Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

11 lipca 2017 r.
17:39

Z ochotą gaszą już 110 lat. Święto strażaków z Opola Lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A

Szykuje się wielkie święto strażaków-ochotników w Opolu Lubelskim. Miejscowa jednostka OSP w sobotę będzie obchodzić 110. rocznicę powstania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W jubileusz 110-lecia OSP Opole Lubelskie otrzyma nowy sztandar. – Jego przekazanie zaplanowaliśmy podczas sobotniej uroczystości w centrum sportowym przy ulicy Fabrycznej. Zasłużeni druhowie zostaną odznaczeni medalami. To będą główne punkty naszych rocznicowych obchodów. Wcześniej, o godz. 10, w intencji naszego OSP zostanie odprawiona msza święta – mówi Paweł Górka, naczelnik opolskich strażaków-ochotników. Nowy sztandar ufundowało społeczeństwo Opola.

Wszystko zaczęło się w 1907 roku z inicjatywy dziedzica majątku Skoków, któremu jednocześnie podlegało miasto Opole. Dziedzic, niestety o nieustalonych personaliach, pełnił funkcję pierwszego prezesa. Pierwszym naczelnikiem został zaś Wincenty Juściński. Cały oddział bojowy liczył wtedy 60 osób i był podzielony na 4 sekcje.

Wyposażenie jednostki składało się z czterech beczkowozów konnych (każdy o pojemności 200 litrów), wozu żelaznego oraz dwóch, dwukołowych sikawek. Każdy z druhów miał hełm, pas bojowy z toporkiem oraz mundur. Strażacy ulokowali się w remizie przy plebanii.

Poza gaszeniem pożarów opolska OSP zajmował się także organizacją zabaw i loterii. W 1942 roku Niemcy wyposażają strażaków z Opola w pierwszy samochód bojowy. W 1947 roku powstaje nowa remiza, która służy strażakom do dziś.

Obecnie OSP Opole Lubelskie liczy 51 członków, z czego jednostka operacyjno-techniczna aż 41 osób, w tym 8 zawodowych ratowników medycznych. – Pod względem wyposażenia i wyszkolenia medycznego przodujemy w województwie. Jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych i wyszkolonych jednostek na terenie gminy. Na naszym wozie bojowym znajduję się jedyny na terenie powiatu defibrylator AED – dodaje Paweł Górka. – Rozwijamy u nas prężnie grupę ratownictwa wodnego, marzy nam się grupa nurkowa. W roku obecnym nasi druhowie strażacy-ratownicy wodni czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą przy ul. Rybackiej w Opolu Lubelskim – dodaje.

