Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

13 stycznia 2020 r.
8:02

Poseł PiS chce odbić zamek z rąk PO. Polityczna awantura o Muzeum Lubelskie

149 171 A A
Katarzyna Mieczkowska przypomina, że gdy marszałek ogłaszał konkurs na nowego dyrektora, pod listem w sprawie pozostawienia jej na stanowisku podpisało się ok. 90 proc. muzealnej załogi. Jej dalsze zatrudnienie na stanowisku dyrektora krytykuje poseł Przemysław Czarnek
Katarzyna Mieczkowska przypomina, że gdy marszałek ogłaszał konkurs na nowego dyrektora, pod listem w sprawie pozostawienia jej na stanowisku podpisało się ok. 90 proc. muzealnej załogi. Jej dalsze zatrudnienie na stanowisku dyrektora krytykuje poseł Przemysław Czarnek (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Poseł Przemysław Czarnek krytykuje, że w regionie rządzonym przez PiS Muzeum Lubelskim, jedną z największych instytucji kultury, kieruje „osoba powiązana bezpośrednio z władzami PO”. Chodzi o Katarzynę Mieczkowską, prywatnie żonę prezydenta Lublina, szefa lubelskiej PO.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieczkowska Muzeum Lubelskim kieruje od początku 2015 roku. Wygrała konkurs ogłoszony jeszcze przez poprzednie władze województwa z koalicji PO-PSL. Jej kontrakt wygasał z końcem ubiegłego roku. Dlatego obecny zarząd województwa z PiS w październiku ogłosił konkurs na nowego dyrektora placówki. Stanęły do niego trzy osoby, w tym obecna szefowa. Postępowanie jednak unieważniono, bo nie dochowano terminów. Ostatecznie pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja, że do czasu ogłoszenia nowego konkursu Mieczkowska będzie pełniącą obowiązki dyrektora.

Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Tam również pełnienie dyrektorskich obowiązków powierzono dotychczasowej szefowej Annie Fic-Lazor. Ale to obsada stanowiska w Muzeum Lubelskim spotkała się z krytyką ze strony parlamentarzystów PiS. Jednym z powodów jest fakt, że Katarzyna Mieczkowska prywatnie jest żoną prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, który jest szefem lubelskiej PO. W niedawnym programie „Tydzień między nami” na antenie publicznej TVP3 Lublin mówił o tym poseł PiS Przemysław Czarnek.

– Moje zdanie, podobne do większości mieszkańców, jest takie, że mieliśmy długi okres, w którym instytucjami kultury zarządzali ludzie związani z Platformą Obywatelską. Dewastacja lubelskiej kultury była tak daleko posunięta, że społeczeństwo zdecydowało, że większość w sejmiku województwa ma PiS, również po to, żeby dokonać zmiany. Teraz dalej na czele mamy osobę bezpośrednio związaną z władzami PO. To jest dla ludzi niezrozumiałe – mówił w telewizyjnym studiu. Wspomniał też o pewnych „wątpliwościach merytorycznych”. – Te zarzuty były pisemnie formułowane posłom PiS – zaznaczył.

Zapytaliśmy byłego wojewodę o to, czego dotyczyły wspomniane uwagi. – Niektórzy posłowie, w tym i ja, otrzymaliśmy materiały przeróżnej treści. Ale ja nie jestem od ich merytorycznej oceny i nie chcę się odnosić do uwag, które są niesprawdzone. Poprosiliśmy o ich sprawdzenie organy prowadzące muzeum. Natomiast wiem, że mieszkańcy Lubelszczyzny, głosujący na PiS, denerwują się, że najważniejszą placówką muzealną kieruje nadal osoba powiązana bezpośrednio z władzami PO i rozumiem to oburzenie – mówi Czarnek i dodaje, że tymi wątpliwościami podzielił się z marszałkiem Stawiarskim i wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego Jarosławem Sellinem.

