Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

27 grudnia 2019 r.
15:57

Dużo drożej za śmieci w gminie Niemce. Kto może liczyć na ulgę?

Autor: Zdjęcie autora Jakub Dobroch
7 21 A A
(fot. archiwum)

Radni gminy Niemce podczas nadzwyczajnej sesji przegłosowali uchwałę dotyczącą podwyższenia cen za wywóz śmieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 1 stycznia 2020 każdy mieszkaniec zapłaci 30 złotych miesięcznie za wywóz segregowanych odpadów. Podane stawki obowiązują każdego, kto nie posiada kompostownika.

Osoby, które zadeklarują, że nie będą produkowały zielonych śmieci otrzymają ulgę w wysokości 5 złotych. Zniżki dotyczyć też będą dużych rodzin. Za trzecie dziecko rodzice otrzymają 50 proc. upustu, a za każde kolejne nie będą płacili w ogóle.

Ponad 100-procentową podwyżkę radni tłumaczą wysoką ceną za wywóz biodegradowalnych śmieci, a także bardzo dużą ilością odpadów przypadających na jednego mieszkańca. Do obliczenia nowej stawki przyjęto, że jedna osoba w gminie produkuje ponad 300 kg śmieci rocznie.

Pomimo tego, że nowa stawka została już przegłosowana przez radnych, temat wciąż wywołuje dużo emocji. Jeden z radnych złożył wezwanie do usunięcia naruszenia interesu prawnego związanego z podjętą uchwałą.

Skarga może w przyszłości trafić do sądu. Przygotowywane są również wyliczenia, które pozwolą na obniżenie podstawowej stawki do 25 złotych. Jest to wciąż dwa razy więcej niż mieszkańcy płacili wcześniej za wywóz śmieci.

Kwota, która obowiązywała w 2019 roku to zaledwie 13 złotych.