W niedługim czasie druhowie wzbogacą się o nową łódź z silnikiem zaburtowym oraz pompę powodziową o wysokiej wydajności o łącznej wartości ok. 120 tys. zł. W przyszłym roku druhowie mają plan zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który zastąpi wysłużonego stara 244. Władze miasta myślą też o przekazaniu działki pod budowę nowej strażnicy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 r. o 00:07
0
Hehe, 4 komentarze jednej osoby, sądząc po odstępach czasowych, ktoś widzę lubi jak jego jest na górze, a co do komentarz "może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci. pozdrawiam., ps. uprzedzając komentarze: nie jestem strażakiem" to niech ta osoba wie, że wojewoda nigdy nie opłacał i nie opłaca etatów ratowniczych na kąpieliskach. Wojewoda daje pieniądze jedynie na działalność ratowniczą i m.in na utrzymanie dyżurów ratowniczych, ale o pieniądze od wojewody może starać się każdy podmiot jeżeli posiada odpowiednią kadrę i sprzęt to czemu wspaniałe OSP nie dostało tych pieniędzy ? Brak odpowiednich ludzi ? sprzętu ? doświadczenia? Sami to przemyślcie sobie :) A o umiejętnościach ratowników pracujących w Opolu wiem od Ratowników z basenu na którym odbywał się "kurs" i to co oni mówili tam. Pozdr
Hehe, 4 komentarze jednej osoby, sądząc po odstępach czasowych, ktoś widzę lubi jak jego jest na górze, a co do komentarz "może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci.... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:32
0
A skąd wiesz jakie mają umiejętnosci? testowałeś ich już?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:32
0
skąd wiesz jakie mają umiejętnosci? topiłeś się już?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:28
0
może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci. pozdrawiam., ps. uprzedzając komentarze: nie jestem strażakiem.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:22
0
no to już wiemy ska ten hejt :P
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 13:41
0
Podważam tą instytucję, która wydała tym ludziom uprawnienia, ponieważ jest nią OSP a nie żaden WOPR, a jak jest powszechnie wiadomo do 2011 roku tylko WOPR mógł szkolić i to WOPR przez tyle lat opracował takie programy kursów, że teraźniejsze szkolenia z programem MSW są dużo mniej wymagające niż szkolenia kiedyś na młodszego ratownika WOPR, co z resztą widać po umiejętnościach ratowników z kąpieliska w Opolu Lub, a w tym roku z tego co wiem z OCK WOPR złożył ofertę na zabezpieczenie kąpieliska. A ja jako instruktor WOPR nie raz miałem okazję szkolić strażaków zarówno z OSP jak i PSP z całego województwa i są oni owszem świetnymi strażakami na wodzie pod warunkiem POSZUKIWAŃ a więc nie akcji ratunkowych oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu tzn. łódź z silnikiem, kamizelki ratunkowe, które noszą strażacy podczas akcji. Nawet w ćwiczeniach na basenie strażacy ledwo co sobie radzą z pływaniem samemu a co jakby im przyszło jeszcze holować dorosłego i agresywnego mężczyznę. A co do działań przeciwpowodziowych strażacy świetnie sprawdzają się w akcjach polegających na noszeniu worków z piaskiem i wypompowywaniu wody z piwnic. A jakby przyszło popłynąć to topielca bez żadnego sprzętu to jestem pewny, że ani poszkodowany ani strażak by już z tej wody nie wyszedł. Od lat WOPR zajmował się ratownictwem wodnym i to on nadal powinien to robić. Pozdrawiam :)
Podważam tą instytucję, która wydała tym ludziom uprawnienia, ponieważ jest nią OSP a nie żaden WOPR, a jak jest powszechnie wiadomo do 2011 roku tylko WOPR mógł szkolić i to WOPR przez tyle lat opracował takie programy kursów, że teraźniejsze szkolenia z programem MSW są dużo mniej wymagające niż szkolenia kiedyś na młodszego ratownika WOPR, co z resztą widać po umiejętnościach ratowników z kąpieliska w Opolu Lub, a w tym roku z tego co wiem z OCK WOPR złożył ofertę na zabezpieczenie kąpieliska. A ja jako instruktor WOPR nie raz miałem okaz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 13:17
0
Strażak po kursie podstawowym strażaka wg regulaminu szkoleń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ma w szkoleniu podstawy z ratownictwa wodnego, i to w zakresie większym niż szkolenie woprowski, bo dochodzi tutaj m.in. poszukiwania na wodzie i pod wodą, ratownictwo ekologiczne na wodach, działania p.powodziowe i wiele innych ... Więc wkur... mnie jak ktoś mówi że strażak nie ma pojęcia o ratownictwie wodnym
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 13:13
0
o prosze :P konkurencja widzę, że nie śpi :p Proszę mi odpowiedzieć dlaczego ktoś kto pisze taki komentarz podważa instytucję, która tym chłopakom wydała uprawnienia ratownika wodnego? I dlaczego osoba ta podważa kompetencję jednostki, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym? I w ramach ścisłości, dlaczego WOPR nie złożył oferty na obsługę miejsca przeznaczonego do kąpieli w Opolu Lubelskim? No to chyba już oddaliłem wszystkie argumenty tego komentarza :P
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 r. o 19:11
0
Wszystko ładnie pięknie, gaszą pożary, jeżdżą do wypadków, tylko po co straż POŻARNA bierze się za coś do czego się zupełnie nie nadają. Strażacy, którzy pracują na kąpielisku w Opolu Lub. nie potrafią pływać, nie mają pojęcia o tym co to jest ratownictwo wodne. Do działań na wodzie został powołany WOPR i to on powinien czuwać nad takimi miejscami. Żenada
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 r. o 00:07
