Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

16 lutego 2020 r.
11:53

Lubelskie: Śmiertelne wypadki na drogach. Zginęły trzy osoby, cztery są ranne

Autor: Zdjęcie autora ask
184 14 A A

Trzy ofiary śmiertelne i cztery ranne to bilans trzech wypadków drogowych, do których doszło na terenie woj. lubelskiego w sobotę i w niedziele nad ranem. Do tragedii doszło w miejscowościach Sitaniec, Płonka i Przypisówka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę około godziny 4 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Sitaniec 43-letni mieszkaniec gm. Rachanie, kierując volkswagenem zjechał nagle z drogi. Auto uderzyło w betonowy przepust. Mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.

– 43-latek podróżował sam w kierunku Lublina. Najprawdopodobniej nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa – informuje kom. Andrzej Fijołek, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i dodaje: – Do drugiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w sobotę tuż po godzinie 19.

W miejscowości Płonka (pow. krasnostawski) kierujący audi a8 podczas wymijania z pojazdem jadącym z naprzeciwka potrącił pieszego. 65-letni mieszkaniec gm. Rudnik szedł prawą stroną jezdni w terenie zabudowanym ale nieoświetlonym. Nie posiadał też żadnych elementów odblaskowych.

– Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kierujący audi był trzeźwy – dodaje Fijołek.

Kolejny wypadek miał miejsce w niedzielę przed godziną 3 rano w miejscowości Przypisówka pow. lubartowski. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 24-latek kierując seatem na łuku drogi stracił panowanie, zjechał na pobocze i dachował. W samochodzie jechało 5 osób, wszyscy podczas dachowania wypadli z auta.

– Niestety jedna z pasażerek, 23-latka (z gm. Kock) zginęła na miejscu zdarzenia. Cztery osoby trafiły do szpitala – tłumaczy kom. Fijołek. – Kierujący był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wszystkich wypadków.

