Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 listopada 2019 r.
13:51

Finanse gminy Puławy wyglądają "katastrofalnie". Ale radni i tak chcą dołożyć do budowy stadionu w Gołębiu

17 106 A A
Siedmioro radnych opowiedziało się za zmianą w budżecie, która pozwoli na przesunięcie dodatkowych środków na budowę obiektu sportowego w Gołębiu
Siedmioro radnych opowiedziało się za zmianą w budżecie, która pozwoli na przesunięcie dodatkowych środków na budowę obiektu sportowego w Gołębiu (fot. Radosław Szczęch)

Dzię-ku-jemy! - skandowali kibice Hetmana Gołąb, którzy z uśmiechami na twarzach opuszczali wtorkowe posiedzenie komisji budżetowej w Urzędzie Gminy Puławy. Radni po długiej, emocjonującej dyskusji, wbrew sugestiom urzędników, zagłosowali za dofinansowaniem stadionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ambitny projekt nowego stadionu w Gołębiu najpierw był dumą samorządu gminy Puławy, której to władzom udało się pozyskać na ten cel ministerialną dotację - 1,6 mln zł. Gdy jednak urzędnicy zorientowali się, jak wygląda zestawienie dochodów i wydatków na przyszły rok, gdzie te pierwsze niemal stoją w miejscu, a drugie szybują o 8 procent, ich entuzjazm osłabł. I to pomimo tego, że w trzecim przetargu uzyskano dość korzystną cenę (4,9 mln zł), niewiele wyższą od zakładanej (4,3 mln zł).

Gołąb kontra reszta gminy

Wójt Krzysztof Brzeziński przetargu nie unieważnił, a o sprawie zaczęli dyskutować mieszkańcy niemal całej gminy. Po jednej stronie stanęli mieszkańcy największej miejscowości, ponad 2-tysięcznego Gołębia i okolic. Po drugiej – reprezentanci małych wsi, często oczekujący na utwardzenie drogi, czy kilka latarni. Dla nich nowoczesny stadion z trybuną i pełnym zapleczem dla klubu występującego w A-klasie (siódmej lidze) to niepotrzebny luksus.

Temat stadionu zdominował wtorkową komisję budżetową. Niewielka sala obrad w urzędzie przy ul. Dęblińskiej pękała w szwach. Radnym na ręce z jednej strony patrzyli ubrani w szaliki kibice. Z drugiej sceptyczni wobec wydawania 5 mln zł, sołtysi i mieszkańcy Góry Puławskiej, czy Bronowic.

Radni w większości opowiadali się za budową stadionu, ale mieli dylemat – czy dołożyć ok. 700 tys. zł (z kosztami nadzoru) do zabezpieczonej już sumy 4,3 mln i zgodzić się na rozpoczęcie prac – czy tych pieniędzy nie dać. Druga z opcji oznaczałaby unieważnienie przetargu, podzielenie projektu na etapy oraz rozpisanie nowego. Bez gwarancji, że w sumie wyszłoby taniej. Ale też z nadzieją, że w przyszłym roku za np. samo boisko z trybuną (bez drogiego zaplecza) zapłacono by znacznie mniej.

Do tej ostatniej propozycji radnych przekonywali wójt, skarbnik oraz przewodniczący rady gminy. – Jestem całym sercem za stadionem, ale jestem też wójtem całej gminy i wiem, jak potrzebne są inwestycje w mniejszych miejscowościach – mówił Krzysztof Brzeziński, podając przykład m.in. sal gimnastycznych przy szkołach.

Finanse gminy wyglądają katastrofalnie

Stan finansów gminy (słynącej dotąd z braku zadłużenia) w czarnych barwach rysowała skarbnik, Krystyna Jędrych. – To wygląda katastrofalnie. Jeśli wydamy pieniądze na ten stadion, na nic więcej poza tym co zaplanowane, nie wystarczy. A możliwości zadłużania się są ograniczone do ok. 5 mln zł – przekonywała. Do radnych apelowała także Małgorzata Piwowarek, sołtys Bronowic. – Stadion to jest luksus, a my potrzebujemy dróg, chodników. Gołąb chce tym stadionem ograć całą gminę – mówiła.

Nie brakowało również obrońców budowy tego obiektu sportowego. – Nie blokujcie tej inwestycji. Mamy dobrą cenę dotację, jest entuzjazm mieszkańców. Młodzież, która chce trenować – przekonywał Krzysztof Gowin, dyrektor szkoły podstawowej w Gołębiu. – Jeśli z tego zrezygnujemy, strzelimy sobie w kolano. Taka szansa już się nie powtórzy – uzupełniał Roman Góra, przewodniczący rady sołeckiej w tej miejscowości.