e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ja / 27 grudnia 2019 o 20:49
+14
Odwołać wujta jak najpredzej
Avatar
Marco / 27 grudnia 2019 o 17:28
+13
Zamierzam protestować przeciwko tak wysokim stawką za wywóz śmieci. Nie można tego tak zostawić, aby jednych zwalniać z opłat kosztem innych. U mnie nawet nie ma 50 kg na osobę a ktoś liczy mi 300 kg na miesiąc. To jest jawne oszustwo i jak będzie trzeba to sprawa skończy się w sądzie. Podzielono gminę na 2 strefy i moja strefa jest tańsza i zapłacę tyle samo co osoby mieszkające w droższej strefie. We wszystkich ościennych gminach cenny za wywóz są niższe, może trzeba odpady biodegradowalne wywozić tylko w miesiącach letnich i było by taniej (przez 6 miesięcy). Jak zawsze znajdą się cwaniacy co pewnie wystawiali tony odpadów z gospodarstw rolniczych. Kompostowanie to nie jest dobry pomysł na osiedlach domów - smród, szczury -tego chcecie? Musimy protestować, każdego mieszkańca gminy ten temat dotyczy! Kochany Wójcie i Radni, dajcie żyć ludziom!
Zamierzam protestować przeciwko tak wysokim stawką za wywóz śmieci. Nie można tego tak zostawić, aby jednych zwalniać z opłat kosztem innych. U mnie nawet nie ma 50 kg na osobę a ktoś liczy mi 300 kg na miesiąc. To jest jawne oszustwo i jak będzie trzeba to sprawa skończy się w sądzie. Podzielono gminę na 2 strefy i moja strefa jest tańsza i zapłacę tyle samo co osoby mieszkające w droższej strefie. We wszystkich ościennych gminach cenny za wywóz są niższe, może trzeba odpady biodegradowalne wywozić tylko w miesiącach letnich i było by tanie... rozwiń
Avatar
Mateusz / 27 grudnia 2019 o 22:50
+12
2x Dramat. Wzrost oplat da kwotę 1440 zl rocznie dla 4 osobowej rodziny. A ta znizka za nie oddawanie odpadow zielonych to katastrofalny pomysl. Ludzie zaczna palic trawe i liscie i powodowac zanieczyszczenie powietrza. Zapraszam radnych i wojta w okresie jesiennym na ulice kasztanowa w jakubowicach. W tym i poprzednim roku po prostu nie dalo sie oddychac. Teraz bedzie to standardem w każdym miesiacu bo ludzie beda chcieli zaoszczedzic kilkadziesiat zlotych miesięcznie, gratuluje pomyslu !! Proponuje dodac rabat na maski dla mieszkancow jako forme rekompensaty!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 o 16:27
+12
Skąd oni takie durnowate z kosmosu obliczenia wzięli? Jakie ponad 300 kg śmieci może wyprodukować jedna osoba w ciągu miesiąca? To jest chore obliczenie. Jedna osoba to max 30-40 kg miesięcznie śmieci produkuje a nie 300. Niech lepiej urzędnicy w łeb się walną z typi obliczeniami. To jest chore by podwyższyć stawkę ponad dwukrotnie to w mieście płacą mniej niż my mamy płacić.
Avatar
RaFał / 27 grudnia 2019 o 17:21
+10
Dlaczego nie ma zniżek dla rodzin nie oddajacych popiołu? To przecież czystsze powietrze + niższe koszty wywozu.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 o 20:28
+8
300kg na głowę z czego 2/3 segregowane więcej worków proszę
Avatar
Bo u nas jest jak jest... / 27 grudnia 2019 o 20:25
+7
W Amsterdamie, Berlinie, Kopenhadze, Oslo, Paryżu, Sztokholmie, Wiedniu nie ma żadnej konkurencji w odpadach – nie ma też przetargów na wyłonienie tych co chcą kręcić lody na comiesięcznych opłatach mieszkańców tych stolic… Wszystkie zadania ustawowe samorządu dotyczące odpadów są wykonywane na własnych instalacjach przez municypalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej (tzw. „służby komunalne”) … A mimo braku konkurencji i przetargów na wyłonienie najtańszej oferty - to bogatsi mieszkańcy tych metropolii płacą już często mniej od uboższych Warszawiaków… niewygodne.info.pl/artykul9/04673-Za-smieci-placimy-czesto-wiecej-niz-Niemcy.htm …
W Amsterdamie, Berlinie, Kopenhadze, Oslo, Paryżu, Sztokholmie, Wiedniu nie ma żadnej konkurencji w odpadach – nie ma też przetargów na wyłonienie tych co chcą kręcić lody na comiesięcznych opłatach mieszkańców tych stolic… Wszystkie zadania ustawowe samorządu dotyczące odpadów są wykonywane na własnych instalacjach przez municypalne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej (tzw. „służby komunalne”) … A mimo braku konkurencji i przetargów na wyłonienie najtańszej oferty - to bogatsi mieszkańcy tych metropolii płacą już często mniej od u... rozwiń
Avatar
JM / 27 grudnia 2019 o 19:15
+7
Oj, jeśli to przejdzie to będzie chyba referendum o odwołanie Wójta. Żeby zwołać referendum potrzeba zebrać podpisy 10% wyborów Gminy (ok 1500), referendum jest wiążące jeśli weźmie udział 3/5 liczby wyborców z ostatnich wyborów samorządowych (ok 5200)
Avatar
babcia z Dysa / 30 grudnia 2019 o 17:33
+5
jak porządkować to wywalić Henia Smolarza - i będzie w gminie porządek
Avatar
gość / 27 grudnia 2019 o 21:52
+3
W woli ścisłości wezwanie do usunięcia naruszenia interesu prawnego związanego z podjętą na XII sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Niemce w dniu 12 grudnia 2019r. Uchwałą w sprawie ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie złożył żaden radny tylko Michał Suchodolski, który kandydował w ostatnich wyborach na wójta gminy Niemce i w nim teraz cała nadzieja.
Avatar
foobar / 4 stycznia 2020 o 17:21
+2
A coś wiadomo ? Podobno ktoś chodzi i zbiera podpisy do zmiany tej ustawy o śmieciach.. Gdzie sie zglosic aby podpissć..?
  Ale co chcesz podpisać? Przecież przegłosowana kwota wynika z opłat jakie będą brały firmy wywożące odpady, które wygrały przetarg. Równie dobrze możesz podpisać, że chcesz żeby benzyna na stacjach byłą dwa razy tańsza...
 
