Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

6 maja 2020 r.
6:37

Wybory 2020. PiS kusił posła Sachajkę. W grę miała wchodzić posada w ministerstwie rolnictwa

21 11 A A
Jarosław Sachajko, poseł z okręgu chełmskiego, były przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa
Jarosław Sachajko, poseł z okręgu chełmskiego, były przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa (fot. Maciej Kaczanowski)

Do lubelskiego posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 miał zgłosić się prezes Cedrobu, potentata na rynku drobiarskim, by zachęcać do poparcia ustawy o wyborach korespondencyjnych. W zamian sugerował stanowisko w ministerstwie rolnictwa. – Stanowczo odmówiłem – przekonuje poseł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prawo i Sprawiedliwość szuka poparcia dla pomysłu wyborów korespondencyjnych. Głosowanie nad przepisami w tej sprawie ma się odbyć 6 lub 7 maja, a rządzący nie mają dość głosów.

To, jak PiS szuka poparcia, zdradził Paweł Kukiz. W mediach społecznościowych opisał, jak wyglądały rozmowy posłów jego ugrupowania z przedstawicielami partii Jarosława Kaczyńskiego.

Według Kukiza, za pośrednictwem szefa Cedrobu Sachajko został też zaproszony na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. „Dużo okrągłych słów typowych dla premiera. Dobro Polski, dobro partii, dobro Dudy” – relacjonował. Dodał jednak, że premierowi nie udało się przekonać Sachajki do poparcia rozwiązań proponowanych przez PiS.

Kukiz twierdzi, że Jarosław Sachajko, poseł z okręgu chełmskiego, były przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa, był czwartym posłem z ugrupowania Kukiz’15, którego PiS „usiłował przekabacić”.

– Dzwoni do niego prezes jednego z największych w Polsce producentów kurczaków – Cedrobu. Zachęca Sachajkę do poparcia PiS-owskiej ustawy o wyborach korespondencyjnych i sugeruje stanowisko w ministerstwie rolnictwa – ujawnia Kukiz. – Po konsultacji ze mną, Jarosław Sachajko na spotkanie z Morawieckim idzie – dodaje.

W rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Sachajko potwierdza, że spotkanie z premierem się odbyło. – Byłem zaskoczony zaproszeniem. Przyznam, że na takim szczeblu nie robiono jeszcze do mnie podchodów. Propozycja premiera dotyczyła współpracy długookresowej i poparcia głosowania ustawy o wyborach korespondencyjnych 7 maja – mówi Sachajko.

Jak zareagował na ofertę stanowiska w ministerstwie rolnictwa? – Stanowczo odmówiłem. Boli mnie proceder kupowania głosów posłów. Nasz klub w poprzedniej kadencji został dosłownie rozgrabiony przez partię rządzącą – przypomina.

Poseł nie chce przesądzać wyniku czwartkowego głosowania. – Mam tylko nadzieję, że media uważnie będą się przypatrywać sprawie i „przypilnują” posłów z innych ugrupowań, którzy zdradziliby i przeszli do PiS. Rząd ma potężne moce sprawcze – ostrzega Jarosław Sachajko.