Przeciwko unieważnianiu trzeciego przetargu i dzieleniu inwestycji na części opowiadała się także radna Dorota Osiak. – Mieszkańcy czekają na ten stadion od 15 lat. Projekt finansowali z komitetu społecznego. To boisko im się po prostu należy – uznała. – Dzielenie tylko podwyższy koszty – dodała radna Halina Osiak. Każde wystąpienie za przydzieleniem dodatkowych 700 tys. zł kibice nagradzali brawami.

Ostatecznie, komisja budżetowa zgodę na przyznanie tych środków wydała. Opowiedziało się za tym rozwiązaniem 7 radnych, 5 było przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Nie oznacza to jednak zielonego światła dla rozstrzygnięcia przetargu. Tak się stanie dopiero wtedy, jeśli za budową obiektu bez etapowania radni opowiedzą się po raz kolejny - na sesji, 20 listopada.

e-Wydanie

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 18:20
+20
Dziwię się sołtys z Kajetanowa i radnemu z Opatkowic że głosują za stadionem w Gołębiu a w swojej miejscowości nic nie robią!! Wstyd i żenada!! Na następne wybory to na taczkach ich wywieźść.
Avatar
Druga strona Wisły / 13 listopada 2019 o 15:58
+19
No i pięknie, od Góry Puławskiej po Polesie mieszkańcy są w czarnej d...ie!!! Brawo mieszkańcy za wybór radnych z ramienia wójta. Będziecie teraz w nocy latarkami świecić idąc po pieknych szutrowych drogach.
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 15:14
+18
Tragedia!!! W naszej gminie są jeszcze szkoły w których nie ma normalnych toalet tylko dziury w podłodze, o salach do ćwiczeń nie wspomnę. Nie organizuje się żadnych zajęć pozalekcyjnych ani dla dzieci ,ani dla rodziców-bo nie ma na to pieniędzy. A tu, proszę bardzo, na stadion dla jakiegoś zespołu z 7 ligi(co go dzieci z podstawówki ograją) znalazło się kilka milionów. Dlaczego? Bo nasz wójt jest z Gołebia! A kto ten stadion będzie utrzymywał? Przecież nie wójt i jego ziomki. Będziemy płacić my wszyscy mieszkańcy gminy. Żenada
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 21:06
+16
Chyba przyszła pora na stworzenie referendum w sprawie odwołania Pana Wójta wraz z zastępcami
Avatar
Mieszkaniec gminy / 13 listopada 2019 o 18:03
+15
Wójt mówi że nie ma na to pieniędzy Przewodnicząca mówi że nie ma pieniędzy w końcu Skarbnik mówi że ta inwestycja zadłuży gminę na najbliższe 10 lat i trzeba będzie kredyt brać i tu nie chodzi o to że mieszkańcy gminy nie chcą stadionu w Gołębiu. Będą chcieli ale nie teraz gdy w gminie brakuje dróg chodników oświetlenia gdzie połowa gminy nie ma kanalizacji próżno szukać żłobka dla małych dzieci gdzie w przedszkolu nie ma kto pracować bo pracownicy są na stażach po czym są zwalniani. A tu lekka ręką wydaje się nie 700 tysięcy tylko prawie 5 MLN złotych. To jest chore. I radnych ktoś powinien do lekarza wysłać bo to co robią to się w głowach nie mieści 
Wójt mówi że nie ma na to pieniędzy Przewodnicząca mówi że nie ma pieniędzy w końcu Skarbnik mówi że ta inwestycja zadłuży gminę na najbliższe 10 lat i trzeba będzie kredyt brać i tu nie chodzi o to że mieszkańcy gminy nie chcą stadionu w Gołębiu. Będą chcieli ale nie teraz gdy w gminie brakuje dróg chodników oświetlenia gdzie połowa gminy nie ma kanalizacji próżno szukać żłobka dla małych dzieci gdzie w przedszkolu nie ma kto pracować bo pracownicy są na stażach po czym są zwalniani. A tu lekka ręką wydaje się nie 700 tysięcy tylko prawie 5... rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 o 06:51
+14
Ludzie nie dajmy się zwariować! Jeśli do jakiejś inwestycji brakuje kasy zapisanej w budżecie, to wójt czy burmistrz albo sam unieważnia przetarg, albo wystepuje do Rady o zmiane w budżecie. Brzeziński nie unieważnił i dał na radę a Gołąb ma chyba pretensje o to, że mieszkańcy mniejszych wsi śmieli zabrać głos. To może do pomysłu referendum dodać jeszcze pytanie, czy inni w ogóle mogą się odzywać, to jest jakiś chory szantaż.