Informację o tym, że takie materiały wpłynęły do biur poselskich, potwierdzają nam inni parlamentarzyści partii rządzącej. Ale żadna z osób, do których zwróciliśmy się w tej sprawie, nie przekazała nam treści listów. – Ja skasowałem tego maila – słyszymy od jednego z naszych rozmówców. Nieco więcej dowiadujemy się od poseł Gabrieli Masłowskiej.

– Dotyczyły one przede wszystkim pracy merytorycznej. Są zastrzeżenia, że to, co dzieje się na Zamku, nie współgra z jego misją. Zgłaszano też prawdopodobieństwo nieuzasadnionych wydatków – mówi Masłowska. Ale gdy prosimy o pokazanie pisma, jakiej do niej wpłynęło, słyszymy: – Nie ma takiej możliwości. Nie jestem do tego upoważniona.

Marszałek Jarosław Stawiarski potwierdza, że o tych wątpliwościach był przez partyjnych kolegów informowany ustnie. Ale na razie nie podjął w tej sprawie żadnych działań. – Pod koniec roku w muzeum została przeprowadzona standardowa kontrola i czekamy na jej wyniki – mówi. A pytany o przytaczane związki dyrektor Mieczkowskiej z PO zaznacza: – Mnie poglądy polityczne nie obchodzą. Interesuje mnie praca merytoryczna. Jak oceniam panią dyrektor? Głosy są raczej pozytywne, ale poczekajmy na wyniki kontroli.

– Ja o żadnych nieprawidłowościach nie wiem. Chętnie zapoznam się z takim pismem. Ale według mojej wiedzy, od pracowników nic takiego nie wyszło – mówi Dziennikowi Katarzyna Mieczkowska. I przypomina, że gdy marszałek ogłaszał konkurs na nowego dyrektora, pod listem w sprawie pozostawienia jej na stanowisku podpisało się ok. 90 proc. muzealnej załogi. Dziwią ją też zarzuty dotyczące działalności placówki. – O jakich niewłaściwych wydarzeniach możemy mówić w sytuacji, w której muzeum jest drugi rok zamknięte z uwagi na trwający remont? – zastanawia się. Podkreśla też, że nigdy nie należała do żadnej partii politycznej.

Zarząd województwa zapewnia, że wkrótce ma zostać ogłoszony kolejny konkurs na dyrektora instytucji. Pełnienie obowiązków na tym stanowisku może trwać najwyżej dwanaście miesięcy.