0
Hehe, 4 komentarze jednej osoby, sądząc po odstępach czasowych, ktoś widzę lubi jak jego jest na górze, a co do komentarz "może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci. pozdrawiam., ps. uprzedzając komentarze: nie jestem strażakiem" to niech ta osoba wie, że wojewoda nigdy nie opłacał i nie opłaca etatów ratowniczych na kąpieliskach. Wojewoda daje pieniądze jedynie na działalność ratowniczą i m.in na utrzymanie dyżurów ratowniczych, ale o pieniądze od wojewody może starać się każdy podmiot jeżeli posiada odpowiednią kadrę i sprzęt to czemu wspaniałe OSP nie dostało tych pieniędzy ? Brak odpowiednich ludzi ? sprzętu ? doświadczenia? Sami to przemyślcie sobie :) A o umiejętnościach ratowników pracujących w Opolu wiem od Ratowników z basenu na którym odbywał się "kurs" i to co oni mówili tam. Pozdr
Hehe, 4 komentarze jednej osoby, sądząc po odstępach czasowych, ktoś widzę lubi jak jego jest na górze, a co do komentarz "może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci.... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:32
0
A skąd wiesz jakie mają umiejętnosci? testowałeś ich już?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:32
0
skąd wiesz jakie mają umiejętnosci? topiłeś się już?
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:28
0
może nie powinieniem się włączać do dyskusji, ale instytucją wydającą im uprawnienia jest pewna osp, ale instruktorami w tej osp są instruktorzy wopr, aktualni członkowie wopr. więc podważasz swoich kolegów i sam wopr. ja to myślę, że po prostu żal komuś *** ściska, bo etaty na kapieliskach wopr-rowskie utrzymuje wojewoda, więc takie Łopole łyknąć za spore pieniądze z ock + kasa od wojewody to niezłe lody się kręci. pozdrawiam., ps. uprzedzając komentarze: nie jestem strażakiem.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 17:22
0
no to już wiemy ska ten hejt :P
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 13:41
0
Podważam tą instytucję, która wydała tym ludziom uprawnienia, ponieważ jest nią OSP a nie żaden WOPR, a jak jest powszechnie wiadomo do 2011 roku tylko WOPR mógł szkolić i to WOPR przez tyle lat opracował takie programy kursów, że teraźniejsze szkolenia z programem MSW są dużo mniej wymagające niż szkolenia kiedyś na młodszego ratownika WOPR, co z resztą widać po umiejętnościach ratowników z kąpieliska w Opolu Lub, a w tym roku z tego co wiem z OCK WOPR złożył ofertę na zabezpieczenie kąpieliska. A ja jako instruktor WOPR nie raz miałem okazję szkolić strażaków zarówno z OSP jak i PSP z całego województwa i są oni owszem świetnymi strażakami na wodzie pod warunkiem POSZUKIWAŃ a więc nie akcji ratunkowych oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu tzn. łódź z silnikiem, kamizelki ratunkowe, które noszą strażacy podczas akcji. Nawet w ćwiczeniach na basenie strażacy ledwo co sobie radzą z pływaniem samemu a co jakby im przyszło jeszcze holować dorosłego i agresywnego mężczyznę. A co do działań przeciwpowodziowych strażacy świetnie sprawdzają się w akcjach polegających na noszeniu worków z piaskiem i wypompowywaniu wody z piwnic. A jakby przyszło popłynąć to topielca bez żadnego sprzętu to jestem pewny, że ani poszkodowany ani strażak by już z tej wody nie wyszedł. Od lat WOPR zajmował się ratownictwem wodnym i to on nadal powinien to robić. Pozdrawiam :)
Podważam tą instytucję, która wydała tym ludziom uprawnienia, ponieważ jest nią OSP a nie żaden WOPR, a jak jest powszechnie wiadomo do 2011 roku tylko WOPR mógł szkolić i to WOPR przez tyle lat opracował takie programy kursów, że teraźniejsze szkolenia z programem MSW są dużo mniej wymagające niż szkolenia kiedyś na młodszego ratownika WOPR, co z resztą widać po umiejętnościach ratowników z kąpieliska w Opolu Lub, a w tym roku z tego co wiem z OCK WOPR złożył ofertę na zabezpieczenie kąpieliska. A ja jako instruktor WOPR nie raz miałem okaz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 13:17
0
Strażak po kursie podstawowym strażaka wg regulaminu szkoleń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej ma w szkoleniu podstawy z ratownictwa wodnego, i to w zakresie większym niż szkolenie woprowski, bo dochodzi tutaj m.in. poszukiwania na wodzie i pod wodą, ratownictwo ekologiczne na wodach, działania p.powodziowe i wiele innych ... Więc wkur... mnie jak ktoś mówi że strażak nie ma pojęcia o ratownictwie wodnym
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 r. o 13:13
0
o prosze :P konkurencja widzę, że nie śpi :p Proszę mi odpowiedzieć dlaczego ktoś kto pisze taki komentarz podważa instytucję, która tym chłopakom wydała uprawnienia ratownika wodnego? I dlaczego osoba ta podważa kompetencję jednostki, która specjalizuje się w ratownictwie wodnym? I w ramach ścisłości, dlaczego WOPR nie złożył oferty na obsługę miejsca przeznaczonego do kąpieli w Opolu Lubelskim? No to chyba już oddaliłem wszystkie argumenty tego komentarza :P
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 r. o 19:11
0
Wszystko ładnie pięknie, gaszą pożary, jeżdżą do wypadków, tylko po co straż POŻARNA bierze się za coś do czego się zupełnie nie nadają. Strażacy, którzy pracują na kąpielisku w Opolu Lub. nie potrafią pływać, nie mają pojęcia o tym co to jest ratownictwo wodne. Do działań na wodzie został powołany WOPR i to on powinien czuwać nad takimi miejscami. Żenada
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"
29 maja 2020, 20:30