Avatar
Lolek / 13 listopada 2019 o 20:19
+10
Nie sadzicie Państwo że cała ta dyskusja nic dobrego nie wnosi dla żadnej ze stron .Wójt po prostu skłócił przez swoje obietnice obydwie strony Wisły i nie wie jak z tego wybrnać więc chce rekoma radnych to załatwić .Przecież radni głosujac przeciwko stadionowi i przeciwko radnym z Gołebia i okolic zasłużą sobie na to samo przy swoich inwestycjach. I nic nie wybudujemy .Czy nie czas na referendum w sprawie zmiany głównego winowajcy na lepszego .
Avatar
mieszkaniec / 14 listopada 2019 o 10:22
+9
w Bronowicach też są dzieci i uwaga.... od 60 lat czekają na sale gimnastyczną!! Ćwiczą na korytarzu, a Gołąb i Góra mają stadiony i piękne szkoły. Gdzie tu sprawiedliwość?! Mądrzy Ci co mieszkają w Gołebiu i Górze bo nie znają realiów mniejszych miejscowości. Zapraszam do Bronowic na wf. Ciekawe czy tacy mądrzy będziecie?? Na dokładkę napiszę że kilka lat temu trzeba było wyremontować cuchnącą wilgocią i ohydną salę w przedszkolu i gmina też nie była chętna do pomocy. Dostaliśmy marne grosze które ledwo wystarczyły na farby, a rodzice charytatywnie zrobili remont. To może Gołąb też sobie charytatywnie w ramach rozrywki zbuduje stadion to koszty obniży??
w Bronowicach też są dzieci i uwaga.... od 60 lat czekają na sale gimnastyczną!! Ćwiczą na korytarzu, a Gołąb i Góra mają stadiony i piękne szkoły. Gdzie tu sprawiedliwość?! Mądrzy Ci co mieszkają w Gołebiu i Górze bo nie znają realiów mniejszych miejscowości. Zapraszam do Bronowic na wf. Ciekawe czy tacy mądrzy będziecie?? Na dokładkę napiszę że kilka lat temu trzeba było wyremontować cuchnącą wilgocią i ohydną salę w przedszkolu i gmina też nie była chętna do pomocy. Dostaliśmy marne grosze które ledwo wystarczyły na farby, a rodzice chary... rozwiń
Avatar
gość / 14 listopada 2019 o 00:36
+9
u radnej Kasi z Kajetanowa zebrania robi się przy świeczkach a ta ateistka głosuje za stadionem, zdrada mieszkańców
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 18:09
+9
A w Leokadiowie przecież stadion aż się prosi. Co to my gorsi od tych z Góry czy Gołębia?
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 19:25
+5
Trzeba zwinąć asfalt w Gołębiu i pogasić im latarnie w nocy i będą mieli stadion, może i euro 2024 da się tam zorganizować.
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 19:20
+4
A ja mam propozycję ODWOŁAJMY RADNYCH Z GOŁĘBIA skoro im Wójt nie pasuje. Uderzy w nich ich pomysłem.
Avatar
WISIOR / 15 listopada 2019 o 08:26
-2
Do odrobina rozsądku. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ci ludzie zupełnie nie rozumieją że jeżeli przyzwolimy na niespełnione obietnice i pokażemy że tak można będzie to robił w innych miejscowościach z tym samym skutkiem. Moim zdaniem referendum to nic strasznego niech ludzie się wypowiedzą, tylko trzeba wyjaśnić ludziom w innych gazetach o co tu chodzi a nie tylko w prywatnym miesięczniku Wójta. I niech glusuja czy chcemy mieć takiego czy nie. Mnóstwo ludzi się pyta o ten stadion kiedy będzie z ironiczny uśmiechem na ustach. Trzeba odpowiedzieć że nas oklamal i po temacie do tego poruznil ludzi po obu stronach gminy marnujac środki przyznane na budowę. Czy to jest gospodarność? Chciałbym się również odnieść do słów Pana Radka, że utrzymanie to około 1000 tys rocznie. Nic bardziej mylnego. Pracownik gminny w Gołębiu jest który liście grabi może by skosil 4 razy w miesiące trawę. Światło sami włączymy i wylaczymy a nawóz sami rozsiejemy i zakupimy. Koszt mediów to też jakaś pomyłka może 10 tys a nie 1000tys.to utrzymanie bez przesady kolejna manipulacja by przestraszyć ludzi.
