Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 stycznia 2016 r.
16:10

Budżet Puław przyjęty. Mało pieniędzy na inwestycje

0 19 A A
(fot. Archiwum)
(fot. Archiwum)

Dochody miasta w 2016 roku mają wynieść niecałe 188 mln złotych. To jest realna finansowa moc naszego miasta bez dotacji ze środków unijnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławscy radni we wtorek przyjęli budżet na przyszły rok. Wydatki są w nim niższe od dochodów, a to obniży zadłużenie miasta. Niewiele pieniędzy trafi za to inwestycje. Tą najdroższą będzie przebudowa ul. Norwida, na którą Puławy zrzucają się razem z powiatem, a połowę kosztów pokryje rząd. Władze mają zamiar kontynuować rozbudowę ulic na os. Górna-Kolejowa, a także na os. Niwa. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Kochanowskiego ma powstać nowy skwer.

Kontynuowane będą także remonty powiatowych przychodni, za które to zapłaci miasto (700 tys. zł przekazane już powiatowi). Na razie nie ruszy przebudowa Domu Chemika, chociaż dokończenie prac nad jego dokumentacją pochłonie kilkaset tysięcy złotych. Władze Puław mają nadzieję, że w trakcie przyszłego roku uda im się zdobyć dodatkowe pieniądze. Chodzi o ponad milion złotych, które mogą trafić do miejskiego budżetu w ramach tzw. optymalizacji VAT.

Sama dyskusja nad nowym budżetem była dość krótka. Jedynym przeciwnikiem uchwały budżetowej był Paweł Maj, a od głosu wstrzymał się Mieczysław Turski. Radny Maj pierwszy wyjaśnił, że jest przeciw, bo nie zgadza się na finansowanie SP ZOZ z pieniędzy na projekty ogólnomiejskie budżetu obywatelskiego. Pozostali radni starali się wyjaśniać, że jest to budżet na miarę naszych możliwości. – W tym roku nasz budżet składa się ze środków własnych. Na tyle nas po prostu stać – mówiła radna Halina Jarząbek.

W podobnym tonie wypowiadał się prezydent Janusz Grobel, który zwrócił uwagę na ogólną sytuację gmin w naszym kraju. – Dochody gmin rosną wolno, a wydatki niewspółmiernie szybko.

Mam na myśli te obligatoryjne, których zakres rozszerza się. Nasz budżet jest pewnego rodzaju kompromisem, ale gwarantuje realizację zadań na dobrym poziomie – powiedział Grobel.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 20:06
0

On wyglada jak bezdomny z lasu, lanser jeden. Puławy zeszły by na dziadostwo konkretne. Ps jak mozna zyc za 4000 przez cały rok , czekam na oswiadczenie za 2015rok

Avatar
unikalny / 7 stycznia 2016 o 19:32
0

Maj na prezydenta hahaha wrócilibyśmy do czasów króla Ćwieczka hahaha.  tylko debile zaglosują na niego

Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 23:25
0
maj prezydentem bez dwóch zdań to jedyna osoba nadajaca się na ten urząd
Avatar
klol / 2 stycznia 2016 o 23:25
0

Te zwolnienia w spółkach miejskich to też element budżetu?

Avatar
groblin / 2 stycznia 2016 o 20:09
0

Jam uważam, że radny Maj powinien wystartować w najbliższych wyborach na Prezydenta Puław, Najwyższy czas na zmiany. Tylko Maj się do tego nadaje. A wy jak sądzicie? Czy Maj ma szanse zostać prezydentem? Czy może widzicie kogoś innego? Moim zdaniem to jedyny interesujący kandydat

 Nie jest uwikłany w te partyjno mafijne układziki, mówi co nakazuje mu zdrowy rozsądek a nie co karze partia, koalicja czy grobells. Przede wszystkim myśli i jest odważny, więc nie stanie się posłuszną marionetką. Widocznie nie mają na niego haków więc szantażować tez się nie da (pewnie coś niedługo spreparują). Na razie pozostają donosy, z du..py wyjęte oskarżenia i psucie opinii. W tym celują radni pisu, szczególnie wymieniona poniżej pani radna, która lata po całym mieście i nadaje jak ostatnia plota bajda. Radny dyktafon którego jad i nienawiść do p. Maja są już chorobliwe. Boję sie że prezydentem zostanie jakaś posłuszna i sterowalna miernota. Perły zawsze zdepczą świnie.

