Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dzisiaj przed zakładem karnym w Opolu Lubelskim pojawił się prezydent Puław, Paweł Maj, który przed kamerami skrytykował wyrok dotyczący ograniczeń nałożonych na szkolne boisko. Dzięki zapłaconej przez nieznaną osobę grzywnie - samorządowiec do aresztu nie trafił.
Chwila nieuwagi doprowadziła do groźnego wypadku na obwodnicy Kocka. Zderzyły się dwa samochody osobowe - audi i volkswagen. 3 osoby zostały przetransportowane do szpitala.
Mimo przenikliwego chłodu nikt nie spóźnił się wczoraj na zbiórkę nad rzeczka Wyżnicą przepływającą przez gminę Józefów nad Wisłą. W sobotni poranek dzieci, młodzież i dorośli w ramach „Operacji Czysta Rzeka” posprzątali brzegi tej rzeczki.
Jak zapowiadają synoptycy, piękny i ciepły tydzień zakończy się załamaniem pogody. Więcej w wideo.
Kolejne prawie 60 umów na remonty i budowę dróg lokalnych w województwie lubelskim w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - podpisane. Środki trafią do jedenastu powiatów. Najwięcej otrzyma powiat lubelski, który chce rozbudować odcinek Nowiny-Osmolice.
Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.
Mandatem w wysokości 2500 złotych zakończyła się dla 44-latka jazda hulajnogą elektryczną. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci z opolskiej drogówki, widząc jak jedzie „wężykiem”.
Kto pamięta bułki z pieczarkami na dworcu PKS, cynaderki z patelni w Przystani czy juki ułańskie w Karczmie Słupskiej?
W sobotę czeka na nas prawdziwie kosmiczne widowisko. Częściowe zaćmienie Słońca będzie widoczne na terenie całej Polski.
W programie Dzień Wschodzi gościliśmy prof. Roberta Rejdaka, kierownika Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Rozmowa dotyczyła zarówno pomocy Ukrainie, jak i wyzwań współczesnej okulistyki.
W kwietniu emeryci i renciści otrzymają "trzynastki", czyli 1878,91 złotych brutto. Ale w niektórych przypadkach świadczenia trafią na pocztę i konta bankowe jeszcze wmarcu.
Krew jest cennym lekarstwem, którego nie da się wyprodukować w warunkach laboratoryjnych. Dlatego tak ważne jest dzielenie się nią. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza na cotygodniowe akcje oddawania krwi.
Mam takie marzenie, by w przyszłości każdy biegle posługiwał się językiem angielskim. A od kiedy najlepiej zacząć się uczyć? Od przedszkola - mówi lubelski kurator oświaty Tomasz Szabłowski. W Lublinie rozpoczął się pilotażowy program ,,Przedszkolak w świecie dwujęzyczności".
Trzydniową akcję szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących na Lubelszczyźnie planuje przeprowadzić w ostatni weekend marca inspektorat weterynarii. W tym roku w regionie stwierdzono sześć ognisk tej choroby, w ubiegłym – 36.
31 marca 2025 r. ruszy nabór wniosków w nowej odsłonie programu Czyste Powietrze. Budżet programu został zasilony 10 mld zł bezzwrotnych dotacji ze środków Funduszu Modernizacyjnego. Na bezzwrotną dotację mogą liczyć osoby o niskich dochodach. Na końcu tekstu zamieszczamy link do pliku pdf. z maksymalnymi stawkami dotacji w ramach programu „Czyste powietrze”.
Czy ciepła i słoneczna wiosna zostanie z nami na dłużej? Możemy chować ciepłe kurtki do szaf? O tym opowiada Gabriela Szewczyk.
Lubelskie wkrótce ponownie ogłosi przetarg na zakup nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione po odrzuceniu jedynej oferty złożonej przez PESA Bydgoszcz. Władze województwa zapewniają, że projekt zostanie zrealizowany w terminie, ale nie podają, czy nowy tabor zastąpi starsze pojazdy.
W gminie Łaziska mieszkańcy zauważyli wilka. Samorząd przypomina ludziom jak powinni się zachować w przypadku spotkania z tym zwierzęciem.
W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej trwają pierwsze w tym roku egzaminy. W 2025 roku NOSG planuje przyjąć do służby kontraktowej nawet 100 osób, a do przygotowawczej co najmniej 190. To szansa dla osób, które chcą podjąć pracę w służbach mundurowych, a przy tym zyskać stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie.
Marzec jest miesiącem świadomości raka jelita grubego. O tym, jak niebezpieczna jest to choroba i dlaczego tak ciężko ją wykryć w dzisiejszym programie Dzień Wschodzi rozmawiamy z prof. Barbarą Skrzydło-Radomańską.
Od stycznia, zgodnie z unijnymi dyrektywami zużyte ubrania w zwykłym koszu lądować nie mogą. Ludziom jest jednak daleko do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i tekstylia wyrzucają… gdzie popadnie. Organizacje charytatywne ograniczają zbiórki, miasta starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom, a natura zaczyna odczuwać skutki nowego prawa. Skutki nie do końca pozytywne.
Ostrzeżenia o oblodzeniu dotyczy 5 powiatów w województwie lubelskim, a o przymrozkach: 26. Może padać śnieg. Kiedy sytuacja się poprawi? Raczej nie w weekend.
Od dzisiaj (15.03) w lubelskich nadleśnictwach rozpoczyna się akcja ochrony przeciwpożarowej, która potrwa do końca września. Paradoksalnie, najwięcej pożarów w lasach ma miejsce właśnie wczesną wiosną.
Najpiękniejsza kobieta z Lubelszczyzny ma 24 lata i pochodzi z okolic Nałęczowa. To właśnie ona będzie reprezentować nasz region w wyborach Miss Polonia 2025.
Lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza na akcje oddawania krwi. Pamiętajmy, że krew to lek, którego nie da się wyprodukować w laboratorium.