Do odrobina rozsądku. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ci ludzie zupełnie nie rozumieją że jeżeli przyzwolimy na niespełnione obietnice i pokażemy że tak można będzie to robił w innych miejscowościach z tym samym skutkiem. Moim zdaniem referendum to nic strasznego niech ludzie się wypowiedzą, tylko trzeba wyjaśnić ludziom w innych gazetach o co tu chodzi a nie tylko w prywatnym miesięczniku Wójta. I niech glusuja czy chcemy mieć takiego czy nie. Mnóstwo ludzi się pyta o ten stadion kiedy będzie z ironiczny uśmiechem na ustach. Trzeba odpowie... rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2019 o 06:51
+14
Ludzie nie dajmy się zwariować! Jeśli do jakiejś inwestycji brakuje kasy zapisanej w budżecie, to wójt czy burmistrz albo sam unieważnia przetarg, albo wystepuje do Rady o zmiane w budżecie. Brzeziński nie unieważnił i dał na radę a Gołąb ma chyba pretensje o to, że mieszkańcy mniejszych wsi śmieli zabrać głos. To może do pomysłu referendum dodać jeszcze pytanie, czy inni w ogóle mogą się odzywać, to jest jakiś chory szantaż.
Avatar
Odrobina rozsądku / 15 listopada 2019 o 05:20
+2
Przed wyborami można obiecać wiele, ale dziś ludzie nie są głupi, pamiętają i oczekują spełnienia obietnic. Cała akcja miała jeden cel - dać wójtowi alibi i rozmyć odpowiedzialność za niezrealizowanie programu dla Angelina, Sadłowic, Bronowic i innych małych wiosek. Za cztery lata powie mieszkańcom "Ja Wam chciałem tą latarnię postawić i wiatę na przystanku żeby dzieci nie marzły czekając na autobus, no ale radni zdecydowali o budowie stadionu no i co ja mogłem...". Mam nadzieję, że mieszkańcy będą nieco bardziej rozsądni niż przy minionych wyborach a referendum się odbędzie i to skutecznie.
Przed wyborami można obiecać wiele, ale dziś ludzie nie są głupi, pamiętają i oczekują spełnienia obietnic. Cała akcja miała jeden cel - dać wójtowi alibi i rozmyć odpowiedzialność za niezrealizowanie programu dla Angelina, Sadłowic, Bronowic i innych małych wiosek. Za cztery lata powie mieszkańcom "Ja Wam chciałem tą latarnię postawić i wiatę na przystanku żeby dzieci nie marzły czekając na autobus, no ale radni zdecydowali o budowie stadionu no i co ja mogłem...". Mam nadzieję, że mieszkańcy będą nieco bardziej rozsądni niż przy... rozwiń
Avatar
eeeeeeeeeee / 15 listopada 2019 o 00:32
+1
puszczasz wypowiedzi z 2018r jest koniec 2019r i nie ma kasy, rozumiesz!!
Avatar
ja / 15 listopada 2019 o 00:11
+4
do Kacperr nie strasz nie strasz bo się zestrasz, jeśli ten stadion przejdzie a my będziemy poszkodowani przyjadą tv i gazety ogólnopolskie OK!
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 22:46
+6
Wójta straszy się tutaj jawnie, że jeśli nie cały stadion w Gołębiu od razu, to referendum o odwołanie. A może radnych z mniejszych wsi też się straszy, żeby głosowali za stadionem?
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 22:21
+2
Jestem wstrząśnięty tą inwestycją, jak Wójt moze w takiej wsi zrobic tak dużą inwestycje? Panie Wójcie! To porażka dla Pana i dla Gminy! Innym żałuję małych kwot na potrzebne do życia cele, a tu blokuje wszystkie pieniądze. Mam pomysł, nie bedziemy przez 10 lat płacić podatków!
Avatar
Gość / 14 listopada 2019 o 21:46
0
***s://lpu24.pl/2018/12/01/bedzie-dotacja-na-budowe-stadionu-w-golebiu-prace-ruszaja-w-2019-roku/ Powyższy link zawiera wypowiedź Pana Wójta na temat planowanej budowy stadionu.
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 12 3

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 20 9

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 6

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 6

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 28 19

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 7

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 16 6

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 44 10

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 47 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 2

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 10 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.