e-Wydanie

Komentarze 171

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zawsze Polak Patriota / 13 stycznia 2020 o 08:19
+72
ten pusty i chory na umyśle podlec cornek zgłupiał już do końca ! Myślałem, że ktoś kogo tytułują prefesor ma jakiś honor, ogładę, kulturę ! Ale jak usłyszałem jak gloryfikował tow. piotrowicza na Trybunał to o mało nie spadłem z krzesła, przecierałem oczy a tu nie to widzę ! Ludzie gdyby ktoś powiedział, że to chlew to uważam go za tego co znieważa świnie ! Brak słów by jeszcze komentować, dno i 100 metrów gnoju
Avatar
lubelski koziołek / 13 stycznia 2020 o 08:20
+71
A to, że P. Mieczkowska jest dobrym dyrektorem, umiejętnie zarządzającym, empatycznym człowiekiem, osobą, która ozywila Zamek, zwiększyła jego dostępność i zainteresowanie dla osób młodych i turystów, to już się nie liczy?
Avatar
Piotr / 13 stycznia 2020 o 08:20
+70
Skąd u tego goscia tyle nienawisci i obłudy?? Zakłamany człowiek,z jednej strony angazuje się na Sw Mikołaja w parafii a zdrugiej tylko cały czas pluje jadem. Wsyd i taki człowiek jest posłem? Ludzie zastanówcie się kogo Wy wybieracie i na jakich ludzi głosujecie.
Avatar
spoko / 13 stycznia 2020 o 08:14
+65
Uczyła by się szarańcza wpychająca się na stołki -choćby od Żuka. Dyrektorem w UM od lat jest Ewa Dumkiewicz-Sprawka prywatnie żona wojewody i jakoś mu do głowy nie przyszło, coby ją usunąć bo związana z PIS.
Avatar
Jaś / 13 stycznia 2020 o 08:13
+63
Jak pies nie ma co robić to jajka liże. Jest tskie powiedzonko pośle.
Avatar
eon / 13 stycznia 2020 o 08:40
+62
DNO!!! Ten człowiek powinien zakończyć swoją śmieszną karierę bo tylko pogrąża się publicznie. Typowe PISlamskie zagranie bo ktoś nie jest z PIS buhahah. Buras, który jest skrajnym nacjonalistą, faszystą, homofobem nie powinien się nawet udzielać !!!!
Avatar
Co ....... / 13 stycznia 2020 o 08:13
+62
I po co zmienić coś - kogoś tylko dlatego że jest z innej opcji politycznej. Wszyscy za obecną panią Dyrektor. Panie pośle nie całe społeczeństwo Lublina myśli tak jak pan.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 o 08:15
+61
TAAAAAAAK co się da trzeba przejąć i zniszczyć ot DOBRA ZMIANA a można też kupić od spadkobierców za 500mln a którzy zaraz zbankrutują jak to zrobił niby minister kultury który jest znawcą kultury i nie tylko.Sporo jeszcze w Polsce do zrobienia w tej kwestii
Avatar
? / 13 stycznia 2020 o 09:18
+59
Warto zapytać jak Pan Poseł zmierzył że "większość mieszkańców" czyli ponad 170 tys. ma podobne zdanie i widziałoby kogo innego na tym stanowisku. Sądząc po liczbie odwiedzających zorganizowane wystawy najprawdopodobniej jest dokładnie odwrotnie. Czyżby narastająca frustracja płynąca z zasiadania w ostatnim rzędzie i marginalizacji do roli naciskacza guzika ? A może jest już propozycja wybitnego następcy - w CSK było już z 5-ciu
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 o 08:15
+59
Odbić....,??????? Czy w naszym kraju musi być wszędzie obecna polityka? Juz kolejny dobry dyrektor szpiala w ramach odbijania nie kieruje szlitalem.
Avatar
L> / 2 dni temu o 13:16
+2
Czy Pan Poseł zamiast zamku, mógłby odbić Górki Czechowskie?? Bardzo proszę!
Avatar
PisKraśnik. / 5 dni temu o 11:17
-1
A ja się cieszę że pan Czarnek jest posłem. Bo mamy normalnego wojewodę.
Avatar
wirek / 6 dni temu o 18:14
+3
Arogancja Czarnka jest już słynna na cały kraj i nie przynosi zaszczytu Lublinowi. Wszyscy go kojarzą z Lublinem, a on chyba z jakiejś wsi podlubelskiej...?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 14:17
+4
Co za kanalia pisuarowa .....
Avatar
niepatriota / 6 dni temu o 11:54
+4
Lublin w wyścigu o Europejską Stolicę Kultury przegrał tylko z Wrocławiem. Oddano do użytku CSK, Teatr Stary, Centrum Kultury a Czarnek mówi o dewastacji lubelskiej kultury! Czy on ma równo pod sufitem?
Avatar
Gość / 6 dni temu o 03:59
-7
Ale wyje.bało tu troli ratuszowych hehe
Avatar
. / 18 stycznia 2020 o 16:17
+1
Może pan Czarnek opowie o swoich działaniach wspierających swoją kancelarię prawną? Gwarantuję wszystkim i z prawa i lewa, że będą baaaaardzo zainteresowani!
Nazwa???
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 13:50
+7
Komu oseł chce załatwić posadkę, może być mierny byle był wierny - dooobra zmiana
Avatar
gość / 17 stycznia 2020 o 09:21
+11
Może pan były zajął by się tym że służba zdrowia w Lublinie rozłożona na łopatki.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 02:14
+9
Może pan Czarnek opowie o swoich działaniach wspierających swoją kancelarię prawną? Gwarantuję wszystkim i z prawa i lewa, że będą baaaaardzo zainteresowani!
Zobacz wszystkie komentarze 171

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szkolili się przez ferie i już są żołnierzami. Przysięga wojskowa w centrum Świdnika [zdjęcia]
galeria

Szkolili się przez ferie i już są żołnierzami. Przysięga wojskowa w centrum Świdnika [zdjęcia] 16 11

Kolejni żołnierze - ochotnicy złożyli w niedzielę w Świdniku przysięgę wojskową i zasilili szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu
ZDJĘCIA

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu 15 13

Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Z takimi konsekwencjami prawnymi musi się liczyć 54-latek zatrzymany przez policjantów w Białej Podlaskiej.