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"

Już w najbliższy weekend w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędą się pierwsze filmowe pokazy w ramach "Kina pod gwiazdami". To powrót do tradycji sprzed ponad dekady. Centrum Kultury uruchomiło możliwość odbioru wejściówek na seanse.

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Do 15 grudnia Auto Fix Forum z Konopnicy ma dostarczyć 50 samochodów marki Jeep Wrangler dla Straży Granicznej. Lubelska firma wgrała rządowy przetarg o wartości ponad 14 milionów złotych. Auta mają być dostarczone do Chełma.

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Zrobiono pierwszy krok do budowy obwodnicy Łęcznej. Dzisiaj podpisano program inwestycji dla jej budowy w ramach drogi krajowej nr 82. Nowa droga powstanie w latach 2027–2029.

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Tylko jedna radna przychyliła się do pomysłu prezydenta Zamościa by ten na czas pandemii zarabiał mniej. Pozostali byli przeciwko odchudzaniu portfela Andrzeja Wnuka. Bo to chwyt pod publiczkę i nic miastu nie da

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

– Z powodu trwającej od miesięcy pandemii, w zakładach karnych wstrzymano widzenia i na razie osadzeni nie mogą spotykać się z bliskimi. Mogą jednak w inny sposób złożyć życzenia mamom, wysyłając im własnoręcznie wykonaną kartkę – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Kiedy stajemy przed wyborem stolarki okiennej, najczęściej myślimy o ciepłych i dużych przeszkleniach do salonu czy sypialni. Mniej uwagi poświęcamy tym, które znajdą się w kuchni lub łazience. Jest to jednak decyzja, która wpłynie na komfort użytkowania tych pomieszczeń.

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?
galeria

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?

Oryginalne polichromie zostały odsłonięte podczas remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej 7. Wojewódzki konserwator zabytków przekonuje, że dzięki temu można odtworzyć historyczny wystrój wnętrz, ale jednocześnie twierdzi, że ozdobione w ten sposób pomieszczenia nie powinny dłużej być mieszkaniami.

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
Mapy
galeria

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia podało, że dzisiaj w woj. lubelskim odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory pozytywny wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 miało 448 osób.

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dzisiaj Łukasza Łobejko na stanowisko dyrektora wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Dyrektorski gabinet zajmie na sześć lat.

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Unieważniony został przetarg na zaprojektowanie 450-metrowego odcinka ul. Berylowej między ul. Jantarową a skrzyżowaniem z Kryształową i Onyksową. Zleceniem interesowały się dwie firmy, ale umowy nie dostanie żadna z nich, bo plany rozbiły się o pieniądze

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Ma 47 lat, spore doświadczenie w branży farmaceutycznej i dalszych kuzynów w Ministerstwie Zdrowia. Dzisiaj prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Marcin Wieczorek przedstawił swojego nowego zastępcę.

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej
29 maja 2020, 18:00

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej

Od 30 maja budynek Galerii Labirynt po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa zostanie otwarty dla publiczności. Z tej okazji zaplanowano wernisaż wystawy prac Moniki Sosnowskiej.

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło trzy respiratory dla bialskiego szpitala. Na szpitalnych oddziałach sprzęt pojawi się w połowie czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!