 Nie jest uwikłany w te partyjno mafijne układziki, mówi co nakazuje mu zdrowy rozsądek a nie co karze partia, koalicja czy grobells. Przede wszystkim myśli i jest odważny, więc nie stanie się posłuszną marionetką. Widocznie nie mają na niego haków więc szantażować tez się nie da (pewnie coś niedługo spreparują). Na razie pozostają donosy, z du..py wyjęte oskarżenia i psucie opinii. W tym celują radni pisu, szczególnie wymieniona poniżej pani radna, która lata po całym mieście i nadaje jak ostatnia plota bajda. Radny dy... rozwiń

Avatar
prawy i sprawiedliwy / 2 stycznia 2016 o 16:23
0

Jak to gdzie jest? Reszta miernot, przepraszam, wielkich radnych, zajmuje się pisaniem obrzydliwych donosów jaki to Maj jest zły dla rady i grobellsa. Dlatego, że mówi prawdę, jak w tym przypadku? Niech dalej pogrobkowe marionetki pierdzą w stołki, niszczą uczciwych ludzi i przyklepują łamanie prawa i inne obrzydliwości. Niech przekazują nasze pieniądze z budżetu obywatelskiego na cele które nigdy nie były przez nas głosowane. My debilami nie jesteśmy. Myślę że nie tylko ja to zapamiętam.

Najlepsza z tej bandy to jest radna Pakuła - wielka celebrytka. Jedyne to ją interesuje to latanie za nowymi szmatami po sklepach. Zamiast tego powinna się wziąć do roboty, a dodatkowo zapisać na siłownię :lol:

Najlepsza z tej bandy to jest radna Pakuła - wielka celebrytka. Jedyne to ją interesuje to latanie za nowymi szmatami po sklepach. Zamiast tego powinna się wziąć do roboty, a dodatkowo zapisać na siłownię :lol:

rozwiń
Avatar
Rob / 2 stycznia 2016 o 16:20
0

Hahahahahaha. Sumienie i przyzwoitość tej zaprzedajnej bandy. Dobre

Jam uważam, że radny Maj powinien wystartować w najbliższych wyborach na Prezydenta Puław, Najwyższy czas na zmiany. Tylko Maj się do tego nadaje. A wy jak sądzicie? Czy Maj ma szanse zostać prezydentem? Czy może widzicie kogoś innego? Moim zdaniem to jedyny interesujący kandydat

Avatar
I love pogrobki / 2 stycznia 2016 o 14:12
0

Jak to gdzie jest? Reszta miernot, przepraszam, wielkich radnych, zajmuje się pisaniem obrzydliwych donosów jaki to Maj jest zły dla rady i grobellsa. Dlatego, że mówi prawdę, jak w tym przypadku? Niech dalej pogrobkowe marionetki pierdzą w stołki, niszczą uczciwych ludzi i przyklepują łamanie prawa i inne obrzydliwości. Niech przekazują nasze pieniądze z budżetu obywatelskiego na cele które nigdy nie były przez nas głosowane. My debilami nie jesteśmy. Myślę że nie tylko ja to zapamiętam.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 14:10
0
Hahahahahaha. Sumienie i przyzwoitość tej zaprzedajnej bandy. Dobre
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 13:43
0

Jedynie radny Maj  sprzeciwia się temu szambu z łamaniem prawa budżetu obywatelskiego??? Gdzie jest reszta!!!!!!!!!!!!!!???????? Gdzie ich sumienie i przyzwoitość!!!!!!!!!!!?????????

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 20:06
0

On wyglada jak bezdomny z lasu, lanser jeden. Puławy zeszły by na dziadostwo konkretne. Ps jak mozna zyc za 4000 przez cały rok , czekam na oswiadczenie za 2015rok

Avatar
unikalny / 7 stycznia 2016 o 19:32
0

Maj na prezydenta hahaha wrócilibyśmy do czasów króla Ćwieczka hahaha.  tylko debile zaglosują na niego

Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 23:25
0
maj prezydentem bez dwóch zdań to jedyna osoba nadajaca się na ten urząd
Avatar
klol / 2 stycznia 2016 o 23:25
0

Te zwolnienia w spółkach miejskich to też element budżetu?