O komentarz poprosiliśmy Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Do momentu publikacji tekstu nie dostaliśmy odpowiedzi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 maja 2020 r. o 09:12
+11
2014 - "Do PSL przeszli posłowie z Twojego Ruchu, którzy po odejściu z partii Palikota tworzyli koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. W szeregi PSL wstąpili: Artur Dębski, Artur Górczyński, Henryk Kmiecik, Artur Makowski, Michał Pacholski i Paweł Sajak."
....Zmiana barw politycznych nie jest niczym dziwnym. ...
  ... skrajnie lewicowy, antychrześcijański i antyklerykalny Ruch PAlikota ramię w ramię z  PSLem, mającym w swoim hymnie "Tak nam dopomóż Bóg!"  ???
  ... skrajnie lewicowy, antychrześcijański i antyklerykalny Ruch PAlikota ramię w ramię z  PSLem, mającym w swoim hymnie "Tak nam dopomóż Bóg!"  ??? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 maja 2020 r. o 08:57
+11
2019 - "...Po jesiennych wyborach  .... Ci, którzy u nowego marszałka nie mieli czego szukać, nowe posady znaleźli u prezydenta. Pracę w Urzędzie Miasta Lublin dostali bez konkursu, w trybie przeniesienia pracownika samorządowego. Jednym z pierwszych transferów była Anna Augustyniak, która u marszałka z PSL była sekretarzem województwa. Do Ratusza trafiła na „wieloosobowe stanowisko pracy ds. rozwiązań systemowych”, gdzie pracuje jako „ekspert prezydenta” 1400 etatów, 83 mln zł Od końca października do połowy kwietnia do magistratu na mocy art. 22 Ustawy o pracownikach samorządowych przeniosło się w sumie 25 osób ." - DW 1 maj 2019
2019 - "...Po jesiennych wyborach  .... Ci, którzy u nowego marszałka nie mieli czego szukać, nowe posady znaleźli u prezydenta. Pracę w Urzędzie Miasta Lublin dostali bez konkursu, w trybie przeniesienia pracownika samorządowego. Jednym z pierwszych transferów była Anna Augustyniak, która u marszałka z PSL była sekretarzem województwa. Do Ratusza trafiła na „wieloosobowe stanowisko pracy ds. rozwiązań systemowych”, gdzie pracuje jako „ekspert prezydenta” 1400 etatów, 83 mln zł... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 maja 2020 r. o 11:04
+10
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Mało wiarygodnie brzmi polityk z partii, która nazwywała swojego koalicjanta per "MAFIA" "grupa przestępcza"
Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS?
  .... masz dowody na korupcję?  - Dlaczego nie zgłaszasz do  cba?
ote>   .... masz dowody na korupcję?  - Dlaczego nie zgłaszasz do  cba? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 08:01
+6
Skoro zwyczajna korupcja jest ścigana i karana - słusznie! - to polityczna powinna być ścigana i karana dużo intensywniej!
Avatar
maria-antonina / 6 maja 2020 r. o 08:10
+1
Intelektualne kadry PIS. Syn Wojciecha, tokarza, i Ireny, pracownicy biurowej[2][3]. Został absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. W 1988 rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego[2]; tytuł zawodowy magistra uzyskał w 1998 na podstawie pracy magisterskiej Piłsudczyków obraz i wizja ustroju politycznego Polski w latach 1923–1935, której promotorem był Andrzej Garlicki[4]. Od 1995 do 1998 był zatrudniony w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, następnie do 2004 w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jako dyrektor departamentu. Później pracował w Urzędzie m.st. Warszawy, pełniąc kolejno funkcje kierownika urzędu stanu cywilnego i zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście.
Intelektualne kadry PIS. Syn Wojciecha, tokarza, i Ireny, pracownicy biurowej[2][3]. Został absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. W 1988 rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego[2]; tytuł zawodowy magistra uzyskał w 1998 na podstawie pracy magisterskiej Piłsudczyków obraz i wizja ustroju politycznego Polski w latach 1923–1935, której promotorem był Andrzej Garlicki[4]. Od 1995 do 1998 był zatrudniony w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, następnie ... rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 13:01
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Mało wiarygodnie brzmi polityk z partii, która nazwywała swojego koalicjanta per "MAFIA" "grupa przestępcza"
Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS?
.... masz dowody na korupcję?  - Dlaczego nie zgłaszasz do  cba?
