Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

26 listopada 2019 r.
20:40

Sylwester Tułajew pożegnał się z MSWiA. Lokalni działacze PiS zaskoczeni

Autor: Zdjęcie autora toma
10 79 A A

Lubelski poseł PiS rozstaje się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. O swoim odejściu poinformował w mediach społecznościowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Moja misja w MSWiA dobiegła końca. Był to wyjątkowy czas ciężkiej pracy dla Polski. Przez te niespełna pół roku udało się bardzo wiele! - przekonuje Tułajew we wpisie na Twitterze.

Trudno powiedzieć, jakie są powody jego odejścia. Resort nie wydał w tej sprawie żadnego komunikatu. Parlamentarzysta nie odbiera od nas telefonu.

Zaskoczenia nie kryją lokalni działacze PiS. - Nic na to nie wskazywało - mówi jeden z nich. A inny dodaje, że jeszcze niedawno Tułajew deklarował, że pozostanie na ministerialnym stanowisku.

Poseł z Lublina wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji został 12 czerwca. Na to stanowisko powołała go ówczesna minister Elżbieta Witek, która w sierpniu została marszałkiem Sejmu. Zastąpił ją Mariusz Kamiński. I to właśnie z osobą obecnego szefa resortu niektórzy politycy PiS wiążą zaskakujące oświadczenie Tułajewa. - Może chodzić o porządki i chęć dobrania sobie zaufanych współpracowników - słyszymy w jednej z rozmów.

W poniedziałek MSWiA poinformowało o odejściu Jarosława Zielińskiego, który funkcje wiceministra pełnił od 2015 roku. Jego miejsce zajął bliski współpracownik Kamińskiego Maciej Wąsik.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kolega z PiS / 26 listopada 2019 r. o 21:10
Tulajew co najwyżej mógł być na stażu w mswia! Człowiek bez wiedzy, bez merytoryki! On nie wie co to jest praca, wiec co gada o ciężkiej pracy! Pcha się przed kamery, i robi wszystko publikę!
Avatar
sąsiad / 26 listopada 2019 r. o 20:56
Nie słyszałem żadnej wypowiedzi tego jegomościa oprócz dziwnych min jakie stroił podczas przecinania wstęgi w różnych obiektach użyteczności publicznej. A żeby podawać nożyczki, nie trzeba być podsekretarzem stanu. Podobno Sylwester ma włączyć się aktywnie w kampanię wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy. "On tak ładnie klaszcze w dłonie", jak mawiają lokalne parafianki z Czechowa.
Avatar
pompuciusz / 26 listopada 2019 r. o 22:15
"Moja misja się kończyła" - hahahahahhahaha buahahahahahha powiedział były ministrant absolwent kierunku grillowania hahahahaha 
Avatar
wierny / 26 listopada 2019 r. o 21:00
dla mnie to powinien zastąpić obecnego rzecznika kurii w Lublinie, tak to widzę
Avatar
pytam się / 26 listopada 2019 r. o 22:28
Ludzie , niech ktoś mi powie jak taki prostak znajduje poparcie i miejsce w przestrzeni publicznej ?
Avatar
Tony / 26 listopada 2019 r. o 21:22
Konkrety, co się udało zrobić panu tak wiele, proszę podać konkrety ... chcemy je poznac, co pan zrobił pracując w mswia, oczywiście poza jeżdżeniem na uroczystości, czytaniem listów i promowanie się, to ta ciężka praca?
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 21:40
Szybka się na nim poznali. Nawet przy takim dzbanie jak "Konfetti" Zieliński, zorientowali się jakim jest pozerem, pomimo, że przy tym knurze nawet małpa grzebiąca sobie w odbycie, wydaje się fachowcem.
Avatar
Gość / 26 listopada 2019 r. o 23:10
Widzę konserwatora powierzchni płaskich...
Avatar
to sie nabylllllllllllllll / 26 listopada 2019 r. o 22:09
w opolu lubelskim etat na plebanii sie zwolnil bo czarnego pedofila wyprowadzili w kajdanach
Avatar
wera / 26 listopada 2019 r. o 22:05
Nie znam nikogo kto by widział go w pracy za to znam wielu co widziało go, w godzinach rzekomej pracy, jak biegał po różnych ulicach z nożyczkami.
Avatar
gosc2 / 2 grudnia 2019 r. o 08:47
No to sie za dlugo nie napracowal. Nienawykly?
Avatar
bez marginesu / 1 grudnia 2019 r. o 20:04
Jednego biskupa policjanty już mają to po co im jeszcze drugi Tułajew ? Resortom potrzebni są fachowcy a nie statyści jak Tułajew czy Michałkiewicz . .... cudem przelazła Kruk ale to już niechciana historia.
Avatar
SpokoGostek / 30 listopada 2019 r. o 17:19
Mam nadzieję, że Michałkiewicz nie zabierze Tułajewa do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Szkoda by było tej instytucji. Takich dwóch pracusi by ja szybko rozłożyło!. Ha, ha, ha...
  Wszystko jedno gdzie, byle daleko od Lublina.
Avatar
Jaki / 29 listopada 2019 r. o 17:59
Ojoj, już się nawet Warszawa poznała, ze Pan się do pracy nie nadaje. Jaka można człowieka z zerowym doświadczenie zrobić pracownikiem ministerstwa??????? No na szczęście nie trwało to długo.
Avatar
Gość / 29 listopada 2019 r. o 09:43
Popierał tęczowych i się doigrał: ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
Avatar
Papla / 29 listopada 2019 r. o 07:27
POkraczna klaka każdy news o nie nasim zinterpretuje in minus. A co tam w nasi POkracznej pace? Chętnie POczytam bo o Sylwku tylko żle piszecie. Nawet w kampanii na Prezydenta Lublina czytałem: " nie głosował nad : basenem i mieszkaniami". A Pan Sylwek był w tym czasie Posłem. I co na to Regionalna KW? Udawała, że nie ma sprawy.
Avatar
antypis / 28 listopada 2019 r. o 19:46
Pewnie znajdzie pracę na KUL-u
Avatar
Marek / 27 listopada 2019 r. o 22:49
Widzislem go kiedys w Lidlu, lalus...
Avatar
Marek / 27 listopada 2019 r. o 22:23
Brawo, jeszcze Sobonia pogonic z powrotem na Krepiec... mowie to jako wyborcs PIS.
Avatar
Jj / 27 listopada 2019 r. o 21:28
Tu nie trzeba czytać komentarzy by się śmiać. Wystarczą aż nadto słowa zainteresowanego "Przez te niespełna pół roku (...)"
 Ogromny staż pracy, pol roku. I do tego misja to była 
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę
Złota Setka 2021