Avatar
groblin / 2 stycznia 2016 o 20:09
0

Jam uważam, że radny Maj powinien wystartować w najbliższych wyborach na Prezydenta Puław, Najwyższy czas na zmiany. Tylko Maj się do tego nadaje. A wy jak sądzicie? Czy Maj ma szanse zostać prezydentem? Czy może widzicie kogoś innego? Moim zdaniem to jedyny interesujący kandydat

 Nie jest uwikłany w te partyjno mafijne układziki, mówi co nakazuje mu zdrowy rozsądek a nie co karze partia, koalicja czy grobells. Przede wszystkim myśli i jest odważny, więc nie stanie się posłuszną marionetką. Widocznie nie mają na niego haków więc szantażować tez się nie da (pewnie coś niedługo spreparują). Na razie pozostają donosy, z du..py wyjęte oskarżenia i psucie opinii. W tym celują radni pisu, szczególnie wymieniona poniżej pani radna, która lata po całym mieście i nadaje jak ostatnia plota bajda. Radny dyktafon którego jad i nienawiść do p. Maja są już chorobliwe. Boję sie że prezydentem zostanie jakaś posłuszna i sterowalna miernota. Perły zawsze zdepczą świnie.

 Nie jest uwikłany w te partyjno mafijne układziki, mówi co nakazuje mu zdrowy rozsądek a nie co karze partia, koalicja czy grobells. Przede wszystkim myśli i jest odważny, więc nie stanie się posłuszną marionetką. Widocznie nie mają na niego haków więc szantażować tez się nie da (pewnie coś niedługo spreparują). Na razie pozostają donosy, z du..py wyjęte oskarżenia i psucie opinii. W tym celują radni pisu, szczególnie wymieniona poniżej pani radna, która lata po całym mieście i nadaje jak ostatnia plota bajda. Radny dy... rozwiń

Avatar
prawy i sprawiedliwy / 2 stycznia 2016 o 16:23
0

Jak to gdzie jest? Reszta miernot, przepraszam, wielkich radnych, zajmuje się pisaniem obrzydliwych donosów jaki to Maj jest zły dla rady i grobellsa. Dlatego, że mówi prawdę, jak w tym przypadku? Niech dalej pogrobkowe marionetki pierdzą w stołki, niszczą uczciwych ludzi i przyklepują łamanie prawa i inne obrzydliwości. Niech przekazują nasze pieniądze z budżetu obywatelskiego na cele które nigdy nie były przez nas głosowane. My debilami nie jesteśmy. Myślę że nie tylko ja to zapamiętam.

Najlepsza z tej bandy to jest radna Pakuła - wielka celebrytka. Jedyne to ją interesuje to latanie za nowymi szmatami po sklepach. Zamiast tego powinna się wziąć do roboty, a dodatkowo zapisać na siłownię :lol:

Najlepsza z tej bandy to jest radna Pakuła - wielka celebrytka. Jedyne to ją interesuje to latanie za nowymi szmatami po sklepach. Zamiast tego powinna się wziąć do roboty, a dodatkowo zapisać na siłownię :lol:

rozwiń
Avatar
Rob / 2 stycznia 2016 o 16:20
0

Hahahahahaha. Sumienie i przyzwoitość tej zaprzedajnej bandy. Dobre

Jam uważam, że radny Maj powinien wystartować w najbliższych wyborach na Prezydenta Puław, Najwyższy czas na zmiany. Tylko Maj się do tego nadaje. A wy jak sądzicie? Czy Maj ma szanse zostać prezydentem? Czy może widzicie kogoś innego? Moim zdaniem to jedyny interesujący kandydat

Avatar
I love pogrobki / 2 stycznia 2016 o 14:12
0

Jak to gdzie jest? Reszta miernot, przepraszam, wielkich radnych, zajmuje się pisaniem obrzydliwych donosów jaki to Maj jest zły dla rady i grobellsa. Dlatego, że mówi prawdę, jak w tym przypadku? Niech dalej pogrobkowe marionetki pierdzą w stołki, niszczą uczciwych ludzi i przyklepują łamanie prawa i inne obrzydliwości. Niech przekazują nasze pieniądze z budżetu obywatelskiego na cele które nigdy nie były przez nas głosowane. My debilami nie jesteśmy. Myślę że nie tylko ja to zapamiętam.

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 14:10
0
Hahahahahaha. Sumienie i przyzwoitość tej zaprzedajnej bandy. Dobre
Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 13:43
0

Jedynie radny Maj  sprzeciwia się temu szambu z łamaniem prawa budżetu obywatelskiego??? Gdzie jest reszta!!!!!!!!!!!!!!???????? Gdzie ich sumienie i przyzwoitość!!!!!!!!!!!?????????

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!