Zobacz także: Wypadek w Lublinie z udziałem karetki pogotowia

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 16 lutego 2020 r. o 12:40
+48
Dlaczego nie potrafimy delektować się spokojną rozważną i rozumną jazdą?
Avatar
eee / 16 lutego 2020 r. o 12:08
+36
Po pierwsze jedz wolniej, po drugie jedz wolniej i po trzecie jedz wolniej.
Avatar
Gość / 16 lutego 2020 r. o 13:42
+14
Dziś rano były przymrozki przygruntowe i miejscami bardzo ślisko
Avatar
KL / 16 lutego 2020 r. o 13:32
+12
Żyje na tej Lubelszczyżnie - szybko i krótko.
Avatar
filuś / 16 lutego 2020 r. o 15:39
+10
@aniu... Ja delektuję się spokojną jazdą. Na autostradzie już nie szaleję 150-160, wystarczy 120-130kmh. Zawsze gdzieś w korkach traciłem te "zaoszczędzone" minuty. Poza terenem 100kmh to aż nadto. No i co najważniejsze w Niemczech nie uświadczysz debili jadącego jak taran na ciebie. Wiesz dlaczego? Niemcy mają istny bat na takich totalnych debili. Po pierwsze każdy Niemiec posiada ubezpieczenie prawnicze. A tutaj "papugi" wycisnął maksimum ze sprawcy. No i najważniejsze. Tutaj idiotów kieruje się na test tzw. Idiotentest! Musi go zdać zanim ponownie przystąpi do egzaminu na prawo jazdy. Czy jest trudny? Banalny, bo skomponowany specjalnie dla IDIOTÓW DROGOWYCH. Problem nie w zdalniu, lecz... kosztach. Przystąpienie do testu to koszt 3.000 EURO. To kto poszaleje? A bez prawa jazdy tutaj jechać. No, cóż jak stać na koszt nowego auta to zapraszam. Tutaj nikt nie rozczula się nad zabójcami. Stać, czy nie stać rodzinę. A co mnie to obchodzi. Wsiadł za kółko niech buli. Miał wybór. Tutaj, aż roi się od ofert podwózki do pracy. Nie taksi, nie Zuber, a prywatne ogłoszenia. Jest popyt.
@aniu... Ja delektuję się spokojną jazdą. Na autostradzie już nie szaleję 150-160, wystarczy 120-130kmh. Zawsze gdzieś w korkach traciłem te "zaoszczędzone" minuty. Poza terenem 100kmh to aż nadto. No i co najważniejsze w Niemczech nie uświadczysz debili jadącego jak taran na ciebie. Wiesz dlaczego? Niemcy mają istny bat na takich totalnych debili. Po pierwsze każdy Niemiec posiada ubezpieczenie prawnicze. A tutaj "papugi" wycisnął maksimum ze sprawcy. No i najważniejsze. Tutaj idiotów kieruje się na test tzw. Idiotentest... rozwiń
Avatar
DP / 16 lutego 2020 r. o 14:28
+9
Ta 23 czym zawinila
 nie zapieła pasów, bo po co...
Avatar
DP / 16 lutego 2020 r. o 12:10
+4
zginęli Ci, którzy się do tego przyczynili, a nie niwinni
Avatar
Adam / 16 lutego 2020 r. o 13:06
+3
Ta 23 czym zawinila
Avatar
Gość / 16 lutego 2020 r. o 12:02
+2
Selekcja naturalna
Avatar
Chełmianin N / 16 lutego 2020 r. o 19:19
0
Co tu robi Lubelszczyzna!!
Avatar
Janusz / 23 lutego 2020 r. o 14:37
-1
E to norma, buraki z audi pasatow i seatow jeżdżą jak im się wydaje
Avatar
Chełmianin N / 16 lutego 2020 r. o 19:19
0
Co tu robi Lubelszczyzna!!
Avatar
Gość / 16 lutego 2020 r. o 18:58
0
Nie przewidzieć że przy temperaturze około zera jest ślisko? No to leeeeeeeeeeeć!!!!
Avatar
Ares / 16 lutego 2020 r. o 15:49
-1
Trzy różne wypadki. Trzy różne tragedie (liczba mnoga). Nie dziw że DW szuka nowego redaktora.
Avatar
filuś / 16 lutego 2020 r. o 15:39
+10
@aniu... Ja delektuję się spokojną jazdą. Na autostradzie już nie szaleję 150-160, wystarczy 120-130kmh. Zawsze gdzieś w korkach traciłem te "zaoszczędzone" minuty. Poza terenem 100kmh to aż nadto. No i co najważniejsze w Niemczech nie uświadczysz debili jadącego jak taran na ciebie. Wiesz dlaczego? Niemcy mają istny bat na takich totalnych debili. Po pierwsze każdy Niemiec posiada ubezpieczenie prawnicze. A tutaj "papugi" wycisnął maksimum ze sprawcy. No i najważniejsze. Tutaj idiotów kieruje się na test tzw. Idiotentest! Musi go zdać zanim ponownie przystąpi do egzaminu na prawo jazdy. Czy jest trudny? Banalny, bo skomponowany specjalnie dla IDIOTÓW DROGOWYCH. Problem nie w zdalniu, lecz... kosztach. Przystąpienie do testu to koszt 3.000 EURO. To kto poszaleje? A bez prawa jazdy tutaj jechać. No, cóż jak stać na koszt nowego auta to zapraszam. Tutaj nikt nie rozczula się nad zabójcami. Stać, czy nie stać rodzinę. A co mnie to obchodzi. Wsiadł za kółko niech buli. Miał wybór. Tutaj, aż roi się od ofert podwózki do pracy. Nie taksi, nie Zuber, a prywatne ogłoszenia. Jest popyt.
@aniu... Ja delektuję się spokojną jazdą. Na autostradzie już nie szaleję 150-160, wystarczy 120-130kmh. Zawsze gdzieś w korkach traciłem te "zaoszczędzone" minuty. Poza terenem 100kmh to aż nadto. No i co najważniejsze w Niemczech nie uświadczysz debili jadącego jak taran na ciebie. Wiesz dlaczego? Niemcy mają istny bat na takich totalnych debili. Po pierwsze każdy Niemiec posiada ubezpieczenie prawnicze. A tutaj "papugi" wycisnął maksimum ze sprawcy. No i najważniejsze. Tutaj idiotów kieruje się na test tzw. Idiotentest... rozwiń
Avatar
DP / 16 lutego 2020 r. o 14:28
+9
Ta 23 czym zawinila
 nie zapieła pasów, bo po co...
Avatar
Gość / 16 lutego 2020 r. o 13:42
+14
Dziś rano były przymrozki przygruntowe i miejscami bardzo ślisko
Avatar
KL / 16 lutego 2020 r. o 13:32
+12
Żyje na tej Lubelszczyżnie - szybko i krótko.
Avatar
Adam / 16 lutego 2020 r. o 13:06
+3
Ta 23 czym zawinila
Avatar
Gość / 16 lutego 2020 r. o 12:42
-16
Betonowy przepust przy samej drodze? Kto do tego dopuścił. Drzewa już wycięli, czas na przepusty. Przecież one zabijają ludzi
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.