Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

5 czerwca 2019 r.
10:49

Jacek Bury odchodzi z partii. „Nie do takiej .Nowoczesnej się zapisywałem”

Autor: Zdjęcie autora toma
81 30 A A
Jacek Bury
Jacek Bury (fot. Krzysztof Mazur)

Radny sejmiku województwa i jeden z założycieli lubelskich struktur .Nowoczesnej Jacek Bury rezygnuje z członkostwa w partii. – Nie mogę firmować swoim nazwiskiem działań, z którymi się nie utożsamiam – tłumaczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jacek Bury to lubelski przedsiębiorca, który w działalność polityczną zaangażował się w 2015 roku. Współuczestniczył w tworzeniu lubelskich struktur ugrupowania zakładanego przez Ryszarda Petru, a po wyborach parlamentarnych został ich przewodniczącym. Po tym, jak w 2017 z partią pożegnał się Petru, a szefową formacji została Katarzyna Lubnauer, Bury wszedł w skład zarządu krajowego.

We wtorek polityk poinformował o rezygnacji z partyjnej funkcji i samego członkostwa w .Nowoczesnej.

– Gdy powstawała .Nowoczesna zakładałem, że nie będzie partią zainteresowaną „wojną polsko-polską”. Sądziłem, że będzie partią, dla której ideologiczne spory i udowodnianie tego, iż „moja racja jest mojsza” są zwyczajnym marnotrawieniem czasu. Główny cel utworzenia .Nowoczesnej wynikał z konieczności zajęcia się rozwojem gospodarczym kraju i potrzeby zatroszczenia się o obywateli - aby żyło im się coraz lepiej, dostatniej, bez trosk i zmartwień o to czy wystarczy im środków do pierwszego kolejnego miesiąca – pisze Bury w oświadczeniu opublikowanym w portalu internetowym Facebook.

– Od pewnego czasu .Nowoczesna staje się coraz bardziej odległa od swoich początkowych ideałów i wartości. Gospodarka i przedsiębiorczość zeszły na dalszy plan, a dominujące stały się sprawy światopoglądowe. Nie do takiej .Nowoczesnej się zapisywałem i nie po to postanowiłem zaangażować się w życie publiczne – dodaje radny. I informuje, że podjął decyzję o rezygnacji z zasiadania z zarządzie krajowym .Nowoczesnej i członkostwa w samej partii. – Nie mogę bowiem firmować swoim nazwiskiem działań, z którymi się nie utożsamiam – podsumowuje.

Kilka dni temu Onet informował o planach likwidacji .Nowoczesnej i przejęcia jej członków przez Platformę Obywatelską. Bury zapewnia, że jego decyzja nie ma związku z tymi doniesieniami.

– Nie była podjęta pod wpływem emocji. Długo nad tym myślałem i walczyłem, żeby .Nowoczesna skupiła się na kierunku gospodarczym. Nie mogłem się przebić – mówi „Dziennikowi” Jacek Bury. Czy rozważa związanie się z PO? – Na razie się nad tym nie zastanawiałem, ale raczej nie. Jestem liberałem gospodarczym i podejście Platformy do gospodarki nie jest mi bliskie. Platforma chce walczyć o większość w Sejmie, dlatego przyjmuje taką, a nie inną retorykę. Tych, którzy rozumieją, że dobro narodu bierze się z pracy, jest kilkanaście procent. I z tymi ludźmi chcę pracować, ale zdaję sobie sprawę z tego, że nigdy nie będziemy większością – podsumowuje polityk i zaznacza, że pozostanie członkiem klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa.