Avatar
jeż / 2 stycznia 2020 o 20:00
0
Ktoś tu napisał, że pomysł na obniżenie kwoty za kompostowniki jest zły. A niby dlaczego mam płacić skoro mam taki i nawet źdźbła trawy nigdy nie oddałem bo wykorzystuję to wszystko w kompostowniku a potem mam naturalny nawóz??? To nie komuna że wszyscy płacą za jednego lub odwrotnie. Niech każdy płaci faktycznie za siebie i za faktyczną ilość oddawanych odpadów. Widać jak u niektórych gdzie mieszka po 2-3 osoby smieci jak z całego bloku mieszkalnego. Ja uważam ze bardziej dokładnie powinno się to wszystko rozliczać aby nie płacili jedni za drugich.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 o 20:21
+1
A coś wiadomo ? Podobno ktoś chodzi i zbiera podpisy do zmiany tej ustawy o śmieciach.. Gdzie sie zglosic aby podpissć..?
Avatar
babcia z Dysa / 30 grudnia 2019 o 17:33
+5
jak porządkować to wywalić Henia Smolarza - i będzie w gminie porządek
Avatar
Jarosław / 28 grudnia 2019 o 13:45
-2
Wszyscy wieszacie psy na wójcie i na gminie. A tego to nikt nie wie?? Rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 marca 2017 r. W 2018 roku stawka z tonę odpadów wzrosła z 24,15 zł (rok 2017) do 140 zł, w roku bieżącym jest to 170 zł, natomiast w 2020 r. będzie to już 270 zł za tonę. Więc sami sobie sobie pętlę na szyi wiążecie, głosując na tych samych bandytów i złodziei od upadku komunizmu. Więc durny naród sam się wykończy.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2019 o 08:30
-4
Tyle kosztuje gminę Niemce sprzątanie po swoich mieszkańcach, 30 zl to jest koszt rzeczywisty, a będzie jeszcze wyższy, ponieważ niewielu mieszkańców wyrzuca swoje śmieci zgodnie z zasadami segregacji, zdecydowana większość jak tam popadnie, aby za siebie, czy od siebie, w przekonaniu, że i tak ktoś to musi zabrać
Avatar
Mateusz / 27 grudnia 2019 o 22:50
+12
2x Dramat. Wzrost oplat da kwotę 1440 zl rocznie dla 4 osobowej rodziny. A ta znizka za nie oddawanie odpadow zielonych to katastrofalny pomysl. Ludzie zaczna palic trawe i liscie i powodowac zanieczyszczenie powietrza. Zapraszam radnych i wojta w okresie jesiennym na ulice kasztanowa w jakubowicach. W tym i poprzednim roku po prostu nie dalo sie oddychac. Teraz bedzie to standardem w każdym miesiacu bo ludzie beda chcieli zaoszczedzic kilkadziesiat zlotych miesięcznie, gratuluje pomyslu !! Proponuje dodac rabat na maski dla mieszkancow jako forme rekompensaty!
Avatar
gość / 27 grudnia 2019 o 21:52
+3
W woli ścisłości wezwanie do usunięcia naruszenia interesu prawnego związanego z podjętą na XII sesji nadzwyczajnej Rady Gminy Niemce w dniu 12 grudnia 2019r. Uchwałą w sprawie ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie złożył żaden radny tylko Michał Suchodolski, który kandydował w ostatnich wyborach na wójta gminy Niemce i w nim teraz cała nadzieja.
Avatar
Ja / 27 grudnia 2019 o 20:49
+14
Odwołać wujta jak najpredzej
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 o 20:28
+8
300kg na głowę z czego 2/3 segregowane więcej worków proszę
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 0

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 2 0

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 9 0

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 0 0

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 3

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 0

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 0

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 10 43

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 10 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 21 79

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 5

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków 0 1

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: będziemy grać dla siebie. Murowanym kandydatem do awansu jest Lutnia Piszczac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.