo.
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 20:13
0
Bydlę dojedzie na początek zamkniętego pasa a reszta normalnych będzie musiała go wpuścić.Chore
Avatar
HI / 17 listopada 2019 r. o 20:33
-1
Kiedy wreszcie większe prawa dla pieszych? W kraju, gdzie kierowcy zabijają pieszych, bo im ciężko ich przepuścić na pasach muszą piesi dostać prawa jak w całym cywilizowanym świecie. Jak nie, to będziemy dalej ginąć jak muchy. Aż wyginiemy w diabły...
 Obiecanki - cacanki . . .
Avatar
Zezem na wprost / 17 listopada 2019 r. o 11:40
-9
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i ... rozwiń
Avatar
monika / 17 listopada 2019 r. o 23:02
+2
Czyli jak, pas ktory sie kończy ma pierwszeństwo?
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas.
 Tylko wtedy, kiedy na pasie, na który chce się wjechać nastąpiło spowolnienie ruchu, czyli auta jadą jak w korku. W innych sytuacjach, gdzie pas się kończy, pierwszeństwo ma ten co jedzie swoim pasem, czyli tak jak było dotychczas.  Gdyby było tak jak napisałeś/napisałaś to wyobraźmy sobie ekspresówkę, czy autostradę, albo nawet zwykłą jezdnię gdzie ludzie jadą swoim pasem 50,70,100 km/h itd.i nagle muszą wyhamować, bo trzeba wpuścić jakiś samochód, któremu kończy się pas. rozwiń
Avatar
monika / 17 listopada 2019 r. o 22:53
+2
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także kierowcy który również chce wjechać na ten pas i jest z jego prawej strony obowiązuje nadal!!!! A kiedy policja weźmie się za tych jadących w bagażniku i błyskających światłami, bo oni muszą pędzić i nie ważne, że jedziesz z maksymalnie dozwoloną prędkością i nie masz gdzie wjechać?
Może zamiast wyrywać z kontekstu fragmenty lepiej było napisać, że jazda na suwak jest tylko tam, gdzie na pasie na który zamierza się wjechać jest spowolnienie ruchu ("znaczne zmniejszenie prędkości"), czyli auta jadą jak w korku. Inaczej mundrołki dojdą do wniosku, że na suwak jest wszędzie tam, gdzie kończy się pas i będą wymuszać wjazd (tak rzecz się ma w Lublinie przy skrętcie z JPII w lewo w Kraśnicką (koło Mazdy). Przepis, że kierowca zmieniający pas ruchu musi ustąpić pierwszeństwa temu, który już tym pasem jedzie, a także ... rozwiń
Avatar
HI / 17 listopada 2019 r. o 20:33
-1
Kiedy wreszcie większe prawa dla pieszych? W kraju, gdzie kierowcy zabijają pieszych, bo im ciężko ich przepuścić na pasach muszą piesi dostać prawa jak w całym cywilizowanym świecie. Jak nie, to będziemy dalej ginąć jak muchy. Aż wyginiemy w diabły...
 Obiecanki - cacanki . . .
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 20:13
0
Bydlę dojedzie na początek zamkniętego pasa a reszta normalnych będzie musiała go wpuścić.Chore
Avatar
Gucio / 17 listopada 2019 r. o 19:54
+2
blacharze będą zadowoleni
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 17:53
+2
Dziennik wschodni a zdjęcie obok przystanku kolejowego Warszawa Zoo.
Avatar
Gość / 17 listopada 2019 r. o 13:53
-26
Ja na suwak jeździł nie będę, nikt mi sie nie bedzie przed maskę wpychal
Avatar
. / 17 listopada 2019 r. o 12:54
+4
O ile korytarz  jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu  . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej.
Jesteś zwykłą dupą wołową i zawalidrogą, jak nie potrafisz poradzić sobie w tak codziennej sytuacji na drodze kiedy ktoś wymusza na tobie pierwszeństwo. Jak ma problemy z policją, kup sobie kamerkę, albo przesiądź się do komunikacji miejskiej. rozwiń
Avatar
Zezem na wprost / 17 listopada 2019 r. o 11:40
-9
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i nie mogłem się wcisnąć z zdawałoby się pasma uprzywilejowanego, bo gdyby .... to jakiś policjant mógłby mnie oskarżyć o współwinę w kolizji. Ten zapis będzie promował jak już pisałem cwaniaczków i zwykłych perfidnych chamów z przerośniętymi łokciami. Teraz zważywszy na postawę naszych policjantów i sądów którym zazwyczaj się NIE CHCE będą cierpieli ci którzy starają się żyć zgodnie z zapisami prawa.
O ile korytarz jak najbardziej popieram , o tyle ten suwak już tak mi się nie podoba, u nas będzie to furtka dla cwaniaczków. Taki oto przykład : Na jednej z ulic było przewężenie ulicy dwupasmowej do jednego pasma. Ja poruszałem się tym otwartym pasmem -zatrzymałem się aby dać szansę tym z wyłączonego z ruchu . W cywilizowanym świecie wygląda to tak że wjeżdżają w takie "gardło" auta na przemian -jak jest u nas ? Wpuściłem jedno auto a na jego zderzaku siedział i drugi i trzeci ..... i piąty a ja chcąc być dżentelmenem stałem i ... rozwiń
Avatar
Lu / 17 listopada 2019 r. o 11:37
-15
Oprócz tego że oba pasy będą jechaly równo to korków to nie zmniejszy także nie ma czym się jarać .
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!