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany 0 0

Najpierw zaoferował pomoc przy pracach w gospodarstwie, później pożyczył 4 zł, a na koniec okradł 81-letnią kobietę. Sprawcy grozi kara więzienia do 10 lat.

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze
Magazyn

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze 44

Rozmowa z księdzem Robertem Śliżem z archidiecezji lubelskiej o tym, jak wygląda wizyta duszpasterska

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach 1 3

Bilety komunikacji miejskiej będzie można kupić w biletomatach. Dwa urządzenia stanęły na przystankach przy ulicy Terebelskiej oraz Narutowicza.

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia]

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia] 0 3

23-letni kierowca hondy stracił panowanie nad autem i wjechał w bariery energochłonne. Do zdarzenia doszło w sobotę rano w Radzyniu Podlaskim, na skrzyżowaniu ul. Międzyrzeckiej i Pomiarowej. Mieszkaniec gminy Kąkolewnica był pijany.

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi 40 4

Po raz kolejny policjanci z Krasnegostawu organizują zbiórkę krwi dla żony jednego z swoich kolegów – Izabeli Kowalik. Kobieta choruje na białaczkę. Zbiórkę krwi zaplanowano na początku lutego w dwóch miastach - Krasnymstawie i Zamościu.

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw 8 7

Nie przejął się sądowym zakazem i pijany pojechał na stację paliw. Później tłumaczył policjantom, że "chciał tylko zatankować paliwo do swojego auta". 42-letni kierowca busa miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem?
NOWE INFORMACJE

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem? 81 6

Dramat w Chełmie. 14-latek zabił nożem macochę i ciężko ranił przyrodniego brata. Później uciekł z domu.

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja 29 10

Nie żyje 39-letnia mieszkanka Chełma, która została ugodzona nożem. Do szpitala został przewieziony także zraniony 18-letni syn kobiety. W sprawie został zatrzymany 14-letni chłopak.

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem
film

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem 1 12

Po Polski mają przylecieć studenci z Politechniki Rzeszowskiej, którzy przebywali w chińskim mieście Wuhan, które jest centrum epidemii koronawirusa 2019-nCoV. Władze uspokajają, że warszawskie Lotnisko Chopina zapewnia, że jest odpowiednio przygotowane na przybycie podróżnych.

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy? 5 2

Dzisiaj jest pierwsza niedziela handlowa w 2020 roku, po zmianie przepisów. W sumie w bieżącym roku będzie zaledwie siedem niedziel, kiedy nie będzie obowiązywać zakaz handlu.

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie"
ZAMOŚĆ

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie" 2 16

W poniedziałek radni będą się musieli zmierzyć z problemem opłat za śmiecie. Nowe, wyższe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują zaledwie od początku stycznia. Prezydent chce je podnieść. Kolejny pomysł to zmiana metody ich naliczania. Już na posiedzeniach komisji działających w radzie miasta było burzliwie.

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag 0 20

Miasto skieruje uchwałę "żłobkową" do konsultacji Rady Rodziców. Tymczasem, radni Białej Samorządowej uważają że decyzja wojewody, który unieważnił tę uchwałę, była polityczna.

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata
Magazyn

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata 36 1

- Cieszę się, że znani muzycy potrafią docenić moją pracę. Dla mnie najważniejsze jest to, że po tylu latach człowiek z Lublina zdobył sobie uznanie - Rozmowa z Grzegorzem Kulawiakiem, producentem i realizatorem muzycznym, właścicielem lubelskiego studia SinMix oraz byłym basistą grupy Ravendusk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.