W CBA mają niezły nieporządek (delikatnie mówiąc), a poza tym jak mam na PiS donieść do instytucji, w której rządzą ludzie powiązani z PiS? Czym ty myślisz, bo na pewno rozumu do tego nie używasz.
ote> W CBA mają niezły nieporządek (delikatnie mówiąc), a poza tym jak mam na PiS donieść do instytucji, w której rządzą ludzie powiązani z PiS? Czym ty myślisz, bo na pewno rozumu do tego nie używasz. rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 10:56
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Mało wiarygodnie brzmi polityk z partii, która nazwywała swojego koalicjanta per "MAFIA" "grupa przestępcza"
Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS?
ote> Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 10:46
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
ote> Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS??? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 10:00
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 09:24
0
2014 - "Do PSL przeszli posłowie z Twojego Ruchu, którzy po odejściu z partii Palikota tworzyli koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. W szeregi PSL wstąpili: Artur Dębski, Artur Górczyński, Henryk Kmiecik, Artur Makowski, Michał Pacholski i Paweł Sajak."
....Zmiana barw politycznych nie jest niczym dziwnym. ...
... skrajnie lewicowy, antychrześcijański i antyklerykalny Ruch PAlikota ramię w ramię z  PSLem, mającym w swoim hymnie "Tak nam dopomóż Bóg!"  ???
A komunistyczny w swoich działaniach PiS leżący krzyżem w kościele już cię tak nie mierzi?
ote> A komunistyczny w swoich działaniach PiS leżący krzyżem w kościele już cię tak nie mierzi? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 13:01
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Mało wiarygodnie brzmi polityk z partii, która nazwywała swojego koalicjanta per "MAFIA" "grupa przestępcza"
Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS?
.... masz dowody na korupcję?  - Dlaczego nie zgłaszasz do  cba?
W CBA mają niezły nieporządek (delikatnie mówiąc), a poza tym jak mam na PiS donieść do instytucji, w której rządzą ludzie powiązani z PiS? Czym ty myślisz, bo na pewno rozumu do tego nie używasz.
ote> W CBA mają niezły nieporządek (delikatnie mówiąc), a poza tym jak mam na PiS donieść do instytucji, w której rządzą ludzie powiązani z PiS? Czym ty myślisz, bo na pewno rozumu do tego nie używasz. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 maja 2020 r. o 11:04
+10
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Mało wiarygodnie brzmi polityk z partii, która nazwywała swojego koalicjanta per "MAFIA" "grupa przestępcza"
Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS?
  .... masz dowody na korupcję?  - Dlaczego nie zgłaszasz do  cba?
ote>   .... masz dowody na korupcję?  - Dlaczego nie zgłaszasz do  cba? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 10:56
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Mało wiarygodnie brzmi polityk z partii, która nazwywała swojego koalicjanta per "MAFIA" "grupa przestępcza"
Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS?
ote> Poszukaj sobie, co pan Ziobro mówił swgo czasu o panu Kaczyńskim... No i wciąż nie odpowiedziałeś na pytanie, co to ma do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 10:46
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
..."Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę. - mówił niegdyś o swoim koalicjancie Paweł Kukiz -  "jedynka" na liście PSL - KPw Opolu w 2019"  - źródło niezalezna.pl
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
ote> Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS??? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 10:00
0
-->> "Antysystemowiec"  Kukiz : 2005 r. honorowy komitet poparcia Donalda Tuska 2006 r. wspiera kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz 2007 r. wspiera kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej 2015 r. startuje w wyborach Prezydenckich 2020 r. Popiera  Tygryska z PSL (którego wczesniej ostro atakował) ;) KABARET nie partia.
Ale co to ma do rzeczy? Konkretnie do korupcji politycznej bezczelnie uprawianej przez PiS???
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 09:24
0