e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 11:05
+26
Nie ma juz czegoś takiego jak nowoczesna , tak samo jak nie ma , PSL czy SLD. Jest zlepek ideologicznie różnych, nic nie znaczących ugrupowań których jedynym celem i programem jest walka z PISem i powrót do władzy. Tak samo nie ma dla nich czegoś takiego jak Polska , jest unia europejska która reprezentuje dokładnie taki sam poziom i ideologię.
Avatar
Moher z PiS. / 5 czerwca 2019 o 12:23
+21
Panie Bury masz rację mam w du...ie, Sad Najwyzszy, trybunały i Brukselę. Chce normalnie żyć i pracą się wzbogacić. A nie słuchać że jestem faszysta, antysemita i wstyd na Europy od oderwanych od rzeczywistości celebrytów i autorytetów moralnych.
Avatar
widz TVN / 5 czerwca 2019 o 11:02
+21
Wczoraj się dowiedziałem ze i Kwasniewski obalał komunę.
Avatar
Ja JUS / 5 czerwca 2019 o 12:51
+16
Panie Bury nie wmawiaj że z powodu szarości wiejesz ze skompromitowanych struktur . Normalka - STATEK TONIE , SZCZURY WIEJĄ . Minął czas kiedy niedojrzały politycznie Polak akceptował na jego koszt wygłupy Rewińskiego i oszustwa Michnika, Lewandowskiego , Balcerowicza. Widzisz Pan Panie Bury uważałeś się za politycznego stratega a wlazłeś Pan po same uszy w towarzycho Szogun- Wielgus , miłośniczki psiej sierści
Avatar
otake polskie / 5 czerwca 2019 o 11:06
+15
Niesiołowski będzie miał kumpla u kosiniaków?
Avatar
Tak pytam / 5 czerwca 2019 o 13:10
+14
Najwyższa pora się zabierać. Tylko ko kto długi Nowoczesnej spłaci, jak wszyscy uciekają?
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 10:59
+14
Typowe: wspiąć się po drabinie na wyższy poziom i przewrócić drabinę. Po co mu teraz jakaś partia jak ma już koryto. Typowy człowiek bez zasad. Miał walczyć o wszystkich a zajął się od razu lobbowaniem branży transportowej i swojej firmy. Liczę się ja i mój czubek nosa.
Avatar
Michał / 5 czerwca 2019 o 12:22
+13
Pewnie dowiedział się,że nie ma co liczyć na 1-kę z list Koalicji Europejskiej przed wyborami do Sejmu (na co pewnie liczył), więc zrezygnował.
Avatar
KL / 5 czerwca 2019 o 11:49
+12
A mógłby reklamować lubelskie arbuzy. Szkoda.
Avatar
?? / 5 czerwca 2019 o 12:19
+11
Jakoś do późnej jesieni KO mu nie przeszkadzała, co więcej startował z jej list z 1-wszego miejsca do Sejmiku Województwa. Co się zatem stało w ciągu paru miesięcy, że KO przestała panu odpowiadać??
Avatar
jerbie / 6 czerwca 2019 o 08:30
+6
Burasie a długi kto spłaci?
Avatar
Kundel / 6 czerwca 2019 o 07:54
-2
Bura Suka ma już legowisko w PiSim Schronisku
Avatar
KASA MISIU KASA / 6 czerwca 2019 o 07:53
+5
w dawaniu P0litycznej d*** każdemu i w każdej P0zycji lepszy jest tylko ludowy aktyw ZSl oklaskujący Jażdżewskiego
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 07:17
+2
Bury przez poparcie Nowoczesnej wygrał, to teraz zmieniły mu się poglądy, nie mam szacunku do takich osób, po prostu oszust
Avatar
PiSlam Górom / 5 czerwca 2019 o 19:00
+10
Brawo Panie Bury. Teraz, jak się powiedziało A to czas powiedzieć B....i złożyć mandat.
Avatar
extremista / 5 czerwca 2019 o 17:44
+3
Brawo !!! Warto mieć swój punkt widzenia i swoje wartości, których nie zmieniamy w zależności skąd wieje.
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 17:31
+4
burasie załóż sobie partię owocowo-warzywną
Avatar
www / 5 czerwca 2019 o 15:33
+1
Głupi naród, który ma głupich obywateli. Jak Bury jest specem od transportu i stara się żeby polski transport się rozwijał w kraju i zagranicą, dawał prace ludziom to i tak dla was źle. To czym ma się zająć, służbą zdrowia?! No ludzie myślcie trochę! Bury to właściwy człowiek na właściwym miejscu, zna problemy branży i szuka dla nich rozwiązań. A nie jak w PiS-ie dla przykładu ministry od wszystkiego, przerzucani z ministerstwa do ministerstwa spece od koryta co najwyżej.
 I uważasz koziołku matołku że będzie w tym bezstronny i  nie będzie próbował zagarnąć jak najwięcej do swojej kieszeni?  Zrobi dobrze sobie czy tobie ?? Oczywiście że sobie. To co robi jest konfliktem interesów 
 I uważasz koziołku matołku że będzie w tym bezstronny i  nie będzie próbował zagarnąć jak najwięcej do swojej kieszeni?  Zrobi dobrze sobie czy tobie ?? Oczywiście że sobie. To co robi jest konfliktem interesów  rozwiń
Avatar
Ferdek Kiepski / 5 czerwca 2019 o 15:05
+3
Ja nie o takie Polskie walczyłem! Ja nie o takie Polskie walczyłem!
Avatar
Denim / 5 czerwca 2019 o 13:43
-1
Jak taki dobry to niech przejdzie do Zjednoczonej Prawicy!Tam ludzie ocenią czy fachowiec?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opona wystrzeliła w ciężarówce. Z naczepy wysypały się butelki z wodą mineralną

Opona wystrzeliła w ciężarówce. Z naczepy wysypały się butelki z wodą mineralną 0 0

Wystrzał przedniej opony w ciągniku siodłowym był przyczyną bardzo poważnego zdarzenia na drodze wojewódzkiej 747 w miejscowości Elżbieta.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019. Co trzeba zobaczyć? [program]
27 lipca 2019, 11:00

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019. Co trzeba zobaczyć? [program] 0 0

Bez dużych koncertów, ale z bogatym programem filmowym. W sobotę w Kazimierzu Dolnym zaczyna się 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Bilety można już kupować przez internet.