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę

W czerwcu oficjalnie otwarty zostanie nowy park rozrywki na Lubelszczyźnie. Już teraz zaprasza on jednak żądne nowych doznań maluchy i nastolatki. Długoterminowa inwestycja ma potencjał by stać się też edukacyjną perełką regionu, do której ciągnąć będą szkolne wycieczki.

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

Azoty Puławy kontra RK Nexe Nasice, czyli muszą być lepsi we wszystkim

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się u siebie z RK Nexe Nasice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Nieco wcześniej niż zwykle powinni wyjść dzisiaj do pracy mieszkańcy ul. Turkusowej, którym trudniej będzie wyjechać z osiedla z powodu prac przy kanalizacji burzowej.

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Od kwietnia przyszłego roku główną siedzibą Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie nowy gmach przy Wojska Polskiego. Domek Grecki przy Głębokiej po tej przeprowadzce ma służyć puławskim seniorom oraz pracowni dokumentującej dzieje miasta.

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Pogoda nie zawiodła, uczestnicy tym bardziej. Podczas niedzielnego Miejskiego Święta Roweru w Tomaszowie Lubelskim była świetna zabawa, a przy okazji zebrano 3,5 tys. zł na rehabilitację 29-letniego Łukasza z Jezierni.

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Czy zielona dolina niedaleko Starego Gaju stanie się placem budowy biurowca? Urząd Miasta znowu daje sobie dodatkowy czas na podjęcie takiej decyzji. Zamierza ją wydać najpóźniej za niecały miesiąc.

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
30 września 2022, 17:00

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Wygaszenie mandatu Arkadiuszowi Onyszce przez wojewodę lubelskiego nie kończy jego przygody z lokalną polityką. Były reprezentant Polski nadal będzie zasiadał w zarządzie powiatu, obok swojego partyjnego promotora – łęczyńskiego starosty. Tyle tylko, że nie będzie brać pieniędzy.

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!