2014 - "Do PSL przeszli posłowie z Twojego Ruchu, którzy po odejściu z partii Palikota tworzyli koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. W szeregi PSL wstąpili: Artur Dębski, Artur Górczyński, Henryk Kmiecik, Artur Makowski, Michał Pacholski i Paweł Sajak."
....Zmiana barw politycznych nie jest niczym dziwnym. ...
... skrajnie lewicowy, antychrześcijański i antyklerykalny Ruch PAlikota ramię w ramię z  PSLem, mającym w swoim hymnie "Tak nam dopomóż Bóg!"  ???
A komunistyczny w swoich działaniach PiS leżący krzyżem w kościele już cię tak nie mierzi?
ote> A komunistyczny w swoich działaniach PiS leżący krzyżem w kościele już cię tak nie mierzi? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 maja 2020 r. o 09:12
+11
2014 - "Do PSL przeszli posłowie z Twojego Ruchu, którzy po odejściu z partii Palikota tworzyli koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. W szeregi PSL wstąpili: Artur Dębski, Artur Górczyński, Henryk Kmiecik, Artur Makowski, Michał Pacholski i Paweł Sajak."
....Zmiana barw politycznych nie jest niczym dziwnym. ...
  ... skrajnie lewicowy, antychrześcijański i antyklerykalny Ruch PAlikota ramię w ramię z  PSLem, mającym w swoim hymnie "Tak nam dopomóż Bóg!"  ???
  ... skrajnie lewicowy, antychrześcijański i antyklerykalny Ruch PAlikota ramię w ramię z  PSLem, mającym w swoim hymnie "Tak nam dopomóż Bóg!"  ??? rozwiń
Avatar
___K___ / 6 maja 2020 r. o 09:04
0
2014 - "Do PSL przeszli posłowie z Twojego Ruchu, którzy po odejściu z partii Palikota tworzyli koło Bezpieczeństwo i Gospodarka. W szeregi PSL wstąpili: Artur Dębski, Artur Górczyński, Henryk Kmiecik, Artur Makowski, Michał Pacholski i Paweł Sajak."
  No i co z tego? Zmiana barw politycznych nie jest niczym dziwnym. Ale oferowanie stanowiska za przychylność w głosowaniu, to jest korupcja. Jesteś idiotą, że tego nie odróżniasz, czy tylko udajesz, TECZOWY_ZSL ?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 maja 2020 r. o 08:57
+11
2019 - "...Po jesiennych wyborach  .... Ci, którzy u nowego marszałka nie mieli czego szukać, nowe posady znaleźli u prezydenta. Pracę w Urzędzie Miasta Lublin dostali bez konkursu, w trybie przeniesienia pracownika samorządowego. Jednym z pierwszych transferów była Anna Augustyniak, która u marszałka z PSL była sekretarzem województwa. Do Ratusza trafiła na „wieloosobowe stanowisko pracy ds. rozwiązań systemowych”, gdzie pracuje jako „ekspert prezydenta” 1400 etatów, 83 mln zł Od końca października do połowy kwietnia do magistratu na mocy art. 22 Ustawy o pracownikach samorządowych przeniosło się w sumie 25 osób ." - DW 1 maj 2019
2019 - "...Po jesiennych wyborach  .... Ci, którzy u nowego marszałka nie mieli czego szukać, nowe posady znaleźli u prezydenta. Pracę w Urzędzie Miasta Lublin dostali bez konkursu, w trybie przeniesienia pracownika samorządowego. Jednym z pierwszych transferów była Anna Augustyniak, która u marszałka z PSL była sekretarzem województwa. Do Ratusza trafiła na „wieloosobowe stanowisko pracy ds. rozwiązań systemowych”, gdzie pracuje jako „ekspert prezydenta” 1400 etatów, 83 mln zł... rozwiń
Avatar
maria-antonina / 6 maja 2020 r. o 08:10
+1
Intelektualne kadry PIS. Syn Wojciecha, tokarza, i Ireny, pracownicy biurowej[2][3]. Został absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. W 1988 rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego[2]; tytuł zawodowy magistra uzyskał w 1998 na podstawie pracy magisterskiej Piłsudczyków obraz i wizja ustroju politycznego Polski w latach 1923–1935, której promotorem był Andrzej Garlicki[4]. Od 1995 do 1998 był zatrudniony w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, następnie do 2004 w Urzędzie do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jako dyrektor departamentu. Później pracował w Urzędzie m.st. Warszawy, pełniąc kolejno funkcje kierownika urzędu stanu cywilnego i zastępcy burmistrza dzielnicy Śródmieście.
Intelektualne kadry PIS. Syn Wojciecha, tokarza, i Ireny, pracownicy biurowej[2][3]. Został absolwentem XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. W 1988 rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego[2]; tytuł zawodowy magistra uzyskał w 1998 na podstawie pracy magisterskiej Piłsudczyków obraz i wizja ustroju politycznego Polski w latach 1923–1935, której promotorem był Andrzej Garlicki[4]. Od 1995 do 1998 był zatrudniony w Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, następnie ... rozwiń