Lubelskie: Paradoks. Inni nie mogą się tu budować, a on jeden dostał pozwolenie

Lubelskie: Paradoks. Inni nie mogą się tu budować, a on jeden dostał pozwolenie 3 11

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie budować nie można. Wstrzymania prac budowlanych chce też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. – To obszar Natura 2000 – argumentuje. Tymczasem budowa domu na prywatnej działce jest legalna. Uchylić pozwolenie puławskiego starostwa może jedynie wojewoda.

Zamość na okrągło 2019. Wyścigi kosiarek i Popek Monster [zdjęcia]
galeria

Zamość na okrągło 2019. Wyścigi kosiarek i Popek Monster [zdjęcia] 1 2

Zamość na okrągło to impreza, która w weekend odbyła się w Zamościu.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Zderzyły się dwa samochody

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Zderzyły się dwa samochody 0 0

Do wypadku doszło na obwodnicy Lubartowa, w rejonie skrzyżowania z ulicą Nowodworską.

Kilka godzin policyjnych kontroli w Lublinie i aż 120 mandatów

Kilka godzin policyjnych kontroli w Lublinie i aż 120 mandatów 6 6

Policjanci ujawnili ponad 170 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego ponad 100 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Wyprzedaż garażowa w Lublinie. Co można było kupić? [zdjęcia]
galeria

Wyprzedaż garażowa w Lublinie. Co można było kupić? [zdjęcia] 1 1

Każdy chętny mógł wymienić zbędne rzeczy na inne przedmioty lub je po prostu sprzedać. Wyprzedaż garażowa w niedzielę po raz kolejny odbyła się na parkingu Targu Pod Zamkiem.

Marsz Równości w Białymstoku. Policyjne zatrzymania i zamieszki wywołane przez przeciwników marszu
film

Marsz Równości w Białymstoku. Policyjne zatrzymania i zamieszki wywołane przez przeciwników marszu 0 3

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku poszukują mężczyzny podejrzewanego o udział w pobiciu 14-latka. Do przestępstwa doszło w sobotę przy Placu Uniwersyteckim w Białymstoku.

Bór Dąbie pierwszy raz w historii  zagra na poziomie klasy okręgowej

Bór Dąbie pierwszy raz w historii zagra na poziomie klasy okręgowej 0 0

W ubiegłym roku Bór Dąbie obchodził jubileusz 50-lecie istnienia. W tym roku prezes klubu Andrzej Sadło świętował 40-te urodziny. Piłkarze zrobili swojemu szefowi podwójny prezent urodzinowy

Chełm: Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli

Chełm: Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli 0 0

W ciągu dwóch dni odbyły się posiedzenia Komisji Konkursowych, które miały wyłonić dyrektorów w sześciu szkołach i przedszkolach w Chełmie. W większości nowych szefów nie wybrano.

Nałęczów: Czekają na pomysły na rewitalizację

Nałęczów: Czekają na pomysły na rewitalizację 0 2

Nałęczów. Urząd zachęca mieszkańców do współtworzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji, dzięki któremu samorząd będzie mógł m.in. starać się o pieniądze na realizację zapisanych w nim pomysłów. Swoje propozycje, uwagi i opinie można przekazać w ankiecie, opublikowanej na stronie internetowej gminy.

Jarmark Jagielloński 2019 od 16 do 18 sierpnia w Lublinie [program]
16 sierpnia 2019, 10:00
galeria

Jarmark Jagielloński 2019 od 16 do 18 sierpnia w Lublinie [program] 0 0

Już po raz 13. Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem w Lublinie wypełnią tradycyjna muzyka, taniec i rzemiosło. Organizowany przez Warsztaty Kultury Jarmark Jagielloński przyniesie moc atrakcji. Nie tylko będzie można poznać sztukę ludową najlepszych rzemieślników z Europy Środkowo-Wschodniej i żywą tradycję, ale też uczestniczyć w fascynujących koncertach i spotkaniach. Tegoroczna edycja święta kultury ludowej odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia.

Zobacz, co zmieni się w okolicach Łęcznej

Zobacz, co zmieni się w okolicach Łęcznej 0 0

Do 12 sierpnia będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego gminy Łęczna w granicach administracyjnych gminy z wyłączeniem miasta Łęczna.

Groźny wirus u bram Lublina. Wybito już 330 świń, w mieście ruszyło odławianie dzików

Groźny wirus u bram Lublina. Wybito już 330 świń, w mieście ruszyło odławianie dzików 7 12

Ponad 330 świń zostało wybitych w gospodarstwie w podlubelskim Dysie. Weterynarze potwierdzili tam ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obszar zagrożony tą groźną dla zwierząt chorobą obejmuje też Lublin. W mieście rozpoczęło się wielkie odławianie dzików

Dzieci uczą się u nas przez działanie

Dzieci uczą się u nas przez działanie 0

Rozmowa z Anną Bukowską, kierownikiem Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!